Vrancken-time zorgt voor nieuwe Genkse zege aan de kust

190
Vrancken-time zorgt voor nieuwe Genkse zege aan de kust

KV Oostende leek vanavond lange tijd op weg naar een knap gelijkspel maar in de slotfase heeft Racing Genk andermaal dodelijk toegeslagen. Het team van Wouter Vrancken had het knap lastig met de kustploeg maar pakte finaal wel verdiend de drie punten. Na Mazzu-time lijkt ook Vrancken-time zijn intrede te maken in de Jupiler Pro League.


Racing Genk kende voorlopig een fantastische start van de competitie en volgde op slechts vijf punten van Antwerp, dat nog steeds een perfect rapport voorlegde. Vandaag ging het team van Wouter Vrancken op bezoek bij KV Oostende, dat zich vlak voor de interlandbreak knap herpakte door te winnen van Eupen en in de slotfase de week nadien een 2-0 achterstand op te halen bij Cercle Brugge.

Spektakelrijke eerste helft aan de kust

De thuisploeg kende een droomstart, na drie minuten spelen klungelde Racing Genk erop los achterin en Hornby mocht alleen op Vandevoordt afgaan, de Schot legde de 1-0 eenvoudig in doel. Goed een minuut later ging het echter grondig fout aan de overzijde: Dewaele ging met de arm naar een hoge bal en na tussenkomst van de VAR kregen de Limburgers een strafschop. Vanaf elf meter trapte Trésor echter zwak en zo werd Hubert de redder van dienst.

Racing Genk had veel balbezit maar zowat alle goede kansen waren voor KVO. Na twintig minuten spelen ging een vluchtschot van McGeehan nipt over. Halfweg de eerste helft kwam ook de nummer twee uit onze competitie tot een voldragen aanval. Heynen vond op rechts Preciado, die zette in één keer voor en centraal tikte Onuachu zijn eerste van het seizoen tegen de touwen: 1-1 en de schade was al hersteld voor Racing Genk. Het team van Wouter Vrancken zocht nadien nog naar de voorsprong maar de beste kans was nog voor de kustploeg: vlak voor de pauze kwam McGeehan alleen voor Vandevoordt maar die laatste bracht knap redding. Halfweg hingen de bordjes gelijk in de Diaz Arena.

Hornby zorgt voor de kanonstart, Onuachu maakt zijn eerste voor Racing Genk dit seizoen.

Racing Genk zet KVO in slot schaakmat

Beide ploegen bikkelden om elke bal meteen na de pauze maar grote kansen bleven uit. Racing Genk had opnieuw het meeste balbezit maar KV Oostende teerde na de pauze nog meer op de counter en verdedigde met man en macht. Pas op dik een kwartier van het einde dreigden de bezoekers nog eens met een gedevieerde poging van Munoz die in de handen van Hubert vloog.

KVO was al lang gelukkig met een punt maar kwam op de counter nadien ook een paar keer opzetten. Op tien minuten van het einde verdween een gekraakt schot van Roche Santos in de handen van Maarten Vandevoordt en een paar minuten later knalde invaller Berte vanuit een scherpe hoek binnen het bereik van Genkse doelman. Het dubbeltje viel (niet voor het eerst dit seizoen) toch weer de Limburgse kant uit op het einde van de wedstrijd. Na een hoekschop kopte Nemeth centraal en daar verlengde Munoz in doel: 1-2. In het absolute slot kreeg thuisspeler Atanga nog rood na een slag maar aan het resultaat veranderde niets meer. Zo pakt het team van Wouter Vrancken andermaal de drie punten en zet het druk op concurrent Antwerp.

Scoreverloop:

1-0 (3') Hornby, 1-1 (25') Onuachu, 1-2 (88') Munoz

Bijzonderheid:

Trésor (Racing Genk) mist een strafschop (8').
Atanga (KV Oostende) krijgt een rode kaart (90+5')

LEES OOK: Defour gaat straffe uitdaging aan: "Avontuur van mijn leven"

Kan Racing Genk de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Keuze Van Bommel in vraag: “Hij verdiende géén selectie”

Mark van Bommel heeft de selectie van de Belgische nationale ploeg vrijdagmiddag bekendgemaakt. De ...

1
1
‘Bom barst ook in Italië: iedereen klaar met De Winter’

Bij AC Milan staat Koni De Winter elke week in de basis. Bij de Rode Duivels kwam hij al sinds begin ...

36
36
'Club Brugge heeft groot transferplan met Seys'

Club Brugge kan nog maar beter wat genieten van Joaquin Seys, want de blonde linksachter is bezig ...

109
109
Euvrard haalt opgelucht adem en wil meer van Standard

Standard heeft de match gewonnen die ze moesten winnen. SK Beveren werd met 3-0 terug naar huis ...

17
17
Exit Bruno? De Mos snoeihard voor bestuur van Anderlecht

Vitor Bruno heeft na de toch wel zware kritiek van Marc Coucke en Kenneth Bornauw gereageerd op het ...

131
131
KV Mechelen is het goede voorbeeld in tijden van ‘crisis’

Anno 2026 moet het zwart of wit zijn, grijs verkoopt blijkbaar niet goed genoeg. Het woord crisis ...

35
35
De Meyer out, De Roeck in: STVV geeft aan waarom

Bij STVV maakten ze zich na de 0 op,15 duidelijk zorgen. Frédéric De Meyer werd ...

23
23
‘Oorlog bij Real Madrid: Courtois woest op één man’

Thibaut Courtois kon het in februari al niet verkroppen. Acht maanden later is diezelfde man zijn ...

100
100
Vanhaezebrouck helpt Bruno: drie wissels bij Anderlecht

RSC Anderlecht neemt het zondag op tegen Club Brugge. Vitor Bruno lijkt stilaan zijn basisploeg te ...

97
97
Thorup vol lof over 'rivaal': "Crazy wat zij doen"

De druk neemt toe bij KRC Genk. De grote ambitie is de top drie in de Jupiler Pro League, maar de ...

59
59
Opvallende keuze Van Bommel? Absoluut géén verrassing

Mark van Bommel verraste hier en daar toch wat met zijn selectie voor de Rode Duivels. Achteraan en ...

45
45
STVV droomt van stunt: "Het is mogelijk"

STVV pakte een punt tegen het Noorse SK Brann en heeft zo een zeer knappe zeven op negen in de ...

48
48
'Patro Eisden lonkt naar miljoenendeal'

Patro Eisden kan binnenkort een bijzonder mooie financiële zaak doen. De Limburgse club heeft ...

57
57
Bosz blikt nog eens terug: "Doet Club normaal nooit"

PSV miste veel te veel kansen tegen Club Brugge, dat wel redelijk efficiënt was. Peter Bosz ...

319
319
Sclessin brandt weer: Ayensa kruipt in ware heldenrol

Standard moest vanavond de crisis verjagen en heeft dat met verve gedaan. Vanaf minuut ...

57
57
'Galatasaray & co azen op parel van Union SG'

Een contract tot 2031, een groeiende marktwaarde en de belangstelling van enkele Turkse ...

50
50
'Tzolis moet opletten: Arsenal wil nieuwe ex-parel van Club'

Antonio Nusa staat opnieuw in de belangstelling van een Europese topclub. Arsenal heeft de Noorse ...

139
139
Sensatie in Limburg: Patro knipt BV-club de vleugels af

De kraker in de Challenger Pro League tussen Sporting Hasselt en Patro Eisden Maasmechelen heeft ...

88
88
Coosemans verrast: "Hij gaf een pakkende toespraak voor Salzburg"

Colin Coosemans moest een goede redding verrichten tegen RB Salzburg. De ervaren doelman van RSC ...

146
146
Bruno verklaart bankzitterstatuut van RSCA-speler

RSC Anderlecht speelde een goede partij tegen RB Salzburg en won overtuigend met 2-0. Coach Vitor ...

177
177
Van Gucht onthult wat Gert Verhulst écht van hem vindt

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

68
68
Duiventil Cercle Brugge: "Mijn verantwoordelijkheid"

Cercle Brugge heeft Pedro Caixinha officieel voorgesteld als nieuwe hoofdtrainer. De Portugese coach ...

77
77
Anderlecht krijgt twee opstekers voor clash met Club Brugge

RSC Anderlecht neemt het zondag in het Jan Breydelstadion op tegen Club Brugge. Weinigen geven de ...

381
381
'Forbs mag inpakken: Club Brugge heeft groot plan klaar'

Ivan Leko vroeg deze zomer om een extra rechter flankaanvaller, maar die kwam er nooit. Nu volgt ...

1053
1053
"Compleet gestoord"-Duchâtelet zorgt voor walging op TV

Een opvallend televisieoptreden van Roland Duchâtelet heeft voor heel wat ophef gezorgd. De ...

109
109

Meer sportnieuws