Voetbalbond komt met belangrijk nieuws na rood Martinez

door
Voetbalbond komt met belangrijk nieuws na rood Martinez

De Rode Duivels zetten donderdagavond Wales opzij in de Nations League. Onze landgenoten behouden daardoor een waterkansje op de Final Four. Kevin De Bruyne was (andermaal) de grote uitblinker van dienst. Roberto Martinez werd in het absolute slot nog uitgesloten.


Onze bondscoach hield de bal bij een Welshe inworp in de extra tijd even bij om wat tijd te winnen. Het leverde hem een rood karton op, tot zijn grote verbazing. De Spanjaard vond niet dat zijn actie een rode kaart verdiende. Dat liet hij achteraf optekenen. Hoe dan ook: het zag er naar uit dat assistent-bondscoach Thierry Henry zondag de ploeg zou moeten leiden in Amsterdam, maar officieel was dat nog niet.

Vrijdag kwam de voetbalbond echter naar buiten met het nieuws dat Henry wel degelijk de plaats van Martinez zal innemen zondag. Anthony Barry zal de ex-topvoetballer bijstaan als assistent. De Duivels gaan in Nederland op zoek naar revanche voor de pandoering die ze kregen op de openingsspeeldag van de Nations League. Het werd toen een pijnlijke 1-4 in eigen huis. Bergwijn, Depay (2x) en Dumfries stonden aan het kanon voor onze noorderburen. Batshuayi prikte laat de eerredder tegen de touwen.

TEST VOOR WK

De wedstrijd tegen Oranje is ook nog een uitstekende test met het oog op het WK in Qatar. Dat toernooi komt steeds dichterbij en gaat op 20 november van start. De Belgen starten er drie dagen later aan tegen Canada. Daarna volgen ook nog duels tegen Marokko en vicewereldkampioen Kroatië. Op het vorige WK in Rusland tekende onze nationale elf voor een historische derde plaats.

LEES OOK: 'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Wint België op het veld van Nederland?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

93
93
Boskamp verbaast en kiest duidelijke titelfavoriet

Club Brugge heeft vorige speeldag het stokje overgenomen van Union SG in de Champions Play-Offs. ...

14
14
Antisemitisme Anderlecht-Club: ook Verhaeghe onderzocht

De wedstrijd tussen RSC Anderlecht en Club Brugge van afgelopen zondag zindert nog na. Het Brusselse ...

143
143
Oosting grijpt in bij Antwerp: spelers aangepakt

Royal Antwerp FC ging afgelopen speeldag met de billen bloot tegen Standard Luik. De Rouches wonnen ...

28
28
Mazzu is het beu en haalt ferm uit na Standard – OHL

Oud-Heverlee Leuven zit in een desastreuze reeks. Ook tegen Standard Luik liep het mis ondanks de ...

58
58
'Toekomst Dennis Praet: Antwerp neemt drastisch besluit'

Ongeacht of alsnog een Europees ticket uit de bus valt, maakt Antwerp FC zich op voor een drukke ...

79
79
Einde cyclus Club Brugge: zéven sterkhouders naar exit?

Club Brugge staat sinds afgelopen weekend aan de leiding in de Champions' Play-Offs, maar de druk ...

205
205
"Belachelijk" - Opvallende straf Burgess na heftige uithaal

Christian Burgess zorgde afgelopen weekend voor heel wat beroering. Na de nederlaag op STVV haalde ...

218
218
Vrouw Valverde haalt verschroeiend uit: "Ze willen bloed zien"

De aanloop naar de Clasico van zondagavond is bijzonder woelig verlopen bij Real Madrid. Zo kwam het ...

44
44
'Anderlecht heeft genoeg gezien: pijnlijke exit na 61 duels'

Antoine Sibierski is sinds deze week officieel aan de slag als sportief directeur bij RSC ...

271
271
'Antwerp schrikt: Janssen richting ophefmakende transfer'

Terwijl Joseph Oosting en zijn troepen de ontknoping van de Europe Play-Offs inzetten, is de ...

244
244
'Bayern opent onderhandelingen: Kompany krijgt knaltransfer'

Bayern München bereidt zich momenteel voor op de gehypete terugmatch tegen Paris Saint-Germain ...

172
172
Rigaux breekt de boel open: Club Brugge krijgt mokerslag

Dévy Rigaux dreigt Club Brugge te ontglippen. Feyenoord duwt door voor een nieuwe sportieve ...

295
295
'WK-selectie Garcia bijna rond: twéé daverende verrassingen'

Komende vrijdag is het eindelijk zover, dan maakt bondscoach Rudi Garcia bekend welke 26 spelers hij ...

260
260
Zorgen bij Bayern Munchen: ster dreigt WK te missen

Bayern München wist net niet de finale van de Champions League te halen. De Duitse ...

31
31
Leko beseft: "Dan zijn we kampioen"

Club Brugge is bezig aan ijzersterke PO's. Ze rolden ploegen als RSC Anderlecht, AA Gent en KV ...

227
227
Antwerp zoekt eerherstel: Oosting verwacht stevige reactie

Royal Antwerp FC verloor vorig weekend met 0-5 van Standard. Een bijzonder pijnlijke nederlaag. De ...

44
44
Standard maakt statement en zet KRC Genk zwaar onder druk

Standard kon tegen OH Leuven in eigen huis KRC Genk en Westerlo meteen onder druk zetten. De ...

109
109
STVV gaat voor het 'onmogelijke': Vrancken wil méér

Wouter Vrancken zal dit seizoen Trainer van het Jaar worden, dat staat nu al vast. Wat de coach met ...

232
232
'La Louvière verrast met ex-coach van Anderlecht'

La Louvière is plots een énorme duiventil aan het worden. Er vertrokken de afgelopen ...

195
195
Hayen voert druk op: "Er zullen spelers afscheid nemen"

KRC Genk heeft intern de druk enorm opgevoerd na de wanprestatie op het veld van Sporting Charleroi. ...

156
156
Taravel doet boekje open over gesprek met Sibierski

Antoine Sibierski werd deze week voorgesteld bij RSC Anderlecht. De Fransman gaat de komende ...

205
205
'Anderlecht haakt af, betaalt Club Brugge 2 miljoen euro?'

De zomermercato loert om de hoek. Zowel RSC Anderlecht en Club Brugge gaan zich stevig willen ...

399
399
Mazzu ontdekt nieuwe parel bij OHL: "Misschien zat ik mis"

Bij OH Leuven hopen ze vanavond nog eens te winnen. Al zal dat moeten gebeuren tegen een wellicht ...

22
22
Club Brugge in beroep: énorm CPL-probleem in de maak

De afgelopen weken en maanden is er al veel inkt gevloeid over de competitiehervorming, waarbij ...

545
545
‘Alle remmen los bij Club Brugge: stunttransfer in de maak’

Club Brugge voelt dat er iets broeit. De lijst met geïnteresseerde topclubs wordt steeds ...

844
844

Meer sportnieuws