Voetbalbond komt met belangrijk nieuws na rood Martinez

door
Voetbalbond komt met belangrijk nieuws na rood Martinez

De Rode Duivels zetten donderdagavond Wales opzij in de Nations League. Onze landgenoten behouden daardoor een waterkansje op de Final Four. Kevin De Bruyne was (andermaal) de grote uitblinker van dienst. Roberto Martinez werd in het absolute slot nog uitgesloten.


Onze bondscoach hield de bal bij een Welshe inworp in de extra tijd even bij om wat tijd te winnen. Het leverde hem een rood karton op, tot zijn grote verbazing. De Spanjaard vond niet dat zijn actie een rode kaart verdiende. Dat liet hij achteraf optekenen. Hoe dan ook: het zag er naar uit dat assistent-bondscoach Thierry Henry zondag de ploeg zou moeten leiden in Amsterdam, maar officieel was dat nog niet.

Vrijdag kwam de voetbalbond echter naar buiten met het nieuws dat Henry wel degelijk de plaats van Martinez zal innemen zondag. Anthony Barry zal de ex-topvoetballer bijstaan als assistent. De Duivels gaan in Nederland op zoek naar revanche voor de pandoering die ze kregen op de openingsspeeldag van de Nations League. Het werd toen een pijnlijke 1-4 in eigen huis. Bergwijn, Depay (2x) en Dumfries stonden aan het kanon voor onze noorderburen. Batshuayi prikte laat de eerredder tegen de touwen.

TEST VOOR WK

De wedstrijd tegen Oranje is ook nog een uitstekende test met het oog op het WK in Qatar. Dat toernooi komt steeds dichterbij en gaat op 20 november van start. De Belgen starten er drie dagen later aan tegen Canada. Daarna volgen ook nog duels tegen Marokko en vicewereldkampioen Kroatië. Op het vorige WK in Rusland tekende onze nationale elf voor een historische derde plaats.

LEES OOK: Toby over Shani: “Ze had me mogen verlaten”

Wint België op het veld van Nederland?

Meest recent

‘Antwerp op zucht van volgende prestigetransfer'

Royal Antwerp FC wil deze zomermercato nog ferm toeslaan. De club is ook nog op zoek naar een ...

14
14
Leko verklapt: deze 2 talenten kunnen AA Gent redden

Voor AA Gent staat de eerste officiële opdracht van het seizoen gepland voor 27 juli, wanneer ...

34
34
'RWDM haalt voormalig toptalent, Eupen vindt keeper'

De Challenger Pro League belooft komend seizoen alweer razend spannend te worden na de zinderende ...

9
9
Tottenham heeft spraakmakende transfer beet, Arsenal bijna

Terwijl de Jupiler Pro League binnen twee weken alweer van start gaat, is het in andere landen nog ...

19
19
‘Club verrast met miljoenenbod op Ajax-pion’

Club Brugge is momenteel zeer druk in de weer op de transfermarkt. Het liet zijn kassa al stevig ...

442
442
Toby over Shani: “Ze had me mogen verlaten”

Na een prachtige carrière zit Toby Alderweireld officieel in zijn 'voetbalpensioen'. De ...

66
66
'Verbazingwekkende miljoenentransfer voor Cercle'

Cercle Brugge flirtte vorig seizoen met degradatie, maar kon uiteindelijk in de barrages tegen Patro ...

136
136
'Nog geen zeven: Anderlecht bijt in het stof bij doelwit'

Bij Anderlecht staat de teller deze zomer al op zes aanwinsten en dat aantal zal ongetwijfeld nog ...

266
266
'Knaltransfer Lammens krijgt vorm: eerste club meldt zich'

Antwerp blijft zeer druk in de weer op de transfermarkt. Tijdens de oefenstage in Oostenrijk mocht ...

194
194
‘Meijer laat Club Brugge spartelen: drama compleet’

Björn Meijer leek op weg naar Feyenoord, maar de transfer ging op het laatste moment alsnog ...

535
535
'Genk plakt waanzinnig prijskaartje op Tolu'

Bij KRC Genk beleven ze tot dusver een rustige transferzomer. Met Daan Heymans en Tobias Lawal ...

487
487
‘Jashari reageert na keiharde boodschap van Club’

De soap rond een mogelijke transfer van Ardon Jashari is de voorbije dagen helemaal ontploft. De ...

1174
1174
'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

228
228
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

450
450
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

504
504
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

305
305
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

840
840
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

140
140
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

368
368
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

264
264
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1843
1843
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

201
201
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

238
238
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

384
384
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

384
384

Meer sportnieuws