Keuze van Mbokani uitgelicht: "Hij wil terug naar 1A"

124 stemmen
Keuze van Mbokani uitgelicht:

SK Beveren stelde vanavond Dieumerci Mbokani voor als kersverse aanwinst. De 36-jarige Congolees zette zijn handtekening onder een éénjarig contract bij de Waaslanders. Bij de traditieclub is men alvast in de wolken met de transfer van Mbokani, en ook 'Dieu' zelf zou bijzonder enthousiast zijn over de nieuwe stap in zijn rijkgevulde carrière. 


Dieumerci Mbokani had naast de aanbieding van SK Beveren ook een voorstel van Seraing en RWDM op zak. Toch koos de Congolees zonder enige twijfel voor het project van de Waaslanders. Jean-Francois Lenvain, de persoonlijke begeleider van Dieumerci Mbokani, duidde bij Het Nieuwsblad de keuze van Dieumerci Mbokani voor SK Beveren. "Je kent Dieu. Hij wil voetballen voor de titel in plaats van voor de degradatie. Daarnaast wenste hij ook voor een dominante club te spelen. Beveren paste het best in die optiek. Hij wil met Beveren terug naar 1A, want hij gelooft dat de club ook daar een rol kan spelen", aldus Lenvain. 

Bij SK Beveren stak men op de clubwebsite hun enthousiasme alvast niet onder stoelen of banken. "SK Beveren is bijzonder trots de topspits aan de kern te kunnen toevoegen. Mbokani is dan ook niet zomaar de eerste de beste. De aanvaller staat al jaren bekend om zijn garantie op doelpunten. Zijn statistieken mogen gerust waanzinnig genoemd worden", klinkt het bij de Waaslanders. 

Vierde club in België

Met SK Beveren is Dieumerci Mbokani al aan zijn vierde Belgische club toe. De Congolees startte zijn carrière bij Anderlecht vooraleer hij richting Standard Luik trok. Daar behaalde hij in 2013 zelfs de Gouden Schoen. Na zijn sterke periode bij Standard vertrok de aanvaller richting het buitenland. Daar maakte 'Dieu' echter nooit indruk, waarna hij terugkeerde naar het oude nest in Brussel. In 2018 belandde Mbokani uiteindelijk bij Antwerp, waar hij tot 2021 actief was. 

LEES OOK: SK Beveren slaat toe: ambities voor JPL scherp

Heeft Mbokani alles in huis om ook in 1B een sensatie te worden?

Meest recent

De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

101
101
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

16
16
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

51
51
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

31
31
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

107
107
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

118
118
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

28
28
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

47
47
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

57
57
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

288
288
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

158
158
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

47
47
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

217
217
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

144
144
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

144
144
Ooit beloftevol bij Anderlecht, nu verrassend op het WK

Bij RSC Anderlecht braken er heel veel spelers van Neerpede door. Niet allemaal maakten ze ...

92
92
De Cat openhartig over vertrek bij Anderlecht

Waar speelt Nathan De Cat volgend seizoen? Dat is nog steeds een heel groot vraagteken. RSC ...

430
430
Fink verrast en haalt boegbeeld Genk naar Turkije

KRC Genk haalde Thibaut Courtois terug als investeerder. Een boegbeeld dat terugkeert naar de ...

336
336
Van Club Brugge-flop tot droomverhaal op het WK

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel veel spelers naar het Jan Breydelstadion. De ene werd een ...

134
134
Lierse krijgt rechtszaak van oude eigenaar aan been

Lierse is tegenwoordig een stabiele club in de Challenger Pro League, die geen gekke dingen doet en ...

137
137
Ruben Van Gucht doet schokkende bekentenis over privé-leven

Hij lijkt tegenwoordig werkelijk overal op te duiken. Van televisieprogramma's tot radio en ...

97
97
Ex-Rode Duivel wil voor WK-stunt zorgen met enorm voordeel

Op het komende WK staan er niet 26 spelers die al het shirt van de Rode Duivels droegen, maar wel ...

34
34
'Union heeft wéér beet: medische keuring gepland'

Geen Belgische club leverde de voorbije jaren zo'n indrukwekkend werk op de transfermarkt als Union, ...

169
169
'Club blijft inzetten op jeugd: twee talenten naar A-kern'

Bij Club Brugge zetten ze de voorbije jaren zwaar in op de eigen jeugdopleiding. Dat bleek dit ...

201
201
Na openingsceremonie WK gaat opvallende theorie over Shakira rond

Het WK 2026 werd donderdagavond officieel op gang getrapt. Voor de openingswedstrijd tussen Mexico ...

42
42

Meer sportnieuws