Degryse: "Als hij speelt, gaat hij gegarandeerd mee naar WK"

door
Degryse:

De Rode Duivels willen zondagavond tegen Nederland revanche nemen voor de pijnlijke nederlaag van enkele maanden geleden in Brussel. Het duel in Amsterdam geldt echter ook als een belangrijke test richting het WK in Qatar. Al kunnen tegen dan nog enkele zaken veranderen binnen de selectie.


Het merendeel van de spelers die bondscoach Roberto Martinez selecteerde voor het huidige tweeluik in de Nations League, lijkt weliswaar zeker van hun plekje in de WK-selectie. Al zijn er ook enkele afwezigen die mogen hopen op een ticket naar Qatar. De geblesseerde Romelu Lukaku, zal er bijvoorbeeld altijd bij zijn wanneer hij speelklaar is. En indien hij de komende weken weer boven water komt bij Stade Rennes, mag ook Jérémy Doku hopen op zijn eerste WK-eindronde.

Analist Marc Degryse ziet evenwel nog een andere kandidaat rondlopen. In een uitgebreid interview met De Morgen sluit hij immers niet uit dat ook Nacer Chadli straks zijn koffers mag pakken. "In plaats van nieuwe jongens sneller een kans te geven, zoals Louis van Gaal wél doet, houdt Martinez vast aan zijn type-­elftal. Als Nacer Chadli twee maanden speelt bij Westerlo, gaat hij gegarandeerd mee naar Qatar", aldus Degryse.

MARTINEZ ENTHOUSIAST
De bondscoach heeft dan ook een duidelijke voorliefde voor Chadli. Enkele maanden geleden, nog voor de flankspeler bij Westerlo tekende, zette hij de deur voor een WK-selectie al open. "Nacer staat nog steeds op mijn A-list. Voor mij brengt hij iets anders dan eender welke andere speler. Door blessures heeft hij de laatste twee jaar niet veel gespeeld. Maar als hij 90 minuten kan spelen, maakt hij een goeie kans om de selectie te halen", klonk het toen bij de bondscoach.

LEES OOK: Malaise bij Club Brugge: grote schuldige aangeduid

Een fitte Chadli verdient zijn plaats in de WK-selectie ...

Meest recent

'Schokkende wending: Genk sluit deal met Barça'

Bij KRC Genk mogen we in de komende dagen nog transferactiviteit verwachten. Versterking is niet ...

41
41
'Eigenaars drukken stempel: tweede Japanner naar Beerschot'

Beerschot begon vorig weekend aan zijn tweede seizoenshelft met een zege tegen Olympic Charleroi en ...

48
48
'Anderlecht laat volgende flop gaan: verrassende deal'

Anderlecht is deze week al zeer actief geweest op de transfermarkt. Met Heekeren en Sikan strikte ...

144
144
TRANSFERUURTJE: 'Club haalt stevig uit, Anderlecht strikt toptalent'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

174
174
Nieuwe details Genk-fans onthuld: “Chaos bij politie”

De situatie in Utrecht blijft de gemoederen bezighouden. De Europa League-wedstrijd van KRC Genk ...

177
177
KAA Gent komt met bevestiging: definitieve transfer

KAA Gent heeft op de officiële kanalen een uitgaande transfer bevestigd. Bram Lagae gaat weg ...

92
92
‘Anderlecht wil uitpakken: gesprekken over verdediger’

RSC Anderlecht is de op wintermercato nog naarstig op zoek naar versterkingen. Olivier Renard ligt ...

267
267
STVV kondigt na Van Helden weer uitgaande transfer aan

Rein Van Helden gaat aan de slag bij Royal Antwerp FC. De Belgische jeugdinternational had een ...

65
65
Politie Utrecht reageert: KRC Genk-fans krijgen volle laag

Het liep compleet mis voor FC Utrecht – KRC Genk. De politie moest hard optreden en ...

253
253
Géén Anderlecht: Duranville legt opvallende keuze uit

Julien Duranville maakte al op jonge leeftijd de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia Dortmund. ...

97
97
Rode Duivels hebben tegenstander voor uitzwaaimatch beet

De Rode Duivels hebben hun voorbereiding op het WK van volgende zomer stilaan helemaal klaar. ...

77
77
Terug naar België of knaltransfer? Cuypers geeft hint

Door de langdurige afwezigheid van Romelu Lukaku was er de voorbije maanden een spitsenkwestie bij ...

170
170
STVV baalt hard: Antwerp plukt smaakmaker weg

STVV blijft iedereen verbazen in de Jupiler Pro League en dat blijft niet onopgemerkt. Stilaan ...

206
206
Onthutsende details over politie-optreden: Genk reageert hard

Eindelijk kon KRC Genk nog eens winnen. Donderdagavond maakte het in Utrecht een einde aan een reeks ...

476
476
AA Gent slaat toe en haalt nieuwe spits binnen

AA Gent veroverde vorig weekend opnieuw de zesde plaats in de rangschikking en ligt zo weer op koers ...

114
114
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

78
78
'Nieuwe mokerslag bij Genk: vertrek dichterbij'

KRC Genk kon donderdagavond eindelijk nog eens juichen. Het had al sinds 30 november geen wedstrijd ...

190
190
Club Brugge doet gouden zaak: "Fantastische aanwinst"

Club Brugge heeft zich deze winter tot dusver koest gehouden op de transfermarkt, maar nu lijkt het ...

694
694
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

290
290
Genk bevoordeeld? Utrecht-coach schiet uit krammen

KRC Genk heeft donderdagavond een uitstekende zaak gedaan. Het boekte een zege op het veld van FC ...

255
255
‘Club in paniek: dure stunttransfer gaat compleet fout’

Club Brugge wil uitpakken met een megadeal, maar die “stunttransfer” dreigt uit te ...

855
855
Club blijft verweesd achter: reden vertrek Furo bekend

De geruchtenmolen draait deze winter volop over het vertrek van verschillende sterkhouders bij Club ...

412
412
Breekt Genk eindelijk door? Hayen ziet iets kantelen

De kop is er eindelijk af voor Nicky Hayen. De trainer begon als trainer bij KRC Genk met twee ...

157
157
Opmerkelijke opstootje: Emery geeft Tielemans forse duw

Het was donderdagavond voor verschillende Belgen een bewogen avond in de Europa League. Zo ging ...

152
152
Genk reageert na onlusten met fans en doet mooie geste

KRC Genk deed donderdag een uitstekende zaak. Het boekte eindelijk zijn eerste zege onder Nicky ...

164
164

Meer sportnieuws