Uitblinker De Bruyne geeft oorzaak Duivelse dip

door
Uitblinker De Bruyne geeft oorzaak Duivelse dip

Indien België straks in Qatar een goede beurt wil maken op het WK, zal het vooral moeten hopen dat er in de komende weken niets ergs gebeurt met Kevin De Bruyne. Donderdag tegen Wales (2-1) bleek andermaal hoe belangrijk de spelmaker is voor de Duivels. Met name in de eerste helft was KDB oppermachtig.


De middenvelder is uitstekend aan het seizoen begonnen bij Manchester City en die hoogvorm kon hij dus ook doortrekken bij de nationale ploeg. In de eerste periode speelde De Bruyne op een geweldig niveau. Met een knap schot kon hij al snel de score openen en met een puike voorzet bood hij Michy Batshuayi de winnende treffer aan.

Zijn statistieken hadden er zelfs nog beter kunnen uitzien indien hij iets meer meeval had gekend in de afwerking. "Een hattrick voor rust? Ja, dat had gekund, ik heb m’n kansen gehad. Helaas doet de keeper een goeie save en trap ik tegen de paal. Er waren echt genoeg kansen - voor iederéén - voor rust", reageerde hij tegenover Het Nieuwsblad.

GOEDE LEERSCHOOL
Na de pauze kwam de draaischijf minder in het stuk voor, maar zowat de hele ploeg stelde teleur in de tweede periode. De Bruyne weet echter waar die dip aan te wijten is. "In de tweede moeten we rustiger blijven. Wales ging heel compact in een 5-4-1 spelen - hun goed recht - en dan pakten we het niet goed aan. We hadden gewoon 45 minuten moeten rondspelen. Veel kansen creëren is dan niet nodig, je moet gewoon op zekerheid spelen. Een goeie leerschool, maar de prestatie was goed."

LEES OOK: Europese pers zet één Duivel centraal na zege in Cardiff

De Bruyne moet de aanvoerder zijn tijdens het WK ...

Meest recent

'Schokeffect bij Anderlecht: killer in de box op komst'

Anderlecht wil in januari knallen met een pure afwerker: geen Dolberg-kopie, wel een diepte- en ...

102
102
Pro League bibbert: DAZN dreigt met drastische stappen

De soap omtrent de mediarechten blijft de gemoederen beroeren. Zo geraakte vrijdag bekend dat de Pro ...

30
30
Club Brugge fel gehavend: volgende sterkhouder valt uit

Club Brugge geeft zaterdag in Leuven het startschot voor een razend drukke periode, waarin de ...

161
161
Mannaert negeert Hasi: Anderlecht op ramkoers met KBVB

RSC Anderlecht hervat de competitie na de interlandbreak met een verplaatsing naar STVV. Ook op het ...

195
195
DAZN voert druk op: Pro League vreest rampscenario

Terwijl de discussie rond het competitieformat weer oplaait blijft ook het televisiecontract het ...

420
420
Garcia verrast bij Rode Duivels: Tielemans én Vanaken out?

Mathematisch kan het nog mislopen, maar behoudens een mirakel gaan de Rode Duivels volgende zomer ...

235
235
‘Code rood Antwerp: buitenlandse investeerders redding’

Royal Antwerp FC kampt al een tijdje met financiële problemen. Eigenaar Paul Gheysens zit in de ...

560
560
Rode Duivels krijgen uitstekend nieuws voor WK 2026

De Rode Duivels hebben nog één zege nodig om kwalificatie voor het WK 2026 binnen te ...

321
321
'Anderlecht-jackpot: droombestemming Bertaccini in vizier'

Adriano Bertaccini maakte afgelopen zomermercato de overstap van Sint-Truiden VV naar RSC ...

213
213
Kompany in zak en as: Bayern-drama vlak voor topper

Vincent Kompany is uitstekend aan het seizoen begonnen. Bayern München neemt het komende ...

129
129
‘Opvolger Nicky Hayen bij Club Brugge al bekend’

Nicky Hayen is momenteel nog de hoofdtrainer bij Club Brugge, maar de Belgische oefenmeester maakt ...

452
452
'Ontslag Wils? Kleedkamer Antwerp geeft doorslag'

Royal Antwerp FC zit dit seizoen in de hoek waar de klappen vallen. De club verkocht weer heel wat ...

119
119
Riedewald maakt na vertrek bij Antwerp opmerkelijke transfer

Antwerp liet in de zomer alweer heel wat spelers vertrekken. Opvallend was dat ook een aantal ...

43
43
Vanderbiest onthult pikante aanbieding van Anderlecht

KV Mechelen is tot dusver één van de aangename verrassingen van het seizoen. Malinwa ...

147
147
Man Utd watertandend na uitspraak over Lammens

Zondag staat er in de Premier League een absolute topper op het programma, want dan gaat Manchester ...

160
160
'Club en Anderlecht strijden om peperdure doelman'

Pas binnen een tweetal maanden gaat de wintermercato van start, maar vele clubs speuren nu al rond ...

449
449
'Union bezorgt Anderlecht wéér schaamrood op wangen'

De Jupiler Pro League trekt zich dit weekend weer op gang en daarbij wordt het onder meer uitkijken ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Transferbom Bayern, Real haalt uit'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

172
172
Hommeles bij Barça: Club Brugge wrijft zich in de handen

Club Brugge neemt het op 5 november op tegen FC Barcelona in de Champions League. Blauw-Zwart is ...

346
346
VTM deelt opvallende waarschuwing uit aan Marc Coucke

Marc Coucke kreeg gisteren een onverwachte publieke vermaning van… VTM zelf. De ...

128
128
Leoni gooit alles op tafel na vertrek Anderlecht

Theo Leoni maakte een opvallende opmars mee bij RSC Anderlecht. Pas op latere leeftijd wist de ...

271
271
Échte reden mislukte knaltransfer Van den Bosch: “Door hem”

Zeno Van den Bosch werd afgelopen zomer nadrukkelijk genoemd bij een zomerse knaltransfer. De ...

124
124
Penders onthult transferperikelen Genk: “Niet gemakkelijk”

Mike Penders wordt gezien als een enorm talent. Op jonge leeftijd legde Chelsea al 20 miljoen euro ...

141
141
Driedubbele uppercut Anderlecht: “Héél pijnlijk”

RSC Anderlecht is veranderingen aan het doorvoeren achter de schermen en ook Brusselse rivaal Union ...

427
427
'Charleroi wil uitpakken met knaltransfer'

Sporting Charleroi kan in januari versterking gebruiken, dat is duidelijk. Trainer Rik De Mil kreeg ...

37
37

Meer sportnieuws