'WK-selectie Duivels: grote naam moet vrezen voor plek'

door
'WK-selectie Duivels: grote naam moet vrezen voor plek'

Voor de Rode Duivels zijn de laatste interlands voor de afreis naar Qatar achter de rug. Ter plekke zullen ze vlak voor de start van de WK-eindronde weliswaar nog oefenmatchen tegen Irak en Egypte afwerken. Maar tegen dan staat de selectie van bondscoach Roberto Martinez wel al vast.


Tijdens campagne in de Nations League deed de Spaanse trainer telkens beroep op een erg ruime spelersgroep. Maar straks zijn er maar 26 spelers die mee mogen reizen naar Qatar. Wetende dat daar sowieso drie doelmannen zullen bij zitten, worden de plaatsjes dus bijzonder duur. En dus moeten ook enkele vaste waarden vrezen voor hun plek.

Martinez is nochtans een vrij conservatieve bondscoach die doorgaans vasthoudt aan dezelfde namen die hem in het recente verleden succes hebben opgeleverd. Maar een groot deel van die spelers lijkt inmiddels hun beste tijd achter zich te hebben. Bovendien staan er enkele jongere talenten op deur te kloppen. En één van de vaste waarden die daardoor moet vrezen voor zijn plek, is volgens SudPresse niemand minder dan Dries Mertens.

GEEN TOPNIVEAU MEER
De aanvaller van Galatasaray is de laatste tijd dan ook een veel minder prominente rol gaan vertolken bij de nationale ploeg. En de concurrentie op zijn positie(s) is er niet minder op geworden. Bovendien haalt de 35-jarige ook bij zijn club niet langer een echt topniveau. De twijfels over de positie van Mertens bij de nationale ploeg nemen dan ook zienderogen toe. Bij Het Nieuwsblad liet men bijvoorbeeld enkele analisten hun WK-selectie samenstellen en ook daarin had niemand plaats voorzien voor Mertens. Afwachten dus of de aanvaller er in de komende weken toch in slaat om Martinez te overtuigen.

LEES OOK: Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Zou u Mertens meepakken naar het WK in Qatar?

Meest recent

Verrassend puntenverlies Union: Hubert viseert refs

Union plaatste zich deze week nog in stijl voor de bekerfinale, maar liet zaterdagavond verrassend ...

0
0
Genk zorgt voor grote ophef: "Dit is schandalig!"

KRC Genk kwam vrijdagavond al in actie en ging toen met 2-3 winnen in Mechelen. Dat stelde de ...

19
19
Godts spreekt na nieuwe knalprestatie helder over transfer

Mika Godts heeft dit seizoen enorme stappen gezet in zijn ontwikkeling. De 20-jarige linksbuiten ...

10
10
Penaltyfestijn bij Real, Inter wint sensationele kraker

Er stonden in Spanje en Italië enkele interessante affiches op het programma. Real Madrid kreeg ...

9
9
OHL gered? Mazzu velt zijn oordeel

OH Leuven heeft zaterdag een levensbelangrijke zege gepakt in de strijd om het behoud. Het rekende ...

28
28
Fel Standard maakt kampioen Union het leven meer dan zuur

Standard thuis en uit lijkt wel een andere ploeg. De Rouches leken vanavond lange tijd Union met een ...

58
58
"Rode Duivels? Zeker geen onoverkomelijke uitdaging"

Komende zomer staat er een WK voor de deur en dat doet heel wat spelers dromen. Bij de Rode Duivels ...

14
14
"Ik zit er in"-Ruben Van Gucht pakt spetterend uit

Ruben Van Gucht is dezer dagen weer niet uit de media weg te slaan. Gisteren was er de hele soap ...

37
37
Ajax dankt zijn Belgen voor klinkende zege

Ajax heeft zich zaterdagavond voorlopig naast Feyenoord op de tweede plaats in de Eredivisie ...

36
36
KV Kortrijk doet na zinderend slot gouden zaak in CPL

KV Kortrijk heeft vanavond een gouden zaak gedaan in de promotiestrijd van de Challenger Pro League. ...

34
34
De Mil waarschuwt AA Gent in strijd voor top zes

AA Gent heeft zaterdagavond een uitstekende zaak gedaan in de strijd om de Champions' Play-Off. Het ...

72
72
"Zorgwekkend" - Cornelis ziet groot probleem bij Charleroi

Charleroi was de voorbije anderhalve maand dé sensatie van het land, maar op een week tijd is ...

34
34
'Vermant en Tresoldi strijden met elkaar om knaltransfer'

Club Brugge wist tijdens de wintermercato nog zijn kern samen te houden, maar in de zomer lijkt het ...

147
147
Thorsten Fink verrast alles en iedereen met nieuwe job

Midden december werd Thorsten Fink op straat gezet door KRC Genk als gevolg van de tegenvallende ...

104
104
Martinez geeft zijn grootste spijt bij Rode Duivels aan

Komende zomer hopen de Rode Duivels een mooi parcours af te leggen op het WK in de Verenigde Staten, ...

102
102
Rik De Mil dient ex-club mokerslag toe in strijd om PO1

In de strijd om een plek bij de beste zes ploegen, heeft Rik De Mil met AA Gent een gouden zaak ...

47
47
‘Club Brugge is klaar met hem: exit na maanden twijfel’

Maandenlang hing het dossier te zweven, maar nu lijkt Club Brugge de knoop te willen doorhakken: ...

667
667
Mazzu tempert na explosie van vreugde bij OH Leuven

OH Leuven kent heel leuke weken. Na de zege tegen AA Gent volgde er vandaag een héél ...

25
25
Vrancken gaat voor stunt: "Historische mijlpaal"

STVV neemt het zondagavond op tegen Zulte Waregem. De Limburgers kunnen daar zekerheid verschaffen ...

60
60
Milkon snoeihard voor spelleiding: "Machtsmisbruik!"

FCV Dender leek op weg naar een punt bij OH Leuven, maar in de slotfase ging het alsnog mis. OHL ...

86
86
JPL-smaakmaker naar Anderlecht? "Nu niet aan de orde"

Bij RSC Anderlecht zal er in de zomer het een en ander gaan gebeuren in de spelerskern. Daar maakten ...

196
196
Hubert kijkt nu al uit naar dé match: "Historisch"

Midden mei maakt Brussel zich klaar voor de bekerfinale tussen Union SG en RSC Anderlecht. Een ...

110
110
Lommel ruikt Play-Offs na klinische prestatie in CPL

In de Challenger Pro League heeft Lommel deze namiddag een prima zaak gedaan bovenin. De Limburgers ...

48
48
Hoefkens weigerde héél straffe aanbiedingen

Carl Hoefkens kende al een woelige trainerscarrière. Momenteel moet hij vrezen voor een derde ...

69
69
OHL viert Valentijn met nieuwe zege na laat penaltydrama

OHL lijkt op weg naar een knap slot van de reguliere competitie. De Leuvenaren lieten zich in het ...

34
34

Meer sportnieuws