Ten Hag: "Ik liet Ronaldo uit respect op de bank"

door
Ten Hag:

Manchester United had voor de interlandbreak een opmars ingezet door in de Premier League vier wedstrijden op rij te komen, maar die reeks werd zondagnamiddag brutaal gestuit. Manchester City zette in de stadsderby United weer met de voetjes op de grond en gaf hen een pandoering van jewelste: 6-3. Cristiano Ronaldo zag het allemaal van een afstandje gebeuren.


De Portugese vedette bleef immers de volledige 90 minuten op de bank zitten. Net als in de vorige competitiewedstrijden gaf Ten Hag de voorkeur aan Marcus Rashford als diepste man. Na 59 minuten besloot hij om in te grijpen en zijn spits naar de kant te halen, maar als vervanger kwam niet Ronaldo maar wel Martial. Verder kregen ook Lindelöf, Shaw, Casemiro en Fred nog de voorkeur om in te vallen.

Na de wedstrijd kwam Ten Hag met een opmerkelijke verklaring voor het niet brengen van Ronaldo. "Ik bracht hem niet uit respect voor zijn grote carrière", verklaarde hij voor de camera's. "En vanwege het voordeel dat ik kon brengen met Anthony Martial. Hij heeft minuten nodig, al wil ik het ook niet zo noemen."

BELEDIGEND
Die uitleg werd niet overal gesmaakt. Roy Keane maakte op Sky Sports bijvoorbeeld brandhout van de uitleg van Ten Hag, maar met Gary Neville had een andere United-legende wel begrip. "Ik snap zijn punt wel, om eerlijk te zijn. Ronaldo inbrengen bij 4-0 of 6-1 zou een belediging geweest zijn", schrijft hij op Twitter. "Ten Hag heeft het misschien wel niet goed uitgelegd en het was wellicht het beste geweest om helemaal niets te zeggen. Maar ik waardeer zijn eerlijkheid wel."


LEES OOK: 'Club speelt publiekslieveling kwijt: ook United mengt zich'

Heb je begrip voor de uitleg van Ten Hag?

Meest recent

Chelsea wint op de valreep, Bayern verliest weer punten

Bayern München en Vincent Kompany lijken plots in een dipje te zitten. Ze blijven achter met ...

9
9
Slotoffensief komt te laat: Essevee onderuit tegen Westerlo

Zulte Waregem heeft zaterdag een zeer slechte zaak gedaan. Het moet weer bang achterom kijken nadat ...

10
10
‘Real verraadt eigen coach: droomtrainer staat al klaar’

Real Madrid heeft z’n nieuwe T1 nog maar net aangesteld, maar het Bernabéu gelooft er ...

62
62
Vrancken geeft het 'geheim' van STVV-succes prijs

STVV is bijzonder sterk bezig en staat knap tweede in de Jupiler Pro League. Vanavond nemen ze het ...

14
14
'AA Gent deelt KRC Genk twee transfertikken uit'

In België is er al jaren een strijd om de beste talenten. AA Gent probeert ook steeds meer in ...

121
121
'Club Brugge baalt: parel trekt naar Europese top'

Club Brugge leeft momenteel op een wolk na de kwalificatie in de Champions League, maar ze gaan toch ...

420
420
Druk op Renard neemt toe: "Er werd toch flink gespendeerd"

Besnik Hasi krijgt voorlopig de volle laag, maar daarachter zal Olivier Renard toch stilaan ...

210
210
Vannieuwkerke verrast vriend en vijand met opvallende zet

Karl Vannieuwkerke is dit weekend te horen en te zien op het WK Veldrijden in het Nederlandse Hulst. ...

56
56
KRC Genk maakt transferdeal met FC Barcelona bekend

Een zeer opvallende transfer bij Racing Genk. Daar hebben ze vandaag een deal gesloten met FC ...

119
119
Clement komt met bijzonder straffe Premier League-uitspraak

Philippe Clement kende wisselend succes bij AS Monaco en Rangers FC. Hij trok nadien naar Norwich ...

71
71
Arsenal recht de rug, Leipzig haakt helemaal af

In de Bundesliga en Premier League stonden er namiddag een aantal matche op het programma. Kregen we ...

18
18
Antwerp houdt gezondheidswandeling bij Cercle Brugge

Royal Antwerp FC stond om 16u voor een aantal moeilijke verplaatsing naar Cercle Brugge. Al werd het ...

63
63
Kompany looft oude JPL-bekende: "Groot talent"

Bayern München hoopt vandaag weer de zege te pakken tegen Hamburger SV. Vincent Kompany kreeg ...

40
40
Vanhaezebrouck scherp voor De Mil: "Stel je je vragen bij"

Rik De Mil trok enkele weken geleden van Sporting Charleroi naar AA Gent. Bij de Carolo's doet Hans ...

216
216
Hasi trekt van leer: "Dàt vroeg de club aan mij"

Bij RSC Anderlecht staat er na de 5 op 18 veel druk op de ketel. Winnen bij Standard is nodig voor ...

216
216
Belgische coach verrast: "Sprak met Antwerp"

Royal Antwerp FC is zwaar teruggevallen. Voorzitter Paul Gheysens voerde allerminst een duurzaam ...

284
284
Onmisbaar bij Anderlecht: tijd dringt voor Renard

Thorgan Hazard krijgt vreemd genoeg kritiek de laatste weken. Zelfs Besnik Hasi was kritisch voor ...

315
315
STVV houdt hart vast: weldra witte rook over Vrancken

STVV kent een droomseizoen in de Jupiler Pro League. De club hoopt dat ze Wouter Vrancken nog langer ...

202
202
Snoop Dogg zorgt voor stevig bommetje in Engels voetbal

Iedereen kent Snoop Dogg vooral als rapper. Hij was vele jaren een van de beste rappers en hij ...

57
57
Sterk tegen Man Utd en Liverpool: weldra Rode Duivel?

Rudi Garcia heeft zijn WK-selectie wellicht al zo goed als in zijn hoofd voor het WK van komende ...

136
136
'Anderlecht rondt verrassende deal af in Serie A'

Bij RSC Anderlecht gaat er de komende dagen ingaand wellicht nog weinig gebeuren. Bij RSCA Futures ...

432
432
'Cercle Brugge verwent fans met twee toptransfers'

Cercle Brugge gaat de komende dagen nog een aantal stevige transfers afronden. De Bruggelingen gaan ...

151
151
Lierse SK en Lokeren trakteren fans op aanwinsten

In de Challenger Pro League hebben Sporting Lokeren en Lierse SK nog twee nieuwe spelers ...

109
109
'Club Brugge slikt: in extremis transferbom bij Atlético'

Club Brugge weet waar het aan toe is in de tussenronde van de Champions League. Om de 1/8ste ...

673
673
Match van laatste kans: Hasi grijpt in bij Anderlecht

Zondagmiddag zullen de zenuwen hooggespannen staan op Sclessin. Zowel Standard als RSC Anderlecht ...

377
377

Meer sportnieuws