'WK-selectie Duivels: grote naam moet vrezen voor plek'

door
'WK-selectie Duivels: grote naam moet vrezen voor plek'

Voor de Rode Duivels zijn de laatste interlands voor de afreis naar Qatar achter de rug. Ter plekke zullen ze vlak voor de start van de WK-eindronde weliswaar nog oefenmatchen tegen Irak en Egypte afwerken. Maar tegen dan staat de selectie van bondscoach Roberto Martinez wel al vast.


Tijdens campagne in de Nations League deed de Spaanse trainer telkens beroep op een erg ruime spelersgroep. Maar straks zijn er maar 26 spelers die mee mogen reizen naar Qatar. Wetende dat daar sowieso drie doelmannen zullen bij zitten, worden de plaatsjes dus bijzonder duur. En dus moeten ook enkele vaste waarden vrezen voor hun plek.

Martinez is nochtans een vrij conservatieve bondscoach die doorgaans vasthoudt aan dezelfde namen die hem in het recente verleden succes hebben opgeleverd. Maar een groot deel van die spelers lijkt inmiddels hun beste tijd achter zich te hebben. Bovendien staan er enkele jongere talenten op deur te kloppen. En één van de vaste waarden die daardoor moet vrezen voor zijn plek, is volgens SudPresse niemand minder dan Dries Mertens.

GEEN TOPNIVEAU MEER
De aanvaller van Galatasaray is de laatste tijd dan ook een veel minder prominente rol gaan vertolken bij de nationale ploeg. En de concurrentie op zijn positie(s) is er niet minder op geworden. Bovendien haalt de 35-jarige ook bij zijn club niet langer een echt topniveau. De twijfels over de positie van Mertens bij de nationale ploeg nemen dan ook zienderogen toe. Bij Het Nieuwsblad liet men bijvoorbeeld enkele analisten hun WK-selectie samenstellen en ook daarin had niemand plaats voorzien voor Mertens. Afwachten dus of de aanvaller er in de komende weken toch in slaat om Martinez te overtuigen.

LEES OOK: Droom komt uit voor smaakmaker Club: "Nooit gedacht..."

Zou u Mertens meepakken naar het WK in Qatar?

Meest recent

Rampscenario bij Club Brugge: Hayen activeert Plan B

Club Brugge ging zondag vrij kansloos onderuit tegen RSC Anderlecht. In een uitzinnig Lotto Park ...

128
128
Bondsparket roept Stijn Stijnen alwéér op het matje

Geen coach in het Belgisch voetbal die de afgelopen jaren vaker in de clinch lag met het bondsparket ...

22
22
Pech voor Club Brugge: Anderlecht ontsnapt aan rood

RSC Anderlecht won zondag in eigen huis verdiend de topper van Club Brugge. Op de zege viel weinig ...

269
269
Antwerp of Ajax: Overmars hakt knoop definitief door

Dankzij een deugddoende zege tegen La Louvière is de crisis even afgewend bij Antwerp, waar ...

107
107
Na pijnlijke breuk: Ex Rik Verheye deelt pakkend bericht

Na tweeënhalf jaar eindigde onlangs het ogenschijnlijk 'sprookje' tussen Rik Verheye (38) en ...

217
217
De oplawaai te veel? Lavia krijgt triest verdict te horen

De Rode Duivels blazen deze week opnieuw verzamelen. Roméo Lavia zal echter andermaal niet ...

98
98
Club Brugge géén kampioen? Hein stelt scherpe voorwaarde

Nog één speeldag en de heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League ...

199
199
'Garcia onverbiddelijk: pijnlijke reden niet-selectie Smets'

De Rode Duivels willen zich deze interland-periode tegen Liechtenstein en Kazachstan verzekeren van ...

552
552
'Huurdeal met optie: knaltransfer Club Brugge in januari'

Binnen een dikke anderhalve maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Een aantal Belgische ...

518
518
Napoli implodeert: De Bruyne-cijfers schokken Italië

In de Italiaanse Serie A heeft titelverdediger SSC Napoli de rol moeten lossen aan de top van het ...

145
145
Kopzorgen bij AA Gent: "Het was twéé keer mijn fout"

Een week na de pijnlijke afgang tegen OH Leuven, heeft AA Gent de rug ietwat kunnen rechten. De ...

256
256
'Uitstel van executie: Anderlecht zet Renard op straat'

RSC Anderlecht wist zondag voor het eerst sinds lange tijd nog eens te winnen van Club Brugge. Een ...

481
481
Lardot velt verdict over speeldag 14 in Jupiler Pro League

Afgelopen weekend werd in de Jupiler Pro League speeldag 14 afgewerkt. Naar goede gewoonte ...

141
141
Marc Degryse breekt los: "Ze moeten mij daar niet steken!"

Hij was jarenlang één van de meest elegante aanvallers van het Belgische voetbal, en ...

198
198
Boeckx & Degryse maken Club Brugge met de grond gelijk

Een paar dagen na de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge met de billen bloot op het veld van ...

445
445
De Cat reageert: nieuw contract bij Anderlecht?

RSC Anderlecht boekte zondag een fraaie zege tegen Club Brugge, met Nathan De Cat andermaal als ...

457
457
‘Arsenal in shock: Trossard gooit nu nieuwe contractbom’

Trossard duwt achter de schermen een nieuwe contractbom richting het Arsenal-bestuur. En dat amper ...

180
180
Club Brugge likt zijn wonden: Hayen met groot probleem?

Club Brugge verloor terecht met 1-0 van Anderlecht. Het was een zeer makke prestatie van de ...

296
296
Doku verovert Manchester City: nummer 100 met gouden randje

Jérémy Doku is dé sterspeler van de Rode Duivels. Zeker als Kevin De Bruyne en ...

63
63
Hayen verklaart waar het compleet misliep tegen Anderlecht

Club Brugge bakte er helemaal niks van tegen RSC Anderlecht. Het verloor met 1-0 en dat was meer dan ...

303
303
'Exit Yari Verschaeren: toptransfer krijgt vorm'

Yari Verschaeren lijkt stilaan richting uitgang te worden geduwd. De aanvallende middenvelder komt ...

597
597
Club NXT verrast compleet met komst ex-JPL'er

Club NXT is bezig aan een ronduit dramatisch seizoen in de Challenger Pro League. De Bruggelingen ...

198
198
Anderlecht weldra het PSG van België?

RSC Anderlecht zoekt al jaren naar prijzen. Met Kenneth Bornauw en Michael Verschueren hopen ze ...

595
595
Clement niet naar topclub: "Hij is géén kandidaat"

Ajax verloor afgelopen weekend met 2-1 van FC Utrecht. De titel lijkt nu al weg te zijn in ...

107
107
Hasi vindt succesformule: coach geeft criticasters lik op stuk

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van Club Brugge. Als er één man opgelucht heeft ...

214
214

Meer sportnieuws