Einde Hazard: dit is de nieuwe kapitein van België

1076
Einde Hazard: dit is de nieuwe kapitein van België

Het voorbije interlandluik van de Rode Duivels leerde ons dat Eden Hazard nog steeds mijlenver verwijderd is van zijn beste niveau. De discussie laait heel hoog op rond de aanvaller van Real Madrid, die volgens verschillende media en analisten plaats moet ruimen in de basiself van Roberto Martinez. Een andere belangrijke vraag die nu gesteld wordt, is of Hazard wel nog de aanvoerder moet blijven van de Duivels. Uit onze poll, die meer dan 1000 stemmen telt, blijkt dat de publieke opinie vindt dat Hazard de aanvoerdersband moet afstaan aan Kevin De Bruyne.


GEEN FYSIEK PROBLEEM, WEL MENTAAL

Eden Hazard was ooit één van de beste spelers ter wereld, maar sinds hij naar Real Madrid verhuisde, is hij al drie jaar op zoek naar zijn beste vorm. “Eden Hazard wordt stilaan een probleem”, stelde Frank Raes in zijn analyse voor Gazet van Antwerpen. “Het zorgeloze is eraf, hij denkt te veel na. Ik geloof niet dat hij nog met een fysiek probleem kampt, want hij traint elke dag probleemloos mee bij Real ­Madrid.” De vermaarde journalist wijst dus vooral naar mentale redenen die de huidige vormcrisis van Hazard moet helpen verklaren.



Wanneer Eden Hazard bij de Rode Duivels vertoeft, dan ziet hij er gelukkiger uit dan in Madrid. Maar dat is niet meteen te zien in zijn prestaties voor België. Hazard kampt met een schrijnend gebrek aan wedstrijdritme, ondanks dat hij geen fysieke problemen heeft, omdat hij sporadisch wordt ingezet bij Real Madrid. En zo wordt het erg moeilijk voor Hazard om die grote lacune weg te werken tegen de start van het Wereldkampioenschap in Qatar. Enkel bij de Rode Duivels kan hij dus minuten maken, maar daar heeft een grotere verantwoordelijkheid dan in Madrid.

HAZARD AANVOERDER AF?

Eden Hazard is namelijk de vaste kapitein van Roberto Martinez en dat aanvoerderschap gaat bijgevolg gepaard met extra mentale inspanningen. Een aanvoerder krijgt nu eenmaal meer verantwoordelijkheid en taken waardoor er onvermijdelijk een paar procenten van de individuele prestatie afgaan. Zeker voor een speler die niet de grootste mond heeft op het veld, zijn ploegmaats weinig aanstuurt en het vooral van zijn flitsen moet hebben, hangt de aanvoerdersband eerder als een molensteen rond de nek.

Zelf mondige spelers die steeds voorop gaan in de strijd en zich van nature profileren als echte leiders, ervaren steeds meer de nadelen van het aanvoerderschap. Ritchie De Laet is zo’n type, maar vorig seizoen bleek het kleinood rond zijn arm een té grote last te zijn voor hem. De Laet kampte bij Antwerp FC met een zorgwekkende vormcrisis, die grotendeels te wijten viel aan het dragen van de aanvoerdersband, waardoor Toby Alderweireld dit seizoen de nieuwe kapitein van het schip werd.



In het geval van Eden Hazard kan dat dus ook zo zijn. Laat hem maar eerst focussen op zichzelf en op zijn individuele prestatie, vooraleer je hem opzadelt met de grote verantwoordelijkheid om aanvoerder van de nationale ploeg te zijn - een taak die hij bij Lille OSC, Chelsea en Real Madrid trouwens óók nooit kreeg. En die mening delen de lezers van Voetbalnieuws.be duidelijk ook. Uit de resultaten van onze poll, die meer dan 1000 stemmen telt, blijkt dat amper 5% vindt dat Hazard de aanvoerder van de Rode Duivels moet zijn op het aankomende Wereldkampioenschap in Qatar.

KDB!

De publieke opinie gaat voluit voor Kevin De Bruyne als de nieuwe aanvoerder, die maar liefst 70% van de voorkeurstemmen krijgt. Nochtans is de sterspeler van Manchester City óók geen speler die het gewoon is om de aanvoerdersband te dragen: slechts vijf keer bij de Rode Duivels en sporadisch bij Manchester City. Ook Roberto Martinez zei vorige week openlijk en heel duidelijk dat hij helemaal niet van plan is om De Bruyne met het kleinood op te zadelen bij de nationale ploeg.



"We mogen blij zijn met een speler zoals Kevin”, zei Roberto Martinez vorige week op de persconferentie na de wedstrijd tegen Wales. “Het draait niet om een band rond je arm. Je hebt veel spelers die verantwoordelijkheid dragen en die ook opnemen. Kevin is de laatste jaren enorm gegroeid in zijn rol. De aanvoerdersband of niet… Kevin is een leider op het veld. Maar op het WK in Qatar zullen we iedereen nodig hebben", citeerde Het Laatste Nieuws.

COURTOIS-VERTONGHEN-ALDERWEIRELD

De tweede keuze van de stemmers is Thibaut Courtois (10%), maar de nationale nummer één was nog nooit of te nimmer de aanvoerder bij de Rode Duivels, Atlético Madrid, Chelsea of Real Madrid. Hoewel hij op zijn positie één van de beste ter wereld is, lijkt Courtois niet de meest aangewezen optie te zijn om de kapitein te worden. Jan Vertonghen (7%) bezit dan weer wel de juiste eigenschappen om de letterlijke en figuurlijke leider van de nationale ploeg te worden.



De Belgische recordinternational is namelijk de meest ervaren speler en dit seizoen neemt hij ook de ploeg van Anderlecht bij de hand als de officieuze kapitein. Vertonghen was bij Ajax ook al een half seizoen de vaste aanvoerder, alsook bij de Rode Duivels tussen november 2020 en juli 2021. Toby Alderweireld (3%) heeft sinds dit seizoen veel ervaring met het aanvoerderschap bij Antwerp FC, maar zowel Axel Witsel (2%) als Romelu Lukaku (1%) zijn bij de nationale ploeg als bij hun clubs nooit eerder de vaste kapitein geweest.

SURPRISE VAN DE CHEF?

Maar misschien maakt er wel nog een andere Rode Duivel kans om mee te dingen naar de aanvoerdersband. Youri Tielemans is al jarenlang de grote chouchou van Roberto Martinez, hoewel de middenvelder van Leicester City momenteel niet zeker is van een basisplaats bij de nationale ploeg. Tielemans was in maart reeds de kapitein van de Rode Duivels, toen er in die interlandperiode enkel spelers werden opgeroepen die minder dan 50 caps telden. Hij is de leider van de NextGen-generatie van de Rode Duivels en dat mag je ook letterlijk nemen. “Een aanvoerder is een ambassadeur”, zei Martinez toen over Tielemans. “Iemand die moet weten wat het is om te spelen bij de Rode Duivels.”

LEES OOK: Eden Hazard lyrisch over Rode Duivel: "De beste ooit"

Zal Hazard beter spelen zonder de aanvoerdersband?

Meest recent

Kane onthult na Gouden Bal-winst update over Kompany

Harry Kane heeft Ballon d’Or gewonnen. De Engelsman kende een topseizoen bij Bayern ...

9
9
‘Hommeles bij Antwerp: Frey en Compper op ramkoers’

Royal Antwerp FC wist afgelopen speeldag eindelijk nog eens te winnen. Zwarte beest Sporting ...

38
38
Crisis bij Standard na 0 op 12? "Dit werkt niet"

Standard zit met een stevige kater. De Rouches pakten geen enkel punt uit hun laatste vier ...

25
25
'Keiharde strijd tussen Club en Anderlecht om smaakmaker'

RSC Anderlecht heeft een zeer ruime kern en het is duidelijk dat Antoine Sibierski die in januari ...

105
105
Franse pers trekt conclusie over Godts: "Dit is de avond dat..."

PSG won in Parijs met 2-0 van Olympique Lyon. Mika Godts was de grote roerganger en was goed voor ...

135
135
Tresoldi naar Arsenal in januari? Club Brugge reageert

Club Brugge is alweer bezig aan een goed seizoen. Blauw-Zwart presteert goed in België en op ...

175
175
Anderlecht blijft verliezen: Teklak legt pijnpunt bloot

Anderlecht blijft volgens analist Alexandre Teklak met een opvallend probleem kampen: de Brusselaars ...

88
88
Gouden Bal-winnaar Kane heeft bijzondere boodschap voor Kompany

Harry Kane werd uitgeroepen tot de winnaar van de Gouden Bal. De Engelse aanvaller gaf bij de ...

275
275
Computer voorspelt Belgische kampioen: Anderlecht verrast

De competitie is nog maar negen speeldagen ver in de Jupiler Pro League. Er zijn nog 75 punten te ...

306
306
‘Ballon d’Or: Spanje en Engeland maken Courtois af’

Thibaut Courtois (34) werd maandagavond in Londen derde bij de verkiezing voor beste doelman van de ...

363
363
'Standard neemt beslissing over ontslag Euvrard'

Een 0 op 12. Bij veel voetbalclubs is dat voldoende om de telefoon van de trainer roodgloeiend te ...

164
164
Anderlecht naïef? Data wijzen op ander probleem

RSC Anderlecht ging met 4-0 onderuit tegen AA Gent. Paars-Wit heet plots naïef te zijn. Maar ...

108
108
Leko zoekt perfecte formule: duo overtuigt nog niet

Bij Club Brugge draait het goed, maar Blauw-Zwart toch vooral op de jongens die er al waren. De ...

291
291
Rotatie bij Bruno? Opvallende statistiek bij Anderlecht

Vitor Bruno krijgt de kritiek dat hij veel te veel roteert. Maar heeft de Portugees stilaan wel ...

88
88
Ballon d'Or 2026: verrassende opvolger Dembélé bekend

In het London Palladium Theatre werd maandag de Ballon d'Or uitgereikt. Voor de 70ste editie ...

1183
1183
Thorup drop hint: opvallende vervanger Heymans bij Genk?

KRC Genk won zondag in eigen huis met 2-1 van Standard. Helaas voor de Limburgers liepen ze in het ...

275
275
Compper dumpt duo: goudhaantje Antwerp plots buitenspel

Uitgerekend tegen zwarte beest Charleroi maakte Antwerp komaf aan een reeks van zes matchen zonder ...

347
347
Code rood in Anderlecht: stoel Sibierski wankelt al

Momenteel zijn alle pijlen op Vitor Bruno gericht, maar de coach is uiteraard niet op z'n eentje ...

394
394
Wullaert vol emotie op Ballon d'Or: dit is haar klassement

Na enkele moeilijke weken bij de Red Flames krijgt Tessa Wullaert toch nog een persoonlijke ...

118
118
Boeckx opent Kompany-boekje: "Mijn vrouw heeft het gevoeld"

Vincent Kompany is gewend om altijd maar door te gaan, maar zelfs voor de Bayern-coach lijkt er een ...

214
214
Pfaff deelt emotionele woorden met Kompany: "Jij bent..."

De voetbalwereld leeft mee met Vincent Kompany, die enkele dagen geleden na een training bij Bayern ...

57
57
'Ruud Vormer plots in groot gevaar aan Belgische kust'

Ruud Vormer kreeg bij Knokke de kans om zich te bewijzen als hoofdtrainer, maar de resultaten ...

167
167
Lukaku beleeft horroravond en zorgt na 10 (!) seconden voor rel

Romelu Lukaku hoopte op bezoek bij Galatasaray eindelijk een statement te maken, maar de Belgische ...

667
667
Gigantische blunder Ballon d'Or: winnaar nu al bekend?

Is de winnaar van de Ballon d’Or 2026 nu al bekend? En heeft organisator France Football per ...

169
169
‘De Bruyne breekt met Napoli: verrassende bestemming bekend’

Kevin De Bruyne stond zaterdag tegen AS Roma opnieuw aan de aftrap bij Napoli. Toch blijft zijn ...

254
254

Meer sportnieuws