Antwerp-fans pakten niet alleen Lamkel Zé racistisch aan

door
Antwerp-fans pakten niet alleen Lamkel Zé racistisch aan

Antwerp heeft zondag voor de eerste keer dit seizoen punten laten liggen in de Jupiler Pro League. Het had wellicht een tiende zege op rij verwacht in Kortrijk, maar liep daarentegen tegen een 2-1-nederlaag aan. Dat zorgde voor heel wat frustratie bij de Great Old en dat zorgde ervoor dat de achterban toch serieus uit de bocht ging.


Het mikpunt van de Antwerp-supporters was natuurlijk vooral Didier Lamkel Zé, die zelf ook de nodige olie op het vuur gooide met zijn provocaties. Desondanks ging de reactie van de bezoekende fans wel ver over de schreef, met spreekkoren die door de scheidsrechter in zijn verslag omschreven werden als 'kwetsend en discriminerend'.

Daarnaast werd Lamkel Zé ook nog racistisch aangepakt op sociale media en hij blijkt niet de enige Kortrijk-speler te zijn die dat overkwam. Ook Faïz Selemani werd immers aangepakt door de fans van Antwerp. De Kortrijkse aanvaller, die de 2-0 op het bord zette, deelde op zijn sociale media een screenshot waarop te zien is hoe een Antwerp-supporter met aap-emojis reageerde op één van zijn posts.

ONTOLEREERBAAR
Bij KV Kortrijk zijn ze in ieder geval niet te spreken over het gedrag van de Antwerp-fans richting Lamkel Zé en Selemani. In Het Laatste Nieuws kondigt de club aan dat ze de nodige stappen zullen ondernemen. "Dit is ontolereerbaar", is hun duidelijke reactie. Daarnaast zullen ze ook in gesprek gaan met Lamkel Zé over zijn provocaties, al benadrukken ze in Kortrijk wel dat dat los staat van de racistische uitlatingen.


LEES OOK: Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Moet Antwerp hiervoor zwaar gestraft worden?

Meest recent

'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

9
9
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

73
73
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

79
79
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

239
239
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

190
190
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

173
173
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

134
134
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

203
203
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

113
113
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

212
212
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

58
58
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

156
156
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

336
336
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

257
257
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

284
284
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

285
285
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

382
382
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

339
339
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

155
155
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

59
59
Pro League maakt kalender volgend seizoen nu al bekend

Het zijn woelige tijden voor het Belgische voetbal. De clubs verkeren in grote financiële ...

282
282
'Straf gerucht: Genk verlost Anderlecht van overbodige pion'

De wintermercato staat stilaan voor de deur en er ligt ook bij de Belgische topclubs heel wat werk ...

584
584
Engelse pers mild voor Club: één speler krijgt lof

Ivan Leko heeft woensdagavond geen droomdebuut beleefd bij Club Brugge. De nieuwe trainer moest bij ...

475
475
'Anderlecht verrast compleet en shopt bij La Louvière'

Bij RSC Anderlecht lijkt er toch weer een en ander te gaan bewegen. De Brusselaars staan volgens La ...

258
258
Crisis bij Real Madrid en dure fout: Courtois slaat mea culpa

Real Madrid zit duidelijk in een mindere periode. Bepaalde media zagen al aan de poten van trainer ...

47
47

Meer sportnieuws