Boyata brengt Club Brugge hard aan het twijfelen

573 stemmen
Boyata brengt Club Brugge hard aan het twijfelen

Club Brugge kampt met een enorme weelde. De twee zomerse topaanwinsten Roman Yaremchuk en Dedryck Boyata worden in het huidig seizoensbegin veroordeeld tot een plaats op de bank, al is vooral de situatie van de Rode Duivel erg precair. Door de stevige concurrentie centraal achterin startte Boyata nog maar één keer in zes wedstrijden, de Jupiler Pro League en de Champions League gecombineerd. En voorlopig maakt hij ook helemaal geen aanspraak op een basisplaats.


5 VERDEDIGERS VOOR 3 PLAATSEN

Carl Hoefkens heeft een ongezien luxeprobleem. De coach van Club Brugge hanteert een systeem met drie centrale verdedigers, waarvoor hij maar liefst vijf spelers ter beschikking heeft: Clinton Mata, Brandon Mechele, Denis Odoi, Abakar Sylla en Dedryck Boyata. Dat is heel wat talent, ervaring en kwaliteit, maar dat betekent ook dat er telkens twee van deze spelers op de bank of op de tribune zal moeten plaatsnemen.



Deze situatie maakt dus duidelijk dat de plaatsjes centraal achterin erg duur zijn, maar voorlopig houdt peoplemanager Carl Hoefkens iedereen nog tevreden. “De coach is recht door zee, zegt waar het op staat en doet dat doorgaans op een positieve manier. Het zijn eigenschappen waar de meeste spelers respect voor hebben”, stelde Het Laatste Nieuws, die de Brugse trainer tevens omschrijft als “sociaal extreem intelligent.”

GROOTVERDIENER OP DE BANK

Al is het natuurlijk nog maar de vraag hoelang Dedryck Boyata zich zal kunnen blijven vereenzelvigen met zijn huidig statuut als bankzitter. De 31-voudige Rode Duivel zakte vorige zomer namelijk niet af naar Club Brugge om vanaf de zijlijn toe te kijken. Hij mocht enkel tegen RFC Seraing in de startende elf opdraven en dat is niet volgens de plannen van de ervaren Boyata. “Dedryck pusht voor een plaats in de basis en laat zijn kwaliteit op training zien. Hij kan de ploeg iets bijbrengen”, zei Carl Hoefkens eerder over de penibele situatie van zijn 31-jarige verdediger.



Ook de clubleiding van de West-Vlamingen zal uiteraard hopen dat Dedryck Boyata stilaan een impact kan maken bij Club Brugge. Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe investeerden immers flink om hem naar het Jan Breydelstadion te halen, waar hij vandaag één van de topverdieners is. Er werden op voorhand reeds veel vraagtekens gesteld of de komst van Boyata zo’n enorme investering wel waard zou zijn, want bij Hertha BSC was hij compleet overbodig geworden. Fredi Bobic, directeur bij Hertha, stelde in het voorbije tussenseizoen zelfs vast dat Boyata niets meer toevoegde aan de ploeg.

STERKE VERDEDIGER

Na negen wedstrijden in de Jupiler Pro League en twee wedstrijden in de Champions League is het uiteraard nog veel te vroeg om Dedryck Boyata al af te schrijven bij Club Brugge. Door het drukke speelschema in de komende maanden en weken zal hij ongetwijfeld nog veel speelkansen krijgen van Carl Hoefkens. Ook Dodi Lukebakio, Boyata’s ex-ploegmaat bij Hertha BSC, gelooft nog steeds dat Club Brugge een goede zaak verwezenlijkte door hem naar België te halen.



“Absoluut. Dedryck is een sterke verdediger. Hij draaide jarenlang mee in de Bundesliga en was een leider”, zei Dodi Lukebakio in de interlandbreak aan Het Nieuwsblad. “Niet met woorden - Dedryck praat niet zo vaak -, wel met zijn attitude: hij is hyperprofessioneel. Dedryck was als een broer voor mij.” Maar voorlopig heeft Dedryck Boyata die mooie woorden van Dodi Lukebakio dus nog niet kunnen bevestigen in Brugge.

(VOORLOPIG) TERECHT OP DE BANK

De hiërarchie in de centrale defensie is momenteel erg duidelijk. Indien fit, dan is Clinton Mata altijd incontournable. Daarnaast herpakte Brandon Mechele zich op een indrukwekkende wijze na een tegenvallende start van het seizoen. En ook Abakar Sylla is al niet meer weg te denken uit de basiselftal. Dat maakt het dus erg lastig voor Dedryck Boyata om op korte termijn aanspraak te kunnen maken op een plaats in de startlinie van Club Brugge.

In zijn beperkte verkregen speelminuten - 182 minuten over alle competities heen - kon hij voorlopig geen onuitwisbare indruk achterlaten. Brandon Mechele steekt Dedryck Boyata de loef af op het gebied van defensieve regelmatigheid en aantal gepleegde intercepties per wedstrijd. Op het gebied van accurate passing presteren Mechele en Abakar Sylla ook beter dan hem, terwijl Boyata wel efficiënter acteert in de defensieve duels dan zijn concurrenten.



Anderzijds is Dedryck Boyata in vergelijking met Clinton Mata, Brandon Mechele en Abakar Sylla de minst presterende speler in de luchtduels, wat nochtans één van zijn uitgesproken sterktes zou moeten zijn. Daarnaast lijdt hij in vergelijking met zijn concurrenten ook veel meer balverlies in zijn spel: 68% meer dan Mechele, 27% meer dan Sylla en 14% meer dan Mata. Het is dus duidelijk dat het huidig bankzittersstatuut van Boyata gerechtvaardigd is. Voorlopig althans.

LEES OOK: 'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Moet Boyata starten bij Club Brugge?

Meest recent

Crisismeeting Duitsland: gedroomde bondscoach staat klaar

Terwijl België doorstootte naar de 1/8ste finales, werden verschillende andere grote landen ...

17
17
Verheyen tipt ideale basisploeg: dríé sleutelwissels bij Duivels

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels moeten afrekeken met co-gastland ...

141
141
Nederlanders gaan los op incident Tielemans/Trossard

Youri Tielemans en Leandro Trossard speelden dinsdag een cruciale rol in de overgetelijke comeback ...

296
296
'Club trekt bleek weg: groots keepersplan op instorten'

Club Brugge had gehoopt om tegen de eerste trainingen een nieuwe doelman beet te hebben. Dat plan ...

309
309
Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Union SG toont zich bijzonder actief op de zomermercato. Donderdag werd alweer de zesde ...

56
56
Anderlecht en Meunier: pijnlijke waarheid komt boven

Thomas Meunier lijkt op papier een droomoplossing voor Anderlecht. Transfervrij, Belg, ervaren en ...

336
336
'Club Brugge schrikt op: Tresoldi rond met twee ploegen'

Club Brugge wil Nicolo Tresoldi tijdens de huidige zomermercato aan boord houden. Maar dat wordt ...

420
420
'Transferwaanzin Tottenham: clubrecord sneuvelt twee maal'

Tottenham Hotspur kon afgelopen seizoen slechts op het nippertje de degradatie uit de Premier League ...

223
223
Premier League davert: City verpulvert Brits transferrecord

Na tien gouden jaren onder Pep Guardiola, wil Manchester City komend seizoen een nieuwe ...

46
46
Brusselmans vreest hommeles bij Duivels: "Zij zijn pissig"

Maandagnacht strijden de Rode Duivels met de Verenigde Staten om een plek in de kwartfinales van het ...

187
187
Garcia moet fors ingrijpen: Vanaken en De Ketelaere gedumpt?

De Rode Duivels staan in de 1/8ste finales van het WK 2026 na een onwaarschijnlijke thriller tegen ...

422
422
Garcia slaat voetbalwereld met verstomming: "Gekker, gek, gekst"

Na een onwaarschijnlijke comeback heeft België zich dan toch geplaatst voor de 1/8ste finales ...

256
256
'Anderlecht komt te laat: De Cat bereikt voorakkoord'

Na de komst van Giulian Biancone heeft RSC Anderlecht met Léo Pétrot nu al twee ...

653
653
KRC Genk pakt uit: kampioenenmaker viert terugkeer

Voorlopig is Jeppe Erenbjerg nog altijd de enige nieuwkomer bij KRC Genk, dat wel nog op zoek is ...

186
186
Garcia op glad ijs: racismerelletje rond Rode Duivels

Het heeft bloed, zweet en tranen gekost, maar de Rode Duivels zitten in de achtste finale van het ...

231
231
'Club Brugge gaat vol voor winger: bod van 5 miljoen'

Nog geen maand na het veroveren van de titel hervatte Club Brugge maandag de trainingen. Voorlopig ...

525
525
Ruben Van Gucht krijgt zware klappen: "Heel zielig ventje!"

Ruben Van Gucht ligt andermaal (zwaar) onder vuur. De journalist, ondertussen actief voor drie ...

378
378
'Vandenhaute wil Antwerp: akkoord met Gheysens op til'

Van een bommetje gesproken. Eerder deze week geraakte bekend dat niemand minder dan Wouter ...

685
685
Kranten maken sterspeler Rode Duivels met grond gelijk

Na een thriller van jewelste wisten de Rode Duivels zich alsnog te kwalificeren voor de achtste ...

595
595
Filip Joos ontploft hélémaal bij 'Mirakel van Seattle'

Kan een scenario nog knotsgekker geschreven worden? De Rode Duivels zwalpten gisteren ongeveer 85 ...

221
221
'Club schrikt zich hoedje: Arsenal kaapt droomtransfer'

Bij Club Brugge wachten ze nog altijd op hun eerste aanwinst van de zomer. De landskampioen is ...

700
700
PSV-watcher brengt belangrijke De Cat-update

Het blijft een groot vraagteken of Anderlecht volgend seizoen nog op Nathan De Cat zal kunnen ...

177
177
Slechte keuzes van Garcia? Proto reageert met grote lof

De Rode Duivels hebben tegen Senegal één van hun meest iconische WK-wedstrijden ooit ...

242
242
'Club vreest voor Tresoldi: volgende topclub meldt zich'

Club Brugge zal deze zomer weer de nodige smaakmakers verliezen. Na een sterk seizoen waarin ze de ...

250
250
KV Mechelen strikt nu ook talent van Club Brugge

KV Mechelen maakte vorig seizoen indruk door met een jong en veelal Belgisch elftal de zesde plaats ...

142
142

Meer sportnieuws