POLL: Welke Duivel verdient de kapiteinsband in Qatar?

1119 stemmen
POLL: Welke Duivel verdient de kapiteinsband in Qatar?

De voorbije Nations League-duels moeten nog wat bezinken en uiteraard kan er in de komende weken nog heel wat gebeuren in het clubvoetbal. Maar richting het WK kunnen toch enkele bedenkingen gemaakt worden bij de Rode Duivels. Zo worden steeds meer vraagtekens geplaatst rond de positie van Eden Hazard en diens rol als aanvoerder.


In aanloop naar het seizoen weerklonken nochtans heel wat positieve geluiden rond Hazard. Na het verwijderen van een metalen plaatje in zijn enkel kon hij eindelijk weer pijnvrij voetballen en tijdens zijn vakantie had hij zijn conditie dit keer wél goed onderhouden. Maar die positieve geluiden kregen geen vervolg bij Real Madrid. Zo moet Hazard ook dit seizoen vrede nemen met een bijrolletje bij de Spaanse kampioen. En dat gebrek aan speelminuten vertaalt zich ook in zijn prestaties bij de nationale ploeg.

Hazard is er lang niet meer de beslissende speler van weleer. Bovendien blijft het voor hem behoorlijk lastig om een wedstrijd vol te maken, doorgaans wordt hij na een uurtje gewisseld. En dus wordt zijn basisplaats stilaan in vraag gesteld. Zijn plek in de WK-selectie staat voor alle duidelijkheid niet ter discussie. Maar bepaalde kenners en analisten stellen zich de vraag of Hazard gezien zijn huidige situatie niet beter van pas kan komen als luxe-invaller, als joker voor het laatste deel van een match.

NIEUWE KAPITEIN?
Of het ook zover zal komen, valt voorlopig af te wachten. Maar in dat geval zou er wel een nieuwe aanvoerder aangeduid moeten worden. VoetbalNieuws polst zijn lezers in onderstaande poll dan ook naar hun mening: wie is volgens jou de meest geschikte kapitein voor het WK? Kevin De Bruyne, dé draaischijf van het elftal? Thibaut Courtois, een doelman van absoluut topniveau? Record-international Jan Vertonghen misschien? Andere leidersfiguren zoals Toby Alderweireld, Axel Witsel of Romelu Lukaku? Of toch gewoon het vertrouwen geven aan Hazard? Deel jouw mening in onderstaande poll.

LEES OOK: Hazard spreekt zich uit: België dé WK-verrassing?

Wie moet de aanvoerdersband dragen in Qatar?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

95
95
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

15
15
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

49
49
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

31
31
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

106
106
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

118
118
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

28
28
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

46
46
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

56
56
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

285
285
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

157
157
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

47
47
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

216
216
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

143
143
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

144
144
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

92
92
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

429
429
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

335
335
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

133
133
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

136
136
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

97
97
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

169
169
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

201
201
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws