Vrancken-time zorgt voor nieuwe Genkse zege aan de kust

190
Vrancken-time zorgt voor nieuwe Genkse zege aan de kust

KV Oostende leek vanavond lange tijd op weg naar een knap gelijkspel maar in de slotfase heeft Racing Genk andermaal dodelijk toegeslagen. Het team van Wouter Vrancken had het knap lastig met de kustploeg maar pakte finaal wel verdiend de drie punten. Na Mazzu-time lijkt ook Vrancken-time zijn intrede te maken in de Jupiler Pro League.


Racing Genk kende voorlopig een fantastische start van de competitie en volgde op slechts vijf punten van Antwerp, dat nog steeds een perfect rapport voorlegde. Vandaag ging het team van Wouter Vrancken op bezoek bij KV Oostende, dat zich vlak voor de interlandbreak knap herpakte door te winnen van Eupen en in de slotfase de week nadien een 2-0 achterstand op te halen bij Cercle Brugge.

Spektakelrijke eerste helft aan de kust

De thuisploeg kende een droomstart, na drie minuten spelen klungelde Racing Genk erop los achterin en Hornby mocht alleen op Vandevoordt afgaan, de Schot legde de 1-0 eenvoudig in doel. Goed een minuut later ging het echter grondig fout aan de overzijde: Dewaele ging met de arm naar een hoge bal en na tussenkomst van de VAR kregen de Limburgers een strafschop. Vanaf elf meter trapte Trésor echter zwak en zo werd Hubert de redder van dienst.

Racing Genk had veel balbezit maar zowat alle goede kansen waren voor KVO. Na twintig minuten spelen ging een vluchtschot van McGeehan nipt over. Halfweg de eerste helft kwam ook de nummer twee uit onze competitie tot een voldragen aanval. Heynen vond op rechts Preciado, die zette in één keer voor en centraal tikte Onuachu zijn eerste van het seizoen tegen de touwen: 1-1 en de schade was al hersteld voor Racing Genk. Het team van Wouter Vrancken zocht nadien nog naar de voorsprong maar de beste kans was nog voor de kustploeg: vlak voor de pauze kwam McGeehan alleen voor Vandevoordt maar die laatste bracht knap redding. Halfweg hingen de bordjes gelijk in de Diaz Arena.

Hornby zorgt voor de kanonstart, Onuachu maakt zijn eerste voor Racing Genk dit seizoen.

Racing Genk zet KVO in slot schaakmat

Beide ploegen bikkelden om elke bal meteen na de pauze maar grote kansen bleven uit. Racing Genk had opnieuw het meeste balbezit maar KV Oostende teerde na de pauze nog meer op de counter en verdedigde met man en macht. Pas op dik een kwartier van het einde dreigden de bezoekers nog eens met een gedevieerde poging van Munoz die in de handen van Hubert vloog.

KVO was al lang gelukkig met een punt maar kwam op de counter nadien ook een paar keer opzetten. Op tien minuten van het einde verdween een gekraakt schot van Roche Santos in de handen van Maarten Vandevoordt en een paar minuten later knalde invaller Berte vanuit een scherpe hoek binnen het bereik van Genkse doelman. Het dubbeltje viel (niet voor het eerst dit seizoen) toch weer de Limburgse kant uit op het einde van de wedstrijd. Na een hoekschop kopte Nemeth centraal en daar verlengde Munoz in doel: 1-2. In het absolute slot kreeg thuisspeler Atanga nog rood na een slag maar aan het resultaat veranderde niets meer. Zo pakt het team van Wouter Vrancken andermaal de drie punten en zet het druk op concurrent Antwerp.

Scoreverloop:

1-0 (3') Hornby, 1-1 (25') Onuachu, 1-2 (88') Munoz

Bijzonderheid:

Trésor (Racing Genk) mist een strafschop (8').
Atanga (KV Oostende) krijgt een rode kaart (90+5')

LEES OOK: Kustoorlog escaleert volledig bij KVDO: "Het is moorddadig"

Kan Racing Genk de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Leko doet boekje open over explosief vertrek bij AA Gent

Bij Club Brugge kunnen ze niet morren over hun seizoen tot dusver. Ze pakten al 24 op 27 in de ...

84
84
'Rangers lacht aanbieding voor Raskin weg'

De wintermercato komt stilaan in het zicht, want er resten nog twee maanden tot de transfermarkt ...

17
17
Arsenal blameert zich tegen vierdeklasser in League Cup

In Engeland staat er deze week bekervoetbal op het programma en dat heeft voor een enorme verrassing ...

47
47
Dortmund wendt bekerblamage af, sensatie in Serie A

In België wordt er tijdens deze midweek niet gevoetbald, maar in het buitenland staan er wel ...

11
11
'Schok op Sclessin: straffe terugkeer bij Standard'

Bij Standard gaan ze momenteel door een lastige periode. De Rouches blikken terug op vier ...

106
106
Yamal breekt stilte na Gouden Bal: "Het komt eraan"

Maandagavond werd de Gouden Bal uitgereikt en die kende toch een verrassende laureaat. Het was ...

21
21
'Lukaku krijgt oude bekende (voorlopig) als trainer'

Romelu Lukaku was bij Napoli in een vervelende situatie beland na zijn blessure en koos daarom in de ...

47
47
'Strijd om smaakmaker Charleroi is helemaal los'

Charleroi leed vorig weekend dan wel verrassend zijn tweede nederlaag van het seizoen door een 3-0 ...

22
22
Leko zet smaakmaker onder druk: "Cruciaal seizoen voor hem"

Club Brugge is alweer aan een zeer sterk seizoen bezig. Het pronkt in de competitie met een zeer ...

170
170
Roemloze exit Bruno bij Anderlecht? "Met deze coach..."

De 4-0-nederlaag van Anderlecht bij AA Gent kwam hard aan in Brussel. Paars-wit creëerde wel ...

270
270
KRC Genk met luxeprobleem: "Thorup moet dat proberen"

KRC Genk wist een zes op zes te halen in de Jupiler Pro League en plaatste zich in de Croky Cup. ...

72
72
'Anderlecht in brand: Coucke moeit zich met ontslag Bruno’

Vitor Bruno mag voorlopig blijven bij Anderlecht. Toch zit de top van de club niet meer op ...

664
664
Tessa Wullaert na ontmoeting met Ronaldo: "Ik vind hem..."

Tessa Wullaert is de beste Belgische voetbalster ooit. Dat is al jaren duidelijk. Ze eindigde ...

245
245
Verhuurde spelers: Antwerp-huurling komt boven water

Ook dit jaar kunnen jullie bij VoetbalNieuws de prestaties van de uitgeleende spelers van de clubs ...

79
79
Andere Belg steelt show naast Godts: "Man Utd, haal hem!"

In Frankrijk heeft PSG een zeer goede zaak gedaan, want ze wonnen de topper tegen Olympique Lyon met ...

75
75
'Strijd om Tresoldi barst los: grootmachten overtuigd'

De wintermercato opent pas binnen een aantal maanden zijn deuren, maar nu al wordt er volop ...

192
192
Met dank aan Baro: extra troef voor AA Gent in titelrace

Na de teleurstellingen in de beker en Europa rechtte AA Gent op knappe wijze de rug tegen ...

308
308
Club Brugge zet grote stap: stadionwerken van start

Juridisch moeten er nog altijd een aantal zaken worden uitgeklaard, maar in de tussentijd blijft ...

524
524
Laatste kans verkeken: einde verhaal bij Anderlecht?

Vitor Bruno lijkt soms wel Russische roulette te spelen, want telkens is het koffiedik kijken ...

360
360
Ballon d’Or-baas onthult echte reden waarom Yamal niet won

Op het gala van de Gouden Bal kaapte Spanje het leeuwendeel van de prijzen weg, maar de hoofdvogel ...

326
326
'Kassa rinkelt bij Club Brugge: bod van 70 (!) miljoen'

Carlos Forbs verkeert eveneens in bloedvorm, maar dé man van het moment bij Club Brugge is ...

844
844
Grote schoonmaak Anderlecht: zestal weg in januari?

Na de zware nederlaag in Gent is het plots alweer crisis bij RSC Anderlecht. De meeste pijlen worden ...

747
747
Onverwachte BV steunt Van Gucht om liefdesleven: "Dappere ridder"

Ruben Van Gucht heeft van zijn privéleven bijna een publiek personage gemaakt. Terwijl de ene ...

17
17
Mbappé-rel escaleert: Real Madrid-ster door het stof

De rel rond Kylian Mbappé en zijn uitspraken over voormalige Chinese leider Mao Zedong ...

90
90
Diakhon krijgt volle laag na opstootje: “Kleuterklasgedrag!”

De wedstrijd tussen Club Brugge en Sint-Truiden VV zindert nog na. Na affluiten ging het volledig ...

326
326

Meer sportnieuws