Vanhaezebrouck krijgt gelijk over Martinez: "Hallucinant"

door
Vanhaezebrouck krijgt gelijk over Martinez:

AA Gent-coach Hein Vanhaezebrouck liet de voorbije dagen heel wat stof opwaaien met enkele uitspraken over bondscoach Roberto Martinez. Zo verklaarde hij dat de Spanjaard veel meer kansen geeft aan spelers van RSC Anderlecht. En volgens een onderzoek van Sport/Voetbalmagazine zijn de uitspraken van de AA Gent-trainer niet helemaal onterecht.


Vanhaezebrouck deed zijn uitspraken naar aanleiding van de selectie van Zeno Debast, die al na amper 21 wedstrijden op het hoogste niveau bij de nationale ploeg werd gehaald. Volgens de Gent-coach is dat vooral te wijten aan het feit dat hij voor Anderlecht speelt. "Het heeft er gewoon mee te maken, daar kan je niet naast kijken. Het is onvoorstelbaar. Pas op, Debast is een goeie speler en hij heeft talent. Anderlecht staat onder ons, hé. Moesten ze nu aan de leiding staan, oké. Maar er is nog niet veel positiefs over Anderlecht geschreven", opperde Vanhaezebrouck in de podcast Stropcast.

Volgens de Gentse trainer is het ook niet de eerste keer dat Martinez spelers van Anderlecht 'bevoordeeld'. "De eerste keer dat Yari Verschaeren werd opgeroepen, was dat onvoorstelbaar. Hij kwam toen pas piepen. Als club is dat wel interessant natuurlijk. Als uw speler plotseling Rode Duivel is gaat zijn waarde in een vingerknip maal twee of maal drie. Mensen moeten daar toch eens over gaan nadenken", hield Vanhaezebrouck zich niet in.

GELIJK VAN HEIN
En bij S/VM berekende men dat Martinez wel degelijk meer kansen lijkt te geven aan spelers van RSCA. Onder zijn bewind als bondscoach maakten ondertussen al 9 spelers van Anderlecht hun debuut als Rode Duivel. Dat zijn er liefst vier meer dan de nummer twee op de lijst, Club Brugge. Het maandblad wees echter vooral naar het grote verschil in aantal wedstrijden dat deze debutanten op teller hadden staan.

Van die 9 RSCA-debutanten staan er immers 8 in de top 10 van debutanten met het minst aantal matchen bij de grote jongens. Enkel Charles De Ketelaere (39 profmatchen) en Dante Vanzeir (76) staan ook in deze lijst. Jérémy Doku staat helemaal bovenaan, hij werd na amper 10 duels bij Anderlecht al geselecteerd. "Het verschil met de rest van België is wel hallucinant als je nagaat hoe snel de spelers van Paars-Wit bij de nationale ploeg worden geroepen", concludeert men.

LEES OOK: Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Denkt u dat dit een bewuste keuze van Martinez?

Meest recent

Japans talent voor Gent, Standard haalt jeugdproduct terug

Het echte transfergeweld moet nog losbarsten in de Jupiler Pro League, maar dat betekent niet dat de ...

8
8
'Overmars richt zijn pijlen op Chelsea-flop'

Antwerp plaatste zich dinsdagavond voor de halve finale van de Croky Cup na een thriller tegen La ...

19
19
'Club Brugge heeft nieuwe Stankovic al in vizier'

Bij Club Brugge zal de transfermolen de komende maanden ongetwijfeld weer volop draaien. Met Kaye ...

101
101
'STVV slaat fraaie transferslag bij Beerschot'

Halfweg het seizoen blijkt STVV dé revelatie van de Jupiler Pro League. De Kanaries prijken ...

93
93
'Soap escaleert: Nainggolan en Lokeren op ramkoers'

Er zal deze maand in de Challenger Pro League ongetwijfeld heel wat bewegen. Het meest besproken ...

158
158
Hasi spreekt klare taal over contractsaga Coosemans

Anderlecht viel vorig weekend ook in de prijzen op het Gala van de Gouden Schoen. Nathan De Cat werd ...

114
114
Westerlo haalt vervanger Yow nu al binnen

Bij Westerlo belooft het alweer een drukke mercato te worden. De Kemphanen zien deze maand wellicht ...

29
29
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht verliest Angulo, STVV sluit dubbele deal'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

264
264
Van den Brom zorgt voor ophef: “Stelletje slappe lullen!”

John van den Brom heeft een verleden op de Belgische velden als coach van RSC Anderlecht en KRC ...

69
69
Niet enkel in België: Guardiola verwoest arbitrage én VAR

Manchester City nam het in de heenwedstrijd van de halve finale van de FA Cup op in en tegen ...

57
57
Het beeld van de Croky Cup: Bayat explodeert door VAR

Club Brugge kreeg in de Croky Cup een mokerslag van jewelste. Sporting Charleroi zette de winnaar ...

112
112
Oosting duwt door: twee spelers mogen niet weg

Bij Royal Antwerp FC zijn het naast het veld zware tijden. Zeno Van den Bosch trekt na het seizoen ...

283
283
Burgess deelt flinke waarschuwing uit aan Club Brugge & co

Union SG speelde zijn beste matchen in de Champions League, waar ze het spel niet moeten maken. In ...

202
202
RAFC-fan Tom Waes laat masker vallen: schaamte, pijn en twijfel

Tom Waes schittert weer op het grote scherm. De Antwerp-fan was deze week nog te zien in het ...

76
76
Kerk verklaart bloedvorm én nieuwe wind bij Antwerp

Het was zwoegen en zweten, maar Royal Antwerp FC plaatste zich ten koste van La Louvière voor ...

173
173
Zomeraanwinst weg bij KV Mechelen, Boufal vindt nieuwe club

De transfermarkt draait op volle toeren. Er worden veel transfers afgerond. Met daarbij KV Mechelen ...

123
123
Ajax slaat toe en heeft 'iconische' transfer helemaal beet

Ajax is een ploeg die al een aantal jaren op de dool is. Ook dit seizoen zullen ze geen kampioen ...

61
61
Belabberde prestatie Club Brugge: Leko onthult dé reden

Club Brugge blijft bijzonder wisselvallig voor de dag komen dit seizoen. Ze verloren kansloos met ...

751
751
Verrassing bij Anderlecht: "Hij wordt vaste basisspeler"

RSC Anderlecht heeft de voorbije jaren erg moeilijke periodes gehad, zowel op sportief als ...

900
900
"Hij was onzichtbaar" - drie buizen na bekerfiasco Club

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

464
464
Bayat zorgt voor nieuwe stunt vlak na beker-exploot Charleroi

Sporting Charleroi is met een grote stunt aan de tweede seizoenshelft begonnen. De Carolo's ...

135
135
Horror bij de Beckham's: vuile ruzie met grote verdwijntruc

Wat zich afspeelt achter de glamour van de Beckham dynastie begint steeds meer op een open wond te ...

42
42
‘Club Brugge winterbom: Bailey als stunttransfer?’

Club Brugge zoekt deze winter een aanvallende injectie, maar niet zonder twijfel. De naam Bailey ...

727
727
Club Brugge kookt over: Tzolis ontsnapt na bizarre actie

Club Brugge sneuvelde dinsdagavond op pijnlijke wijze uit de Croky Cup. In de slotfase liepen de ...

622
622
City op finalekoers: Engelse pers ontploft over Doku

Manchester City staat met anderhalf been in de finale van de Engelse League Cup. De Citizens wonnen ...

277
277

Meer sportnieuws