Ten Hag: "Ik liet Ronaldo uit respect op de bank"

194
Ten Hag:

Manchester United had voor de interlandbreak een opmars ingezet door in de Premier League vier wedstrijden op rij te komen, maar die reeks werd zondagnamiddag brutaal gestuit. Manchester City zette in de stadsderby United weer met de voetjes op de grond en gaf hen een pandoering van jewelste: 6-3. Cristiano Ronaldo zag het allemaal van een afstandje gebeuren.


De Portugese vedette bleef immers de volledige 90 minuten op de bank zitten. Net als in de vorige competitiewedstrijden gaf Ten Hag de voorkeur aan Marcus Rashford als diepste man. Na 59 minuten besloot hij om in te grijpen en zijn spits naar de kant te halen, maar als vervanger kwam niet Ronaldo maar wel Martial. Verder kregen ook Lindelöf, Shaw, Casemiro en Fred nog de voorkeur om in te vallen.

Na de wedstrijd kwam Ten Hag met een opmerkelijke verklaring voor het niet brengen van Ronaldo. "Ik bracht hem niet uit respect voor zijn grote carrière", verklaarde hij voor de camera's. "En vanwege het voordeel dat ik kon brengen met Anthony Martial. Hij heeft minuten nodig, al wil ik het ook niet zo noemen."

BELEDIGEND
Die uitleg werd niet overal gesmaakt. Roy Keane maakte op Sky Sports bijvoorbeeld brandhout van de uitleg van Ten Hag, maar met Gary Neville had een andere United-legende wel begrip. "Ik snap zijn punt wel, om eerlijk te zijn. Ronaldo inbrengen bij 4-0 of 6-1 zou een belediging geweest zijn", schrijft hij op Twitter. "Ten Hag heeft het misschien wel niet goed uitgelegd en het was wellicht het beste geweest om helemaal niets te zeggen. Maar ik waardeer zijn eerlijkheid wel."


LEES OOK: Blessureleed Lavia verleden tijd? Alonso legt verschil bloot

Heb je begrip voor de uitleg van Ten Hag?

Meest recent

Coucke krijgt volle laag: pers reageert op oorlogsverklaring

Marc Coucke laat in het openbaar nog maar zelden zijn licht schijnen op de gang van zaken bij RSC ...

9
9
‘Topschutter van 10M: oude bekende volgt Tresoldi op’

Club Brugge heeft een opvolger voor Nicolò Tresoldi op het oog, en het is geen onbekende. Het ...

30
30
Bewogen weekend Belgische refs: Lardot velt verdict

Speeldag tien in de Jupiler Pro League leverde helaas een vrij bewogen weekend op voor de Belgische ...

29
29
'Klopjacht op Tresoldi: 4 grootmachten drukken door'

In januari mag hij naar verluidt onder geen beding vertrekken, maar Club Brugge zal toch alle moeite ...

109
109
Bruno versus Sibierski: tikkende tijdbom in Anderlecht

Danzij een 4-1 zege is de crisis weer even bezworen bij RSC Anderlecht, maar dat betekent niet dat ...

179
179
Geen genade: STVV zet De Meyer op straat

Na tien speeldagen is het tweede trainersontslag van het seizoen in de Jupiler Pro League een feit. ...

187
187
'Union in verzet: nieuwe tegenvaller dreigt'

Union deed afgelopen weekend een uitstekende zaak, want het profiteerde mee van de nederlaag van AA ...

70
70
Eén Rode Duivel maakt kans op plek in Wereldelftal vh Jaar

Vorige week mocht Harry Kane de Gouden Bal in ontvangst nemen, maar in de komende weken en maanden ...

57
57
Defour kiest duidelijke kant in vete Bornauw-Bruno

Anderlecht mag vorig weekend dan wel met 4-1 gewonnen hebben van Westerlo, maar daarmee lijkt de ...

184
184
Jonge Duivels bereiden EK voor met 2 topmatchen

De Jonge Duivels wisten in de vorige interlandperiode in september en oktober hun opdracht tot een ...

37
37
'Grote verrassing: Dender gaat lopen met CEO Lommel'

FCV Dender hoopt om snel terug te keren op het hoogste niveau, nadat het vorig seizoen degradeerde ...

100
100
Antwerp weet opnieuw belangijke pion te strikken

Antwerp kent een lastig seizoensbegin en heeft vijf van zijn zes laatste competitiewedstrijden ...

186
186
'Conflict WK U17: Mignolet slaat terug naar Anderlecht'

Op 19 november gaat in Qatar het WK U17 van start. Daar zullen ook de Jonge Duivels weer aanwezig ...

713
713
Wéér schandaal: "FIFA betaalde miljoenen voor Infantino"

De voorbije maanden is Gianni Infantino alsmaar meer onder vuur te komen liggen als voorzitter van ...

93
93
'Union schrikt: AC Milan meldt zich voor sterkhouder'

Union draait ook dit seizoen weer netjes mee in de top van de Jupiler Pro League en is goed begonnen ...

141
141
Anderlecht bezorgt Jonge Duivels mokerslag voor WK U17

Na deze week staat er een nieuwe interlandperiode voor de deur. Die wordt niet alleen belangrijk ...

190
190
Club Brugge krijgt controversiële scheidsrechter tegen PSV

Voor Club Brugge blijft het een zeer drukke periode. Woensdag moet het alweer aan de bak, want dan ...

195
195
Vandenbempt waarschuwt Gent: "Als je dat genoeg herhaalt..."

AA Gent begon geweldig aan het seizoen, maar is de laatste weken toch een beetje van zijn wolk ...

71
71
'Club krijgt enorme concurrentie voor typische transfer'

Bij Club Brugge kunnen ze tot dusver zeer tevreden zijn over hun seizoensbegin. Na tien speeldagen ...

122
122
Albert duidelijk: "Hij moet altijd starten bij Anderlecht"

Het zijn woelige weken geweest voor Anderlecht, maar op Neerpede zullen ze hopen dat de rust een ...

134
134
'Droomtransfer Tresoldi: nieuw plan op tafel'

Nicolo Tresoldi pikte vrijdag op Zulte Waregem opnieuw zijn doelpuntje mee en is met acht goals nu ...

230
230
Conflict bij Anderlecht ontplot: lot Bruno al bezegeld?

Anderlecht herpakte zich zaterdag met een deugddoende 4-1-overwinning tegen Westerlo, maar dat ...

449
449
'Burgess laat AA Gent nog wat langer in spanning'

Het is voor AA Gent een zwart weekend geworden. Het leed in Lommel zijn eerste competitienederlaag ...

148
148
TRANSFERUURTJE: 'Genk heeft beet, nieuwe club voor Lamkel Zé'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

251
251
Woeste Edward Still maakt La Louvière af na bolwassing

La Louvière kreeg in een leeg Stade du Pays vijf doelpunten om de oren. Uiteindelijk werd het ...

42
42

Meer sportnieuws