Club doet gouden zaak: "Zijn profiel is fantastisch"

326 stemmen
Club doet gouden zaak:

De sportieve leiding van Club Brugge had zijn handen in de voorbije zomermercato meer dan vol. Zo rondde de landskampioen enkele grote uitgaande transfers af, met die van Charles De Ketelaere als absolute recordbreker. Daarnaast haalde Blauw-Zwart ook zelf een pak spelers in huis.


En een aantal van die zomeraankopen lijken nu al een gouden zet. Spelers als Ferran Jutgla en Raphael Onyedika kostten weliswaar de nodige miljoenen, maar indien ze hun goede start kunnen doortrekken zullen ze op termijn ongetwijfeld voor een veelvoud doorverkocht worden. Hetzelfde geldt overigens voor Bjorn Meijer. Blauw-Zwart telde in het tussenseizoen een slordige 6 miljoen euro neer om de linksback over te nemen van FC Groningen. Een bedrag dat in Nederland de nodige wenkbrauwen deed fronsen gezien zijn beperkte ervaring op het hoogste niveau.

Maar Meijer toont zich die investering tot dusver meer dan waard. Weliswaar geholpen door de blessure van Tajon Buchanan, wist hij al snel een vaste basisplek te versieren in de ploeg van coach Carl Hoefkens. En na een korte aanpassingsperiode begon Meijer steeds beter zijn draai te vinden. Vlak voor de interland-break wist de nog altijd maar 19-jarige Meijer zelfs een plekje te versieren in het 'Elftal van de Week' in de Champions League.

GROOT POTENTIEEL
En volgens KV Mechelen-coach Danny Buijs, die destijds met Meijer nauw samenwerkte bij FC Groningen, heeft zijn jonge landgenoot nog lang niet zijn plafond bereikt. "Hij is een linksbenige verdediger die goed kan voetballen, fysiek in orde is en een geweldig loopvermogen bezit", vertelt Buijs tegenover Voetbal International. "Als hij zich bij Club Brugge op deze weg doorontwikkelt ben ik heel benieuwd hoe ver hij het gaat schoppen. Zijn profiel is fantastisch."

LEES OOK: Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Welke aanwinst heeft u het meest verrast in positieve zin?

Meest recent

Romelu Lukaku legt ‘emotie’-debacle haarfijn uit

Romelu Lukaku is één van de leiders van de Belgische nationale ploeg. De topscorer ...

11
11
Senegal incasseert enorme mokerslag vlak voor België

De Rode Duivels nemen het woensdag op tegen Senegal in de 1/16e finales. Een gevaarlijke ...

66
66
Vrancken haalt meteen bekende naam naar Hearts

Wouter Vrancken kende een topseizoen bij Sint-Truiden VV, maar de oefenmeester liet snel verstaan ...

35
35
Timmy Simons roept zéér straffe taal bij OHL

Timmy Simons gaat volgend seizoen aan de slag bij Oud-Heverlee Leuven. De oefenmeester hoopt van OHL ...

54
54
Lukaku laat Anderlecht-fans jubelen met uitspraken

Romelu Lukaku heeft al aangegeven ooit te zullen terugkeren bij RSC Anderlecht. De aanvaller komt ...

293
293
Wout Faes krijgt genadeloos transfernieuws te horen

Waar ligt de toekomst van Wout Faes. De verdediger was afgelopen seizoen een basispion bij AS Monaco ...

76
76
'Union haalt wéér uit: miljoenen voor komst WK-ganger'

Hoewel het wereldkampioenschap nog volop bezig is, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League al ...

122
122
Hans Vanaken richting Eredivisie? "Als hij betaalbaar is ..."

Hans Vanaken heeft een goede beurt gemaakt bij zijn eerste basisplaats ooit op het WK. Zijn ...

459
459
Brazilië door kleinste gaatje: Japan kraakt in 96ste minuut

Brazilië heeft zich maandagavond als tweede land geplaatst voor de 1/16de finales van het WK ...

55
55
Beste spelers WK 2026: Twee Duivels duiken top 50 in

Het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Canada en Mexico wordt aan een razend tempo ...

236
236
'Commotie bij Anderlecht: topclub biedt op Stroeykens'

RSC Anderlecht is inmiddels al een week terug aan het trainen. Ook Mario Stroeykens tekende present ...

357
357
Na Club Brugge-akkoord: nachtmerrie voor Adedeji-Sternberg

Noah Adedeji-Sternberg heeft zijn keuze gemaakt: hij wil naar Club Brugge. Alleen is Genk daar ...

1263
1263
Hayen doet boekje open over transfersoap Genk & Club Brugge

Dé transfersoap van deze zomer lijkt nu reeds een feit. Club Brugge bereikte achter de rug ...

545
545
AA Gent verrast en stelt vierde zomeraanwinst voor

AA Gent verzekerde zich op de valreep nog van een Europees ticket, maar na alweer een teleurstellend ...

177
177
Marc Coucke en Gert Verhulst pakken samen grote crisis aan

Terwijl de storm rond Anderlecht de voorbije maanden stevig bleef woeden, lijkt Marc Coucke zich ...

205
205
'Tzolis out, Sommer in: transferupdate bij Club Brugge'

Club Brugge staat op het punt om de overbodige Zaid Romero definitief van de hand te doen, maar ook ...

801
801
Vertonghen maakt gehakt van Wilmots: "Pure onkunde"

In het kader van zijn stage bij de voetbalbond leek Jan Vertonghen even te zullen meegaan naar het ...

591
591
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

278
278
Mirakel van Diego Armando Maradona: exact 40 jaar geleden

Het is vandaag exact 40 jaar geleden dat Argentinië wereldkampioen werd. Het werd hét ...

23
23
Lommel SK geeft stevige transferplannen prijs

Lommel SK promoveerde naar de Jupiler Pro League. De Limburgers moeten nog de nodige versterking ...

139
139
Goots ziet heel verrassende titelkandidaten in CPL

De Challenger Pro League start binnen een aantal weken. Patrick Goots heeft opvallend genoeg al ...

204
204
AA Gent haalt oude bekende terug

AA Gent heeft zijn volgende versterking beet. De Buffalo's hebben een nieuwe assistent-trainer ...

54
54
'Westerlo drukt door en klopt aan bij topclub'

KVC Westerlo gaat deze mercato voor heel veel geld spelers verkopen, maar ze zijn ook op zoek naar ...

75
75
Nederland onder druk: pijnlijke statistiek baart zorgen

Nederland wereldkampioen! Je hoort het bij elk WK waar ze aanwezig zijn, maar het lukte hen nog ...

64
64
Genoemd bij Club Brugge en Anderlecht, nu ontslagen bij Ajax

Bij Ajax blijf het woelig werken. De Amsterdammers willen heel wat spelers van de hand doen, maar ...

87
87

Meer sportnieuws