Seraing stunt en zet zwak Standard met de voeten weer op de grond

108 stemmen
Seraing stunt en zet zwak Standard met de voeten weer op de grond

Standard en Seraing openden vanavond de tiende speeldag met een Waalse derby. De Rouches hoopten een 15 op te 15 te boeken, maar dat lukte niet. Een bijzonder pover Standard ging in eigen huis met 0-2 de boot in.


Standard begon gretig aan de match en duwde Seraing al snel achteruit en het dwong een aantal hoekschoppen af. Maar Seraing kreeg na 9 minuten ook een hoekschop. De bezoekers pakten uit met een ingestudeerd nummertje en de defensie van de thuisploeg liet een zeer matige indruk achter en Mbow profiteerde door op knappe wijze de 0-1 in doel te trappen.

Bij Standard liet Zinckernagel zich weer opmerken met de nodige goede acties, maar kansen bij elkaar spelen lukte niet bepaald vlot. Seraing kwam verrassend goed voor de dag en was zeer dreigend op de counter. Mansoni trof zelfs de paal, daar kwam Standard zeer goed weg. Deila moest ook Donnum na 25 minuten wisselen. De Noor had een hoofdblessure en werd gewisseld voor Cimirot. Ondertussen had Marius ook nog een kans de nek omgewrongen. Zo was de 0-1 compleet verdiend voor Seraing. De Rouches wisten pas na 30 minuten een eerste grote kans bij elkaar te spelen, maar Perica besloot veel te zwak op doel. Daar zat veel meer in. Cimirot kreeg ook nog een enorme kans, maar de 0-1 bleef na 45 minuten op het bord staan.

STANDARD MOET ACHTERVOLGEN

Na de rust bracht Deila Davida voor de zeer povere Melegoni. De thuisploeg begon met goede moed, Zinckernagel pakte weer uit met enkele leuke acties, maar defensief bleef Standard matig acteren. Poaty zette met een gelukje Dussenne, die weliswaar zwak verdedigde, in de wind en schoot nadien de 0-2 keihard tegen de touwen. Standard moest nu alles op alles zetten, maar het was Marius die Bodart aan het werk zette. 

Standard moest hopen op een flits van Zinckernagel (die na 75 minuten vreemd genoeg krampen had na een wedstrijd waar het tempo niet hoog lag), want jongens als Amallah en Perica (zeer veel technische fouten) bakten er niks van. De Deen was echter niet op zijn best. Dietsch kreeg enkele schoten te verwerken, maar de doelman van Seraing moest zeker niet uitpakken met geweldige reddingen. De tweede helft was van de twee ploegen op voetballend vlak bovendien van bedenkelijk niveau. Het bleef 0-2 en dat was geen gestolen zege van Seraing.

Scoreverloop:

0-1 (09') Moustapha Mbow
0-2 (52') Morgan Poaty

LEES OOK: Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Gaat Seraing zich redden?

Meest recent

Genk haalt opgelucht adem: jongeling alweer uitblinker

KRC Genk heeft de Europe Play-Offs gewonnen. Ze pakten een 0-2-zege bij OH Leuven en Standard ging ...

8
8
Vierende Kompany stuurt boodschap richting Anderlecht

Vincent Kompany heeft van Bayern München weer een machine gemaakt. De Duitsers wonnen zonder ...

72
72
Engeland in shock: Tielemans-bom hangt boven Villa

Tielemans heeft Aston Villa de Europa League bezorgd. Maar daarom kan het nu ook moeilijk worden ...

110
110
Defour voorspelt toptransfer bij KRC Genk

Bij KRC Genk gaat komende zomer de kassa weer rinkelen. De Limburgers hebben heel veel jong talent, ...

54
54
Club Brugge wint jackpot: ruim 150 miljoen euro

Club Brugge is de verdiende kampioen. En dat voor de 20ste keer. Het was een cruciale titel voor ...

206
206
Anderlecht opgelucht: trio toont zich voor komend jaar

RSC Anderlecht werd vierde. Na compleet mislukte mercato’s van het vorige beleid was dit het ...

149
149
'Stankovic hakt belangrijke transferknoop door'

Bij Club Brugge zal na het titelfeest de blik snel op de zomermercato gaan. De vraag lijkt op dit ...

324
324
Pijnlijke beelden: Waalse derby ontspoort nog helemaal

De Europe Play-Off eindigde zaterdag voor Standard op pijnlijke wijze. Het gaf de eindwinst nog uit ...

369
369
Ontknoping LaLiga: drama voor Witsel, Getafe Europa in

Zaterdagavond stond in Spanje de ontknoping van het seizoen op het programma. Bovenaan het ...

85
85
Standard faalt: Genk wint alsnog Europe Play-Off

De Europe Play-Off heeft zaterdagavond nog een verrassende ontknoping gekend. Standard begon als ...

195
195
Ferrera kondigt na degradatie meteen ontslag bij Dender aan

Na twee seizoenen is voor FCV Dender zaterdag een einde gekomen aan het avontuur in de Jupiler Pro ...

120
120
Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

89
89
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

192
192
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

300
300
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

422
422
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

197
197
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

594
594
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

66
66
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

388
388
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

266
266
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

399
399
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

279
279
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

187
187
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

240
240
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

193
193

Meer sportnieuws