'Spraakmakende ruildeal met De Gea'

door
'Spraakmakende ruildeal met De Gea'

Het heeft de voorbije maanden serieus gerommeld bij Manchester United, dat na een twaalf op twaalf wel weer op het juiste spoor lijkt te zitten. Erik ten Hag heeft de trein alsnog op de rails gekregen, al lijkt de Nederlander nog niet helemaal klaar te zijn met de grote kuis in zijn selectie. Na dit seizoen zouden nog enkele grote namen kunnen vertrekken. Met name Cristiano Ronaldo lijkt weg naar de uitgang, maar ook David De Gea lijkt te gaan vertrekken.


De 31-jarige doelman is na dit seizoen einde contract bij United, dat wel nog over een optie beschikt om nog met een jaar te verlengen. De kans lijkt echter eerder klein dat ze daar gebruik van zullen maken, want de Spanjaard is tegenwoordig slechts een schim van de topdoelman die hij ooit was. Desondanks kan hij wel nog een fraaie transfer maken. Volgens 90min kan hij immers volgende zomer terugkeren naar Atletico Madrid.

Bij die club maakte De Gea destijds zijn profdebuut en stond hij van 2009 tot 2011 onder de lat. Komende zomer zou Atletico een nieuwe doelman willen aantrekken, maar De Gea is niet de enige piste die ze volgen. Ook Emiliano Martinez (Aston Villa), Robert Sanchez (Brighton) en David Raya (Brentford) zouden in beeld zijn om volgend seizoen onder de lat te staan.

OBLAK
Dat Atletico op zoek is naar een nieuwe doelman, is best opmerkelijk. Ze beschikken immers nog steeds over Jan Oblak, die in juli zelfs zijn contract nog verlengde tot 2028. Sindsdien verkeert de 29-jarige Sloveen echter niet in de allerbeste vorm en hij zou ook toe zijn aan een nieuwe uitdaging. Die zou hij willen zoeken in de Premier League, waar hij in beeld zou zijn bij Tottenham, dat een opvolger voor Hugo Lloris zoekt, en... Man Utd, waar hij De Gea kan vervangen. We krijgen straks dus mogelijk een opmerkelijke ruildeal tussen de twee clubs.

LEES OOK: Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

Wie zou de beste zaak doen met die ruil?

Meest recent

Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

81
81
Julie Vanloo trekt van leer: "Hij verdient standbeeld bij Club"

Julie Vanloo is niet alleen een boegbeeld bij de nationale damesbasketbalploeg 'The Belgian Cats', ...

75
75
Kerst in JPL: grote verrassing bij Genk, Vanaken steelt de show

De bubbels zijn opengetrokken, de kalkoen is geserveerd en de pakjes mogen eindelijk geopend worden. ...

94
94
'Alarm Club Brugge: twee sterkhouders weg in één klap'

Club Brugge kan op financieel vlak opnieuw terugblikken op een geslaagd kalenderjaar. Zeker de ...

281
281
Eindejaarsschok bij Duivels? 'Nieuwe bondscoach vlak na WK'

De Rode Duivels staan voor een belangrijk kalenderjaar waarin ze willen scoren op het ...

385
385
Hasi neemt het op voor fel bekritiseerde schlemiel

Anderlecht hoopt vrijdagavond de eerste seizoenshelft af te sluiten met een opsteker tegen ...

152
152
Aankomst Vanaken en co zet social media in vuur en vlam

Terwijl de meeste Belgen zich op tweede kerstdag rond de feesttafel nestelen, maakt Club Brugge zich ...

132
132
‘Club Brugge in shock: transfer doet kleedkamer ontploffen’

Eén naam op de shortlist van Club Brugge kan genoeg zijn om ego’s te raken, plannen te ...

319
319
Africa Cup: Mahrez schittert, Burkinese sensatie in extra tijd

Door de kerstfeesten geen voetbal op de Europese velden, maar in de Africa Cup ging de bal woensdag ...

20
20
'Nog meer zorgen in 1B: volgende club krijgt transferverbod'

De periekelen met DAZN hebben ervoor gezorgd dat er grote zorgen zijn rond de toekomst van de ...

102
102
Enorme crisis bij club: WK in gevaar voor Rode Duivel?

Rudi Garcia zal in 2026 heel wat knopen moeten doorhakken. De bondscoach zal in de komende maanden ...

101
101
'Antwerp moet streep trekken door versterking'

Antwerp maakte de voorbije maand een serieuze remonte. Dankzij een tien op twaalf wipte het van de ...

240
240
Wéér ex-Kanarie voor Genk: De Condé geeft verklaring

KRC Genk trapt vrijdagmiddag de 20ste speeldag in de Jupiler Pro League af met een topper tegen Club ...

121
121
Afrika Cup zorgt voor rel: Belgische ingreep zindert na

In Marokko vindt momenteel met de Afrika Cup één groot voetbalfeest plaats. Daarbij ...

71
71
'Lyon draait Belgische clubs een stevige transferloer'

Er lijken tijdens deze wintermercato enkele zeer interessante opportuniteiten te wenken voor ...

91
91
Club Brugge zet trend: "Kopieergedrag bij andere clubs"

2025 is een bewogen jaar geweest voor het Belgische profvoetbal. Eén van de opmerkelijkste ...

199
199
Geweldig kerstcadeau Essevee: smaakmaker blijft langer

Voor Zulte Waregem was 2025 al bij al een mooi jaar. Het wist terug te keren in de Jupiler Pro ...

44
44
Hayen drukt Genk-spelers meteen met neus op de feiten

Bij KRC Genk hopen ze vrijdag tegen Club Brugge de kentering in te kunnen zetten, want ze hebben al ...

186
186
Miljoenendeal op til bij Union SG: Hubert velt oordeel

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

35
35
Brusselmans ontredderd: eenzame kerst gaat door merg en been

Herman Brusselmans joeg recent een schok door televisieland door aan te kondigen dat hij stopt als ...

181
181
Hasi voert wissel door: "Start wellicht tegen Charleroi"

Bij RSC Anderlecht maakt zich klaar voor de laatste match tegen Sporting Charleroi. De Brusselaars ...

272
272
Paul Put doet boekje open: "Kijk naar 'Propere Handen'..."

Paul Put is met Oegande actief op de Afrika Cup. De coach opende daar met een 3-1-nederlaag tegen ...

81
81
Broos aast op transferstunt: terugkeer naar JPL-topclub?

Hugo Broos is aan zijn laatste maanden bezig als coach. Hij opende de Afrika Cup met een zege met ...

374
374
Zulte Waregem duwt door: "Gesprekken zijn gaande"

Zulte Waregem kent een goed seizoen sinds ze weer promoveerden. Er zijn een aantal spelers die zich ...

256
256
Hasi geeft transferplannen prijs én looft drie jonkies

RSC Anderlecht gaan ze in januari de transfermarkt op, maar de Brusselaars hebben eerst nog ander ...

205
205

Meer sportnieuws