Club doet gouden zaak: "Zijn profiel is fantastisch"

door
Club doet gouden zaak:

De sportieve leiding van Club Brugge had zijn handen in de voorbije zomermercato meer dan vol. Zo rondde de landskampioen enkele grote uitgaande transfers af, met die van Charles De Ketelaere als absolute recordbreker. Daarnaast haalde Blauw-Zwart ook zelf een pak spelers in huis.


En een aantal van die zomeraankopen lijken nu al een gouden zet. Spelers als Ferran Jutgla en Raphael Onyedika kostten weliswaar de nodige miljoenen, maar indien ze hun goede start kunnen doortrekken zullen ze op termijn ongetwijfeld voor een veelvoud doorverkocht worden. Hetzelfde geldt overigens voor Bjorn Meijer. Blauw-Zwart telde in het tussenseizoen een slordige 6 miljoen euro neer om de linksback over te nemen van FC Groningen. Een bedrag dat in Nederland de nodige wenkbrauwen deed fronsen gezien zijn beperkte ervaring op het hoogste niveau.

Maar Meijer toont zich die investering tot dusver meer dan waard. Weliswaar geholpen door de blessure van Tajon Buchanan, wist hij al snel een vaste basisplek te versieren in de ploeg van coach Carl Hoefkens. En na een korte aanpassingsperiode begon Meijer steeds beter zijn draai te vinden. Vlak voor de interland-break wist de nog altijd maar 19-jarige Meijer zelfs een plekje te versieren in het 'Elftal van de Week' in de Champions League.

GROOT POTENTIEEL
En volgens KV Mechelen-coach Danny Buijs, die destijds met Meijer nauw samenwerkte bij FC Groningen, heeft zijn jonge landgenoot nog lang niet zijn plafond bereikt. "Hij is een linksbenige verdediger die goed kan voetballen, fysiek in orde is en een geweldig loopvermogen bezit", vertelt Buijs tegenover Voetbal International. "Als hij zich bij Club Brugge op deze weg doorontwikkelt ben ik heel benieuwd hoe ver hij het gaat schoppen. Zijn profiel is fantastisch."

LEES OOK: Leko klopt op tafel in Brugge: "Op die positie niet top"

Welke aanwinst heeft u het meest verrast in positieve zin?

Meest recent

JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

232
232
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

75
75
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

191
191
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

76
76
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

630
630
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

823
823
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

304
304
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

184
184
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

65
65
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

214
214
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

140
140
'Knaltransfer Ordoñez nadert: grootmacht legt contact'

Bij Club Brugge hebben ze in december hard ingegrepen met het ontslag van Nicky Hayen. Blauw-Zwart ...

415
415
Westerlo is aanvaller nu ook helemaal kwijt

Officieel gaat de transfermarkt pas op donderdag weer open, maar achter de schermen worden de eerste ...

31
31
'Westerlo wacht af: ondanks gerucht nog geen concreet bod'

De geruchtenmolen draait momenteel op volle toeren. Onder meer de naam van Griffin Yow doet de ronde ...

190
190
Turkse en Amerikaanse figuren polsen bij Sporting Hasselt

Sporting Hasselt was enkele jaren geleden een club in verval. Een verouderd stadion, weinig volk... ...

216
216
'Westerlo wil stunten met ingaande miljoenentransfer'

KVC Westerlo zal in 2026 spelers moeten verkopen om de rekeningen te laten kloppen. De Turkse ...

78
78
Baouf (ex-Anderlecht) beslist over absolute toptransfer

RSC Anderlecht liet afgelopen zomer heel wat volk vertrekken. Daar zat onder meer Ismaël Baouf ...

123
123
Bayern-ster Davies lovend over RSCA-speler: "Maakt indruk"

De zomermercato van RSC Anderlecht was geen succes. Dat zien we aan de matige resultaten van dit ...

305
305
Dit zijn de 10 meeste waardevolle Belgen van 2025

Het jaar 2025 ligt zo goed als achter de rug. Het was het jaar waar Rudi Garcia de Rode Duivels weer ...

212
212
Guardiola komt met uitstekend nieuws over Doku

Manchester City is bezig aan een uitstekende reeks en heeft zijn laatste acht officiële ...

26
26
Kindermans gooit meteen transferplannen La Louvière op tafel

La Louvière is dit seizoen een zeer verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League. Daardoor ...

72
72
'Knaltransfer Mandela Keita naar Engelse grootmacht'

Bij de Rode Duivels is de weelde op het middenveld enorm. De Bruyne, Tielemans, Onana, Vanaken en ...

138
138
Nieuw plan met Keisuke Goto bij Anderlecht?

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Charleroi maakte vlak voor het ingaan van de winterstop nog maar ...

535
535
'Barça maakt zich op voor transferbom van 100 miljoen'

Bij FC Barcelona beloven de komende mercato's weer spannend te worden. Het blijft voor de Catalanen ...

128
128
DAZN bijt in het zand, maar stuurt stevige waarschuwing

De voorbije weken was het bang afwachten voor de Belgische profclubs, nadat DAZN plots eenzijdig het ...

769
769

Meer sportnieuws