Géén België: Luis Enrique geeft WK-favorieten

197 stemmen
Géén België: Luis Enrique geeft WK-favorieten

Nu de interland-break er bijna opzit, kan het clubvoetbal weer in alle hevigheid losbarsten. Maar het is uiteraard ook al toeleven naar de start van het WK in Qatar. Op zondag 20 november wordt de openingswedstrijd tussen het gastland en Ecuador immers al afgewerkt.


Nog minder dan twee maanden te gaan en dus is het stilaan duidelijk welke landen straks de grote favorieten zullen zijn. Aan kanshebbers in ieder geval geen gebrek. Het is Frankrijk dat als titelverdediger naar Qatar afzakt en op basis van de kwaliteiten in de selectie hebben Les Blues een goede kans om zichzelf op te vangen. Van het jonge Spanje wordt eveneens veel verwacht, net zoals van EK-finalist Engeland.

Daarnaast komen er ook heel wat outsiders uit Europa: Portugal, België, Nederland, Duitsland, ... . Maar volgens de Spaanse bondscoach Luis Enrique moeten de favorieten toch vooral in Zuid-Amerika gezocht gaan worden. "Argentinië en Brazilië zullen altijd bij de favorieten horen, gekeken naar hun geschiedenis op het WK", maakte Enrique maandag duidelijk op zijn persbabbel.

VIJFDE KEER EUROPA?
Al sluit de trainer zeker niet uit dat de wereldtitel net zoals bij de vorige vier edities naar een Europees land gaat. "Er zijn ook veel goede teams in Europa. Durft iemand over Engeland en Frankrijk heen te kijken? Om de favorieten te vinden, kun je verder ook kijken wie de meeste punten heeft behaald op de FIFA-ranglijst", aldus Enrique.

LEES OOK: 'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

De komende wereldkampioen komt uit ...

Meest recent

Voetbalfan in de wolken: nieuwe grote doorbraak in DAZN-soap

De Belgische voetballiefhebber kreeg de voorbije weken goed nieuws. Zo raakte bekend dat ...

0
0
Coosemans doorbreekt stilte: dé reden voor bizar theaterstuk

Colin Coosemans heeft de voorbije dagen heel wat kritiek over zich heen gekregen. De aanvoerder van ...

78
78
'Club Brugge choqueert Anderlecht met pijnlijke transfer'

Club Brugge kijkt naar Nederland voor een transfer en dat zorgt voor gefronste wenkbrauwen in ...

65
65
'Eerste zomeraanwinst: Club pusht voor opvolger Stankovic'

Club Brugge zal tijdens de zomermaanden heel wat vers bloed moeten aanwerven en de eerste aanwinst ...

130
130
Puur ongeloof bij Ronaldo: titelfeest implodeert in 98ste

Cristiano Ronaldo stond dinsdagavond op punt om zijn eerste landstitel te pakken met het Saudische ...

35
35
'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

75
75
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

108
108
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

49
49
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

90
90
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

144
144
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

119
119
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

75
75
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

405
405
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

145
145
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

32
32
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

75
75
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

323
323
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

304
304
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

103
103
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

159
159
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

123
123
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

161
161
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

299
299
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

264
264
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

175
175

Meer sportnieuws