Antwerp-fans pakten niet alleen Lamkel Zé racistisch aan

233 stemmen
Antwerp-fans pakten niet alleen Lamkel Zé racistisch aan

Antwerp heeft zondag voor de eerste keer dit seizoen punten laten liggen in de Jupiler Pro League. Het had wellicht een tiende zege op rij verwacht in Kortrijk, maar liep daarentegen tegen een 2-1-nederlaag aan. Dat zorgde voor heel wat frustratie bij de Great Old en dat zorgde ervoor dat de achterban toch serieus uit de bocht ging.


Het mikpunt van de Antwerp-supporters was natuurlijk vooral Didier Lamkel Zé, die zelf ook de nodige olie op het vuur gooide met zijn provocaties. Desondanks ging de reactie van de bezoekende fans wel ver over de schreef, met spreekkoren die door de scheidsrechter in zijn verslag omschreven werden als 'kwetsend en discriminerend'.

Daarnaast werd Lamkel Zé ook nog racistisch aangepakt op sociale media en hij blijkt niet de enige Kortrijk-speler te zijn die dat overkwam. Ook Faïz Selemani werd immers aangepakt door de fans van Antwerp. De Kortrijkse aanvaller, die de 2-0 op het bord zette, deelde op zijn sociale media een screenshot waarop te zien is hoe een Antwerp-supporter met aap-emojis reageerde op één van zijn posts.

ONTOLEREERBAAR
Bij KV Kortrijk zijn ze in ieder geval niet te spreken over het gedrag van de Antwerp-fans richting Lamkel Zé en Selemani. In Het Laatste Nieuws kondigt de club aan dat ze de nodige stappen zullen ondernemen. "Dit is ontolereerbaar", is hun duidelijke reactie. Daarnaast zullen ze ook in gesprek gaan met Lamkel Zé over zijn provocaties, al benadrukken ze in Kortrijk wel dat dat los staat van de racistische uitlatingen.


LEES OOK: 'KV Kortrijk aast op straffe deal bij Juventus'

Moet Antwerp hiervoor zwaar gestraft worden?

Meest recent

'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

6
6
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

13
13
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

32
32
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

153
153
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

82
82
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

103
103
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

42
42
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

62
62
'Union SG vangt bot: volgend bod geweigerd'

Union SG was deze zomer al bijzonder actief op de transfermarkt. De bekerwinnaar haalde de voorbije ...

49
49
'Arsenal verrast met Belg als nieuwe topman'

De Belgen beginnen in steeds meer topfuncties in het buitenland te komen. Nils Koppen is op weg naar ...

48
48
Koeman 'vreest' ex-speler van Anderlecht en KRC Genk

Nederland boekte een 7 op 9 in de groepsfase. Ze eindigden eerste in hun poule, maar met Marokko ...

198
198
'Monstertransfer Union SG: Inter klopt aan'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt, maar de bekerwinnaar gaat ook zeker nog wat ...

132
132
Chadli geeft WK-kansen Rode Duivels prijs: "Is mogelijk!"

De Rode Duivels wonnen met 1-5 van Nieuw-Zeeland en werden zo alsnog groepswinnaar. Met 5 op 9 ...

108
108
Sporting Hasselt laat grote naam naar Nederland verkassen

Sporting Hasselt maakte al een aantal nieuwkomers bekend, maar er vertrokken ook al heel wat ...

35
35
Steven Defour haalt vernietigend uit op X: "Zo, zo..."

Na dagen van kritiek, twijfel en frustratie lijkt de sfeer rond de Rode Duivels plots volledig ...

276
276
'Smaakmaker Beveren grof wild: JPL-topclubs in de markt'

SK Beveren maakt zich op voor zijn grote terugkeer in de Jupiler Pro League. Het zal zich daarvoor ...

178
178
Rode Duivels terug op schema: Rudi, niet opjagen!

Bondscoach Rudi Garcia scoorde de afgelopen dagen niet echt punten. Niet zozeer met zijn tactische ...

62
62
'West Ham United verrast met Belgische transfer'

West Ham United zou op het punt staan om op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aan ...

22
22
Viktor Verhulst onthult groot geheim Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht is nog steeds 'the talk of the town'. De veelzijdige presentator en DJ is zowat ...

47
47
Belgische transfers: verrassende deals in Duitsland en Hongarije

Er beweegt stilaan heel veel op de transfermarkt. Er zijn een aantal Belgen die onderdak hebben ...

36
36
'Kuyt polst naar ex-speler Beerschot, JPL grootste kans'

De zomermercato begint stilaan op gang te komen. De Belgische ploegen speuren rond naar versterking. ...

92
92
Duivels in 1/16de finales: één land absoluut te mijden

Nu de kwalificatie een feit is, kunnen de Rode Duivels beginnen vooruitblikken op het vervolg van ...

317
317
"Zorgde voor paniek" - kranten zien ook dissonant bij sterke Duivels

De Rode Duivels mogen naar de volgende ronde van het WK 2026. Een klinkende 1-5-zege tegen ...

247
247
'Van WK naar Premier League: straffe wending Meunier'

Momenteel zijn de Rode Duivels volop gefocust op het neerleggen van een mooie WK-campagne. Maar voor ...

114
114
Vanaken definitief WK-basisspeler? Analisten vellen verdict

De Rode Duivels hebben indruk gemaakt in hun laatste groepswedstrijd op het WK 2026. Uiteraard was ...

797
797

Meer sportnieuws