Duivels kloppen Wales ondanks inzinking na rust

door
Duivels kloppen Wales ondanks inzinking na rust

De Rode Duivels hebben donderdagavond gedaan wat moest tegen Wales: 2-1. In de eerste helft leken de Belgen onder impuls van een weergaloze Kevin De Bruyne goed op weg om een pandoering uit te delen aan de Welshmen. Maar na een veel mindere tweede periode mochten ze uiteindelijk nog blij zijn met de drie punten.


Nadat de eerste speldenprikken op naam van de bezoekers kwamen, konden de Duivels de wedstrijd stevig in handen nemen onder impuls van een geweldige De Bruyne. Na een goeie pass van Michy Batshuayi trapte de spelmaker de openingstreffer in één tijd tegen de touwen. En KDB bleef vervolgens veruit de gevaarlijkste man. Zelf deed hij nog het doelhout trillen en dwong hij de bezoekende doelman tot een knappe redding, terwijl ook Eden Hazard en Youri Tielemans voor gevaar konden zorgen.

Maar omdat het hem zelf niet meteen lukte zijn tweede van de avond te maken, kroop De Bruyne terug in zijn gekende rol van aangever. Zo legde hij de 2-0 panklaar voor Batshuayi. Dat was meteen ook de ruststand, al mochten de bezoekers blij zijn dat het verschil op het scorebord niet groter was. In ieder geval deed de prestatie van de Duivels het beste vermoeden voor de tweede periode. Maar die draaide uit op een behoorlijke teleurstelling.

SNELLE AANSLUITINGSTREFFER
De thuisploeg kon het goede niveau immers niet vasthouden na de pauze. Bovendien zorgde Wales al snel voor de aansluitingstreffer nadat debutant Zeno Debast zich iets te gemakkelijk liet aftroeven door Kieffer Moore. Door de vele wissels aan beide zijden ging het tempo vervolgens wat liggen. Even kreeg België nog een strafschop te krijgen, de VAR kwam echter terecht tussenbeide.

In de slotfase kregen de Duivels wel nog enkele kansjes. Ze moesten echter vooral van geluk spreken dat Wales de gelijkmaker liet liggen. Een match met twee gezichten dus van de ploeg van bondscoach Martinez, die in de slotseconden zelf nog een rode kaart pakte omdat hij een bal wegtrapte bij een ingooi van Wales.

LEES OOK: Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Wie was voor u de beste man bij de Duivels?

Meest recent

Poppen aan het dansen: Real kookt over na UCL-uitschakeling

Het is Real Madrid dan toch niet gelukt om zich te plaatsen voor de halve finales van de Champions ...

26
26
POLL: wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud, de kwartfinales zijn gespeeld. Twee heerlijke ...

69
69
Roer compleet om bij Antwerp? "Moment is aangebroken"

Antwerp FC is uiterst tegenvallend aan de Europe Play-Offs begonnen. De Great Old ging in zijn ...

78
78
UCL: Bayern nekt Real na ZINDERENDE clash, ook Arsenal door

Bayern München heeft zich geplaatst voor de halve finales van de Champions League na een ...

81
81
Vanaken onomwonden: "Wat Union meer heeft dan Club?"

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

167
167
Degradatie-climax: beslissing Play-Downs op speeldag 3?

Toen waren ze nog met twee. Afgelopen weekend wisten ook Zulte Waregem en Cercle Brugge zich te ...

219
219
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

143
143
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

66
66
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

37
37
"Zeer raar" - uitspraak Hayen roept vragen op bij Genk

KRC Genk verspeelde afgelopen weekend de leidersplaats in de Europe Play-Offs na een flauwe ...

499
499
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

351
351
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

588
588
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

347
347
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

107
107
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

118
118
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

430
430
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

163
163
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

261
261
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

112
112
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

272
272
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

474
474
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

199
199
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

73
73
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

583
583

Meer sportnieuws