TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende voor Standard, toptalent voor Real'

door
TRANSFERUURTJE: 'Oude bekende voor Standard, toptalent voor Real'

De transfermarkt is inmiddels zowat overal gesloten, maar vrije spelers kunnen zich wel nog steeds bij een nieuwe club aansluiten. Bovendien raken er ook nog de nodige details bekend over transfers die al dan niet deze zomer plaatsgevonden hebben en worden transfers voor januari al voorbereid. VoetbalNieuws verzamelt al het belangrijkste transfernieuws daarom dagelijks om 12u in het Transferuurtje.


JUPILER PRO LEAGUE

De 38-jarige Jelle Van Damme kijkt nog steeds met veel plezier naar de Belgische competitie en vertelde in een interview met Sudpresse dat hij enorm gecharmeerd is door de huidige speelstijl van Standard Luik, waar hij tussen 2010 en 2015 al speelde. Vooral trainer Ronny Deila kan Van Damme wel bekoren. Is er een terugkeer in de maak?

BUITENLAND

Volgens La Gazzetta dello Sport is Romelu Lukaku dolblij dat hij terug in Milaan is en wil de club na het seizoen ook met hem verder. Inter en Chelsea zitten daarom nu al aan de onderhandelingstafel om te bekijken hoe de samenwerking verdergezet kan worden. Daarbij lijkt één voorname optie op tafel te liggen. De kans lijkt het grootst dat Inter Lukaku ook volgend seizoen nog zal huren van Chelsea, waarop de clubs elkaar in 2024 zullen proberen te vinden voor een definitieve transfer.

Chelsea was in het slot van de mercato nog wanhopig op zoek naar een extra middenvelder en kwam daarvoor uit bij de 24-jarige Sander Berge (ex-Genk). De Londenaren informeerden bij Sheffield United of een uitleenbeurt mogelijk was, al dan niet met aankoopoptie. De Engelse tweedeklasser wou daar echter niet van weten, want Berge mocht enkel vertrekken als de afkoopsom in zijn contract op tafel kwam. Dat vonden ze bij Chelsea dan weer te gortig en dus streek op Deadline Day nog Denis Zakaria op huurbasis van Juventus neer.

Chelsea wil graag Denzel Dumfries weghalen bij Inter, maar zijn zijn niet de enige gegadigde. Manchester United ziet de komst van rechterflankverdediger ook zitten, maar er hangt een stevig prijskaartje aan hem vast. Inter wil namelijk 50 miljoen euro voor de Nederlander.

Chelsea dacht eerst aan een zomertransfer, maar de Engelse topclub zou in januari willen toeslaan. Het wil Inter overtuigen met een som van 50 miljoen euro, maar het zou ook bereid zijn om Romelu Lukaku in de deal te betrekken. Chelsea zou voorstellen om de Rode Duivel ook volgend jaar uit te lenen aan Inter, dat hem dit jaar voor 8 miljoen euro huurt.

Chelsea mikt ook op de komst van een extra flankaanvaller. De Portugees Rafael Leao (AC Milan) wordt genoemd, net als Leandro Trossard. Maar dan moet er wel ruimte gecreëerd worden binnen de huidige selectie. En daarvoor wordt onder meer richting Christian Pulisic gekeken. Daar zou Juventus van willen profiteren. Volgens Calciomercato vonden zelfs al verkennende gesprekken plaats tussen Juve en de entourage van Pulisic.

De voorbije weken doken er berichten op dat Newcastle United tijdens de wintermercato 15 miljoen pond veil zou hebben gehad voor Youri Tielemans. Volgens de Mirror beschikt Newcastle over een 'geheim wapen' om Tielemans te overtuigen. Zij stellen dat Graeme Jones onze landgenoot weleens zou kunnen overtuigen van een transfer. De 52-jarige Engelsman is assistent van Eddie Howe bij Newcastle, maar was van 2016 tot 2018 de rechterhand van Roberto Martinez bij de Rode Duivels. Hij zou in die periode een uitstekende band opgebouwd hebben met Tielemans.

Onlangs raakte al bekend dat Jason Denayer op het punt staat om een contract te gaan ondertekenen bij Shabab Al-Ahli. Volgens transfergoeroe Fabrizio Romano is die overgang dan ook zo goed als rond. De Rode Duivel zou volgens Romano gisteren op het vliegtuig gezeten hebben richting Dubai. Vandaag zou hij er zijn medische proeven afleggen, waarna hij officieel zal voorgesteld worden bij de club uit de Verenigde Arabische Emiraten.

Jude Bellingham (Borussia Dortmund) heeft de clubs voor het uitkiezen, maar volgens Marca heeft hij nu al een grote voorkeur. Zo zou de middenvelder de Engelse grootmachten willen afwijzen om bij Real Madrid aan de slag te kunnen gaan. Maar er moet natuurlijk wel een akkoord met Dortmund gevonden worden. Volgens The Athletic bedraagt de vraagprijs maar liefst 150 miljoen euro.

LEES OOK: Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Zal Van Damme een comeback maken?

Meest recent

Schokkende details incidenten Utrecht-Genk: "Nog nooit meegemaakt"

In de Europa League ging KRC Genk donderdagavond op bezoek bij FC Utrecht. Maar de match moest bijna ...

172
172
Zulte Waregem slaat toe: aanwinst tekent tot 2028

Zulte Waregem heeft de selectie van coach Sven Vandenbroeck verder versterkt. Zo kondigde Essevee ...

24
24
'Genk opent gesprekken voor eerste winteraanwinst'

KRC Genk wil donderdagavond in Utrecht zijn eerste overwinning sinds eind november boeken. ...

108
108
Utrecht-Genk uitgesteld: peperspray ingezet, uitfans niet meer binnen

In de Europa League kruist KRC Genk donderdagavond de degens met FC Utrecht. Maar de aftrap van dat ...

775
775
Straffe transfer Dzeko, United laat grote naam gaan

De winterse transferperiode nadert stilaan zijn climax, maar er wordt nog lustig van club gewisseld. ...

69
69
UEL: Feyenoord bezweert crisis, Tielemans klopt Tedesco

Donderdag wordt de voorlaatste speeldag van de League Phase in de Europa League afgewerkt. Tijdens ...

31
31
Hayen zoekt eerste zege: grote verrassing in basiself

KRC Genk zoekt nog steeds naar zijn eerste overwinning onder hoofdcoach Nicky Hayen. Die hoopt het ...

54
54
'Anderlecht ontploft: winterknaller schiet naar 30 miljoen’

Anderlecht heeft deze week geïnformeerd naar een 19-jarige flankaanvaller uit Spanje. En net nu ...

518
518
'Man United wild van JPL-chouchou: droomtransfer in zicht'

De Jupiler Pro League vormde afgelopen zomer andermaal een ideale springplank voor verschillende ...

387
387
'Drie wintertransfers: Club haalt miljoenenkanon boven'

Club Brugge is stilaan onder stoom aan het komen op de winterse transfermarkt. Blauw-Zwart ...

1080
1080
KVM met rug tegen muur gezet: steunpilaar dropt transfereis

KV Mechelen staat na 21 speeldagen nog steeds op de vijfde plaats en behoudt dus een goede kans op ...

345
345
Handtekeningen gezet: Duranville verrast met nieuwe club

Julien Duranville zag zijn carrière de voorbije maanden helemaal in het slop belandden. Maar ...

37
37
Pijnlijke details Noa Lang-aftocht: opvallende rol Lukaku

Amper een half seizoen na zijn komst, staat Noa Lang alweer op punt om SSC Napoli te verlaten. ...

184
184
'Mooie comeback bij Anderlecht: contractvoorstel op tafel'

De sportieve leiding van RSC Anderlecht heeft zijn handen momenteel meer dan vol. De Brusselaars ...

481
481
'Leko houdt adem in: transfersoap bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt de kern in januari te versterken, maar Ivan Leko dreigt ook nog enkele ...

320
320
'Kindermans hakt knoop door: Anderlecht of Antwerp?'

Het zijn drukke dagen bij RSC Anderlecht, waar Luis Vazquez en Mads Kikkenborg werden ingeruild voor ...

823
823
Horrortrip in Kazachstan: Club-supporters achter tralies

Club Brugge werd dinsdagnamiddag door ruim 500 fans aangemoedigd in het verre en ijskoude ...

237
237
'Club Brugge heeft beet: groen licht voor toptarget'

De beloofde versterking bleef tot dusver achterwege, maar stilaan lijkt Club Brugge ontwaakt uit ...

629
629
'Anderlecht en AA Gent lopen blauwtje bij dure vogel'

Ook in deze wintermercato komen de Belgische topploegen geregeld in mekaars vaarwater terecht. Na ...

106
106
Leko vloekt: voetbalbond maakt schorsing Ordonez bekend

In de Champions League blijft Club Brugge in de running voor de knock-outfase, maar ook in eigen ...

613
613
Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk?

KRC Genk moet de knop snel omdraaien na de nederlaag tegen Zulte Waregem, want in de Europa League ...

406
406
'Club Brugge dropt bom: ex-smaakmaker Cercle zet kribbel'

Tot dusver bleef het stil op inkomend gebied, maar ook Club Brugge lijkt stilaan een versnelling ...

764
764
'Anderlecht slaat geweldige slag en troeft 14(!) clubs af'

Bij Anderlecht ontdekten ze in de voorbije maanden met Nathan De Cat een nieuwe parel, maar er zit ...

679
679
'Genk ziet prestigieuze deal alsnog in het water vallen'

Bij KRC Genk is het tot dusver een vrij rustige wintermercato. Met Patrik Hrosovsky zagen ze wel een ...

202
202
'Lokeren krijgt transferverbod om zeer bizarre reden'

De wintermercato is volop aan de gang, maar in de Challenger Pro League zitten enkele teams met een ...

129
129

Meer sportnieuws