Boyata brengt Club Brugge hard aan het twijfelen

573 stemmen
Boyata brengt Club Brugge hard aan het twijfelen

Club Brugge kampt met een enorme weelde. De twee zomerse topaanwinsten Roman Yaremchuk en Dedryck Boyata worden in het huidig seizoensbegin veroordeeld tot een plaats op de bank, al is vooral de situatie van de Rode Duivel erg precair. Door de stevige concurrentie centraal achterin startte Boyata nog maar één keer in zes wedstrijden, de Jupiler Pro League en de Champions League gecombineerd. En voorlopig maakt hij ook helemaal geen aanspraak op een basisplaats.


5 VERDEDIGERS VOOR 3 PLAATSEN

Carl Hoefkens heeft een ongezien luxeprobleem. De coach van Club Brugge hanteert een systeem met drie centrale verdedigers, waarvoor hij maar liefst vijf spelers ter beschikking heeft: Clinton Mata, Brandon Mechele, Denis Odoi, Abakar Sylla en Dedryck Boyata. Dat is heel wat talent, ervaring en kwaliteit, maar dat betekent ook dat er telkens twee van deze spelers op de bank of op de tribune zal moeten plaatsnemen.



Deze situatie maakt dus duidelijk dat de plaatsjes centraal achterin erg duur zijn, maar voorlopig houdt peoplemanager Carl Hoefkens iedereen nog tevreden. “De coach is recht door zee, zegt waar het op staat en doet dat doorgaans op een positieve manier. Het zijn eigenschappen waar de meeste spelers respect voor hebben”, stelde Het Laatste Nieuws, die de Brugse trainer tevens omschrijft als “sociaal extreem intelligent.”

GROOTVERDIENER OP DE BANK

Al is het natuurlijk nog maar de vraag hoelang Dedryck Boyata zich zal kunnen blijven vereenzelvigen met zijn huidig statuut als bankzitter. De 31-voudige Rode Duivel zakte vorige zomer namelijk niet af naar Club Brugge om vanaf de zijlijn toe te kijken. Hij mocht enkel tegen RFC Seraing in de startende elf opdraven en dat is niet volgens de plannen van de ervaren Boyata. “Dedryck pusht voor een plaats in de basis en laat zijn kwaliteit op training zien. Hij kan de ploeg iets bijbrengen”, zei Carl Hoefkens eerder over de penibele situatie van zijn 31-jarige verdediger.



Ook de clubleiding van de West-Vlamingen zal uiteraard hopen dat Dedryck Boyata stilaan een impact kan maken bij Club Brugge. Vincent Mannaert en Bart Verhaeghe investeerden immers flink om hem naar het Jan Breydelstadion te halen, waar hij vandaag één van de topverdieners is. Er werden op voorhand reeds veel vraagtekens gesteld of de komst van Boyata zo’n enorme investering wel waard zou zijn, want bij Hertha BSC was hij compleet overbodig geworden. Fredi Bobic, directeur bij Hertha, stelde in het voorbije tussenseizoen zelfs vast dat Boyata niets meer toevoegde aan de ploeg.

STERKE VERDEDIGER

Na negen wedstrijden in de Jupiler Pro League en twee wedstrijden in de Champions League is het uiteraard nog veel te vroeg om Dedryck Boyata al af te schrijven bij Club Brugge. Door het drukke speelschema in de komende maanden en weken zal hij ongetwijfeld nog veel speelkansen krijgen van Carl Hoefkens. Ook Dodi Lukebakio, Boyata’s ex-ploegmaat bij Hertha BSC, gelooft nog steeds dat Club Brugge een goede zaak verwezenlijkte door hem naar België te halen.



“Absoluut. Dedryck is een sterke verdediger. Hij draaide jarenlang mee in de Bundesliga en was een leider”, zei Dodi Lukebakio in de interlandbreak aan Het Nieuwsblad. “Niet met woorden - Dedryck praat niet zo vaak -, wel met zijn attitude: hij is hyperprofessioneel. Dedryck was als een broer voor mij.” Maar voorlopig heeft Dedryck Boyata die mooie woorden van Dodi Lukebakio dus nog niet kunnen bevestigen in Brugge.

(VOORLOPIG) TERECHT OP DE BANK

De hiërarchie in de centrale defensie is momenteel erg duidelijk. Indien fit, dan is Clinton Mata altijd incontournable. Daarnaast herpakte Brandon Mechele zich op een indrukwekkende wijze na een tegenvallende start van het seizoen. En ook Abakar Sylla is al niet meer weg te denken uit de basiselftal. Dat maakt het dus erg lastig voor Dedryck Boyata om op korte termijn aanspraak te kunnen maken op een plaats in de startlinie van Club Brugge.

In zijn beperkte verkregen speelminuten - 182 minuten over alle competities heen - kon hij voorlopig geen onuitwisbare indruk achterlaten. Brandon Mechele steekt Dedryck Boyata de loef af op het gebied van defensieve regelmatigheid en aantal gepleegde intercepties per wedstrijd. Op het gebied van accurate passing presteren Mechele en Abakar Sylla ook beter dan hem, terwijl Boyata wel efficiënter acteert in de defensieve duels dan zijn concurrenten.



Anderzijds is Dedryck Boyata in vergelijking met Clinton Mata, Brandon Mechele en Abakar Sylla de minst presterende speler in de luchtduels, wat nochtans één van zijn uitgesproken sterktes zou moeten zijn. Daarnaast lijdt hij in vergelijking met zijn concurrenten ook veel meer balverlies in zijn spel: 68% meer dan Mechele, 27% meer dan Sylla en 14% meer dan Mata. Het is dus duidelijk dat het huidig bankzittersstatuut van Boyata gerechtvaardigd is. Voorlopig althans.

LEES OOK: Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Moet Boyata starten bij Club Brugge?

Meest recent

KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

0
0
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

53
53
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

31
31
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

27
27
Bernd Thijs weldra terug aan de slag in de Jupiler Pro League?

Bernd Thijs is de afgelopen jaren aan de slag geweest in het buitenland. De voorbije twee jaar was ...

77
77
Club Brugge jaagt op goalmachine: ‘Hij scoort alles kapot’

Club Brugge heeft een nieuwe goalmachine in het vizier. Zijn cijfers zijn straf, de interesse groeit ...

552
552
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

52
52
Fans Antwerp en RSCA gaan volledig los na Vandenhaute-nieuws

Bij Royal Antwerp FC barste er een bom. Een groep rondom Wouter Vandenhaute, onder meer met Toby ...

355
355
Cercle Brugge rondt volgende deal af met AS Monaco

Cercle Brugge verkocht vandaag Nazinho aan AS Monaco. Dat is niet de enige transfer die ze wisten af ...

35
35
Westerlo stelt allereerste zomeraanwinst officieel voor

KVC Westerlo gaat de komende dagen, weken en maanden heel veel transfers afronden. De Kemphanen ...

19
19
AC Milan realiseert knaltransfer bij PSG

AC Milan heeft haal zwaar uitgehaald. De Italiaanse club wil terug meedoen voor de prijzen en heeft ...

32
32
Rode Duivels kruisen vingers: sterkhouder in lappenmand?

Senegal valt niet te onderschatten, maar met een vlotte 5-1 zege tegen Nieuw-Zeeland tankten de Rode ...

284
284
'Gheysens houdt been stijf: rampscenario Antwerp wenkt'

Paul Gheysens out, Wouter Vandenhaute in. Die op z'n zachtst gezegd opmerkelijke wissel van de wacht ...

271
271
Garcia velt hard verdict voor revelatie Rode Duivels

In de zestiende finales van het WK staat de Rode Duivels met Senegal meteen een zware klus te ...

195
195
'Club Brugge op hete kolen: topaanwinst in aantocht'

Club Brugge moet deze zomer allicht weer heel wat sterkhouders zien te vervangen, want na Aleksandar ...

737
737
'Gheysens richting exit: Vandenhaute wil Antwerp kopen'

Dinsdag is het D-Day voor Antwerp, waar voorzitter Paul Gheysens kleur moet bekennen over zijn ...

533
533
Garcia hakt knopen door: Vanaken out, Lukaku in?

Straks om 19 uur verschijnt er in verschillende kranten een uitgebreid interview met Rudi Garcia, ...

396
396
Baro maakt brokken: opvallend ontslag bij AA Gent

Bijna drie jaar nadat hij de touwtjes in handen kreeg bij AA Gent is Sam Baro nog steeds naarstig op ...

261
261
Ruben Van Gucht zorgt voor shock: bedpartners onthuld

Ruben Van Gucht slaagt er opnieuw in om de aandacht naar zich toe te trekken. De sportjournalist en ...

257
257
Laatste twijfels weg over toekomst Witsel

De Rode Duivels staan woensdag voor hun volgende opdracht op het WK, waarin ze het zullen moeten ...

100
100
Khalaili en Stankovic: TD Inter spreekt klare taal

Het lijkt erop dat Inter sterk van plan is om zich deze zomer op de Belgische markt te begeven. De ...

65
65
'Sibierski moet zich haasten: bod op Anderlecht-target'

Er ligt deze zomer nog véél werk op de plank voor Antoine Sibierski. De nieuwe ...

250
250
Onder niveau op WK? De Bruyne velt duidelijk oordeel

De Rode Duivels zijn woensdagavond aan zet in de zestiende finales van het WK. Na de verrassende ...

107
107
'Knaltransfer Keita nadert: 2 clubs zijn concreet'

Doordat het WK nog volop aan de gang is, blijven vele toptransfers nog even in de koelkast zitten. ...

81
81
'Zeer verrassende transfer voor Vincent Janssen'

Bij Antwerp zijn ze aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen met alweer een stevig ...

457
457

Meer sportnieuws