'FC Barcelona heeft akkoord met opvolger Piqué'

door
'FC Barcelona heeft akkoord met opvolger Piqué'

FC Barcelona was in de zomer bijzonder actief op de transfermarkt en versterkte zich met Andreas Christensen, Franck Kessié, Raphinha, Robert Lewandowski, Jules Koundé, Marcos Alonso en Hector Bellerin. Het is echter niet omdat de transferperiode er nu op zit, dat ze in Camp Nou stilzitten. De club lijkt nu al bezig te zijn met zijn kern voor volgend seizoen.


Het lijkt er immers op dat Barça in de zomer van 2023 afscheid zal nemen van een aantal oudgedienden. Sergio Busquets lijkt niet van plan om zijn aflopende contract te verlengen, terwijl de club zelf niet verder lijkt te willen gaan met Gerard Piqué. De 35-jarige verdediger ligt nog vast tot het einde van het seizoen, met een optie om het contract te verlengen tot 2024.

Die optie zou automatisch gelicht worden als Piqué minstens 35 procent van de wedstrijden speelt, maar dat lijkt momenteel niet te gaan gebeuren. Xavi rekent immers niet al te hard meer op de ervaren Spanjaard, die tot dusver amper één van de acht wedstrijden aan de aftrap mocht komen. Bovendien heeft Barça al bepaald wie straks de vervanger van Piqué moet worden.

LINKSPOOT
Volgens Mundo Deportivo heeft Barça namelijk al een persoonlijk akkoord met Iñigo Martinez. De 31-jarige verdediger van Athletic Bilbao is ook einde contract na dit seizoen en kan dus volgende zomer transfervrij de overstap maken. Barça wou de Spaanse international (negentien caps) ook deze zomer al, maar Bilbao wou niet meewerken aan een transfer en Koundé stond toen hoger op het prioriteitenlijstje. Xavi zou Martinez alvast graag zien komen, want op die manier zou hij eindelijk over een linksvoetige centrale verdediger beschikken. Naast Piqué en Koundé kan hij dit seizoen achterin ook rekenen op Christensen, Eric Garcia en Ronald Araujo, maar zij zijn allemaal rechtsvoetig.

LEES OOK: Rode kaart helpt Barça, Belgen vieren in Coupe de France

Zou dat een goede vervanger zijn voor Piqué?

Meest recent

Sonck stelt zeer groot pijnpunt vast bij AA Gent

Er was afgelopen weekend zeer veel te doen over de topper tussen Club Brugge en AA Gent. Dat is ...

14
14
Arsenal zwoegt maar mag nog dromen van eerste trofee

Arsenal is nog steeds in de running voor de eerste prijs van het Engelse voetbalseizoen. De Gunners ...

17
17
Opmerkelijk debuut bij Standard: "Dat was mijn doel"

Vorig weekend ging Standard met 0-1 winnen op het veld van Dender en die goede lijn hopen ze op ...

31
31
'Bornauw keert na floptransfer terug op oude nest'

Bij de Rode Duivels was het de voorbije maanden voor Rudi Garcia nog wat zoeken in de defensie. Hij ...

141
141
'Union bibbert na nieuwe transferwending rond David'

Union moest naar goede gewoonte de voorbije maanden alweer heel wat smaakmakers laten vertrekken. In ...

72
72
'AA Gent en Essevee laten overbodige pionnen gaan'

De wintermercato staat stilaan voor de deur. In de eerste plaats zijn de meeste Belgische clubs ...

102
102
'Nieuw drama dreigt: traditieclub in 1B op rand van afgrond"

Vorig seizoen was het in de Challenger Pro League nog chaos doordat KMSK Deinze in het midden van ...

185
185
'Man City wint titanenstrijd en heeft topaanwinst beet'

Manchester City lijkt weer stevig toe te gaan slaan tijdens de wintermercato. De Engelse grootmacht ...

118
118
Arnar Vidarsson vindt prestigieuze nieuwe job

Bij AA Gent is er in het voorbije halfjaar heel wat veranderd. Met Ivan Leko en Rik De Mil haalde ...

75
75
JPL-verhuurde spelers: Maneblusser kent prachtig weekend

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

36
36
Lierse SK haalt slag thuis en is andere clubs te snel af

Lierse SK heeft een goede slag weten te slaan. De club uit de Challenger Pro League heeft een van ...

93
93
De Mil spreekt zich uit over versterking bij AA Gent

Dit AA Gent heeft géén betere ploeg dan vorig jaar, toen Arnar Vidarsson wel het gelag ...

268
268
'Club Brugge doet wintermercato daveren met 10M-toptransfer'

Dit wordt geen doorsnee wintermercato voor Club Brugge. Blauw-Zwart twijfelt en is zenuwachtig: 10 ...

879
879
'Beerschot doet bod op parel: gesprekken gaande'

Bij Beerschot draait het momenteel vierkant in de Challenger Pro League. De club gaat in januari de ...

93
93
'Westerlo droomt van knaltransfer: Rangers lonkt'

Bij KVC Westerlo moet er in 2026 weer flink verkocht worden om de rekeningen te laten kloppen. De ...

78
78
'Union SG grijpt mis én doet miljoenenbod'

Binnen ruim een week opent de transfermarkt weer zijn deuren. Bij Union SG staat er wel wat te ...

90
90
DAZN versus Pro League: nieuw dieptepunt in koude oorlog

Vertegenwoordigers van DAZN en de Pro League stonden maandag tegenover elkaar in de rechtbank, die ...

342
342
Hayen & De Condé onthullen winterplannen KRC Genk

De nationale media blies dinsdag verzamelen in Genk, waar de presentatie van Nicky Hayen op het ...

474
474
Julie Vanloo breekt plots : Club-fans huilen bittere tranen

Het afgelopen jaar was voor Julie Vanloo een ware emotionele rollercoaster. De fan van Club Brugge ...

394
394
'Club Brugge tast in de buidel: topaanwinst in aantocht'

Met een zes op zes heeft Ivan Leko zijn start niet gemist bij Club Brugge, dat vrijdag in Genk het ...

720
720
De Condé verklaart komst Hayen: "Dat is erg zeldzaam"

Nicky Hayen stond zopas voor het eerst de verzamelde pers te woord als trainer van KRC Genk. De ...

211
211
Ruben Van Gucht verklaart zijn grote liefde na woelige weken

Ruben Van Gucht stond de voorbije weken niet om sportieve redenen in de schijnwerpers. De ...

269
269
'Over & out: Hasi en Renard dumpen miscasts Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke winter tegemoet. Op inkomend gebied lijkt defensieve versterking ...

537
537
Hayen voorgesteld in Genk: "Revanche op Club Brugge?"

Maandag maakte KRC Genk bekend dat Nicky Hayen de opvolger wordt van Thorsten Fink. Daags nadien ...

375
375
Eddy Snelders opnieuw zwaar aangepakt: slachtoffer spreekt

Voormalig analist Eddy Snelders verdween goed twee jaar geleden definitief van het scherm. De ...

286
286

Meer sportnieuws