OHL-revelatie blijft verbazen: "Nooit durven dromen"

door
OHL-revelatie blijft verbazen:

In de komende maanden kan en zal er ongetwijfeld nog veel gebeuren, maar een aantal ploegen kon tot dusver al aangenaam verrassen in de Jupiler Pro League. OH Leuven bijvoorbeeld, is voorlopig zelfs de grote revelatie. Na 9 speeldagen staan de Vlaams-Brabanders knap vierde.


OHL haalde in het tussenseizoen dan ook enkele gerichte aanwinsten in huis, daarnaast konden bepaalde spelers ook een nieuwe stap zetten in hun ontwikkeling. Niet in het minst Louis Patris. Het Leuvens jeugdproduct krijgt dit seizoen volop zijn kans in de basiself van coach Marc Brys. En die greep hij tot dusver met beide handen. Zo tekende hij in de eerste 9 speeldagen bijvoorbeeld al voor 1 goal en 5 assists.

Knappe cijfers voor een verdediger/back dus. Zijn prestaties bleven dan ook niet onopgemerkt. Zo werd Patris tijdens de voorbije interland-break voor het eerst opgeroepen bij de nationale beloften. En ook daar kon hij indruk maken. In de oefentoppers tegen Nederland (2-1-nederlaag) en Frankrijk (2-2-gelijkspel) startte Patris telkens in de basis en stond hij behoorlijk goed zijn mannetje.

BIJZONDER FIER
De 21-jarige verdediger is dan ook erg trots op zijn debuut bij de ploeg van bondscoach Jacky Mathijssen. "Ik was uiteraard bijzonder fier met de selectie", reageerde hij op OHL-webstek. "Het is absoluut een eer om je land te mogen verdedigen. Ik was langs één kant uiteraard verbaasd door mijn selectie, want ik had dit nooit durven dromen bij de start van het seizoen. Langs de andere kant hoopte ik stiekem wel, door onze sterke start en mijn goede statistieken, om erbij te zijn."

OHL gaat meedoen voor de PO's dit seizoen ...

Meest recent

'Pocognoli klopt aan voor toptransfer bij Anderlecht'

Bij RSC Anderlecht willen ze dolgraag een aantal spelers van de hand doen. De loonmassa moet naar ...

39
39
Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

65
65
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

34
34
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

34
34
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

139
139
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

143
143
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

30
30
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

330
330
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

197
197
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

447
447
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

88
88
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

35
35
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

414
414
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

46
46
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

437
437
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

138
138
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

345
345
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

243
243
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

317
317
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

108
108
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

488
488
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

516
516
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

655
655
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

316
316
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

216
216

Meer sportnieuws