Vrancken-time zorgt voor nieuwe Genkse zege aan de kust

190
Vrancken-time zorgt voor nieuwe Genkse zege aan de kust

KV Oostende leek vanavond lange tijd op weg naar een knap gelijkspel maar in de slotfase heeft Racing Genk andermaal dodelijk toegeslagen. Het team van Wouter Vrancken had het knap lastig met de kustploeg maar pakte finaal wel verdiend de drie punten. Na Mazzu-time lijkt ook Vrancken-time zijn intrede te maken in de Jupiler Pro League.


Racing Genk kende voorlopig een fantastische start van de competitie en volgde op slechts vijf punten van Antwerp, dat nog steeds een perfect rapport voorlegde. Vandaag ging het team van Wouter Vrancken op bezoek bij KV Oostende, dat zich vlak voor de interlandbreak knap herpakte door te winnen van Eupen en in de slotfase de week nadien een 2-0 achterstand op te halen bij Cercle Brugge.

Spektakelrijke eerste helft aan de kust

De thuisploeg kende een droomstart, na drie minuten spelen klungelde Racing Genk erop los achterin en Hornby mocht alleen op Vandevoordt afgaan, de Schot legde de 1-0 eenvoudig in doel. Goed een minuut later ging het echter grondig fout aan de overzijde: Dewaele ging met de arm naar een hoge bal en na tussenkomst van de VAR kregen de Limburgers een strafschop. Vanaf elf meter trapte Trésor echter zwak en zo werd Hubert de redder van dienst.

Racing Genk had veel balbezit maar zowat alle goede kansen waren voor KVO. Na twintig minuten spelen ging een vluchtschot van McGeehan nipt over. Halfweg de eerste helft kwam ook de nummer twee uit onze competitie tot een voldragen aanval. Heynen vond op rechts Preciado, die zette in één keer voor en centraal tikte Onuachu zijn eerste van het seizoen tegen de touwen: 1-1 en de schade was al hersteld voor Racing Genk. Het team van Wouter Vrancken zocht nadien nog naar de voorsprong maar de beste kans was nog voor de kustploeg: vlak voor de pauze kwam McGeehan alleen voor Vandevoordt maar die laatste bracht knap redding. Halfweg hingen de bordjes gelijk in de Diaz Arena.

Hornby zorgt voor de kanonstart, Onuachu maakt zijn eerste voor Racing Genk dit seizoen.

Racing Genk zet KVO in slot schaakmat

Beide ploegen bikkelden om elke bal meteen na de pauze maar grote kansen bleven uit. Racing Genk had opnieuw het meeste balbezit maar KV Oostende teerde na de pauze nog meer op de counter en verdedigde met man en macht. Pas op dik een kwartier van het einde dreigden de bezoekers nog eens met een gedevieerde poging van Munoz die in de handen van Hubert vloog.

KVO was al lang gelukkig met een punt maar kwam op de counter nadien ook een paar keer opzetten. Op tien minuten van het einde verdween een gekraakt schot van Roche Santos in de handen van Maarten Vandevoordt en een paar minuten later knalde invaller Berte vanuit een scherpe hoek binnen het bereik van Genkse doelman. Het dubbeltje viel (niet voor het eerst dit seizoen) toch weer de Limburgse kant uit op het einde van de wedstrijd. Na een hoekschop kopte Nemeth centraal en daar verlengde Munoz in doel: 1-2. In het absolute slot kreeg thuisspeler Atanga nog rood na een slag maar aan het resultaat veranderde niets meer. Zo pakt het team van Wouter Vrancken andermaal de drie punten en zet het druk op concurrent Antwerp.

Scoreverloop:

1-0 (3') Hornby, 1-1 (25') Onuachu, 1-2 (88') Munoz

Bijzonderheid:

Trésor (Racing Genk) mist een strafschop (8').
Atanga (KV Oostende) krijgt een rode kaart (90+5')

LEES OOK: Racing Genk maalt Beveren genadeloos door de gehaktmolen

Kan Racing Genk de titel pakken dit seizoen?

Meest recent

Deschacht onthult: geheim bleef jarenlang verborgen

Olivier Deschacht stond jarenlang bekend als één van de boegbeelden van Anderlecht, ...

0
0
'Anderlecht pakt groots uit: duurste transfer in 10 jaar'

RSC Anderlecht is goed aan het seizoen begonnen, desondanks wil de recordkampioen vlak voor het ...

88
88
In extremis domper voor AA Gent; Leko kiest type-ploeg

In de Jupiler Pro League staat zondagmiddag een echte klassieker op het menu. Zo kruisen rivalen AA ...

150
150
'Tijd tikt voor El Ouahdi: transferdossier nadert climax'

KRC Genk heeft de rust binnen de club voorlopig weer doen terugkeren. Een weekje na de instorting op ...

301
301
TRANSFERUURTJE: 'KRC Genk gaat hard, wending Saelemaekers'

De zomerse transferperiode is aan zijn laatste dagen bezig, maar er staat nog heel wat te gebeuren. ...

269
269
Theate rondt verrassende terugkeer helemaal af

Verschillende Rode Duivels lijken in de komende dagen nog van club te kunnen gaan wisselen. Met ...

12
12
'Fofana is kieskeurig en stuurt deze club wandelen'

Zaterdagavond was Malick Fofana nog invaller bij Olympique Lyon in het 1-1-gelijkspel tegen Le ...

52
52
Euvrard speelt open kaart: "Hij wil Standard verlaten"

Standard heeft zijn start dit seizoen niet gemist. Het ging zaterdag winnen op het veld van OH ...

154
154
Genk verliest goudhaantje en raakt af van overbodige pion

KRC Genk is nog druk in de weer met heel wat dossiers in het slot van deze transferperiode. Zowel ...

296
296
Chelsea slaat weer toe: Penders krijgt loodzware concurrent

De laatste dagen van de transferperiode brengen altijd nog enkele verrassende deals met zich mee en ...

72
72
'Fernandez-Pardo heeft droomtransfer alsnog beet'

Het is in het slot van de zomermercato is voor verschillende Rode Duivels nog bang afwachten of ze ...

196
196
Neemt Union SG een gigantisch risico?

Union SG liet Promise David vertrekken naar Brighton & Hove Albion. De Brusselaars gaan geen ...

136
136
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

1034
1034
Saudi Pro League: deze bekende namen (en-ex-JPL) zijn er actief

Saudi-Arabië is al jaren een land dat met héél veel geld smijt om spelers aan te ...

57
57
Marc Coucke is het spuugzat: "Een heel groot probleem!"

Marc Coucke staat doorgaans bekend als een goedlachse en eerder rustige ondernemer, maar die kalmte ...

376
376
Smaakmaker STVV zet laatste stap: toptransfer in 2027

Bij STVV deden ze de afgelopen jaren zeer goede transfers. Eén van hen is nu al gegeerd, maar ...

81
81
Vorig jaar geviseerd, nu absolute sterkhouder bij Anderlecht

Bij RSC Anderlecht hebben ze er een zeer goede Europese kwalificatie opzitten. Ze wisten overtuigend ...

416
416
‘Anderlecht gaat plots los: WK-transfer van 10 miljoen’

Anderlecht mikt hoog en heeft een opvallende WK-ganger in het vizier. De 25-jarige Ghanees beleefde ...

689
689
Anderlecht met toptransfer? “Beste speler in de competitie”

RSC Anderlecht investeerde al bijna 20 miljoen euro in nieuwe spelers. De tot op heden laatste ...

1259
1259
Club Brugge-lieveling in dubio: laatste seizoen bij Blauw-Zwart?

Bij Club Brugge mag er niemand meer weg van de spelers die regelmatig of vaak spelen. Eén ...

452
452
Anderlecht vindt leider: eerste op blad bij Bruno

Bij RSC Anderlecht kennen ze een goede start van het seizoen, al moeten ze wel punten rapen tegen ...

413
413
De Cat reageert na teleurstellend Bundesliga-debuut

Dit weekend werd ook het seizoen in de Bundesliga op gang getrapt en daarbij was het ook uitkijken ...

480
480
'Witte rook: Genk heeft belangrijke aanwinst beet'

Voor KRC Genk zijn de laatste dagen van de zomerse transferperiode nog behoorlijk druk. De ...

284
284
'Rigaux dreigt transfer van AA Gent te kapen'

AA Gent wist zich deze week te plaatsen voor de league phase van de Conference League, maar dat ...

243
243
Openda is met late goal weer de held van Lyon

Vorig seizoen beleefde Loïs Openda een absoluut rampjaar bij Juventus. Om zijn beste vorm terug ...

181
181

Meer sportnieuws