Mbappé speelt tegenstander eigenhandig op hoopje

door
Mbappé speelt tegenstander eigenhandig op hoopje

Hoewel er in de meeste poules nog heel wat op het spel staat, worden de wedstrijden in de Nations League van deze week vooral gebruikt als graadmeter richting het WK. En enkele spelers lijken helemaal klaar om een glansrol op te nemen in Qatar. Zo ook Kylian Mbappé.


De superster van Paris Saint-Germain voor een lastige taak bij titelverdediger Frankrijk. Tijdens het vorige WK in 2018 kwam Mbappé nog maar net kijken op het hoogste niveau en lag er amper druk op zijn schouders. Nu is de 23-jarige aanvaller één van de best betaalde spelers ter wereld en de absolute ster van Les Blues. Als het misloopt in Qatar zal dus in eerste instantie naar hem gekeken worden.

Maar Mbappé lijkt helemaal klaar om de Haantjes op sleeptouw te gaan nemen. Zo is hij met PSG erg sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. In negen wedstrijden dit seizoen wist hij bijvoorbeeld al tien keer de netten te doen trillen namens zijn club. En donderdagavond nam hij ook de nationale ploeg bij de arm.

HEERLIJKE DRIBBEL
Om degradatie uit de hoofdtabel van de Nations League te voorkomen, moesten de Fransen thuis zien te winnen van Oostenrijk. Maar Les Blues hadden het lastig om het verschil te maken en gingen op een 0-0-tussenstand de rust in. Na de pauze besloot Mbappé dan ook om het hef in eigen handen te nemen. Zo dribbelde hij de Oostenrijkse defensie eigenhandig op een hoopje om vervolgens de 1-0 binnen te knallen. Die treffer werkte blijkbaar bevrijdend, niet veel later kon Olivier Giroud de voorsprong immers verdubbelen.

LEES OOK: Ballon d'Or 2026: absolute topfavoriet nu al bekend

Frankrijk is dé topfavoriet voor het WK 2022 ...

Meest recent

Under Review: meevallers voor AA Gent & Anderlecht?

Ook na de laatste speeldag van het kalenderjaar blikt Jonathan Lardot namens het Referee Department ...

28
28
Bondsparket stelt voorbeeld: monstersancties in JPL

Ook tijdens de feestdagen blijft voetbal een klein beetje oorlog. Een boodschap die Timothé ...

90
90
'Code rood voor Overmars: sterkhouder verlaat Antwerp'

Een efficiënt Antwerp boekte zaterdag een gevleide zege tegen Zulte Waregem, waardoor Joseph ...

230
230
'Voorwaarden bekend: Goto tóch terug naar Anderlecht?'

Behalve een centrale verdediger staat een spits straks met stip bovenaan de verlanglijst bij RSC ...

370
370
Liefdesbom rond Sydney Sweeney: topvoetballer haalt uit

Hollywood en topvoetbal lijken opnieuw gevaarlijk dicht bij elkaar te komen. Volgens Italiaanse ...

317
317
Africa Cup: Belgische bondscoaches vieren, Marokko imponeert

Op de Africa Cup werd maandag de laatste speeldag van de groepsfase op gang getrapt. Die leverde ...

82
82
Onverwachte kampioen? Vanhaezebrouck voorspelt titelstrijd

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

254
254
Twijfels rond Coosemans: analist haalt uit vlak voor neus Proto

Colin Coosemans geldt straks als één van de absolute topfavorieten voor de trofee van ...

223
223
'Duranville op zijspoor: Dortmund grijpt keihard in'

Een aantal (kandidaat-)Rode Duivels zullen zich in het nieuwe kalenderjaar moeten herpakken. Daarbij ...

195
195
Dikke steek aan Genk: dé reden voor viering Tzolis en Vermant

Club Brugge heeft zijn kalenderjaar 2025 op een fraaie manier kunnen afsluiten. De vicekampioen won ...

520
520
Genk in de nesten: "Prioriteit van Hayen is duidelijk"

KRC Genk heeft een tegenvallende eerste seizoenshelft achter de rug. Nieuwe coach Nicky Hayen zal ...

321
321
Anderlecht verrast iedereen: stuntdeal aan soldenprijs?

Het gonst in Brussel: dit soort speler zie je normaal niet in de Jupiler Pro League belanden. ...

584
584
Rigaux speelt open kaart over transferplannen Club Brugge

Na de beruchte trainerswissel kondigde het bestuur van Club Brugge in één adem een ...

607
607
Gouden Schoen 2025: verrassing van formaat in de maak?

Met het nieuwe jaar in zicht is het ook al reikhalzend uitkijken naar het Gala van de Gouden Schoen. ...

694
694
Alderweireld beweegt tot tranen toe met emotionele beelden

Eind vorig seizoen nam Toby Alderweireld een definitief afscheid van het profvoetbal bij Antwerp. Na ...

142
142
Visser vergalt debuut Hayen: Lardot ontleedt Genk-Club

De topper tussen KRC Genk en Club Brugge leverde op tweede kerstdag een heus spektakelstuk op, ...

563
563
Rigaux dropt bom: titelheld Union naar Club Brugge?

Na een beklijvende titelrace wist Union vorig seizoen eindelijk aan het langste eind te trekken ...

1273
1273
Gert Verheyen verrast iedereen met straffe nieuwe uitdaging

Op 55-jarige leeftijd blijft Gert Verheyen verrassen. Terwijl velen hem vooral kennen als vaste ...

756
756
'Jupiler Pro League-clubs lonken naar Neerpede-product'

De wintermercato loert om de hoek. De Belgische ploegen gaan op zoek naar opportuniteiten. ...

239
239
'Anderlecht rekent zich rijk en hoopt op 25 miljoen euro'

Bij RSC Anderlecht verkochten ze afgelopen zomer Kasper Dolberg en Jan-Carlo Simic voor grof geld. ...

467
467
STVV op zucht van topdeal: "Binnenkort een overeenkomst"

Bij STVV doen ze al vele jaren financieel en sportief geweldige zaken in Japan. Maar ondertussen ...

361
361
Vanhaezebrouck dropt 'bommetje': weldra terug T1?

Hein Vanhaezebrouck heeft al anderhalf jaar geen club meer. Hij is analist, maar zijn naam werd de ...

635
635
Van der Elst voorspelt "duurste transfer ooit" bij Club

Club Brugge kende een wisselvallig 2025. In 2026 willen ze weer écht domineren in ...

1011
1011
Vanhaezebrouck ziet grote transferblunder van Anderlecht

Olivier Renard heeft héél veel werk in januari. Hij moet proberen een zestal spelers ...

358
358
Bezorgt Leko Club Brugge een absolute toptransfer?

Bij Club Brugge zijn ze op zoek naar een winger. De Bruggelingen werden al met heel wat spelers in ...

862
862

Meer sportnieuws