Degryse: "Als hij speelt, gaat hij gegarandeerd mee naar WK"

stemmen
Degryse:

De Rode Duivels willen zondagavond tegen Nederland revanche nemen voor de pijnlijke nederlaag van enkele maanden geleden in Brussel. Het duel in Amsterdam geldt echter ook als een belangrijke test richting het WK in Qatar. Al kunnen tegen dan nog enkele zaken veranderen binnen de selectie.


Het merendeel van de spelers die bondscoach Roberto Martinez selecteerde voor het huidige tweeluik in de Nations League, lijkt weliswaar zeker van hun plekje in de WK-selectie. Al zijn er ook enkele afwezigen die mogen hopen op een ticket naar Qatar. De geblesseerde Romelu Lukaku, zal er bijvoorbeeld altijd bij zijn wanneer hij speelklaar is. En indien hij de komende weken weer boven water komt bij Stade Rennes, mag ook Jérémy Doku hopen op zijn eerste WK-eindronde.

Analist Marc Degryse ziet evenwel nog een andere kandidaat rondlopen. In een uitgebreid interview met De Morgen sluit hij immers niet uit dat ook Nacer Chadli straks zijn koffers mag pakken. "In plaats van nieuwe jongens sneller een kans te geven, zoals Louis van Gaal wél doet, houdt Martinez vast aan zijn type-­elftal. Als Nacer Chadli twee maanden speelt bij Westerlo, gaat hij gegarandeerd mee naar Qatar", aldus Degryse.

MARTINEZ ENTHOUSIAST
De bondscoach heeft dan ook een duidelijke voorliefde voor Chadli. Enkele maanden geleden, nog voor de flankspeler bij Westerlo tekende, zette hij de deur voor een WK-selectie al open. "Nacer staat nog steeds op mijn A-list. Voor mij brengt hij iets anders dan eender welke andere speler. Door blessures heeft hij de laatste twee jaar niet veel gespeeld. Maar als hij 90 minuten kan spelen, maakt hij een goeie kans om de selectie te halen", klonk het toen bij de bondscoach.

LEES OOK: Ultiem duel Gent vs. Genk: "Zij zijn de favoriet"

Een fitte Chadli verdient zijn plaats in de WK-selectie ...

Meest recent

Solo slim Gheysens: sleutelfiguur verlaat Antwerp

Antwerp heeft niet alleen een tegenvallend seizoen achter de rug, boven de Bosuil hangen ook donkere ...

106
106
Garcia kiest basisploeg: WK-elftal Duivels bekend?

De laatste rechte lijn richting de VS wordt dinsdag om 18 uur ingezet. Dan nemen de Rode Duivels het ...

125
125
'Club Brugge hakt knopen door: trio mag beschikken'

Na de landstitel en fraaie Champions League-campagne vertrekt er straks wellicht heel wat volk door ...

508
508
KRC Genk pakt uit: meubelstuk tekent monstercontract

KRC Genk greep zondag op de valreep naast een Europees ticket. Om de pijn enigszins te verzachten ...

131
131
Hans Vanaken ontroert iedereen tot tranen toe met één beeld

Hans Vanaken heeft er alweer een seizoen opzitten om in te kaderen. De aanvoerder van Club Brugge ...

387
387
WK '26: Ex-JPL'ers schitteren bij Noorwegen, Turken halen uit

Het aftellen tot de start van het wereldkampioenschap is nu ook echt begonnen. De 48 deelnemende ...

38
38
'Bliksemvertrek Cvetkovic: Anderlecht vraagt gepeperde som'

Antoine Sibierski moet bij RSC Anderlecht opnieuw een selectie bouwen die kan meedoen voor de ...

453
453
Kroatisch bondscoach vreest twee Duivels: "Geweldige speler"

De Rode Duivels staan dinsdagavond voor een belangrijke test richting het WK. Dan werken ze een ...

243
243
Schokgolf bij Genk: Courtois keert terug als investeerder

Thibaut Courtois gaat zijn stempel nog wat steviger drukken op het Belgische voetbal. Maandagavond ...

236
236
Amper 7 maanden in dienst: Monaco zwiert Pocognoli buiten

De ex-coaches van Union SG hebben niet bepaald een goed seizoen achter de rug. Alexander Blessin ...

132
132
Keiharde De Cat-bom: 'Dit zag niemand komen'

Anderlecht droomde lang van een nieuwe recordtransfer met Nathan De Cat. De grens van 30 miljoen ...

1246
1246
‘Zomerse monstertransfer Arne Engels: strijd barst los’

Arne Engels kende een sterk seizoen bij Celtic. De Schotse topclub werd kampioen na een heuse ...

106
106
Theate licht defensief tipje van Duivelse sluier op

De Rode Duivels zijn aan de voorbereidingen voor het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada ...

56
56
Sporting Hasselt pakt uit met toppers: RSCA en RAFC

Sporting Hasselt zal volgend seizoen te zien zijn in de Challenger Pro League. De club van Sam ...

323
323
Rudi Garcia meldt groot nieuws over Romelu Lukaku

Romelu Lukaku kende een desastreus seizoen bij Napoli. De aanvaller speelde amper in Italië en ...

196
196
Rugnummers Rode Duivels bekend: één enorme verrassing

De Rode Duivels zijn op weg naar Kroatië om de eerste oefenpot voor het WK af te werken. De ...

249
249
KAA Gent wrijft zich in de handen: goudhaantje staat op

KAA Gent heeft alsnog Europees voetbal over de streep weten te trekken. In een thriller tegen KRC ...

199
199
'Robbie Ure (ex-Anderlecht) versiert knaltransfer'

Bij RSC Anderlecht maakten ze het afgelopen anderhalf jaar héél veel verkeerde keuzes. ...

214
214
'STVV kiest voor verrassende opvolger Vrancken'

STVV is op zoek naar een opvolger voor Wouter Vrancken. De Limburgers speuren de binnen- en ...

511
511
Burgess naar Genk? Hayen doorbreekt stilte

Union SG en Christian Burgess maakten bekend dat ze uit elkaar gaan. Zo komt er een einde aan een ...

909
909
Lierse SK is Franse clubs te snel af voor toptalent

Lierse SK is een club die jonge Belgen kansen geeft. De club uit de Challenger Pro League is een van ...

50
50
'Sibierski verrast: extra versterking bij Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat deze zomer de nodige transfers afronden. De Brusselaars willen op ...

709
709
'Noa Lang versiert opnieuw droomtransfer'

Noa Lang staat voor een drukke zomer. Hij trekt met Nederland naar het WK en het is belangrijk voor ...

276
276
Rigaux zorgt meteen voor bommetje bij Feyenoord

Feyenoord stelde vandaag Dévy Rigaux en Robert Eenhoorn officieel voor aan de media. De ...

153
153
'Standard ruikt miljoenen euro's na onverwachte transfer'

Standard zoekt volgens bepaalde media naar ongeveer 13 à 14 miljoen euro. Dat moet via ...

240
240

Meer sportnieuws