Einde Hazard: dit is de nieuwe kapitein van België

door
Einde Hazard: dit is de nieuwe kapitein van België

Het voorbije interlandluik van de Rode Duivels leerde ons dat Eden Hazard nog steeds mijlenver verwijderd is van zijn beste niveau. De discussie laait heel hoog op rond de aanvaller van Real Madrid, die volgens verschillende media en analisten plaats moet ruimen in de basiself van Roberto Martinez. Een andere belangrijke vraag die nu gesteld wordt, is of Hazard wel nog de aanvoerder moet blijven van de Duivels. Uit onze poll, die meer dan 1000 stemmen telt, blijkt dat de publieke opinie vindt dat Hazard de aanvoerdersband moet afstaan aan Kevin De Bruyne.


GEEN FYSIEK PROBLEEM, WEL MENTAAL

Eden Hazard was ooit één van de beste spelers ter wereld, maar sinds hij naar Real Madrid verhuisde, is hij al drie jaar op zoek naar zijn beste vorm. “Eden Hazard wordt stilaan een probleem”, stelde Frank Raes in zijn analyse voor Gazet van Antwerpen. “Het zorgeloze is eraf, hij denkt te veel na. Ik geloof niet dat hij nog met een fysiek probleem kampt, want hij traint elke dag probleemloos mee bij Real ­Madrid.” De vermaarde journalist wijst dus vooral naar mentale redenen die de huidige vormcrisis van Hazard moet helpen verklaren.



Wanneer Eden Hazard bij de Rode Duivels vertoeft, dan ziet hij er gelukkiger uit dan in Madrid. Maar dat is niet meteen te zien in zijn prestaties voor België. Hazard kampt met een schrijnend gebrek aan wedstrijdritme, ondanks dat hij geen fysieke problemen heeft, omdat hij sporadisch wordt ingezet bij Real Madrid. En zo wordt het erg moeilijk voor Hazard om die grote lacune weg te werken tegen de start van het Wereldkampioenschap in Qatar. Enkel bij de Rode Duivels kan hij dus minuten maken, maar daar heeft een grotere verantwoordelijkheid dan in Madrid.

HAZARD AANVOERDER AF?

Eden Hazard is namelijk de vaste kapitein van Roberto Martinez en dat aanvoerderschap gaat bijgevolg gepaard met extra mentale inspanningen. Een aanvoerder krijgt nu eenmaal meer verantwoordelijkheid en taken waardoor er onvermijdelijk een paar procenten van de individuele prestatie afgaan. Zeker voor een speler die niet de grootste mond heeft op het veld, zijn ploegmaats weinig aanstuurt en het vooral van zijn flitsen moet hebben, hangt de aanvoerdersband eerder als een molensteen rond de nek.

Zelf mondige spelers die steeds voorop gaan in de strijd en zich van nature profileren als echte leiders, ervaren steeds meer de nadelen van het aanvoerderschap. Ritchie De Laet is zo’n type, maar vorig seizoen bleek het kleinood rond zijn arm een té grote last te zijn voor hem. De Laet kampte bij Antwerp FC met een zorgwekkende vormcrisis, die grotendeels te wijten viel aan het dragen van de aanvoerdersband, waardoor Toby Alderweireld dit seizoen de nieuwe kapitein van het schip werd.



In het geval van Eden Hazard kan dat dus ook zo zijn. Laat hem maar eerst focussen op zichzelf en op zijn individuele prestatie, vooraleer je hem opzadelt met de grote verantwoordelijkheid om aanvoerder van de nationale ploeg te zijn - een taak die hij bij Lille OSC, Chelsea en Real Madrid trouwens óók nooit kreeg. En die mening delen de lezers van Voetbalnieuws.be duidelijk ook. Uit de resultaten van onze poll, die meer dan 1000 stemmen telt, blijkt dat amper 5% vindt dat Hazard de aanvoerder van de Rode Duivels moet zijn op het aankomende Wereldkampioenschap in Qatar.

KDB!

De publieke opinie gaat voluit voor Kevin De Bruyne als de nieuwe aanvoerder, die maar liefst 70% van de voorkeurstemmen krijgt. Nochtans is de sterspeler van Manchester City óók geen speler die het gewoon is om de aanvoerdersband te dragen: slechts vijf keer bij de Rode Duivels en sporadisch bij Manchester City. Ook Roberto Martinez zei vorige week openlijk en heel duidelijk dat hij helemaal niet van plan is om De Bruyne met het kleinood op te zadelen bij de nationale ploeg.



"We mogen blij zijn met een speler zoals Kevin”, zei Roberto Martinez vorige week op de persconferentie na de wedstrijd tegen Wales. “Het draait niet om een band rond je arm. Je hebt veel spelers die verantwoordelijkheid dragen en die ook opnemen. Kevin is de laatste jaren enorm gegroeid in zijn rol. De aanvoerdersband of niet… Kevin is een leider op het veld. Maar op het WK in Qatar zullen we iedereen nodig hebben", citeerde Het Laatste Nieuws.

COURTOIS-VERTONGHEN-ALDERWEIRELD

De tweede keuze van de stemmers is Thibaut Courtois (10%), maar de nationale nummer één was nog nooit of te nimmer de aanvoerder bij de Rode Duivels, Atlético Madrid, Chelsea of Real Madrid. Hoewel hij op zijn positie één van de beste ter wereld is, lijkt Courtois niet de meest aangewezen optie te zijn om de kapitein te worden. Jan Vertonghen (7%) bezit dan weer wel de juiste eigenschappen om de letterlijke en figuurlijke leider van de nationale ploeg te worden.



De Belgische recordinternational is namelijk de meest ervaren speler en dit seizoen neemt hij ook de ploeg van Anderlecht bij de hand als de officieuze kapitein. Vertonghen was bij Ajax ook al een half seizoen de vaste aanvoerder, alsook bij de Rode Duivels tussen november 2020 en juli 2021. Toby Alderweireld (3%) heeft sinds dit seizoen veel ervaring met het aanvoerderschap bij Antwerp FC, maar zowel Axel Witsel (2%) als Romelu Lukaku (1%) zijn bij de nationale ploeg als bij hun clubs nooit eerder de vaste kapitein geweest.

SURPRISE VAN DE CHEF?

Maar misschien maakt er wel nog een andere Rode Duivel kans om mee te dingen naar de aanvoerdersband. Youri Tielemans is al jarenlang de grote chouchou van Roberto Martinez, hoewel de middenvelder van Leicester City momenteel niet zeker is van een basisplaats bij de nationale ploeg. Tielemans was in maart reeds de kapitein van de Rode Duivels, toen er in die interlandperiode enkel spelers werden opgeroepen die minder dan 50 caps telden. Hij is de leider van de NextGen-generatie van de Rode Duivels en dat mag je ook letterlijk nemen. “Een aanvoerder is een ambassadeur”, zei Martinez toen over Tielemans. “Iemand die moet weten wat het is om te spelen bij de Rode Duivels.”

LEES OOK: Staande ovatie De Bruyne: Italiaanse pers door dolle heen

Zal Hazard beter spelen zonder de aanvoerdersband?

Meest recent

Europe Play-Offs: Antwerp op weg naar ultieme climax?

Niet enkel de heenronde van de Champions' Play-Offs zit erop, ook de Europe Play-Offs zijn exact ...

14
14
"Absolute minimum" - kranten delen 3 op 10 uit na Anderlecht-Union

RSC Anderlecht is er zondagavond niet in geslaagd om zijn voet naast die van Union SG te zetten. In ...

118
118
'Van 20M naar gratis: Club Brugge verrast met toptransfer'

Club Brugge kijkt voor versterking opnieuw naar een oude piste, maar deze keer ligt het dossier ...

154
154
WK-drama voor Oranje: "Ik ben er kapot van"

Nog exact 45 dagen tot het wereldkampioenschap in de Verenigde Staten, Mexico en Canada van start. ...

43
43
'Transferklapper Mika Godts: eerste topclub al genoemd'

Mika Godts scoorde zaterdag een weergaloos doelpunt namens Ajax tegen NAC Breda. De beelden van zijn ...

78
78
'Transferitis bij Club: grote naam wil persé vertrekken'

Met overtuigende zeges tegen KV Mechelen en AA Gent heeft Club Brugge zich op gepaste wijze herpakt ...

164
164
Anderlecht geflikt door VAR? Analisten fileren rood Sardella

RSC Anderlecht moest zondagavond wederom de duimen leggen voor Union SG: 1-3. Maar ondanks al snel ...

437
437
Waanzinnig: Spaans duel ontaardt in ordinaire knokpartij

In de Spaanse tweede klasse hebben zich zondagavond waanzinnige taferelen afgespeeld. De ...

90
90
'Still moet 3 maand na Anderlecht-exit al opkrassen'

Bij Anderlecht is er de voorbije maanden alweer heel veel veranderd, met in februari het ontslag van ...

102
102
Vossen spreekt zich uit over zijn toekomst

Zulte Waregem is al enkele weken zeker van het behoud en dus staat er in de rest van de Relegation ...

317
317
Milan laat gouden zaak liggen: brute pech Saelemaekers

Zondagavond stond er in de Serie A nog een onvervalste topper op het programma met de wedstrijd ...

23
23
'Anderlecht krijgt opsteker voor Club en bekerfinale'

Bij Anderlecht hebben ze deze week flinke klappen gekregen. Het blijft achter met een nul op zes na ...

403
403
Taravel trekt verrassende conclusie over Anderlecht

Anderlecht heeft zondagavond geen al te beste repetitie voor de bekerfinale beleefd. Het ging met ...

258
258
Hubert spreekt duidelijke taal over rode kaart

De Brusselse derby is zondagavond een prooi geworden voor Union. Dat ging met 1-3 winnen op het veld ...

294
294
Essevee blijft door play-downs razen met klinkende zege

De Relegation Play-Off is voor Zulte Waregem een speeltuin. Het pronkt nu al met een tien op twaalf ...

56
56
Coosemans scherp: "Overenthousiaste VAR ontneemt onze kans"

Na een zes op zes tegen AA Gent en KV Mechelen leek Anderlecht opgeveerd, maar een week later is het ...

222
222
Union wipt weer over Club en deelt Anderlecht tik uit

Union is zondagavond niet bezweken onder de druk van Club Brugge. Het nam de koppositie weer over ...

137
137
Inter dankzij straf record op één zege van Italiaanse titel

De titelstrijd in Italië is bijna beslist. Inter zette zondagavond immers een nieuw stapje ...

45
45
TD Bayern onthult hét beslissende moment bij keuze voor Kompany

Vincent Kompany is dezer dagen God in München, maar dat had twee jaar geleden niemand durven ...

88
88
‘Anderlecht in paniek: verrassende nieuwe T1 op komst?’

Anderlecht staat onder druk: de club zoekt dringend een nieuwe hoofdtrainer. Enkele verrassende ...

896
896
Bizar rood Anderlecht: fans begrijpen één zaak helemaal niet

De vijfde speeldag van de Champions' Play-Off wordt zondagavond afgesloten met de Brusselse derby ...

553
553
Meesterzet Leko: "Hij wist héél goed wat hij deed"

Een week geleden leek de titelstrijd nog verloren voor Club Brugge na de nederlaag op Union, maar nu ...

207
207
Gents lichtpunt kijkt de ogen uit: "Vanaken, Vetlesen, ..."

AA Gent blijft na vijf speeldagen op zoek naar zijn eerste overwinning van de Champions' Play-Offs. ...

114
114
Nieuwe X-factor bij Club Brugge: "Bondscoach mag me bellen"

Club Brugge heeft zondagmiddag een belangrijke overwinning geboekt op het veld van AA Gent. Bij ...

197
197
KRC Genk genekt door arbitrage? Heynen spreekt zich uit

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk andermaal averij opgelopen op eigen veld. Tegen Standard bleef ...

417
417

Meer sportnieuws