Herboren De Bruyne: ongeëvenaarde dominantie in PL

door
Herboren De Bruyne: ongeëvenaarde dominantie in PL

Het interland-voetbal is nog maar net achter de rug of er staan alweer een pak fraaie wedstrijden in het clubvoetbal voor de deur. In de Premier League is het komend weekend bijvoorbeeld uitkijken naar The Manchester Derby. Een clash tussen City en United waarin opnieuw een hoofdrol voor Kevin De Bruyne wordt voorzien.


De spelmaker van de Engelse kampioen is immers voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Vorige week donderdag etaleerde hij zijn bloedvorm nog eens bij de Rode Duivels tegen Wales, maar ook bij zijn club liet hij heel wat mooie dingen zien. In die mate zelfs dat het grote Sky Sports woensdag met een uitgebreide analyse kwam over de recente prestaties van onze landgenoot. En het toonaangevende sportmedium zie bij De Bruyne een belangrijke metamorfose ten opzichte van vorig seizoen.

In de voorbije jaargang kroop KDB doorgaans in een rol van afwerker, zo kroonde hij zich zelfs tot topschutter van City in de Premier League. Maar dit seizoen, onder meer dankzij de komst van Erling Haaland, heeft hij meer dan ooit in de rol van aangever op zich genomen. Met 6 assists tijdens de eerste 7 competitieduels is De Bruyne goed op koers om zijn eigen PL-record van 20 assists/seizoen te verbeteren.

GEVAARLIJKSTE MAN IN PL
De Rode Duivel wordt dan ook in iets andere rol uitgespeeld. Zo maakt hij veel vaker de overlapping op de rechterflank, waardoor hij zijn uitstekende passing kan uitvoeren in de gevaarlijkste zones van het veld. Zijn cijfers hadden bovendien zelfs nog hoger kunnen/moeten liggen. Het aantal 'Expected Assists' per match, een statistiek die de passes aangeeft waaruit zijn ploegmaats eigenlijk uit hadden moeten scoren, ligt bij KDB op 3.1 stuks. Dat is bijna het dubbel van zowat elke andere speler in de Premier League. "De creativiteit van De Bruyne is ongeëvenaard", concludeert men.

LEES OOK: De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

🚀

De Bruyne is momenteel de creatiefste speler in de PL ...

Meest recent

'Verhaeghe vangt bot: Rode Duivel wijst Club Brugge af'

De play-offs worden straks de afscheidstournee van Simon Mignolet. Een donderslag bij heldere hemel ...

56
56
Thibaut Courtois kiest voor spectaculair nieuw team

Sommige stappen zie je aankomen, andere totaal niet. Thibaut Courtois lijkt de laatste tijd vooral ...

11
11
Keeperskwestie in Genk: Hayen kiest nieuwe nummer één

Op het veld van Antwerp krijgt KRC Genk vrijdag de eer om de play-offs af te trappen. Niet de ...

54
54
'Club Brugge hakt knoop door: ideale opvolger Mignolet'

Wat al langer in de lucht hing, is nu ook officieel: Simon Mignolet houdt het na dit seizoen voor ...

363
363
'Genk wil voorbeeld van Club met Tresoldi-deal volgen'

Club Brugge sloeg vorige zomer alweer een geweldige transferslag met de komst van Nicolo Tresoldi. ...

115
115
Geen vaste waarde, wel Openda: Teklak maakt WK-selectie

Binnen ongeveer anderhalve maand moet Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

84
84
Hayen kondigt (noodgedwongen) wissel aan bij Genk

Vrijdagavond worden de play-offs van de Jupiler Pro League op gang getrapt. De debatten worden ...

155
155
'Brys krijgt Belgische concurrentie voor WK-job'

De Rode Duivels zakken straks opnieuw af naar het WK met een buitenlandse bondscoach, maar dat ...

25
25
Verhaeghe spreekt duidelijk over opvolging Mignolet

Het was donderdag toch wel een bommetje bij Club Brugge: Simon Mignolet stopt op het einde van het ...

338
338
'Napoli wil nog een derde Belg binnenhalen'

Napoli kleurt de laatste seizoenen weer behoorlijk Belgisch. Romelu Lukaku streek er in de zomer van ...

73
73
'Standard verrast met beslissing over Euvrard'

Standard mocht dit seizoen nog verrassend lang dromen van de top zes, maar viel uiteindelijk toch ...

198
198
'Club mag deze opvolger voor Mignolet al schrappen'

Bij Club Brugge kwam er donderdagvoormiddag zeer verrassend nieuws. Plots werd er immers een ...

361
361
TRANSFERUURTJE: 'WK-explosie bij Club, reden exit Hazard bekend'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

178
178
DAZN pakt uit met nieuwigheid voor PO's: "Voor de fans!"

DAZN heeft besloten het contract met de Pro League stop te zetten, maar dit seizoen is het Belgische ...

264
264
Verhaeghe en Mignolet geven uitleg over bliksemvertrek

Simon Mignolet stopt na een indrukwekkende carrière aan het einde van het seizoen met ...

392
392
Simon Mignolet dropt bom en verlaat Club Brugge

Club Brugge kondigde plots een persconferentie aan en de supporters wisten niet wat er aan de hand ...

383
383
STVV heeft doel in PO1: "Niet zoals Gent vorig jaar"

Vanaf komend weekend is het 'money time' in de Jupiler Pro League, want dan worden de play-offs ...

44
44
Mannaert over WK-selectie: "Zij zijn al zeker"

De Rode Duivels hebben hun stage in de Verenigde Staten afgerond met een ruime zege tegen het ...

112
112
Genk slaat drie vliegen in één klap met contractopties

KRC Genk moest tijdens de interlandbreak zijn wonden likken, want de Limburgers grepen uiteindelijk ...

289
289
Rode Duivel hint naar straffe transferwending

Er is de laatste jaren een groot spelersverloop geweest bij de Rode Duivels. Domenico Tedesco voerde ...

55
55
Ceulemans velt zijn oordeel over vergelijking met De Cat

De stage in de Verenigde Staten was voor Rudi Garcia de gelegenheid om enkele nieuwe namen aan het ...

114
114
Ward Lemmelijn en Francken: telefoontje slaat in als bom

Sommige carrières nemen onverwachte bochten, maar bij Ward Lemmelijn lijkt het eerder een ...

98
98
Vanaken komt met belangrijk nieuws over blessure

De Rode Duivels moesten het de voorbije week in de Verenigde Staten stellen zonder een aantal vaste ...

248
248
Club, RSCA of Genk: wie heeft de beste jeugdopleiding?

Zelf opgeleide talenten spelen een alsmaar belangrijkere rol bij onze Belgische topclubs. Niet ...

335
335
Stadionsoap Club Brugge: hallucinante details onthuld

Het is nog maar eens D-Day voor Club Brugge in het heikele stadiondossier, een soap die nu al bijna ...

1263
1263

Meer sportnieuws