Olsson geeft directe reden Anderlecht-vertrek

door
Olsson geeft directe reden Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer weer verschillende nieuwe namen in huis. Daartegenover deed de recordkampioen echter ook een pak spelers van de hand. Zo werd onder meer afscheid genomen van Kristoffer Olsson, die nog maar een jaartje eerder naar Brussel was gehaald.


In de zomer van 2021 telde RSCA enkele miljoenen neer om de Zweedse international over te nemen van het Russische FK Krasnodar. Met al zijn ervaring op het internationale toneel moest hij één van de leiders op het middenveld worden. Maar dat plannetje draaide niet uit zoals gehoopt. Olsson was in zijn eerste maanden weliswaar titularis, zijn meerwaarde bleef echter beperkt en na verloop van tijd geraakte hij, mede door blessureleed, op de bank terecht. Ook dit seizoen speelde hij geen hoofdrol in de sportieve plannen. En dus werd hij eind augustus verhuurd aan FC Midtjylland.

Tegenover het medium FotbollsKanalen kwam de 27-jarige middenvelder met meer uitleg over zijn vertrek bij Anderlecht. "Ik had er een behoorlijk goed eerste halfjaar, waarin ik behoorlijk veel mocht spelen", vertelt Olsson. "Vervolgens had ik wat blessures, viel ik naast de ploeg en toen kwam een nieuwe trainer. Maar ik wil er niet te veel op terugblikken. Uiteindelijk duurde het ook nog geen anderhalf jaar. Van zo'n dingen leer je ook."

VEEL SPELEN
De belangrijkste reden om andere oorden op te zoeken, was vooral om weer speelminuten te kunnen maken. "Daarom voetbal je ook, om op dat veld te kunnen staan. Zo kan je je ook blijven ontwikkelen. Veel spelen is belangrijk voor mij. Al hangt het natuurlijk ook van het niveau af. Misschien is er toch een verschil tussen bankzitter zijn bij FC Barcelona en bankzitter zijn bij Anderlecht", aldus Olsson.

LEES OOK: Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

Anderlecht heeft Olsson te snel afgeschreven ...

Meest recent

Genk vs. Freiburg: statistieken duiden deze favoriet aan

De 1/8ste finales van de Europese competities gaan volgende week van start. Met KRC Genk is nog maar ...

11
11
POLL: Vermant of Tresoldi als eerste spits bij Club?

Nu de uitschakeling in de Champions League, heeft Club Brugge zich enkel nog te focussen op het ...

150
150
Anderlecht snel weer kampioen? Hazard speelt open kaart

RSC Anderlecht hoopt in de bekerfinale van 14 mei zijn eerste prijs te pakken sinds 2017. Maar ...

157
157
De Bruyne jaagt Napoli op stang: spanning ontploft

Kevin De Bruyne is terug, en dat zet in Napoli meteen alles op scherp. De opluchting is groot, maar ...

30
30
Titanenjob Overmars: ware volksverhuizing op Bosuil?

Antwerp FC wil in de komende maanden alsnog een Europees ticket veroveren via eender welke ...

122
122
Club bij Europese elite: prestigieuze uitnodiging van Barça

Onder meer met zijn knappe prestaties in de Champions League heeft Club Brugge KV de afgelopen ...

296
296
Sprankel hoop voor AA Gent: "Heel de ploeg denkt zo"

Nog drie speeldagen te gaan in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en dus nadert de ...

203
203
Strijd om Play-Off I: deze kandidaat heeft zwaarste programma

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League telt nog drie speeldagen om de resterende drie ...

295
295
Garcia grijnst: nieuw 'wit konijn' voor WK-selectie

Binnen 98 dagen vindt in het legendarische Estadio Azteca de openingsmatch van het WK 2026 plaats. ...

151
151
Ruben Van Gucht schiet raak: nieuwe BV valt in zwijm

Een opvallend televisiemoment zorgt voor beroering rond Ruben Van Gucht. De bekende presentator van ...

108
108
'Krankzinnig record in zicht: Bayern schiet in actie met Kane'

Nu de landstitel binnen handbereik is voor Bayern München, heeft Vincent Kompany zijn zinnen ...

224
224
'Genk kan cashen: knaltransfer in stroomversnelling'

Dankzij een deugddoende zege tegen AA Gent wenkt de top zes voor KRC Genk, dat ook nog actief is in ...

310
310
'Anderlecht met rug tegen de muur: pech voor Taravel?'

De kogel lijkt stilaan door de kerk: als het van RSC Anderlecht zelf afhangt maakt ...

136
136
'Club Brugge heeft beet: recordtransfer krijgt vorm'

De jacht op Union is ingezet bij Club Brugge, waar alles moet wijken voor de twintigste landstitel. ...

542
542
De Cat aan de tand gevoeld: WK en exit Anderlecht?

Dé revelatie op de Belgische velden dit seizoen luistert naar de naam Nathan De Cat. Het ...

219
219
Oosting moet puzzelen: Antwerp mist halve basisploeg

Op drie speeldagen van het einde kan het nog steeds alle kanten op voor Antwerp, dat vijf ...

179
179
Benito Raman breekt: Hartverscheurend verhaal raakt diep

Weinig voetballers op de Belgische velden die nog meer authenticiteit uitstralen dan Benito Raman. ...

174
174
'Leko velt hard verdict: einde verhaal bij Club Brugge'

Sinds het Nicky Hayen inruilde voor Ivan Leko als hoofdcoach boekte Club Brugge een fraaie 24 op 30 ...

357
357
'Stroman voor Taravel: 'nieuwe' T1 Anderlecht lekt uit'

Net nu het de goede flow weer te pakken heeft gaat RSC Anderlecht zondag op bezoek bij Club Brugge. ...

395
395
Familiedrama bij Beckham loopt volledig uit de hand

Al maanden rommelt het binnen de beroemde Beckham-familie. Wat ooit een hechte clan leek, is ...

167
167
Garcia aan zet: rentree in volgende selectie Rode Duivels?

De Rode Duivels blazen binnen enkele weken opnieuw verzamelen, want op het einde van de maand ...

96
96
'Chelsea beslist: straffe wending rond Penders'

De carrière van Mike Penders kende het voorbije anderhalf jaar een zeer opmerkelijk verloop. ...

63
63
Anderlecht talenten maken indruk: snel kans bij A-kern?

Bij Anderlecht blijven ze hard inzetten op Neerpede. Daar plukte het dit seizoen weer de vruchten ...

276
276
Straffe verandering in Engeland: goed nieuws voor Clement?

In ons land verdwijnen in principe na dit seizoen de play-offs. In Engeland worden ze daarentegen ...

60
60
6 WK-iconen maken kans op Pro League Hall of Fame

In 2023 kondigde de Pro League de oprichting aan van een Hall of Fame, die de grootste iconen van ...

78
78

Meer sportnieuws