Leye noemt vreemde oorzaak voor gebrek aan punten

door
Leye noemt vreemde oorzaak voor gebrek aan punten

Zulte Waregem moet punten gaan pakken. Trainer Mbaye Leye staat nog niet onder druk, maar als hij ook de komende wedstrijden geen punten pakt, zal de druk wel gaan stijgen. Tegen KVC Westerlo wacht een moeilijke taak.


"Ze zitten in een positieve flow. Na hun titel in 1B zijn ze met een goed gevoel aan de competitie begonnen. Met Chadli en Bolat hebben ze spelers die ervaring hebben op het hoogste niveau. Daarnaast zorgen Foster, Dierckx en Vetokele voor verrassende acties in de aanvalslinie. Op dit moment is Westerlo misschien wel de beste counterploeg uit onze competitie. Ze hebben het op die manier al heel wat clubs lastig gemaakt”, aldus Leye op de website van Essevee.

JONG TEAM

De eerste negen matchen pakte Zulte Waregem pakte het 5 punten. Leye verklaart dat gebrek aan punten aan ‘pech’, terwijl zijn keuzes om Zinho Gano (naar de B-kern) en Jelle Vossen (op de bank tegen STVV) niet op te stellen toch bijzonder vreemd zijn.

"We hebben in de eerste drie wedstrijden getoond dat we kwaliteit hebben bij Essevee. De daaropvolgende speeldagen hadden we het wat lastiger door individuele foutjes of een portie ongeluk zoals een rode kaart, vroege tegendoelpunten, of penalty’s. Toch zie je op training elke keer opnieuw een goede mentaliteit, veel energie en een uitstekende discipline, alleen de details zitten voorlopig wat tegen. Een vroeg doelpunt of een driepunter kan deze jonge groep - na Anderlecht is Essevee de ploeg met de meeste spelers onder de 21 jaar - terug het nodige vertrouwen geven en op de goede weg zetten.”

LEES OOK: Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zal Zulte Waregem winnen van Westerlo?

Meest recent

Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

82
82
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

40
40
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

64
64
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

325
325
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

30
30
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

148
148
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

40
40
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

64
64
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

63
63
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

52
52
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

99
99
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

389
389
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

16
16
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

220
220
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

321
321
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

699
699
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

151
151
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

605
605
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

337
337
Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

131
131
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

119
119
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

491
491
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

512
512
Verbazend ontslag bij Esssevee: Vandenbroeck prikt terug

Zulte Waregem besloot vlak voor de winterstop een belangrijke wijziging door te voeren binnen de ...

602
602
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

646
646

Meer sportnieuws