Einde Hazard: dit is de nieuwe kapitein van België

door
Einde Hazard: dit is de nieuwe kapitein van België

Het voorbije interlandluik van de Rode Duivels leerde ons dat Eden Hazard nog steeds mijlenver verwijderd is van zijn beste niveau. De discussie laait heel hoog op rond de aanvaller van Real Madrid, die volgens verschillende media en analisten plaats moet ruimen in de basiself van Roberto Martinez. Een andere belangrijke vraag die nu gesteld wordt, is of Hazard wel nog de aanvoerder moet blijven van de Duivels. Uit onze poll, die meer dan 1000 stemmen telt, blijkt dat de publieke opinie vindt dat Hazard de aanvoerdersband moet afstaan aan Kevin De Bruyne.


GEEN FYSIEK PROBLEEM, WEL MENTAAL

Eden Hazard was ooit één van de beste spelers ter wereld, maar sinds hij naar Real Madrid verhuisde, is hij al drie jaar op zoek naar zijn beste vorm. “Eden Hazard wordt stilaan een probleem”, stelde Frank Raes in zijn analyse voor Gazet van Antwerpen. “Het zorgeloze is eraf, hij denkt te veel na. Ik geloof niet dat hij nog met een fysiek probleem kampt, want hij traint elke dag probleemloos mee bij Real ­Madrid.” De vermaarde journalist wijst dus vooral naar mentale redenen die de huidige vormcrisis van Hazard moet helpen verklaren.



Wanneer Eden Hazard bij de Rode Duivels vertoeft, dan ziet hij er gelukkiger uit dan in Madrid. Maar dat is niet meteen te zien in zijn prestaties voor België. Hazard kampt met een schrijnend gebrek aan wedstrijdritme, ondanks dat hij geen fysieke problemen heeft, omdat hij sporadisch wordt ingezet bij Real Madrid. En zo wordt het erg moeilijk voor Hazard om die grote lacune weg te werken tegen de start van het Wereldkampioenschap in Qatar. Enkel bij de Rode Duivels kan hij dus minuten maken, maar daar heeft een grotere verantwoordelijkheid dan in Madrid.

HAZARD AANVOERDER AF?

Eden Hazard is namelijk de vaste kapitein van Roberto Martinez en dat aanvoerderschap gaat bijgevolg gepaard met extra mentale inspanningen. Een aanvoerder krijgt nu eenmaal meer verantwoordelijkheid en taken waardoor er onvermijdelijk een paar procenten van de individuele prestatie afgaan. Zeker voor een speler die niet de grootste mond heeft op het veld, zijn ploegmaats weinig aanstuurt en het vooral van zijn flitsen moet hebben, hangt de aanvoerdersband eerder als een molensteen rond de nek.

Zelf mondige spelers die steeds voorop gaan in de strijd en zich van nature profileren als echte leiders, ervaren steeds meer de nadelen van het aanvoerderschap. Ritchie De Laet is zo’n type, maar vorig seizoen bleek het kleinood rond zijn arm een té grote last te zijn voor hem. De Laet kampte bij Antwerp FC met een zorgwekkende vormcrisis, die grotendeels te wijten viel aan het dragen van de aanvoerdersband, waardoor Toby Alderweireld dit seizoen de nieuwe kapitein van het schip werd.



In het geval van Eden Hazard kan dat dus ook zo zijn. Laat hem maar eerst focussen op zichzelf en op zijn individuele prestatie, vooraleer je hem opzadelt met de grote verantwoordelijkheid om aanvoerder van de nationale ploeg te zijn - een taak die hij bij Lille OSC, Chelsea en Real Madrid trouwens óók nooit kreeg. En die mening delen de lezers van Voetbalnieuws.be duidelijk ook. Uit de resultaten van onze poll, die meer dan 1000 stemmen telt, blijkt dat amper 5% vindt dat Hazard de aanvoerder van de Rode Duivels moet zijn op het aankomende Wereldkampioenschap in Qatar.

KDB!

De publieke opinie gaat voluit voor Kevin De Bruyne als de nieuwe aanvoerder, die maar liefst 70% van de voorkeurstemmen krijgt. Nochtans is de sterspeler van Manchester City óók geen speler die het gewoon is om de aanvoerdersband te dragen: slechts vijf keer bij de Rode Duivels en sporadisch bij Manchester City. Ook Roberto Martinez zei vorige week openlijk en heel duidelijk dat hij helemaal niet van plan is om De Bruyne met het kleinood op te zadelen bij de nationale ploeg.



"We mogen blij zijn met een speler zoals Kevin”, zei Roberto Martinez vorige week op de persconferentie na de wedstrijd tegen Wales. “Het draait niet om een band rond je arm. Je hebt veel spelers die verantwoordelijkheid dragen en die ook opnemen. Kevin is de laatste jaren enorm gegroeid in zijn rol. De aanvoerdersband of niet… Kevin is een leider op het veld. Maar op het WK in Qatar zullen we iedereen nodig hebben", citeerde Het Laatste Nieuws.

COURTOIS-VERTONGHEN-ALDERWEIRELD

De tweede keuze van de stemmers is Thibaut Courtois (10%), maar de nationale nummer één was nog nooit of te nimmer de aanvoerder bij de Rode Duivels, Atlético Madrid, Chelsea of Real Madrid. Hoewel hij op zijn positie één van de beste ter wereld is, lijkt Courtois niet de meest aangewezen optie te zijn om de kapitein te worden. Jan Vertonghen (7%) bezit dan weer wel de juiste eigenschappen om de letterlijke en figuurlijke leider van de nationale ploeg te worden.



De Belgische recordinternational is namelijk de meest ervaren speler en dit seizoen neemt hij ook de ploeg van Anderlecht bij de hand als de officieuze kapitein. Vertonghen was bij Ajax ook al een half seizoen de vaste aanvoerder, alsook bij de Rode Duivels tussen november 2020 en juli 2021. Toby Alderweireld (3%) heeft sinds dit seizoen veel ervaring met het aanvoerderschap bij Antwerp FC, maar zowel Axel Witsel (2%) als Romelu Lukaku (1%) zijn bij de nationale ploeg als bij hun clubs nooit eerder de vaste kapitein geweest.

SURPRISE VAN DE CHEF?

Maar misschien maakt er wel nog een andere Rode Duivel kans om mee te dingen naar de aanvoerdersband. Youri Tielemans is al jarenlang de grote chouchou van Roberto Martinez, hoewel de middenvelder van Leicester City momenteel niet zeker is van een basisplaats bij de nationale ploeg. Tielemans was in maart reeds de kapitein van de Rode Duivels, toen er in die interlandperiode enkel spelers werden opgeroepen die minder dan 50 caps telden. Hij is de leider van de NextGen-generatie van de Rode Duivels en dat mag je ook letterlijk nemen. “Een aanvoerder is een ambassadeur”, zei Martinez toen over Tielemans. “Iemand die moet weten wat het is om te spelen bij de Rode Duivels.”

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Miljoenendeal Club, verrassende ploeg Openda'

Zal Hazard beter spelen zonder de aanvoerdersband?

Meest recent

KRC Genk bestolen? Ex-topref velt duidelijk oordeel

KRC Genk incasseerde een enorme mokerslag in de Europe Play-Offs. De Limburgers verloren van ...

5
5
Eredivisie op stelten: Ibiza-trip PSV zorgt voor woede

PSV mag zich al geruime tijd landskampioen noemen, maar de Eindhovenaren blijven in de slotfase van ...

2
2
'Anderlecht verrast voor Club Brugge: Taravel grijpt in'

RSC Anderlecht neemt het op tegen Club Brugge in de Champions Play-Offs. Paars-Wit lijkt zich vooral ...

129
129
Pique in midden van storm: “Ik slaag je in elkaar…”

Gerard Pique is in het middelpunt van een storm terechtgekomen in Spanje. De voormalige verdediger ...

32
32
Ook Kjell Scherpen reageert erg scherp na STVV-Union

De topper tussen Sint-Truiden VV en Union SG blijft nog nazinderen. De Kanaries wonnen op Stayen met ...

130
130
Cuypers grote schlemiel ondanks dubbelslag, Messi gaat KO

Hugo Cuypers wordt nadrukkelijk met een selectie voor de Rode Duivel in verband gebracht dus de MLS ...

57
57
Smaakmaker explodeert onder Taravel: weldra méér dan 20 miljoen

Bij RSC Anderlecht is het weer geen topseizoen, maar er zijn ook lichtpunten in de kern. Eén ...

141
141
Clement krijgt opvallende boodschap: woorden raken diep

Philippe Clement heeft dit seizoen een onuitwisbare indruk nagelaten in de Engelse Championship. De ...

127
127
Hubert haalt uit naar ref: woorden zorgen voor ophef

Union SG verloor met 2-1 van STVV en dat was een logische nederlaag. De Brusselaars zitten in de ...

352
352
Ruben Van Gucht geeft criticasters keihard lik op stuk

Ruben Van Gucht heeft voor heel wat beroering gezorgd met zijn beslissing om vanaf deze zomer ook ...

40
40
Kompany Ball verovert: van Anderlecht tot Bayern

Vincent Kompany flikt het alweer. Bij RSC Anderlecht en Burnley maakte hij al indruk, bij Bayern ...

63
63
'Wilmots ontploft na transferzet Club Brugge'

Club Brugge denkt aan een opvallende transfer, en in Luik schiet men meteen recht. De interesse uit ...

603
603
Anderlecht vs Club: waar zijn de helden van toen?

Er was een tijd dat Club Brugge bijna kansloos naar het Lotto Park trok. Ze wonnen er ruim 20 jaar ...

94
94
'Belgische clubs jagen op grote trainersnaam'

Zal er volgend seizoen een grote naam naast het veld staan in de Jupiler Pro League? Het zou zomaar ...

97
97
Anderlecht vs Club Brugge: transferzomer barst los

RSC Anderlecht – Club Brugge is nog altijd de grootste affiche, qua naam, in het Belgische ...

140
140
Nederlandse TD onthult geheim van Union SG

Union SG is een club die al jaren bijzonder goed presteert. Op het veld, maar ook op de ...

138
138
'Anderlecht voor toptransfer: impact is enorm'

Anderlecht zet een belangrijke stap in aanloop naar de zomermercato. RSCA richt zich op een target ...

240
240
Taravel ziet kans: via Anderlecht alsnog naar WK?

Bij RSC Anderlecht zit er een geweldig onevenwicht in de kern. Mee veroorzaakt door een gefaald ...

124
124
Vrancken zet Union op plaats met rake opmerking

STVV blijft dit seizoen maar stunten. Het was de play-offs nog moeizaam begonnen, maar pronkt ...

933
933
Burgess haalt snoeihard uit na vroege rode kaart

Twee weken geleden riepen velen Union al uit tot kampioen toen het na een zege in de kraker tegen ...

534
534
Barça zet reuzenstap naar titel, Schalke promoveert

Er werd zaterdagavond ook in het buitenland nog gevoetbald. In LaLiga staat FC Barcelona na een late ...

81
81
Na knotsgek einde: Union lijdt dure nederlaag op Stayen

De titelstrijd heeft zaterdag mogelijk een nieuwe wending gekregen. Leider Union leedt immers een ...

339
339
'Waanzinnige transfer Sadiki op komst'

Vorig seizoen was hij nog één van de uitblinkers bij het Union dat de titel pakte, ...

188
188
Godts nu ook in kraker tegen PSV de grote man bij Ajax

Ajax is er zaterdagavond niet in geslaagd om de derde plaats in de Eredivisie te pakken, maar het ...

104
104
Lommel neemt optie op promotie met zege tegen Beerschot

Lommel heeft zaterdagavond een serieuze optie genomen op eindwinst in de play-offs van de Challenger ...

251
251

Meer sportnieuws