Kranten streng voor één Duivel: "Heeft iemand hem gezien?"

door
Kranten streng voor één Duivel:

Voor een plekje in de Final Four is het wellicht te weinig, maar de Rode Duivels hebben donderdagavond wel de drie punten thuis gehouden tegen Wales: 2-1. Zeker in de eerste helft maakten de Belgen indruk. Maar de tweede periode was van een veel mindere kwaliteit en enkele spelers konden niet hun gewenste niveau halen.


Op het middenveld bijvoorbeeld, speelde Youri Tielemans een vrij povere partij. Yannick Carrasco zakte na een goede eerste periode dan weer helemaal weg na rust. Achterin kwam Jan Vertonghen op zijn beurt behoorlijk bleek voor de dag. De ervaren pion van Anderlecht maakte weliswaar geen grote fouten, toch kwam hij op bepaalde momenten goed weg. In de beoordelingen van de kranten scoort hij dan ook veruit de laagste scores. "Ging niet helemaal vrijuit bij de aansluitingstreffer van Wales. Gaat steeds voorop in de strijd, zij het met steeds minder snelheid en wendbaarheid", verklaarde Het Nieuwsblad zijn 5 op 10.

Ook bij SudPresse was men niet onder de indruk. "Hij verliet enkele keren zijn positie en daar had hij spijt van kunnen hebben. En hoewel dat nooit zijn grootste kwaliteit was, miste hij toch snelheid. Werd ook geklopt in een luchtduel met Moore." Het Laatste Nieuws houdt het eveneens op een 5 op 10. "Liep uit positie voorafgaand aan het doelpunt van Moore. Deed het voorts op ervaring en métier. Miste wat overtuiging in zijn passing."

ZELDEN IN BEELD
Gelijkaardige geluiden weerklinken bij La Dernière Heure. "Hij was solide, maar niet spectaculair. Vooral in het slot van de wedstrijd was hij minder scherp." Naast de kranten deelde ook de Waalse openbare omroep RTBF punten uit. En daar is men behoorlijk scherp. "Heeft iemand Vertonghen gezien op het veld? Zijn familie maakte zich ongerust. Op zijn favoriete positie kon hij zijn stempel niet drukken op de match. Zonder aanvallend iets bij te brengen, maar ook zonder echt in problemen te komen achterin, kwam hij zelden in beeld."

LEES OOK: Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Vertonghen moet een basisspeler zijn op het WK ...

Meest recent

Pijnlijk! Club-spelers duwen mes nog dieper in Gentse wonde

Club Brugge heeft de veelbesproken editie van de 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

48
48
"Onaanvaardbaar" - Gent kent oorzaak zure nederlaag

Het is AA Gent dan toch niet gelukt om zijn ultieme revanche te nemen op Club Brugge. De Buffalo's ...

46
46
Perisic bevrijdt PSV, Atlético verslaat Witsel en co

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV zijn laatste match van 2025 al winnend afgesloten. ...

5
5
Met dank aan spitsen: Club ziet af, maar klopt Gent verdiend

Club Brugge heeft zondagmiddag de veelbesproken 'Slag om Vlaanderen' tegen AA Gent naar zich ...

133
133
Genk twijfelt plots: totale wending in trainersdossier?

KRC Genk wil eerstdaags zijn nieuwe trainer presenteren. De voorbije dagen had het er alle schijn ...

317
317
Soap voor rechtbank: DAZN moet zware maatregel vrezen

Maandag staat een uiterste belangrijke afspraak op het programma in het Belgische voetbal. Dan wordt ...

271
271
Anderlecht gehavend naar Bosuil: opvallende naam in selectie

RSC Anderlecht herpakte zich vorige week na het debacle in Westerlo door verdiend te winnen van ...

348
348
Gent-aanhang vervloekt arbitrage: "Hij moest al rood hebben"

De ogen van voetbalminnend België zijn zondagmiddag op het Jan Breydel-stadion gericht. Daar ...

275
275
'Titanenstrijd in Premier League: Liverpool lacht tanden bloot'

Ook in Engeland staat de winterse transferperiode voor de deur. Verschillende Engelse topclubs ...

56
56
'Overmars aan zet: vertrek Antwerp-steunpilaar dreigt'

Nu de rust binnen de club is teruggekeerd, kan de sportieve leiding van Antwerp FC zich weer ...

674
674
Hoogspanning op bestuursetentje Club en Gent, opvallende actie Leko

Zondagmiddag wordt in de Jupiler Pro League de rivalenstrijd tussen Club Brugge en AA Gent ...

551
551
Club-Gent: Leko puzzelt volop, Gent-sterkhouder haakt last-minute af

Zondagmiddag is het eindelijk zover. Dat staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om ...

88
88
Stijnen haalt uit na veldslag: "Pijnlijk voor Belgisch voetbal"

In de Challenger Pro League werd de voorbije dagen een midweekspeeldag afgewerkt. Het duel van ...

205
205
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht dumpt aanvaller, witte rook Genk nabij'

De winterse transferperiode staat voor de deur. Heel wat ploegen zijn dan ook druk in de weer met ...

414
414
Beerschot moet kelk tot op bodem ledigen: ref aangepakt

Beerschot was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar de afgelopen weken krijgt het klappen. En ...

327
327
Kompany doet bekentenis: “Mokerslagen voor mijn gezin”

Vincent Kompany is nu de hoofdtrainer van Bayern München en daar kan hij genieten van een ...

149
149
‘KRC Genk hakt knoop T1 door: nieuwe details onthuld’

KRC Genk is na het ontslag van Thorsten Fink op zoek naar een nieuwe succescoach. Verschillende ...

794
794
Rel bij Real: Courtois staat midden in pijnlijke oorlog

Het rommelt bij Real Madrid. De Koninklijke won dan wel van Sevilla, maar het ging niet van een ...

159
159
Openda roept meteen straffe taal na eerste goal

De ban is gebroken voor Loïs Openda. De aanvaller wist zijn eerste competitiedoelpunt voor ...

61
61
Zulte verbaast met sneer: “Union al weken bevoordeeld”

Zulte Waregem verloor met 2-0 van Union SG, maar na de wedstrijd was de uitploeg absoluut niet te ...

149
149
Flater bij AA Gent? “Waarom speelt hij niet?”

Bij AA Gent draait het al weken redelijk vierkant. Rik De Mil gaat tegen Club Brugge toch voor een ...

181
181
'Anderlecht uit z’n dak: Verschueren forceert megajackpot'

Plots gaat het op Neerpede niet meer alleen over besparen, maar over dromen. Michael Verschueren ...

947
947
‘Juventus gecharmeerd: vorig jaar nog outstanding bij KV Mechelen'

De wintermercato lonkt steeds meer en de geruchten beginnen steeds talrijker te worden. Zo is er een ...

179
179
Jan Boskamp doodziek: “Dit had iedereen zien aankomen”

Jan Boskamp was jarenlang niet weg te denken van de Nederlandse en Vlaamse voetbaltelevisie. Met ...

276
276
Gouden transfer van Lokeren: assistkoning in CPL

Sporting Lokeren is al een tijdje weer beter bezig en na een moeilijk begin staan ze nu achtste in ...

134
134

Meer sportnieuws