Van Gaal looft Duivels: "Vind hem een hele goeie"

656 stemmen
Van Gaal looft Duivels:

Louis van Gaal durft wel eens hautain uit de hoek te komen, maar de 71-jarige bewijst andermaal dat hij een trainer is van absoluut topniveau. Sinds hij opnieuw overnam als bondscoach verloor Oranje nog geen enkel duel. Zondagavond werd ook voor de tweede keer op enkele maanden tijd van België gewonnen.


Het contrast tussen de twee 'Derby's der Lage Landen' was wel behoorlijk groot. In Brussel was Oranje de dominante ploeg met veel beweeglijkheid en snelle infiltraties. Zondagavond in de ArenA waren het dan weer de Belgen die in het veldspel beter waren. Pas na een stilstaande fase kon Nederland toeslaan en op het laatste hadden ze nog enkele kansen op de counter. Maar in principe hadden de Duivels de partij altijd moeten winnen.

Van Gaal gaf op zijn persconferentie dan ook toe dat België beter was, toen Peter Vandenbempt hem vroeg of de Duivels nog steeds het niveau van in 2018 kunnen halen. "Ik heb die kwaliteiten van vier jaar geleden niet voor me. Ik kijk altijd naar Nederland. En naar Engeland en Duitsland. Dat is heel vreemd, wat België stond al die tijd nummer één", klonk het. "Maar ik vond dat België vandaag het betere voetbal heeft laten zien."

STERKE COUROIS
De steeds ouder wordende defensie wordt vaak gezien als achilleshiel bij de Duivels, maar daar is Van Gaal het niet helemaal mee eens. "Die Debast is wel een jonge speler, maar verder hebben ze daar heel veel ervaring. En ze hebben ook nog eens Courtois, die ik een hele goede keeper vind. Dus ik denk dat het allemaal nogal meevalt, dat denk ik echt. Maar nogmaals: ik zie België alleen als ik tegen ze moet spelen. Dan analyseren we ze en winnen we", kreeg hij de lachers op zijn hand.

LEES OOK: Feest in Oranje-kamp: transfer van 60 miljoen beklonken

Wie heeft volgens u de beste kansen op het WK?

Meest recent

Nog geen paniek bij Garcia: "Dat is nu het belangrijkste"

De verwachtingen waren hoog bij de Rode Duivels voor het WK, want de voorbereiding was overtuigend ...

92
92
Buitenlandse media verschroeiend voor 'tandeloos' België

Ook tegen Iran wou het weer niet lukken voor de Rode Duivels. Net als tegen Egypte bleven ze weer ...

221
221
Punten van VN: zondebok krijgt woede van ploegmaats op de hals

De Rode Duivels hebben ook in hun tweede wedstrijd op het WK 2026 geen goede beurt gemaakt. In Los ...

888
888
Lukaku legt de vinger op de wonde bij Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zondagavond ook hun tweede wedstrijd op het WK niet kunnen winnen. Na het ...

100
100
Wat een ontgoocheling: Duivels raken ook niet voorbij Iran

Het WK van de Rode Duivels dreigt een grote ontgoocheling te worden. De verwachting was dat ze ...

152
152
'STVV grijpt naast nieuwe Yamamoto'

STVV blikt terug op een geweldig seizoen, maar betaalt daar deze zomer ook de prijs voor. ...

70
70
Duivels lichtpunt: "Wie dat jaar geleden voorspeld had..."

Na het gelijkspel in de openingsmatch tegen Egypte moeten de Rode Duivels eigenlijk winnen tegen ...

69
69
Opvallende gast tijdens België-Iran: voor KDB en Lukaku?

De Rode Duivels proberen momenteel om af te rekenen met Iran. Makkelijk blijkt dat niet, want ...

37
37
Lukaku zorgt meteen voor discussie: rood of penalty?

De Rode Duivels hebben een bewogen eerste kwart van de wedstrijd beleefd tegen Iran. Twee keer ...

162
162
'Stevige hint over toekomst Benitez bij Antwerp'

Antwerp staat voor een zeer belangrijke zomer, waarin heel wat knopen doorgehakt moeten worden. Er ...

196
196
Nederland plots in de ban van ‘hun Romelu Lukaku’

In Nederland spreken ze weer van de wereldtitel, al zien we dat niet gebeuren. Oranje gaf ...

25
25
Degryse en Alderweireld zien twee vreemde keuzes bij Garcia

Rudi Garcia voert vier wissels door bij de Rode Duivels. Marc Degryse en Toby Alderweireld stellen ...

157
157
Spanje recht de rug met zeer riante overwinning

Spanje speelde om 18u een zeer belangrijk duel op het WK. Na de blamage tegen Kaapverdië (0-0) ...

26
26
Opstelling Duivels: fans hebben het allemaal over één man

De Rode Duivels spelen vanavond tegen Iran. Bondscoach Rudi Garcia voerde vier wissels door. Hans ...

293
293
Garcia verrast compleet met basisplaats Lukaku

De Rode Duivels spelen om 21u tegen Iran. De Belgen hebben geen enkele andere optie dan te winnen, ...

246
246
'Anderlecht haakt af na horen perperdure vraagprijs'

Er ligt bij Anderlecht heel wat transferhuiswerk op de plank. De club wil onder meer twee wingers ...

386
386
'Mourinho gaat los in Madrid: nieuwe transferknaller Real'

Real Madrid toonde zich al bijzonder actief op de zomercato. De Koninklijke haalde inmiddels drie ...

202
202
'Transfersoap Olise: Bayern grijpt daadkrachtig in'

Michael Olise heeft zich in het voorbije seizoen opgeworpen tot één van de betere ...

116
116
'Duel met Egypte maakt groot slachtoffer in basiself Duivels'

Het aftellen tot de tweede WK-wedstrijd van de Rode Duivels is begonnen. Maar wie zal bondscoach ...

160
160
Trainerstwist Anderlecht? Contract per direct beëindigd

Hoewel de trainingen maandag alweer hervatten, heeft RSC Anderlecht nog steeds geen nieuwe ...

860
860
'Miljoenen voor Tzolis: Club spreekt met grootmacht'

Club Brugge gaat ook deze zomermercato ongetwijfeld weer een pak miljoenen opstrijken met de verkoop ...

522
522
Verbazende vervanger voor Doku? "Absoluut een goede optie"

Daags voor de belangrijke WK-wedstrijd tegen Iran, lekte slecht nieuws naar buiten uit het Belgische ...

366
366
Spanje onder grote druk: De la Fuente grijpt fors in

Spanje staat zondagavond onder grote druk op het wereldkampioenschap. Tegen Saudi-Arabië ...

39
39
Opstelling Rode Duivels: Albert voorspelt cruciale wissel

De Rode Duivels willen straks vanuit pole-positie voor groepswinst aan de slotspeeldag beginnen. ...

267
267
'WK-sensatie ontketent titanenstrijd: pokerspel van 120 mil'

Het wereldkampioenschap vormt uiteraard een ideaal uitstalraam voor spelers die later in de zomer ...

50
50

Meer sportnieuws