Einde Hazard: dit is de nieuwe kapitein van België

1076 stemmen
Einde Hazard: dit is de nieuwe kapitein van België

Het voorbije interlandluik van de Rode Duivels leerde ons dat Eden Hazard nog steeds mijlenver verwijderd is van zijn beste niveau. De discussie laait heel hoog op rond de aanvaller van Real Madrid, die volgens verschillende media en analisten plaats moet ruimen in de basiself van Roberto Martinez. Een andere belangrijke vraag die nu gesteld wordt, is of Hazard wel nog de aanvoerder moet blijven van de Duivels. Uit onze poll, die meer dan 1000 stemmen telt, blijkt dat de publieke opinie vindt dat Hazard de aanvoerdersband moet afstaan aan Kevin De Bruyne.


GEEN FYSIEK PROBLEEM, WEL MENTAAL

Eden Hazard was ooit één van de beste spelers ter wereld, maar sinds hij naar Real Madrid verhuisde, is hij al drie jaar op zoek naar zijn beste vorm. “Eden Hazard wordt stilaan een probleem”, stelde Frank Raes in zijn analyse voor Gazet van Antwerpen. “Het zorgeloze is eraf, hij denkt te veel na. Ik geloof niet dat hij nog met een fysiek probleem kampt, want hij traint elke dag probleemloos mee bij Real ­Madrid.” De vermaarde journalist wijst dus vooral naar mentale redenen die de huidige vormcrisis van Hazard moet helpen verklaren.



Wanneer Eden Hazard bij de Rode Duivels vertoeft, dan ziet hij er gelukkiger uit dan in Madrid. Maar dat is niet meteen te zien in zijn prestaties voor België. Hazard kampt met een schrijnend gebrek aan wedstrijdritme, ondanks dat hij geen fysieke problemen heeft, omdat hij sporadisch wordt ingezet bij Real Madrid. En zo wordt het erg moeilijk voor Hazard om die grote lacune weg te werken tegen de start van het Wereldkampioenschap in Qatar. Enkel bij de Rode Duivels kan hij dus minuten maken, maar daar heeft een grotere verantwoordelijkheid dan in Madrid.

HAZARD AANVOERDER AF?

Eden Hazard is namelijk de vaste kapitein van Roberto Martinez en dat aanvoerderschap gaat bijgevolg gepaard met extra mentale inspanningen. Een aanvoerder krijgt nu eenmaal meer verantwoordelijkheid en taken waardoor er onvermijdelijk een paar procenten van de individuele prestatie afgaan. Zeker voor een speler die niet de grootste mond heeft op het veld, zijn ploegmaats weinig aanstuurt en het vooral van zijn flitsen moet hebben, hangt de aanvoerdersband eerder als een molensteen rond de nek.

Zelf mondige spelers die steeds voorop gaan in de strijd en zich van nature profileren als echte leiders, ervaren steeds meer de nadelen van het aanvoerderschap. Ritchie De Laet is zo’n type, maar vorig seizoen bleek het kleinood rond zijn arm een té grote last te zijn voor hem. De Laet kampte bij Antwerp FC met een zorgwekkende vormcrisis, die grotendeels te wijten viel aan het dragen van de aanvoerdersband, waardoor Toby Alderweireld dit seizoen de nieuwe kapitein van het schip werd.



In het geval van Eden Hazard kan dat dus ook zo zijn. Laat hem maar eerst focussen op zichzelf en op zijn individuele prestatie, vooraleer je hem opzadelt met de grote verantwoordelijkheid om aanvoerder van de nationale ploeg te zijn - een taak die hij bij Lille OSC, Chelsea en Real Madrid trouwens óók nooit kreeg. En die mening delen de lezers van Voetbalnieuws.be duidelijk ook. Uit de resultaten van onze poll, die meer dan 1000 stemmen telt, blijkt dat amper 5% vindt dat Hazard de aanvoerder van de Rode Duivels moet zijn op het aankomende Wereldkampioenschap in Qatar.

KDB!

De publieke opinie gaat voluit voor Kevin De Bruyne als de nieuwe aanvoerder, die maar liefst 70% van de voorkeurstemmen krijgt. Nochtans is de sterspeler van Manchester City óók geen speler die het gewoon is om de aanvoerdersband te dragen: slechts vijf keer bij de Rode Duivels en sporadisch bij Manchester City. Ook Roberto Martinez zei vorige week openlijk en heel duidelijk dat hij helemaal niet van plan is om De Bruyne met het kleinood op te zadelen bij de nationale ploeg.



"We mogen blij zijn met een speler zoals Kevin”, zei Roberto Martinez vorige week op de persconferentie na de wedstrijd tegen Wales. “Het draait niet om een band rond je arm. Je hebt veel spelers die verantwoordelijkheid dragen en die ook opnemen. Kevin is de laatste jaren enorm gegroeid in zijn rol. De aanvoerdersband of niet… Kevin is een leider op het veld. Maar op het WK in Qatar zullen we iedereen nodig hebben", citeerde Het Laatste Nieuws.

COURTOIS-VERTONGHEN-ALDERWEIRELD

De tweede keuze van de stemmers is Thibaut Courtois (10%), maar de nationale nummer één was nog nooit of te nimmer de aanvoerder bij de Rode Duivels, Atlético Madrid, Chelsea of Real Madrid. Hoewel hij op zijn positie één van de beste ter wereld is, lijkt Courtois niet de meest aangewezen optie te zijn om de kapitein te worden. Jan Vertonghen (7%) bezit dan weer wel de juiste eigenschappen om de letterlijke en figuurlijke leider van de nationale ploeg te worden.



De Belgische recordinternational is namelijk de meest ervaren speler en dit seizoen neemt hij ook de ploeg van Anderlecht bij de hand als de officieuze kapitein. Vertonghen was bij Ajax ook al een half seizoen de vaste aanvoerder, alsook bij de Rode Duivels tussen november 2020 en juli 2021. Toby Alderweireld (3%) heeft sinds dit seizoen veel ervaring met het aanvoerderschap bij Antwerp FC, maar zowel Axel Witsel (2%) als Romelu Lukaku (1%) zijn bij de nationale ploeg als bij hun clubs nooit eerder de vaste kapitein geweest.

SURPRISE VAN DE CHEF?

Maar misschien maakt er wel nog een andere Rode Duivel kans om mee te dingen naar de aanvoerdersband. Youri Tielemans is al jarenlang de grote chouchou van Roberto Martinez, hoewel de middenvelder van Leicester City momenteel niet zeker is van een basisplaats bij de nationale ploeg. Tielemans was in maart reeds de kapitein van de Rode Duivels, toen er in die interlandperiode enkel spelers werden opgeroepen die minder dan 50 caps telden. Hij is de leider van de NextGen-generatie van de Rode Duivels en dat mag je ook letterlijk nemen. “Een aanvoerder is een ambassadeur”, zei Martinez toen over Tielemans. “Iemand die moet weten wat het is om te spelen bij de Rode Duivels.”

LEES OOK: Garcia vol ambitie: "Zij kunnen ons naar de halve finale loodsen"

Zal Hazard beter spelen zonder de aanvoerdersband?

Meest recent

OFFICIEEL: Youri Tielemans valt uit met blessure

Zware domper voor de Rode Duivels. Youri Tielemans ging tijdens de opwarming naar de kant met de ...

94
94
Garcia vol ambitie: "Zij kunnen ons naar de halve finale loodsen"

Rudi Garcia heeft zijn basisploeg meegedeeld. De bondscoach van de Rode Duivels heeft twee wissels ...

4
4
Twee wissels Garcia zorgen voor twijfel: "Maar waarom?"

Rudi Garcia maakte zopas de basisploeg van de Rode Duivels bekend. Ten opzichte van de partij tegen ...

93
93
Spanje - België: Garcia laat deze elf starten

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Spanje. Ze hebben er een afspraak met de geschiedenis. Kunnen de ...

254
254
Club Brugge heeft peperdure miljoenenaankoop beet

Club Brugge heeft zijn eerste grote ingaande transfer helemaal beet. Blauw-Zwart maakte zopas bekend ...

153
153
KRC Genk met statement over Hayen, oude bekende keert terug

Nicky Hayen is niet langer trainer van KRC Genk. Hij vertrok verrassend naar Burnley, dat volgens ...

202
202
Het gelijk van Garcia: "Toontje in media was vilein"

Rudi Garcia heeft van de Rode Duivels weer een ploeg gemaakt die het land in rep en roer kan zetten. ...

40
40
KV Kortrijk pakt uit en vindt akkoord met Chelsea

KV Kortrijk heeft zijn volgende ingaande transfer namiddag meegedeeld aan de buitenwereld. De Kerels ...

30
30
Rode Duivels rekenen op Romelu Lukaku: "Onze beste ooit!"

De Rode Duivels hebben een afspraak met de geschiedenis. Kunnen ze 40 jaar na het WK 1986 Spanje ...

66
66
‘Anderlecht-zomerstunt op komst: recordbod ligt klaar’

Anderlecht heeft toegeslaan op de transfermarkt. Paars-wit heeft via een stevig miljoenenbod een ...

515
515
Club Brugge laat aanvoerder Club NXT vertrekken

Club Brugge dreigt deze zomer niet alleen heel wat sterkhouders te verliezen, ook een aantal ...

92
92
Golden Boy: Genk & Anderlecht lopen in de kijker

De afgelopen jaren vergaarde de Jupiler Pro League een reputatie als kweekvijver van talent. In de ...

236
236
Garcia hakt knopen door: verrassing bij Rode Duivels?

Binnen enkele uren nemen de Rode Duivels het in de kwartfinale van het WK op tegen Spanje. De ...

265
265
Nieuw stadion Club Brugge: exacte bouwplannen bekend

Het laatste woord is mogelijk nog altijd niet gezegd, maar het ziet er naar uit dat Club Brugge ...

756
756
De Cat neemt afscheid: bonussen Anderlecht onthuld

De kogel is door de kerk: Nathan De Cat ruilt RSC Anderlecht in voor TSG Hoffenheim. Inmiddels nam ...

335
335
Union SG-voorzitter Alex Muzio stopt bij UEC

Union SG maakte de afgelopen jaren een ferme opmars mee. Ook achter de schermen wordt de club sterk ...

41
41
Vandenbempt geeft Garcia advies: “Toch met hem starten”

De kwartfinale tussen Spanje en de Rode Duivels komt dichterbij. België staat voor een enorme ...

157
157
Matte Smets verbaast met transferkeuze: KRC Genk bevestigt

Matte Smets is uitgegroeid tot een onmisbare pion bij KRC Genk. Afgelopen wintermercato stond hij al ...

320
320
‘Europese grootmacht gaat vol voor Mika Godts’

Godts kende een topseizoen bij Ajax, maar toch werd de buitenspeler niet opgenomen voor de ...

102
102
Anderlecht reageert op vertrek De Cat met toptransfer

Nathan De Cat maakt de overstap van RSC Anderlecht naar Hoffenheim en het heeft niet lang geduurd of ...

424
424
Vanaken krijgt lof: “Hij zou zo bij Spanje kunnen spelen”

Hans Vanaken is dit WK volledig ontploft op het WK. De middenvelder is niet altijd zeker van een ...

246
246
Kogel is door de kerk: De Cat tekent bij Hoffenheim

Het zat er al een hele tijd aan te komen, maar nu is de kogel ook helemaal door de kerk: Nathan De ...

183
183
Met wie verrast Garcia? Albert pleit voor 2 Duivels

Om 21u staan de Rode Duivels in hun kwartfinale van het WK tegenover Spanje. De meeste media hebben ...

92
92
'Club weigert waanzinnig bod op toptalent'

Club Brugge bouwde de voorbije jaren een stevige reputatie én een stevige financiële ...

602
602
Visuele bevestiging: recordtransfer Union in de maak

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Dat was vooral aan inkomende zijde, waarmee ...

25
25

Meer sportnieuws