Boyata brengt Club Brugge hard aan het twijfelen

573
Boyata brengt Club Brugge hard aan het twijfelen

Club Brugge kampt met een enorme weelde. De twee zomerse topaanwinsten Roman Yaremchuk en Dedryck Boyata worden in het huidig seizoensbegin veroordeeld tot een plaats op de bank, al is vooral de situatie van de Rode Duivel erg precair. Door de stevige concurrentie centraal achterin startte Boyata nog maar één keer in zes wedstrijden, de Jupiler Pro League en de Champions League gecombineerd. En voorlopig maakt hij ook helemaal geen aanspraak op een basisplaats.


5 VERDEDIGERS VOOR 3 PLAATSEN

Carl Hoefkens heeft een ongezien luxeprobleem. De coach van Club Brugge hanteert een systeem met drie centrale verdedigers, waarvoor hij maar liefst vijf spelers ter beschikking heeft: Clinton Mata, Brandon Mechele, Denis Odoi, Abakar Sylla en Dedryck Boyata. Dat is heel wat talent, ervaring en kwaliteit, maar dat betekent ook dat er telkens twee van deze spelers op de bank of op de tribune zal moeten plaatsnemen.



Deze situatie maakt dus duidelijk dat de plaatsjes centraal achterin erg duur zijn, maar voorlopig houdt peoplemanager Carl Hoefkens iedereen nog tevreden. “De coach is recht door zee, zegt waar het op staat en doet dat doorgaans op een positieve manier. Het zijn eigenschappen waar de meeste spelers respect voor hebben”, stelde Het Laatste Nieuws, die de Brugse trainer tevens omschrijft als “sociaal extreem intelligent.”

GROOTVERDIENER OP DE BANK

Al is het natuurlijk nog maar de vraag hoelang Dedryck Boyata zich zal kunnen blijven vereenzelvigen met zijn huidig statuut als bankzitter. De 31-voudige Rode Duivel zakte vorige zomer namelijk niet af naar Club Brugge om vanaf de zijlijn toe te kijken. Hij mocht enkel tegen RFC Seraing in de startende elf opdraven en dat is niet volgens de plannen van de ervaren Boyata. “Dedryck pusht voor een plaats in de basis en laat zijn kwaliteit op training zien. Hij kan de ploeg iets bijbrengen”, zei Carl Hoefkens eerder over de penibele situatie van zijn 31-jarige verdediger.



Ook de clubleiding van de West-Vlamingen zal uiteraard hopen dat Dedryck Boyata stilaan een impact kan maken bij Club Brugge. Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe investeerden immers flink om hem naar het Jan Breydelstadion te halen, waar hij vandaag één van de topverdieners is. Er werden op voorhand reeds veel vraagtekens gesteld of de komst van Boyata zo’n enorme investering wel waard zou zijn, want bij Hertha BSC was hij compleet overbodig geworden. Fredi Bobic, directeur bij Hertha, stelde in het voorbije tussenseizoen zelfs vast dat Boyata niets meer toevoegde aan de ploeg.

STERKE VERDEDIGER

Na negen wedstrijden in de Jupiler Pro League en twee wedstrijden in de Champions League is het uiteraard nog veel te vroeg om Dedryck Boyata al af te schrijven bij Club Brugge. Door het drukke speelschema in de komende maanden en weken zal hij ongetwijfeld nog veel speelkansen krijgen van Carl Hoefkens. Ook Dodi Lukebakio, Boyata’s ex-ploegmaat bij Hertha BSC, gelooft nog steeds dat Club Brugge een goede zaak verwezenlijkte door hem naar België te halen.



“Absoluut. Dedryck is een sterke verdediger. Hij draaide jarenlang mee in de Bundesliga en was een leider”, zei Dodi Lukebakio in de interlandbreak aan Het Nieuwsblad. “Niet met woorden - Dedryck praat niet zo vaak -, wel met zijn attitude: hij is hyperprofessioneel. Dedryck was als een broer voor mij.” Maar voorlopig heeft Dedryck Boyata die mooie woorden van Dodi Lukebakio dus nog niet kunnen bevestigen in Brugge.

(VOORLOPIG) TERECHT OP DE BANK

De hiërarchie in de centrale defensie is momenteel erg duidelijk. Indien fit, dan is Clinton Mata altijd incontournable. Daarnaast herpakte Brandon Mechele zich op een indrukwekkende wijze na een tegenvallende start van het seizoen. En ook Abakar Sylla is al niet meer weg te denken uit de basiselftal. Dat maakt het dus erg lastig voor Dedryck Boyata om op korte termijn aanspraak te kunnen maken op een plaats in de startlinie van Club Brugge.

In zijn beperkte verkregen speelminuten - 182 minuten over alle competities heen - kon hij voorlopig geen onuitwisbare indruk achterlaten. Brandon Mechele steekt Dedryck Boyata de loef af op het gebied van defensieve regelmatigheid en aantal gepleegde intercepties per wedstrijd. Op het gebied van accurate passing presteren Mechele en Abakar Sylla ook beter dan hem, terwijl Boyata wel efficiënter acteert in de defensieve duels dan zijn concurrenten.



Anderzijds is Dedryck Boyata in vergelijking met Clinton Mata, Brandon Mechele en Abakar Sylla de minst presterende speler in de luchtduels, wat nochtans één van zijn uitgesproken sterktes zou moeten zijn. Daarnaast lijdt hij in vergelijking met zijn concurrenten ook veel meer balverlies in zijn spel: 68% meer dan Mechele, 27% meer dan Sylla en 14% meer dan Mata. Het is dus duidelijk dat het huidig bankzittersstatuut van Boyata gerechtvaardigd is. Voorlopig althans.

LEES OOK: 'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Moet Boyata starten bij Club Brugge?

Meest recent

'Vranckx 'njet', Atlético grijpt naast Rode Duivel'

Aster Vranckx en Arthur Theate lijken allebei voor een nieuwe uitdaging te staan. Vranckx mag ...

54
54
Rits verklaart keuze Beerschot: “Er was al eerder contact”

Mats Rits heeft na maanden eindelijk een nieuwe club gevonden. Hij tekende voor drie jaar bij ...

45
45
Verschueren laat RSCA-fans dromen: "Dat is ons doel"

RSC Anderlecht is goed begonnen aan het seizoen, al moeten ze tegen Union SG bewijzen dat ze echt ...

209
209
Kompany haalt uit, Godts debuteert en assist Saelemaekers

In de Serie A, Bundesliga, Premier League en Ligue 1 kwamen de grote kanonnen in actie. AC Milan, ...

58
58
Racing Genk maalt Beveren genadeloos door de gehaktmolen

De spraakmakende Beverse zege tegen Anderlecht lijkt plots al een ver verleden. De promovendus ging ...

78
78
Hubert doet boekje open over situatie El Hadj

De toekomst van Anouar Ait El Hadj bij Union Sint-Gillis blijft voorlopig onzeker. De middenvelder ...

145
145
Sporting Hasselt en Lokeren zorgen voor primeur in CPL

Het perfecte parcours van Sporting Hasselt en Lokeren is vanavond tot een einde gekomen. De ...

107
107
'Antwerp ziet alweer smaakmaker vertrekken'

Royal Antwerp FC gaat nog een drukke week tegemoet op de transfermarkt. In- en uitgaand gaat er nog ...

323
323
Patro Eisden pakt uit met zeer stevige aanwinst

Patro Eisden kende al een zeer drukke zomermercato. De Limburgers hebben vandaag nog een nieuwe ...

40
40
Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC is zeer druk bezig met nieuwe contract en transfers. Marc Overmars & co hebben ...

155
155
'Club Brugge heeft beet en is Leverkusen te snel af'

Club Brugge is klaar met zijn transferhuiswerk voor de eerste ploeg. Dat wil niet zeggen dat ...

516
516
Kompany vol overgave: "In mijn hoofd nul titels gewonnen"

Vincent Kompany opent het seizoen met een partij tegen VfB Stuttgart. Bayern München is ...

28
28
‘Rode Duivels keren zich tegen Jérémy Doku’

Jérémy Doku rekent hard af met de keuzes van Rudi Garcia op het WK. Alleen blijkt dat ...

1118
1118
AA Gent laat ervaren pion naar Engeland verkassen

AA Gent heeft een uitgaande transfer weten af te ronden. De Buffalo’s maakten bekend dat ze ...

134
134
Union slaat weer toe na Rodriguez: sterkhouder verlengt

Union SG wist Kevin Rodriguez zijn contract open te breken. De bekerwinnaar maakte bekend dat ze nog ...

28
28
Kritiek op Thorup: coach stuurt zelf stevig signaal

KRC Genk moet vanavond wonnen van SK Beveren, anders is er toch al een eerste kleine crisis. De ...

90
90
'Financiële kater Club Brugge: meer details bekend'

Naar jaarlijkse traditie deed Club Brugge alweer gouden zaken op de zomermercato, met in totaal ruim ...

582
582
'El Ouahdi out: KRC Genk met rug tegen de muur'

Even leek hij wel eens alsnog op post te kunnen blijven, maar dat Zakaria El Ouahdi deze zomer een ...

386
386
'Transferitis in Anderlecht: Sibierski bezwijkt'

Terwijl het in de late uurtjes van de transfermarkt zelf nog eens stevig hoopt toe te slaan, ...

496
496
'AA Gent dropt transferbom: comeback oude bekende'

AA Gent verzekerde zich donderdag van de League Phase van de Conference League. Daags na ...

338
338
Peter Vandenbempt doet verrassende onthulling: "Die 3..."

Peter Vandenbempt kent het Belgische voetbal als zijn broekzak, maar zelfs voor een ervaren ...

252
252
'Sibierski pakt uit: Anderlecht rondt recordtransfer af'

RSC Anderlecht vernam vrijdag welke tegenstanders het zal treffen in de Europa League. Om op drie ...

950
950
'Club Brugge loopt blauwtje: Ordonez-deal valt in duigen'

Joaquin Seys en Nicolo Tresoldi gaan behoudens een verrassing nergens meer naartoe, maar Club Brugge ...

466
466
Frank Boeckx krijgt het plots heel heet onder de voeten

Frank Boeckx was als analist wel wat gewoon. De voormalige doelman van onder meer AA Gent en ...

356
356
‘Volgende investeerder Standard Luik: één topkandidaat’

Standard Luik wil graag snel weer aan de top van het Belgische voetbal staan. Na het tijdperk van ...

415
415

Meer sportnieuws