'FC Barcelona heeft akkoord met opvolger Piqué'

door
'FC Barcelona heeft akkoord met opvolger Piqué'

FC Barcelona was in de zomer bijzonder actief op de transfermarkt en versterkte zich met Andreas Christensen, Franck Kessié, Raphinha, Robert Lewandowski, Jules Koundé, Marcos Alonso en Hector Bellerin. Het is echter niet omdat de transferperiode er nu op zit, dat ze in Camp Nou stilzitten. De club lijkt nu al bezig te zijn met zijn kern voor volgend seizoen.


Het lijkt er immers op dat Barça in de zomer van 2023 afscheid zal nemen van een aantal oudgedienden. Sergio Busquets lijkt niet van plan om zijn aflopende contract te verlengen, terwijl de club zelf niet verder lijkt te willen gaan met Gerard Piqué. De 35-jarige verdediger ligt nog vast tot het einde van het seizoen, met een optie om het contract te verlengen tot 2024.

Die optie zou automatisch gelicht worden als Piqué minstens 35 procent van de wedstrijden speelt, maar dat lijkt momenteel niet te gaan gebeuren. Xavi rekent immers niet al te hard meer op de ervaren Spanjaard, die tot dusver amper één van de acht wedstrijden aan de aftrap mocht komen. Bovendien heeft Barça al bepaald wie straks de vervanger van Piqué moet worden.

LINKSPOOT
Volgens Mundo Deportivo heeft Barça namelijk al een persoonlijk akkoord met Iñigo Martinez. De 31-jarige verdediger van Athletic Bilbao is ook einde contract na dit seizoen en kan dus volgende zomer transfervrij de overstap maken. Barça wou de Spaanse international (negentien caps) ook deze zomer al, maar Bilbao wou niet meewerken aan een transfer en Koundé stond toen hoger op het prioriteitenlijstje. Xavi zou Martinez alvast graag zien komen, want op die manier zou hij eindelijk over een linksvoetige centrale verdediger beschikken. Naast Piqué en Koundé kan hij dit seizoen achterin ook rekenen op Christensen, Eric Garcia en Ronald Araujo, maar zij zijn allemaal rechtsvoetig.

LEES OOK: Barça onderuit na dol VAR-festijn, Saelemaekers beslissend

Zou dat een goede vervanger zijn voor Piqué?

Meest recent

Leko doet zomeraankoop Club eindelijk ontbolsteren

Er stond dinsdagavond heel wat druk op Club Brugge, maar het heeft zijn opdracht volbracht. Het ...

43
43
'Anderlecht verrast en wil transferslag slaan in Bundesliga'

Anderlecht heeft dinsdag alvast een eerste transferslag van de winter afgerond. Het haalde met ...

154
154
Crisis bij Man City na zeperd in de Champions League

Manchester City is al een tijdje niet meer die wervelende ploeg van weleer. De Engelsen zijn niet ...

79
79
Leko ziet ander Club Brugge: "Dat was nu wél aanwezig"

Ivan Leko haalde na de match opgelucht adem. Club Brugge won overtuigend met 1-4 tegen Kairat Almaty ...

122
122
Kompany ontploft bij Bayern: harde ingreep zorgt voor schok

Bayern zit al weken te sukkelen met de rechtsbackpositie… en net daar ontploft het plots. ...

88
88
'KRC Genk verrast en vindt akkoord met AC Milan'

KRC Genk is druk bezig met herschikken van de eerste én tweede ploeg. De Limburgers gaan ...

378
378
Degryse lyrisch over Bruggeling: "Een grote legende"

Club Brugge heeft de crisis voor even weten weg te slaan. Ze wonnen met 1-4 van Kairat Almaty. ...

413
413
Westerlo laat alweer een smaakmaker vertrekken

Onze redactie kondigde het weken geleden al aan en het is nu ook officieel: Griffin Yow verlaat KVC ...

37
37
Tielemans openhartig over terugkeer naar Anderlecht

Youri Tielemans is bezig aan een zeer sterk seizoen bij Aston Villa. De Rode Duivel is 28 jaar en ...

321
321
Vanaken en Vermant schrijven geschiedenis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de rug weten te rechten in de Champions League. Ze wonnen met 1-4 van een ...

150
150
Straf statement Club in Kazachstan: CL-droom springlevend

Club Brugge hield in de late namiddag zijn Europese droom levend in het verre Kazachstan. In Astana ...

194
194
SK Beveren verrast met voormalig toptalent Anderlecht

SK Beveren zet alles op alles om volgend seizoen in de Jupiler Pro League te spelen. De Waaslanders ...

175
175
'KRC Genk schakelt door: twee toptransfers hangende'

Er staat nog wat te gebeuren bij KRC Genk. De club gaat volgens Sasha Tavolieri mogelijk nog twee ...

372
372
Renard slaat toe: Anderlecht verrast met twee deals

RSC Anderlecht voert een keeperswissel door. Mads Kikkenborg trekt naar Molde, Justin Heekeren komt ...

509
509
Club op rozen in Kazachstan, fans delen waarschuwing uit

Club Brugge begon om 16u30 aan zijn Champions League-wedstrijd in Kazachstan tegen Kairat Almaty. De ...

132
132
Beerschot slaat toe met zeer stevige transfer

Beerschot wil komend seizoen dolgraag terug in de Jupiler Pro League spelen. De Kielse Ratten konden ...

116
116
Vrancken jubelt: STVV verwelkomt extra wapen

STVV is bezig aan een droomseizoen. De Kanaries staan zeer knap tweede in de Jupiler Pro League. ...

63
63
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Afgelopen weekend deed de Belgische arbitrage alweer heel wat stof opwaaien. Intussen maakte de ...

70
70
Anderlecht krijgt belangrijke update uit ziekenboeg

Besnik Hasi zit met de handen in het haar, want net zoals vorig seizoen wordt RSC Anderlecht ook nu ...

232
232
'Verhaeghe broedt op stunt: Rode Duivel naar Club Brugge?'

Club Brugge neemt het in Astana zo dadelijk op tegen Kairat Almaty. Onder de lat rekent Ivan Leko ...

1773
1773
Coosemans op ramkoers met Anderlecht: fans afgemaakt

Colin Coosemans werkte zich op tot eerste doelman én aanvoerder van RSC Anderlecht. De ...

303
303
Leko hakt Club-knopen door: D-Day in Kazachstan

Club Brugge zit in een desastreuze periode. Blauw-Zwart verloor in de beker en kreeg een ommekeer ...

134
134
Standard hoort hard verdict Nielsen: Euvrard in zak en as

Standard Luik hield afgelopen speeldag even de adem in. Casper Nielsen smakte tegen de grond en ...

176
176
Nainggolan open over toekomst: pensioen nakend?

Radja Nainggolan maakt in de herfst van zijn carrière nog een spraakmakende transfer. De ...

50
50
Club in de problemen tegen Kairat? “Ontluisterend”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Kairat Almaty in het verre Kazachstan. De ...

238
238

Meer sportnieuws