Vanhaezebrouck krijgt gelijk over Martinez: "Hallucinant"

1529 stemmen
Vanhaezebrouck krijgt gelijk over Martinez:

AA Gent-coach Hein Vanhaezebrouck liet de voorbije dagen heel wat stof opwaaien met enkele uitspraken over bondscoach Roberto Martinez. Zo verklaarde hij dat de Spanjaard veel meer kansen geeft aan spelers van RSC Anderlecht. En volgens een onderzoek van Sport/Voetbalmagazine zijn de uitspraken van de AA Gent-trainer niet helemaal onterecht.


Vanhaezebrouck deed zijn uitspraken naar aanleiding van de selectie van Zeno Debast, die al na amper 21 wedstrijden op het hoogste niveau bij de nationale ploeg werd gehaald. Volgens de Gent-coach is dat vooral te wijten aan het feit dat hij voor Anderlecht speelt. "Het heeft er gewoon mee te maken, daar kan je niet naast kijken. Het is onvoorstelbaar. Pas op, Debast is een goeie speler en hij heeft talent. Anderlecht staat onder ons, hé. Moesten ze nu aan de leiding staan, oké. Maar er is nog niet veel positiefs over Anderlecht geschreven", opperde Vanhaezebrouck in de podcast Stropcast.

Volgens de Gentse trainer is het ook niet de eerste keer dat Martinez spelers van Anderlecht 'bevoordeeld'. "De eerste keer dat Yari Verschaeren werd opgeroepen, was dat onvoorstelbaar. Hij kwam toen pas piepen. Als club is dat wel interessant natuurlijk. Als uw speler plotseling Rode Duivel is gaat zijn waarde in een vingerknip maal twee of maal drie. Mensen moeten daar toch eens over gaan nadenken", hield Vanhaezebrouck zich niet in.

GELIJK VAN HEIN
En bij S/VM berekende men dat Martinez wel degelijk meer kansen lijkt te geven aan spelers van RSCA. Onder zijn bewind als bondscoach maakten ondertussen al 9 spelers van Anderlecht hun debuut als Rode Duivel. Dat zijn er liefst vier meer dan de nummer twee op de lijst, Club Brugge. Het maandblad wees echter vooral naar het grote verschil in aantal wedstrijden dat deze debutanten op teller hadden staan.

Van die 9 RSCA-debutanten staan er immers 8 in de top 10 van debutanten met het minst aantal matchen bij de grote jongens. Enkel Charles De Ketelaere (39 profmatchen) en Dante Vanzeir (76) staan ook in deze lijst. Jérémy Doku staat helemaal bovenaan, hij werd na amper 10 duels bij Anderlecht al geselecteerd. "Het verschil met de rest van België is wel hallucinant als je nagaat hoe snel de spelers van Paars-Wit bij de nationale ploeg worden geroepen", concludeert men.

LEES OOK: Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Denkt u dat dit een bewuste keuze van Martinez?

Meest recent

Vertrekker bij Gent, tweede aanwinst voor Westerlo

Nu de voorbereiding op het nieuwe seizoen helemaal begonnen is, komen bij de meeste eersteklassers ...

5
5
Toch geen Duivels pensioen? Vader Courtois onthult plan

De Rode Duivels staan woensdagavond voor een belangrijke opdracht, want vanaf nu is het alles of ...

23
23
Anderlecht reageert fel na Meunier-gerucht

Bij Anderlecht staat de teller voorlopig op één nieuwe speler, in de persoon van ...

190
190
'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

214
214
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

170
170
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

122
122
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

162
162
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

387
387
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

111
111
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

66
66
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

105
105
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

500
500
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

100
100
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

347
347
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

173
173
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

190
190
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

326
326
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

300
300
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

167
167
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

86
86
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

232
232
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

666
666
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

631
631
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

376
376
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

359
359

Meer sportnieuws