TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende voor Standard, toptalent voor Real'

door
TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende voor Standard, toptalent voor Real'

De transfermarkt is inmiddels zowat overal gesloten, maar vrije spelers kunnen zich wel nog steeds bij een nieuwe club aansluiten. Bovendien raken er ook nog de nodige details bekend over transfers die al dan niet deze zomer plaatsgevonden hebben en worden transfers voor januari al voorbereid. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

De 38-jarige Jelle Van Damme kijkt nog steeds met veel plezier naar de Belgische competitie en vertelde in een interview met Sudpresse dat hij enorm gecharmeerd is door de huidige speelstijl van Standard Luik, waar hij tussen 2010 en 2015 al speelde. Vooral trainer Ronny Deila kan Van Damme wel bekoren. Is er een terugkeer in de maak?

BUITENLAND

Volgens La Gazzetta dello Sport is Romelu Lukaku dolblij dat hij terug in Milaan is en wil de club na het seizoen ook met hem verder. Inter en Chelsea zitten daarom nu al aan de onderhandelingstafel om te bekijken hoe de samenwerking verdergezet kan worden. Daarbij lijkt één voorname optie op tafel te liggen. De kans lijkt het grootst dat Inter Lukaku ook volgend seizoen nog zal huren van Chelsea, waarop de clubs elkaar in 2024 zullen proberen te vinden voor een definitieve transfer.

Chelsea was in het slot van de mercato nog wanhopig op zoek naar een extra middenvelder en kwam daarvoor uit bij de 24-jarige Sander Berge (ex-Genk). De Londenaren informeerden bij Sheffield United of een uitleenbeurt mogelijk was, al dan niet met aankoopoptie. De Engelse tweedeklasser wou daar echter niet van weten, want Berge mocht enkel vertrekken als de afkoopsom in zijn contract op tafel kwam. Dat vonden ze bij Chelsea dan weer te gortig en dus streek op Deadline Day nog Denis Zakaria op huurbasis van Juventus neer.

Chelsea wil graag Denzel Dumfries weghalen bij Inter, maar zijn zijn niet de enige gegadigde. Manchester United ziet de komst van rechterflankverdediger ook zitten, maar er hangt een stevig prijskaartje aan hem vast. Inter wil namelijk 50 miljoen euro voor de Nederlander.

Chelsea dacht eerst aan een zomertransfer, maar de Engelse topclub zou in januari willen toeslaan. Het wil Inter overtuigen met een som van 50 miljoen euro, maar het zou ook bereid zijn om Romelu Lukaku in de deal te betrekken. Chelsea zou voorstellen om de Rode Duivel ook volgend jaar uit te lenen aan Inter, dat hem dit jaar voor 8 miljoen euro huurt.

Chelsea mikt ook op de komst van een extra flankaanvaller. De Portugees Rafael Leao (AC Milan) wordt genoemd, net als Leandro Trossard. Maar dan moet er wel ruimte gecreëerd worden binnen de huidige selectie. En daarvoor wordt onder meer richting Christian Pulisic gekeken. Daar zou Juventus van willen profiteren. Volgens Calciomercato vonden zelfs al verkennende gesprekken plaats tussen Juve en de entourage van Pulisic.

De voorbije weken doken er berichten op dat Newcastle United tijdens de wintermercato 15 miljoen pond veil zou hebben gehad voor Youri Tielemans. Volgens de Mirror beschikt Newcastle over een 'geheim wapen' om Tielemans te overtuigen. Zij stellen dat Graeme Jones onze landgenoot weleens zou kunnen overtuigen van een transfer. De 52-jarige Engelsman is assistent van Eddie Howe bij Newcastle, maar was van 2016 tot 2018 de rechterhand van Roberto Martinez bij de Rode Duivels. Hij zou in die periode een uitstekende band opgebouwd hebben met Tielemans.

Onlangs raakte al bekend dat Jason Denayer op het punt staat om een contract te gaan ondertekenen bij Shabab Al-Ahli. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano is die overgang dan ook zo goed als rond. De Rode Duivel zou volgens Romano gisteren op het vliegtuig gezeten hebben richting Dubai. Vandaag zou hij er zijn medische proeven afleggen, waarna hij officieel zal voorgesteld worden bij de club uit de Verenigde Arabische Emiraten.

Jude Bellingham (Borussia Dortmund) heeft de clubs voor het uitkiezen, maar volgens Marca heeft hij nu al een grote voorkeur. Zo zou de middenvelder de Engelse grootmachten willen afwijzen om bij Real Madrid aan de slag te kunnen gaan. Maar er moet natuurlijk wel een akkoord met Dortmund gevonden worden. Volgens The Athletic bedraagt de vraagprijs maar liefst 150 miljoen euro.

LEES OOK: ‘Schoktransfer Lukaku: verrassende grootmacht lonkt’

Zal Van Damme een comeback maken?

Meest recent

Oosting verrast met uitspraken na nieuwe mokerslag

Royal Antwerp FC kreeg een nieuwe mokerslag in de Europe Play-Offs. The Great Old ging met 2-1 ...

6
6
Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

18
18
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

94
94
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

25
25
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

35
35
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

42
42
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

121
121
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

67
67
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

92
92
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

570
570
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

107
107
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

431
431
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

64
64
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

559
559
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

74
74
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

129
129
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

246
246
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

115
115
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

110
110
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

58
58
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

134
134
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

198
198
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

259
259
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

104
104

Meer sportnieuws