Loting EK-kwalificatie: Duivels moeten zware poule vrezen

327 stemmen
Loting EK-kwalificatie: Duivels moeten zware poule vrezen

De Nations League-campagne zit er nog maar net op en binnen minder dan twee maanden gaat het WK in Qatar al van start. Maar het wordt weldra ook al uitkijken naar het eerstvolgende Europees kampioenschap. Op 9 oktober wordt immers geloot voor de samenstelling van de kwalificatiepoules.


Nu de groepswedstrijden van de Nations League achter de rug zijn, zijn ook de potten bekend voor doe loting. En ondanks een wisselvallig parcours sinds het vorige EK in 2021, blijven de Rode Duivels reekshoofd. Hierdoor ontlopen ze sowieso toplanden als Spanje, Portugal, Italië, Kroatië en Nederland.

Desondanks is een 'Poule des Doods' toch mogelijk. In de twee pot zitten immers ook enkele kleppers zoals Frankrijk en Engeland. En zelfs in de derde pot zijn een aantal verraderlijke opponenten terug te vinden. Denk aan het Noorwegen van Erling Haaland, Zweden en Oekraïne. En met Turkije en Griekenland zitten ook in pot 4 enkele vervelende tegenstanders.

5 OF 6 LANDEN
Een zware kwalificatiegroep met pakweg Frankrijk, Noorwegen, Turkije en Slowakije behoort dus tot de opties, al is die kans eerder klein. Bovendien kan ook een erg haalbare poule met bijvoorbeeld Finland, Armenië, Faeröer IJslanden en Gibraltar. Vermits de Belgen niet aantreden in de Final Four van de Nations League, is de kans op een groep met 6 landen bovendien wel groot. Afwachten dus wat de loting op 9 oktober brengt. Het EK zelf vindt in ieder geval plaats in de zomer van 2024, Duitsland is het gastland van dienst.

LEES OOK: UEFA kondigt revolutie in EK-voorronde en Nations League aan

Wat is volgens u het beste?

Meest recent

'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

79
79
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

36
36
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

230
230
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

88
88
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

541
541
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

136
136
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

441
441
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

151
151
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

280
280
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

865
865
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

372
372
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

285
285
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

411
411
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

358
358
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

261
261
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

191
191
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

435
435
Daam Foulon gelooft ogen niet bij Antwerp

Royal Antwerp FC kan Europees voetbal al een paar speeldagen op hun buik schrijven, maar The Great ...

337
337
Knaltransfer? Amadou Onana verrast met uitspraken

Amadou Onana kampte dit seizoen met heel wat blessureleed, maar de middenvelder maakte toch indruk ...

149
149
De Vlieger ziet struikelblok voor Europese druk KAA Gent

KAA Gent moet nog vol aan de bak om nog kans te maken op Europees voetbal. Op de slotpseeldag van de ...

125
125
Senne Lammens hoort plots groot nieuws bij Man Utd

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United en heeft in Engeland al ...

199
199
'Tzolis en Fernandez-Pardo verwikkeld in transferstrijd'

Rudi Garcia wist een wit konijn uit zijn hoed te toveren voor de WK-selectie van de Rode Duivels. ...

232
232
Cercle legt straf plan op tafel: véél transfers op til

Komend weekend valt het doek over het seizoen in de Jupiler Pro League. Voor Cercle Brugge zit de ...

172
172
Leko haalt zijn gram: "Een zege voor het voetbal"

De 20ste landstitel zal de komende dagen nog duchtig gevierd worden bij Club Brugge. Het was er ...

104
104
Sibierski onthult dé factor in transferbeleid Anderlecht

Anderlecht zet zondag een punt achter zijn seizoen met een derby tegen Union. Daarin staat niets ...

484
484

Meer sportnieuws