Mbappé speelt tegenstander eigenhandig op hoopje

door
Mbappé speelt tegenstander eigenhandig op hoopje

Hoewel er in de meeste poules nog heel wat op het spel staat, worden de wedstrijden in de Nations League van deze week vooral gebruikt als graadmeter richting het WK. En enkele spelers lijken helemaal klaar om een glansrol op te nemen in Qatar. Zo ook Kylian Mbappé.


De superster van Paris Saint-Germain voor een lastige taak bij titelverdediger Frankrijk. Tijdens het vorige WK in 2018 kwam Mbappé nog maar net kijken op het hoogste niveau en lag er amper druk op zijn schouders. Nu is de 23-jarige aanvaller één van de best betaalde spelers ter wereld en de absolute ster van Les Blues. Als het misloopt in Qatar zal dus in eerste instantie naar hem gekeken worden.

Maar Mbappé lijkt helemaal klaar om de Haantjes op sleeptouw te gaan nemen. Zo is hij met PSG erg sterk aan het nieuwe seizoen begonnen. In negen wedstrijden dit seizoen wist hij bijvoorbeeld al tien keer de netten te doen trillen namens zijn club. En donderdagavond nam hij ook de nationale ploeg bij de arm.

HEERLIJKE DRIBBEL
Om degradatie uit de hoofdtabel van de Nations League te voorkomen, moesten de Fransen thuis zien te winnen van Oostenrijk. Maar Les Blues hadden het lastig om het verschil te maken en gingen op een 0-0-tussenstand de rust in. Na de pauze besloot Mbappé dan ook om het hef in eigen handen te nemen. Zo dribbelde hij de Oostenrijkse defensie eigenhandig op een hoopje om vervolgens de 1-0 binnen te knallen. Die treffer werkte blijkbaar bevrijdend, niet veel later kon Olivier Giroud de voorsprong immers verdubbelen.

Frankrijk is dé topfavoriet voor het WK 2022 ...

Meest recent

Historische Gouden Schoen Vanaken? "Zou te makkelijk zijn"

Hans Vanaken kan zondagavond voor een fenomenale mijlpaal zorgen. Indien hij zichzelf opvolgt als ...

17
17
'Barça helemaal overtuigd: eerste zomertransfer al bepaald'

FC Barcelona kruist zondagavond de degens met eeuwige rivaal Real Madrid in de finale van de ...

30
30
'AA Gent pakt uit: publiekslieveling op zucht van terugkeer'

Onder het bewind van nieuwe coach Rik De Mil, wil KAA Gent zich in de komende maanden herpakken na ...

178
178
Coach vh Jaar: ophefmakende naam plots in de running

Zondagavond wordt in Middelkerke de Gouden Schoen uitgereikt. Daarnaast worden ook prijzen ...

243
243
'Recordtransfer Tzolis: minimum-prijs Club Brugge onthuld'

Club Brugge wist in het voorbije kalenderjaar weer een pak miljoenen op te halen met de verkoop van ...

392
392
Courtois maakt Spanjaarden wild: "Reddingsboei Alonso"

Zondagavond wordt in Riyad de finale van de Supercopa de España afgewerkt. Dat wordt ...

205
205
Van Himst verbaast iedereen met Gouden Schoen-favoriet

Zondagavond wordt de 72ste Gouden Schoen uitgereikt. In aanloop naar het Gala regent het aan ...

663
663
Straffe Anderlecht-onthulling: "Werd zelfs met flesje gegooid"

RSC Anderlecht wist de voorbije maanden verschillende knappe resultaten neer te zetten. Maar die ...

438
438
'Bayern verwent Kompany met supertransfer in 2026'

Zondagavond trapt het Bayern München van coach Vincent Kompany zijn tweede seizoenshelft op ...

106
106
Gouden Schoen: grootste concurrent voor Tzolis bekend

Als gerespecteerd commentator/analist mocht ook Peter Vandenbempt mee bepalen wie straks de Gouden ...

247
247
TRANSFERUURTJE: 'Kompany lonkt naar JPL, plotse exodus Antwerp'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

173
173
Skoras open over exit Leko: “Pijnlijk, dat is het ergste”

KAA Gent zag coach Ivan Leko naar Club Brugge vertrekken. De Kroatische oefenmeester werd de ...

121
121
Courtois zint op wraak: oorlogstaal richting Barça

Thibaut Courtois is al jarenlang de absolute nummer 1 onder de lat bij Real Madrid. Toch is er ...

110
110
Vandenbempt maakt Gouden Schoen af: “Kwalijke evolutie”

Vanavond staat de Gouden Schoen op het programma. De grote favorieten zijn bekend en de winnaar zit ...

251
251
'Monstertransfer Jude Bellingham: 180 miljoen euro'

Jude Bellingham is één van de grootste voetbalsterren van het moment. Sinds zijn ...

160
160
‘Twist rond Van Den Bosch, Antwerp grijpt drastisch in’

Royal Antwerp FC dreigt deze wintermercato een ferme transferklap te incasseren. Twee centrale ...

569
569
Skoras doet boekje open over Club: “Zij waren niet eerlijk”

Michal Skoras maakte voor een kleine 2 miljoen euro de overstap van Club Brugge naar KAA Gent. Bij ...

302
302
'Galatasaray klopt aan bij Jupiler Pro League-topclub'

De Belgische ploegen zijn vooral bezig met uitgaande transfers, wat geen verrassing is. Door de ...

93
93
‘Anderlecht in shock: ijskoude douche bij Gouden Schoen’

Niemand zag dit aankomen bij Anderlecht. Wat een bekroning moest worden, dreigt plots misschien een ...

490
490
Miljoenendeal bij Patro: "Er kwam al een bod binnen"

Bij Patro Eisden draaien ze alweer een goed seizoen. De Limburgse tweedeklasser heeft alweer een ...

129
129
'Antwerp ferm verzwakt: twee basispionnen meteen weg'

Antwerp sloot 2025 af met een sterke reeks en houdt daardoor nog uitzicht op een plaats in de top ...

494
494
Anderlecht-drama? Hasi haalt schouders op

RSC Anderlecht moet aan de bak. Er staan zeer veel pittige duels op het programma de komende weken. ...

253
253
Gouden Schoen davert: onverwachte twist rond winnaar

De favoriet ligt voor de hand, maar de discussie is nog niet voorbij. Analisten, spelers en ...

397
397
Vanaken looft één RSCA'er: “Hij is redelijk indrukwekkend”

Hans Vanaken is al tien jaar aan het schitteren in België. De middenvelder van Club Brugge zag ...

611
611
Bliksemtransfer Leon Bailey naar de Jupiler Pro League?

Leon Bailey stond bij KRC Genk al snel te boek als een absoluut toptalent. De winger ging nadien ...

309
309

Meer sportnieuws