Vrancken-time zorgt voor nieuwe Genkse zege aan de kust

door
Vrancken-time zorgt voor nieuwe Genkse zege aan de kust

KV Oostende leek vanavond lange tijd op weg naar een knap gelijkspel maar in de slotfase heeft Racing Genk andermaal dodelijk toegeslagen. Het team van Wouter Vrancken had het knap lastig met de kustploeg maar pakte finaal wel verdiend de drie punten. Na Mazzu-time lijkt ook Vrancken-time zijn intrede te maken in de Jupiler Pro League.


Racing Genk kende voorlopig een fantastische start van de competitie en volgde op slechts vijf punten van Antwerp, dat nog steeds een perfect rapport voorlegde. Vandaag ging het team van Wouter Vrancken op bezoek bij KV Oostende, dat zich vlak voor de interlandbreak knap herpakte door te winnen van Eupen en in de slotfase de week nadien een 2-0 achterstand op te halen bij Cercle Brugge.

Spektakelrijke eerste helft aan de kust

De thuisploeg kende een droomstart, na drie minuten spelen klungelde Racing Genk erop los achterin en Hornby mocht alleen op Vandevoordt afgaan, de Schot legde de 1-0 eenvoudig in doel. Goed een minuut later ging het echter grondig fout aan de overzijde: Dewaele ging met de arm naar een hoge bal en na tussenkomst van de VAR kregen de Limburgers een strafschop. Vanaf elf meter trapte Trésor echter zwak en zo werd Hubert de redder van dienst.

Racing Genk had veel balbezit maar zowat alle goede kansen waren voor KVO. Na twintig minuten spelen ging een vluchtschot van McGeehan nipt over. Halfweg de eerste helft kwam ook de nummer twee uit onze competitie tot een voldragen aanval. Heynen vond op rechts Preciado, die zette in één keer voor en centraal tikte Onuachu zijn eerste van het seizoen tegen de touwen: 1-1 en de schade was al hersteld voor Racing Genk. Het team van Wouter Vrancken zocht nadien nog naar de voorsprong maar de beste kans was nog voor de kustploeg: vlak voor de pauze kwam McGeehan alleen voor Vandevoordt maar die laatste bracht knap redding. Halfweg hingen de bordjes gelijk in de Diaz Arena.

Hornby zorgt voor de kanonstart, Onuachu maakt zijn eerste voor Racing Genk dit seizoen.

Racing Genk zet KVO in slot schaakmat

Beide ploegen bikkelden om elke bal meteen na de pauze maar grote kansen bleven uit. Racing Genk had opnieuw het meeste balbezit maar KV Oostende teerde na de pauze nog meer op de counter en verdedigde met man en macht. Pas op dik een kwartier van het einde dreigden de bezoekers nog eens met een gedevieerde poging van Munoz die in de handen van Hubert vloog.

KVO was al lang gelukkig met een punt maar kwam op de counter nadien ook een paar keer opzetten. Op tien minuten van het einde verdween een gekraakt schot van Roche Santos in de handen van Maarten Vandevoordt en een paar minuten later knalde invaller Berte vanuit een scherpe hoek binnen het bereik van Genkse doelman. Het dubbeltje viel (niet voor het eerst dit seizoen) toch weer de Limburgse kant uit op het einde van de wedstrijd. Na een hoekschop kopte Nemeth centraal en daar verlengde Munoz in doel: 1-2. In het absolute slot kreeg thuisspeler Atanga nog rood na een slag maar aan het resultaat veranderde niets meer. Zo pakt het team van Wouter Vrancken andermaal de drie punten en zet het druk op concurrent Antwerp.

Scoreverloop:

1-0 (3') Hornby, 1-1 (25') Onuachu, 1-2 (88') Munoz

Bijzonderheid:

Trésor (Racing Genk) mist een strafschop (8').
Atanga (KV Oostende) krijgt een rode kaart (90+5')

Kan Racing Genk de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

19
19
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

7
7
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

50
50
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

36
36
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

57
57
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

175
175
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

193
193
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

86
86
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

230
230
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

185
185
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

219
219
Club Brugge laat concurrentie beven: "Bayern van België"

Op voorzet van de pers liet Bart Verhaeghe zich ooit ontvallen dat hij van Club Brugge maar al te ...

611
611
Vandenhaute haalt gram: "Mooie erfenis bij Anderlecht"

RSC Anderlecht heeft alweer een turbulente campagne achter de rug, waarin onder andere trainer ...

212
212
Toby Alderweireld doet fans dromen van grote comeback

Toby Alderweireld stopte ongeveer een jaar geleden als voetballer. De verdediger beleefde nog een ...

593
593
Duivels U17 zetten op valreep stap richting EK en WK

Er staan de komende dagen heel wat interlands op het programma en dat niet alleen bij de grote ...

93
93
Duranville onthult waarom hij voor Basel koos

De Jonge Duivels staan deze week voor een belangrijke EK-kwalificatiematch tegen Oostenrijk en ...

71
71
'Real Madrid wil uitpakken met Ronaldo-transferbom'

Wie Cristiano Ronaldo zegt, denkt bijna onvermijdelijk ook aan Real Madrid. Het was bij de ...

136
136
'Hoefkens in shock: Belgische collega zaagt aan stoelpoten'

Het zijn geen prettige tijden voor Carl Hoefkens. Onze landgenoot ligt dezer dagen zwaar onder vuur ...

64
64
'Liverpool verrast met vergeten Duivel als opvolger Salah'

Er viel dinsdag een stevige transferbom bij Liverpool, want de club kondigde aan dat ze op het einde ...

93
93
'Club Brugge aast op sensatie uit 1B'

Bij Club Brugge zullen ze al volop bezig zijn met de zomermercato, want maart en april zijn ...

434
434
'Anderlecht wil fraaie slag slaan bij Dortmund'

Bij Anderlecht hebben ze nog altijd geen nieuwe sportief directeur gevonden om de in februari ...

255
255
'Knoop rond Vertonghen bij Duivels doorgehakt'

De Rode Duivels stappen woensdagnamiddag op het vliegtuig naar Atlanta, waar ze op stage gaan en op ...

84
84
Bizar scenario JPL: geen Europees voor derde in eindstand?

Komend weekend wordt er in België niet gevoetbald omdat er interlandvoetbal gepland staat, maar ...

263
263
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht haalt lieveling terug, Meunier naar rivaal Club?'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

297
297
Doku doet Guardiola na: ploegmakker spot met Duivel

De Rode Duivels arriveerden dinsdag in Tubize en dan werd er ook weer naar de kledij van de spelers ...

36
36

Meer sportnieuws