Marc Coucke lanceert Evenepoel-plan: "Komaan Regi!"

door
Marc Coucke lanceert Evenepoel-plan:

Geen competitievoetbal dit weekend, maar voor de Belgische sportliefhebber waren meer dan voldoende alternatieven voorzien. Zo is het zondagavond uitkijken naar de interland tussen Oranje en de Rode Duivels. Maar vooral het WK wielrennen en de fenomenale wereldtitel van Remco Evenepoel ging logischerwijs met alle aandacht lopen.


Met eerder al overwinningen in onder meer Luik-Bastenaken-Luik en de Ronde van Spanje, heeft Evenepoel dit seizoen de stap gezet naar het absolute kruim van het internationale wielrennen. En dat terwijl het 22-jarige supertalent eerst een carrière in het voetbal tegemoet leek te gaan. In de jeugd liet Evenepoel immers mooie dingen zien bij onder meer PSV en RSC Anderlecht.

Bij die laatste club droeg hij in de jeugdselecties zelfs nog de aanvoerdersband. Maar een grote doorbraak zat er uiteindelijk niet in en na een korte passage bij KV Mechelen, besloot hij alles op het wielrennen te zetten. Een uitstekende keuze zou achteraf blijken. Desondanks bleef Evenepoel nauw verbonden aan RSCA, waar hij ook al de aftrap kwam geven. Paars-Wit was er dan ook als de kippen bij op hem te feliciteren na zijn nieuwste exploot.

HIT VOOR REGI
Hoofdaandeelhouder Marc Coucke, die zelf ook enkele jaren in het wielrennen actief was, ging zelfs nog een stapje verder. Via Twitter riep hij de bekende dj Regi Penxten immers op om een nieuwe hit te maken met de uitspraken van Evenepoel's West-Vlaamse ploegmaat Yves Lampaert: 'Moh vint toch, mo vint toch, wanne coureur'. Een voorstel naar analogie met de wereldtitel van Tom Boonen in 2005, toen een hit werd gemaakt met de legendarische woorden van commentator Michel Wuyts: 'Tommeke, Tommeke, Tommeke, wat doe je nu?'.

LEES OOK: Achter gesloten deuren: Marc Coucke emotioneel geraakt

Evenepoel's verleden als voetballer heeft hem geholpen als wielrenner ...

Meest recent

Bitterzoete zege Genk: "Dit is iets om trots op te zijn"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk in de Europa League. De Limburgers deden donderdag ...

1
1
Eindstand UEL: Nederlands bloedbad, tegenstanders Genk gekend

De League Phase van de Champions League zit erop. Donderdagavond werden alle wedstrijden van de ...

106
106
Genk vloekt: winning-goal Karetsas niet genoeg voor top 8

KRC Genk heeft de League Phase van de Europa League al winnend afgesloten. Ondanks een vroege ...

70
70
Witte rook bij KVM: miljoenentransfer in kannen en kruiken

KV Mechelen is matig aan de tweede seizoenshelft begonnen, maar blijft desondanks in de running om ...

46
46
'Tijd tikt: Club Brugge pakt harde transferbeslissing'

De euforie na de Champions League-triomf van woensdag was bijzonder groot bij Club Brugge, maar de ...

355
355
Europees gelukje voor Genk? Vossen fileert penaltyfase

KRC Genk is in eigen land bezig aan een kwakkelseizoen, maar kon zich nog ietwat optrekken aan de ...

83
83
Anderlecht dumpt Ashimeru: opvallende details bekend

RSC Anderlecht heeft zijn vijfde uitgaande transfer van de wintermercato afgerond. Zo werd donderdag ...

234
234
Stiekeme titelambities? STVV slaat toe met JPL-bekende

Vermits Union SG en Club Brugge de degens met mekaar kruisen, krijgt STVV komend weekend mogelijk ...

153
153
Club Brugge schrikt zich rot: last-minute vertrek Tzolis?

Met het ticket voor de tussenronde in de Champions League op zak, beschikt Club Brugge over een ...

640
640
Genk zoekt Europese glorie: Hayen roteert met basiself

Donderdagavond valt het doek over de League Phase van de Champions League. KRC Genk hoopt zich op de ...

21
21
‘Vermeeren zorgt voor opschudding: knaltransfer dichtbij’

Arthur Vermeeren is nog maar net weer in beeld bij Marseille, of het rommelt opnieuw rond de jonge ...

391
391
Punten L'Equipe: uitzonderlijk cijfer voor één Club-speler

Club Brugge heeft woensdag opnieuw een historische avond in de Champions League beleefd. Het ...

389
389
Tegenstander hemelt Genkie op: opvallende bijnaam onthuld

Donderdag valt het doek over de League Phase in de Europa League. KRC Genk is al zeker van de ...

240
240
Achtste wintertransfer Anderlecht: JPL-deal helemaal rond

Met de komst van verdediger Moussa Diarra, rondde RSC Anderlecht zijn inkomende huiswerk op de ...

319
319
'Diepgaand probleem Anderlecht: bizarre trainersoplossing'

Tenzij RSC Anderlecht zich komende zondag herpakt op het veld van Standard, lijkt het over en uit ...

419
419
Deadline in zicht: Cercle en Standard passeren langs kassa

Aanstaande dinsdag sluit de winterse transfermarkt genadeloos zijn deuren. Verschillende clubs uit ...

81
81
'Kompany verscheurd na last-minute transfer Bayern'

Bayern München heeft woensdagavond de League Phase van de Champions League afgesloten op een ...

101
101
'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Op inkomend vlak lijkt RSC Anderlecht klaar met zijn huiswerk, terwijl er op uitgaand gebied louter ...

737
737
Super Sunday in JPL: aanduidingen scheidsrechters bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League alweer speeldag 23 op het programma. De volgende ...

159
159
'Frutos klapt uit de biecht: done deal met Anderlecht'

In de slotweek van de wintermercato moet RSC Anderlecht nog een oplossing zien te vinden voor een ...

343
343
'Overmars all-in: Antwerp zet zinnen op JPL-revelatie'

Van de beloofde versterkingen kwam tot dusver vrij weinig in huis bij Antwerp, maar in het slot van ...

386
386
'Club Brugge verliest sterkhouder: topscouts in tribune'

De uitblinkers vielen woensdag niet op één hand te tellen bij Club Brugge, maar met ...

525
525
'Hayen grijpt in: opvallend slachtoffer bij KRC Genk'

KRC Genk is al zeker van de knock-outfase in de Europa League, maar tegen Malmö FF staat er ...

396
396
Kassa rinkelt bij Club Brugge: record aan diggelen?

Dankzij een fraaie 3-0 zege tegen Olympique Marseille kwalificeerde Club Brugge zich met glans ...

705
705
Code rood op de Bosuil: Antwerp riskeert monsterboete

Heel even leek Antwerp weer naar boven te mogen kijken, maar na een nul op zes lijkt de Great Old ...

674
674

Meer sportnieuws