Eredivisie-Belg komt opnieuw boven water: "Ik was boos"

door
Eredivisie-Belg komt opnieuw boven water:

Ook de Eredivisie trekt zich opnieuw op gang na de interlandbreak. Verschillende Belgen zullen opnieuw in actie komen. Cyriel Ngonge zit voor het eerst sinds een tijdje opnieuw in de selectie van FC Groningen.


De Belg kreeg begin september te horen van trainer Fran Wormuth dat hij niet meer tot de selectie behoorde. "Wij hebben met elkaar een norm gesteld, waaraan iedereen moet voldoen. Dan hebben we het over discipline, omgangsvormen, houding en gedrag. Binnen en buiten het veld. Wij hebben doelen gesteld en om die te bereiken moet iedereen aan de gestelde norm voldoen. Cyril past op dit moment niet binnen die gestelde norm", klonk het bij Wormuth op de clubwebstek.

De speler zelf reageert nu bij Voetbal International. "Sommige aspecten begreep ik wel, andere aspecten begreep ik minder", zegt Ngonge, die het moeilijk had met de beslissing van bovenaf en aan een vertrek dacht. "De eerste dag wel, toen ik het te horen had gekregen. Daarom ben ik gelijk naar huis gegaan, om te beslissen of ik het zou doen of niet. Daar moest ik wel over nadenken, want ik was boos. Na een uurtje heb ik besloten om hier te blijven, zodat ik kan laten zien dat ik nog niet klaar ben bij deze club."

CLUB BRUGGE

Ngonge is een jeugdproduct van Club Brugge, maar doorbreken bij Blauw-zwart lukte niet. Hij zocht zijn heil daarop in Nederland, eerst bij de U21 van PSV en daarna bij RKC Waalwijk. Bij die laatste club liet hij zich opmerken, waarna FC Groningen hem kwam wegplukken. Daar wordt hij nu opnieuw in de armen gesloten. Ngonge en zijn maats spelen zaterdag tegen AZ. 

Goede zet van Groningen om hem weer op te nemen in de selectie?

Meest recent

Stankovic jubelt en heeft boodschap voor Club-fans

Club Brugge won in de Champions League overtuigend van Kairat Almaty en ook in de competitie wist ...

73
73
Zorgen bij Antwerp: Vandenbempt doet oproep aan Gheysens

Royal Antwerp FC is zwaar afgegleden. Anno 2026 is het hoogstens subtop in België. Voorzitter ...

100
100
Albert snoeihard: "Twee zieke ploegen"

Philippe Albert is analist bij La Capitale en gaf zijn mening over de speeldag. Hij ziet dat heel ...

137
137
Rik Verheye doorbreekt stilte met verrassende aankondiging

Wat begon als een passieproject, dreigt uit te monden in een sportief sprookje. Acteur Rik Verheye ...

51
51
Vandenbempt lovend én zeer scherp voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde 0-0 tegen FCV Dender na een dramatische partij. Niet de eerste keer dit ...

222
222
'Union SG duwt mislukte transfer richting uitgang'

Union SG gaat de komende dagen toch nog wat transfers verrichten. De Brusselaars zouden volgens La ...

39
39
'Meeting op Neerpede: Hasi moet vrezen'

RSC Anderlecht is eigenlijk al heel het seizoen op de dool. Paars-Wit staat vierde, ligt uit Europa ...

461
461
"Hasi buiten": waarom de coach niet de enige schuldige is

Besnik Hasi krijgt terecht de nodige kritiek. Sinds zijn terugkeer als coach is het nog niet goed ...

255
255
Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League begonnen. Na ...

266
266
De Cat valt opnieuw uit: Hasi reageert geïrriteerd

RSC Anderlecht beleefde zondag een rotavond. De Brusselaars kwamen tegen FCV Dender ondermaats voor ...

217
217
Club-Marseille: Leko hakt knopen door in basisploeg

Woensdag is het zover, dan volgt de ontknoping in de League Phase van de Champions League. Club ...

344
344
'Man City zet Engeland op stelten met schoktransfer'

Met Marc Guehi en Antoine Semenyo verzekerde Manchester City zich tijdens de huidige mercato al van ...

163
163
Anderlecht zakt door het ijs: sterkhouder krijgt 3 op 10

Aan de vooravond van een cruciaal vierluik, wou RSC Anderlecht voor eigen volk nog eens extra ...

192
192
‘Club Brugge op ramkoers: toptarget kookt van woede’

Club Brugge duwt keihard door voor een absoluut toptarget. Alleen: aan de andere kant groeit de ...

1396
1396
'Plotse wending Genk: miljoenentransfer in Premier League'

KRC Genk blijft ook onder Nicky Hayen maar aanmodderen in de eigen competitie, deelname aan de ...

545
545
'Vuurwerk in laatste transferweek: Club laat miljoenen rollen'

Club Brugge bereidt zich momenteel voor op het cruciale Champions League-duel van woensdagavond ...

605
605
'Malaise Anderlecht deint uit: ontslag Hasi op tafel'

De tweede seizoenshelft is nog maar net goed op weg, of er hangt alweer een crisis in de lucht bij ...

819
819
Westerlo baalt na late gelijkmaker: "Moeten het binnenhalen"

De afsluiter van de 22ste speeldag in de Jupiler Pro League kreeg zondagavond geen winnaar. KV ...

61
61
'Bizarre wending rond Marc Brys bij Kameroen'

Kameroen schopte het op de voorbije Africa Cup tot de kwartfinales, waarin ze echter uitgeschakeld ...

282
282
Vanderbiest bevestigt: "Zijn laatste match voor Mechelen"

KV Mechelen is zondagavond niet verder geraakt dan een gelijkspel tegen Westerlo, waarmee het een ...

499
499
De Winter scoort, maar Milan verliest terrein in titelstrijd

AC Milan heeft zondag geen goede zaak gedaan in de strijd om de titel. Het slaagde er immers niet in ...

17
17
Hasi viseert drie spelers na dramatische prestatie

In november leek Anderlecht zich nog te ontpoppen tot titelkandidaat na zeges in de toppers tegen ...

543
543
Knaltransfer Carrasco: "Hij is een uitstekende speler"

Yannick Carrasco is intussen 2,5 jaar aan de slag in Saudi-Arabië, waar Al-Shabab in de zomer ...

115
115
Hazard begrijpt fans: "Niet genoeg wat we laten zien"

Anderlecht beleefde zondag alweer een pijnlijke avond in de competitie. Het bleef in eigen stadion ...

133
133
'Nieuwe wending: na basisplaats vertrek bij Anderlecht'

Anderlecht liet zondagavond pijnlijke punten liggen tegen rode lantaarn Dender. Besnik Hasi kon in ...

420
420

Meer sportnieuws