AC Milan wint na knotsgek slot, ook nipte zeges PSG en Barça

door
AC Milan wint na knotsgek slot, ook nipte zeges PSG en Barça

Met AC Milan, FC Barcelona en Paris Saint-Germain kwamen er zaterdagavond nog enkele Europese grootmachten in actie. Zij wisten allemaal hun wedstrijd te winnen, al ging dat voor geen van hen van een leien dakje. Barça en PSG hadden weinig overschot in hun wedstrijd, terwijl Milan pas na een knotsgekke slotfase de drie punten kon meegraaien op Empoli.


Drie Belgen kwamen er aan de aftrap in die wedstrijd. Bij de thuisploeg veroverde Koni De Winter een basisplaats, terwijl bij Milan Alexis Saelemaekers en Charles De Ketelaere het vertrouwen kregen. Voor Saelemaekers zat de partij er wel snel weer op, want hij moest al na een halfuur geblesseerd vervangen worden. De Ketelaere werd na 73 minuten gewisseld, op een moment dat het nog steeds 0-0 stond.

De partij zou daarna snel losbarsten. Rebic bracht Milan elf minuten voor tijd eindelijk op voorsprong, maar in blessuretijd gooide de gelijkmaker van Bajrami roet in het eten. Milan rechtte echter nog de rug en sloeg zowaar nog twee keer toe. Ballo en Leão bezorgden de kampioen toch nog een zege met goals in de 94ste en 97ste minuut.

NIPT
PSG leek tegen Nice ook lange tijd af te stevenen op puntenverlies. Messi had kort voor het halfuur wel voor 1-0 gezorgd, maar vroeg in de tweede helft bracht Laborde de bezoekers weer langszij. Trainer Galtier gooide daarop alsnog Mbappé in de strijd en de ingevallen sterspeler brak zeven minuten voor tijd alsnog de ban. Barça hield het dan weer sober in Mallorca, waar een goal van de onvermijdelijke Lewandowski voldoende was voor drie punten.

LEES OOK: OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

Zal Barça dit seizoen kampioen worden?

Meest recent

Baro haalt keihard uit naar Club: "Over mijn lijk"

Het is al een woelige week geweest in de Belgische voetbalwereld. Maandag dropte Club Brugge een bom ...

100
100
Club NXT blijft stunten en klopt Arsenal na thriller

Club Brugge wacht woensdagavond een loodzware opdracht in de Champions League tegen Arsenal. Punten ...

42
42
AA Gent heeft De Mil beet: contractduur bekend

AA Gent kreeg maandag een mokerslag te verwerken met het plotse vertrek van Ivan Leko. De Kroaat ...

231
231
'Anderlecht grijpt naast komst van toptalent'

Anderlecht zal zich in januari vrijwel zeker gaan roeren op de transfermarkt. Daarbij zal sportief ...

63
63
Mannaert: "Het is wellicht hun laatste eindtoernooi"

Iedereen bij de Rode Duivels kijkt nu al uit naar het WK 2026. De Belgen willen de wereld nog eens ...

94
94
STVV komt met prachtige actie voor voorzitter Meekers

Bij STVV kennen ze een fantastisch seizoen, maar enkele maanden geleden kreeg de club alarmerend ...

0
0
'Anderlecht baalt: Ajax gaat met parel aan de haal'

Bij RSC Anderlecht loopt er tussen de U15 en U18 héél veel talent rond. Bepaalde ...

272
272
De Condé zet spelers op hun plaats na lek uit kleedkamer

Bij KRC Genk doen ze het zeer goed in Europa, waar ze tegen FC Midtjylland een volgende topzaak ...

326
326
Kompany spreekt over tragisch overlijden van De Boeck

Het grote nieuws deze week was op sportief vlak het ontslag van Nicky Hayen en de komst van Ivan ...

0
0
'AA Gent slaat toe en heeft nieuwe coach beet'

AA Gent werd op snelheid gepakt en zag Ivan Leko naar Club Brugge verkassen. De Buffalo's schakelden ...

821
821
Alweer weg bij bond? Mannaert dropt toekomsthint

In het begin van 2025 gooiden ze het bij de Rode Duivels over een volledig nieuwe boeg. Het aflopend ...

238
238
Smaakmaker Essevee via Africa Cup naar Premier League?

Zulte Waregem gaat door een moeilijke periode en heeft intussen al zes competitiematchen niet meer ...

101
101
'WK-plan Duivels: datum afreis bekend én grote naam mee'

Vorige week werd er geloot voor de groepsfase van het WK en de Rode Duivels mogen zeker niet klagen ...

91
91
'Duranville in vieze papieren: 2 clubs haken af'

Borussia Dortmund krijgt woensdagavond in de Champions League het bezoek van Bodø/Glimt, maar ...

164
164
Nieuwe JPL-waardes: explosies bij Genk, Anderlecht en Club

De wintermercato nadert met rasse schreden en dus vonden ze het bij Transfermarkt tijd om de ...

257
257
Anderlecht zwaait Neerpede-icoon na 27 jaar uit

Neerpede groeide in de voorbije decennia uit tot een begrip en met Nathan De Cat levede het dit ...

130
130
KV Mechelen mag eerste winteraanwinst nu al verwelkomen

KV Mechelen blijft het dit seizoen uitstekend doen. Malinwa legde vorig weekend Charleroi over de ...

108
108
Trainerswissel in Genk? De Condé en Fink reageren fel

KRC Genk beleefde alweer een tegenvallende week in eigen land, met eerst een pijnlijke uitschakeling ...

403
403
'Nieuwe twist in saga: De Mil meldt zich af in Charleroi'

Bij AA Gent werden ze deze week met verstomming geslagen door het plotse vertrek van Ivan Leko naar ...

324
324
TRANSFERUURTJE: 'Gent zoekt nieuwe coach, oude bekende terug bij Anderlecht?'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

370
370
De Ketelaere glundert na rel: ferme sneer naar tegenstander

Charles De Ketelaere was afgelopen speeldag in de Serie A nog misnoegd omdat hij gewisseld werd bij ...

66
66
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

224
224
Knaltransfer Doku naar Real? “Vervanger van Vini Jr”

Jérémy Doku is dit seizoen on fire bij Manchester City. De buitenspeler is ...

253
253
Madou jubelt: Club Brugge troeft Anderlecht én Union af

Het zijn woelige tijden bij Club Brugge na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan ...

354
354
OH Leuven bewijst Belgisch voetbal énorme dienst

OH Leuven speelt dit seizoen in de Champions League bij de vrouwen en ze doen het daar fantastisch. ...

73
73

Meer sportnieuws