Olsson geeft directe reden Anderlecht-vertrek

door
Olsson geeft directe reden Anderlecht-vertrek

RSC Anderlecht haalde afgelopen zomer weer verschillende nieuwe namen in huis. Daartegenover deed de recordkampioen echter ook een pak spelers van de hand. Zo werd onder meer afscheid genomen van Kristoffer Olsson, die nog maar een jaartje eerder naar Brussel was gehaald.


In de zomer van 2021 telde RSCA enkele miljoenen neer om de Zweedse international over te nemen van het Russische FK Krasnodar. Met al zijn ervaring op het internationale toneel moest hij één van de leiders op het middenveld worden. Maar dat plannetje draaide niet uit zoals gehoopt. Olsson was in zijn eerste maanden weliswaar titularis, zijn meerwaarde bleef echter beperkt en na verloop van tijd geraakte hij, mede door blessureleed, op de bank terecht. Ook dit seizoen speelde hij geen hoofdrol in de sportieve plannen. En dus werd hij eind augustus verhuurd aan FC Midtjylland.

Tegenover het medium FotbollsKanalen kwam de 27-jarige middenvelder met meer uitleg over zijn vertrek bij Anderlecht. "Ik had er een behoorlijk goed eerste halfjaar, waarin ik behoorlijk veel mocht spelen", vertelt Olsson. "Vervolgens had ik wat blessures, viel ik naast de ploeg en toen kwam een nieuwe trainer. Maar ik wil er niet te veel op terugblikken. Uiteindelijk duurde het ook nog geen anderhalf jaar. Van zo'n dingen leer je ook."

VEEL SPELEN
De belangrijkste reden om andere oorden op te zoeken, was vooral om weer speelminuten te kunnen maken. "Daarom voetbal je ook, om op dat veld te kunnen staan. Zo kan je je ook blijven ontwikkelen. Veel spelen is belangrijk voor mij. Al hangt het natuurlijk ook van het niveau af. Misschien is er toch een verschil tussen bankzitter zijn bij FC Barcelona en bankzitter zijn bij Anderlecht", aldus Olsson.

LEES OOK: Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Anderlecht heeft Olsson te snel afgeschreven ...

Meest recent

Deze Belgische topclub voor Benteke: Joos weet meer

Christian Benteke is einde contract in de MLS. De aanvaller werd al meermaals in verband gebracht ...

56
56
Hein prikt naar Verhaeghe: "Zo moet een club bestuurd worden"

Het voetbaljaar 2025 is alweer zeer bewogen geweest. Dat was ook het geval bij Club Brugge, dat in ...

49
49
Neymar hakt knoop door en kiest club voor 2026

In 2026 zullen enkele grote namen knopen moeten doorhakken over hun toekomst. Voor Neymar moest die ...

17
17
Zorgen bij RWDM: imperium Textor brokkelt verder af

De voorbije weken doken er heel wat onrustwekkende verhalen op over de toestand bij RWDM Brussels. ...

52
52
Olivier Deschacht & Jotti: liefdesvonk zet 2026 in brand

Sinds zijn breuk met Annelien Coorevits bleef Deschacht regelmatig in de belangstelling. Er was een ...

86
86
Toni Kroos voorspelt enorme WK-sensatie

Het voetbaljaar 2026 zal uiteraard in grote mate in het teken staan van het WK in de Verenigde ...

54
54
'Club zorgt meteen voor sensatie: deal van 40 miljoen'

Bij Club Brugge mogen de spelers nog heel even van hun vakantie genieten, maar zaterdag moeten ze ...

819
819
The NEST van Club: sportief en financieel énorme meerwaarde

Club Brugge zet sinds enkele jaren steeds meer in de op de eigen jeugd. De Bruggelingen zagen ...

221
221
‘Ivanovic-stunt: dit detail zet Club Brugge op z’n kop’

De Club Brugge-fans dromen naar een spits die meteen scoort. Maar zodra Franjo Ivanović ter sprake ...

573
573
Renard moet fout herstellen: na jaar eindelijk vervanger?

Bij RSC Anderlecht heeft Olivier Renard héél veel werk in januari. De fouten van het ...

173
173
Ex-Rode Duivel over gemiste droomdeal: "Het grote Marseille"

Alvast een Gelukkig Nieuwjaar van de hele redactie van VoetbalNieuws. Ook in 2026 trakteren we ...

59
59
Talentenfabriek Genk: miljoenen rollen steeds vaker binnen

Bij KRC Genk hebben ze een uitstekende jeugdopleiding. Eentje die de club al héél veel ...

132
132
Solden bij JPL-topclubs: deze spelers staan in het uitstalraam

De transfermarkt is officieel weer open. Bij de Belgische topclubs zullen ze deze mercato wellicht ...

296
296
Neerpede in 20 jaar tijd: de goudmijn van Anderlecht

Op 1 juli 2006 verkocht RSC Anderlecht Vincent Kompany voor 10,5 miljoen euro aan Hamburger SV. Hij ...

119
119
JPL blijft cashen: 6 potentiële miljoenentransfers voor 2026

De Jupiler Pro League heeft te kampen met behoorlijk wat problemen, maar blijft desondanks een erg ...

354
354
WK-jaar barst los! Drie Duivels bij 100 grootste blikvangers

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

113
113
Trainer vh Jaar: opzienbarende opvolger voor Hayen?

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

280
280
Vanhaezebrouck steekt lofzang af over unieke wereldtopper

Na een rijkgevulde trainerscarrière heeft Hein Vanhaezebrouck zijn plek gevonden aan de ...

116
116
Strijd om Gouden Bal: nu al absolute topfavoriet voor 2026

Ousmane Dembélé wist een historisch goed 2025 bij Paris Saint-Germain te bekronen met ...

655
655
EINDEJAARSPOLL: wie verdient de Gouden Schoen 2025?

Het kalenderjaar zit er weer op en traditiegetrouw komt de uitreiking van de Gouden Schoen er dus ...

1034
1034
'Nederland wrijft ogen uit: Anderlecht dropt winterknaller'

In Eindhoven willen ze één ding: hun goudhaantje houden. Alleen duikt Anderlecht nu op ...

456
456
'Historisch slechte cijfers voor Anderlecht'

Bij Anderlecht bleven ze nog voor het nieuwjaarsfeest al achter met een kater. In hun laatste ...

235
235
'Chelsea schokt na onwaarschijnlijk zwakke reeks'

Zowat halfweg het seizoen lijkt het er in de Premier League op dat de titelstrijd een duel zal ...

90
90
Overname Anderlecht: Verschueren spreekt klare taal

Voor Anderlecht is 2025 alweer een woelig jaar geweest. Dat ging nog maar eens gepaard met de nodige ...

262
262
Union verrast iedereen met beslissing tijdens winterstop

Vorig weekend werd er nog gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar nu genieten de eersteklassers ...

174
174

Meer sportnieuws