'WK-selectie Duivels: grote naam moet vrezen voor plek'

door
'WK-selectie Duivels: grote naam moet vrezen voor plek'

Voor de Rode Duivels zijn de laatste interlands voor de afreis naar Qatar achter de rug. Ter plekke zullen ze vlak voor de start van de WK-eindronde weliswaar nog oefenmatchen tegen Irak en Egypte afwerken. Maar tegen dan staat de selectie van bondscoach Roberto Martinez wel al vast.


Tijdens campagne in de Nations League deed de Spaanse trainer telkens beroep op een erg ruime spelersgroep. Maar straks zijn er maar 26 spelers die mee mogen reizen naar Qatar. Wetende dat daar sowieso drie doelmannen zullen bij zitten, worden de plaatsjes dus bijzonder duur. En dus moeten ook enkele vaste waarden vrezen voor hun plek.

Martinez is nochtans een vrij conservatieve bondscoach die doorgaans vasthoudt aan dezelfde namen die hem in het recente verleden succes hebben opgeleverd. Maar een groot deel van die spelers lijkt inmiddels hun beste tijd achter zich te hebben. Bovendien staan er enkele jongere talenten op deur te kloppen. En één van de vaste waarden die daardoor moet vrezen voor zijn plek, is volgens SudPresse niemand minder dan Dries Mertens.

GEEN TOPNIVEAU MEER
De aanvaller van Galatasaray is de laatste tijd dan ook een veel minder prominente rol gaan vertolken bij de nationale ploeg. En de concurrentie op zijn positie(s) is er niet minder op geworden. Bovendien haalt de 35-jarige ook bij zijn club niet langer een echt topniveau. De twijfels over de positie van Mertens bij de nationale ploeg nemen dan ook zienderogen toe. Bij Het Nieuwsblad liet men bijvoorbeeld enkele analisten hun WK-selectie samenstellen en ook daarin had niemand plaats voorzien voor Mertens. Afwachten dus of de aanvaller er in de komende weken toch in slaat om Martinez te overtuigen.

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Zou u Mertens meepakken naar het WK in Qatar?

Meest recent

'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

61
61
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

4
4
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

136
136
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

61
61
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

419
419
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

113
113
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

144
144
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

141
141
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

138
138
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

322
322
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

23
23
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

189
189
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

66
66
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

423
423
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

213
213
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

133
133
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

258
258
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

1019
1019
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

96
96
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

946
946
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

129
129
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

553
553
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

760
760
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

874
874
Eindstand UCL: Club Brugge kent potentiële tegenstanders

De League Phase van de Champions League zit erop. Woensdagavond werden alle 18 wedstrijden van de ...

187
187

Meer sportnieuws