Einde Hazard: dit is de nieuwe kapitein van België

1076 stemmen
Einde Hazard: dit is de nieuwe kapitein van België

Het voorbije interlandluik van de Rode Duivels leerde ons dat Eden Hazard nog steeds mijlenver verwijderd is van zijn beste niveau. De discussie laait heel hoog op rond de aanvaller van Real Madrid, die volgens verschillende media en analisten plaats moet ruimen in de basiself van Roberto Martinez. Een andere belangrijke vraag die nu gesteld wordt, is of Hazard wel nog de aanvoerder moet blijven van de Duivels. Uit onze poll, die meer dan 1000 stemmen telt, blijkt dat de publieke opinie vindt dat Hazard de aanvoerdersband moet afstaan aan Kevin De Bruyne.


GEEN FYSIEK PROBLEEM, WEL MENTAAL

Eden Hazard was ooit één van de beste spelers ter wereld, maar sinds hij naar Real Madrid verhuisde, is hij al drie jaar op zoek naar zijn beste vorm. “Eden Hazard wordt stilaan een probleem”, stelde Frank Raes in zijn analyse voor Gazet van Antwerpen. “Het zorgeloze is eraf, hij denkt te veel na. Ik geloof niet dat hij nog met een fysiek probleem kampt, want hij traint elke dag probleemloos mee bij Real ­Madrid.” De vermaarde journalist wijst dus vooral naar mentale redenen die de huidige vormcrisis van Hazard moet helpen verklaren.



Wanneer Eden Hazard bij de Rode Duivels vertoeft, dan ziet hij er gelukkiger uit dan in Madrid. Maar dat is niet meteen te zien in zijn prestaties voor België. Hazard kampt met een schrijnend gebrek aan wedstrijdritme, ondanks dat hij geen fysieke problemen heeft, omdat hij sporadisch wordt ingezet bij Real Madrid. En zo wordt het erg moeilijk voor Hazard om die grote lacune weg te werken tegen de start van het Wereldkampioenschap in Qatar. Enkel bij de Rode Duivels kan hij dus minuten maken, maar daar heeft een grotere verantwoordelijkheid dan in Madrid.

HAZARD AANVOERDER AF?

Eden Hazard is namelijk de vaste kapitein van Roberto Martinez en dat aanvoerderschap gaat bijgevolg gepaard met extra mentale inspanningen. Een aanvoerder krijgt nu eenmaal meer verantwoordelijkheid en taken waardoor er onvermijdelijk een paar procenten van de individuele prestatie afgaan. Zeker voor een speler die niet de grootste mond heeft op het veld, zijn ploegmaats weinig aanstuurt en het vooral van zijn flitsen moet hebben, hangt de aanvoerdersband eerder als een molensteen rond de nek.

Zelf mondige spelers die steeds voorop gaan in de strijd en zich van nature profileren als echte leiders, ervaren steeds meer de nadelen van het aanvoerderschap. Ritchie De Laet is zo’n type, maar vorig seizoen bleek het kleinood rond zijn arm een té grote last te zijn voor hem. De Laet kampte bij Antwerp FC met een zorgwekkende vormcrisis, die grotendeels te wijten viel aan het dragen van de aanvoerdersband, waardoor Toby Alderweireld dit seizoen de nieuwe kapitein van het schip werd.



In het geval van Eden Hazard kan dat dus ook zo zijn. Laat hem maar eerst focussen op zichzelf en op zijn individuele prestatie, vooraleer je hem opzadelt met de grote verantwoordelijkheid om aanvoerder van de nationale ploeg te zijn - een taak die hij bij Lille OSC, Chelsea en Real Madrid trouwens óók nooit kreeg. En die mening delen de lezers van Voetbalnieuws.be duidelijk ook. Uit de resultaten van onze poll, die meer dan 1000 stemmen telt, blijkt dat amper 5% vindt dat Hazard de aanvoerder van de Rode Duivels moet zijn op het aankomende Wereldkampioenschap in Qatar.

KDB!

De publieke opinie gaat voluit voor Kevin De Bruyne als de nieuwe aanvoerder, die maar liefst 70% van de voorkeurstemmen krijgt. Nochtans is de sterspeler van Manchester City óók geen speler die het gewoon is om de aanvoerdersband te dragen: slechts vijf keer bij de Rode Duivels en sporadisch bij Manchester City. Ook Roberto Martinez zei vorige week openlijk en heel duidelijk dat hij helemaal niet van plan is om De Bruyne met het kleinood op te zadelen bij de nationale ploeg.



"We mogen blij zijn met een speler zoals Kevin”, zei Roberto Martinez vorige week op de persconferentie na de wedstrijd tegen Wales. “Het draait niet om een band rond je arm. Je hebt veel spelers die verantwoordelijkheid dragen en die ook opnemen. Kevin is de laatste jaren enorm gegroeid in zijn rol. De aanvoerdersband of niet… Kevin is een leider op het veld. Maar op het WK in Qatar zullen we iedereen nodig hebben", citeerde Het Laatste Nieuws.

COURTOIS-VERTONGHEN-ALDERWEIRELD

De tweede keuze van de stemmers is Thibaut Courtois (10%), maar de nationale nummer één was nog nooit of te nimmer de aanvoerder bij de Rode Duivels, Atlético Madrid, Chelsea of Real Madrid. Hoewel hij op zijn positie één van de beste ter wereld is, lijkt Courtois niet de meest aangewezen optie te zijn om de kapitein te worden. Jan Vertonghen (7%) bezit dan weer wel de juiste eigenschappen om de letterlijke en figuurlijke leider van de nationale ploeg te worden.



De Belgische recordinternational is namelijk de meest ervaren speler en dit seizoen neemt hij ook de ploeg van Anderlecht bij de hand als de officieuze kapitein. Vertonghen was bij Ajax ook al een half seizoen de vaste aanvoerder, alsook bij de Rode Duivels tussen november 2020 en juli 2021. Toby Alderweireld (3%) heeft sinds dit seizoen veel ervaring met het aanvoerderschap bij Antwerp FC, maar zowel Axel Witsel (2%) als Romelu Lukaku (1%) zijn bij de nationale ploeg als bij hun clubs nooit eerder de vaste kapitein geweest.

SURPRISE VAN DE CHEF?

Maar misschien maakt er wel nog een andere Rode Duivel kans om mee te dingen naar de aanvoerdersband. Youri Tielemans is al jarenlang de grote chouchou van Roberto Martinez, hoewel de middenvelder van Leicester City momenteel niet zeker is van een basisplaats bij de nationale ploeg. Tielemans was in maart reeds de kapitein van de Rode Duivels, toen er in die interlandperiode enkel spelers werden opgeroepen die minder dan 50 caps telden. Hij is de leider van de NextGen-generatie van de Rode Duivels en dat mag je ook letterlijk nemen. “Een aanvoerder is een ambassadeur”, zei Martinez toen over Tielemans. “Iemand die moet weten wat het is om te spelen bij de Rode Duivels.”

LEES OOK: Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Zal Hazard beter spelen zonder de aanvoerdersband?

Meest recent

'Club heeft akkoord en vangt onverwachte miljoenen'

Bij Club Brugge moet de zomermercato nog echt op gang komen. Dat komt doordat de internationale ...

34
34
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil Rode Duivel, Union aast op ex-speler Club'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

87
87
Beale legt ambities bij Zulte op tafel: “Dat is de droom”

Michael Beale is de nieuwe hoofdtrainer van Zulte Waregem. De 45-jarige coach gaf een interview aan ...

44
44
Van Club Brugge naar Arsenal: straffe stap hogerop

Club Brugge is niet alleen sterk bezig op het veld, maar ook achter de schermen. In het verleden was ...

86
86
'Gheysens krijgt uitstel: Jaecques einde contract bij Antwerp'

De situatie bij Royal Antwerp FC is onzeker. Paul Gheysens had tot 30 juni om de lening van tien ...

221
221
Garcia: "Zo'n speler krijgt België misschien nooit meer"

Rudi Garcia zat in Seattle samen met de aanwezige Belgische media. Daar nam hij het op voor een van ...

85
85
'Biglia naar Serie A, Belgische club vangt bot'

Lucas Biglia keerde een jaar geleden terug naar RSC Anderlecht om er assistent-trainer te worden van ...

51
51
Gert Verheyen zet internet in brand met opvallende beelden

Wie Gert Verheyen alleen kent als scherpe voetbalanalist, zal wellicht twee keer moeten kijken naar ...

86
86
'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

410
410
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

97
97
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

306
306
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

152
152
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

177
177
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

310
310
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

243
243
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

154
154
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

80
80
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

216
216
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

640
640
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

586
586
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

364
364
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

348
348
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

85
85
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

267
267
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

91
91

Meer sportnieuws