POLL: Welke Duivel verdient de kapiteinsband in Qatar?

door
POLL: Welke Duivel verdient de kapiteinsband in Qatar?

De voorbije Nations League-duels moeten nog wat bezinken en uiteraard kan er in de komende weken nog heel wat gebeuren in het clubvoetbal. Maar richting het WK kunnen toch enkele bedenkingen gemaakt worden bij de Rode Duivels. Zo worden steeds meer vraagtekens geplaatst rond de positie van Eden Hazard en diens rol als aanvoerder.


In aanloop naar het seizoen weerklonken nochtans heel wat positieve geluiden rond Hazard. Na het verwijderen van een metalen plaatje in zijn enkel kon hij eindelijk weer pijnvrij voetballen en tijdens zijn vakantie had hij zijn conditie dit keer wél goed onderhouden. Maar die positieve geluiden kregen geen vervolg bij Real Madrid. Zo moet Hazard ook dit seizoen vrede nemen met een bijrolletje bij de Spaanse kampioen. En dat gebrek aan speelminuten vertaalt zich ook in zijn prestaties bij de nationale ploeg.

Hazard is er lang niet meer de beslissende speler van weleer. Bovendien blijft het voor hem behoorlijk lastig om een wedstrijd vol te maken, doorgaans wordt hij na een uurtje gewisseld. En dus wordt zijn basisplaats stilaan in vraag gesteld. Zijn plek in de WK-selectie staat voor alle duidelijkheid niet ter discussie. Maar bepaalde kenners en analisten stellen zich de vraag of Hazard gezien zijn huidige situatie niet beter van pas kan komen als luxe-invaller, als joker voor het laatste deel van een match.

NIEUWE KAPITEIN?
Of het ook zover zal komen, valt voorlopig af te wachten. Maar in dat geval zou er wel een nieuwe aanvoerder aangeduid moeten worden. VoetbalNieuws polst zijn lezers in onderstaande poll dan ook naar hun mening: wie is volgens jou de meest geschikte kapitein voor het WK? Kevin De Bruyne, dé draaischijf van het elftal? Thibaut Courtois, een doelman van absoluut topniveau? Record-international Jan Vertonghen misschien? Andere leidersfiguren zoals Toby Alderweireld, Axel Witsel of Romelu Lukaku? Of toch gewoon het vertrouwen geven aan Hazard? Deel jouw mening in onderstaande poll.

LEES OOK: Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

Wie moet de aanvoerdersband dragen in Qatar?

Meest recent

Bevestiging: Rode Duivels treffen nog topland voor WK

De Rode Duivels hopen komende zomer hoge ogen te kunnen gooien op het WK. De groepsfase overleven ...

31
31
Charleroi herleeft: Bayat prikt naar De Mil

De strijd om de Champions' Play-Off blijft razend spannend. Vorig weekend nam AA Gent de zesde ...

39
39
Coosemans hard aangepakt: "Hij moet zich herpakken"

Voorlopig blijft Anderlecht ook in 2026 wisselvallig presteren. Drie dagen nadat het AA Gent nog ...

98
98
Transferblunder bij Genk? "Wil bewijzen dat ze fout waren"

Bij KRC Genk blijft de jeugdopleiding een belangrijk stokpaardje, maar niet elk groot talent weet ...

70
70
Bloedmooi model legt alles op tafel over Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht zorgde voor een absolute primeur afgelopen weekend. De VRT-journalist speelde een ...

92
92
'Anderlecht gaat hard: volgende aanwinst is binnen'

Bij Anderlecht lijkt de mercato stilaan helemaal op gang te komen. Na het vertrek van Cedric ...

277
277
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht slaat toe, Lang heeft knaltransfer beet'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

254
254
Vandenbempt maakt Belgische clubs compleet af

Het is enorm spannend in de Jupiler Pro League. De strijd om de top 6 is volledig losgebarsten en de ...

230
230
Snoeiharde Degryse ziet waar het schoentje wringt bij Club

Club Brugge zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag ging het pijnlijk onderuit ...

292
292
‘Afrika Cup krijgt ferm staartje: FIFA grijpt stevig in’

De Afrika Cup stond bol van incidenten, maar op het einde trok Senegal aan het langste eind. ...

477
477
SK Beveren maakt vertrek spits wereldkundig

SK Beveren staat riant aan de leiding in de Challenger Pro League. Het lijkt nu al vast te staan dat ...

77
77
Euvrard likt zijn wonden: dit liep er grondig mis bij Standard

Een alweer zwak Standard verloor kansloos met 2-0 van Sporting Charleroi. Vincent Euvrard krijgt de ...

140
140
Vandenbempt ziet énorm groot probleem bij Club Brugge

Het onterechte ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge heeft niet voor beterschap gezorgd. ...

383
383
'Napoli en AS Roma krijgen ervaren Rode Duivel aangeboden'

AS Roma en Napoli zijn twee ploegen die strijden voor de landstitel in de Serie A, waar ...

79
79
Moet FCV Dender bod JPL-topclub(s) vrezen?

FCV Dender is al een tijdje beter bezig. Afgelopen weekend wonnen ze van een ontstellend zwak Royal ...

122
122
'KRC Genk en FC Utrecht openen transfergesprekken'

Bij KRC Genk was het tot dusver geen geslaagd seizoen. Nicky Hayen ziet dat er toch wel hiaten zijn ...

329
329
Verwerpelijke beelden: Marokkaanse ballenjongens over schreef in finale

Senegal heeft zondagavond de Africa Cup gewonnen ten koste van Marokko na een finale die om allerlei ...

316
316
Spanning in Brugge loopt op: bliksemontslag Leko?

In de Champions League neemt Club Brugge het dinsdagnamiddag op tegen Kairat Almaty. Voor de ...

973
973
Grote ambitie bij herboren Gent: "Gaan we voor vechten"

AA Gent heeft zich zondag op gepaste wijze gerevancheerd voor de bekeruitschakeling op RSC ...

137
137
'Overmars krijgt dubbele transferopdracht bij Antwerp'

Antwerp FC is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft van de Jupiler Pro League. De Great Old zag ...

351
351
'Anderlecht maakt uitzondering: miljoenentransfer nabij'

RSC Anderlecht verloor zondagnamiddag met 4-2 op het veld van KAA Gent, daarbij werd andermaal ...

538
538
‘Paniek bij Club Brugge: Verhaeghe duwt Leko in problemen’

Het rommelt bij Club Brugge. Bart Verhaeghe duikt opnieuw op in de kleedkamer, en dat zet Ivan Leko ...

608
608
Penaltywoede bij Anderlecht: oud-ref spreekt duidelijke taal

KAA Gent won zondagmiddag met 4-2 van RSC Anderlecht en nam zo revanche voor de bekeruitschakeling ...

863
863
Waanzin op Africa Cup: nieuwe beelden en pittige details

Het is uiteindelijk Senegal geworden dat zondagavond beslag wist te leggen op de eindzege in de ...

297
297
Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Club Brugge is zondag al vertrokken naar Kazachstan, waar dinsdag het Champions League-duel ...

720
720

Meer sportnieuws