Uitblinker De Bruyne geeft oorzaak Duivelse dip

148 stemmen
Uitblinker De Bruyne geeft oorzaak Duivelse dip

Indien België straks in Qatar een goede beurt wil maken op het WK, zal het vooral moeten hopen dat er in de komende weken niets ergs gebeurt met Kevin De Bruyne. Donderdag tegen Wales (2-1) bleek andermaal hoe belangrijk de spelmaker is voor de Duivels. Met name in de eerste helft was KDB oppermachtig.


De middenvelder is uitstekend aan het seizoen begonnen bij Manchester City en die hoogvorm kon hij dus ook doortrekken bij de nationale ploeg. In de eerste periode speelde De Bruyne op een geweldig niveau. Met een knap schot kon hij al snel de score openen en met een puike voorzet bood hij Michy Batshuayi de winnende treffer aan.

Zijn statistieken hadden er zelfs nog beter kunnen uitzien indien hij iets meer meeval had gekend in de afwerking. "Een hattrick voor rust? Ja, dat had gekund, ik heb m’n kansen gehad. Helaas doet de keeper een goeie save en trap ik tegen de paal. Er waren echt genoeg kansen - voor iederéén - voor rust", reageerde hij tegenover Het Nieuwsblad.

GOEDE LEERSCHOOL
Na de pauze kwam de draaischijf minder in het stuk voor, maar zowat de hele ploeg stelde teleur in de tweede periode. De Bruyne weet echter waar die dip aan te wijten is. "In de tweede moeten we rustiger blijven. Wales ging heel compact in een 5-4-1 spelen - hun goed recht - en dan pakten we het niet goed aan. We hadden gewoon 45 minuten moeten rondspelen. Veel kansen creëren is dan niet nodig, je moet gewoon op zekerheid spelen. Een goeie leerschool, maar de prestatie was goed."

LEES OOK: Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

De Bruyne moet de aanvoerder zijn tijdens het WK ...

Meest recent

'AA Gent legt pittig prijskaartje vast: 8 miljoen euro'

AA Gent zal deze zomer snel klaar moeten zijn met zijn transferhuiswerkt, want de eerste opdracht in ...

11
11
'Meunier heeft nieuwe club zo goed als beet'

Voor Thomas Meunier is de wereldbeker nog geen echt succes geworden. De rechtsachter begon het ...

16
16
Waarom Sporza-commentatoren plots zwaar onder vuur liggen

Het WK in de Verenigde Staten (en Mexico en Canada) blijkt niet alleen een beproeving voor de ...

49
49
Na WK sensationele transfer voor Harry Kane?

Engeland overleefde vlotjes de groepsfase op het WK, want met een zeven op negen tegen Kroatië, ...

60
60
'Standard zet volgende oude bekende op wenslijst'

Standard is deze zomer al behoorlijk druk in de weer op de transfermarkt. Daarbij vist het tot ...

33
33
'Club Brugge en Anderlecht azen op WK-revelatie'

We zijn zowat halfweg het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico, want de groepsfase zit erop ...

257
257
Vanaken of Onana? Boeckx voorspelt keuze van Garcia

De Rode Duivels moeten woensdag aan de bak in de zestiende finales van het WK, waarin ze met Senegal ...

255
255
'OH Leuven pakt stevig uit met komst jeugdinternational'

OH Leuven blikt terug op alweer een grijs seizoen. Het kon pas op de valreep de Relegation Play-Off ...

78
78
Pion alweer weg bij Anderlecht: "Sibierski was correct"

Bij Anderlecht is er in de voorbije maanden alweer heel wat veranderd. Nadat vorig seizoen de ...

243
243
Onana zorgt voor onrust: Vandenbempt sust controverse

De knock-outfase van het WK werd zondagavond afgetrapt met de zestiende finale tussen Canada en ...

85
85
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht wil middenvelder, Club kiest keeper'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

236
236
Blessuregolf in Anderlecht: exact verdict bekend

De voorbije jaren werd RSC Anderlecht geregeld geteisterd door blessureleed. Nog voor het seizoen ...

217
217
'Club Brugge akkoord: transfer in kannen en kruiken'

Club Brugge vatte maandag de voorbereiding op volgend seizoen. Uiteraard ontbraken er wel nog heel ...

434
434
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit: "Losers eerste klas!"

Hij is gewend dat er over hem geschreven wordt. Dat er over hem gepraat wordt, nog meer. Maar deze ...

171
171
Standard pakt uit met komst ex-Rode Duivel

Standard heeft zijn technische staf vandaag weten te versterken. De Rouches maakten de komst van een ...

90
90
Club Brugge slaat toe met contract tot medio 2029

Bij Club Brugge hopen ze de komende jaren nog wat jonge binnen- en buitenlandse talenten te laten ...

228
228
STVV heeft beet en stelt tweede zomeraanwinst voor

STVV heeft zopas zijn tweede zomeraanwinst voorgesteld. Nadat het Joedrick Pupe definitief overnam, ...

73
73
'Ajax verbaast iedereen met stunttransfer bij FC Barcelona'

Ajax heeft duidelijk versterking nodig en de club mikt op ervaren namen. Technisch directeur Jotdi ...

149
149
Kevin De Bruyne schiet twee keer raak: "Geen woorden voor"

Op het veld oogt hij vaak koel, berekend en bijna onbewogen. Maar achter de wereldster die al ...

67
67
Absolute kraker op WK: Marokko waarschuwt Nederland

Komende nacht staat er om 3u een waanzinnige topper op het programma. Marokko en Nederland nemen het ...

152
152
Anderlecht en Feyenoord? Vrancken doet boekje open

Hearts stelde onlangs Wouter Vrancken voor als zijn nieuwe coach. De Belgische trainer werd aan veel ...

266
266
Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Het transferdossier rond Noah Adedji-Sternberg bedaart al enkele dagen de gemoederen. KRC Genk en ...

653
653
Extra geluksbrenger: Duivels zorgen voor WK-primeur tegen Senegal

Woensdagavond is het zover, dan staan de Rode Duivels voor hun 1/16de finale op het WK 2026. Het ...

262
262
Waarschuwing Garcia: "Als hij speelt, is België kansloos"

De Rode Duivels staan voor een zware dobber in de 1/16de finales van het WK 2026. Zo wacht een duel ...

1070
1070
Definitief einde carrière? Broos reageert na WK-eliminatie

Voor Zuid-Afrika zit het wereldkampioenschap erop. Bafana Bafana sneuvelde zondagavond in de 1/16de ...

72
72

Meer sportnieuws