Duivels kloppen Wales ondanks inzinking na rust

124
Duivels kloppen Wales ondanks inzinking na rust

De Rode Duivels hebben donderdagavond gedaan wat moest tegen Wales: 2-1. In de eerste helft leken de Belgen onder impuls van een weergaloze Kevin De Bruyne goed op weg om een pandoering uit te delen aan de Welshmen. Maar na een veel mindere tweede periode mochten ze uiteindelijk nog blij zijn met de drie punten.


Nadat de eerste speldenprikken op naam van de bezoekers kwamen, konden de Duivels de wedstrijd stevig in handen nemen onder impuls van een geweldige De Bruyne. Na een goeie pass van Michy Batshuayi trapte de spelmaker de openingstreffer in één tijd tegen de touwen. En KDB bleef vervolgens veruit de gevaarlijkste man. Zelf deed hij nog het doelhout trillen en dwong hij de bezoekende doelman tot een knappe redding, terwijl ook Eden Hazard en Youri Tielemans voor gevaar konden zorgen.

Maar omdat het hem zelf niet meteen lukte zijn tweede van de avond te maken, kroop De Bruyne terug in zijn gekende rol van aangever. Zo legde hij de 2-0 panklaar voor Batshuayi. Dat was meteen ook de ruststand, al mochten de bezoekers blij zijn dat het verschil op het scorebord niet groter was. In ieder geval deed de prestatie van de Duivels het beste vermoeden voor de tweede periode. Maar die draaide uit op een behoorlijke teleurstelling.

SNELLE AANSLUITINGSTREFFER
De thuisploeg kon het goede niveau immers niet vasthouden na de pauze. Bovendien zorgde Wales al snel voor de aansluitingstreffer nadat debutant Zeno Debast zich iets te gemakkelijk liet aftroeven door Kieffer Moore. Door de vele wissels aan beide zijden ging het tempo vervolgens wat liggen. Even kreeg België nog een strafschop te krijgen, de VAR kwam echter terecht tussenbeide.

In de slotfase kregen de Duivels wel nog enkele kansjes. Ze moesten echter vooral van geluk spreken dat Wales de gelijkmaker liet liggen. Een match met twee gezichten dus van de ploeg van bondscoach Martinez, die in de slotseconden zelf nog een rode kaart pakte omdat hij een bal wegtrapte bij een ingooi van Wales.

LEES OOK: Nieuwe Karetsas of Mokio vermijden: KVBV presenteert plan

Wie was voor u de beste man bij de Duivels?

Meest recent

Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

22
22
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

35
35
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

6
6
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

33
33
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

19
19
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

87
87
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

40
40
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

20
20
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

10
10
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

13
13
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

27
27
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

340
340
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

77
77
Westerlo met slecht rapport: "Wat moet ik zeggen?"

KVC Westerlo heeft toch een groot probleem. De Kemphanen verloren met 1-5 van Sporting Charleroi en ...

17
17
Penders charmeert bij Chelsea: "Vergelijking met Courtois?"

Mike Penders leek deze zomer even een flinke dreun te moeten verwerken. De jonge Belgische doelman ...

81
81
Standard ontdekt 'nieuwe' speler: "Heb nooit getwijfeld"

Ryan Fosso heeft zijn kans bij Standard met beide handen gegrepen. De Kameroense middenvelder kreeg ...

59
59
Acheampong (ex-RSCA) kon terug naar JPL: "Toonden interesse"

Een tiental jaar geleden had RSC Anderlecht 'zijn Carlos Forbs': Frank Acheampong. Een spurtbom van ...

146
146
Leko maakt selectie bekend: 2 basispionnen ontbreken

Club Brugge neemt het morgen op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart is de grote favoriet voor het ...

273
273
Arsenal zet Man City stevig onder druk met overwinning

Amper twee duels om 16u in de Premier League. Landskampioen hoopte Manchester City onder druk te ...

14
14
Charleroi peuzelt Westerlo op, RSCA Futures vernedert NXT

In de Jupiler Pro League begonnen KVC Westerlo en Sporting Charleroi om 16u aan hun duel. In de ...

94
94
Winst voor Dortmund en Bayern, zorgen om Neuer

In de Bundesliga stonden er om 15u30 vier matchen op het programma. Zo kwamen Bayern München en ...

32
32
Politiek haalt hakbijl boven: Financieel bloedbad in JPL?

Al heel de week woedt de discussie over de sociale voordelen van topvoetballers. Terwijl de federale ...

319
319
RSCA-flop, nu verrassing bij Union: "Wist wat ik waard ben"

De ene club is de andere niet. Vraag dat maar aan een speler van Union SG. Hij doet het bijzonder ...

147
147
Twee smaakmakers staan op bij Standard: "Nooit getwijfeld"

Standard won met 3-0 van SK Beveren. Een oververdiende en overtuigende zege voor de Rouches. Denis ...

55
55
Ronaldo's opvallende concurrent: Georgina pronkt met nieuwe liefde

Terwijl Cristiano Ronaldo een bijzonder hoofdstuk uit zijn carrière afsloot, vierde zijn ...

39
39

Meer sportnieuws