Martinez krijgt veeg uit de pan: "Zoiets is ondenkbaar"

270 stemmen
Martinez krijgt veeg uit de pan:

De Rode Duivels strijden zondagavond tegen Nederland voor een plekje in de Final Four van de Nations League. Voor de Belgen is dat bovendien een uitgelezen kans om revanche te nemen voor de nederlaag van begin juli in Brussel. Toen won Oranje de 'Derby der Lage Landen' met duidelijke 1-4-cijfers.


De Belgen werden in het Koning Boudewijn-stadion afgetroefd door de snelle aanvallers van de Nederlanders en een veel wendbaarder middenveld. Bovendien werd toen niet meteen een gepaste oplossing gevonden voor het vroege uitvallen van Romelu Lukaku. En dat laatste mag toch de bondscoach aangerekend worden. Analist Aad de Mos loopt dan ook niet bepaald hoog op met Martinez.

In een uitgebreid interview met het weekblad De Zondag, laat De Mos immers verstaan dat hij Louis van Gaal veel hoger inschat als bondscoach. "De Belgen zijn afhankelijk van één speler (De Bruyne, red.), terwijl dat bij ons niet zo is", stelt de analist. "Wij hebben meer oplossingen en ook een betere coach. Martinez is een people manager, terwijl Van Gaal één van de sterksten ter wereld is."

GEEN KUUROORD
De Mos stoort zich ook wel op het hautaine gedrag van Van Gaal in de pers, maar dat wil niets zeggen over zijn werk als trainer. "Hij weet wat modern voetbal inhoudt, is innovatief én is eerlijk in zijn spelersbenadering. Dat iemand zonder club en zonder ritme bij de selectie wordt gehaald zoals Denayer bij jullie, is bij hem ondenkbaar. Louis zegt: 'het is hier geen kuuroord'."

LEES OOK: Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Wie is volgens u de beste trainer op dit moment?

Meest recent

Courtois verklapt gesprekken met... Sporting Hasselt

Het verhaal van Sporting Hasselt is straf én inspirerend. Sam Kerkhofs en Rik Verheye pakten ...

18
18
Van der Elst onthult grote spijt Duivels: “Ik schaam me”

Franky Van der Elst is één van de meest iconische middenvelders van de Rode Duivels. ...

34
34
‘Collega-Duivel voor Trossard? Arsenal wil ferm uithalen’

Arsenal won dit seizoen de Premier League en ei zo na de Champions League, na strafschoppen ging het ...

27
27
Tedesco heeft nieuwe topjob definitief beet

Domenico Tedesco faalde compleet bij de Rode Duivels en na een mislukte periode werd hij de laan ...

24
24
Pro League velt definitief oordeel over belofteploegen-quota

Er was heel wat om te doen de afgelopen maanden: de verankering van de belofteclubs in de Challenger ...

189
189
Benteke verbaast iedereen met toekomstplannen

Christian Benteke lijkt niet meer in beeld voor de Belgische nationale ploeg. De aanvaller speelt ...

117
117
Pro League onder hoogspanning: Bouchez plots grote man

De Pro League heeft op dinsdagochtend vergaderd en daar werden enkele knopen doorgehakt. Zo werd er ...

239
239
KRC Genk pakt uit met diamant van Standard Luik

KRC Genk kwam op de officiële kanalen met groot nieuws op de proppen. Thibaut Courtois wordt ...

155
155
‘Anderlecht gaat all-in voor piepjong Engels toptalent’

RSC Anderlecht is naarstig de zomermercato aan het afspeuren voor opportuniteiten. Antoine Sibierski ...

286
286
TRANSFERUURTJE: ‘Recorddeal Club Brugge, Union incasseert’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

424
424
Benteke heeft wat te zeggen na zijn niet-selectie WK

Christian Benteke was lang ene vaste waarde in de selectie van de Rode Duivels, maar de 35-jarige ...

204
204
Rudi Garcia mengt zich in De Bruyne-debat: harde kritiek

De Rode Duivels nemen het dinsdagavond op tegen Kroatië in een oefeninterland ter voorbereiding ...

71
71
Nieuwe liefdesboodschap voor Van Gucht zorgt voor beroering

Ruben Van Gucht is al maanden één van de meest besproken gezichten in de Vlaamse ...

69
69
Yannick Carrasco verrast en hakt transferknoop door

Yannick Carrasco maakte deel uit van de Gouden Generatie, maar de buitenspeler speelt al enkele ...

87
87
Mokerslag Ilay Camara: Anderlecht loopt vergoeding mis

Het WK 2026 staat voor de deur en de definitieve selecties sijpelen naar buiten. Ook Senegal maakte ...

154
154
Antwerp-fans zijn het beu: hard protest aan Bosuil

Het rommelt bij Royal Antwerp FC. Achter de schermen zoekt Paul Gheysens naar miljoenen en COO Kris ...

201
201
Duivels op TV: oefenduels níét op VRT, opvallende aftrapuren

De WK-koorts in België begint zienderogen te stijgen. En dat zal deze week alleen maar toenemen ...

290
290
'Club onvermurwbaar: Barça plooit aan onderhandelingstafel'

Dat Club Brugge verschillende sterkhouders zal zien vertrekken tijdens de zomermercato staat buiten ...

565
565
'Arsenal spoelt CL-kater door met Premier League-bom'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

135
135
'Sibierski gaat wild tekeer: nieuwe lading vertrekkers klaar'

Antoine Sibierski laat er geen gras over groeien bij RSC Anderlecht. De sportief directeur maakt ...

1079
1079
Buitenland ziet WK-droomscenario: "Geweldige kans voor Belgen"

Na de teleurstelling op de voorbije grote toernooien, zijn de verwachtingen rond de Rode Duivels ...

362
362
Uitspraken Courtois doen Genk-fans watertanden

Thibaut Courtois staat voor een comeback in het Belgisch voetbal. Niet op het veld, wel als ...

120
120
'Recordtransfer Tzolis: Champions League-ganger meldt zich'

De kans dat Christos Tzolis volgend seizoen nog te bewonderen zal zijn in het shirt van Club Brugge, ...

557
557
'De Ketelaere betrapt bij gesprekken: Atalanta schrikt'

Charles De Ketelaere voelt zich goed in Bergamo, maar toch komt er wat beweging in zijn dossier. De ...

338
338
'Lammens glundert: United pakt stevig uit op mercato'

Manchester United heeft zich na een kwakkelend seizoensstart op fraaie wijze herpakt. Op die goede ...

248
248

Meer sportnieuws