Géén België: Luis Enrique geeft WK-favorieten

door
Géén België: Luis Enrique geeft WK-favorieten

Nu de interland-break er bijna opzit, kan het clubvoetbal weer in alle hevigheid losbarsten. Maar het is uiteraard ook al toeleven naar de start van het WK in Qatar. Op zondag 20 november wordt de openingswedstrijd tussen het gastland en Ecuador immers al afgewerkt.


Nog minder dan twee maanden te gaan en dus is het stilaan duidelijk welke landen straks de grote favorieten zullen zijn. Aan kanshebbers in ieder geval geen gebrek. Het is Frankrijk dat als titelverdediger naar Qatar afzakt en op basis van de kwaliteiten in de selectie hebben Les Blues een goede kans om zichzelf op te vangen. Van het jonge Spanje wordt eveneens veel verwacht, net zoals van EK-finalist Engeland.

Daarnaast komen er ook heel wat outsiders uit Europa: Portugal, België, Nederland, Duitsland, ... . Maar volgens de Spaanse bondscoach Luis Enrique moeten de favorieten toch vooral in Zuid-Amerika gezocht gaan worden. "Argentinië en Brazilië zullen altijd bij de favorieten horen, gekeken naar hun geschiedenis op het WK", maakte Enrique maandag duidelijk op zijn persbabbel.

VIJFDE KEER EUROPA?
Al sluit de trainer zeker niet uit dat de wereldtitel net zoals bij de vorige vier edities naar een Europees land gaat. "Er zijn ook veel goede teams in Europa. Durft iemand over Engeland en Frankrijk heen te kijken? Om de favorieten te vinden, kun je verder ook kijken wie de meeste punten heeft behaald op de FIFA-ranglijst", aldus Enrique.

LEES OOK: Luis Enrique verbaast iedereen met uitspraken na zeperd

De komende wereldkampioen komt uit ...

Meest recent

'De Busser versiert transfer naar Nederlandse grootmacht'

Tot enkele maanden geleden was Jari De Busser nog onbekend en onbemind, maar tegenwoordig is de ...

4
4
Romano bevestigt: Anderlecht ziet toptalent vertrekken

Anderlecht deed de voorbije dagen uitstekende zaken. Het liet met Mads Kikkenborg en Luis Vazquez ...

64
64
Westerlo heeft opvolger voor Rommens beet

Westerlo kent een bewogen wintermercato, want het zag de voorbije weken al de nodige smaakmakers ...

11
11
Stijn Stijnen doet het weer: zitting van 3 uur(!)

De voorbije jaren stond Stijn Stijnen meer dan eens in het oog van de storm. De knappe resultaten ...

82
82
Anderlecht pakt wéér uit: sterkhouder tekent bij

Het is de voorbije twee weken relatief stil gebleven bij Anderlecht, maar nu is het helemaal onder ...

149
149
'Deal beklonken: Duranville heeft nieuwe club beet'

De voorbije weken was duidelijk geworden dat Julien Duranville zou vertrekken bij Borussia Dortmund. ...

45
45
'Nieuwe Japanse sensatie en oude bekende terug naar JPL'

De winterse transferperiode loopt nog een tiental dagen en daarin zullen ongetwijfeld nog heel wat ...

116
116
'RSCA en AA Gent vallen van hun stoel na horen prijskaartje'

Anderlecht en AA Gent hebben zich deze winter al geroerd op de transfermarkt, zij het bij de ...

363
363
Zulte Waregem en La Louvière kondigen vertrekkers aan

Zulte Waregem en La Louvière zijn achter de schermen bezig met een aantal transfersdeals. ...

64
64
'Anderlecht en Antwerp lonken naar nieuwe parel'

RSC Anderlecht en Royal Antwerp FC worden aan heel veel spelers gelinkt. Dat is logisch in een ...

125
125
'Engels op weg naar absolute stunttransfer'

Arne Engels kreeg geen kansen bij Club Brugge, maar nadien ging het zeer snel voor de middenvelder. ...

83
83
Hoe 'Kompany Ball' heel Europa laat verstommen

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vanavond op tegen Union SG. De trainer is bezig ...

108
108
Renard 'on fire': vijfde winterdeal officieel afgerond

Olivier Renard kent een zeer drukke mercato bij RSC Anderlecht. De Brusselaars hebben vandaag ook de ...

353
353
Verhuurde JPL-spelers: één speler blijft indruk maken

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

95
95
Anderlecht doet grote inspanning: transfersom Sikan bekend

Anderlecht beleefde zondag een pijnlijke namiddag in Gent, want het gaf in de slotfase een ...

326
326
'Schokkende transferwending rond Mike Penders'

Mike Penders zette de voorbije maanden opnieuw grote stappen in zijn ontwikkeling. De 20-jarige ...

256
256
'Garcia houdt deur op een kier: onverwachte naam duikt op'

Voor de Rode Duivels staat 2026 uiteraard in het teken van het WK. De selectie voor het toernooi ...

149
149
'Miljoenendeal zeer nabij voor Zulte Waregem'

Zulte Waregem zette zijn 2026 uitstekend in. Het boekte vorig weekend een knappe zege tegen Genk en ...

266
266
Anderlecht jubelt: nieuwe spits strijkt eindelijk neer

De wintermercato van Anderlecht lijkt helemaal gelanceerd. Dinsdag streek met Justin Heereken al een ...

317
317
'AA Gent moet nog wachten op miljoenentransfer'

AA Gent wil zich deze winter versterken met het oog op de strijd om de top zes, maar voorlopig zien ...

191
191
Hayen haalt oude bekende van bij Club naar Genk

Bij KRC Genk grepen ze eind december hard in. Thorsten Fink werd omwille van de tegenvallende ...

671
671
'Volgende aanwinst Anderlecht helemaal in kannen en kruiken'

Bij Anderlecht lijken ze stilaan helemaal in gang geschoten te zijn op de transfermarkt. Dinsdag ...

346
346
STVV slaat toe en plukt sterkhouder weg bij Beerschot

STVV blijft ook na de winterstop verbazen. De Kanaries wipten vorig weekend zelfs naar de tweede ...

106
106
TRANSFERUURTJE: 'Verrassende vertrekker bij Club, Genk sluit deal met Milan'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

192
192
‘Na zege duiken kopzorgen Leko weer op: dilemma lonkt’

Club Brugge heeft vertrouwen getankt in de Champions League. Na de 1-4 zege op Kairat Almaty kunnen ...

305
305

Meer sportnieuws