Van Gaal looft Duivels: "Vind hem een hele goeie"

door
Van Gaal looft Duivels:

Louis van Gaal durft wel eens hautain uit de hoek te komen, maar de 71-jarige bewijst andermaal dat hij een trainer is van absoluut topniveau. Sinds hij opnieuw overnam als bondscoach verloor Oranje nog geen enkel duel. Zondagavond werd ook voor de tweede keer op enkele maanden tijd van België gewonnen.


Het contrast tussen de twee 'Derby's der Lage Landen' was wel behoorlijk groot. In Brussel was Oranje de dominante ploeg met veel beweeglijkheid en snelle infiltraties. Zondagavond in de ArenA waren het dan weer de Belgen die in het veldspel beter waren. Pas na een stilstaande fase kon Nederland toeslaan en op het laatste hadden ze nog enkele kansen op de counter. Maar in principe hadden de Duivels de partij altijd moeten winnen.

Van Gaal gaf op zijn persconferentie dan ook toe dat België beter was, toen Peter Vandenbempt hem vroeg of de Duivels nog steeds het niveau van in 2018 kunnen halen. "Ik heb die kwaliteiten van vier jaar geleden niet voor me. Ik kijk altijd naar Nederland. En naar Engeland en Duitsland. Dat is heel vreemd, wat België stond al die tijd nummer één", klonk het. "Maar ik vond dat België vandaag het betere voetbal heeft laten zien."

STERKE COUROIS
De steeds ouder wordende defensie wordt vaak gezien als achilleshiel bij de Duivels, maar daar is Van Gaal het niet helemaal mee eens. "Die Debast is wel een jonge speler, maar verder hebben ze daar heel veel ervaring. En ze hebben ook nog eens Courtois, die ik een hele goede keeper vind. Dus ik denk dat het allemaal nogal meevalt, dat denk ik echt. Maar nogmaals: ik zie België alleen als ik tegen ze moet spelen. Dan analyseren we ze en winnen we", kreeg hij de lachers op zijn hand.

LEES OOK: Anderlecht krijgt gouden raad: “Preud’homme en Van Gaal”

Wie heeft volgens u de beste kansen op het WK?

Meest recent

Pro League komt met zéér opvallend initiatief voor de fans

De Pro League heeft een opvallend initiatief meegedeeld. Beter laat dan nooit, want velen riepen al ...

20
20
'Opvallend transferverhaal met Club, Bayat en Leko"

Club Brugge haalde enkel Felix Lemaréchal naar het Jan Breydelstadion. Er kwam geen ...

135
135
'Paintsil (ex-Genk) staat voor verrassende megatransfer'

Gaat Joseph Paintsil alsnog een transfer afdwingen de komende dagen? Het zou zomaar kunnen. De ...

74
74
Hubert op zijn hoede: "Een zéér complete ploeg"

In het Zwarte Land staat vanavond de heenmatch van de halve finale van de Croky Cup tussen Sporting ...

25
25
'Carrasco en Dams gaan alsnog transfers versieren'

Yannick Carrasco en Matteo Dams gaan de komende dagen mogelijk nog van club verwisselen. De twee ...

33
33
'Anderlecht zet zinnen op WK-tegenstander van België'

RSC Anderlecht kende alweer geen overtuigende mercato. Door het vertrek van Nilson Angulo lijkt het ...

120
120
'Club Brugge kansloos: bliksemvertrek nieuwe chouchou'

Club Brugge KV wist tijdens de afgelopen wintermercato zijn sterkhouders dan toch aan boord te ...

254
254
Eén man beslist over ontslag Renard: "Als zijn geduld op is ..."

RSC Anderlecht nam afgelopen zondag afscheid van Besnik Hasi als hoofdcoach. Maar ondertussen staat ...

415
415
'Kompany geniet na spectaculaire Bayern-wending'

Bayern München wil zich komend weekend tegen TSG Hoffenheim herpakken na een onverwachte 1 op 6 ...

58
58
Jan Boskamp geeft 'helse' update over gezondheid

Jan Boskamp blijft ook op zijn 77ste één van de meest gewaardeerde voetbalanalisten ...

66
66
Alarm bij Anderlecht: Fink loopt meteen tegen lamp

Na de 2-0 op Standard moest Besnik Hasi vertrekken en neemt Edward Still voorlopig over. Thorsten ...

923
923
'Droomtransfer in de maak: Barça wil kandidaat-Duivel'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels wisselden tijdens de voorbije transferperiode van club. Anderen ...

244
244
'Club-bestuur vol aan de bak: víér topaanwinsten op agenda'

Met Félix Lemaréchal haalde Club Brugge KV uiteindelijk slechts één ...

721
721
'Genk casht fors op Oh: exacte transferdetails onthuld'

KRC Genk heeft op de valreep nog een grote uitgaande transfer beklonken. Zo staat Hyeon-gyu Oh op ...

204
204
'Nieuwe coach slikt meteen opdoffer bij Anderlecht'

RSC Anderlecht staat donderdagavond voor een levensbelangrijke bekerwedstrijd tegen Antwerp FC. ...

419
419
Kanté heeft alsnog terugkeer naar Europa beet

Deadline Day had nog het nodige drama in petto. Dat was bijvoorbeeld het geval in het dossier van ...

41
41
'Droomjob bij Man City? Kompany krijgt cruciaal nieuws'

Manchester City is met zes punten achterstand op leider Arsenal nog niet uitgeteld in de titelstrijd ...

144
144
'Transferbom: deze club werkt aan komst Messi in 2027'

Lionel Messi speelt komende zomer wellicht zijn laatste WK. De kans wordt groot geacht dat hij ...

51
51
Arsenal naar finale League Cup, Barça velt Real-killer

Er staat deze week niet alleen in België bekervoetbal op het programma. Dinsdagavond werd er ...

57
57
'Rode Duivel loopt transfer van 30 miljoen mis'

De wintermercato is in de meeste landen voorbij. Een aantal potentiële Rode Duivels hadden met ...

76
76
Gheysens geeft reden voor zeer kalme wintermercato Antwerp

Antwerp heeft nog zeven wedstrijden om alsnog een ticket voor de Champions' Play-Off uit de brand te ...

381
381
Anderlecht casht op Angulo: reden voor transfer bekend

Voor Anderlecht werd de laatste dag van de mercato nog verrassend druk. Paars-Wit haalde nog een ...

462
462
'Leegloop La Louvière: Frutos én coach naar Belgische club?'

Met nog zeven speeldagen voor de boeg in de reguliere competitie staat er nog heel wat op het spel ...

225
225
'Antwerp baalt en loopt stunttransfer nog mis'

Antwerp sloot zijn wintermercato uiteindelijk af met amper één aanwinst. Er werd toch ...

172
172
'Renard moet écht vrezen na nieuwe onthulling'

Olivier Renard krijgt steeds meer kritiek nadat de afgelopen drie transferperiodes niet goed waren. ...

642
642

Meer sportnieuws