Club-topper maakt indruk: “Bijzonder hoog niveau”

303 stemmen
Club-topper maakt indruk: “Bijzonder hoog niveau”

Na een aarzelende start van het seizoen heeft Club Brugge zich ondertussen helemaal herpakt. Op verschillende posities baden de West-Vlamingen in luxe, waardoor Carl Hoefkens binnenkort enkele grote en gevoelige knopen zal moeten doorhakken in zijn spelersbeleid.


Rudy Cossey, ex-assistent trainer van Club Brugge, stelt vast dat de Bruggelingen elk jaar sterker worden. Hij vindt Jutglà een topspits, terwijl hij Yaremchuk en Larin vooral ziet als partner in crime of als back-up van de Spanjaard. Daarnaast heeft Cossey ook veel lof over Sowah, die eindelijk doorbreekt bij Club Brugge. “Sowah speelt op een bijzonder hoog niveau”, citeert Krant van West-Vlaanderen.

De Ghanees speelt dit seizoen doorgaans als centrale aanvaller naast Jutglà, maar door zijn enorme arbeidsethos laat hij zich ook vaak terugzakken naar het middenveld. En daar zouden zijn kwaliteiten misschien nóg beter tot uiting kunnen komen, ware het niet dat er reeds een enorme concurrentie heerst op het middenveld met onder andere Casper Nielsen, Hans Vanaken, Raphael Onyedika, Noah Mbamba en straks ook Mats Rits. “Het middenveld is misschien wel het beste van de laatste jaren”, stelt Cossey.

BOYATA

Ook centraal achterin heeft Carl Hoefkens een ongezien luxeprobleem. De coach van Club Brugge hanteert een systeem met drie centrale verdedigers, waarvoor hij maar liefst vijf spelers ter beschikking heeft: Clinton Mata, Brandon Mechele, Denis Odoi, Abakar Sylla en Dedryck Boyata. Vooral de situatie van Boyata ziet er erg benard uit. De Brugse grootverdiener en 31-voudige Rode Duivel kan momenteel helemaal geen aanspraak maken op een plaats in de basiself van Club.

LEES OOK: 'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Moet Sowah spelen als aanvaller of als middenvelder?

Meest recent

Ondanks knalprestatie: Garcia woedend op zijn spelers

Na de overwinning in Kroatië ook nog een klinkende 5-0 tegen Tunesië: de Rode Duivels ...

24
24
Buitenlandse pers trekt conclusie over WK-kansen Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag de fans verwend in hun uitzwaaiwedstrijd. Tunesië werd met 5-0 ...

52
52
Klaar voor basisplaats? Lukaku reageert

Er viel in de voorbije week niets dan goed nieuws te rapen bij de Rode Duivels. Na de fraaie ...

36
36
“We kunnen wereldkampioen worden”: Meunier overtuigd

De Rode Duivels trekken in een uiterst positieve sfeer naar het WK. Ze hebben zaterdag immers ook ...

57
57
Kranten zien Duivel schitteren: "Wordt dé attractie van WK"

De voorbereiding op het WK van de Rode Duivels is uitstekend verlopen. Na de knappe overwinning in ...

114
114
Duivels met vertrouwen naar WK: Tunesië simpel afgemaakt

De Rode Duivels hebben in hun generale repetitie voor het WK nog wat extra vertrouwen getankt. ...

70
70
Antwerp kondigt fraaie Engelse trip aan

Antwerp beleefde een tegenvallend seizoen, waarin het in de grijze middenmoot eindigde en in de ...

57
57
'Transfermeevaller: AA Gent vangt nog 2 miljoen euro'

AA Gent zal zich deze zomer moeten zien te wapenen voor het Europese avontuur van volgend seizoen. ...

118
118
België charmeert, één Duivel grote man: "Sensatie op WK!"

De Rode Duivels begonnen om 15u aan hun laatste oefenmatch voor het WK. Ruim 43.000 fans waren ...

139
139
'Fredberg wil uitpakken met JPL-kampioenenmaker'

Jesper Fredberg is sinds bijna een jaar aan de slag bij Sampdoria in de Serie B. Het eerste seizoen ...

103
103
Degryse scherp voor twee keuzes Garcia: "Vind ik raar"

De Rode Duivels spelen tegen Tunesië hun laatste oefenmatch voor het WK. Bondscoach Rudi Garcia ...

225
225
'Club Brugge zet zinnen op peperdure doelman'

Club Brugge heeft afscheid genomen van Simon Mignolet (gestopt) en Dani van den Heuvel (geen nieuw ...

404
404
“Wat een grap”: Belgische fans halen uit naar Garcia

Rudi Garcia maakte zijn basisploeg bekend voor de laatste oefenmatch tegen Tunesië. Hij koos ...

277
277
Garcia verrast met basisploeg bij Rode Duivels

België speelt om 15u zijn laatste oefenmatch voor het WK. Na de knappe zege tegen Kroatië ...

153
153
Kan Messi starten aan het WK? Scaloni geeft hét antwoord

Lionel Messi gaat zijn laatste WK beginnen. De Argentijnse sterspeler liep onlangs een blessure op ...

26
26
Red Flames streng na 6-0: "Dit is niet goed genoeg"

De Red Flames wonnen met 6-0 van Luxemburg. Dat is uiteraard een goed resultaat, maar niet goed ...

30
30
Boskamp klaar voor WK: "België of Nederland?"

De Rode Duivels spelen namiddag nog een oefenmatch tegen Tunesië en nadien vertrekken ze naar ...

131
131
Westerlo neemt afscheid van verdediger

Bij KVC Westerlo gaan ze een drukke transferzomer tegemoet. De Kemphanen zullen heel wat jongens ...

31
31
Albert ziet gigantisch probleem voor Vanaken

Bepaalde media zijn van mening dat Hans Vanaken in de basisploeg hoort bij België op het WK. ...

160
160
TRANSFERUURTJE: JPL-smaakmakers grof wild, Bayern 'hot'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166
Madou gaat hard in tegen Baro: “Elke dag gefrustreerd…”

Het Laatste Nieuws heeft de clubleiders van de Belgische clubs aan één tafel gezet om ...

781
781
Garcia doet onthulling over Nainggolan: "Ik wist dat"

Radja Nainggolan speelt momenteel bij Patro Eisden in de Challenger Pro League, maar de middenvelder ...

224
224
Belgische terugkeer: Kabasele spreekt duidelijke taal

Christian Kabasele is inmiddels al 35 jaar, maar de centrale verdediger heeft mogelijk net zijn ...

131
131
Rudi Garcia hakt WK-knopen door: “Weiger ik te geloven”

Het WK 2026 staat voor de deur en de analisten zijn volop aan het speculeren over de typeploeg en ...

68
68
DAZN-debat laait weer op: Bornauw roept straffe taal

DAZN hield het Belgische voetbal afgelopen seizoen in een machtsgreep. De rechtenhouder kwam niet ...

439
439

Meer sportnieuws