OHL-revelatie blijft verbazen: "Nooit durven dromen"

65 stemmen
OHL-revelatie blijft verbazen:

In de komende maanden kan en zal er ongetwijfeld nog veel gebeuren, maar een aantal ploegen kon tot dusver al aangenaam verrassen in de Jupiler Pro League. OH Leuven bijvoorbeeld, is voorlopig zelfs de grote revelatie. Na 9 speeldagen staan de Vlaams-Brabanders knap vierde.


OHL haalde in het tussenseizoen dan ook enkele gerichte aanwinsten in huis, daarnaast konden bepaalde spelers ook een nieuwe stap zetten in hun ontwikkeling. Niet in het minst Louis Patris. Het Leuvens jeugdproduct krijgt dit seizoen volop zijn kans in de basiself van coach Marc Brys. En die greep hij tot dusver met beide handen. Zo tekende hij in de eerste 9 speeldagen bijvoorbeeld al voor 1 goal en 5 assists.

Knappe cijfers voor een verdediger/back dus. Zijn prestaties bleven dan ook niet onopgemerkt. Zo werd Patris tijdens de voorbije interland-break voor het eerst opgeroepen bij de nationale beloften. En ook daar kon hij indruk maken. In de oefentoppers tegen Nederland (2-1-nederlaag) en Frankrijk (2-2-gelijkspel) startte Patris telkens in de basis en stond hij behoorlijk goed zijn mannetje.

BIJZONDER FIER
De 21-jarige verdediger is dan ook erg trots op zijn debuut bij de ploeg van bondscoach Jacky Mathijssen. "Ik was uiteraard bijzonder fier met de selectie", reageerde hij op OHL-webstek. "Het is absoluut een eer om je land te mogen verdedigen. Ik was langs één kant uiteraard verbaasd door mijn selectie, want ik had dit nooit durven dromen bij de start van het seizoen. Langs de andere kant hoopte ik stiekem wel, door onze sterke start en mijn goede statistieken, om erbij te zijn."

OHL gaat meedoen voor de PO's dit seizoen ...

Meest recent

‘Anderlecht-trio grof wild op transfermarkt’

RSC Anderlecht is zich aan het voorbereiden op volgend seizoen. Paars-Wit zoekt nog naar een nieuwe ...

175
175
Pijnlijke boodschap Openda: einde verhaal Rode Duivels?

Er was een tijd dat Loïs Openda niet weg te denken was uit de selectie van de Rode Duivels, ...

58
58
Real Madrid sluit historische deal: 100 miljoen euro

Real Madrid kende een minder seizoen en zal volgend seizoen weer op zoek gaan naar prijzen. ...

76
76
BV-koppel Breckx-Vandenberghe legt VTM-kijker het zwijgen op

Iedereen dacht Maarten Breckx en Lies Vandenberghe te kennen. Als geliefd koppel, als collega's bij ...

23
23
Michel Platini sleept Gianni Infantino voor de rechter

Er heerst een conflict tussen UEFA en FIFA-bobo’s Michel Platini en Gianni Infantino. De twee ...

61
61
KV Kortrijk stelt nieuwe pion voor: ‘Belangrijke rol’

Het WK staat voor de deur, maar de Belgische clubs zijn uiteraard orde op zaken aan het stellen om ...

46
46
VS verklaart oorlog aan Iran: WK-spanning ontploft

De situatie tussen de Verenigde Staten en Iran dreigt te escaleren. De tegenstander van de Rode ...

320
320
Garcia onthult: deze drie talenten bonken op de deur

De Rode Duivels bereiden zich voor op het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. Bondscoach ...

197
197
TRANSFERUURTJE: ‘Club aast op record, Anderlecht verkoopt’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

459
459
‘Deze verrassende doelman vervangt Vandevoordt op WK’

Toen bondscoach Rudi Garcia zijn selectie bekendmaakte voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en ...

147
147
Origi verbaast iedereen met nieuwe uitdaging na voetbal

Divock Origi kende een knappe carrière met vooral enkele straffe momenten bij Liverpool, maar ...

93
93
SK Beveren neemt definitief afscheid van succescoach Reedijk

SK Beveren werd ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League en zal volgend seizoen in de Jupiler ...

124
124
‘Garcia zaait twijfel over Lukaku: probleem sleept aan’

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Napels, maar ...

151
151
Club Brugge zet verder in op jeugd en legt groot talent vast

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdwerking. Club NXT haalde vorig seizoen de ...

184
184
‘Lucas Stassin spoelt WK-deceptie weg met knaltransfer’

Lucas Stassin maakte lange tijd kans op een plekje in de WK-selectie van bondscoach Rudi Garcia, ...

160
160
Olise steelt Franse show, Spanje helemaal klaar voor WK

Momenteel worden de laatste oefenwedstrijden in aanloop naar het WK afgewerkt. Superfavorieten ...

140
140
Alderweireld haalt Duivel van zijn wolk: "Doe vooral normaal"

Na een geslaagde voorbereiding zijn de Rode Duivels met het nodige vertrouwen afgereisd naar de VS ...

490
490
'Genk onder stoom: tweede zomeraanwinst al bepaald'

KRC Genk staat op punt om Jeppe Erenbjerg over te nemen van Zulte Waregem. De Deense spelmaker wordt ...

578
578
Hans Vanaken bloost: Garcia dropt erg straffe uitspraak

Eén van de meest besproken Rode Duivels in aanloop naar het WK, is toch wel Hans Vanaken. De ...

883
883
'Trossard gelinkt aan transfer die niemand zag aankomen'

Leandro Trossard wil in de komende weken een goed WK spelen bij de Rode Duivels. Maar ook het ...

262
262
Alderweireld en Véronique De Kock zwichten voor verleiding

Wat zich recent afspeelde tussen Véronique De Kock en Toby Alderweireld had alles weg van een ...

211
211
'Nieuwe transferwending Tzolis: minimumprijs onthuld'

Na zijn trip met de Griekse nationale ploeg, geniet Christos Tzolis momenteel van een welverdiende ...

555
555
Toekomst Garcia in dubio: nieuwe bondscoach na WK?

Rudi Garcia staat voor zijn eerste grote toernooi als bondscoach van België. Of daar nog een ...

190
190
WK-alarm rond De Bruyne: dit wil niemand horen

Kevin De Bruyne wil nog één keer schitteren op een WK, maar er hangt een vraagteken ...

320
320
'Club trekt grote ogen: transferschok Ardon Jashari'

Een jaartje geleden vertrok Ardon Jashari van Club Brugge naar AC Milan voor een flink aantal ...

1071
1071

Meer sportnieuws