Grote onvrede bij WK-tegenstander Canada

door
Grote onvrede bij WK-tegenstander Canada

Binnen twee maanden gaat het WK in Qatar al van start en dus is het ook uitkijken naar wat de tegenstanders van de Rode Duivels tijdens deze interlandperiode vermogen. Vrijdagavond kwamen bijvoorbeeld Marokko en Canada in actie. De Marokkanen namen vlot de maat van Chili, terwijl Canada geen moeite had met Qatar.


De wedstrijd werd in Wenen gespeeld en daar hadden de Canadezen genoeg aan een kwartier om helemaal af te rekenen met het WK-gastland. Cyle Larin (Club Brugge) opende al na vier minuten de score en negen minuten later legde Jonathan David de eindstand al vast. De ex-spits legde met zijn viering wel bloot dat er wat spanningen heersen in zijn land.

Terwijl de voorbije dagen zowat alle deelnemers hun nieuwe shirt voor het WK presenteerden, bleef het in Canada immers stil. Daar kregen ze immers te horen dat sponsor Nike niet van plan is om een nieuw WK-shirt te maken en dat ze het dus met hun oude uitrusting zullen moeten doen. "Canada zit op een ander schema voor het invoeren van nieuwe shirts", was het korte excuus van de Amerikaanse gigant.

ONVREDE
Met die uitleg nemen ze in Canada echter geen vrede en dat liet David ook blijken. Hij vierde zijn goal immers door het Nike-logo op zijn shirtje met zijn hand te bedekken. Voor de Canadezen is het toch een domper op wat een speciaal toernooi moet worden. Het is immers nog maar hun tweede WK-deelname, nadat ze in 1986 al hun wedstrijden verloren en geen enkele keer konden scoren.


LEES OOK: Loting WK 2026: alsnog 'Poule des Doods' voor Duivels?

Had Canada een nieuw shirt moeten krijgen?

Meest recent

Arteta spreekt glashelder over mogelijke transfer Trossard

Arsenal boekte zondag een klinkende zege in de derby tegen Tottenham. Daarbij was een glansrol ...

6
6
Toby Alderweireld emotioneel: "Doe het voor mijn kinderen"

Toby Alderweireld zit zeker niet stil, sinds hij eind vorig seizoen afscheid nam van de Bosuil. De ...

20
20
Maakt Vertonghen verrassende terugkeer in voetbalwereld?

Afgelopen zomer zette Jan Vertonghen een punt achter zijn spelersloopbaan. De recordinternational ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil JPL-smaakmaker, exit Wils'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

167
167
Ex-ref velt verdict: Genk bestolen, meeval voor STVV?

De interlandbreak heeft het Belgisch arbitragekorps duidelijk deugd gedaan, want behalve in ...

47
47
Hasi moet puzzelen: Anderlecht mist viertal tegen Union

Na de zes op zes voor de interlandbreak wou RSC Anderlecht de goede lijn doortrekken in La ...

285
285
Cath Luyten breekt bij spraakmakende bekentenis over Raes

Cath Luyten en sportjournalist Frank Raes vormden jarenlang een bekend en geliefd ...

364
364
Revelatie in de Jupiler Pro League: "Hij verdient lof"

De heenronde in de Jupiler Pro League ligt achter de rug. Hoogstaand was het zeker niet wat we te ...

81
81
JPL-stunt in de maak: "Wie dit voor het seizoen zei..."

STVV is en blijft een van de leukste ploegen in de Jupiler Pro League. De Kanaries wonnen met 1-2 ...

136
136
Euvrard messcherp en doet oproep aan Standard-bestuur

Standard doet het niet goed. De Rouches tellen na vijftien speeldagen zelfs minder punten dan vorig ...

152
152
Dé titelfavoriet in de JPL? Vandenbempt slaat en zalft

Voorlopig blijven we toch op onze honger zitten in de Jupiler Pro League. Vooral de topclubs mogen ...

172
172
Feest bij Anderlecht: "Kijk maar naar Club Brugge en Union"

RSC Anderlecht heeft na een zwakke match alsnog de drie punten weten te rapen op het veld van La ...

294
294
Antwerp zoekt coach: 10 potentiële topkandidaten

Royal Antwerp FC heeft Stef Wils ontslagen na de pijnlijke nederlaag tegen FCV Dender. De Great Old ...

964
964
Nieuwe trainer Antwerp: Gheysens onderneemt actie

Het doek is gevallen over Stef Wils als hoofdcoach van Antwerp FC. Enkele uren na de beschamende ...

284
284
Beeld Lukaku gaat heel Italië rond: Antonio Conte reageert

In de Italiaanse Serie A heeft SSC Napoli zaterdagavond met 3-1 gewonnen van Atlanta BC. Coach ...

453
453
"Hij maakte Hasi gek" - kranten geven RSCA'er 4 op 10

RSC Anderlecht wist afgelopen voor het eerst sinds half augustus nog eens een wedstrijd op ...

345
345
Degryse legt groot probleem Genk bloot: "Ongelooflijk"

De heenronde van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop en een aantal clubs ...

459
459
'Tzolis shockeert Club Brugge met spectaculaire exit'

In de zomer leek er geen vuiltje aan de lucht: Club Brugge sloeg 32 miljoen van Crystal Palace af en ...

582
582
Engelse pers spreekt straffe taal na derby-optreden Trossard

Wordt dit seizoen eindelijk het goede voor Arsenal FC? De Gunners hebben in ieder geval weer gouden ...

377
377
'Trainer Sporting gelooft ogen niet na scouting Club Brugge'

De vierde speeldag van de League Phase van de Champions League staat voor de deur. Club Brugge gaat ...

812
812
'Anderlecht richt transfervizier op smaakmaker JPL'

RSC Anderlecht lijkt in de goede flow te zitten en kan voor het eerst dit seizoen pronken met een ...

346
346
'Antwerp schakelt razendsnel: eerste kandidaat-coach gelekt'

Het kwakkelende Antwerp FC is op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De trieste nederlaag tegen rode ...

539
539
Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

104
104
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

169
169
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

349
349

Meer sportnieuws