'WK-selectie Duivels: grote naam moet vrezen voor plek'

door
'WK-selectie Duivels: grote naam moet vrezen voor plek'

Voor de Rode Duivels zijn de laatste interlands voor de afreis naar Qatar achter de rug. Ter plekke zullen ze vlak voor de start van de WK-eindronde weliswaar nog oefenmatchen tegen Irak en Egypte afwerken. Maar tegen dan staat de selectie van bondscoach Roberto Martinez wel al vast.


Tijdens campagne in de Nations League deed de Spaanse trainer telkens beroep op een erg ruime spelersgroep. Maar straks zijn er maar 26 spelers die mee mogen reizen naar Qatar. Wetende dat daar sowieso drie doelmannen zullen bij zitten, worden de plaatsjes dus bijzonder duur. En dus moeten ook enkele vaste waarden vrezen voor hun plek.

Martinez is nochtans een vrij conservatieve bondscoach die doorgaans vasthoudt aan dezelfde namen die hem in het recente verleden succes hebben opgeleverd. Maar een groot deel van die spelers lijkt inmiddels hun beste tijd achter zich te hebben. Bovendien staan er enkele jongere talenten op deur te kloppen. En één van de vaste waarden die daardoor moet vrezen voor zijn plek, is volgens SudPresse niemand minder dan Dries Mertens.

GEEN TOPNIVEAU MEER
De aanvaller van Galatasaray is de laatste tijd dan ook een veel minder prominente rol gaan vertolken bij de nationale ploeg. En de concurrentie op zijn positie(s) is er niet minder op geworden. Bovendien haalt de 35-jarige ook bij zijn club niet langer een echt topniveau. De twijfels over de positie van Mertens bij de nationale ploeg nemen dan ook zienderogen toe. Bij Het Nieuwsblad liet men bijvoorbeeld enkele analisten hun WK-selectie samenstellen en ook daarin had niemand plaats voorzien voor Mertens. Afwachten dus of de aanvaller er in de komende weken toch in slaat om Martinez te overtuigen.

LEES OOK: Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Zou u Mertens meepakken naar het WK in Qatar?

Meest recent

'Club vloekt: Anderlecht gaat met aanvaller aan de haal'

Hoewel de ontknoping van het seizoen op volle toeren draait, zijn de clubs achter de schermen al ...

14
14
'Exodus op Bosuil: 14 vertrekkers staan klaar bij Antwerp'

Na de recente 9 op 9 mag Antwerp FC stiekem toch weer dromen van een Europees ticket. Het wordt dus ...

37
37
'Kompany slaat toe: transferstunt zet Duitsland op zijn kop'

Vincent Kompany zet een krachtig transfersignaal neer. Zijn nieuwste wens op de mercato zorgt voor ...

100
100
'Laatste Anderlecht-duels: Verschaeren richting verrassende club'

Behoudens een ultieme wending, is Yari Verschaeren bezig aan zijn laatste wedstrijden bij RSC ...

158
158
'Mechele vreest: collega Duivel brengt WK-droom in gevaar'

Bondscoach Rudi Garcia is momenteel volop bezig met het vormen van zijn selectie voor het WK. Het ...

168
168
"No excuses" - Genk krijgt uitstekend nieuws uit ziekenboeg

In de Europe Play-Offs staat leider KRC Genk aanstaande zaterdag voor een verraderlijke verplaatsing ...

32
32
Overzicht Europa: deze (top)clubs staan op degraderen

Het seizoen in het clubvoetbal nadert zijn ontknoping met rasse schreden. Bijgevolg worden niet ...

135
135
Arsenal spreekt schande: "Maar als je de beelden bekijkt ..."

In de Champions League hebben Atlético Madrid en Arsenal FC mekaar geen duimbreed toegegeven. ...

74
74
'Sibierski casht op steunpilaar: grote kuis bij RSCA'

RSC Anderlecht moet straks andermaal vanaf nul beginnen. Komende zomer staat er namelijk een heuse ...

445
445
Van der Elst overvallen: onverwacht moment in studio

Franky Van der Elst is een echt icoon van het Belgische voetbal. De voormalige sterkhouder van Club ...

146
146
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 6 bekend

Het spektakel van de Champions League maakt straks opnieuw plaats voor onze vaderlandse competitie. ...

82
82
Club Brugge pakt uit: duo sterkhouders tekent bij

Club Brugge gaat een drukke zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers allicht andere oorden zullen ...

150
150
Coucke apetrots op uniek project: geheimen onthuld

Terwijl Anderlecht sportief moeilijke weken beleeft in de Champions’ Play-Offs, laat eigenaar ...

51
51
'Club Brugge al op zucht van eerste zomeraanwinst'

Terwijl de troepen van Ivan Leko zich focussen op de titelrace, denkt het bestuur van Club Brugge al ...

356
356
‘Anderlecht verrast met harde ingreep: ‘Hij moet weg‘’

RSC Anderlecht maakt zich op voor een zoveelste paleisrevolutie. De intrede van een nieuwe sportieve ...

446
446
Taravel komt met groot nieuws over De Cat

Anderlecht heeft vorige week een zeer slechte zaak gedaan in de strijd om de derde plaats met ...

141
141
Kopzorgen voor Hubert: gedecimeerd Union tegen Club?

Union ging vorig weekend met 1-3 winnen op Anderlecht en zorgde er zo voor dat de voorsprong van ...

205
205
'Cercle moet knoop doorhakken over WK-ganger'

Voor Cercle Brugge staat er in de laatste wedstrijden van het seizoen in principe niets meer op het ...

85
85
'Hongaars international op weg naar Jupiler Pro League'

We zouden dit seizoen in een aantal Europese competities weleens een verrassende kampioen kunnen ...

88
88
'Uitstekend nieuws Garcia: Rode Duivel maakt comeback'

Binnen twee weken moet Rudi Garcia bekend maken welke Rode Duivels hij zal meenemen naar het WK. De ...

186
186
Trainersdilemma Essevee: Colpaert spreekt duidelijke taal

Voor Zulte Waregem staat er dit seizoen eigenlijk niets meer op het spel, want in de Relegation ...

96
96
'Club Brugge schiet in actie: bod van 3,5 miljoen'

Club Brugge is nog volop verwikkeld in de strijd om de landstitel, maar achter de schermen lijkt hun ...

280
280
'Charleroi hoopt op miljoenen dankzij PL-duel'

Het heeft er alle schijn van dat de Jupiler Pro League komende zomer weer de nodige smaakmakers zal ...

23
23
Essevee wrijft zich in handen: smaakmaker blijft mogelijk

Bij Zulte Waregem zijn ze intussen al enkele weken zeker van het behoud in de Jupiler Pro League, ...

120
120
TRANSFERUURTJE: 'Club shopt in Genk, toptalent voor Antwerp'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

166
166

Meer sportnieuws