Keuze van Mbokani uitgelicht: "Hij wil terug naar 1A"

door
Keuze van Mbokani uitgelicht:

SK Beveren stelde vanavond Dieumerci Mbokani voor als kersverse aanwinst. De 36-jarige Congolees zette zijn handtekening onder een éénjarig contract bij de Waaslanders. Bij de traditieclub is men alvast in de wolken met de transfer van Mbokani, en ook 'Dieu' zelf zou bijzonder enthousiast zijn over de nieuwe stap in zijn rijkgevulde carrière. 


Dieumerci Mbokani had naast de aanbieding van SK Beveren ook een voorstel van Seraing en RWDM op zak. Toch koos de Congolees zonder enige twijfel voor het project van de Waaslanders. Jean-Francois Lenvain, de persoonlijke begeleider van Dieumerci Mbokani, duidde bij Het Nieuwsblad de keuze van Dieumerci Mbokani voor SK Beveren. "Je kent Dieu. Hij wil voetballen voor de titel in plaats van voor de degradatie. Daarnaast wenste hij ook voor een dominante club te spelen. Beveren paste het best in die optiek. Hij wil met Beveren terug naar 1A, want hij gelooft dat de club ook daar een rol kan spelen", aldus Lenvain. 

Bij SK Beveren stak men op de clubwebsite hun enthousiasme alvast niet onder stoelen of banken. "SK Beveren is bijzonder trots de topspits aan de kern te kunnen toevoegen. Mbokani is dan ook niet zomaar de eerste de beste. De aanvaller staat al jaren bekend om zijn garantie op doelpunten. Zijn statistieken mogen gerust waanzinnig genoemd worden", klinkt het bij de Waaslanders. 

Vierde club in België

Met SK Beveren is Dieumerci Mbokani al aan zijn vierde Belgische club toe. De Congolees startte zijn carrière bij Anderlecht vooraleer hij richting Standard Luik trok. Daar behaalde hij in 2013 zelfs de Gouden Schoen. Na zijn sterke periode bij Standard vertrok de aanvaller richting het buitenland. Daar maakte 'Dieu' echter nooit indruk, waarna hij terugkeerde naar het oude nest in Brussel. In 2018 belandde Mbokani uiteindelijk bij Antwerp, waar hij tot 2021 actief was. 

LEES OOK: ‘Racismerel Beveren – Beerschot: straffen op komst’

Heeft Mbokani alles in huis om ook in 1B een sensatie te worden?

Meest recent

'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

3
3
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

19
19
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

79
79
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

457
457
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

112
112
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

27
27
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

79
79
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

70
70
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

267
267
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

57
57
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

54
54
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

425
425
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

481
481
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

352
352
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

471
471
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

665
665
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

926
926
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

593
593
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1417
1417
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

938
938
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

468
468
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1190
1190
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

148
148
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

252
252

Meer sportnieuws