Herboren De Bruyne: ongeëvenaarde dominantie in PL

door
Herboren De Bruyne: ongeëvenaarde dominantie in PL

Het interland-voetbal is nog maar net achter de rug of er staan alweer een pak fraaie wedstrijden in het clubvoetbal voor de deur. In de Premier League is het komend weekend bijvoorbeeld uitkijken naar The Manchester Derby. Een clash tussen City en United waarin opnieuw een hoofdrol voor Kevin De Bruyne wordt voorzien.


De spelmaker van de Engelse kampioen is immers voortreffelijk aan het seizoen begonnen. Vorige week donderdag etaleerde hij zijn bloedvorm nog eens bij de Rode Duivels tegen Wales, maar ook bij zijn club liet hij heel wat mooie dingen zien. In die mate zelfs dat het grote Sky Sports woensdag met een uitgebreide analyse kwam over de recente prestaties van onze landgenoot. En het toonaangevende sportmedium zie bij De Bruyne een belangrijke metamorfose ten opzichte van vorig seizoen.

In de voorbije jaargang kroop KDB doorgaans in een rol van afwerker, zo kroonde hij zich zelfs tot topschutter van City in de Premier League. Maar dit seizoen, onder meer dankzij de komst van Erling Haaland, heeft hij meer dan ooit in de rol van aangever op zich genomen. Met 6 assists tijdens de eerste 7 competitieduels is De Bruyne goed op koers om zijn eigen PL-record van 20 assists/seizoen te verbeteren.

GEVAARLIJKSTE MAN IN PL
De Rode Duivel wordt dan ook in iets andere rol uitgespeeld. Zo maakt hij veel vaker de overlapping op de rechterflank, waardoor hij zijn uitstekende passing kan uitvoeren in de gevaarlijkste zones van het veld. Zijn cijfers hadden bovendien zelfs nog hoger kunnen/moeten liggen. Het aantal 'Expected Assists' per match, een statistiek die de passes aangeeft waaruit zijn ploegmaats eigenlijk uit hadden moeten scoren, ligt bij KDB op 3.1 stuks. Dat is bijna het dubbel van zowat elke andere speler in de Premier League. "De creativiteit van De Bruyne is ongeëvenaard", concludeert men.

LEES OOK: De Bruyne spreekt voor het eerst over Lukaku-rel

🚀

De Bruyne is momenteel de creatiefste speler in de PL ...

Meest recent

Rode Duivels: drie grootste verliezers na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

73
73
'Titanengevecht Messi en Ronaldo voor knaltransfer'

Het wereldkampioenschap van komende zomer wordt naar alle waarschijnlijkheid het laatste WK van ...

39
39
Play-Offs barsten los: de blikvangers van eerste speeldag

Het interland-voetbal is achter de rug, de beslissende fase van het seizoen in het clubvoetbal kan ...

34
34
Zeven matchen voor behoud: Tottenham presenteert topcoach

Tottenham Hotspur zal in de komende weken vol aan de bak moeten. De Londense club heeft nog zeven ...

31
31
Kantelpunt in stadionplannen Club: twee scenario's op tafel

Donderdag staat voor Club Brugge een erg belangrijke afspraak op de agenda. Zo zal Raad voor ...

501
501
Rode Duivels: drie grootste winnaars na Amerikaanse trip

De verkennende stage van de Rode Duivels richting het WK '26 zit erop. Tijdens hun trip in de ...

240
240
Real Madrid vs. Bayern: Kompany krijgt gigantische opsteker

Volgende week worden de heenmatchen in de kwartfinales van de Champions League afgewerkt. Daarbij is ...

106
106
'Ogen Club Brugge fonkelen: monstertransfer via WK '26'

De Jupiler Pro League zal komende zomer verschillende smaakmakers afleveren op het WK. Ook Club ...

383
383
Italiaans voetbal in brand: vergaande gevolgen na WK-ramp

Het Italiaanse voetbal heeft andermaal een gigantisch drama beleefd. Voor de derde keer op rij ...

135
135
"Slordig en onhandig" - Doorn in het oog bij Rode Duivels

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

209
209
Lukebakio opzijgezet? Garcia kiest andere Duivel

Dodi Lukebakio deed in Amerika zowat alles goed. Drie goals in twee matchen, beslissend op de ...

185
185
'STVV casht: transfer van 8 miljoen op komst'

STVV begint komend weekend aan de Champions' Play-Off als nummer drie in de rangschikking. De ...

142
142
Zulte Waregem kondigt eerste zomertransfer aan

Voor Zulte Waregem eindigde de reguliere competitie met een afknapper, want ondanks een zege tegen ...

98
98
'Straffe wending: Brys mag alsnog naar WK'

Voor Marc Brys zijn de voorbije twee jaar turbulent geweest. Hij ging in april 2024 aan de slag als ...

108
108
Alles op play-offs: opmerkelijke voorbereiding AA Gent

Nu de interlandbreak voorbij is, worden alle ogen weer op de Jupiler Pro League gericht. Komend ...

120
120
Geen WK: Denemarken beslist over ontslag Riemer

Dinsdagavond werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld. Enkele grote landen beten daarbij in ...

69
69
Scout Man Utd gooit alles op tafel over transfer Lammens

Groot was de verbazing in Engeland vorige zomer toen Manchester United besloot om 21 miljoen euro op ...

312
312
Ex-speler haalt uit: "Dat was Anderlecht onwaardig"

Anderlecht blijft hofleverancier van de Rode Duivels, tenminste als we afgaan op het aantal ...

87
87
'Alarmbellen bij KBVB: zware crisis loert om hoek'

De Rode Duivels vertoefden de voorbije dagen in de Verenigde Staten om zich zo in optimale ...

153
153
'Datum voor terugkeer Lukaku bij Napoli bekend'

De voorbije dagen was er heel wat te doen omtrent Romelu Lukaku. De topschutter aller tijden trok ...

153
153
'KRC Genk verlengt contract: transfer in de maak?'

KRC Genk nam eerder deze week afscheid van Luc Hooybergs als CEO. Komende zomer staat er wellicht ...

523
523
Play-Offs barsten los: aanduidingen refs bekend

Vanaf komend weekend gaat het om de knikkers in de Jupiler Pro League. Intussen maakte de ...

380
380
Sven Kums verrast fans met bizarre carrièreswitch

Er zijn van die namen die blijven nazinderen, ook lang nadat het stadionlicht is gedoofd. Sven Kums ...

121
121
'Club Brugge brengt bod uit op peperdure linksback'

Club Brugge moet komende zomer terug naar de tekentafel, want tal van smaakmakers zetten dan allicht ...

528
528
'Bliksemtransfer Hazard: concurrentie op de loer'

Wie dacht dat Thorgan Hazard en RSC Anderlecht er wel zouden uitgeraken zonder zaakwaarnemer en ...

397
397

Meer sportnieuws