'WK-selectie Duivels: grote naam moet vrezen voor plek'

door
'WK-selectie Duivels: grote naam moet vrezen voor plek'

Voor de Rode Duivels zijn de laatste interlands voor de afreis naar Qatar achter de rug. Ter plekke zullen ze vlak voor de start van de WK-eindronde weliswaar nog oefenmatchen tegen Irak en Egypte afwerken. Maar tegen dan staat de selectie van bondscoach Roberto Martinez wel al vast.


Tijdens campagne in de Nations League deed de Spaanse trainer telkens beroep op een erg ruime spelersgroep. Maar straks zijn er maar 26 spelers die mee mogen reizen naar Qatar. Wetende dat daar sowieso drie doelmannen zullen bij zitten, worden de plaatsjes dus bijzonder duur. En dus moeten ook enkele vaste waarden vrezen voor hun plek.

Martinez is nochtans een vrij conservatieve bondscoach die doorgaans vasthoudt aan dezelfde namen die hem in het recente verleden succes hebben opgeleverd. Maar een groot deel van die spelers lijkt inmiddels hun beste tijd achter zich te hebben. Bovendien staan er enkele jongere talenten op deur te kloppen. En één van de vaste waarden die daardoor moet vrezen voor zijn plek, is volgens SudPresse niemand minder dan Dries Mertens.

GEEN TOPNIVEAU MEER
De aanvaller van Galatasaray is de laatste tijd dan ook een veel minder prominente rol gaan vertolken bij de nationale ploeg. En de concurrentie op zijn positie(s) is er niet minder op geworden. Bovendien haalt de 35-jarige ook bij zijn club niet langer een echt topniveau. De twijfels over de positie van Mertens bij de nationale ploeg nemen dan ook zienderogen toe. Bij Het Nieuwsblad liet men bijvoorbeeld enkele analisten hun WK-selectie samenstellen en ook daarin had niemand plaats voorzien voor Mertens. Afwachten dus of de aanvaller er in de komende weken toch in slaat om Martinez te overtuigen.

LEES OOK: Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Zou u Mertens meepakken naar het WK in Qatar?

Meest recent

Kompany verovert Europa: "Heb een hoge dunk van hem"

Vincent Kompany neemt het met Bayern München vandaag op tegen Arsenal. Kunnen ze daar weer ...

13
13
BV verrast met stevige onthulling over Aster Nzeyimana

Gisterenavond was Aster Nzeyimana nog aanwezig in Istanbul, waar hij getuige was van de ...

7
7
'Uitgaande transfer bij Anderlecht: speler ontevreden'

Bij RSC Anderlecht gaan ze in januari de kern toch danig moeten afslanken. Olivier Renard en Tim ...

62
62
Geen beelden 16de speeldag? DAZN doet opmerkelijke zet

Komend weekend wordt de 16de speeldag van de Jupiler Pro League afgewerkt en daarin staan enkele ...

72
72
'Antwerp nadert nieuwe trainer: gesprekken met topkandidaat'

Antwerp FC staat komend weekend voor de loodzware verplaatsing op Club Brugge. De kans is klein dat ...

80
80
Club Brugge vs. Sporting: Vanhaezebrouck geeft favoriet

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

132
132
Belgisch voetbal op zwart? Kijkers krijgen cruciaal nieuws

Komend weekend gaat de terugronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League van start. De ...

292
292
Charlotte dropt bommetje bij Van Gucht: “Meer vrouwen?”

Ruben Van Gucht lijkt momenteel overal tegelijk te winnen. Gisteren wist hij alweer een aflevering ...

40
40
Niemand zag dit aankomen: Club Brugge choqueert Sporting

In Lissabon kijken ze vol ongeloof naar hoe Club Brugge plots één van de meest ...

166
166
Union verstomt heksenketel: Europese pers diep onder indruk

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

138
138
Sporting-Club Brugge: Hayen voert twee sleutelwissels door

In de Champions League staat Club Brugge woensdagavond voor een erg belangrijke wedstrijd. Zo mikt ...

117
117
Anderlecht gelooft ogen niet: "Zou hem meepakken naar WK"

RSC Anderlecht boekte afgelopen weekend zijn eerste uitzege sinds half augustus. Nochtans speelden ...

364
364
Splinterbom DAZN zindert na: straffe wending rond Proximus

Het Belgische clubvoetbal staat in rep en roer. Rechtenhouder DAZN maakte woensdag bekend dat men ...

684
684
Geen onderschatting: Sporting-coach onder de indruk van Club

Club Brugge pakte in zijn eerste vier wedstrijden in de league phase van de Champions League vier op ...

99
99
Definitieve basisplaats? Bounida en Ajax-coach oordelen

Grote verrassing in de basiself bij Ajax voor de Champions League-wedstrijd tegen Benfica ...

29
29
Hubert onthult straffe boodschap die hij David gaf

Union heeft dinsdag alweer voor een straf resultaat gezorgd in de Champions League. Het ging immers ...

78
78
Pijnlijke avond voor Barça en City, Openda van goudwaarde

Dinsdagavond hebben FC Barcelona en Manchester City een pijnlijke avond beleefd in de Champions ...

53
53
Bounida krijgt lof ondanks nieuwe zeperd Ajax

Voor Ajax blijft de Champions League een calvarietocht. Ook in hun vijfde wedstrijd liepen de ...

51
51
Vloek eindelijk gebroken: Openda maakt zijn eerste voor Juve

Er was de voorbije maanden heel wat te doen omtrent de vorm van Loïs Openda. De spits versierde ...

48
48
Union stunt opnieuw: "Hopen op knock out-fase"

Na drie nederlagen op rij heeft Union dinsdagavond nog eens voor een stunt gezorgd in de Champions ...

61
61
Zorgt DAZN ook voor VAR-ramp? Dit zegt KBVB

Er viel dinsdag een bom op het Belgische voetbal, want DAZN zegde met onmiddellijke ingang het ...

185
185
Reis lijkt wel vervloekt: nieuwe tegenvaller voor Club

Union wist dinsdagavond al te stunten in de Champions League met een zege op Galatasaray, woensdag ...

318
318
Union SG flikt het weer en stunt opnieuw in Champions League

Union SG begon om 18u45 aan zijn partij op het veld van Galatasaray. De Brusselaars hoopte na een 0 ...

135
135
Pro League reageert: Parys zet tegenaanval in op DAZN

DAZN zette het Belgisch voetbal dinsdag op zijn kop door plots aan te kondigen dat het mediacontract ...

215
215
DAZN-bom eist slachtoffer: Parys out bij Pro League?

Clubs die vrezen voor hun recurrente inkomsten, fans die mogelijk in de kou blijven staan: de ...

391
391

Meer sportnieuws