Marc Coucke lanceert Evenepoel-plan: "Komaan Regi!"

door
Marc Coucke lanceert Evenepoel-plan:

Geen competitievoetbal dit weekend, maar voor de Belgische sportliefhebber waren meer dan voldoende alternatieven voorzien. Zo is het zondagavond uitkijken naar de interland tussen Oranje en de Rode Duivels. Maar vooral het WK wielrennen en de fenomenale wereldtitel van Remco Evenepoel ging logischerwijs met alle aandacht lopen.


Met eerder al overwinningen in onder meer Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Spanje, heeft Evenepoel dit seizoen de stap gezet naar het absolute kruim van het internationale wielrennen. En dat terwijl het 22-jarige supertalent eerst een carrière in het voetbal tegemoet leek te gaan. In de jeugd liet Evenepoel immers mooie dingen zien bij onder meer PSV en RSC Anderlecht.

Bij die laatste club droeg hij in de jeugdselecties zelfs nog de aanvoerdersband. Maar een grote doorbraak zat er uiteindelijk niet in en na een korte passage bij KV Mechelen, besloot hij alles op het wielrennen te zetten. Een uitstekende keuze zou achteraf blijken. Desondanks bleef Evenepoel nauw verbonden aan RSCA, waar hij ook al de aftrap kwam geven. Paars-Wit was er dan ook als de kippen bij op hem te feliciteren na zijn nieuwste exploot.

HIT VOOR REGI
Hoofdaandeelhouder Marc Coucke, die zelf ook enkele jaren in het wielrennen actief was, ging zelfs nog een stapje verder. Via Twitter riep hij de bekende dj Regi Penxten immers op om een nieuwe hit te maken met de uitspraken van Evenepoel's West-Vlaamse ploegmaat Yves Lampaert: 'Moh vint toch, mo vint toch, wanne coureur'. Een voorstel naar analogie met de wereldtitel van Tom Boonen in 2005, toen een hit werd gemaakt met de legendarische woorden van commentator Michel Wuyts: 'Tommeke, Tommeke, Tommeke, wat doe je nu?'.

LEES OOK: 'Antwerp houdt adem in: Overmars naar Anderlecht?'

Evenepoel's verleden als voetballer heeft hem geholpen als wielrenner ...

Meest recent

Engeland wild van Lammens: “In voetsporen van legende”

Senne Lammens speelde in het verleden bij Club Brugge en Royal Antwerp FC, maar de Belgische doelman ...

14
14
Antwerp pakt uit met glorieus nieuw shirt: 145 jaar

Royal Antwerp FC bestaat al sinds 1880 en voor het 145-jarige bestaan heeft de club uitgepakt met ...

18
18
Dejan Stankovic dropt grote hint over toekomst zoonlief

Aleksandar Stankovic is niet meer weg te denken uit de basisopstelling van Club Brugge. Op korte ...

145
145
Scherpe De Mil vreest voor Play-Off 1: “Op deze manier…”

KAA Gent kreeg een ferme mokerslag vrijdagavond. In eigen huis werd verloren van laagvlieger Cercle ...

59
59
Renard bijzonder scherp voor twee RSCA'ers: "Schokte me"

Olivier Renard gaf een zeer pittig interview aan La Capitale. Daar haalde hij heel hard uit naar het ...

243
243
Vanzeir neemt wraak: "Toon me dat ik blind ben, zei hij"

Rik De Mil blijft het moeilijk hebben om standvastige resultaten te boeken. Met een 13 op 27 zijn ...

106
106
Taravel zet RSCA-speler op zijn plaats: "Hij gaf mij gelijk"

Bij RSC Anderlecht hebben ze heel wat problemen. Sportief kent het een zeer matig seizoen. Alleen ...

193
193
Verschaeren verlaat Anderlecht: 'ideale nieuwe club' bekend

Yari Verschaeren kan dit weekend zijn 250ste match voor de hoofdmacht van RSC Anderlecht spelen. De ...

341
341
Vermeeren kopje onder: Franse pers haalt botte bijl boven

Habib Beye heeft zijn debuut als hoofdcoach van Olympique Marseille helemaal gemist. Vrijdagavond ...

159
159
‘Code rood Anderlecht: basisspeler stoomt naar uitgang’

Anderlecht is bereid mee te werken aan een vertrek van een basisspeler, als de juiste voorwaarden op ...

291
291
Muilpeer voor pover Gent: "Ligt me zwaar op de maag"

In de strijd om de Champions' Play-Offs heeft AA Gent vrijdagavond een bijzonder slechte zaak ...

126
126
'Alarm Club Brugge: bliksemvertrek Tresoldi krijgt vorm'

Club Brugge dreigt komende zomer verschillende sterkhouders te verliezen. Daarbij jongens die al een ...

356
356
'Trainersdossier Anderlecht: grandioze wending in de maak'

Ondertussen is het alweer een drietal weken geleden dat Besnik Hasi ontslagen werd en van een nieuwe ...

686
686
'Simonis zeker niet Anderlecht: volgende club bekend'

Paul Simonis werd gelinkt aan RSC Anderlecht, maar de Nederlander zal zeker niet de nieuwe trainer ...

105
105
Presidentskandidaat FC Barcelona gaat voor megatransfer

Bij FC Barcelona gaat er weer een strijd losbarsten voor het presidentsschap van de club. Uiteraard ...

106
106
Uitgerekend Vanzeir deelt AA Gent gigantische mokerslag uit

In de Jupiler Pro League stond er met AA Gent tegen Cercle Brugge een heel belangrijk duel op het ...

150
150
Blijft Vrancken bij STVV? Coach geeft belangrijke update

Wouter Vrancken is bezig aan een fantastisch seizoen bij STVV. De Truienaars staan tweede en doen op ...

225
225
'Anderlecht baalt: Club Brugge deelde transferslag uit'

Club Brugge en RSC Anderlecht zijn de twee ploegen die dit seizoen het meest spendeerden aan ...

759
759
RSCA Futures pakt scalp Jong Genk, Club NXT onderuit

In de Challenger Pro League stonden er om 20u matchen op het programma. RSCA Futures ontving Jong ...

99
99
Renard verklaart met straffe verhalen mislukte wintermercato

RSC Anderlecht is verzwakt, en niet versterkt zoals CEO Kenneth Bornauw aanhaalde, uit de mercato ...

297
297
Zware domper Union SG: wéér speler wekenlang out

Zorgen bij Union SG. Daar krijgt trainer David Hubert de laatste tijd met de nodige blessures af te ...

103
103
Kritiek op Oosting neemt toe: coach bijt van zich af

Royal Antwerp FC staat voor een héél moeilijke parcours met matchen tegen Union SG en ...

171
171
Renard haalt na ontslag bij Anderlecht zéér hard uit

Olivier Renard werd onlangs ontslagen bij RSC Anderlecht. Dat was geen verrassing, want de sportief ...

932
932
‘Kompany stijf van woede: Bayern-ster drijft hem gek’

Vincent Kompany kookt van frustratie in München. Achter de schermen botst zijn plan op ...

126
126
Italiaanse legende looft Club-smaakmaker: topdeal in de maak

Club Brugge gaat komende zomer wellicht een halve basisploeg verliezen. Eén speler wordt ...

278
278

Meer sportnieuws