Voetbalbond komt met belangrijk nieuws na rood Martinez

door
Voetbalbond komt met belangrijk nieuws na rood Martinez

De Rode Duivels zetten donderdagavond Wales opzij in de Nations League. Onze landgenoten behouden daardoor een waterkansje op de Final Four. Kevin De Bruyne was (andermaal) de grote uitblinker van dienst. Roberto Martinez werd in het absolute slot nog uitgesloten.


Onze bondscoach hield de bal bij een Welshe inworp in de extra tijd even bij om wat tijd te winnen. Het leverde hem een rood karton op, tot zijn grote verbazing. De Spanjaard vond niet dat zijn actie een rode kaart verdiende. Dat liet hij achteraf optekenen. Hoe dan ook: het zag er naar uit dat assistent-bondscoach Thierry Henry zondag de ploeg zou moeten leiden in Amsterdam, maar officieel was dat nog niet.

Vrijdag kwam de voetbalbond echter naar buiten met het nieuws dat Henry wel degelijk de plaats van Martinez zal innemen zondag. Anthony Barry zal de ex-topvoetballer bijstaan als assistent. De Duivels gaan in Nederland op zoek naar revanche voor de pandoering die ze kregen op de openingsspeeldag van de Nations League. Het werd toen een pijnlijke 1-4 in eigen huis. Bergwijn, Depay (2x) en Dumfries stonden aan het kanon voor onze noorderburen. Batshuayi prikte laat de eerredder tegen de touwen.

TEST VOOR WK

De wedstrijd tegen Oranje is ook nog een uitstekende test met het oog op het WK in Qatar. Dat toernooi komt steeds dichterbij en gaat op 20 november van start. De Belgen starten er drie dagen later aan tegen Canada. Daarna volgen ook nog duels tegen Marokko en vicewereldkampioen Kroatië. Op het vorige WK in Rusland tekende onze nationale elf voor een historische derde plaats.

LEES OOK: Fans Rode Duivels in zak en as: WK-fiasco aan het licht

Wint België op het veld van Nederland?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

26
26
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

66
66
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

35
35
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

48
48
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

54
54
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

124
124
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

84
84
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

77
77
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

97
97
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

49
49
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

249
249
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

288
288
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

138
138
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

310
310
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

95
95
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

126
126
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

355
355
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

190
190
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

211
211
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

63
63
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

451
451
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

193
193

Meer sportnieuws