Boyata brengt Club Brugge hard aan het twijfelen

573
Boyata brengt Club Brugge hard aan het twijfelen

Club Brugge kampt met een enorme weelde. De twee zomerse topaanwinsten Roman Yaremchuk en Dedryck Boyata worden in het huidig seizoensbegin veroordeeld tot een plaats op de bank, al is vooral de situatie van de Rode Duivel erg precair. Door de stevige concurrentie centraal achterin startte Boyata nog maar één keer in zes wedstrijden, de Jupiler Pro League en de Champions League gecombineerd. En voorlopig maakt hij ook helemaal geen aanspraak op een basisplaats.


5 VERDEDIGERS VOOR 3 PLAATSEN

Carl Hoefkens heeft een ongezien luxeprobleem. De coach van Club Brugge hanteert een systeem met drie centrale verdedigers, waarvoor hij maar liefst vijf spelers ter beschikking heeft: Clinton Mata, Brandon Mechele, Denis Odoi, Abakar Sylla en Dedryck Boyata. Dat is heel wat talent, ervaring en kwaliteit, maar dat betekent ook dat er telkens twee van deze spelers op de bank of op de tribune zal moeten plaatsnemen.



Deze situatie maakt dus duidelijk dat de plaatsjes centraal achterin erg duur zijn, maar voorlopig houdt peoplemanager Carl Hoefkens iedereen nog tevreden. “De coach is recht door zee, zegt waar het op staat en doet dat doorgaans op een positieve manier. Het zijn eigenschappen waar de meeste spelers respect voor hebben”, stelde Het Laatste Nieuws, die de Brugse trainer tevens omschrijft als “sociaal extreem intelligent.”

GROOTVERDIENER OP DE BANK

Al is het natuurlijk nog maar de vraag hoelang Dedryck Boyata zich zal kunnen blijven vereenzelvigen met zijn huidig statuut als bankzitter. De 31-voudige Rode Duivel zakte vorige zomer namelijk niet af naar Club Brugge om vanaf de zijlijn toe te kijken. Hij mocht enkel tegen RFC Seraing in de startende elf opdraven en dat is niet volgens de plannen van de ervaren Boyata. “Dedryck pusht voor een plaats in de basis en laat zijn kwaliteit op training zien. Hij kan de ploeg iets bijbrengen”, zei Carl Hoefkens eerder over de penibele situatie van zijn 31-jarige verdediger.



Ook de clubleiding van de West-Vlamingen zal uiteraard hopen dat Dedryck Boyata stilaan een impact kan maken bij Club Brugge. Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe investeerden immers flink om hem naar het Jan Breydelstadion te halen, waar hij vandaag één van de topverdieners is. Er werden op voorhand reeds veel vraagtekens gesteld of de komst van Boyata zo’n enorme investering wel waard zou zijn, want bij Hertha BSC was hij compleet overbodig geworden. Fredi Bobic, directeur bij Hertha, stelde in het voorbije tussenseizoen zelfs vast dat Boyata niets meer toevoegde aan de ploeg.

STERKE VERDEDIGER

Na negen wedstrijden in de Jupiler Pro League en twee wedstrijden in de Champions League is het uiteraard nog veel te vroeg om Dedryck Boyata al af te schrijven bij Club Brugge. Door het drukke speelschema in de komende maanden en weken zal hij ongetwijfeld nog veel speelkansen krijgen van Carl Hoefkens. Ook Dodi Lukebakio, Boyata’s ex-ploegmaat bij Hertha BSC, gelooft nog steeds dat Club Brugge een goede zaak verwezenlijkte door hem naar België te halen.



“Absoluut. Dedryck is een sterke verdediger. Hij draaide jarenlang mee in de Bundesliga en was een leider”, zei Dodi Lukebakio in de interlandbreak aan Het Nieuwsblad. “Niet met woorden - Dedryck praat niet zo vaak -, wel met zijn attitude: hij is hyperprofessioneel. Dedryck was als een broer voor mij.” Maar voorlopig heeft Dedryck Boyata die mooie woorden van Dodi Lukebakio dus nog niet kunnen bevestigen in Brugge.

(VOORLOPIG) TERECHT OP DE BANK

De hiërarchie in de centrale defensie is momenteel erg duidelijk. Indien fit, dan is Clinton Mata altijd incontournable. Daarnaast herpakte Brandon Mechele zich op een indrukwekkende wijze na een tegenvallende start van het seizoen. En ook Abakar Sylla is al niet meer weg te denken uit de basiselftal. Dat maakt het dus erg lastig voor Dedryck Boyata om op korte termijn aanspraak te kunnen maken op een plaats in de startlinie van Club Brugge.

In zijn beperkte verkregen speelminuten - 182 minuten over alle competities heen - kon hij voorlopig geen onuitwisbare indruk achterlaten. Brandon Mechele steekt Dedryck Boyata de loef af op het gebied van defensieve regelmatigheid en aantal gepleegde intercepties per wedstrijd. Op het gebied van accurate passing presteren Mechele en Abakar Sylla ook beter dan hem, terwijl Boyata wel efficiënter acteert in de defensieve duels dan zijn concurrenten.



Anderzijds is Dedryck Boyata in vergelijking met Clinton Mata, Brandon Mechele en Abakar Sylla de minst presterende speler in de luchtduels, wat nochtans één van zijn uitgesproken sterktes zou moeten zijn. Daarnaast lijdt hij in vergelijking met zijn concurrenten ook veel meer balverlies in zijn spel: 68% meer dan Mechele, 27% meer dan Sylla en 14% meer dan Mata. Het is dus duidelijk dat het huidig bankzittersstatuut van Boyata gerechtvaardigd is. Voorlopig althans.

LEES OOK: Geduld van Leko is op: drastisch besluit rond 5 Club-spelers

Moet Boyata starten bij Club Brugge?

Meest recent

Eerste evalutie Van Bommel: Mannaert ziet 3 positieve punten

De eerste interlandperiode van Mark van Bommel als bondscoach van de Rode Duivels zit er sinds ...

4
4
Van Bommel getipt: Bundesliga-Belg aast op comeback

Mark van Bommel kan al bij al tevreden terugblikken op zijn eerste vier wedstrijden als bondscoach ...

7
7
Alderweireld emotioneel: “Dat is iets wat ik nog kan verbeteren"

Toby Alderweireld heeft tijdens zijn voetbalcarrière meer meegemaakt dan veel mensen ooit ...

3
3
'Mbappé zorgt voor aardbeving: Real vreest het ergste'

Real Madrid trekt zich zaterdag weer op gang met een topper tegen Villarreal. Daarin heeft de ...

64
64
Vertonghen voor verrassende carrièreswitch: “Die afspraak hebben we”

In de zomer van 2025 zette Jan Vertonghen een punt achter een indrukwekkende spelerscarrière. ...

53
53
'PSV vreest rampscenario: Ruben van Bommel in beeld'

Het zijn enkele zeer bewogen weken geweest voor de familie Van Bommel. Terwijl vader Mark zijn ...

24
24
Anderlecht kampioen? Dit denkt Biancone erover

Komende zomer zal het tien jaar geleden zijn dat Anderlecht nog eens een prijs veroverde. Dat ...

112
112
Lommel moet nog hele poos zonder prijsschutter verder

De Jupiler Pro League komt weer op gang na een pauze van drie weken. In de openingsmatch van de ...

17
17
Mannaert met straffe onthulling: “Zij vroegen mij naar Garcia”

Er is de voorbije maanden alweer heel wat veranderd bij de Belgische voetbalbond. Op het WK werd de ...

88
88
Geduld van Leko is op: drastisch besluit rond 5 Club-spelers

Zaterdag rolt de bal weer in La Louvière, dinsdag wacht Inter alweer in San Siro. Na ...

249
249
'Alarm gaat af: Duivels verliezen volgende toptalent'

De Rode Duivels namen tijdens de voorbije interlands een degelijke start onder nieuwe bondscoach ...

210
210
Beerschot slikt enorme domper voor clash met Anderlecht

De extra lange interlandbreak zit erop en dat betekent dat vanaf dit weekend de focus weer kan op ...

119
119
Straf: Westerlo wachtte 3 jaar op nieuwste goudhaantje

Geen Belgische club waar er in de zomer zoveel veranderd is als bij Westerlo. De Kemphanen lieten ...

50
50
Club krijgt stevige waarschuwing voor nieuwe zeperd

Vrijdagavond wordt de Jupiler Pro League weer op gang getrapt, maar het is wachten tot zaterdag eer ...

198
198
Stankovic op zijspoor in Milaan: Club ontvangt cruciale update

Aleksandar Stankovic ruilde Club Brugge afgelopen zomer opnieuw in voor Internazionale. Voorlopig is ...

612
612
Aanzienlijk nadeel Anderlecht: Vitor Bruno reageert

Ook bij RSC Anderlecht wordt het seizoen eerstdaags hervat. En de Brusselaars zullen meteen vol aan ...

175
175
'Olise naar Real Madrid? Bayern onderneemt actie'

Michael Olise toonde zich tijdens de voorbije interlandperiode tot twee keer toe de kwelgeest van de ...

191
191
Kortrijk stelt nieuwe T1 aan: bijzonder detail bekend

De Jupiler Pro League hervat komend weekend met één gloednieuw gezicht voor de ...

129
129
Tresoldi-case: Klopp aangemaand tot actie met Club-spits

Club Brugge staat voor een bijzonder druk programma in de komende weken. Om dat tot een goed einde ...

134
134
Anderlecht mag dromen: recordtransfer van 30 miljoen

RSC Anderlecht wist zijn boekhouding de voorbije jaren weer ietwat in evenwicht te krijgen, maar ...

335
335
Van Gucht ziet kijkers weglopen: grote verrassing op komst

Ruben Van Gucht krijgt voorlopig maar weinig reden om op zijn lauweren te rusten. Zijn talkshow ...

85
85
Druk op Thorup neemt gevoelig toe: cruciaal vijfluik Genk

KRC Genk heeft een behoorlijk tegenvallend eerste luik van het seizoen achter de rug. De resultaten ...

195
195
'Arsenal doet Premier League daveren: supertransfer in 2027'

Met 12 op 15 is Arsenal FC meer dan behoorlijk begonnen aan de queeste om zijn Engelse titel te ...

70
70
Gouden transfermove Club: Barça volgt situatie van dichtbij

Club Brugge haalde afgelopen zomer heel wat verse krachten in huis. Een aantal daarvan maakte de ...

380
380
De Bruyne doet Parijs ontploffen met onverwachte stunt

Kevin De Bruyne schitterde de afgelopen weken nog eens als vanouds bij de Rode Duivels. Vooral zijn ...

74
74

Meer sportnieuws