Griezmann zet Barça helemaal voor paal

door
Griezmann zet Barça helemaal voor paal

Antoine Griezmann is vandaag één van de meest besproken voetballers ter wereld. Door een financieel conflict is hij de speelbal geworden tussen FC Barcelona, waar hij momenteel onder contract staat, en Atlético Madrid, de club die hem sinds augustus vorig jaar huurt. Als gevolg van dat veelbesproken dispuut tussen Barça en Atleti wordt 31-jarige Fransman door Diego Simeone doorgaans gebruikt als invaller. Maar desondanks zet Griezmann erg knappe prestaties neer in deze rol van supersub.


VERGUISD IN BARCELONA

In augustus vorig jaar haalde FC Barcelona opgelucht adem omdat Antoine Griezmann voor twee seizoenen werd verhuurd aan Atlético Madrid. Barça betaalde in 2019 nochtans 120 miljoen euro voor de Franse aanvaller, maar in Catalonië kon hij zijn draai helemaal niet vinden. Ook de situatie in de kleedkamer was verre van optimaal. Volgens Sport stelde Barcelona-selectie stelde zich steeds professioneel op tegenover Griezmann, maar de Fransman had al snel in de gaten dat hij niet dezelfde liefde en bescherming genoot zoals dat wel het geval was bij Atlético.



VERPLICHTE INVALLER

Door hem te verhuren aan Atlético Madrid, met een aankoopclausule van 40 miljoen euro als hij meer dan 50 procent van de minuten in actie komt bij de Colchoneros, werd uiteindelijk de ideale oplossing gevonden. Omdat Griezmann vorig seizoen al 81 procent van de mogelijke minuten speelde, laat Atlético hem dit seizoen doorgaans maximum een halfuur invallen om zo te vermijden dat de dure clausule automatisch gelicht wordt. Op die manier proberen de Madrilenen Barcelona onder druk te zetten om een lagere aankoopprijs voor Griezmann te onderhandelen in de volgende zomermercato.



Antoine Griezmann kwam dit seizoen zes keer in actie in de Spaanse competitie, waaronder vijf invalbeurten in de wedstrijden tegen Getafe (28’), Villarreal (28’), Valencia (26’), Real Sociedad (27’) en Celta de Vigo (27’). Enkel tegen Real Madrid mocht de Fransman starten in de basiself van Diego Simeone. Ook in de Champions League is Griezmann uitsluitend een invaller: zowel tegen FC Porto (29’) als tegen Bayer Leverkusen (27’) verscheen de 110-voudige international niet in de startlinie. Maar ondanks zijn status als invaller zet Griezmann toch indrukwekkende prestaties neer.

GRIEZMANN HEROVERT DE HARTEN

Diego Simeone speelt Antoine Griezmann dit seizoen uit in een nieuwe rol, iets dieper op het middenveld. En die positie ligt de 31-jarige blijkbaar erg goed. Hoewel hij 265 minuten speelde, doorgaans als invaller dus, is Griezmann op zijn positie zelfs de offensief regelmatigste speler in LaLiga. In dat onderdeel behoort hij tevens tot de top tien van alle spelers in de Spaanse competitie, net zoals met zijn doelpuntenregelmaat van 0,68 doelpunt per 90 minuten trouwens. In de Madrileense derby, net voor de interlandbreak en in zijn eerste basisplaats van het seizoen, was Griezmann zelfs veruit de beste speler bij Atlético.



Antoine Griezmann kreeg net na zijn rentree bij Atlético veel kritiek te slikken, enkele ploegmaats en het gros van de fans hadden hem zijn vertrek naar FC Barcelona namelijk nog niet vergeven, maar het is duidelijk dat de Fransman stilaan terug op zijn aloude topniveau raakt. De Fransman wil duidelijk een groot succes maken van zijn tweede passage bij Atlético Madrid want in de vorige zomer was hij zelfs bereid om zijn salaris met 40 procent te verlagen, tot 10 miljoen euro per jaar wat nog steeds het hoogste salaris is bij de Colchoneros, om naar de ploeg van Diego Simeone terug te keren.

GROTE LOF VAN PLOEGMAATS EN COACH

Door het grote gebrachte financiële offer van Antoine Griezmann en uiteraard ook door zijn uitstekende prestaties dit seizoen, sluiten de fans van Atlético Madrid hem terug helemaal in de armen. Ook de relatie met spelers van Atleti zit duidelijk terug goed. “Antoine geeft alles, zelfs al speelt hij 60, 30, 90 of 5 minuten”, zei Koke. “Iedereen die zijn shirt aantrekt, geeft alles wat hij heeft. We zijn blij dat hij hier is”, zei de aanvoerder van Atlético Madrid eerder dit seizoen over de Franse aanvaller.



“Antoine begrijpt de waarden van Atlético, dat is zeker”, zei Jan Oblak. “Hij heeft ons twee jaar verlaten maar toen hij naar ons terugkeerde, was hij erg gelukkig. Hij doet er alles aan om de ploeg te helpen”, aldus de doelman van Atlético Madrid. Ook coach Diego Simeone is erg te spreken over Griezmann. “Ik hou erg veel van hem en hij is één van de belangrijkste spelers in de geschiedenis van Atlético Madrid. In de minuten die hij speelt, geeft hij de ploeg erg veel terug. Hij moet mentaal sterk blijven.”

LEES OOK: 'Club Brugge trekt streep door transferdeal'

Is Griezmann nog steeds wereldtop?

Meest recent

Mokio en Bounida aangepakt: "Word er helemaal gek van"

Ajax opende zondag zijn 2026 met een overwinning, maar helemaal van een leien dakje ging het toch ...

38
38
'Van den Bosch verrast en stuurt grootmacht wandelen'

De verwachting was de voorbije weken dat Antwerp zich deze winter zou versterken om volop te kunnen ...

109
109
Grote ontgoocheling bij Tzolis: "Wat moet ik zeggen?"

De Gouden Schoen kreeg zondagavond een zeer verrassende laureaat. Het was tot ieders verbazing ...

235
235
Lang en McTominay redden Napoli in kraker tegen Inter

In de Serie A stond er zondagavond nog een onvervalste kraker op het programma. Titelverdediger ...

76
76
“Wat een ontgoocheling” - Bizarre ontknoping Gouden Schoen

De ontknoping van de Gouden Schoen zorgde zondagavond voor een verrassing van formaat. Terwijl in ...

351
351
Geen prijs voor Courtois: Barça pakt Spaanse Supercup

Thibaut Courtois is er zondagavond niet in geslaagd om met Real Madrid een eerste prijs van het ...

84
84
Grote verrassing: Ardon Jashari pakt de Gouden Schoen

Zondagavond werd in Middelkerke de Gouden Schoen uitgedeeld. Het werd uiteindelijk een feestavond ...

591
591
Verassende beste Belg in buitenland, Belofte van het Jaar ook bekend

Op het Gala van de Gouden Schoen worden zondagavond heel wat prijzen uitgedeeld. De eerste ...

215
215
Kassa rinkelt weer bij Club: knaltransfer Furo officieel

Bij Club Brugge is de eerste transfer van deze winter een feit. Het gaat meteen om een zeer ...

184
184
Club en RSCA vallen in de prijzen, Pocognoli ook

Het gala van de Gouden Schoen is ondertussen begonnen en er is al een eerste prijs uitgedeeld. Zopas ...

405
405
De Bruyne weldra terug? KDB geeft cruciale update

Kevin De Bruyne is vanavond te gast bij het gala van de Gouden Schoen. De Rode Duivel sprak op de ...

65
65
Hatenboer laat zich gelden: RSCA weet niet wat het ziet

RSC Anderlecht kocht een jaar geleden Cedric Hatenboer voor ruim 2 miljoen euro. Hij werd al ...

247
247
'Uittocht bij Westerlo: volgende vertrekker staat klaar'

Bij KVC Westerlo mogen we nog een aantal uitgaande transfers verwachten. De Kemphanen kunnen het ...

69
69
'Clement wil smaakmaker uit de Jupiler Pro League'

Rangers FC is de afgelopen jaren wel vaker in België komen shoppen. Dat was niet altijd een ...

88
88
Kompany opent 2026 met monsterzege, Man Utd in zware crisis

In de Bundesliga opende Bayern München zijn jaar met een thuiswedstrijd tegen VfL Wolfsburg. In ...

71
71
RWDM en Lokeren komen met zeer opvallend nieuws

Bij RWDM en Sporting Lokeren hebben ze twee officiële berichten de wereld ingestuurd. De ...

71
71
United doodziek: nu ook Lammens gruwelijk in de fout

Na een erg woelige week, wou Manchester United FC zondagavond de rust binnen de club doen ...

120
120
'Transferwending Onyedika: nieuw prijskaartje genoemd'

Club Brugge staat op het punt om langs de kassa te passeren met Kaye Furo, die voor zo'n 10 miljoen ...

478
478
Martinelli-show bij Arsenal, peperdure slipper AC Milan

Arsenal FC blijft op koers om met de Engelse dubbel aan de haal te gaan. De leider uit de Premier ...

18
18
Nzeyimana legt pijnlijke waarheid bloot rond Gouden Schoen

Vanavond staat de uitreiking van de Gouden Schoen op het programma, maar dit jaar hangt er een ...

277
277
Hazard doet monden openvallen: sensationele landskampioen?

Komend weekend is het zover, dan barst de Jupiler Pro League weer los. De strijd om de tickets voor ...

363
363
Doelman vh Jaar: Mignolet duidt eigen opvolger al aan

Zondagavond wordt niet enkel de Gouden Schoen uitgereikt, op het gala zullen ook verschillende ...

839
839
Godts scoort in nipte zege Ajax, horror voor Hatenboer

Ajax is met een goed resultaat begonnen aan de tweede seizoenshelft in de Eredivisie. Na onder meer ...

155
155
Clement ziet 'enorme transferuitdaging' Club Brugge

Club Brugge KV wil zich tijdens de huidige transferperiode versterken met minstens één ...

666
666
Transferbommetje bij Antwerp: "Verslikte me in mijn koffie"

Antwerp FC wist de voorbije mercato's verschillende spelers voor de nodige miljoenen van de hand te ...

376
376

Meer sportnieuws