Makelaar Vlap doet boekje open over Anderlecht-deal

251 stemmen
Makelaar Vlap doet boekje open over Anderlecht-deal

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer weer verschillende nieuwe namen in huis. Daartegenover deed de recordkampioen echter ook een pak spelers van de hand. Zo werd bijvoorbeeld definitief afscheid genomen van Michel Vlap, die voor een bescheiden bedrag naar FC Twente terugkeerde.


In de zomer van 2019 betaalde RSCA een slordige 7 à 8 miljoen euro om de spelmaker over te nemen van sc Heerenveen. De Nederlander begon ook erg veelbelovend aan zijn passage in het Lotto Park. Maar hij kon zijn niveau niet volhouden en kwam steeds minder aan spelen toe. Al snel werd hij dan ook verhuurd aan het Duitse Arminia Bielefeld. En het jaar nadien speelde hij op uitleenbasis voor Twente, dat hem uiteindelijk dus ook definitief overnam. Zijn avontuur bij Paars-Wit werd dus allerminst een succes.

Toch stelt zijn zaakwaarnemer Roderik van Kerkhof dat Anderlecht destijds een goede stap was voor de 25-jarige Fries. "Ik was er destijds niet bij om die stap te maken, dus ik weet niet of er eventuele alternatieven waren. Maar van buitenaf bekeken was dat een prima stap", klinkt het bij de podcast BoostEleven. "Maar dan krijg je te maken met een club als Anderlecht. Daar lopen meer goede voetballers en daar spelen ook wel eens belangen van mensen. Dan heb je op een gegeven moment acht spelers voor één of twee bepaalde posities. Dan ben je één van die acht en kom je in de problemen."

DURE BANKZITTER
Van Kerkhof regelde afgelopen zomer wel de transfer van Vlap naar Twente. Al was het niet evident een akkoord te vinden tussen alle partijen. Uiteindelijk speelde hij de salariskaart uit bij RSCA. "Anderlecht wil anderhalf miljoen euro meer hebben dan dat FC Twente wil betalen. Michel gaat er in salaris enorm op achteruit. Als hij bij Anderlecht blijft, dan hebben zij behoorlijk wat salaris te betalen in twee jaar. Misschien gaat hij niet bij de twee posities op dat middenveld horen. Dan is het wel een erg dure bankzitter. Die puzzel moet je dan met elkaar maken. Wij hebben daarin als partij opgetreden die geprobeerd heeft om alledrie de belangen bij elkaar te krijgen."

LEES OOK: 'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

Vlap werd te snel afgeschreven bij Anderlecht ...

Meest recent

"Scheidsrechter zag het anders" - Broos scherp na dubbel rood

Wat één van de hoogtepunten uit zijn carrière moest worden, draaide uit op een ...

1
1
Analisten vellen verdict: Vanaken titularis tegen Egypte?

In aanloop naar de WK-opener tegen Egypte, wordt al volop gespeculeerd over de mogelijke basisploeg ...

14
14
'Anderlecht vliegt direct mercato op met Goto-miljoenen'

RSC Anderlecht wacht nog steeds op een nieuwe trainer, maar is ondertussen wel actief op de ...

127
127
Openingsmatch met drie rode kaarten: Mexico klopt zwak Zuid-Afrika

Co-gastland Mexico is met een perfect rapport aan het wereldkampioenschap begonnen. In de ...

48
48
'Mourinho-effect: Real plukt topspeler weg onder neus Barça'

José Mourinho is de nieuwe trainer van Real Madrid. De Portugese trainer werd donderdag ...

60
60
Beste spelers WK '26: twee Rode Duivels in top 50

Het wereldkampioenschap 2026 is donderdagavond officieel op gang getrapt. In de komende weken wordt ...

129
129
Grote ergernis bij WK-openingsmatch: "Doodsteek voetbalfan"

De kop is eraf op het wereldkampioenschap 2026. Co-gastland Mexico en het Zuid-Afrika van bondscoach ...

158
158
Imke Courtois kiest basiself Duivels: Vanaken én grote verrassing

De Rode Duivels staan tijdens hun eerste WK-groepsmatch meteen voor een serieuze uitdaging. Egypte ...

168
168
Spraakmakende comeback rond: Mourinho nieuwe coach Real

Vlak voor de openingswedstrijd van het WK bracht Real Madrid groot nieuws naar buiten. De ...

57
57
Eerste zomeraanwinst: Zulte Waregem shopt in eigen land

Zulte Waregem heeft donderdag afscheid genomen van smaakmaker Jeppe Erenbjerg, die naar KRC Genk ...

134
134
Talisman bij Duivels: "Hij heeft enorm veel goesting"

De Rode Duivels zijn bereide zich momenteel voor op hun eerste WK-wedstrijd. Aan motivatie om er een ...

284
284
'Anderlecht grijpt mis: groen licht toptransfer Duranville'

Terwijl het wereldkampioenschap in de startblokken staat, begint in Europa stilaan de ...

346
346
Laatste kunststuk als Duivel? Courtois open over afscheid

De Rode Duivels bereiden zich momenteel in Seattle voor op hun eerste WK-wedstrijd van aanstaande ...

77
77
Zwaar dilemma Garcia: "Dat duo mag blijven staan"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

532
532
"Brute waarheid" - Ronaldo keihard aangepakt vlak voor WK

De verwachtingen rond Portugal zijn bijzonder groot voor het WK in de VS, Canada en Mexico. ...

72
72
Vanaken-schok in basiself Duivels? "Tielemans op de bank"

Donderdagavond trappen Mexico en Zuid-Afrika het wereldkampioenschap 2026 op gang. Aanstaande ...

428
428
Club Brugge droomt van stunttransfer van 20 miljoen

Club Brugge volgt het WK met grote ogen. De jonge speler op het WK kan zich daar op het grootste ...

621
621
'Club Brugge richt pijlen op Nigeriaanse flankaanvaller'

Zowel op uitgaand als inkomend vlak wordt er deze zomer heel wat verkeer verwacht bij Club Brugge. ...

240
240
Anderlecht-fans reageren massaal op vertrek van Goto

De eerste grote uitgaande transfer van deze zomermercato is een feit. Via de officiële kanalen ...

297
297
Hugo Broos beroert tot tranen toe met tragisch verhaal

Hugo Broos heeft in zijn carrière al zowat alles meegemaakt. Maar vanavond, wanneer ...

99
99
'Anderlecht zoekt T1: topkandidaat Sibierski haakt af'

Op uitgaand vlak zit er stilaan schot in de zaak, maar inkomende dossiers wist RSC Anderlecht tot op ...

907
907
'Grote kuis in Anderlecht: abrupte exit in de maak'

Nadat het eerder al een aantal huurlingen uitzwaaide, en enkele aflopende contracten niet meer ...

487
487
Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Opvallende beelden vanuit de Wetstraat 16, waar Bart De Wever zich vlak voor de openingswedstrijd ...

149
149
'Club Brugge aast op dubbelslag bij PSG'

Bij Club Brugge lijkt er deze zomer heel wat te gaan bewegen. Het zal vervangers moeten vinden voor ...

453
453
Vossen ziet Genk goudmijn aanboren op transfermarkt

Jelle Vossen is nog op zoek naar een nieuwe uitdaging. De 37-jarige spits nam enkele weken geleden ...

603
603

Meer sportnieuws