'Lamkel Zé en Antwerp krijgen sanctie na bewogen match'

399
'Lamkel Zé en Antwerp krijgen sanctie na bewogen match'

Antwerp leed zondag zijn eerste nederlaag van het seizoen in de Jupiler Pro League, want de Great Old liet zich verrassen door KV Kortrijk. Daarbij was een zeer opvallende rol weggelegd voor Didier Lamkel Zé. Het Kameroense enfant terrible gaf de assist voor de openingsgoal en bleef daarna de show stelen tegen zijn ex-ploeg met onder meer zijn viering en nog een aantal opvallende acties.


Zo deelde hij na de wedstrijd nog een video vanuit het stadion waarin hij in niet al te fraaie bewoordingen over zijn ex-club sprak. 'Fuck Antwerp' was er onder meer te lezen en te horen. Het Nieuwsblad weet dat die uitspraak nog een staartje kan krijgen, want het Bondsparket zou hem een sanctie kunnen opleggen. Het zou bij een verwittiging kunnen blijven, maar ook een boete of zelfs een schorsing zijn mogelijkheden.

Daarnaast zal ook Antwerp vrijwel zeker nog gestraft worden voor de gebeurtenissen van tijdens de wedstrijd. Vanuit het bezoekersvak in het Guldensporenstadion waren vrijwel de gehele wedstrijd beschimpende gezangen en spreekkoren richting Lamkel Zé te horen. Die werden ook opgenomen in het verslag van de scheidsrechter, die aangaf dat ze 'kwetsend en discriminerend' waren.

RACISME
Daarvoor zal Antwerp in principe dus vervolgd worden. Of dat ook het geval zal zijn voor wat na de wedstrijd gebeurde, is de vraag. Lamkel Zé kreeg op sociale media nog tal van racistische verwijten, maar het is niet zeker of het Bondsparket die aan Antwerp zal aanwrijven. Omdat die commentaren in principe van buiten het stadion kwamen, is het niet helemaal duidelijk of dat binnen hun verantwoordelijkheid valt.

LEES OOK: Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Verdient Lamkel Zé een straf voor zijn commentaren?

Meest recent

STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

1
1
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

20
20
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

51
51
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

11
11
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

20
20
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

30
30
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

48
48
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

80
80
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

103
103
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

45
45
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

51
51
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

254
254
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

520
520
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

66
66
De Roeck voorgesteld bij STVV en geeft eerste doel prijs

STVV stelde namiddag Jonas De Roeck voor als opvolger van Frédéric De Meyer. De ...

22
22
Vertonghen loopt mee bij Beerschot: huwelijk in de maak?

Jan Vertonghen stopte als voetballer bij RSC Anderlecht. Nadien liep hij mee bij de Rode Duivels, ...

129
129
Standard onder zware druk: Euvrard verklaart Wilmots-verhaal

De crisis bij Standard blijft nazinderen. Na de tegenvallende resultaten en het gelijkspel tegen KV ...

75
75
Van Bommel speelt open kaart: vier Jonge Duivels op radar

Mark van Bommel maakte vrijdag zijn selectie voor het aankomende Nations League-tweeluik tegen ...

144
144
Thorup klopt op tafel in Genk: duo krijgt volle laag

Met een beschamend rapport van twee op 15 buitenshuis staat KRC Genk de immer lastige verplaatsing ...

174
174
Club Brugge rolt spierballen: vuurwerk op wintermercato

Ivan Leko wil niet te lang stilstaan bij de Champions League-triomf tegen PSV, want over een paar ...

315
315
De Winter stopt als Rode Duivel: échte reden bekend

Bij de bekendmaking van zijn selectie voor het aankomende tweeluik in de Nations League dropte Mark ...

607
607
Club Brugge slikt bittere pil: opdoffer uit ziekenboeg

De belangrijke affiches volgen mekaar snel op voor Club Brugge, dat een paar dagen na de zege tegen ...

236
236
Bruno blijft puzzelen: nieuw experiment in Brugge?

Of het advies van zijn bazen er iets mee te maken heeft valt sterk te betwijfelen, maar na een lange ...

191
191
Leko spreekt klare taal over leegloop bij Club Brugge

Met alweer een zege, dit keer op bezoek bij PSV, blijft Club Brugge hoge ogen gooien in de Champions ...

565
565
Antwerp incasseert mokerslag: twee sterkhouders out

Na de schamele vier op 24 lijken Marvin Compper zijn dagen op de Bosuil stilaan geteld. Thuis tegen ...

96
96

Meer sportnieuws