Keuze van Mbokani uitgelicht: "Hij wil terug naar 1A"

door
Keuze van Mbokani uitgelicht:

SK Beveren stelde vanavond Dieumerci Mbokani voor als kersverse aanwinst. De 36-jarige Congolees zette zijn handtekening onder een éénjarig contract bij de Waaslanders. Bij de traditieclub is men alvast in de wolken met de transfer van Mbokani, en ook 'Dieu' zelf zou bijzonder enthousiast zijn over de nieuwe stap in zijn rijkgevulde carrière. 


Dieumerci Mbokani had naast de aanbieding van SK Beveren ook een voorstel van Seraing en RWDM op zak. Toch koos de Congolees zonder enige twijfel voor het project van de Waaslanders. Jean-Francois Lenvain, de persoonlijke begeleider van Dieumerci Mbokani, duidde bij Het Nieuwsblad de keuze van Dieumerci Mbokani voor SK Beveren. "Je kent Dieu. Hij wil voetballen voor de titel in plaats van voor de degradatie. Daarnaast wenste hij ook voor een dominante club te spelen. Beveren paste het best in die optiek. Hij wil met Beveren terug naar 1A, want hij gelooft dat de club ook daar een rol kan spelen", aldus Lenvain. 

Bij SK Beveren stak men op de clubwebsite hun enthousiasme alvast niet onder stoelen of banken. "SK Beveren is bijzonder trots de topspits aan de kern te kunnen toevoegen. Mbokani is dan ook niet zomaar de eerste de beste. De aanvaller staat al jaren bekend om zijn garantie op doelpunten. Zijn statistieken mogen gerust waanzinnig genoemd worden", klinkt het bij de Waaslanders. 

Vierde club in België

Met SK Beveren is Dieumerci Mbokani al aan zijn vierde Belgische club toe. De Congolees startte zijn carrière bij Anderlecht vooraleer hij richting Standard Luik trok. Daar behaalde hij in 2013 zelfs de Gouden Schoen. Na zijn sterke periode bij Standard vertrok de aanvaller richting het buitenland. Daar maakte 'Dieu' echter nooit indruk, waarna hij terugkeerde naar het oude nest in Brussel. In 2018 belandde Mbokani uiteindelijk bij Antwerp, waar hij tot 2021 actief was. 

LEES OOK: Net geen stunt voor NXT: Beveren wendt eerste nederlaag af

Heeft Mbokani alles in huis om ook in 1B een sensatie te worden?

Meest recent

Vanhaezebrouck enthousiast: Rode Duivel voor Mechelen?

De Champions' Play-Off leek de voorbije vijftien jaar wel vervloekt voor KV Mechelen, maar straks ...

4
4
Joos hoopt op eindelijke doorbraak Genk-talent

Voor KRC Genk wordt het een week die de teneur van het hele seizoen kan bepalen. Donderdag kunnen ze ...

15
15
'PSG verbaast iedereen met JPL-transfer'

Paris Saint-Germain wist vorig seizoen eindelijk de Champions League in de wacht te slepen en lijkt ...

35
35
Anderlecht strikt talent na stormachtige ontwikkeling

Voor Anderlecht blijft Neerpede een goudmijn en in moeilijke tijden is dat zelfs meer dan ooit het ...

73
73
Club heeft goud in handen: "Zij staan verder dan wij"

Club NXT heeft dinsdag opnieuw voor een straffe prestatie gezorgd in de Youth League. In de ...

139
139
'STVV slikt ferme blessuredomper'

STVV ging vorig weekend dan wel onderuit in de Limburgse derby tegen Genk, maar mag nog steeds zeer ...

34
34
Kompany kan opgelucht ademhalen voor CL-clash

Bayern München moet woensdag zijn ticket voor de kwartfinale van de Champions League over de ...

28
28
Opgelet Rode Duivels: FIFA reageert op plan Iran

De voorbije weken rezen er plots grote vraagtekens rond één van de tegenstanders van ...

99
99
Club NXT vernedert Atletico en schrijft geschiedenis

Club NXT heeft een nieuwe pagina bijgeschreven in zijn sprookje in de Youth League. De Brugse ...

293
293
Jackpot Cercle: ‘AS Monaco klopt aan met miljoenen’

Cercle Brugge kijkt dit seizoen weer tegen degradatiezorgen aan, maar toch zijn er enkele ...

143
143
Nieuwe TD Anderlecht direct met kopzorgen: drie dossiers

Het rommelt achter de schermen bij RSC Anderlecht. Jeremy Taravel mag als hoofdtrainer het seizoen ...

230
230
‘Monstertransfer Mika Godts in stroomversnelling'

Mika Godts is dit seizoen één van de lichtpunten bij Ajax. De buitenspeler is aan een ...

72
72
‘Penders krijgt groot nieuws: toekomstplan bekend’

De opmars van Mike Penders is indrukwekkend. Nog voor zijn doorbraak bij KRC Genk legde Chelsea 20 ...

104
104
Waanzin: Openda trekt in voormalige villa van Ronaldo

Terwijl Loïs Openda nog naar zijn beste vorm aan het zoeken is bij Juventus leeft de Rode ...

43
43
Alderweireld eregast: supporters roepen om comeback

Toby Alderweireld kende een straffe carrière als speler. De voormalige Rode Duivel maakte ...

88
88
Kompany plots met de handen in het haar bij Bayern

Vincent Kompany kent een topseizoen bij Bayern München. De titel in de Bundesliga lijkt al een ...

49
49
Anderlecht-pion op brandstapel na KVM-uitspraken

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag onderuit tegen KV Mechelen en is plots niet meer zeker van ...

401
401
Vijf Club-groeibriljanten ontploffen: “Allerhoogste niveau”

Club NXT neemt het om 14u op tegen Atlético Madrid in de kwartfinale van de Youth League. Het ...

206
206
'Rode Duivels pakken uit: shirts tot 2034 én hoofdsponsor'

Het WK 2026 komt er aan en de Koninklijke Belgische Voetbalbond is achter de schermen al druk bezig ...

122
122
‘Exit Bertaccini? Anderlecht hakt transferknoop door'

Adriano Bertaccini was afgelopen speeldag kop van jut tegen KV Mechelen. De aanvaller scoort weinig ...

542
542
TRANSFERUURTJE: ‘Alweer jackpot Club, leegloop Anderlecht’

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

186
186
Club Brugge-talenten gewild: “Clubs als Barcelona…”

Club Brugge is de afgelopen seizoenen aan een straffe opmars bezig. Blauw-Zwart maakt enorm veel ...

213
213
Dreigt boot te zinken voor Coucke? Ondernemer reageert fors

De zorgen stapelen zich op rond Marc Coucke. Wat begon als een sportief dipje bij RSC Anderlecht, na ...

119
119
‘Man Utd all-in voor Godts: gigantisch prijskaartje’

Mika Godts speelt dit seizoen de pannen van het dak bij Ajax. De aanvaller zit al aan 15 doelpunten ...

115
115
‘Belgische clubs gaan vol voor doelpuntenmachine’

De reguliere competitie in België is bijna gedaan en de Play-Offs komen eraan. Veel clubs zijn ...

230
230

Meer sportnieuws