Olsson geeft directe reden Anderlecht-vertrek

145 stemmen
Olsson geeft directe reden Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer weer verschillende nieuwe namen in huis. Daartegenover deed de recordkampioen echter ook een pak spelers van de hand. Zo werd onder meer afscheid genomen van Kristoffer Olsson, die nog maar een jaartje eerder naar Brussel was gehaald.


In de zomer van 2021 telde RSCA enkele miljoenen neer om de Zweedse international over te nemen van het Russische FK Krasnodar. Met al zijn ervaring op het internationale toneel moest hij één van de leiders op het middenveld worden. Maar dat plannetje draaide niet uit zoals gehoopt. Olsson was in zijn eerste maanden weliswaar titularis, zijn meerwaarde bleef echter beperkt en na verloop van tijd geraakte hij, mede door blessureleed, op de bank terecht. Ook dit seizoen speelde hij geen hoofdrol in de sportieve plannen. En dus werd hij eind augustus verhuurd aan FC Midtjylland.

Tegenover het medium FotbollsKanalen kwam de 27-jarige middenvelder met meer uitleg over zijn vertrek bij Anderlecht. "Ik had er een behoorlijk goed eerste halfjaar, waarin ik behoorlijk veel mocht spelen", vertelt Olsson. "Vervolgens had ik wat blessures, viel ik naast de ploeg en toen kwam een nieuwe trainer. Maar ik wil er niet te veel op terugblikken. Uiteindelijk duurde het ook nog geen anderhalf jaar. Van zo'n dingen leer je ook."

VEEL SPELEN
De belangrijkste reden om andere oorden op te zoeken, was vooral om weer speelminuten te kunnen maken. "Daarom voetbal je ook, om op dat veld te kunnen staan. Zo kan je je ook blijven ontwikkelen. Veel spelen is belangrijk voor mij. Al hangt het natuurlijk ook van het niveau af. Misschien is er toch een verschil tussen bankzitter zijn bij FC Barcelona en bankzitter zijn bij Anderlecht", aldus Olsson.

LEES OOK: 'Anderlecht wil winger: 3 namen op shortlist Sibierski'

Anderlecht heeft Olsson te snel afgeschreven ...

Meest recent

Mannaert hakt knoop door over toekomst bij voetbalbond

De laatste rechte lijn richting het WK is ingezet voor de Rode Duivels. De toekomst van Rudi Garcia ...

9
9
'Anderlecht wil winger: 3 namen op shortlist Sibierski'

Om de trein eindelijk weer op de rails te krijgen, legt RSC Anderlecht zijn eieren dit keer in het ...

69
69
'Club Brugge kaalgeplukt: monsterbod voor Seys'

Na de landstitel zet Club Brugge zich schrap voor een drukke zomermercato, waarin tal van ...

389
389
Marc Coucke zorgt voor grote ophef: 'Onvervalste Playboy!'

Marc Coucke heeft opnieuw voor flink wat reacties gezorgd. Terwijl het stof van alweer een turbulent ...

126
126
'Barça haalt snoeihard uit: dubbele megadeal nabij'

Door het WK zal het wellicht een zomermercato in twee delen worden, voor en na het toernooi. De ...

42
42
'Straffe wending in transferdossier Stankovic'

Club Brugge staat voor een hete transferzomer, want in de komende maanden dreigen heel wat ...

230
230
Fernandez-Pardo verbaast met woorden over keuze voor België

De Rode Duivels bereiden zich dezer dagen in Tubeke voor op het WK, met één zeer ...

247
247
T2 of vertrekken? Taravel licht tipje van de sluier

Bij Anderlecht moeten in de komende weken heel wat knopen doorgehakt worden. Over de spelerskern, ...

141
141
Knelpuntpositie ingevuld: Garcia zet nieuwe Duivel klaar

De Rode Duivels zijn zich in Tubeke volop aan het klaarstomen voor het WK. In de Verenigde Staten ...

143
143
'Standard werkt aan straffe terugkeer jeugdproduct'

Standard eindigde het seizoen met een grote ontgoocheling, want op de slotspeeldag gaf het de ...

73
73
Westerlo baalt: sterkhouder kondigt vertrek aan

Westerlo is de voorbije jaren uitgegroeid tot een handelshuis. De Kemphanen wisten al enkele straffe ...

62
62
'Jawoord gegeven: Union op zucht van eerste knaltransfer'

De kassa zal deze zomer weer fors gaan rinkelen bij Union, zoveel lijkt zeker. De Brusselaars deden ...

181
181
'Anderlecht meldt zich opnieuw voor topschutter'

Anderlecht staat na een ontgoochelend seizoenseinde voor een belangrijke zomer. De play-offs maakten ...

274
274
TRANSFERUURTJE: 'Straffe dubbeldeal Barça, exit Pocognoli'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

162
162
Topseizoen Lammens: grote eer in Engeland lonkt

Senne Lammens maakte de overstap van Royal Antwerp FC naar Manchester United. De doelman kreeg nog ...

122
122
KV Mechelen pakt plots uit met terugkeer toptalent

KV Mechelen wist dit seizoen de Champions Play-Offs te bereiken, maar daar kon het geen potten ...

105
105
Anderlecht lijkt na update volgende WK-ganger te hebben

Op het WK in Qatar had Anderlecht nog drie vertegenwoordigers, maar dat aantal zal Paars-Wit op de ...

155
155
Brandon Mechele zet fans op scherp met mysterieuze boodschap

Een korte boodschap van Brandon Mechele heeft heel wat Club Brugge-supporters aan het denken gezet. ...

268
268
Charleroi kondigt drie vertrekkers aan

Bij Charleroi blikken ze terug op een toch wel ontgoochelend seizoen. In de winter leken ze nog op ...

37
37
Klap voor Coucke: fraudeproces RSCA wéér maanden uitgesteld

Dit had normaal gezien een belangrijke week moeten worden voor Marc Coucke. Donderdag moest ...

114
114
Fabrizio Romano meldt transferdomper voor Union

Union wist zich ook dit seizoen makkelijk te handhaven in de Belgische top, ondanks het verlies van ...

90
90
'Standard en STVV strijden om eenmalig Rode Duivel'

Het seizoen zit er voor zo goed als alle teams in de Jupiler Pro League op en dat betekent dat ze ...

199
199
Hoefkens verrast iedereen met toekomstbesluit

Carl Hoefkens blikt terug op een bewogen seizoen. De trainer slaagde er niet in om NAC Breda opnieuw ...

108
108
Anderlecht hoopt: breken twee aanwinsten deze zomer door?

Bij RSC Anderlecht haalde men in het tijdperk veel kwantiteit, maar te weinig kwaliteit. Hoe staat ...

404
404
Taravel voorspelt grote toekomst voor RSCA-speler

Bij RSC Anderlecht zijn ze tevreden dat het seizoen voorbij is. De club kende vanaf het begin, via ...

245
245

Meer sportnieuws