Toptalent verklaart vertrek bij Anderlecht

385 stemmen
Toptalent verklaart vertrek bij Anderlecht

RSC Anderlecht staat al lang bekend als een echte talentenfabriek. Sommige talenten kiezen ervoor om door te proberen breken bij Paars-Wit, terwijl anderen al vroeg andere oorden opzoeken. Eliot Matazo koos ervoor om zijn kans te wagen bij het Franse AS Monaco.


De middenvelder verkaste in 2018 van Brussel naar het prinsdom, nadat hij de jeugd doorlopen had bij de recordkampioen. Matazo kon destijds een eerste profcontract tekenen in onze hoofdstad, maar hij deed dat dus uiteindelijk niet. Bij RTBF legt hij waarom hij die keuze gemaakt heeft. "Ik heb niet geweigerd te tekenen!", verklaart Matazo bij het medium.

"Ik vond het project van Monaco gewoon leuker (...) Het was geen kwestie van geld, het was een keuze van het hart (sic)", verklaart onze landgenoot. "Van buitenaf gezien begrijp ik dat mensen kunnen denken dat ik onder druk werd gezet, maar dat is niet het geval. Ik heb sinds mijn 14e een makelaar, maar hij is meer een mentor dan een manager: ik ben vrij volwassen, ik neem altijd mijn eigen beslissingen!", voegt hij er nog aan toe.

CLEMENT

Matazo kan nu bij AS Monaco ontbolsteren onder de vleugels van Philippe Clement, die er sinds afgelopen winter aan het roer staat. Clement heeft dit seizoen wel maar weinig basisplaatsen in petto voor de Belgische youngster. Matazo mocht in de Ligue 1 nog maar twee keer starten. Vier keer viel hij ook al naast de selectie. Matazo heeft nog een contract tot medio 2026 bij de Monegasken.

LEES OOK: 'Monaco houdt Belgisch toptalent langer aan boord'

Toekomstige Rode Duivel?

Meest recent

Vandenhaute en Alderweireld met eerste reactie na overname

Royal Antwerp FC is officieel overgenomen. De club maakte dat vandaag officieel bekend. Wouter ...

10
10
'Salah verrast iedereen en heeft akkoord met nieuwe club'

Mo Salah heeft zijn nieuwe club zo goed als beet. De Egyptenaar heeft een mondeling akkoord bereikt ...

43
43
'Club Brugge houdt adem in: Vermant hakt plots knoop door'

Club Brugge houdt de adem in rond Romeo Vermant. De beslissing is nog niet officieel uitgesproken, ...

405
405
Overname een feit: Paul Gheysens met boodschap aan RAFC-fans

Paul Gheysens heeft Royal Antwerp FC dan toch verkocht. De voorzitter vond een akkoord met Wouter ...

150
150
Done deal: Wouter Vandenhaute neemt Antwerp over

De kogel is door de kerk: Wouter Vandenhaute wordt de nieuwe hoofdaandeelhouder van Royal Antwerp ...

417
417
Anderlecht gaf nu wel toe: "Probeerden in januari al bij RSCA"

La Louvière heeft met de komst van Anas Tajaouart een veelbelovende versterking ...

123
123
Sommer verklaart: "Daarom koos ik voor Club Brugge"

Club Brugge haalde met Yann Sommer een grote naam naar de Jupiler Pro League. De 37-jarige Zwitser ...

181
181
Vannieuwkerke doorbreekt stilte met emotioneel WK-bericht

Het WK van de Rode Duivels eindigde vorig weekend met een stevige domper. België hield Spanje ...

87
87
'AS Roma klopt aan voor sterkhouder van KRC Genk'

Bij KRC Genk gaat er deze mercato nog heel veel gebeuren, zowel in- als uitgaand. Vanuit Italië ...

326
326
'Club Brugge duwt door en biedt 8 miljoen euro'

Club Brugge verliest Christos Tzolis en moet dus op zoek naar een nieuwe flankaanvaller. Meer zelfs, ...

358
358
Lierse SK pakt uit met héél stevige aanwinst

Lierse SK heeft vandaag een zeer opvallende aanwinst aangekondigd. De club uit de Challenger Pro ...

58
58
Cercle Brugge stelt nieuwe middenvelder voor

De Belgische ploegen blijven zich versterken. Ze kijken daarbij vooral naar het buitenland. Zo heeft ...

44
44
Vrancken heeft beet en shopt in de Jupiler Pro League

Wouter Vrancken koos deze zomer voor een verrassende uitdaging. Na een topseizoen koos hij ervoor om ...

57
57
'Club met de handen in het haar voor Supercup én JPL-start'

De eerste grote test voor Club Brugge wordt de Belgische Supercup tegen Union SG. Op 31 juli neemt ...

708
708
Burgess wees monstercontract af: groots plan met KAA Gent

Christian Burgess verliet Union SG na jaren trouwe dienst. Beide partijen kwamen er niet uit tijdens ...

276
276
‘Strijd om Onyedika barst volledig los: Club ontvangt bod’

Club Brugge kende een topseizoen en verschillende sterkhouders dreigen de club te verlaten deze ...

500
500
Tuchel haalt ongezien uit: Engeland compleet afgemaakt

Engeland ging in de halve finale van het WK onderuit tegen Argentinië. De Engelsen kwamen op ...

162
162
Wilmots apetrots: Standard pakt uit met nieuwe zomertransfer

Standard Luik is druk in de weer op de zomermercato. De Rouches hopen weer mee te kunnen doen om de ...

142
142
‘Stunt van formaat: Club verliest toptalent aan JPL-club’

Club Brugge focuste zich de afgelopen jaren op de jeugdopleiding en de werking met Club NXT. ...

733
733
Wending: Ferrera krijgt toch straf na uithaal richting refs

Yannick Ferrera degradeerde met Dender naar de Challenger Pro League. Na de laatste speeldag haalde ...

64
64
Burgess onthult exacte reden voor vertrek Union SG

Christian Burgess groeide de afgelopen seizoenen uit tot een icoon bij Union SG. De centrale ...

287
287
FIFA start onderzoek naar clash Argentinië – Engeland

De halve finale tussen Argentinië en Engeland zindert nog na. The Three Lions kwamen op ...

104
104
Lommel sluit straffe transferdeal met Atletico Madrid

Lommel is straks de meest verrassende nieuwkomer in de Jupiler Pro League, nadat de Limburgers ...

53
53
'Puzzelen voor Leko: debutanten én nodige afwezigen'

Bij Club Brugge hebben ze nog twee weken om zich klaar te stomen voor hun eerste officiële ...

325
325
OHL pakt uit en houdt jeugdinternational aan boord

Bij OH Leuven hopen ze komend seizoen beter te doen, nadat ze in de voorbije jaargang maar net de ...

29
29

Meer sportnieuws