Toptalent verklaart vertrek bij Anderlecht

door
Toptalent verklaart vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat al lang bekend als een echte talentenfabriek. Sommige talenten kiezen ervoor om door te proberen breken bij Paars-Wit, terwijl anderen al vroeg andere oorden opzoeken. Eliot Matazo koos ervoor om zijn kans te wagen bij het Franse AS Monaco.


De middenvelder verkaste in 2018 van Brussel naar het prinsdom, nadat hij de jeugd doorlopen had bij de recordkampioen. Matazo kon destijds een eerste profcontract tekenen in onze hoofdstad, maar hij deed dat dus uiteindelijk niet. Bij RTBF legt hij waarom hij die keuze gemaakt heeft. "Ik heb niet geweigerd te tekenen!", verklaart Matazo bij het medium.

"Ik vond het project van Monaco gewoon leuker (...) Het was geen kwestie van geld, het was een keuze van het hart (sic)", verklaart onze landgenoot. "Van buitenaf gezien begrijp ik dat mensen kunnen denken dat ik onder druk werd gezet, maar dat is niet het geval. Ik heb sinds mijn 14e een makelaar, maar hij is meer een mentor dan een manager: ik ben vrij volwassen, ik neem altijd mijn eigen beslissingen!", voegt hij er nog aan toe.

CLEMENT

Matazo kan nu bij AS Monaco ontbolsteren onder de vleugels van Philippe Clement, die er sinds afgelopen winter aan het roer staat. Clement heeft dit seizoen wel maar weinig basisplaatsen in petto voor de Belgische youngster. Matazo mocht in de Ligue 1 nog maar twee keer starten. Vier keer viel hij ook al naast de selectie. Matazo heeft nog een contract tot medio 2026 bij de Monegasken.

LEES OOK: Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

UCL: Newcastle haalt sloophamer boven, sterspeler scoort 4 keer

Deze week worden de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League afgewerkt. In ...

0
0
Sneijder vernietigend na Benfica-Real: "Zó kinderachtig"

Het Champions League-duel tussen SL Benfica en Real Madrid heeft heel wat stof doen opwaaien. Zo ...

123
123
Club slikt enorme domper, Atletico op volle sterkte

Club Brugge hoopt opnieuw de achtste finales in de Champions League te halen, maar daarvoor zal het ...

80
80
Gheysens razend: Kindermans gooit bom bij Anderlecht

RSC Anderlecht zet vol in op een schokwending rond Jean Kindermans. Paars-wit wil hem terug naar ...

858
858
'Anderlecht overweegt enorme trainersverrassing'

Het blijft bij Anderlecht wachten op witte rook over een nieuwe trainer. Paars-Wit had gehoopt om ...

363
363
Lavia met opvallende tool snel weer op topniveau?

Het is intussen alweer bijna vier maanden geleden dat we Roméo Lavia nog eens op een ...

18
18
'Blessuregolf Standard deint uit: weer dubbele opdoffer'

Standard zal hopen dat het in de laatste vijf wedstrijden van de reguliere competitie alsnog een ...

75
75
Competitie of Europa? Hayen duidt prioriteit aan

Woensdagavond zijn alle ogen gericht op Club Brugge in de Champions League, maar ook KRC Genk is nog ...

138
138
Beerschot moet aan de bak: leegloop op Kiel?

Beerschot mag nog altijd dromen van promotie naar de Jupiler Pro League, al heeft het vorig weekend ...

84
84
Club Brugge-speler ontsnapt op ongeziene wijze aan schorsing

Club Brugge moet woensdagavond alweer aan de bak in de Champions League. Ondanks de ...

217
217
AA Gent krijgt geweldige opsteker voor laatste rechte lijn

Nog vijf speeldagen resten er in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League en daarin lijkt ...

119
119
Okon gelooft in stunt Club Brugge en ziet hierdoor grote kans

Paul Okon was enkele jaren geleden assistent-trainer van Carl Hoefkens toen Club Brugge in eigen ...

113
113
Standard heeft prijs en slaat mooie slag

Bij Standard kent alweer een pover seizoen, maar de club hoopt de volgende jaren weer meer ...

91
91
Albert luidt alarmbel over twee Duivels: "Maak me zorgen"

Binnen een viertal maanden gaat het WK van start. De Rode Duivels kennen de nodige problemen, want ...

108
108
Verheyen over smaakmaker Club: "Niet klaar voor grote club"

Bij Club Brugge verkochten ze de afgelopen jaren voor héél veel geld. Geen enkele ...

300
300
Red Flames zien na 112 caps wéér grote naam afhaken

Het is duidelijk dat er stilaan een nieuw tijdperk is bij de Red Flames. De Belgische dames zien ...

38
38
Europese topcoach: "Haal Karetsas weg bij KRC Genk"

Bij KRC Genk weten ze dat ze met Konstantinos Karetsas een fenomeen in de rangen hebben. De jonge ...

577
577
Transferplan Club Brugge: Rigaux doet boekje open

Club Brugge heeft het voorbije decennium een straffe ontwikkeling doorgemaakt. Het groeide uit tot ...

336
336
'Toptransfer in de maak voor Amadou Onana'

Komende zomer staat er een WK op het programma en dat toernooi zal ongetwijfeld een invloed hebben ...

121
121
Mechele zorgt voor straffe primeur bij Club Brugge

Club Brugge hoopt om 21u opnieuw een Europese topavond te beleven. Dan komt Atletico Madrid op ...

156
156
UEFA grijpt in na racismerel rond Vinicius

Het werd dinsdag helaas geen feestavond in de Champions League. Alle sportieve verdiensten van de ...

263
263
Garcia moet volgende Rode Duivel schrappen voor maart

De Rode Duivels trekken in maart op stage naar de Verenigde Staten. Het wordt de laatste bijeenkomst ...

117
117
Aster Nzeyimana spuwt het uit: "Om van te kokhalzen"

Ze deelden recent nog ontroerend nieuws na een moeilijke periode. Aster Nzeyimana en Lize Feryn ...

81
81
De Condé benoemt enorm verschil bij Genk

Niet alleen Club Brugge is deze week aan zet in Europa. Donderdag komt ook KRC Genk in actie, want ...

174
174
Openda en Faes beleven zeer pijnlijke avond in CL

Het is dinsdagavond geen al te beste avond geworden voor de Belgen in de Champions League. Thibaut ...

47
47

Meer sportnieuws