'Volgende megacontract Barça ligt op straat'

door
'Volgende megacontract Barça ligt op straat'

In Camp Nou is het zelden rustig, ook als er geen onmiddellijke crisis heerst. De voorbije dagen ontstond er opnieuw ophef in Barcelona, want woensdag publiceerde El Mundo al details van de mislukte onderhandelingen over een contractverlenging van Lionel Messi in 2020 en van de exorbitante eisen die de Argentijnse vedette toen stelde. Een dag later is het opnieuw prijs.


Deze keer gooit El Mundo het contract van Gerard Piqué op straat. De inmiddels 35-jarige verdediger zette in 2018 zijn handtekening onder een nieuwe verbintenis en wou toen meer verdienen dan zijn rivaal Sergio Ramos. Op die manier moest Piqué de best betaalde verdediger ter wereld worden en toenmalig voorzitter Josep Maria Bartomeu ging uiteindelijk ook akkoord met de eisen van de speler.

Daardoor mocht Piqué zijn handtekening zetten onder een contract dat hem jaarlijks maar liefst 12 miljoen euro netto opleverde. Met bonussen kon dat bedrag zelfs nog oplopen tot 15 miljoen euro. Dat contract werd inmiddels wel aangepast, want in 2020 ging Piqué akkoord om tijdelijk minder te gaan verdienen. De uitbetaling van zijn loon werd zo gespreid over een langere periode.

40 MILJOEN
Dat betekent wel dat Piqué zo nog bijzonder zwaar gaat wegen op de begroting van Barça, want in zijn laatste contractjaar zou hij maar liefst 40 miljoen euro tegoed hebben. Het hoeft dan ook niet te verbazen dat Barça komende zomer graag van hem af zou willen en zelfs al een vervanger bepaald zou hebben.

LEES OOK: FC Barcelona viert terugkeer naar Camp Nou met glansrijke zege

Werd Piqué overbetaald?

Meest recent

'De Bruyne in shock: Napoli neemt rigoureuze beslissing'

Kevin De Bruyne dook de voorbije dagen meermaals op in de tribunes rond de Belgische velden. De ...

31
31
'Antwerp zoekt T1: onmogelijke opdracht voor Overmars?'

Het doek is gevallen voor Stef Wils, wiens ontslag onafwendbaar was nu Antwerp ook tegen ...

23
23
Under Review: Lardot laat licht schijnen op speeldag 15

De reguliere competitie is officieel halfweg. Ook afgelopen weekend lag de Belgische arbitrage hier ...

36
36
'Gheysens speelt solo slim: interne onrust bij Antwerp'

De nederlaag in de kelderkraker tegen rode lantaarn Dender bleek zoals verwacht de druppel voor Stef ...

179
179
Zorgen om Franky Van der Elst: 'Had het einde kunnen zijn'

Franky Van der Elst is één van de meest aimabele analisten van ons land. Het voormalig ...

73
73
'Renard slaat stevig toe: Anderlecht frustreert Brugge'

RSC Anderlecht stevende af op een brilscore in La Louvière, maar dankzij een kopbal van ...

282
282
'Overmars dropt bom: droomcoach Gheysens al binnen'

Terwijl Paul Gheysens iedereen deed geloven dat hij nog zoekende was, lijkt Marc Overmars achter de ...

404
404
Union SG mikt op stunt: "Volgens de 'expected results'..."

Union SG speelt morgen in de Champions League op het veld van Galatasaray. David Hubert en Adem ...

43
43
Teklak verrast: “Renard doet wat Fredberg nooit kon”

Bij RSC Anderlecht waren ze bijzonder tevreden met de zege tegen La Louvière. De Brusselaars ...

225
225
Boeckx: "Als Antwerp zijnde zou ik hem bellen"

Royal Antwerp FC zette Stef Wils zoals verwacht op straat. De trainer betaalde het gelag voor de 14 ...

230
230
Galatasaray in de war: "Union SG is héél verschillend"

Union SG speelt morgenavond tegen Galatasaray in de Champions League. Als de Brusselaars nog ambitie ...

59
59
'Vinicius dropt gigantische transferbom bij Real Madrid'

Real Madrid won vorige maand de Clasico van FC Barcelona. De Koninklijke zette de grote rivaal in ...

155
155
Antwerp ontploft: fans eisen 'onmogelijke' coach

Royal Antwerp FC ontsloeg zondagavond na de nederlaag Stef Wils. Een ontslag dat er al een tijdje ...

477
477
Leko slaat alarm: “Drie weken overleven nu”

Bij AA Gent was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen KVC Westerlo. De 0-0 was gevleid. ...

182
182
Van Crombrugge laat Vanessa sprakeloos: 'Heb het vaak gedaan'

Goed een jaar geleden maakten Vanessa D’Hooghe, ex-partner van Carl Hoefkens, en Hendrik Van ...

128
128
Transferbom in NL: Denis Odoi duikt op bij nieuwe club

Bijzonder verrassend nieuws vanuit Nederland. Daar heeft Carl Hoefkens immers Denis Odoi naar NAC ...

203
203
Eindelijk Vanaken: "Hopelijk ben ik nu weer vertrokken"

Bij Club Brugge was het weer niet goed wat ze lieten zien tegen Sporting Charleroi. Het werd 1-0 ...

112
112
'Club Brugge vreest éxodus: nieuwe strijd barst los'

Club Brugge zag in de zomer al de nodige sterkhouders vertrekken en lijkt te moeten opletten dat er ...

228
228
Degryse keihard: "Foute inschatting van Overmars"

Het is helemaal crisis bij Antwerp, dat zondag met de billen bloot ging tegen Dender. De tot dan toe ...

156
156
STVV blijft verbazen: "Niemand had het verwacht"

We zijn intussen halfweg de reguliere competitie en er staan nog altijd enkele verrassingen in de ...

61
61
Ruben Van Gucht zoekt keihard confrontatie met Wout van Aert

Ruben Van Gucht domineerde de laatste weken (andermaal) veelvuldig het nieuws. Dat had niet enkel te ...

112
112
Volgende topcoach stuurt Antwerp wandelen

De pijnlijke thuisnederlaag tegen Dender betekende meteen de zwanenzang van Stef Wils als trainer ...

396
396
'Debast moet serieuze opdoffer slikken'

Woensdag staat Club Brugge voor zijn volgende opdracht in de Champions League. Het moet in zijn ...

111
111
Goots veegt kandidaat-trainer Antwerp van tafel

Antwerp bereikte zondag een nieuw dieptepunt door thuis met 1-2 te verliezen van Dender, de rode ...

433
433
Bormans velt oordeel over CL-campagne Union

Deze week staat er opnieuw Champions League-voetbal op het programma. Union moet dinsdag aan de bak ...

44
44

Meer sportnieuws