'Lamkel Zé en Antwerp krijgen sanctie na bewogen match'

door
'Lamkel Zé en Antwerp krijgen sanctie na bewogen match'

Antwerp leed zondag zijn eerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro League, want de Great Old liet zich verrassen door KV Kortrijk. Daarbij was een zeer opvallende rol weggelegd voor Didier Lamkel Zé. Het Kameroense enfant terrible gaf de assist voor de openingsgoal en bleef daarna de show stelen tegen zijn ex-ploeg met onder meer zijn viering en nog een aantal opvallende acties.


Zo deelde hij na de wedstrijd nog een video vanuit het stadion waarin hij in niet al te fraaie bewoordingen over zijn ex-club sprak. 'Fuck Antwerp' was er onder meer te lezen en te horen. Het Nieuwsblad weet dat die uitspraak nog een staartje kan krijgen, want het Bondsparket zou hem een sanctie kunnen opleggen. Het zou bij een verwittiging kunnen blijven, maar ook een boete of zelfs een schorsing zijn mogelijkheden.

Daarnaast zal ook Antwerp vrijwel zeker nog gestraft worden voor de gebeurtenissen van tijdens de wedstrijd. Vanuit het bezoekersvak in het Guldensporenstadion waren vrijwel de gehele wedstrijd beschimpende gezangen en spreekkoren richting Lamkel Zé te horen. Die werden ook opgenomen in het verslag van de scheidsrechter, die aangaf dat ze 'kwetsend en discriminerend' waren.

RACISME
Daarvoor zal Antwerp in principe dus vervolgd worden. Of dat ook het geval zal zijn voor wat na de wedstrijd gebeurde, is de vraag. Lamkel Zé kreeg op sociale media nog tal van racistische verwijten, maar het is niet zeker of het Bondsparket die aan Antwerp zal aanwrijven. Omdat die commentaren in principe van buiten het stadion kwamen, is het niet helemaal duidelijk of dat binnen hun verantwoordelijkheid valt.

LEES OOK: Jonkies loodsen Antwerp naar zege tegen negenkoppig OHL

🚀

Verdient Lamkel Zé een straf voor zijn commentaren?

Meest recent

'Ooit geweigerd door Club, straks aanvalsleider bij Barça'

Bij FC Barcelona belooft het alweer een bewogen transferzomer te gaan worden. Eén van de ...

8
8
Proto en Albert in de clinch: ging Standard over de schreef?

Standard doet nog altijd mee voor de eindzege in de Europe Play-Off. Het volgt nog altijd op twee ...

9
9
'Straffe wending: Lukaku alweer terug naar België'

Er was de voorbije weken heel wat te doen over Romelu Lukaku. De spits paste immers voor de stage ...

207
207
Leko de mist in: keuzes pakken helemaal verkeerd uit

De voorbije maanden maakten ze er bij Club Brugge geen geheim van dat de titel dit seizoen een must ...

65
65
Degryse: "Hij moet altijd basisspeler zijn bij Anderlecht"

Anderlecht pakte zondag zijn tweede zege op rij in de play-offs, maar met veel glans was dat toch ...

143
143
Geflirt en matige resultaten: Lierse stuurt coach door

Vrijdagavond werd een punt gezet achter het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. ...

33
33
Schandaal in Belgisch vrouwenvoetbal: Agressie slaat toe

De vrouwenwedstrijd tussen Stokkem VV en Lommel SK is vrijdagavond volledig ontspoord in ...

47
47
Opvolger Mignolet al bekend? "Er is een plan uitgestippeld"

Wie wordt volgend seizoen de nummer één onder de lat bij Club Brugge? Het is een vraag ...

286
286
TRANSFERUURTJE: 'Club zoekt topaanwinst, tabula rasa Anderlecht'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

170
170
Gift Orban volledig door het lint: op de vuist met fan

Gift Orban speelde in het verleden bij KAA Gent, maar nu maakt de Nigeriaanse aanvaller het mooie ...

76
76
Club Brugge hoort uitsluitsel over Hans Vanaken

Hans Vanaken blesseerde zich afgelopen vrijdag op training en begon op de bank tegen Union SG. De ...

321
321
Degryse snapt niets van keuze Leko bij Club Brugge

Club Brugge heeft afgelopen speeldag een mokerslag gekregen van Union SG. De Brusselse club won met ...

216
216
Grote opluchting: RWDM wendt faillissement voorlopig af

Het zijn donkere dagen voor RWDM Brussels. Drie jaar na de euforie over de terugkeer op het hoogste ...

203
203
Titel ver weg: Vandenbempt ziet énorm probleem Club

De titelstrijd heeft zondag mogelijk een beslissende wending gekegen. Met Union en Club Brugge ...

255
255
'Belgische clubs wagen nieuwe kans bij Engels toptalent'

De transferzomer nadert met rasse schreden en dus hebben de meeste clubs hun verlanglijstje al ...

76
76
Paars-wit lichtpunt: Anderlecht vindt joker voor bekerfinale

RSC Anderlecht speelde zaterdag weer geen goede wedstrijd, vooral de eerste helft op het veld van KV ...

518
518
Union nu al titelzeker? Deschacht ziet één groot onrecht

Nog zeven speeldagen te gaan in de Champions' Play-Offs, maar Union SG heeft zondag al een eerste ...

719
719
AA Gent maakt zich sterk: waarschuwing voor Anderlecht

AA Gent heeft zondagmiddag andermaal punten verspeeld in de Champions' Play-Offs. Op eigen veld ...

222
222
Club Brugge incasseert mokerslag: dissonant krijgt 4 op 10

Club Brugge is er niet in geslaagd om de titelstrijd zijn richting uit te trekken en verloor ...

267
267
De Bruyne schaamt zich kapot: Conte hakt er hard in

De vernedering was compleet: Kevin De Bruyne werd tegen Lazio al na één helft aan de ...

321
321
Kampioen Kompany naar City of Real? Bayern reageert

Vincent Kompany heeft zondag een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn trainerscarrière. Met Bayern ...

534
534
'Nieuwe TD grijpt fors in: tabula rasa bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft zondag een gouden zaak gedaan in de strijd om de top vier en won met 1-2 op het ...

711
711
Gent-sterkhouder genadeloos uitgefloten: "Voor niemand goed"

AA Gent blijft ook na drie speeldagen op zoek naar hun eerste zege in de Champions' Play-Offs. ...

409
409
"Maar wel geld tellen" - Club Brugge-leiding hard aangepakt

Club Brugge heeft zondagavond een serieuze tik gekregen in de strijd om de landstitel. Na de ...

416
416
Pijnlijke vaststelling Club: sterkhouder krijgt volle laag

Club Brugge had in de voorbije maanden zonder blozen van de titel zijn hoofddoel gemaakt, maar het ...

277
277

Meer sportnieuws