TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende voor Standard, toptalent voor Real'

171 stemmen
TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende voor Standard, toptalent voor Real'

De transfermarkt is inmiddels zowat overal gesloten, maar vrije spelers kunnen zich wel nog steeds bij een nieuwe club aansluiten. Bovendien raken er ook nog de nodige details bekend over transfers die al dan niet deze zomer plaatsgevonden hebben en worden transfers voor januari al voorbereid. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

De 38-jarige Jelle Van Damme kijkt nog steeds met veel plezier naar de Belgische competitie en vertelde in een interview met Sudpresse dat hij enorm gecharmeerd is door de huidige speelstijl van Standard Luik, waar hij tussen 2010 en 2015 al speelde. Vooral trainer Ronny Deila kan Van Damme wel bekoren. Is er een terugkeer in de maak?

BUITENLAND

Volgens La Gazzetta dello Sport is Romelu Lukaku dolblij dat hij terug in Milaan is en wil de club na het seizoen ook met hem verder. Inter en Chelsea zitten daarom nu al aan de onderhandelingstafel om te bekijken hoe de samenwerking verdergezet kan worden. Daarbij lijkt één voorname optie op tafel te liggen. De kans lijkt het grootst dat Inter Lukaku ook volgend seizoen nog zal huren van Chelsea, waarop de clubs elkaar in 2024 zullen proberen te vinden voor een definitieve transfer.

Chelsea was in het slot van de mercato nog wanhopig op zoek naar een extra middenvelder en kwam daarvoor uit bij de 24-jarige Sander Berge (ex-Genk). De Londenaren informeerden bij Sheffield United of een uitleenbeurt mogelijk was, al dan niet met aankoopoptie. De Engelse tweedeklasser wou daar echter niet van weten, want Berge mocht enkel vertrekken als de afkoopsom in zijn contract op tafel kwam. Dat vonden ze bij Chelsea dan weer te gortig en dus streek op Deadline Day nog Denis Zakaria op huurbasis van Juventus neer.

Chelsea wil graag Denzel Dumfries weghalen bij Inter, maar zijn zijn niet de enige gegadigde. Manchester United ziet de komst van rechterflankverdediger ook zitten, maar er hangt een stevig prijskaartje aan hem vast. Inter wil namelijk 50 miljoen euro voor de Nederlander.

Chelsea dacht eerst aan een zomertransfer, maar de Engelse topclub zou in januari willen toeslaan. Het wil Inter overtuigen met een som van 50 miljoen euro, maar het zou ook bereid zijn om Romelu Lukaku in de deal te betrekken. Chelsea zou voorstellen om de Rode Duivel ook volgend jaar uit te lenen aan Inter, dat hem dit jaar voor 8 miljoen euro huurt.

Chelsea mikt ook op de komst van een extra flankaanvaller. De Portugees Rafael Leao (AC Milan) wordt genoemd, net als Leandro Trossard. Maar dan moet er wel ruimte gecreëerd worden binnen de huidige selectie. En daarvoor wordt onder meer richting Christian Pulisic gekeken. Daar zou Juventus van willen profiteren. Volgens Calciomercato vonden zelfs al verkennende gesprekken plaats tussen Juve en de entourage van Pulisic.

De voorbije weken doken er berichten op dat Newcastle United tijdens de wintermercato 15 miljoen pond veil zou hebben gehad voor Youri Tielemans. Volgens de Mirror beschikt Newcastle over een 'geheim wapen' om Tielemans te overtuigen. Zij stellen dat Graeme Jones onze landgenoot weleens zou kunnen overtuigen van een transfer. De 52-jarige Engelsman is assistent van Eddie Howe bij Newcastle, maar was van 2016 tot 2018 de rechterhand van Roberto Martinez bij de Rode Duivels. Hij zou in die periode een uitstekende band opgebouwd hebben met Tielemans.

Onlangs raakte al bekend dat Jason Denayer op het punt staat om een contract te gaan ondertekenen bij Shabab Al-Ahli. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano is die overgang dan ook zo goed als rond. De Rode Duivel zou volgens Romano gisteren op het vliegtuig gezeten hebben richting Dubai. Vandaag zou hij er zijn medische proeven afleggen, waarna hij officieel zal voorgesteld worden bij de club uit de Verenigde Arabische Emiraten.

Jude Bellingham (Borussia Dortmund) heeft de clubs voor het uitkiezen, maar volgens Marca heeft hij nu al een grote voorkeur. Zo zou de middenvelder de Engelse grootmachten willen afwijzen om bij Real Madrid aan de slag te kunnen gaan. Maar er moet natuurlijk wel een akkoord met Dortmund gevonden worden. Volgens The Athletic bedraagt de vraagprijs maar liefst 150 miljoen euro.

LEES OOK: Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Zal Van Damme een comeback maken?

Meest recent

CIES maakt 'beste JPL-team' bekend: aantal verrassingen

Onderzoeksbureau CIES heeft zijn beste elftal van de Jupiler Pro League meegedeeld. Ze deden dat aan ...

15
15
Klaar voor WK: De Bruyne pakt uit met prinsheerlijke assist

In de Italiaanse Serie A wou SSC Napoli zondagavond zijn tweede plaats veilige stellen. Een puntje ...

15
15
'Porto springt in de dans om steunpilaar Club Brugge'

Zondag zet Club Brugge een punt achter zijn seizoen, maar voor de sportieve leiding zal het echte ...

48
48
Opstellingen PO I: Club met Mignolet, onuitgegeven ploeg RSCA

Zondagavond wordt de slotspeeldag van de Champions' Play-Offs integraal op hetzelfde moment ...

104
104
'Alonso laat zich gelden: Chelsea-bom van 80 miljoen'

Chelsea FC wil zondagavond alsnog een Europees ticket veroveren, maar de supporters kijken ook al ...

32
32
"Pure criminaliteit" - zware gevolgen na rellen Waalse derby

Vlak voor het einde van het seizoen heeft het Belgische voetbal zich nogmaals van zijn lelijkste ...

114
114
'Atlético en co schrikken: transferstatement Club-bestuur'

Dat Club Brugge een aantal sterkhouders zal kwijtspelen, staat inmiddels buiten kijf. Maar de ...

286
286
Nieuwe trainerswissel? 'Union beslist over Hubert'

Union SG moest de voorbije seizoenen steevast van trainer wisselen. Zo'n scenario lijkt zich niet te ...

198
198
Club naar Champions League: nu al uitsluitsel over loting

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

497
497
Ploegmaats voorzien bijzonder 'afscheidscadeau' Mignolet

Simon Mignolet werkt zondagavond zijn laatste wedstrijd als profvoetballer af. De supporters van ...

125
125
Pfaff stinkend rijk? Zoveel levert verbluffende veiling op

De legendarische voetbalcollectie van Jean-Marie Pfaff is in Parijs onder de hamer gegaan. ...

106
106
Drama nipt voorkomen: Ajax door kleinste gaatje naar Europa

Ajax heeft zondagmiddag op het laatste nippertje nog een Europees ticket uit de brand gesleept. In ...

103
103
JPL 'Talent vh Jaar': De Cat níét bij drie kandidaten

Maandagavond worden de uitblinkers van het voorbije seizoen nog eens in de verf gezet op de Pro ...

379
379
'Toptransfer Joaquin Seys: Club hakt knoop door'

Met hun sterke prestaties van de voorbije maanden, hebben heel wat spelers van Club Brugge zich in ...

678
678
Kane-statement bij Bayern: Barça krijgt tik om de oren

Bayern München verzekerde zich zaterdag van de Duitse dubbel door in de bekerfinale met VfB ...

95
95
Schokkend! Nieuwe beelden duiken op na veldslag op Sclessin

Sporting Charleroi won zaterdagavond met 0-2 van Standard en kostte de Rouches zo de eindzege in de ...

270
270
Genk zet zinnen op smaakmaker: "Hij is zeker interessant"

KRC Genk hoopt zich via de barrages alsnog te verzekeren van een Europees ticket. Dat weerhoudt de ...

438
438
Brandon Mechele deelt nieuws dat enorm veel emoties losmaakt

De komende dagen staan volledig in het teken van feest, emotie en mooie vooruitzichten. Terwijl ...

300
300
'Nieuwe trainer Napoli absoluut godsgeschenk De Bruyne'

SSC Napoli wil zondagavond zijn tweede plaats veilig stellen in de afsluitende competitiematch tegen ...

169
169
Revanche Tzolis: vier uitdagers voor 'Player of the Season'

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

353
353
TU: 'Trainerscarrousel in JPL, eerste aanwinsten Club/RSCA'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

408
408
Rampscenario voor Genk: halve basisploeg mist barrage

Op de valreep kroonde KRC Genk zich alsnog tot winnaar van de Europe Play-Offs. Straks weten de ...

183
183
Janssen onthult toekomstplannen: "Anderlecht of Brugge?"

Het einde van het seizoen gaat traditiegetrouw weer gepaard met oudgedienden die op emotionele wijze ...

492
492
Kippenvel: Van der Elst schrijft eerbetoon aan Vanaken

Christos Tzolis is de gevierde held bij Club Brugge, maar ook Hans Vanaken zijn aandeel in de ...

114
114
'Code rood voor Sibierski: nieuw toptarget Anderlecht'

RSC Anderlecht hoopt een op z'n zachtst gezegd matig seizoen nog in schoonheid af te sluiten tegen ...

375
375

Meer sportnieuws