Keuze van Mbokani uitgelicht: "Hij wil terug naar 1A"

124 stemmen
Keuze van Mbokani uitgelicht:

SK Beveren stelde vanavond Dieumerci Mbokani voor als kersverse aanwinst. De 36-jarige Congolees zette zijn handtekening onder een éénjarig contract bij de Waaslanders. Bij de traditieclub is men alvast in de wolken met de transfer van Mbokani, en ook 'Dieu' zelf zou bijzonder enthousiast zijn over de nieuwe stap in zijn rijkgevulde carrière. 


Dieumerci Mbokani had naast de aanbieding van SK Beveren ook een voorstel van Seraing en RWDM op zak. Toch koos de Congolees zonder enige twijfel voor het project van de Waaslanders. Jean-Francois Lenvain, de persoonlijke begeleider van Dieumerci Mbokani, duidde bij Het Nieuwsblad de keuze van Dieumerci Mbokani voor SK Beveren. "Je kent Dieu. Hij wil voetballen voor de titel in plaats van voor de degradatie. Daarnaast wenste hij ook voor een dominante club te spelen. Beveren paste het best in die optiek. Hij wil met Beveren terug naar 1A, want hij gelooft dat de club ook daar een rol kan spelen", aldus Lenvain. 

Bij SK Beveren stak men op de clubwebsite hun enthousiasme alvast niet onder stoelen of banken. "SK Beveren is bijzonder trots de topspits aan de kern te kunnen toevoegen. Mbokani is dan ook niet zomaar de eerste de beste. De aanvaller staat al jaren bekend om zijn garantie op doelpunten. Zijn statistieken mogen gerust waanzinnig genoemd worden", klinkt het bij de Waaslanders. 

Vierde club in België

Met SK Beveren is Dieumerci Mbokani al aan zijn vierde Belgische club toe. De Congolees startte zijn carrière bij Anderlecht vooraleer hij richting Standard Luik trok. Daar behaalde hij in 2013 zelfs de Gouden Schoen. Na zijn sterke periode bij Standard vertrok de aanvaller richting het buitenland. Daar maakte 'Dieu' echter nooit indruk, waarna hij terugkeerde naar het oude nest in Brussel. In 2018 belandde Mbokani uiteindelijk bij Antwerp, waar hij tot 2021 actief was. 

LEES OOK: SK Beveren raast door: vier opvallende vertrekkers

Heeft Mbokani alles in huis om ook in 1B een sensatie te worden?

Meest recent

Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

3
3
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

27
27
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

39
39
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

11
11
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

260
260
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

112
112
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

28
28
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

28
28
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

22
22
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

84
84
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

180
180
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

471
471
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

60
60
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

305
305
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

71
71
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

226
226
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

680
680
Vanaken-debat bereikt kookpunt: analist klopt hard op tafel

Zal hij starten tegen Iran of niet? De discussie rond een eventuele basisplaats van Hans Vanaken op ...

366
366
Geschiedenis! Club Brugge meldt straffe Europese mijlpaal

Club Brugge zette de voorbije seizoenen knappe resultaten neer in de Europese competities. En die ...

442
442
'Nieuwe wending De Cat: vraagprijs Anderlecht maakt brokken'

Het blijft de verwachting dat Nathan De Cat deze zomer een mooie transfer maakt. Zijn vertrek bij ...

620
620
'Premier League op stelten: monsterlijk transferplan City'

Manchester City is begonnen aan het post-Pep Guardiola tijdperk. Voorlopig is het nog even wachten ...

280
280
Jérémy Doku veroorzaakt verhitte discussie op WK

Jérémy Doku staat op het WK voor één van de mooiste momenten uit zijn ...

93
93
TRANSFERUURTJE: 'Vuurwerk Anderlecht, Liverpool wil Duivel'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

399
399
Ongeziene stats Messi: hattrick krijgt extra glans

Lionel Messi is het WK uitstekend begonnen met Argentinië. De aanvaller is op zijn 38e nog ...

25
25
‘Oorlog in Portugal: Ronaldo, Fernandes en Neves clashen’

Het gaat van kwaad naar erger met Portugal na het gelijkspel tegen DR Congo. Bondscoach Roberto ...

168
168

Meer sportnieuws