Oranje op zijn hoede: "België is van wereldklasse"

door
Oranje op zijn hoede:

Bijna een jaar geleden gaven de Rode Duivels een dubbele voorsprong uit handen tegen Frankrijk in de Final Four van de Nations League. De ploeg van bondscoach Roberto Martinez heeft echter een kleine kans om opnieuw een gooi te doen naar een plek in de eindronde van het Europese landentornooi. Maar dan moet zondag wel met ruime cijfers van Nederland gewonnen worden.


Om opnieuw de Final Four te halen, moet België immers met minstens 3 goals verschil winnen in Amsterdam. En dat wordt allesbehalve gemakkelijk. De Nederlanders zijn onder de leiding van bondscoach Louis van Gaal namelijk bezig aan een sterke campagne in de Nations League. Oranje liet in de eerste vijf wedstrijden enkel puntenverlies noteren op het veld van Wales (2-2) en wist zijn overige duels telkens te winnen.

En dus hebben ze zondag voldoende aan een puntje, of zelfs een kleine nederlaag, om de Final Four te halen. Aanvoerder Virgil van Dijk heeft alvast een plannetje hoe Oranje het moet aanpakken. "We moeten uitstralen dat we heel moeilijk te verslaan zijn", vertelt de verdediger bij NOS. "België is van wereldniveau en heeft spelers die ieder foutje af kunnen straffen."

GEEN FRENKIE EN MEMPHIS
De Nederlanders zullen het wel zonder hun sterspelers Memphis Depay en Frenkie de Jong moeten doen, die met blessures vroegtijdig terugkeerden naar FC Barcelona. Maar volgens bondscoach Louis van Gaal blijft er voldoende kwaliteit over. "Ik heb vertrouwen in die andere spelers. Die jongens kunnen ook voetballen, hoewel ze misschien nog niet even veel rendement hebben."

LEES OOK: Rudi Garcia baalt: “Rode Duivel plots onder niveau”

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Kassa Genk rinkelt: El Ouahdi gooit ambities op tafel

KRC Genk kan de laatste weken rekenen op een Zakaria El Ouahdi in bloedvorm. De Limburgers kunnen ...

12
12
Spitsenbom bij Anderlecht: topschutter op komst

Anderlecht heeft zijn zinnen gezet op een Engelse topschutter die dit seizoen overal opvalt. ...

272
272
Taravel hint naar verrassingen in basiself

Anderlecht kan terugblikken op een knappe zes op zes in de Champions' Play-Off, maar desondanks ...

38
38
Leko zorgt weer voor verrassing, AA Gent mét Kanga

De wedstrijden volgen elkaar in sneltempo op in de play-offs, want woensdagavond wordt de vierde ...

59
59
Mokerslag voor Kompany en Duitsland: sterkhouder mist WK

Bayern München mocht vorig weekend al de titel in de Bundesliga vieren, maar dat betekent niet ...

22
22
'Strijd barst los: Arsenal en Man Utd melden zich bij Club'

Bij Club Brugge komt er in de zomer mogelijk een stevige leegloop aan. Heel wat sterkhouders lopen ...

91
91
Crisis bij Chelsea compleet: alwéér trainer op straat

Sinds de overname door BlueCo is het bij Chelsea maar zelden rustig geweest. De Blues wonnen wel een ...

39
39
'Club droomt nog van transfer: bod JPL-concurrent geweigerd'

Bij Club Brugge speuren ze de markt nu al volop af naar versterking voor de zomer. Daarbij mikken ze ...

67
67
'KV Mechelen dreigt revelatie te verliezen'

Bij KV Mechelen zetten ze de laatste jaren met succes in op jong talent. Daarbij beschikken ze over ...

56
56
'Grote kuis Guardiola: City stuurt alweer oudgediende door'

Manchester City is vorig seizoen een nieuwe weg ingeslagen. Na een moeilijke eerste seizoenshelft ...

65
65
Europees ticket of transfer voor smaakmaker Westerlo?

Westerlo groeide de voorbije jaren uit tot een handelshuis. De Kemphanen geven kansen aan heel wat ...

39
39
Extra wapen voor Kompany: "Een nog betere versie!"

Bayern München neemt het vanavond in de halve finales van de DFB Pokal op verplaatsing op tegen ...

86
86
Taravel looft RSCA-vertrekker: "Hij verdient veel respect"

Bij RSC Anderlecht gaan ze de laatste rechte lijn in van het seizoen. De Brusselaars hopen der derde ...

224
224
AA Gent legt aanvaller langdurig onder contract

AA Gent haalde de afgelopen tientallen Afrikaanse spelers naar de club. Een toch wel ...

40
40
Vrancken looft ‘toekomstige RSCA-pion’: "Héél goede speler"

Bij STVV maken ze zich klaar voor de partij tegen RSC Anderlecht. Wouter Vrancken hoopt dat Keisuke ...

270
270
Kompany naar City? Guardiola én CEO Bayern reageren

Manchester City wordt steeds meer in verband gebracht met Vincent Kompany, maar die lijkt toch nog ...

150
150
Taravel geeft update over blessure Stroeykens

Bij RSC Anderlecht liggen er weer spelers in de lappenmand. Dat blijft toch een probleem bij de ...

181
181
AA Gent laat recordtransfer gratis vertrekken

AA Gent hoopt de komende weken in de play-offs nog een Europees ticket uit de brand te slepen, maar ...

102
102
'Chelsea neemt keiharde beslissing over Lavia'

Chelsea gaat door een zware periode. Het heeft zijn laatste vijf competitiewedstrijden verloren, ...

134
134
Standard slaat toe en legt talent onder contract

Enkele jaren geleden gold de jeugdopleiding van Standard nog als één van de beste van ...

82
82
'Grote zorgen om Lukaku: nieuwe blessure?'

Het heeft de voorbije weken stevig gestormd door Romelu Lukaku, nadat hij zich afmeldde bij de Rode ...

135
135
'Steenrijke Engelse club meldt zich voor Tzolis'

Bij Club Brugge dreigen in de zomer weer heel wat smaakmakers te gaan vertrekken. Eén van de ...

239
239
Genk zet sterkhouder in bloemetjes na straffe reeks

Genk liep dinsdagavond tegen een nieuwe ontgoocheling aan, want het kon ook zijn tweede ...

80
80
'Barça duwt door en start onderhandelingen met Club'

Bij Club Brugge hebben de voorbije maanden heel wat spelers zich in de kijker kunnen spelen. Dat ...

516
516
Pikant schandaal in Italië: Prostituee zoekt naar 'papa'

Een groot escortschandaal houdt Italië in zijn greep. In de media wordt bericht dat zo’n ...

105
105

Meer sportnieuws