'Lamkel Zé en Antwerp krijgen sanctie na bewogen match'

door
'Lamkel Zé en Antwerp krijgen sanctie na bewogen match'

Antwerp leed zondag zijn eerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro League, want de Great Old liet zich verrassen door KV Kortrijk. Daarbij was een zeer opvallende rol weggelegd voor Didier Lamkel Zé. Het Kameroense enfant terrible gaf de assist voor de openingsgoal en bleef daarna de show stelen tegen zijn ex-ploeg met onder meer zijn viering en nog een aantal opvallende acties.


Zo deelde hij na de wedstrijd nog een video vanuit het stadion waarin hij in niet al te fraaie bewoordingen over zijn ex-club sprak. 'Fuck Antwerp' was er onder meer te lezen en te horen. Het Nieuwsblad weet dat die uitspraak nog een staartje kan krijgen, want het Bondsparket zou hem een sanctie kunnen opleggen. Het zou bij een verwittiging kunnen blijven, maar ook een boete of zelfs een schorsing zijn mogelijkheden.

Daarnaast zal ook Antwerp vrijwel zeker nog gestraft worden voor de gebeurtenissen van tijdens de wedstrijd. Vanuit het bezoekersvak in het Guldensporenstadion waren vrijwel de gehele wedstrijd beschimpende gezangen en spreekkoren richting Lamkel Zé te horen. Die werden ook opgenomen in het verslag van de scheidsrechter, die aangaf dat ze 'kwetsend en discriminerend' waren.

RACISME
Daarvoor zal Antwerp in principe dus vervolgd worden. Of dat ook het geval zal zijn voor wat na de wedstrijd gebeurde, is de vraag. Lamkel Zé kreeg op sociale media nog tal van racistische verwijten, maar het is niet zeker of het Bondsparket die aan Antwerp zal aanwrijven. Omdat die commentaren in principe van buiten het stadion kwamen, is het niet helemaal duidelijk of dat binnen hun verantwoordelijkheid valt.

LEES OOK: Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Verdient Lamkel Zé een straf voor zijn commentaren?

Meest recent

Heftige beelden: Leko gaat volledig wild in kleedkamer Club

Club Brugge boekte afgelopen weekend een belangrijke overwinning op het veld van STVV. Maar in de ...

5
5
'Anderlecht onderneemt actie: finaleplan met De Cat'

RSC Anderlecht kreeg maandag slecht nieuws te verwerken. Onderzoeken hebben namelijk aangetoond dat ...

80
80
'Bayern serieus: nieuwe ster van 60 miljoen voor Kompany'

Vincent Kompany stoomt zijn troepen bij Bayern München momenteel klaar voor de return in de ...

23
23
Knelpunt bij Duivels: 21-jarige verrassing in WK-selectie?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het vormen van zijn selectie voor het WK. ...

168
168
Money time in Challenger Pro League: pittig duel op slotspeeldag

Aanstaande vrijdag wordt de slotspeeldag van de reguliere competitie in de Challenger Pro League. ...

83
83
'Anderlecht slaat toe: miljoenendeal voor nieuwe Goleador'

Anderlecht zoekt opnieuw naar een spits en is daarbij uitgekomen bij een naam die in Zuid-Amerika al ...

184
184
Terechte penalty Club Brugge? Lardot spreekt duidelijke taal

Club Brugge speelde zaterdagavond geen al te beste wedstrijd op het veld van STVV maar won ...

275
275
Hoop voor AA Gent: groot verschil met horror-Play-Offs

KAA Gent heeft zondagavond een gouden opportuniteit laten liggen in de Champions' Play-Offs. Op het ...

241
241
'Napoli maakt transferprijs Romelu Lukaku bekend'

Romelu Lukaku lijkt dit seizoen niet meer echt aan de bak te gaan komen bij Napoli. Hij zal deze ...

376
376
Zulte Waregem opgelucht: Colpaert kondigt wijzigingen aan

Zulte Waregem verzekerde zich van het behoud na een 1-2-zege op het veld van FCV Dender. Trainer ...

170
170
Vanhaezebrouck looft JPL-topclub: "Kan zelfs Bayern niet"

De titelstrijd gaat tussen Club Brugge en Union SG. Wie van de twee het zal halen, dat is uiteraard ...

146
146
Vandenbempt looft JPL-club: "Zoals FC Barcelona en Man City"

Het voetbal wat we dit seizoen te krijgen in de Jupiler Pro League is niet bepaald hoogstaand. ...

107
107
Oorzaak verlies AA Gent gevonden: "Heel pijnlijk"

AA Gent is bijna vervloekt in het Lotto Park. De afgelopen jaren wisten ze er amper punten te ...

139
139
Gelijk van Kompany: ex-talent RSCA droomt plots van WK

Bij RSC Anderlecht braken de afgelopen jaren veel jonge spelers door. Maar niet elk talent kon ...

80
80
Dit zijn de vijf kandidaten voor de Ebbenhouten Schoen

De organisatie van de Ebbenhouten Schoen heeft zijn vijf genomineerden voor de trofee van dit jaar ...

255
255
Ferrera pleit schuldig: "Was niet goed van mij"

FCV Dender verloor afgelopen weekend met 1-2 van Zulte Waregem. De ploeg mag zich daardoor al ...

31
31
Van Bommel héél duidelijk over aanbiedingen van Anderlecht

Bij Royal Antwerp FC gaat het van kwaad naar erger. Als er komende zomer niet flink wordt ...

588
588
'Ajax beslist over transfers Godts en Dolberg'

Ajax is al jaren op de dool en moet dit seizoen nog keihard knokken voor een Europees ticket. De ...

69
69
‘Standard wacht bang af: twee sterkhouders twijfelen’

Standard hoopt volgend seizoen beter te doen dan dit jaar. De Rouches blijven moeite hebben om weer ...

120
120
Blessure De Cat zorgt voor immens probleem bij Anderlecht

Nathan De Cat is vier tot zes weken buiten strijd bij RSC Anderlecht. Daardoor mist Paars-Wit hem ...

195
195
Van der Elst maakt Leko af na Diakhon-farce

Club Brugge won afgelopen weekend op Stayen, maar dat ging niet van een leien dakje. Het kwam ...

344
344
'Lukaku neemt beslissing over terugkeer naar Napoli'

De voorbije weken zat het er bovenarms op tussen Napoli en Romelu Lukaku. De Italiaanse kampioen was ...

98
98
Liefdesbom rond Mulder slaat keihard in bij Vandaag Inside

De familie Mulder is al jarenlang een vaste waarde op de Belgische televisie. Zowel Jan als zoon ...

108
108
'Club Brugge baalt: megabod afgewezen'

Voorlopig is het op transfervlak nog stil gebleven bij Club Brugge, maar achter de schermen werkt ...

323
323
Verdict De Cat bekend: Anderlecht krijgt mokerslag

Anderlecht wipte zondagavond naar de vierde plaats in het klassement dankzij een late zege tegen AA ...

537
537

Meer sportnieuws