Duivels kloppen Wales ondanks inzinking na rust

door
Duivels kloppen Wales ondanks inzinking na rust

De Rode Duivels hebben donderdagavond gedaan wat moest tegen Wales: 2-1. In de eerste helft leken de Belgen onder impuls van een weergaloze Kevin De Bruyne goed op weg om een pandoering uit te delen aan de Welshmen. Maar na een veel mindere tweede periode mochten ze uiteindelijk nog blij zijn met de drie punten.


Nadat de eerste speldenprikken op naam van de bezoekers kwamen, konden de Duivels de wedstrijd stevig in handen nemen onder impuls van een geweldige De Bruyne. Na een goeie pass van Michy Batshuayi trapte de spelmaker de openingstreffer in één tijd tegen de touwen. En KDB bleef vervolgens veruit de gevaarlijkste man. Zelf deed hij nog het doelhout trillen en dwong hij de bezoekende doelman tot een knappe redding, terwijl ook Eden Hazard en Youri Tielemans voor gevaar konden zorgen.

Maar omdat het hem zelf niet meteen lukte zijn tweede van de avond te maken, kroop De Bruyne terug in zijn gekende rol van aangever. Zo legde hij de 2-0 panklaar voor Batshuayi. Dat was meteen ook de ruststand, al mochten de bezoekers blij zijn dat het verschil op het scorebord niet groter was. In ieder geval deed de prestatie van de Duivels het beste vermoeden voor de tweede periode. Maar die draaide uit op een behoorlijke teleurstelling.

SNELLE AANSLUITINGSTREFFER
De thuisploeg kon het goede niveau immers niet vasthouden na de pauze. Bovendien zorgde Wales al snel voor de aansluitingstreffer nadat debutant Zeno Debast zich iets te gemakkelijk liet aftroeven door Kieffer Moore. Door de vele wissels aan beide zijden ging het tempo vervolgens wat liggen. Even kreeg België nog een strafschop te krijgen, de VAR kwam echter terecht tussenbeide.

In de slotfase kregen de Duivels wel nog enkele kansjes. Ze moesten echter vooral van geluk spreken dat Wales de gelijkmaker liet liggen. Een match met twee gezichten dus van de ploeg van bondscoach Martinez, die in de slotseconden zelf nog een rode kaart pakte omdat hij een bal wegtrapte bij een ingooi van Wales.

LEES OOK: De interland-week op TV: zes WK-tickets en oefenclashes

Wie was voor u de beste man bij de Duivels?

Meest recent

Kompany telt af, spanning in Spanje: stand van zaken in Europa

Niet enkel in de Jupiler Pro League is money time aangebroken. Ook in de Europese topcompetities ...

6
6
'Keepersgevecht barst los: Anderlecht en Club neus aan neus'

Vlak voor de start van de Play-Offs kondigde Simon Mignolet aan dat hij na het seizoen zal stoppen ...

132
132
Zwakke plek bij Duivels: "Kan niet de bedoeling zijn"

De voorbereidingsstage van de Rode Duivels in aanloop naar het WK zit erop. Enkele dagen nadat de VS ...

236
236
Transferzet Club Brugge doet Vanderbiest ontploffen

Club Brugge staat op het punt om KV Mechelen een stevige transferdreun uit te delen. Blauw-Zwart ...

228
228
Van Gucht laat De Kock zweten: "Volgende keer zonder?"

Ruben Van Gucht was vandaag te gast bij Play Nostalgie en zorgde meteen voor een opvallend moment. ...

9
9
Vier nieuwe namen bij Antwerp, Hayen hakt keepersknoop door

De Europe Play-Offs worden vrijdagavond op gang getrapt met een bijzonder aantrekkelijke affiche. Zo ...

26
26
Italiaanse tragedie deint uit: nieuwe bondscoach tegen Belgen

Italië greep deze week voor de derde keer op rij naast een ticket voor de eindronde van het WK. ...

42
42
'Antwerp-Genk: Oosting en Hayen hakken knopen door'

Het startschot van de play-offs wordt straks gegeven op de Bosuil, waar zowel Antwerp als KRC Genk ...

87
87
Euvrard laat koppen rollen: grote kuis bij Standard

Standard hoopt zaterdag tegen OHL voor het eerst in vijf (!) jaar tijd nog eens een wedstrijd te ...

74
74
AA Gent slikt bittere pil: goudhaantje onder het mes

AA Gent vat maandag in eigen huis de play-offs aan tegen KV Mechelen. Rik De Mil zal het dan wel nog ...

56
56
Leko spreekt klare taal: Mignolet out, Vanaken fit

Club Brugge is alweer de jager in de play-offs, al bedraagt de kloof met koploper Union dit keer ...

319
319
Manchester United-fan Littler afgemaakt na walgelijke actie

Luke Littler is al geruime tijd de nieuwe sensatie in dartsland. De ondertussen 19-jarige knaap ...

147
147
Taravel houdt adem in: Anderlecht zonder De Cat?

Hoewel alle ogen gericht zijn op de bekerfinale, wil RSC Anderlecht ook in de play-offs geen mal ...

278
278
Oosting opgetogen: ziekenboeg Antwerp stroomt leeg

Antwerp opent straks de Europe Play-Offs in eigen huis tegen KRC Genk. Omwille van een ronduit ...

122
122
Brandon Mechele blaast iedereen weg met één bericht

Maart voelde voor Brandon Mechele als een maand waarin alles samenkwam. De robuuste verdediger van ...

440
440
Leko verrast met uitspraken over Anderlecht en titelstrijd

De Play-Offs gaan van start en Club Brugge kijkt recht in de ogen van grote rivaal RSC Anderlecht. ...

253
253
KAA Gent incasseert ferme domper voor Play-Offs

De Play-Offs gaan vanavond van start. KAA Gent wist zich op de laatste speeldag te verzekeren van ...

200
200
Duivels spitsendrama: Vandenbempt noemt opvallende optie

De situatie van Romelu Lukaku begint zorgwekkend te worden. De topscorer aller tijden van de Rode ...

156
156
Mathijssen weet het zeker: “Zij winnen Europe Play-Offs”

De Play-Offs worden vanavond afgetrapt door Royal Antwerp FC en KRC Genk. Die laatstgenoemde zat ...

233
233
Rik De Mil voelt meteen zware PO-druk bij KAA Gent

KAA Gent start Play-Off 1 tegen KV Mechelen. De Buffalo’s spelen thuis en willen meteen met ...

67
67
Opvolger Mignolet: 'Club Brugge verrast met bekende naam'

Simon Mignolet stopt aan het einde van het seizoen met keepen. De doelman was jarenlang een ...

700
700
'Italiaans fiasco eist nu ook de kop van Gattuso'

Vorige week werden de laatste tickets voor het WK uitgedeeld, waardoor alle 48 deelnemende landen nu ...

59
59
Radja voor rechtbank: Nainggolan weet waar hij aan toe is

Rond Radja Nainggolan is het maar zelden stil, ook omdat de ex-Rode Duivel zelden verlegen zit om ...

79
79
Nieuwe coach Cercle eerlijk: "Daarvoor extra tijd nodig"

De Jupiler Pro League wordt dit weekend na een korte break weer op gang getrapt en dat gebeurt ook ...

125
125
Club of Union? Vrancken duidt zijn kampioen aan

Nu het interlandvoetbal weer voorbij is, staat de start van de play-offs in de Jupiler Pro League ...

450
450

Meer sportnieuws