Ten Hag: "Ik liet Ronaldo uit respect op de bank"

door
Ten Hag:

Manchester United had voor de interlandbreak een opmars ingezet door in de Premier League vier wedstrijden op rij te komen, maar die reeks werd zondagnamiddag brutaal gestuit. Manchester City zette in de stadsderby United weer met de voetjes op de grond en gaf hen een pandoering van jewelste: 6-3. Cristiano Ronaldo zag het allemaal van een afstandje gebeuren.


De Portugese vedette bleef immers de volledige 90 minuten op de bank zitten. Net als in de vorige competitiewedstrijden gaf Ten Hag de voorkeur aan Marcus Rashford als diepste man. Na 59 minuten besloot hij om in te grijpen en zijn spits naar de kant te halen, maar als vervanger kwam niet Ronaldo maar wel Martial. Verder kregen ook Lindelöf, Shaw, Casemiro en Fred nog de voorkeur om in te vallen.

Na de wedstrijd kwam Ten Hag met een opmerkelijke verklaring voor het niet brengen van Ronaldo. "Ik bracht hem niet uit respect voor zijn grote carrière", verklaarde hij voor de camera's. "En vanwege het voordeel dat ik kon brengen met Anthony Martial. Hij heeft minuten nodig, al wil ik het ook niet zo noemen."

BELEDIGEND
Die uitleg werd niet overal gesmaakt. Roy Keane maakte op Sky Sports bijvoorbeeld brandhout van de uitleg van Ten Hag, maar met Gary Neville had een andere United-legende wel begrip. "Ik snap zijn punt wel, om eerlijk te zijn. Ronaldo inbrengen bij 4-0 of 6-1 zou een belediging geweest zijn", schrijft hij op Twitter. "Ten Hag heeft het misschien wel niet goed uitgelegd en het was wellicht het beste geweest om helemaal niets te zeggen. Maar ik waardeer zijn eerlijkheid wel."


LEES OOK: 'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Heb je begrip voor de uitleg van Ten Hag?

Meest recent

Pocognoli zet zegereeks verder, Inter haalt zwaar uit

Er stonden ook op zondagavond nog enkele interessante affiches op het programma in het buitenland. ...

8
8
'Real verandert gedacht en schrapt twee kleppers'

Real Madrid beleefde een pijnlijk weekend met een verrassende nederlaag in Mallorca. Het maakte nog ...

14
14
Charaï blijft kritisch ondanks sterke start Westerlo

De Europe Play-Off lijkt een competitie op twee snelheden te worden. Op de eerste speeldag klopten ...

10
10
Charleroi genaaid door ref: "Hij kwam zich excuseren"

Ook in de play-offs blijft de miserie van Charleroi verder duren. De Carolo's konden al sinds 31 ...

25
25
'Club kent prijskaartje voor gedroomde opvolger Mignolet'

Bij Club Brugge viel er deze week een bommetje met de aankondiging van Simon Mignolet dat hij het na ...

221
221
Ex-ref ziet Union goed wegkomen: "Penalty én tweede geel"

De Champions' Play-Off werd zaterdagavond afgetrapt met een zege van Union tegen STVV. De ...

106
106
Westerlo klopt Charleroi na bizarre rode kaart

In de Europe Play-Off blijft Westerlo in de nek hijgen van leider Genk. De Kemphanen namen zondag ...

33
33
'PSG gaat all-in voor Rode Duivel'

Vorig seizoen wist Paris Saint-Germain na talloze vruchteloze pogingen eindelijk de Champions League ...

66
66
‘Transferbreuk verrast iedereen: Club Brugge wil toeslaan’

Wat begon als moeilijke contractonderhandelingen, dreigt stilaan uit te monden in een transferbreuk. ...

357
357
Club-bestuur voert druk op: "De voorzitter kennende ..."

Club Brugge begint maandag tegen RSC Anderlecht aan zijn weken van de waarheid. In de Champions' ...

157
157
Sensatie in halve finales FA Cup, Castro-Montes nekt Theate

Ook op de buitenlandse velden werd dit weekend de laatste rechte lijn van het seizoen ingezet. In ...

30
30
Waanzinnige misser Essevee: Colpaert geeft reactie

Zulte Waregem is er niet in geslaagd om zijn campagne in de Relegation Play-Offs te openen met een ...

61
61
Onthuld: zó spreken Bayern-spelers off the record over Kompany

Vincent Kompany levert uitstekend werk af als hoofdcoach bij Bayern München. De spectaculaire ...

314
314
Toekomstsignaal? Opvallende afwezigen in selectie Club

Club Brugge opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs. En er staat meteen ...

344
344
CPL: frustrerende namiddag Patro, Stijnen voortijdig naar binnen

In de Challenger Pro League draait de ontknoping van de reguliere competitie op volle toeren. ...

99
99
Kassa kassa in JPL: 120 miljoen voor vier smaakmakers

De Jupiler Pro League geldt al jaren als een ideale springplank richting de Europese topcompetities. ...

283
283
Opschudding na Union-STVV: "Ongelooflijk op dit niveau"

Union SG heeft zijn start in de Champions' Play-Offs niet gemist. De winnaar van de reguliere ...

353
353
'United grijpt hard in: Lammens krijgt cruciaal transfernieuws'

Ook bij Manchester United werd van de afgelopen interland-break gebruik gemaakt om de ...

457
457
Thorgan weg bij Anderlecht? "Als je zijn fysieke data ziet ..."

RSC Anderlecht opent maandagnamiddag zijn campagne in de Champions' Play-Offs met een bezoek aan ...

352
352
'Flick helemaal verloren: Barça in actie voor superaanwinst'

FC Barcelona wil zich in de komende weken verzekeren van de Spaanse titel én de Champions ...

121
121
Feyenoord faalt: PSV vanuit zetel kampioen van Nederland

PSV heeft zich voor de derde keer op rij tot Nederlands gekroond. Dat zat er natuurlijk al een hele ...

49
49
Beerschot vs. Kortrijk: promotiestrijd beslist voor BAS?

Terwijl de Play-Offs in de Jupiler Pro League op gang zijn getrapt, is de ontknoping van de ...

679
679
Hete transferzomer Club Brugge: vijf topaanwinsten onderweg

Simon Mignolet kondigde afgelopen donderdag aan dat hij na het seizoen met pensioen gaat als ...

789
789
Mechele speelt open kaart: "Zij zijn geen titelkandidaat"

Het wachten is voorbij: de titelstrijd in de Champions' Play-Offs barst komend weekend in alle ...

252
252
'Anderlecht-exit in de maak: De Cat legt eisen op tafel'

Nathan De Cat wil in de komende weken schitteren in de Champions' Play-Offs en heeft ook de ...

342
342

Meer sportnieuws