Boyata brengt Club Brugge hard aan het twijfelen

door
Boyata brengt Club Brugge hard aan het twijfelen

Club Brugge kampt met een enorme weelde. De twee zomerse topaanwinsten Roman Yaremchuk en Dedryck Boyata worden in het huidig seizoensbegin veroordeeld tot een plaats op de bank, al is vooral de situatie van de Rode Duivel erg precair. Door de stevige concurrentie centraal achterin startte Boyata nog maar één keer in zes wedstrijden, de Jupiler Pro League en de Champions League gecombineerd. En voorlopig maakt hij ook helemaal geen aanspraak op een basisplaats.


5 VERDEDIGERS VOOR 3 PLAATSEN

Carl Hoefkens heeft een ongezien luxeprobleem. De coach van Club Brugge hanteert een systeem met drie centrale verdedigers, waarvoor hij maar liefst vijf spelers ter beschikking heeft: Clinton Mata, Brandon Mechele, Denis Odoi, Abakar Sylla en Dedryck Boyata. Dat is heel wat talent, ervaring en kwaliteit, maar dat betekent ook dat er telkens twee van deze spelers op de bank of op de tribune zal moeten plaatsnemen.



Deze situatie maakt dus duidelijk dat de plaatsjes centraal achterin erg duur zijn, maar voorlopig houdt peoplemanager Carl Hoefkens iedereen nog tevreden. “De coach is recht door zee, zegt waar het op staat en doet dat doorgaans op een positieve manier. Het zijn eigenschappen waar de meeste spelers respect voor hebben”, stelde Het Laatste Nieuws, die de Brugse trainer tevens omschrijft als “sociaal extreem intelligent.”

GROOTVERDIENER OP DE BANK

Al is het natuurlijk nog maar de vraag hoelang Dedryck Boyata zich zal kunnen blijven vereenzelvigen met zijn huidig statuut als bankzitter. De 31-voudige Rode Duivel zakte vorige zomer namelijk niet af naar Club Brugge om vanaf de zijlijn toe te kijken. Hij mocht enkel tegen RFC Seraing in de startende elf opdraven en dat is niet volgens de plannen van de ervaren Boyata. “Dedryck pusht voor een plaats in de basis en laat zijn kwaliteit op training zien. Hij kan de ploeg iets bijbrengen”, zei Carl Hoefkens eerder over de penibele situatie van zijn 31-jarige verdediger.



Ook de clubleiding van de West-Vlamingen zal uiteraard hopen dat Dedryck Boyata stilaan een impact kan maken bij Club Brugge. Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe investeerden immers flink om hem naar het Jan Breydelstadion te halen, waar hij vandaag één van de topverdieners is. Er werden op voorhand reeds veel vraagtekens gesteld of de komst van Boyata zo’n enorme investering wel waard zou zijn, want bij Hertha BSC was hij compleet overbodig geworden. Fredi Bobic, directeur bij Hertha, stelde in het voorbije tussenseizoen zelfs vast dat Boyata niets meer toevoegde aan de ploeg.

STERKE VERDEDIGER

Na negen wedstrijden in de Jupiler Pro League en twee wedstrijden in de Champions League is het uiteraard nog veel te vroeg om Dedryck Boyata al af te schrijven bij Club Brugge. Door het drukke speelschema in de komende maanden en weken zal hij ongetwijfeld nog veel speelkansen krijgen van Carl Hoefkens. Ook Dodi Lukebakio, Boyata’s ex-ploegmaat bij Hertha BSC, gelooft nog steeds dat Club Brugge een goede zaak verwezenlijkte door hem naar België te halen.



“Absoluut. Dedryck is een sterke verdediger. Hij draaide jarenlang mee in de Bundesliga en was een leider”, zei Dodi Lukebakio in de interlandbreak aan Het Nieuwsblad. “Niet met woorden - Dedryck praat niet zo vaak -, wel met zijn attitude: hij is hyperprofessioneel. Dedryck was als een broer voor mij.” Maar voorlopig heeft Dedryck Boyata die mooie woorden van Dodi Lukebakio dus nog niet kunnen bevestigen in Brugge.

(VOORLOPIG) TERECHT OP DE BANK

De hiërarchie in de centrale defensie is momenteel erg duidelijk. Indien fit, dan is Clinton Mata altijd incontournable. Daarnaast herpakte Brandon Mechele zich op een indrukwekkende wijze na een tegenvallende start van het seizoen. En ook Abakar Sylla is al niet meer weg te denken uit de basiselftal. Dat maakt het dus erg lastig voor Dedryck Boyata om op korte termijn aanspraak te kunnen maken op een plaats in de startlinie van Club Brugge.

In zijn beperkte verkregen speelminuten - 182 minuten over alle competities heen - kon hij voorlopig geen onuitwisbare indruk achterlaten. Brandon Mechele steekt Dedryck Boyata de loef af op het gebied van defensieve regelmatigheid en aantal gepleegde intercepties per wedstrijd. Op het gebied van accurate passing presteren Mechele en Abakar Sylla ook beter dan hem, terwijl Boyata wel efficiënter acteert in de defensieve duels dan zijn concurrenten.



Anderzijds is Dedryck Boyata in vergelijking met Clinton Mata, Brandon Mechele en Abakar Sylla de minst presterende speler in de luchtduels, wat nochtans één van zijn uitgesproken sterktes zou moeten zijn. Daarnaast lijdt hij in vergelijking met zijn concurrenten ook veel meer balverlies in zijn spel: 68% meer dan Mechele, 27% meer dan Sylla en 14% meer dan Mata. Het is dus duidelijk dat het huidig bankzittersstatuut van Boyata gerechtvaardigd is. Voorlopig althans.

LEES OOK: Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Moet Boyata starten bij Club Brugge?

Meest recent

'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

0
0
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

12
12
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

34
34
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

47
47
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

197
197
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

152
152
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

66
66
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

208
208
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

58
58
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

74
74
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

257
257
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

131
131
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

222
222
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

568
568
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

100
100
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

475
475
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

144
144
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

204
204
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

153
153
Straffe comeback: zingende ref blaast iedereen omver

Een bekende scheidsrechter uit Nederland had nooit gedacht dat één zondagmiddag zijn ...

20
20
‘Toekomst Saelemaekers bekend: Duivel maakt knaller’

Alexis Saelemaekers maakte de overstap van RSC Anderlecht naar AC Milan, maar de afgelopen seizoenen ...

140
140
Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

RSC Anderlecht won vorige speeldag van Union SG. Het was al een tijdje geleden dat Paars-Wit de ...

400
400
Standard komt met statement over kandidaat-investeerders

Standard Luik is nog steeds op zoek naar nieuwe investeerders. De afgelopen dagen kwam nieuws naar ...

147
147
Parys stampt na op DAZN: Pro League doet deur dicht

De oorlog tussen DAZN en de Pro League gaat verder. Het tv-contract werd stopgezet door het ...

617
617
Filip Joos doet erg opvallende Anderlecht-uitspraak

RSC Anderlecht wist vorige speeldag rivaal en competitieleider Union SG opzij te zetten in de ...

207
207

Meer sportnieuws