Vanhaezebrouck krijgt gelijk over Martinez: "Hallucinant"

1529 stemmen
Vanhaezebrouck krijgt gelijk over Martinez:

AA Gent-coach Hein Vanhaezebrouck liet de voorbije dagen heel wat stof opwaaien met enkele uitspraken over bondscoach Roberto Martinez. Zo verklaarde hij dat de Spanjaard veel meer kansen geeft aan spelers van RSC Anderlecht. En volgens een onderzoek van Sport/Voetbalmagazine zijn de uitspraken van de AA Gent-trainer niet helemaal onterecht.


Vanhaezebrouck deed zijn uitspraken naar aanleiding van de selectie van Zeno Debast, die al na amper 21 wedstrijden op het hoogste niveau bij de nationale ploeg werd gehaald. Volgens de Gent-coach is dat vooral te wijten aan het feit dat hij voor Anderlecht speelt. "Het heeft er gewoon mee te maken, daar kan je niet naast kijken. Het is onvoorstelbaar. Pas op, Debast is een goeie speler en hij heeft talent. Anderlecht staat onder ons, hé. Moesten ze nu aan de leiding staan, oké. Maar er is nog niet veel positiefs over Anderlecht geschreven", opperde Vanhaezebrouck in de podcast Stropcast.

Volgens de Gentse trainer is het ook niet de eerste keer dat Martinez spelers van Anderlecht 'bevoordeeld'. "De eerste keer dat Yari Verschaeren werd opgeroepen, was dat onvoorstelbaar. Hij kwam toen pas piepen. Als club is dat wel interessant natuurlijk. Als uw speler plotseling Rode Duivel is gaat zijn waarde in een vingerknip maal twee of maal drie. Mensen moeten daar toch eens over gaan nadenken", hield Vanhaezebrouck zich niet in.

GELIJK VAN HEIN
En bij S/VM berekende men dat Martinez wel degelijk meer kansen lijkt te geven aan spelers van RSCA. Onder zijn bewind als bondscoach maakten ondertussen al 9 spelers van Anderlecht hun debuut als Rode Duivel. Dat zijn er liefst vier meer dan de nummer twee op de lijst, Club Brugge. Het maandblad wees echter vooral naar het grote verschil in aantal wedstrijden dat deze debutanten op teller hadden staan.

Van die 9 RSCA-debutanten staan er immers 8 in de top 10 van debutanten met het minst aantal matchen bij de grote jongens. Enkel Charles De Ketelaere (39 profmatchen) en Dante Vanzeir (76) staan ook in deze lijst. Jérémy Doku staat helemaal bovenaan, hij werd na amper 10 duels bij Anderlecht al geselecteerd. "Het verschil met de rest van België is wel hallucinant als je nagaat hoe snel de spelers van Paars-Wit bij de nationale ploeg worden geroepen", concludeert men.

LEES OOK: WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

Denkt u dat dit een bewuste keuze van Martinez?

Meest recent

'Union houdt voet bij stuk: knaltransfer nog niet rond'

Union staat alweer voor een hete transferzomer. Voorzitter Alex Muzio en CEO Philippe Bormans ...

1
1
'De Ketelaere krijgt navolging: transferkopie op komst'

Charles De Ketelaere is intussen al enkele jaren een gevestigde waarde in de Serie A, waar hij ...

13
13
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans huiveren bij trainersbom

Bij Anderlecht draait de zoektocht naar een nieuwe trainer op volle toeren. De club wil weer ...

234
234
Charleroi pakt uit met piepjonge doelpuntenmachine

Voor Charleroi was het een seizoen met twee gezichten. In de winter presteerden de Carolo's zeer ...

10
10
WK-koorts stijgt: Rode Duivels bijna compleet

De start van het WK nadert met rasse schreden. Dat geldt ook voor de Rode Duivels. Zij zetten ...

21
21
'Straffe wending: Slot meteen aan slag bij Europese topper'

Zaterdag viel er een stevige trainersbom in het Engelse voetbal. Liverpool maakte immers bekend dat ...

26
26
'Zulte Waregem telt miljoenen dankzij toptransfer'

Voor Zulte Waregem is de terugkeer op het hoogste niveau een succes geworden. De West-Vlamingen ...

98
98
PSG bestolen in Champions League-finale?

Vorig seizoen won Paris Saint-Germain nog met de vingers in de neus de finale van de Champions ...

99
99
'AA Gent wil in zeer verrassende transfervijver vissen"

AA Gent kan zijn seizoen nog afsluiten met een Europees ticket, maar daarvoor zal het zondag in de ...

85
85
'Frans toptalent van 15 miljoen naar JPL'

Het Belgische voetbalseizoen zit er nog niet helemaal op, maar heel wat clubs zijn toch al bezig met ...

148
148
'Leger grootmachten meldt zich voor Fernandez-Pardo'

Hij kon uitkomen voor Spanje, Italië en Argentinië, maar Matias Fernandez-Pardo koos er ...

58
58
Zulte Waregem kondigt volgende vertrekker aan

Zulte Waregem slaagde erin om in zijn eerste seizoen terug in de Jupiler Pro League het behoud te ...

92
92
Trossard start bij Arsenal, PSG zoals een jaar geleden

Om 18u staat de apotheose van het Europese voetbalseizoen op het programma, want dan wordt in ...

31
31
Volgend seizoen bij Standard? Witsel schenkt klare wijn

Verschillende Rode Duivels zullen deze zomer nog een transfer maken, of dat nu voor of na het WK zal ...

99
99
De Bruyne rouwt niet om vertrek: “Voor mij moest hij niet blijven”

Kevin De Bruyne wordt tijdens het WK 35 jaar en dus is de kans zeer groot dat het zijn laatste grote ...

129
129
Garcia mag dromen: 'Debast zorgt voor WK-mirakel'

Bij een WK liggen uiteraard alle nationale ploegen onder een vergrootglas en dat is bij de Belgen ...

82
82
‘KRC Genk zet zinnen op ervaren international’

KRC Genk gaat in de zomer toch de nodige transfers moeten afronden. De Limburgers hebben vooral nood ...

311
311
'Silva verrast aan gaat aan de slag bij Europese grootmacht'

Bernardo Silva heeft Manchester City transfervrij verlaten. De middenvelder kan daardoor gratis bij ...

131
131
Onrust bij Beveren: "Er is daardoor onzekerheid"

SK Beveren promoveerde naar de Jupiler Pro League, maar achteraf kwam er nieuws dat de Amerikaanse ...

360
360
Anderlecht geeft vier jonge talenten kans bij A-kern

RSC Anderlecht zit nog steeds op een berg talent, zoals we jullie al eerder meedeelden. Zoals ...

215
215
Wilmots komt met ferme tegenvaller voor Standard

Standard eindigde het seizoen in mineur. Geen Europees voetbal. Een gemiste kans, want ze kregen ...

181
181
Van Crombrugge noemt dé perfecte club voor El Ouahdi

Bij KRC Genk hebben ze heel wat spelers die een goed seizoen kenden. Individueel. Een aantal van hen ...

70
70
'Liverpool neemt afscheid van Slot: opvolger staat al klaar'

Binnen een paar uur doet Arsenal een gooi naar de beker met de grote oren. Een andere Engelse club ...

145
145
Boskamp kraakt AA Gent genadeloos vlak voor cruciaal duel

Wie pakt het laatste Europees ticket? Morgenavond staan AA Gent en KRC Genk tegenover mekaar. De ...

171
171
Bart Verhaeghe doet grote onthulling rond Club-avontuur

Wat als Bart Verhaeghe ooit gewoon nee had gezegd? Het is een vraag die veel Club Brugge-supporters ...

578
578

Meer sportnieuws