Ten Hag: "Ik liet Ronaldo uit respect op de bank"

194 stemmen
Ten Hag:

Manchester United had voor de interlandbreak een opmars ingezet door in de Premier League vier wedstrijden op rij te komen, maar die reeks werd zondagnamiddag brutaal gestuit. Manchester City zette in de stadsderby United weer met de voetjes op de grond en gaf hen een pandoering van jewelste: 6-3. Cristiano Ronaldo zag het allemaal van een afstandje gebeuren.


De Portugese vedette bleef immers de volledige 90 minuten op de bank zitten. Net als in de vorige competitiewedstrijden gaf Ten Hag de voorkeur aan Marcus Rashford als diepste man. Na 59 minuten besloot hij om in te grijpen en zijn spits naar de kant te halen, maar als vervanger kwam niet Ronaldo maar wel Martial. Verder kregen ook Lindelöf, Shaw, Casemiro en Fred nog de voorkeur om in te vallen.

Na de wedstrijd kwam Ten Hag met een opmerkelijke verklaring voor het niet brengen van Ronaldo. "Ik bracht hem niet uit respect voor zijn grote carrière", verklaarde hij voor de camera's. "En vanwege het voordeel dat ik kon brengen met Anthony Martial. Hij heeft minuten nodig, al wil ik het ook niet zo noemen."

BELEDIGEND
Die uitleg werd niet overal gesmaakt. Roy Keane maakte op Sky Sports bijvoorbeeld brandhout van de uitleg van Ten Hag, maar met Gary Neville had een andere United-legende wel begrip. "Ik snap zijn punt wel, om eerlijk te zijn. Ronaldo inbrengen bij 4-0 of 6-1 zou een belediging geweest zijn", schrijft hij op Twitter. "Ten Hag heeft het misschien wel niet goed uitgelegd en het was wellicht het beste geweest om helemaal niets te zeggen. Maar ik waardeer zijn eerlijkheid wel."


LEES OOK: Cristiano Ronaldo beleeft hartverscheurend moment op WK

Heb je begrip voor de uitleg van Ten Hag?

Meest recent

KBVB zit plots met Garcia-bom na stunt Rode Duivels

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK en Rudi Garcia heeft zijn minimumdoel gehaald. ...

25
25
Grote zorgen om Onana; collega-Duivels tonen klasse

De Rode Duivels zullen hun 1/8ste finale van het WK 2026 tegen de Verenigde Staten niet snel ...

17
17
Dansje en subtiele prikjes: Duivels zetten Trump en co op hun plaats

België heeft zich ten koste van de Verenigde Staten geplaatst voor de kwarftinales van het WK ...

68
68
Wereldpers lyrisch over België: één Duivel hemel in geprezen

De Rode Duivels staan aanstaande vrijdag in de kwartfinales van het WK 2026. In de 1/8ste finales ...

336
336
Courtois haalt Amerikanen van wolk met pittige sneer

Neen, de Verenigde Staten zullen ook in eigen land geen kwartfinale spelen op het WK voetbal. ...

109
109
Punten van VN: België baas in Seattle, tweetal scoort 9/10

België heeft zich bij de beste acht landen op het wereldkampioenschap 2026 geschaard. In een ...

321
321
KWARTFINALE BINNEN! Beresterke Belgen kicken VS uit WK 2026

De Rode Duivels staan in de kwartfinale van het WK 2026. Na een uitstekende eerste helft en een ...

196
196
Koning Filip belt, Average Rob haalt uit: “Pandoering geven”

De spanning begint te stijgen. De Rode Duivels nemen het vannacht op tegen de Verenigde Staten, maar ...

105
105
Advocaat geeft Rode Duivels raad: “Klacht indienen”

De Rode Duivels nemen het in de 1/16e finales op tegen de Verenigde Staten. De situatie rond ...

240
240
Ronaldo out: Spanje slaat toe in slot tegen Portugal

In de 1/16e finales stond een clash tussen Portugal en Spanje op het programma. Na een boeiende ...

58
58
Renard gaat na Anderlecht opvallende nieuwe uitdaging aan

Olivier Renard werd genadeloos ontslagen bij RSC Anderlecht. Antoine Sibierski is zijn vervanger en ...

106
106
STVV krijgt uitstekend nieuws voor Europees voetbal

Sint-Truiden VV was vorig seizoen dé grote revelatie van de Jupiler Pro League. Onder Wouter ...

87
87
Mbappé slaat keihard terug op ‘schaamteloos racisme’

De clash tussen Frankrijk en Paraguay mag gerust een oorlog worden genoemd. De Fransen trokken ...

81
81
"Kaakslag voetbalsport" - leugens Infantino pijnlijk blootgelegd

Ongeacht het verloop van de wedstrijd, er zal voor altijd een schaduw hangen over het WK-duel tussen ...

362
362
Hek van de dam: twee landen willen kaart aanvechten bij FIFA

De soap rond Folarin Balogun heeft het WK 2026 en bij uitbreiding de hele voetbalwereld, op zijn ...

904
904
Balogun-soap niet voorbij: KBVB waarschuwt Amerikaanse bond

Na een onwaarschijnlijke soap in de voorbije 24 uren, mag Folarin Balogun maandagnacht dan toch ...

767
767
'Opvolger Koeman: Nederland contacteert grote naam'

Het WK 2026 draaide uiteindelijk uit op een grote deceptie voor Nederland. Uiteindelijk kostte het ...

107
107
VS - België: VRT komt met mooi alternatief voor nachtmatch

Ondanks alle commotie van de voorbije 24 uur, spelen de Rode Duivels wel degelijk tegen de Verenigde ...

1049
1049
Loodzware keuze Garcia: Mechele kind van de rekening?

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel druk in de weer met het uittekenen van zijn tactische plannetje ...

477
477
Witte rook: Club Brugge maakt uitgaande transfer bekend

Voorlopig blijft de schade nog beperkt, maar dat Club Brugge deze zomer heel wat sterkhouders zal ...

337
337
'Club Brugge casht: Tresoldi-deal in stroomversnelling'

In het zog van Aleksandar Stankovic dreigt Club Brugge ook Nicolo Tresoldi na amper ...

624
624
Amerikaanse ambassadeur gooit olie op kokend WK-vuur

Alsof de controverse rond Folarin Balogun nog niet groot genoeg was, heeft nu ook de Amerikaanse ...

669
669
Nieuwe plottwist Balogun-gate: match onder voorbehoud

Mag hij straks spelen of niet? Amper een paar uur voor de aftrap van de achtste finale van het WK ...

1048
1048
Infantino breekt stilte: "Ja, ik heb gebeld met Trump"

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de achtste finale van het WK op tegen de Verenigde ...

390
390
Opvallende WK-post van Marc Coucke zorgt voor storm

Terwijl de Rode Duivels zich opmaken voor hun allesbeslissende achtste finale tegen de Verenigde ...

547
547

Meer sportnieuws