Voetbalbond komt met belangrijk nieuws na rood Martinez

door
Voetbalbond komt met belangrijk nieuws na rood Martinez

De Rode Duivels zetten donderdagavond Wales opzij in de Nations League. Onze landgenoten behouden daardoor een waterkansje op de Final Four. Kevin De Bruyne was (andermaal) de grote uitblinker van dienst. Roberto Martinez werd in het absolute slot nog uitgesloten.


Onze bondscoach hield de bal bij een Welshe inworp in de extra tijd even bij om wat tijd te winnen. Het leverde hem een rood karton op, tot zijn grote verbazing. De Spanjaard vond niet dat zijn actie een rode kaart verdiende. Dat liet hij achteraf optekenen. Hoe dan ook: het zag er naar uit dat assistent-bondscoach Thierry Henry zondag de ploeg zou moeten leiden in Amsterdam, maar officieel was dat nog niet.

Vrijdag kwam de voetbalbond echter naar buiten met het nieuws dat Henry wel degelijk de plaats van Martinez zal innemen zondag. Anthony Barry zal de ex-topvoetballer bijstaan als assistent. De Duivels gaan in Nederland op zoek naar revanche voor de pandoering die ze kregen op de openingsspeeldag van de Nations League. Het werd toen een pijnlijke 1-4 in eigen huis. Bergwijn, Depay (2x) en Dumfries stonden aan het kanon voor onze noorderburen. Batshuayi prikte laat de eerredder tegen de touwen.

TEST VOOR WK

De wedstrijd tegen Oranje is ook nog een uitstekende test met het oog op het WK in Qatar. Dat toernooi komt steeds dichterbij en gaat op 20 november van start. De Belgen starten er drie dagen later aan tegen Canada. Daarna volgen ook nog duels tegen Marokko en vicewereldkampioen Kroatië. Op het vorige WK in Rusland tekende onze nationale elf voor een historische derde plaats.

LEES OOK: 'Nieuwe topjob wenkt: grootmacht zet zinnen op Martinez'

Wint België op het veld van Nederland?

Meest recent

Dit is dé reden waarom Charleroi-Cub extra lang duurde

Club Brugge deed zondag een uitstekende zaak door na het puntenverlies van Union en STVV te gaan ...

92
92
TRANSFERUURTJE: 'Witte trainersrook bij Anderlecht, Barça dokt 30 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

127
127
Buitenaardse Messi helpt Inter Miami aan straffe comeback

Lionel Messi is inmiddels al 38 jaar, maar net zoals Cristiano Ronaldo blijft de Argentijn gaan op ...

14
14
Simon Mignolet deelt boodschap die blijft nazinderen

Wat zich gisteren in Charleroi afspeelde, was het soort voetbalavond dat nog lang blijft nazinderen. ...

145
145
Ramp voor Union: “Groot probleem, géén oplossing”

Union SG staat nog altijd aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar Club Brugge sloop afgelopen ...

81
81
Albert compleet verrast over RSCA: "Monsterlijk!"

RSC Anderlecht is onder Jérémy Taravel weer beter bezig. Er is nog veel werk om van ...

262
262
Van Gucht haalt Brusselmans door gehaktmolen

Ruben Van Gucht en Herman Brusselmans zijn twee van onze bekendste en misschien ook wel meest ...

78
78
Club door oog van de naald: "Dat leek nergens op"

Club Brugge won met meer geluk dan kunde op het veld van Sporting Charleroi. Blauw-Zwart speelde een ...

137
137
Enorm probleem bij Union SG: "Te weinig voor een kampioen"

Wat Union SG liet zien tegen KVC Westerlo, dat deed pijn aan de ogen. Dat was zeker niet de eerste ...

54
54
Vragen bij RSCA-ster: "Kan hij dit ook in de PO's brengen?"

RSC Anderlecht won met 5-1 van OH Leuven. De Brusselaars speelden een uur lang best goed, voordien ...

221
221
Mignolet bedankt Charleroi: "We werden wat geholpen"

Club Brugge pakte de drie punten in Charleroi. Het deed dat in de 100ste minuut via een goal van ...

185
185
'STVV rekent op duurste transfer ooit van de club'

Bij STVV gaan ze komende zomer ongetwijfeld een resem sterkhouders de club zien verlaten. De ...

120
120
Commotie na sleutelfase: Club bevoordeeld op Mambourg?

Na een doelpunt van Joel Ordoñez in de 100ste minuut, ging Club Brugge zondagavond ...

678
678
Enorme mokerslag AA Gent: "In de kleedkamer ..."

AA Gent heeft zijn deelname aan de Champions' Play-Offs zelf te grabbel gegooid. Na twee ...

294
294
'Napoli met verstomming geslagen: De Bruyne verbaast bij terugkeer'

SSC Napoli boekte afgelopen weekend een cruciale zege na een doelpunt van Romelu Lukaku in de extra ...

319
319
Walgelijk incident na Charleroi-Club, Vanaken haalt fors uit

Club Brugge pakte zondagavond in extremis de drie punten op Sporting Charleroi na een doelpunt van ...

865
865
Degryse nu zal zeker: déze ploegen halen Play-Off I

Nog drie speeldagen te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. De strijd ...

613
613
‘Club Brugge op z'n kop: ongehoorde toptransfer barst los'

Club Brugge weet dat er deze zomer opnieuw stevig aan de ploeg zal worden getrokken. Maar wat nu op ...

403
403
Dikke streep door Genkse rekening: "Zie enkel nadelen"

KRC Genk heeft een erg mooie week achter de rug. Slechts enkele dagen na de kwalificatie in de ...

302
302
'Trainerswending bij Anderlecht: witte rook op komst'

Met een 5-1-overwinning tegen OH Leuven, zette RSC Anderlecht afgelopen weekend een gigantische stap ...

852
852
Trump doet wereld daveren: wordt dít nieuwe WK-opponent Duivels?

Nog exact 101 dagen en het wereldkampioenschap in de VS, Mexico en Canada gaat van start. Maar de ...

214
214
Jeugdproduct Anderlecht versiert zeer verrassende transfer

Neerpede heeft nog steeds een geweldige reputatie, al weten niet alle jeugdproducten van Anderlecht ...

65
65
Ngoy verovert plots Frankrijk: "Het is geen toeval"

Bondscoach Rudi Garcia zal zondag met veel plezier gekeken hebben naar de wedstrijd van Lille. Niet ...

103
103
Straf beeld: Club deelt schade bij Tzolis na aanslag

Club Brugge heeft zondagavond een uitstekende zaak gedaan door te gaan winnen in Charleroi. Het nam ...

412
412
Cercle laat gouden punten liggen: "We verdienden meer"

De 27ste speeldag in de Jupiler Pro League werd zondagavond afgesloten met een heuse kelderkraker. ...

71
71

Meer sportnieuws