Ten Hag: "Ik liet Ronaldo uit respect op de bank"

194 stemmen
Ten Hag:

Manchester United had voor de interlandbreak een opmars ingezet door in de Premier League vier wedstrijden op rij te komen, maar die reeks werd zondagnamiddag brutaal gestuit. Manchester City zette in de stadsderby United weer met de voetjes op de grond en gaf hen een pandoering van jewelste: 6-3. Cristiano Ronaldo zag het allemaal van een afstandje gebeuren.


De Portugese vedette bleef immers de volledige 90 minuten op de bank zitten. Net als in de vorige competitiewedstrijden gaf Ten Hag de voorkeur aan Marcus Rashford als diepste man. Na 59 minuten besloot hij om in te grijpen en zijn spits naar de kant te halen, maar als vervanger kwam niet Ronaldo maar wel Martial. Verder kregen ook Lindelöf, Shaw, Casemiro en Fred nog de voorkeur om in te vallen.

Na de wedstrijd kwam Ten Hag met een opmerkelijke verklaring voor het niet brengen van Ronaldo. "Ik bracht hem niet uit respect voor zijn grote carrière", verklaarde hij voor de camera's. "En vanwege het voordeel dat ik kon brengen met Anthony Martial. Hij heeft minuten nodig, al wil ik het ook niet zo noemen."

BELEDIGEND
Die uitleg werd niet overal gesmaakt. Roy Keane maakte op Sky Sports bijvoorbeeld brandhout van de uitleg van Ten Hag, maar met Gary Neville had een andere United-legende wel begrip. "Ik snap zijn punt wel, om eerlijk te zijn. Ronaldo inbrengen bij 4-0 of 6-1 zou een belediging geweest zijn", schrijft hij op Twitter. "Ten Hag heeft het misschien wel niet goed uitgelegd en het was wellicht het beste geweest om helemaal niets te zeggen. Maar ik waardeer zijn eerlijkheid wel."


LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

Heb je begrip voor de uitleg van Ten Hag?

Meest recent

Schrikken bij Duivels: grote smaakmaker staakt training

De Rode Duivels hebben een geslaagde oversteek van de Atlantische Oceaan gemaakt. Inmiddels werd ...

18
18
Argentijnen vieren in laatste WK-test: Messi scoort meteen

Daags voor de openingsmatch voor het WK, werken de deelnemende landen hun laatste oefenwedstrijden ...

10
10
'Theate naar Engeland, 4 clubs in running voor Khalaili'

Het lijkt door het WK een transferzomer op twee snelheden te gaan worden. De meeste clubs beginnen ...

68
68
Daar is de bevestiging: Mourinho keert terug bij Real Madrid

Bij Real Madrid kunnen ze helemaal beginnen met hun transferzomer, nadat zondag Florentino Perez ...

55
55
'Plots flinke bom onder openingsmatch van WK'

Donderdag om 21u is het eindelijk zover: dan gaat het WK 2026 van start. Het toernooi wordt ...

90
90
Garcia krijgt van ex-Duivel duidelijk Lukaku-advies

De Rode Duivels hebben dinsdag een eerste keer getraind op Amerikaanse bodem. Rudi Garcia kon ...

71
71
'Charleroi maakt zich op voor nieuwe miljoenentransfer'

Voor Charleroi werd het een vrij grijs seizoen, maar desondanks belooft het een interessante ...

29
29
'Volgende Rode Duivel naar de Premier League'

De Premier League is al jarenlang een zeer populaire bestemming voor Rode Duivels. Van de ...

53
53
'Bayern staat dicht bij eerste knaltransfer: 60 miljoen'

Bayern München was afgelopen seizoen oppermachtig in Duitsland en pakte de dubbel, maar moest ...

79
79
'Stassin heeft keuze: volgende club meldt zich'

Voor Lucas Stassin eindigde het seizoen met enkele tegenvallers. Hij greep met Saint-Etienne naast ...

65
65
Red Flames balen alsnog na monsterzege

De Belgische Red Flames gingen vanavond op bezoek bij Luxemburg. Een zege leek een zekerheid, maar ...

150
150
'Anderlecht opent gesprekken met ex-speler van Ajax'

RSC Anderlecht heeft nood aan snelle, creatieve flankaanvallers. Dat is al jaren een gemis, nog meer ...

286
286
'Pocognoli stuit meteen op eerste hindernis bij Anderlecht'

Pocognoli bij Anderlecht klinkt op het eerste gezicht logisch. Een vrije trainer, kampioen met Union ...

961
961
Real Madrid verrast compleet: "We boden 150 miljoen op hem"

Florentino Perez liet weten dat Real Madrid een bod van 150 miljoen euro ging doen op een speler van ...

220
220
Schoonmaak FCV Dender: dertien spelers officieel weg

FCV Dender nam na de degradatie naar de Challenger Pro League al afscheid van trainer Yannick ...

105
105
Antwerp rondt deal af en plukt speler weg bij Genk

Royal Antwerp FC is volop bezig om de markt te verkennen. Voorlopig haalt de club alleen maar jonge ...

215
215
KRC Genk haalt slag thuis met nieuw contract

Racing Genk blijft inzetten op het laten doorbreken van talent van eigen bodem. De Limburgers hebben ...

114
114
'Huerta kan Anderlecht mogelijk pak meer opleveren'

RSC Anderlecht is onderhandelingen aan het voeren omtrent een transfer van César Huerta. De ...

305
305
'Smaakmakers Westerlo grof wild: JPL-topclubs én buitenland'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

115
115
Maamar dropt bommetje: kassa rinkelt in Anderlecht

Het water staat RSC Anderlecht intussen al een tijdje niet meer aan de lippen, maar elke euro blijft ...

599
599
'Solden bij Antwerp: trio goudhaantjes richting exit'

Deels uit financiële noodzaak trekt Antwerp meer dan ooit de kaart van de jeugd. Gelukkig is er ...

623
623
'Anderlecht zoekt verdediger: oude bekende in beeld'

Antoine Sibierski moet straks heel wat vacatures zien te vullen bij RSC Anderlecht, maar defensieve ...

445
445
'Chelsea shopt bij Club Brugge: bod van 45 miljoen'

Nadat de lat de voorbije jaren al alsmaar hoger werd gelegd, zal de kassa bij Club Brugge ook deze ...

1059
1059
Ruben Van Gucht ziet VRT ingrijpen: WK-plan zindert na

Jarenlang was het een vertrouwd beeld: Ruben Van Gucht die vanop de grootste voetbaltoernooien ter ...

251
251
Alderweireld hangt vuile was Eden Hazard buiten

De Rode Duivels zijn aangekomen in de Verenigde Staten en de eerste tegenstander op het WK is ...

500
500

Meer sportnieuws