TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende voor Standard, toptalent voor Real'

door
TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende voor Standard, toptalent voor Real'

De transfermarkt is inmiddels zowat overal gesloten, maar vrije spelers kunnen zich wel nog steeds bij een nieuwe club aansluiten. Bovendien raken er ook nog de nodige details bekend over transfers die al dan niet deze zomer plaatsgevonden hebben en worden transfers voor januari al voorbereid. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

De 38-jarige Jelle Van Damme kijkt nog steeds met veel plezier naar de Belgische competitie en vertelde in een interview met Sudpresse dat hij enorm gecharmeerd is door de huidige speelstijl van Standard Luik, waar hij tussen 2010 en 2015 al speelde. Vooral trainer Ronny Deila kan Van Damme wel bekoren. Is er een terugkeer in de maak?

BUITENLAND

Volgens La Gazzetta dello Sport is Romelu Lukaku dolblij dat hij terug in Milaan is en wil de club na het seizoen ook met hem verder. Inter en Chelsea zitten daarom nu al aan de onderhandelingstafel om te bekijken hoe de samenwerking verdergezet kan worden. Daarbij lijkt één voorname optie op tafel te liggen. De kans lijkt het grootst dat Inter Lukaku ook volgend seizoen nog zal huren van Chelsea, waarop de clubs elkaar in 2024 zullen proberen te vinden voor een definitieve transfer.

Chelsea was in het slot van de mercato nog wanhopig op zoek naar een extra middenvelder en kwam daarvoor uit bij de 24-jarige Sander Berge (ex-Genk). De Londenaren informeerden bij Sheffield United of een uitleenbeurt mogelijk was, al dan niet met aankoopoptie. De Engelse tweedeklasser wou daar echter niet van weten, want Berge mocht enkel vertrekken als de afkoopsom in zijn contract op tafel kwam. Dat vonden ze bij Chelsea dan weer te gortig en dus streek op Deadline Day nog Denis Zakaria op huurbasis van Juventus neer.

Chelsea wil graag Denzel Dumfries weghalen bij Inter, maar zijn zijn niet de enige gegadigde. Manchester United ziet de komst van rechterflankverdediger ook zitten, maar er hangt een stevig prijskaartje aan hem vast. Inter wil namelijk 50 miljoen euro voor de Nederlander.

Chelsea dacht eerst aan een zomertransfer, maar de Engelse topclub zou in januari willen toeslaan. Het wil Inter overtuigen met een som van 50 miljoen euro, maar het zou ook bereid zijn om Romelu Lukaku in de deal te betrekken. Chelsea zou voorstellen om de Rode Duivel ook volgend jaar uit te lenen aan Inter, dat hem dit jaar voor 8 miljoen euro huurt.

Chelsea mikt ook op de komst van een extra flankaanvaller. De Portugees Rafael Leao (AC Milan) wordt genoemd, net als Leandro Trossard. Maar dan moet er wel ruimte gecreëerd worden binnen de huidige selectie. En daarvoor wordt onder meer richting Christian Pulisic gekeken. Daar zou Juventus van willen profiteren. Volgens Calciomercato vonden zelfs al verkennende gesprekken plaats tussen Juve en de entourage van Pulisic.

De voorbije weken doken er berichten op dat Newcastle United tijdens de wintermercato 15 miljoen pond veil zou hebben gehad voor Youri Tielemans. Volgens de Mirror beschikt Newcastle over een 'geheim wapen' om Tielemans te overtuigen. Zij stellen dat Graeme Jones onze landgenoot weleens zou kunnen overtuigen van een transfer. De 52-jarige Engelsman is assistent van Eddie Howe bij Newcastle, maar was van 2016 tot 2018 de rechterhand van Roberto Martinez bij de Rode Duivels. Hij zou in die periode een uitstekende band opgebouwd hebben met Tielemans.

Onlangs raakte al bekend dat Jason Denayer op het punt staat om een contract te gaan ondertekenen bij Shabab Al-Ahli. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano is die overgang dan ook zo goed als rond. De Rode Duivel zou volgens Romano gisteren op het vliegtuig gezeten hebben richting Dubai. Vandaag zou hij er zijn medische proeven afleggen, waarna hij officieel zal voorgesteld worden bij de club uit de Verenigde Arabische Emiraten.

Jude Bellingham (Borussia Dortmund) heeft de clubs voor het uitkiezen, maar volgens Marca heeft hij nu al een grote voorkeur. Zo zou de middenvelder de Engelse grootmachten willen afwijzen om bij Real Madrid aan de slag te kunnen gaan. Maar er moet natuurlijk wel een akkoord met Dortmund gevonden worden. Volgens The Athletic bedraagt de vraagprijs maar liefst 150 miljoen euro.

LEES OOK: 'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Zal Van Damme een comeback maken?

Meest recent

'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

20
20
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

37
37
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

101
101
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

36
36
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

187
187
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

16
16
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

340
340
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

145
145
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

46
46
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

440
440
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

97
97
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

100
100
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

52
52
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

200
200
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

123
123
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

97
97
RAFC-fan Tom Waes staat aan begin van bloedstollend avontuur

Na een bijzonder moeilijke periode slaat Tom Waes een nieuw hoofdstuk open. Eind 2024 raakte de ...

22
22
Meer dan 50 miljoen? Godts reageert op transfergeruchten

Mika Godts loopt dezer dagen serieus in de kijker. De flankaanvaller is dit seizoen helemaal ...

35
35
Mokerslag Liverpool en Frankrijk: einde seizoen en geen WK

Het zijn spannende weken, want de nationale competities naderen hun ontknoping en met het WK aan de ...

51
51
TRANSFERUURTJE: 'Knaltransfer Sadiki, wenslijst Anderlecht klaar'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

163
163
Vrouwelijke T1 aangevallen: Kompany springt in de bres

Vincent Kompany neemt het vanavond op tegen Real Madrid in de return van de kwartfinale van de ...

166
166
Ruben Van Gucht brengt BV tot absoluut kookpunt

Ruben Van Gucht is nu al enkele jaren niet meer uit de media weg te slaan. Relationele perikelen, ...

79
79
‘Rode Duivels hopen: onverwachte wending van toptalent?’

De Rode Duivels zagen de afgelopen jaren heel wat talenten voor een ander land kiezen, maar mogelijk ...

180
180
'Charleroi wil aanvallende pion wegplukken bij Anderlecht'

Sporting Charleroi heeft Nicolas Frutos enkele weken geleden aangesteld als de nieuwe sportief ...

147
147
Debast: "Van hen leerde ik het meest bij Anderlecht"

Zeno Debast kende dit seizoen maandenlang blessureleed. De afgelopen weken is hij weer fit en hij ...

146
146

Meer sportnieuws