Club-topper maakt indruk: “Bijzonder hoog niveau”

door
Club-topper maakt indruk: “Bijzonder hoog niveau”

Na een aarzelende start van het seizoen heeft Club Brugge zich ondertussen helemaal herpakt. Op verschillende posities baden de West-Vlamingen in luxe, waardoor Carl Hoefkens binnenkort enkele grote en gevoelige knopen zal moeten doorhakken in zijn spelersbeleid.


Rudy Cossey, ex-assistent trainer van Club Brugge, stelt vast dat de Bruggelingen elk jaar sterker worden. Hij vindt Jutglà een topspits, terwijl hij Yaremchuk en Larin vooral ziet als partner in crime of als back-up van de Spanjaard. Daarnaast heeft Cossey ook veel lof over Sowah, die eindelijk doorbreekt bij Club Brugge. “Sowah speelt op een bijzonder hoog niveau”, citeert Krant van West-Vlaanderen.

De Ghanees speelt dit seizoen doorgaans als centrale aanvaller naast Jutglà, maar door zijn enorme arbeidsethos laat hij zich ook vaak terugzakken naar het middenveld. En daar zouden zijn kwaliteiten misschien nóg beter tot uiting kunnen komen, ware het niet dat er reeds een enorme concurrentie heerst op het middenveld met onder andere Casper Nielsen, Hans Vanaken, Raphael Onyedika, Noah Mbamba en straks ook Mats Rits. “Het middenveld is misschien wel het beste van de laatste jaren”, stelt Cossey.

BOYATA

Ook centraal achterin heeft Carl Hoefkens een ongezien luxeprobleem. De coach van Club Brugge hanteert een systeem met drie centrale verdedigers, waarvoor hij maar liefst vijf spelers ter beschikking heeft: Clinton Mata, Brandon Mechele, Denis Odoi, Abakar Sylla en Dedryck Boyata. Vooral de situatie van Boyata ziet er erg benard uit. De Brugse grootverdiener en 31-voudige Rode Duivel kan momenteel helemaal geen aanspraak maken op een plaats in de basiself van Club.

LEES OOK: Makelaar hekelt Club Brugge: "Pot verwijt de ketel"

Moet Sowah spelen als aanvaller of als middenvelder?

Meest recent

Genk grijpt drastisch in: aanvaller teruggezet naar beloften

KRC Genk maakt zich op voor een bijzonder pittig tweede luik van het seizoen. In aanloop naar de ...

65
65
'Alarm in Anderlecht: Renard op ramkoers met Stroeykens'

Ook op de slotdag van de Belgische zomermercato slaagde RSC Anderlecht er niet in om verlost te ...

74
74
Voetbalbond maakt scheidsrechters speeldag 7 bekend

De interlandbreak zit erop, de transfermarkt is gesloten. In de Jupiler Pro League staat komend ...

80
80
Coucke legt Anderlecht plat: club op intensief

Wouter Vandenhaute is voorzitter af bij RSC Anderlecht, maar niemand neemt voorlopig het stokje over ...

500
500
KRC Genk & Dender kondigen lastminute vertrekkers aan

Afgelopen nacht sloot de zomermercato in België onverbiddelijk haar deuren, maar ook na de ...

80
80
Coucke hakt knoop door: Anderlecht in Qatarese handen?

Met het vertrek van Wouter Vandenhaute als voorzitter breekt er een nieuw tijdperk aan bij RSC ...

569
569
Kat Kerkhofs krijgt het verlossende antwoord: "We doen het!"

Een paar dagen geleden kwam er enorm heuglijk nieuws vanuit het gezin Mertens-Kerkhofs. Met de ...

123
123
Makelaar hekelt Club Brugge: "Pot verwijt de ketel"

De kassa rinkelde deze zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat ruim 80 miljoen verdiende. Al ...

624
624
'Renard draait overuren: Anderlecht casht in januari'

RSC Anderlecht heeft een grotendeels teleurstellende zomermercato achter de rug. De vele aanwinsten ...

574
574
Nederland woest: 'Jack Van Gelder moet echt zijn bek houden'

Wat jarenlang een verbond leek tussen twee stemmen uit het oude sportmedialandschap, is plots ...

108
108
'Paniek bij Zulte Waregem: Vandenbroeck diep in de rats'

De zomertransferperiode is voorbij en dan komen de eerste analyses van de Belgische clubs naar ...

510
510
‘Transferommekeer compleet: toekomst Saelemaekers bekend'

Alexis Saelemaekers speelde de afgelopen seizoenen op huurbasis bij respectievelijk Bologna en AS ...

220
220
'Oorlog gaat verder: 'koppig' Real weigert vredespijp'

Real Madrid is onder Xabi Alonso aan een nieuw tijdperk begonnen. De Spaanse grootmacht hoopt ook in ...

180
180
“Gekste ooit” - Gattuso compleet door het lint bij Italië

Italië leek op weg naar een nieuwe blamage tegen Israël, maar na een knotsgekke wedstrijd ...

77
77
‘Stef Wils blijft met hoofdpijn achter bij Antwerp'

Royal Antwerp FC moest deze zomer weer verkopen om schulden af te betalen. De club heeft een ferme ...

499
499
OHL wrijft zich in de handen na slag: 'Neus voor goals'

Oud-Heverlee Leuven heeft op de slotdag van de zomermercato nog uitgepakt met een oude bekende. Sory ...

74
74
Club Brugge laat concurrentie verbleken: ‘Gouden zaken’

De zomermercato zit erop en voor Club Brugge was het een woelige tijd. Een periode vol ...

861
861
Vanaken deelt bericht dat tot tranen toe beweegt

Hans Vanaken heeft er samen met de Rode Duivels een geslaagd tweeluik opzitten in de kwalificaties ...

1244
1244
‘Renard faalt: vijf rampscenario’s Anderlecht onthuld’

De zomermercato in België is afgesloten. Op de slotdag van de transferperiode stelde RSC ...

731
731
Kane reageert op racisme en rellen, UEFA radeloos

De interlandperiode is voor de Rode Duivels voorbij, maar er staan nog WK-kwalificatiewedstrijden op ...

79
79
‘Aardverschuiving Matz Sels, Zidane heeft topjob beet’

De zomertransferperiode zit er bij de meeste competities op, maar er staat nog heel wat te ...

188
188
Marc Coucke zwijgt niet langer: 'Woorden raken diep'

Marc Coucke heeft er een heel woelige week opzitten. De eigenaar van Anderlecht geraakte andermaal ...

1104
1104
Genk troeft Europese clubs af met last-minute transfer

KRC Genk heeft nog een last-minute transfer bekendgemaakt op de officiële kanalen. De ...

779
779
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht verbaast, vuurwerk op slotdag'

De zomerse transfermercato is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer Deadline ...

787
787
‘Dwomoh verrast vriend en vijand met nieuwe club’

Pierre Dwomoh speelde in de jeugd van KV Mechelen, RSC Anderlecht en KRC Genk en trok vervolgens ...

250
250

Meer sportnieuws