Vanhaezebrouck krijgt gelijk over Martinez: "Hallucinant"

1529 stemmen
Vanhaezebrouck krijgt gelijk over Martinez:

AA Gent-coach Hein Vanhaezebrouck liet de voorbije dagen heel wat stof opwaaien met enkele uitspraken over bondscoach Roberto Martinez. Zo verklaarde hij dat de Spanjaard veel meer kansen geeft aan spelers van RSC Anderlecht. En volgens een onderzoek van Sport/Voetbalmagazine zijn de uitspraken van de AA Gent-trainer niet helemaal onterecht.


Vanhaezebrouck deed zijn uitspraken naar aanleiding van de selectie van Zeno Debast, die al na amper 21 wedstrijden op het hoogste niveau bij de nationale ploeg werd gehaald. Volgens de Gent-coach is dat vooral te wijten aan het feit dat hij voor Anderlecht speelt. "Het heeft er gewoon mee te maken, daar kan je niet naast kijken. Het is onvoorstelbaar. Pas op, Debast is een goeie speler en hij heeft talent. Anderlecht staat onder ons, hé. Moesten ze nu aan de leiding staan, oké. Maar er is nog niet veel positiefs over Anderlecht geschreven", opperde Vanhaezebrouck in de podcast Stropcast.

Volgens de Gentse trainer is het ook niet de eerste keer dat Martinez spelers van Anderlecht 'bevoordeeld'. "De eerste keer dat Yari Verschaeren werd opgeroepen, was dat onvoorstelbaar. Hij kwam toen pas piepen. Als club is dat wel interessant natuurlijk. Als uw speler plotseling Rode Duivel is gaat zijn waarde in een vingerknip maal twee of maal drie. Mensen moeten daar toch eens over gaan nadenken", hield Vanhaezebrouck zich niet in.

GELIJK VAN HEIN
En bij S/VM berekende men dat Martinez wel degelijk meer kansen lijkt te geven aan spelers van RSCA. Onder zijn bewind als bondscoach maakten ondertussen al 9 spelers van Anderlecht hun debuut als Rode Duivel. Dat zijn er liefst vier meer dan de nummer twee op de lijst, Club Brugge. Het maandblad wees echter vooral naar het grote verschil in aantal wedstrijden dat deze debutanten op teller hadden staan.

Van die 9 RSCA-debutanten staan er immers 8 in de top 10 van debutanten met het minst aantal matchen bij de grote jongens. Enkel Charles De Ketelaere (39 profmatchen) en Dante Vanzeir (76) staan ook in deze lijst. Jérémy Doku staat helemaal bovenaan, hij werd na amper 10 duels bij Anderlecht al geselecteerd. "Het verschil met de rest van België is wel hallucinant als je nagaat hoe snel de spelers van Paars-Wit bij de nationale ploeg worden geroepen", concludeert men.

LEES OOK: Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Denkt u dat dit een bewuste keuze van Martinez?

Meest recent

Union SG zet Club Brugge extra onder druk

Union SG blijft indruk maken met de resultaten. Na een bijzonder povere bekerfinale stonden ze ...

94
94
Vandenbempt oordeelt: "Over twee jaar met België op EK"

Rudi Garcia maakte vandaag zijn WK-selectie bekend. Daar zaten niet echt verrassingen bij. De ...

71
71
Fans Antwerp zijn het beu: "Bol het af!"

Royal Antwerp FC is uitgegroeid tot een grijze middenmoter in de Jupiler Pro League. Het is ...

90
90
Aston Villa viert feest na demonstratie tegen Liverpool

In de Premier League speelde Aston Villa vanavond in eigen huis tegen Liverpool. Kon de thuisploeg ...

24
24
OHL haalt zielloos Antwerp genadeloos door gehaktmolen

De Europe Play-Offs zijn voor Antwerp uitgedraaid op een ware martelgang. The Great Old kende ...

46
46
'Real vindt akkoord: grote terugkeer Mourinho een feit'

Real Madrid kent een absoluut horrorjaar. De Koninklijke gaat van coach wisselen, dat staat vast. ...

169
169
Voormalig JPL-legende verovert hart van Miss België

Een voetballer die aanpapt met een Miss België? Het is zeker niet de eerste keer dat het ...

40
40
Euvrard komt met groot nieuws naar buiten

Standard speelt dit weekend een héél belangrijk duel tegen KRC Genk. Bij winst zetten ...

188
188
Vrancken héél tevreden: "Dit is historisch"

STVV kent een waanzinnig mooi seizoen. Zij willen de komende speeldagen het seizoen in schoonheid ...

78
78
Weelde bij Rode Duivels: Garcia laat waanzinnig elftal thuis

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie van 26 spelers bekend. Heel wat jongens vielen uit de boot. Het ...

344
344
Club-fans massaal geraakt door bericht Julie Vanloo

Julie Vanloo blijft niet bij de pakken zitten. Nadat de Belgian Cat onlangs opnieuw een zware ...

338
338
Hayen voert de druk op bij KRC Genk: "Cruciaal!"

KRC Genk staat voor een cruciaal duel tegen Standard. Wie wint lijkt op weg naar het winnen van de ...

145
145
‘PSG in shock door gigantisch plan van Kompany’

Bayern München davert. Vincent Kompany duwt zelf voor een transferstunt van 100 miljoen bij ...

193
193
Anderlecht-fans komen plots in opstand

RSC Anderlecht likt zijn wonden. De barslechte match tussen Union SG en Anderlecht werd in de ...

368
368
Beerschot neemt afscheid van ex-Rode Duivel

Beerschot speelt ook komend seizoen in de Challenger Pro League. De Kielse Ratten gaan de kern ...

48
48
Organisatie bekerfinale een flop: hallucinante taferelen

RSC Anderlecht verloor na een bijzonder zwakke bekerfinale al bij al verdiend met 3-1 na ...

194
194
De Mil broedt op debutant: blessuregolf bij AA Gent

Indien het niet alweer het kneusje van de Champions' Play-Offs wil worden, heeft AA Gent dringend ...

113
113
Coucke dient RSCA-fans & criticasters van antwoord

Met de verloren bekerfinale tegen Union is Marc Coucke alweer een teleurstelling rijker. Na afloop ...

413
413
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

410
410
'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

642
642
'Club Brugge dumpt topaankoop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

749
749
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

294
294
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

455
455
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

256
256
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

309
309

Meer sportnieuws