Duivels kloppen Wales ondanks inzinking na rust

door
Duivels kloppen Wales ondanks inzinking na rust

De Rode Duivels hebben donderdagavond gedaan wat moest tegen Wales: 2-1. In de eerste helft leken de Belgen onder impuls van een weergaloze Kevin De Bruyne goed op weg om een pandoering uit te delen aan de Welshmen. Maar na een veel mindere tweede periode mochten ze uiteindelijk nog blij zijn met de drie punten.


Nadat de eerste speldenprikken op naam van de bezoekers kwamen, konden de Duivels de wedstrijd stevig in handen nemen onder impuls van een geweldige De Bruyne. Na een goeie pass van Michy Batshuayi trapte de spelmaker de openingstreffer in één tijd tegen de touwen. En KDB bleef vervolgens veruit de gevaarlijkste man. Zelf deed hij nog het doelhout trillen en dwong hij de bezoekende doelman tot een knappe redding, terwijl ook Eden Hazard en Youri Tielemans voor gevaar konden zorgen.

Maar omdat het hem zelf niet meteen lukte zijn tweede van de avond te maken, kroop De Bruyne terug in zijn gekende rol van aangever. Zo legde hij de 2-0 panklaar voor Batshuayi. Dat was meteen ook de ruststand, al mochten de bezoekers blij zijn dat het verschil op het scorebord niet groter was. In ieder geval deed de prestatie van de Duivels het beste vermoeden voor de tweede periode. Maar die draaide uit op een behoorlijke teleurstelling.

SNELLE AANSLUITINGSTREFFER
De thuisploeg kon het goede niveau immers niet vasthouden na de pauze. Bovendien zorgde Wales al snel voor de aansluitingstreffer nadat debutant Zeno Debast zich iets te gemakkelijk liet aftroeven door Kieffer Moore. Door de vele wissels aan beide zijden ging het tempo vervolgens wat liggen. Even kreeg België nog een strafschop te krijgen, de VAR kwam echter terecht tussenbeide.

In de slotfase kregen de Duivels wel nog enkele kansjes. Ze moesten echter vooral van geluk spreken dat Wales de gelijkmaker liet liggen. Een match met twee gezichten dus van de ploeg van bondscoach Martinez, die in de slotseconden zelf nog een rode kaart pakte omdat hij een bal wegtrapte bij een ingooi van Wales.

LEES OOK: Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

Wie was voor u de beste man bij de Duivels?

Meest recent

‘Club Brugge versteld: Stankovic-stunt verrast iedereen’

Iedereen lijkt het al zeker te weten: Aleksandar Stankovic gaat straks gewoon terug naar ...

324
324
Bom op de Bosuil: 'Gheysens zet Antwerp te koop'

Door de nederlaag tegen KV Mechelen lijkt de top zes plots opnieuw ver weg voor Antwerp. Achter de ...

54
54
Bornauw klapt uit de biecht: shortlist Anderlecht bekend

Het gaat van kwaad naar erger met RSC Anderlecht, waar het nog maar eens rommelt in de ...

110
110
Ruben Van Gucht breekt bij pijnlijk verhaal met Vlasic

Drukke TV-tijden voor Ruben Van Gucht! De man was de laatste weken te bewonderen op zowat elke ...

112
112
Lardot fileert speeldag 24: Anderlecht bestolen in Genk?

Ook zonder Besnik Hasi geraakt de trein maar niet op de rails bij RSC Anderlecht, dat zondag tegen ...

150
150
Bondsparket bezorgt Anderlecht mokerslag van formaat

Bovenop het ontslag van Olivier Renard koos T1 ad interim Edward Still het ruime sop, en dus moet ...

335
335
Vannieuwkerke kruipt uit moeras: emoties laaien hoog op

Wie Karl Vannieuwkerke de voorbije jaren alleen maar kende als het vaste, vertrouwde gezicht van de ...

38
38
Coach Hoffenheim komt met prachtig Kompany-verhaal

Wat zal Marc Coucke 's nachts nog vaak wakker worden en zich voor het hoofd slaan dat hij Wouter ...

216
216
Edward Still heeft 'droomtransfer' helemaal beet

Edward Still was zondag nog trainer van RSC Anderlecht op het veld van KRC Genk, vandaag tekende hij ...

149
149
Club Brugge vindt nieuw elan: "Pakte goed uit"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 3-0 van Standard. Uiteraard waren ze bijzonder tevreden bij ...

208
208
Rapport Renard: hallucinante balans bij Anderlecht

RSC Anderlecht zette Olivier Renard zoals verwacht op straat. Het transferrapport van Renard kleurt ...

304
304
Strijd top zes barst los: RSCA juicht, Genk baalt toch

Club Brugge, Union SG en STVV gaan zeker de top zes halen. Daaronder strijden héél wat ...

618
618
Anderlecht met 5 op 24: enkel deze remedie kan hen redden

RSC Anderlecht verloor kansloos met 2-0 van KRC Genk. De Brusselaars boekten een 5 op 24. Hoe kan ...

187
187
Karetsas doet boekje open over Hayen én Fink

KRC Genk won verdiend met 2-0 van RSC Anderlecht. De Limburgers kunnen zo de top zes weer ruiken. ...

315
315
Anderlecht zoekt sportief directeur: zes mogelijke kandidaten

RSC Anderlecht ontsloeg zoals verwacht Olivier Renard. De Brusselaars lieten weten dat de zoektocht ...

1886
1886
Club Brugge haalt slag thuis met contract tot 2029

Club Brugge werkt verder aan de toekomst. De Bruggelingen hebben vandaag een van hun jonge talenten ...

240
240
Bornauw spreekt: update over nieuwe coach én TD

RSC Anderlecht moet op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer en sportief directeur. CEO Kenneth Bornauw ...

351
351
'Anderlecht zoekt coach: 2 topkandidaten, één alternatief'

Het is een chaotische maandag geweest bij Anderlecht met het plotse vertrek van Edward Still en ...

613
613
Nations League: mogelijke tegenstanders Rode Duivels bekend

De komende maanden zal alles bij de Rode Duivels in het teken staan van het WK van volgende zomer. ...

176
176
'Anderlecht neemt beslissing in zoektocht naar coach'

Quo vadis, Anderlecht? Het is dé vraag van de komende dagen, welke richting Paars-Wit uitgaat ...

318
318
Vergissing Anderlecht? "Het zal nu niet beter gaan"

Het was maandag nog maar eens bijltjesdag bij Anderlecht. Hoofdcoach ad interim Edward Still gaf er ...

378
378
'Voormalig toptalent Man Utd naar Belgische (sub)top'

De wintermercato is nog maar net gesloten, maar vele clubs zullen toch nog de nodige ...

83
83
'Anderlecht zet zeer verrassende Belgische coach op lijst'

Bij Anderlecht vond in de laatste week een ongeziene leegloop plaats. Na het ontslag van Besnik Hasi ...

634
634
Razend spannend om PO1: Vandenbempt geeft 3 favorieten

De 24ste speeldag in de Jupiler Pro League heeft opnieuw voor de nodige verschuivingen in het ...

566
566
'Club Brugge greep naast Italiaanse sensatie'

Club Brugge blikt terug op een uiteindelijk vrij rustige wintermercato. Zaid Romero en Kaye Furo ...

246
246

Meer sportnieuws