Vrancken-time zorgt voor nieuwe Genkse zege aan de kust

door
Vrancken-time zorgt voor nieuwe Genkse zege aan de kust

KV Oostende leek vanavond lange tijd op weg naar een knap gelijkspel maar in de slotfase heeft Racing Genk andermaal dodelijk toegeslagen. Het team van Wouter Vrancken had het knap lastig met de kustploeg maar pakte finaal wel verdiend de drie punten. Na Mazzu-time lijkt ook Vrancken-time zijn intrede te maken in de Jupiler Pro League.


Racing Genk kende voorlopig een fantastische start van de competitie en volgde op slechts vijf punten van Antwerp, dat nog steeds een perfect rapport voorlegde. Vandaag ging het team van Wouter Vrancken op bezoek bij KV Oostende, dat zich vlak voor de interlandbreak knap herpakte door te winnen van Eupen en in de slotfase de week nadien een 2-0 achterstand op te halen bij Cercle Brugge.

Spektakelrijke eerste helft aan de kust

De thuisploeg kende een droomstart, na drie minuten spelen klungelde Racing Genk erop los achterin en Hornby mocht alleen op Vandevoordt afgaan, de Schot legde de 1-0 eenvoudig in doel. Goed een minuut later ging het echter grondig fout aan de overzijde: Dewaele ging met de arm naar een hoge bal en na tussenkomst van de VAR kregen de Limburgers een strafschop. Vanaf elf meter trapte Trésor echter zwak en zo werd Hubert de redder van dienst.

Racing Genk had veel balbezit maar zowat alle goede kansen waren voor KVO. Na twintig minuten spelen ging een vluchtschot van McGeehan nipt over. Halfweg de eerste helft kwam ook de nummer twee uit onze competitie tot een voldragen aanval. Heynen vond op rechts Preciado, die zette in één keer voor en centraal tikte Onuachu zijn eerste van het seizoen tegen de touwen: 1-1 en de schade was al hersteld voor Racing Genk. Het team van Wouter Vrancken zocht nadien nog naar de voorsprong maar de beste kans was nog voor de kustploeg: vlak voor de pauze kwam McGeehan alleen voor Vandevoordt maar die laatste bracht knap redding. Halfweg hingen de bordjes gelijk in de Diaz Arena.

Hornby zorgt voor de kanonstart, Onuachu maakt zijn eerste voor Racing Genk dit seizoen.

Racing Genk zet KVO in slot schaakmat

Beide ploegen bikkelden om elke bal meteen na de pauze maar grote kansen bleven uit. Racing Genk had opnieuw het meeste balbezit maar KV Oostende teerde na de pauze nog meer op de counter en verdedigde met man en macht. Pas op dik een kwartier van het einde dreigden de bezoekers nog eens met een gedevieerde poging van Munoz die in de handen van Hubert vloog.

KVO was al lang gelukkig met een punt maar kwam op de counter nadien ook een paar keer opzetten. Op tien minuten van het einde verdween een gekraakt schot van Roche Santos in de handen van Maarten Vandevoordt en een paar minuten later knalde invaller Berte vanuit een scherpe hoek binnen het bereik van Genkse doelman. Het dubbeltje viel (niet voor het eerst dit seizoen) toch weer de Limburgse kant uit op het einde van de wedstrijd. Na een hoekschop kopte Nemeth centraal en daar verlengde Munoz in doel: 1-2. In het absolute slot kreeg thuisspeler Atanga nog rood na een slag maar aan het resultaat veranderde niets meer. Zo pakt het team van Wouter Vrancken andermaal de drie punten en zet het druk op concurrent Antwerp.

Scoreverloop:

1-0 (3') Hornby, 1-1 (25') Onuachu, 1-2 (88') Munoz

Bijzonderheid:

Trésor (Racing Genk) mist een strafschop (8').
Atanga (KV Oostende) krijgt een rode kaart (90+5')

LEES OOK: Defour weer voor rechtbank: straf komt keihard binnen

Kan Racing Genk de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Kompany door het lint in kleedkamer: Bayern-sterren getuigen

Bayern München heeft zaterdag extra vertrouwen getankt voor de Champions League-kraker op Paris ...

65
65
Drie wissels bij Gent, Leko laat grote naam links liggen

Zondagmiddag staat opnieuw een erg mooie affiche op het programma in de Champions' Play-Offs. Zo ...

109
109
'Zomerse transferbom: PSG pakt zwaar uit op mercato'

Paris Saint-Germain blijft goed in de running om zichzelf op te volgen als Frans kampioen én ...

172
172
TRANSFERUURTJE: 'Club lonkt naar Ajax, transfergevecht Karetsas'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

121
121
Horror bij Schalke 04: Medewerkers in shock na vondst lijk

In het stadion van FC Schalke 04 is een tragische ontdekking gedaan. In een toilet van de ...

32
32
'RSCA-Union: Taravel dumpt duo, Hubert verrast'

Nadat het op een diefje won van AA Gent en KV Mechelen werd RSC Anderlecht donderdag door STVV met ...

195
195
'Club Brugge heeft beet: toptarget geeft jawoord'

In de titelrace kan Club Brugge zich wellicht geen fouten meer veroorloven, en dus is het straks ...

306
306
'Sibierski drukt stempel: eerste wapenfeit in Anderlecht'

RSC Anderlecht zit nog altijd zonder technisch directeur, want voorlopig blijft het wachten op een ...

295
295
'Gent-Club: De Mil waagt gokje, dilemma voor Leko'

In de Champions' Play-Offs geven AA Gent en Club Brugge straks het startschot voor speeldag vier. In ...

110
110
BV’s in zinderend titelduel: Drama loert om de hoek

Is Sporting Hasselt stilaan op weg naar een soort Wrexham-scenario? Onder leiding van BV's Sam ...

207
207
'Anderlecht loopt blauwtje: comeback van de baan'

Terwijl er alsmaar meer gespeculeerd wordt over de comeback van Romelu Lukaku, flirt RSC Anderlecht ...

121
121
Vanden Borre verrast: uitspraken over Anderlecht en Club

RSC Anderlecht hoopt dit jaar met de beker eindelijk nog eens een prijs te pakken, Club Brugge ...

317
317
Brusselmans laat medialand daveren met grote onthulling

De nasleep van zijn passage in De Slimste Mens ter Wereld blijft Herman Brusselmans achtervolgen. De ...

90
90
AC Milan - Juventus: twee ex-JPL'ers krijgen de volle laag

In de Serie A nemen AC Milan en Juventus het tegen elkaar op. De titel is vliegen voor de twee, maar ...

46
46
Opschudding in Breda: Hoefkens na match naar het ziekenhuis

NAC Breda speelde gisterenavond in eigen huis tegen Ajax. De Amsterdammers waren met 0-2 te sterk na ...

91
91
Meunier zet deur open: JPL-topclub loert

Thomas Meunier is einde contract bij Lille OSC. Daar is de Rode Duivel nog steeds een vaste waarde. ...

388
388
Gedoemd te mislukken: Club twijfelt aan transfer

Club Brugge zit met een probleem dat maar blijft aanslepen. De rechtsachterpositie zorgt al maanden ...

359
359
Guardiola slaat terug: critici likken wonden

Manchester City staat momenteel tweede in de Premier League met een match minder. Als ze die winnen, ...

35
35
Antwerp droomt weer: mooi verhaal krijgt vorm

Royal Antwerp FC mag weer dromen van een Europees ticket. De Great Old won met 2-4 van KVC Westerlo ...

193
193
Klopt KRC Genk in JPL aan voor vervanger El Ouahdi?

De kans is héél groot dat Zakaria El Ouahdi KRC Genk komende zomer gaat verlaten. Er ...

270
270
Na Hazard vreest Anderlecht: volgende vertrek lonkt

Bij RSC Anderlecht vertrekt Thorgan Hazard. Alwéér een ervaren speler weg. Tegen Union ...

461
461
Kompany perplex: Kane neemt besluit met enorme gevolgen

Rond Harry Kane is de voorbije weken opnieuw wat beweging vanuit de markt ontstaan, en dat blijft ...

355
355
'Salah, Casemiro en Neymar samen: competitie verrast'

Mo Salah (Liverpool), Casemiro (Manchester United) en Neymar (Santos) gaan deze zomer wellicht een ...

32
32
Anderlecht draait koers: succesrecept keert terug?

RSC Anderlecht verandert het geweer (alweer) van schouder. De Brusselaars gaan in hun transferbeleid ...

503
503
Charaï baalt: "VAR heeft wedstrijd kapotgemaakt"

Westerlo kreeg zaterdagavond een unieke kans om na het puntenverlies van Genk weer de leiding te ...

96
96

Meer sportnieuws