Toptalent verklaart vertrek bij Anderlecht

door
Toptalent verklaart vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat al lang bekend als een echte talentenfabriek. Sommige talenten kiezen ervoor om door te proberen breken bij Paars-Wit, terwijl anderen al vroeg andere oorden opzoeken. Eliot Matazo koos ervoor om zijn kans te wagen bij het Franse AS Monaco.


De middenvelder verkaste in 2018 van Brussel naar het prinsdom, nadat hij de jeugd doorlopen had bij de recordkampioen. Matazo kon destijds een eerste profcontract tekenen in onze hoofdstad, maar hij deed dat dus uiteindelijk niet. Bij RTBF legt hij waarom hij die keuze gemaakt heeft. "Ik heb niet geweigerd te tekenen!", verklaart Matazo bij het medium.

"Ik vond het project van Monaco gewoon leuker (...) Het was geen kwestie van geld, het was een keuze van het hart (sic)", verklaart onze landgenoot. "Van buitenaf gezien begrijp ik dat mensen kunnen denken dat ik onder druk werd gezet, maar dat is niet het geval. Ik heb sinds mijn 14e een makelaar, maar hij is meer een mentor dan een manager: ik ben vrij volwassen, ik neem altijd mijn eigen beslissingen!", voegt hij er nog aan toe.

CLEMENT

Matazo kan nu bij AS Monaco ontbolsteren onder de vleugels van Philippe Clement, die er sinds afgelopen winter aan het roer staat. Clement heeft dit seizoen wel maar weinig basisplaatsen in petto voor de Belgische youngster. Matazo mocht in de Ligue 1 nog maar twee keer starten. Vier keer viel hij ook al naast de selectie. Matazo heeft nog een contract tot medio 2026 bij de Monegasken.

LEES OOK: Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Heftige beelden: Simeone gaat compléét over de rooie

Het is Liverpool FC andermaal gelukt om in de absolute slotfase met de zege aan de haal te gaan. ...

32
32
Onthutste Fink luidt alarmbel: "Niemand verwachtte dit"

KRC Genk is bezig aan een erg teleurstellende start van de competitie. De Limburgers verloren ...

99
99
Doemscenario Club Brugge: Europese thuisduels in buitenland?

Club Brugge opent donderdagavond zijn campagne in de League Phase van de Champions League met ...

196
196
UCL: Kompany viert, Liverpool ontsnapt en pijnlijke avond Ajax

Bayern München heeft de eerste absolute topaffiches van het nieuwe seizoen in de Champions ...

69
69
Charleroi zet pijnlijk zwak Genk te kijk in eigen huis

Racing Genk stelde vanavond zwaar teleur in de inhaalwedstrijd tegen Charleroi. De thuisploeg oogde ...

180
180
Hasi en co aan zet: "Hij is een speler voor Anderlecht"

RSC Anderlecht bleef zondagavond op een 1-1-gelijkspel steken tegen KRC Genk. Er had misschien wel ...

225
225
Mulder pakt landgenoten aan: "Schooljongetjes tegen Union"

Union SG is dinsdag als een wervelwind begonnen aan zijn eerste Champions League-campagne en haalde ...

93
93
Tresoldi kijkt ogen uit: "Dat is hét verschil bij Club"

Club Brugge wil donderdagavond op eigen veld tegen AS Monaco een goede start nemen in de League ...

247
247
Hein blikt emotioneel terug: mond vol tanden na opvallende foto

Hein Vanhaezebrouck is een van de meest markante figuren in het Belgische voetbal. Gedurende zijn ...

90
90
Union als voorbeeld: debutanten maken wéér indruk in UCL

In de Champions League zijn de debutanten tot dusver bezig aan een goede start. Daags na de zege van ...

43
43
Waalse analisten nu al overtuigd: "Zij zijn de titelfavorieten"

De zomermercato zit er definitief op en de Jupiler Pro League is alweer zeven speeldagen ver. Bij ...

422
422
Ongeziene beelden: afreis Monaco naar Brugge loop compléét fout

Club Brugge wist het vorig seizoen tot de achtste finales te schoppen in de Champions League, maar ...

392
392
11 namen: grote afwezige bij Genk, basisdebutanten Charleroi

Er wordt woensdagavond niet alleen gevoetbald in de Champions League, maar ook in de Jupiler Pro ...

72
72
'Openda na basisdebuut in de nesten bij Juventus'

De eerste avond in de League Phase van de Champions League zit erop. Dat leverde meteen een straffe ...

257
257
Straffe transformatie: "Nu zijn ze kandidaat voor top 6"

Sinds een tiental dagen is de zomermercato definitief gesloten voor Belgische clubs en dus kunnen we ...

182
182
Lokeren verrast nog met voormalig jeugdinternational

Vorig seizoen kwam Lokeren nog dicht bij promotie naar de Jupiler Pro League, maar dit seizoen ...

48
48
Selectie Club bekend: één opvallende afwezige

Club Brugge kijkt al reikhalzend uit naar donderdagavond 18u45, want dan trapt het zijn campagne in ...

306
306
'Raskin stuurde twee topclubs wandelen'

Het wordt uitkijken of Nicolas Raskin volgend weekend zijn wederoptreden zal maken bij Rangers, ...

61
61
Droomscenario bij Anderlecht: Kindermans terug?

Er staat weer heel wat verandering op til bij Anderlecht. Door het vertrek van Wouter Vandenhaute ...

673
673
Explosie bij Anderlecht: Hasi verliest alle remmen

Anderlecht staat in pure shock: onder Besnik Hasi is de knop naar intensiteit en agressiviteit ...

638
638
Hayen doet opmerkelijke ontboezeming over Ordoñez

Bij Club Brugge kwam er deze week zeer verrassend nieuws. Dinsdag kwamen ze immers met de ...

244
244
Ook de zon helpt niet: nieuwe mokerslag Vanheusden

Zinho Vanheusden zorgde misschien wel voor één van de opmerkelijkste Belgische ...

201
201
Manchester United deelt onwaarschijnlijk nieuws mee

Manchester United is al vele jaren een subtopper in de Premier League en ondertussen lijken ze ...

236
236
Toptransfer Bayern: "Kompany volgde hem al bij Anderlecht"

Vincent Kompany speelt met Bayern München tegen Chelsea. Een partij waar veel druk op zal ...

362
362
Zorgen bij Club Brugge: Hayen legt vinger op de wonde

Club Brugge staat toch wel onder druk voor de match tegen AS Monaco. In België zijn ze al voor ...

315
315

Meer sportnieuws