Oranje op zijn hoede: "België is van wereldklasse"

106
Oranje op zijn hoede:

Bijna een jaar geleden gaven de Rode Duivels een dubbele voorsprong uit handen tegen Frankrijk in de Final Four van de Nations League. De ploeg van bondscoach Roberto Martinez heeft echter een kleine kans om opnieuw een gooi te doen naar een plek in de eindronde van het Europese landentornooi. Maar dan moet zondag wel met ruime cijfers van Nederland gewonnen worden.


Om opnieuw de Final Four te halen, moet België immers met minstens 3 goals verschil winnen in Amsterdam. En dat wordt allesbehalve gemakkelijk. De Nederlanders zijn onder de leiding van bondscoach Louis van Gaal namelijk bezig aan een sterke campagne in de Nations League. Oranje liet in de eerste vijf wedstrijden enkel puntenverlies noteren op het veld van Wales (2-2) en wist zijn overige duels telkens te winnen.

En dus hebben ze zondag voldoende aan een puntje, of zelfs een kleine nederlaag, om de Final Four te halen. Aanvoerder Virgil van Dijk heeft alvast een plannetje hoe Oranje het moet aanpakken. "We moeten uitstralen dat we heel moeilijk te verslaan zijn", vertelt de verdediger bij NOS. "België is van wereldniveau en heeft spelers die ieder foutje af kunnen straffen."

GEEN FRENKIE EN MEMPHIS
De Nederlanders zullen het wel zonder hun sterspelers Memphis Depay en Frenkie de Jong moeten doen, die met blessures vroegtijdig terugkeerden naar FC Barcelona. Maar volgens bondscoach Louis van Gaal blijft er voldoende kwaliteit over. "Ik heb vertrouwen in die andere spelers. Die jongens kunnen ook voetballen, hoewel ze misschien nog niet even veel rendement hebben."

LEES OOK: ‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Bruno kent zijn verdict: Anderlecht neemt grote beslissing

Het zag er een week geleden bijzonder somber uit voor Vitor Bruno bij Anderlecht. Na tegenvallende ...

15
15
Leko mist plots vier spelers, Bruno verrast

Club Brugge en RSC Anderlecht spelen om 13u30 de topper van deze speeldag. Ivan Leko en Vitor Bruno ...

61
61
Rits onthult wat hij hoort over Vitor Bruno bij Anderlecht

Mats Rits werd door Olivier Renard en Tim Borguet op bedenkelijke wijze naar de C-kern gestuurd. Na ...

117
117
TRANSFERUURTJE: Toptransfer voor Forbs, De Winter grof wild

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

85
85
Coucke opgeschrikt door bijtincident: politie grijpt hard in

Een opvallende weekend is het voor Anderlecht-eigenaar Marc Coucke. Deze namiddag staat Paars-Wit ...

31
31
‘Strijd om Seys barst los: dan in stroomversnelling’

Joaquin Seys is grof wild. De linksback is dit seizoen een absolute smaakmaker bij Club Brugge, ...

105
105
Code rood bij KRC Genk: Thorup verrast met ingreep

KRC Genk kampt met een 15 op 30 en dat is te weinig voor de Limburgers. Het is dan ook code rood ...

244
244
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

76
76
Pijnlijke tendens Westerlo: spelers grijpen in

Westerlo zit in de hoek waar de klappen vallen. De Kemphanen incasseerden afgelopen drie wedstrijden ...

40
40
‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

264
264
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

379
379
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

103
103
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

110
110
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

182
182
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

81
81
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

279
279
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

363
363
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

53
53
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

510
510
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

392
392
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

121
121
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

205
205
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

34
34
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

77
77
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

53
53

Meer sportnieuws