'Lamkel Zé en Antwerp krijgen sanctie na bewogen match'

door
'Lamkel Zé en Antwerp krijgen sanctie na bewogen match'

Antwerp leed zondag zijn eerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro League, want de Great Old liet zich verrassen door KV Kortrijk. Daarbij was een zeer opvallende rol weggelegd voor Didier Lamkel Zé. Het Kameroense enfant terrible gaf de assist voor de openingsgoal en bleef daarna de show stelen tegen zijn ex-ploeg met onder meer zijn viering en nog een aantal opvallende acties.


Zo deelde hij na de wedstrijd nog een video vanuit het stadion waarin hij in niet al te fraaie bewoordingen over zijn ex-club sprak. 'Fuck Antwerp' was er onder meer te lezen en te horen. Het Nieuwsblad weet dat die uitspraak nog een staartje kan krijgen, want het Bondsparket zou hem een sanctie kunnen opleggen. Het zou bij een verwittiging kunnen blijven, maar ook een boete of zelfs een schorsing zijn mogelijkheden.

Daarnaast zal ook Antwerp vrijwel zeker nog gestraft worden voor de gebeurtenissen van tijdens de wedstrijd. Vanuit het bezoekersvak in het Guldensporenstadion waren vrijwel de gehele wedstrijd beschimpende gezangen en spreekkoren richting Lamkel Zé te horen. Die werden ook opgenomen in het verslag van de scheidsrechter, die aangaf dat ze 'kwetsend en discriminerend' waren.

RACISME
Daarvoor zal Antwerp in principe dus vervolgd worden. Of dat ook het geval zal zijn voor wat na de wedstrijd gebeurde, is de vraag. Lamkel Zé kreeg op sociale media nog tal van racistische verwijten, maar het is niet zeker of het Bondsparket die aan Antwerp zal aanwrijven. Omdat die commentaren in principe van buiten het stadion kwamen, is het niet helemaal duidelijk of dat binnen hun verantwoordelijkheid valt.

LEES OOK: 'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

Verdient Lamkel Zé een straf voor zijn commentaren?

Meest recent

Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

47
47
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

13
13
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

113
113
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

185
185
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

553
553
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

106
106
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

35
35
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

329
329
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

90
90
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

545
545
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

524
524
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

405
405
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

54
54
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

1035
1035
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

293
293
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

444
444
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

82
82
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1215
1215
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

115
115
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

226
226
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

355
355
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

124
124
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

479
479
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

369
369
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

86
86

Meer sportnieuws