Oranje ruikt Final Four, Frankrijk redt hachje

87 stemmen
Oranje ruikt Final Four, Frankrijk redt hachje

De Rode Duivels hebben donderdagavond de drie punten thuis gehouden tegen Wales, toch is de Final Four veraf. Groepsleider Nederland wist zelf immers ook te winnen op het veld van Polen: 0-2. Voorts wist wereldkampioen Frankrijk een broodnodige thuiszege tegen Oostenrijk te boeken.


GROEP 1: Kroatië doet gouden zaak, must-win Frankrijk
De Fransen waren bijzonder tegenvallende aan hun Nations League-campagne begonnen en dreigden zelfs te degraderen uit de hoogste divisie. Maar tegen Oostenrijk werd een broodnodige zege geboekt dankzij doelpunten Kylian Mbappé en Olivier Giroud. Vice-wereldkampioen Kroatië sprong dan weer naar de leidersplaats door met 2-1 te winnen van Denemarken.

GROEP 4: Oranje ruikt Final Four
Tenzij de Rode Duivels zondag met ruime cijfers winnen in Amsterdam, is het Nederland dat eind dit seizoen de Final Four mag betwisten. De ploeg van bondscoach Louis van Gaal ging immers met de volle buit aan de haal op bezoek bij Polen. Cody Gakpo opende voor rust de score en op aangeven van Antwerp-spits Vincent Janssen legde Steven Bergwijn de 2-0-eindstand vast.

LAGERE DIVISIES: Nieuwe afgang Turkije
Ook in de lagere divisies van de Nations League vielen enkele opmerkelijke uitslagen te rapen. Vooral het puntenverlies van Turkije sprong in het oog. Op eigen veld geraakten de Turken immers niet voorbij het kleine Luxemburg. De thuisploeg mocht zelfs van geluk spreken dat het 3-3 werd nadat de Luxemburgers tot drie keer toe op voorsprong konden komen.

LEES OOK: Nederland in shock: Derksen biedt excuses aan

Welk land heeft momenteel de sterkste selectie volgens u?

Meest recent

Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

4
4
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

58
58
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

83
83
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

142
142
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

82
82
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

84
84
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

148
148
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

101
101
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

44
44
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

458
458
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

76
76
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

39
39
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

229
229
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

98
98
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

179
179
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

422
422
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

358
358
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

95
95
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

62
62
Profvoetballer vh Jaar: één topfavoriet, vier grote outsiders

Op een Europese barragematch na, valt dit weekend het doek over het seizoen in de Jupiler Pro ...

194
194
Vanaken blijft domineren: "Hij is top 3 aller tijden in JPL"

Met zijn zevende landstitel op zak, heeft Hans Vanaken zijn stempel op Club Brugge nog wat steviger ...

180
180
'Liverpool dokt monsterlijk bedrag voor erfgenaam Salah'

Zondag belooft het weer een emotionele avond te worden op Anfield. Liverpool FC neemt dan officieel ...

66
66
'Sibierski wrijft zich in de handen na transferwending RSCA'

Antoine Sibierski is de man die er tijdens de komende weken voor moet zorgen dat RSC Anderlecht ...

454
454
Eerste titelaanwinst? 'Club vol voor nieuwe aanvaller'

Bij Club Brugge lopen de festiviteiten na het behalen van de 20ste landstitel nog volop. Maar ...

346
346
TRANSFERUURTJE: 'Exodus Anderlecht, kampioen verlaat Club'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

327
327

Meer sportnieuws