Mulder kijkt met open mond naar Duivel: "Hij bepaalt alles"

door
Mulder kijkt met open mond naar Duivel:

Om een goede kans te behouden op de Final Four van de Nations League, moesten de Rode Duivels donderdagavond de drie punten zien thuis te houden tegen Wales. De Welshmen waren in het recente verleden al vaker kwelduivel van de Belgen. Maar in de eerste helft was het al België dat de klok sloeg.


Wales probeerde in de aanvangsfase voor enkele prikjes te zorgen, maar vervolgens werd het klasse-verschil duidelijk onderstreept. Na amper tien minuten stonden de Belgen al op voorsprong en vlak voor rust kwam ook de 2-0 op het bord. De Welshmen werden dus behoorlijk overklast en dat had niet in het minst met Kevin De Bruyne te maken. Die speelde in de eerste helft op een enorm hoog niveau. De spelmaker tikte na 45 minuten af op 1 goal en 1 assists, maar had mits wat meer meeval nog betere cijfers kunnen voorleggen.

Wederom dus een glansrol voor KDB. Analist Jan Mulder was dan ook lyrisch in de studio's van VTM. "Ik was van plan een beetje over Debast of Eden Hazard te praten, maar heel die wedstrijd wordt gedragen door Kevin", stelde Mulder. "Hij had er echt zin in. En die klasse in verschillende zaken ... een genot om naar te kijken."

ALLESBEPALEND
De Bruyne bevestigt dus zijn straffe prestaties van bij Manchester City. Dat doet het beste vermoeden richting het WK, al beginnen de Duivels wel erg afhankelijk te worden van hem. "Hij bepaalt gewoon alles", voegde Timmy Simons eraan toe. "Hij bepaalt het tempo, wanneer er druk gezet wordt, op welke manier dat moet gebeuren, ... . Hij is nog meer de baas geworden van elk elftal. Of we moeten bidden dat hem niets overkomt richting het WK? Ja, want hij maakt de anderen ook beter."

LEES OOK: Ivan Leko nú al onder vuur: "Beter in Gent gebleven"

De Bruyne is momenteel de belangrijkste speler bij de Rode Duivels ...

Meest recent

'Bliksemtransfer Marcus Rashford naar andere grootmacht'

Marcus Rashford staat nog onder contract bij Manchester United, maar dit seizoen speelt de Engelsman ...

9
9
Crisis bij Union: "Gelukkig pakken ze 6 op 15, anders..."

Alles blijft dit seizoen zeer dicht bij elkaar in de Jupiler Pro League. Aanvankelijk leken Union en ...

54
54
Ruben Van Gucht krijgt verdict dat nog lang zal nazinderen

Ruben Van Gucht kwam de voorbije maanden meermaals negatief in het nieuws door ernstige ...

37
37
'Neymar maakt gratis knaltransfer'

Begin 2025 keerde Neymar terug waar het voor hem allemaal begon. De intussen 33-jarige steraanvaller ...

47
47
Conte spreekt duidelijke taal over rentree Lukaku

Vier maanden lang stond Romelu Lukaku aan de kant, nadat hij in augustus tijdens een oefenwedstrijd ...

22
22
Bounida ondanks glansrol aangepakt: "Dat moet eruit"

Rayane Bounida moest in de laatste matchen van Ajax vrede nemen met een rol als invaller nadat hij ...

50
50
'Laatste twee sparringpartners Rode Duivels voor WK bekend'

De Rode Duivels weten sinds enkele weken waar ze volgende zomer aan toe zullen zijn op het WK. Ze ...

155
155
'AA Gent vs Club: soap eindigt met een sisser'

De laatste weken zit het er bovenarms op tussen AA Gent en Club Brugge. In de Arteveldestad zijn ze ...

310
310
'Renard heeft masterplan voor wintermercato'

Olivier Renard staat voor een zeer groot examen in januari. De sportieve baas zal moeten bewijzen ...

174
174
Union SG en Bormans verklaren: "Kost ons 100 miljoen euro"

Union SG lijkt ook dit seizoen weer een gooi te doen naar de landstitel in België. De ...

169
169
Anderlecht haalde slag niet thuis: “Ik had geen goed gevoel"

RSC Anderlecht onderging dit seizoen weer héél wat wijzigingen in het organigram. De ...

166
166
'FCV Dender droomt plots van miljoenendeal'

De Belgische clubs gaan in januari wellicht spelers moeten verkopen door de DAZN-saga. De bevroren ...

55
55
‘Genk vindt topcoach: Belgische klasbak stelt harde eisen’

KRC Genk zoekt rust na het ontslag van Thorsten Fink, maar de naam die nu de ronde doet belooft net ...

1312
1312
Leya Iseka (ex-Anderlecht) vindt eindelijk nieuwe club

Aaron Leya Iseka was ooit het grote spitsentalent van RSC Anderlecht, maar de grote doorbraak volgde ...

46
46
Parys euforisch: "Mijlpaal voor Belgisch voetbal"

OH Leuven heeft voetbalgeschiedenis geschreven. In een uitverkocht stadion verloor de vrouwenploeg ...

49
49
'Verschaeren neemt beslissing over RSCA-toekomst'

Yari Verschaeren staat voor cruciale weken en maanden. Wat brengt de toekomst voor de 24-jarige ...

333
333
‘Buitenkans voor JPL-topclubs? Neerpede-product op de markt’

De Belgische clubs gaan in januari op zoek naar versterking. Ze moeten daar toch vooral zoeken naar ...

136
136
Kindermans kiest deze 5 als zijn beste Neerpede-talenten

Jean Kindermans is nu aan de slag bij Royal Antwerp FC, maar hij werkte vele jaren voor RSC ...

201
201
Club Brugge speelt met vuur: "Moet je daarin meegaan?"

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

248
248
Mbappé redt Real wééral, crisis bij Feyenoord compleet

Geen Europa en Champions League deze week, dus werd in het buitenland volop bekervoetbal afgewerkt. ...

53
53
Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

212
212
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

418
418
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

912
912
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

162
162
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

47
47

Meer sportnieuws