Voetbalbond komt met belangrijk nieuws na rood Martinez

266 stemmen
Voetbalbond komt met belangrijk nieuws na rood Martinez

De Rode Duivels zetten donderdagavond Wales opzij in de Nations League. Onze landgenoten behouden daardoor een waterkansje op de Final Four. Kevin De Bruyne was (andermaal) de grote uitblinker van dienst. Roberto Martinez werd in het absolute slot nog uitgesloten.


Onze bondscoach hield de bal bij een Welshe inworp in de extra tijd even bij om wat tijd te winnen. Het leverde hem een rood karton op, tot zijn grote verbazing. De Spanjaard vond niet dat zijn actie een rode kaart verdiende. Dat liet hij achteraf optekenen. Hoe dan ook: het zag er naar uit dat assistent-bondscoach Thierry Henry zondag de ploeg zou moeten leiden in Amsterdam, maar officieel was dat nog niet.

Vrijdag kwam de voetbalbond echter naar buiten met het nieuws dat Henry wel degelijk de plaats van Martinez zal innemen zondag. Anthony Barry zal de ex-topvoetballer bijstaan als assistent. De Duivels gaan in Nederland op zoek naar revanche voor de pandoering die ze kregen op de openingsspeeldag van de Nations League. Het werd toen een pijnlijke 1-4 in eigen huis. Bergwijn, Depay (2x) en Dumfries stonden aan het kanon voor onze noorderburen. Batshuayi prikte laat de eerredder tegen de touwen.

TEST VOOR WK

De wedstrijd tegen Oranje is ook nog een uitstekende test met het oog op het WK in Qatar. Dat toernooi komt steeds dichterbij en gaat op 20 november van start. De Belgen starten er drie dagen later aan tegen Canada. Daarna volgen ook nog duels tegen Marokko en vicewereldkampioen Kroatië. Op het vorige WK in Rusland tekende onze nationale elf voor een historische derde plaats.

LEES OOK: Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Wint België op het veld van Nederland?

Meest recent

Anderlecht voert opvallend pleidooi voor Cvetkovic

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

14
14
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

164
164
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

200
200
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

78
78
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

51
51
Garcia kraait victorie: Fernandez-Pardo kiest voor België

Vincent Mannaert heeft na enkele dossiers waarin hij het onderspit moest delven eindelijk nog eens ...

284
284
Van Himst sprak met Sibierski: transferplannen op tafel

Paul Van Himst is een ware clublegende van RSC Anderlecht. De voormalige topspeler sprak deze week ...

311
311
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

91
91
Antwerp komt met bijzonder goed nieuws

Bij Royal Antwerp FC hopen ze nog altijd nieuwe investeerders te vinden om zo in de zomer toch meer ...

213
213
'Matthäus verklapt wie Kompany écht wil halen'

Vincent Kompany kan mits een zege in de bekerfinale de Duitse treble winnen. Voeg daarbij de halve ...

164
164
Joos schrikt van Club Brugge: “Ook tegen Union verrassing?"

Club Brugge won afgelopen speeldag overtuigend van Sint-Truiden VV, maar Filip Joos vond de tactiek ...

324
324
KAA Gent komt met verschroeiend statement na Anderlecht

De clash tussen KAA Gent en RSC Anderlecht blijft nog nazinderen. Er waren heel wat opstootjes, een ...

265
265
‘Amuzu incasseert mokerslag: WK-drama door Gremio’

Francis Amuzu speelde in het verleden bij RSC Anderlecht, maar hij maakt nu het mooie weer bij het ...

84
84
Plottwist bij Club Brugge: flop duikt op bij WK-favoriet

De voorbije mercato's waren overwegend een succes bij Club Brugge, maar af en toe slaat men ook in ...

289
289
Taravel keert kar: sterkhouder Anderlecht buitenspel

Op de manier waarop valt wel het een en ander aan te merken, maar RSC Anderlecht trok tegen AA Gent ...

300
300
TRANSFERUURTJE: Grote kuis in JPL, Courtois weg bij Real?

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

509
509
'Vlaanderen schrikt van inkomen Ruben Van Gucht'

Ruben Van Gucht is al lang niet meer alleen de man van de koers en de sportverslaggeving. De ...

373
373
'AA Gent ziet droomtransfer definitief ontploffen'

Voor het tweede jaar op rij vertolkt AA Gent een bijrol in de play-offs. Komende zomer is er dan ook ...

282
282
'Antwerp dumpt meubelstuk en shopt bij concurrent'

Na de recente nul op zes mag Antwerp allicht opnieuw fluiten naar een Europees ticket. Sinds de ...

493
493
Garcia krijgt sollicitatie: "Mee naar het WK? Fantastisch!"

Rudi Garcia maakt vrijdag zijn WK-selectie bekend. Bij de Rode Duivels zijn er een aantal ...

157
157
'Buffel op zucht van geweldige nieuwe uitdaging'

Het is al een tijdje stil rondom Thomas Buffel. De voormalige Rode Duivel werkt aan zijn ...

65
65
Joos dropt gigantisch transferbedrag voor Genk

Konstantinos Karetsas gaat KRC Genk komende zomer verlaten. De Griekse aanvallende middenvelder ...

304
304
Coosemans hard aangepakt: "Supporters pikken dit ook niet"

Colin Coosemans heeft de gemoederen in de voorbije dagen doen oplaaien. Zo kreeg de aanvoerder van ...

285
285
'De Ketelaere naar Bayern: cruciale voorwaarde gelekt'

Het seizoen in het clubvoetbal zit er bijna op en dus gaat de transferperiode weldra weer van start. ...

646
646
Metamorfose Genk: eerste basiskracht volgend seizoen aangeduid

KRC Genk maakt zich op voor een sleutelduel. Komend weekend gaan de Limburgers op bezoek bij ...

358
358

Meer sportnieuws