Club doet gouden zaak: "Zijn profiel is fantastisch"

326
Club doet gouden zaak:

De sportieve leiding van Club Brugge had zijn handen in de voorbije zomermercato meer dan vol. Zo rondde de landskampioen enkele grote uitgaande transfers af, met die van Charles De Ketelaere als absolute recordbreker. Daarnaast haalde Blauw-Zwart ook zelf een pak spelers in huis.


En een aantal van die zomeraankopen lijken nu al een gouden zet. Spelers als Ferran Jutgla en Raphael Onyedika kostten weliswaar de nodige miljoenen, maar indien ze hun goede start kunnen doortrekken zullen ze op termijn ongetwijfeld voor een veelvoud doorverkocht worden. Hetzelfde geldt overigens voor Bjorn Meijer. Blauw-Zwart telde in het tussenseizoen een slordige 6 miljoen euro neer om de linksback over te nemen van FC Groningen. Een bedrag dat in Nederland de nodige wenkbrauwen deed fronsen gezien zijn beperkte ervaring op het hoogste niveau.

Maar Meijer toont zich die investering tot dusver meer dan waard. Weliswaar geholpen door de blessure van Tajon Buchanan, wist hij al snel een vaste basisplek te versieren in de ploeg van coach Carl Hoefkens. En na een korte aanpassingsperiode begon Meijer steeds beter zijn draai te vinden. Vlak voor de interland-break wist de nog altijd maar 19-jarige Meijer zelfs een plekje te versieren in het 'Elftal van de Week' in de Champions League.

GROOT POTENTIEEL
En volgens KV Mechelen-coach Danny Buijs, die destijds met Meijer nauw samenwerkte bij FC Groningen, heeft zijn jonge landgenoot nog lang niet zijn plafond bereikt. "Hij is een linksbenige verdediger die goed kan voetballen, fysiek in orde is en een geweldig loopvermogen bezit", vertelt Buijs tegenover Voetbal International. "Als hij zich bij Club Brugge op deze weg doorontwikkelt ben ik heel benieuwd hoe ver hij het gaat schoppen. Zijn profiel is fantastisch."

LEES OOK: Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Welke aanwinst heeft u het meest verrast in positieve zin?

Meest recent

Bruno moet één belangrijke knoop doorhakken bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat voor een tweede grote test in de Jupiler Pro League. Zondag wacht immers KRC ...

8
8
Club meldt groot nieuws vlak voor start Champions League

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. De enige Belgische deelnemer, ...

28
28
Cercle gewaarschuwd: Friis geeft mening over swingend Gent

AA Gent is uitstekend aan het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League begonnen. Met 12 op 12 staan ...

19
19
United-insiders doen boekje open: collectieve verbazing over Lammens

In de Premier League wil Manchester United zondag op het veld van Everton zijn eerste uitzege van ...

106
106
Toby Alderweireld en Ruben Van Gucht keihard in de clinch

De spanning liep recent bijzonder hoog op tussen Ruben Van Gucht en Toby Alderweireld. Wat begon als ...

85
85
Standard-Antwerp: supporterssoap kent totale wending

In de Jupiler Pro League staat zaterdagavond het interessante duel tussen Standard en Antwerp FC op ...

94
94
Steun voor zondebok Club: "Zijn shirt weegt 100 kilo"

Club Brugge pakte vrijdagavond de drie punten mee uit het Soevereinstadion, maar maakte tegen Lommel ...

475
475
TRANSFERUURTJE: 'Genk slaat toe bij Anderlecht, zware klap Talbi'

De zomermercato mag in België dan wel voorbij zijn, ploegen kunnen nog steeds spelers verpatsen ...

344
344
Westerlo wrijft zich in de handen met nieuwe aanvalsleider

Westerlo heeft zich deze zomermercato flink geroerd. De Kemphanen haalde bijna een nieuwe selectie ...

57
57
Vanaken eerlijk na speciale wedstrijd tegen Lommel

Club Brugge kreeg vorige speeldag een mokerslag te verwerken met de nederlaag tegen KAA Gent, maar ...

126
126
Hairemans neemt met pijn in het hart afscheid van Antwerp

Geoffrey Hairemans (35) maakt de overstap van Royal Antwerp FC naar Sporting Hasselt. De ...

98
98
Lille stampt hard na en maakt Meunier compleet af

Thomas Meunier vertrok afgelopen zomer transfervrij van Lille naar Sunderland. De Rode Duivel was ...

175
175
Antwerp-fans kloppen op tafel: dreigende taal voor Standard

Vlak voor de topper tussen Standard Luik en Royal Antwerp FC werd plots bekend dat de supporters van ...

125
125
Thorup overweegt drastische Brughmans-keuze

De grote transferverrassing van afgelopen zomermercato was de uitgaande deal van Lucca Brughmans. De ...

323
323
Basispion Club Brugge: "Ben geen 15 miljoen waard"

Club Brugge had nog véél meer geld kunnen vangen op de transfermarkt, maar ze ...

210
210
Smaakmaker voor Union: "Explosief, stevig en prima schot"

In het Belgische voetbal worden er héél veel transfers gedaan. Elke zomer worden de ...

66
66
Nostalgie voor Kompany: "Krijgen steun uit België"

Bayern München is uitstekend begonnen aan het seizoen. Vincent Kompany & co wonnen drie ...

69
69
Selectie Van Bommel: eerste grote slachtoffers al bekend?

Eind deze maand maakt Mark van Bommel zijn officiële debuut als Belgisch bondscoach. De ...

2189
2189
Anderlecht bikkelhard: kaakslag voor Stroeykens/Bertaccini

RSC Anderlecht heeft een razend drukke mercato achter de rug. De Brusselaars haalden een elftal aan ...

724
724
Verhaeghe voorspelt complete Club Brugge-ramp

Bart Verhaeghe waarschuwde zelf al voor het enorme financiële risico dat Club Brugge liep met ...

640
640
"Lamentabel" - Club Brugge-schlemiel 'delft eigen graf'

Club Brugge heeft zich vrijdagavond herpakt na de slipper op het veld van AA Gent. Tenminste toch ...

589
589
UCL-koorts: dramatische start PSG, eerste uitschuiver Real

Volgende week gaat de League Phase in de Champions League van start. Maar enkele van de Europese ...

59
59
Patro stunt op de transfermarkt: Stijnen geeft uitleg

Patro Eisden sloeg op de laatste dag van de mercato nog keihard toe. De club uit de Challenger Pro ...

144
144
Euvrard tempert verwachtingen: “Wellicht niet tegen Antwerp”

Bij Standard begonnen ze niet onaardig aan het nieuwe seizoen. De ploeg had zelfs nog meer punten ...

166
166
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

501
501

Meer sportnieuws