Lukaku op weg naar nieuwe romance

door
Lukaku op weg naar nieuwe romance

Spraakmakend gerucht in Engeland en Italië: Romelu Lukaku is in beeld bij Tottenham Hotspur. Chelsea zou de Rode Duivel willen opnemen in een ruildeal met Harry Kane. Het is niet de eerste keer dat Spurs zich meldt voor Lukaku, al kan de aanwezigheid van Antonio Conte wel eens een doorslaggevende rol spelen in deze potentiële transfer. Lukaku en Conte onderhouden namelijk een emotionele band en op het sportief gebied halen ze het beste uit elkaar.


TOTTENHAM EN LUKAKU

In 2014 werd Romelu Lukaku voor het eerst gelinkt aan Tottenham en toen betrof dit ook een ruildeal, destijds speelde de Rode Duivel bij Chelsea, met de Braziliaanse middenvelder Paulinho. In april dit jaar meldde La Repubblica dan weer dat Lukaku een het toptarget was bij Spurs, indien Harry Kane andere oorden zou opzoeken. De Engelse spits beschikt momenteel over een aflopend contract bij Tottenham, waardoor het dus niet erg vreemd is dat er nu opnieuw geruchten opduiken over een transfer van Lukaku naar Spurs.



Romelu Lukaku wordt dit seizoen door Chelsea uitgeleend aan Internazionale, maar het is nog hoogst onzeker waar zijn toekomst zal liggen aan het eind van de huidige jaargang. Als Harry Kane zoals verwacht Tottenham zal verlaten, dan lijdt het helemaal geen twijfel dat Antonio Conte grote inspanningen zal willen leveren om Lukaku naar Londen te halen als Kane’s gedroomde opvolger. Conte en Lukaku onderhouden immers een uitstekende relatie, zowel emotioneel als op het sportief gebied.

CONTE EN LUKAKU

Antonio Conte was in 2019 de grote voorvechter om de in Manchester United geflopte Romelu Lukaku naar Internazionale te halen. Op vraag van Conte investeerden de Milanezen maar liefst 74 miljoen euro om de Rode Duivel aan te trekken en twee jaar later werd Lukaku nog met 39 miljoen euro winst verkocht aan Chelsea. Die enorme geboekte meerwaarde mag grotendeels op het conto van Conte geschreven worden. De Italiaan was al langer een groot bewonderaar van Lukaku, en bij Inter perfectioneerde Conte hem tot één van de beste spitsen ter wereld.

Onder Antonio Conte, wie Romelu Lukaku de beste coach ter wereld noemde, voegde de spits een extra dimensie toe aan zijn spel. Eén van de eerste lessen die Lukaku kreeg van Conte was bijvoorbeeld het spelen met de rug naar doel. Als Lukaku dat onder de knie zou krijgen, dan zou niemand hem nog kunnen afstoppen. En dat was in die twee seizoenen bij Internazionale het geval. Tijdens de eerste drie maanden bij Internazionale liet Antonio Conte zijn droomspits constant trainen met de rug naar het doel. En die trainingen verliepen keihard.



Old school, zoals Big Rom het graag heeft. “Bij elke training plantte hij (Antonio Conte, nvdr.) Andrea Ranocchia (1,95 meter en 82 kg, nvdr ) in mijn rug en hij vroeg hem om er hard in te vliegen. Telkens wanneer ik de bal verloor, moesten we de oefening herbeginnen”, vertelde Lukaku eind december 2020 aan Sport/Voetbalmagazine. Daarnaast vond Lukaku onder Conte de perfecte balans tussen het sportieve en mentale aspect van het spelletje, waardoor hij toen met voorsprong de beste vorm uit zijn loopbaan haalde. “Daarvoor moet ik de trainer bedanken, de staf, mijn ploegmaats”, zei Lukaku toen aan Sky Italia.

LIEFDE VOOR CONTE

Romelu Lukaku rendeerde onder Antonio Conte erg goed in een systeem zonder natuurlijke wingers, waardoor hij vaak naar rechts kon uitzwermen. Het omschakelingsvoetbal van Conte liet Lukaku toe dat hij vaak de diepte kon opzoeken, een speelstijl die helemaal op zijn lijf is geschreven en van hem één van de meest gevreesde spitsen ter wereld maakte. “Romelu is een atypische voetballer door zijn 1,90 meter, maar hij is tevens erg snel. Hij is een centraal aanspeelpunt, en hij valt aan zoals een American football-speler. Ik drukte door voor zijn komst”, zei Conte na een overwinning tegen Genoa.

Romelu Lukaku werd de talisman van Antonio Conte en er groeide een groot wederzijds respect tussen beide heren. Toen Lukaku in 2021 onverwacht een transfer naar Chelsea maakte, schreef hij een emotionele tekst over Conte op Instagram. “In 2014 spraken we voor het eerst en sindsdien was er een band. We hadden veel momenten om samen te werken, maar alleen God weet waarom het nooit eerder is gebeurd. Je kwam op het juiste moment en veranderde me fundamenteel als speler en maakte me mentaal nog sterker en nog belangrijker: we wonnen samen”, aldus Lukaku via Instagram.



“Winnen is het enige dat telt voor jou en ik ben blij dat ik jou als coach heb gehad. Ik zal je principes voor de rest van mijn carrière behouden (fysieke voorbereiding, mentaal en gewoon de drive om te winnen...) Het was een genoegen om voor je te spelen! Bedankt voor alles wat je gedaan hebt. Ik ben je veel verschuldigd”, schreef een emotionele Lukaku. Als Antonio Conte straks zou doordrukken om Romelu Lukaku naar Tottenham te halen, iets waar de Italiaan eerder al in slaagde bij Internazionale, dan zou het dus zomaar eens kunnen dat de Rode Duivel volgend seizoen speelt in het shirt van Spurs.

LEES OOK: Lukaku straks toch nog met Napoli in Champions League?

Moet Lukaku naar Tottenham trekken?

Meest recent

Hayen ziet gelijkenis tussen Club Brugge en Union

Sexy is het niet wat Club Brugge laat zien in de Jupiler Pro League. Het is wel zeer zakelijk en ...

30
30
Leko stelt vast: "Ooit waren we een goed team..."

AA Gent speelde 0-0 op het veld van KVC Westerlo. Het was zeker niet goed wat de Buffalo's op de mat ...

38
38
Gemengde geluiden bij Westerlo en Gent: "Teleurstelling"

AA Gent won een punt op het veld van KVC Westerlo. Het speelde een degelijke, maar dramatische ...

17
17
Vanaken sleurt zwoegend Club Brugge over de streep

Club Brugge hoopte de rug te rechten tegen Sporting Charleroi. Op de vorige speeldag verloren ze van ...

81
81
Lang opent zijn rekening en veegt CDK & co van de mat

In de Serie A stond met Napoli - Atalanta een duel op het programma dat in normale omstandigheden ...

28
28
Shopt Anderlecht komende zomer bij La Louvière?

RSC Anderlecht is uiteraard bezig met het voorbereiden van de winter- en zomermercato van 2026. De ...

98
98
KV Kortrijk doet goede zaak, RSCA Futures geeft zege weg

In de Challenger Pro League begonnen er om 20u drie interessante duels. Onder meer KV Kortrijk kon ...

55
55
Westerlo woedend: "Schande voor het Belgisch voetbal!"

KVC Westerlo speelde 0-0 tegen AA Gent. De Kemphanen troffen drie keer het doelhout en en een goal ...

110
110
'Anderlecht slaat door: bod van 10 miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft in januari heel wat werk. De zomermercato was geen succes en in de winter ...

175
175
Ajax ondanks goal Dolberg in nog zwaardere crisis

Ajax kent voorlopig een rotseizoen. Ze moesten het vanavond in de eigen Amsterdam ArenA opnemen ...

69
69
Sterk Newcastle verpest het weekend van Guardiola

In de Premier League stond om 18u30 een bijzonder leuk duel op het programma. Newcastle United ...

32
32
Westerlo beloont zichzelf niet tegen pover AA Gent

AA Gent en KVC Westerlo zijn aan een wisselvallig seizoen bezig. Soms goed tot zeer goed, soms matig ...

34
34
Hayen verrast: twee sterkhouders ontbreken bij Club Brugge

Club Brugge moet om 20u45 aan de bak in eigen huis tegen Sporting Charleroi. Van Blauw-Zwart wordt ...

173
173
Opluchting bij Union, frustratie bij Cercle: "Extra man"

Union SG won met 2-0 van Cercle Brugge. De landskampioen speelde zeker geen sterke partij, maar ze ...

96
96
Ajax hakt knoop door: grote beslissing over hoofdtrainer

Bij Ajax ontsloegen ze John Heitinga na de tegenvallende resultaten. Technisch directeur Alex Kroes ...

39
39
Van Anderlecht naar de vergeethoek in Westerlo: "Oplossing vinden"

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren de nodige spelers uit Neerpede. Er waren verhalen ...

143
143
Hoefkens laat PSV stevig zweten in de Eredivisie

PSV is alweer een tijdje op toerental gekomen in de Eredivisie. De landskampioen ging zopas op ...

32
32
FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

FC Barcelona speelde in de late namiddag voor het eerst sinds zeer lang weer in Camp Nou. De ruim ...

66
66
Union moet zwoegen, maar legt Cercle toch over knie

Na het puntenverlies tegen zwarte beest KV Mechelen voor de interlandbreak heeft Union zaterdag ...

67
67
Bayern schrikt hard, maar haalt toch weer sloophamer boven

Na het verrassende puntenverlies tegen Union Berlin voor de interlandbreak heeft Bayern München ...

73
73
Bounida maakt statement: grote doorbraak in de maak?

Al jaren geldt Rayane Bounida als één van de allergrootste talenten van België. ...

119
119
'Anderlecht drukt door, maar Man City en Utd op de loer'

Anderlecht trekt sinds de komst van Olivier Renard als technisch directeur volop de kaart van ...

149
149
Vanderbiest hielp KV Mechelen aan verrassende aanwinst

KV Mechelen hoopt dit weekend zijn plaats in de top zes te kunnen behouden, maar daarvoor zal het ...

203
203
'Club Brugge krijgt herkansing bij toptalent'

Club Brugge lijkt weer een bewogen mercato tegemoet te gaan. Het wemelt nu al van de geruchten rond ...

307
307
Chelsea pakt belangrijke zege en mengt zich in titelstrijd

De Engelse titelstrijd zou dit seizoen weleens razend spannend kunnen gaan worden. Daar waar ze de ...

26
26

Meer sportnieuws