'FC Barcelona heeft akkoord met opvolger Piqué'

door
'FC Barcelona heeft akkoord met opvolger Piqué'

FC Barcelona was in de zomer bijzonder actief op de transfermarkt en versterkte zich met Andreas Christensen, Franck Kessié, Raphinha, Robert Lewandowski, Jules Koundé, Marcos Alonso en Hector Bellerin. Het is echter niet omdat de transferperiode er nu op zit, dat ze in Camp Nou stilzitten. De club lijkt nu al bezig te zijn met zijn kern voor volgend seizoen.


Het lijkt er immers op dat Barça in de zomer van 2023 afscheid zal nemen van een aantal oudgedienden. Sergio Busquets lijkt niet van plan om zijn aflopende contract te verlengen, terwijl de club zelf niet verder lijkt te willen gaan met Gerard Piqué. De 35-jarige verdediger ligt nog vast tot het einde van het seizoen, met een optie om het contract te verlengen tot 2024.

Die optie zou automatisch gelicht worden als Piqué minstens 35 procent van de wedstrijden speelt, maar dat lijkt momenteel niet te gaan gebeuren. Xavi rekent immers niet al te hard meer op de ervaren Spanjaard, die tot dusver amper één van de acht wedstrijden aan de aftrap mocht komen. Bovendien heeft Barça al bepaald wie straks de vervanger van Piqué moet worden.

LINKSPOOT
Volgens Mundo Deportivo heeft Barça namelijk al een persoonlijk akkoord met Iñigo Martinez. De 31-jarige verdediger van Athletic Bilbao is ook einde contract na dit seizoen en kan dus volgende zomer transfervrij de overstap maken. Barça wou de Spaanse international (negentien caps) ook deze zomer al, maar Bilbao wou niet meewerken aan een transfer en Koundé stond toen hoger op het prioriteitenlijstje. Xavi zou Martinez alvast graag zien komen, want op die manier zou hij eindelijk over een linksvoetige centrale verdediger beschikken. Naast Piqué en Koundé kan hij dit seizoen achterin ook rekenen op Christensen, Eric Garcia en Ronald Araujo, maar zij zijn allemaal rechtsvoetig.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club grijpt naast Duivels, Barça gaat los'

Zou dat een goede vervanger zijn voor Piqué?

Meest recent

Bayern wendt in minuut 99 nog puntenverlies af

Vincent Kompany en Bayern München hebben zaterdagnamiddag maar net puntenverlies vermeden. Na ...

6
6
Kritiek op Mokio: Swerts velt duidelijk oordeel

De laatste weken is Jorthy Mokio weer titularis bij Ajax, maar toch beleeft onze landgenoot zijn ...

3
3
Volgende trainer op de wip in Jupiler Pro League?

Het leek een zorgeloos seizoen te gaan worden in de Jupiler Pro League. Door de nakende ...

23
23
Smaakmaker KV Mechelen spreekt zich uit over vertrek

Bij KV Mechelen willen ze in de Champions' Play-Off nog knallen en proberen om een Europees ticket ...

42
42
'Anderlecht kaapt talent weg voor neus van Atletico'

Bij Anderlecht is het nog steeds wachten op witte rook over een nieuwe sportief directeur, al lijkt ...

72
72
Oosting baalt: "Kan mijn ploeg één ding kwalijk nemen"

Antwerp FC is er niet in geslaagd om met een overwinning te starten aan de campagne in de Europe ...

45
45
Statement Man City: machtige Haaland verplettert Liverpool

Manchester City heeft de laatste rechte lijn van het seizoen op indrukwekkende wijze ingezet. In de ...

48
48
'Witte rook nabij: Anderlecht op zucht van nieuwe TD'

RSC Anderlecht speurt inmiddels al een hele poos naar een nieuwe technisch directeur. Maar die ...

310
310
Titelpredictie Vandenbempt: "Geef ze 59 procent kans"

Volgt Union SG zichzelf op als kampioen? Kan Club Brugge de macht heroveren? Of staat alsnog een ...

112
112
Voorbeeld Brughmans: deze Genk-goudhaantjes staan al klaar

KRC Genk opende vrijdagavond zijn campagne in de Europe Play-Offs met de 17-jarige Lucca Brughmans ...

126
126
De Bruyne lucht zijn hart: “Kan geen normale papa zijn”

Het leven van Kevin De Bruyne speelt zich al jaren af onder een vergrootglas. Waar hij ook gaat, ...

32
32
Comeback Kompany? 'City heeft ideale opvolger Guardiola'

Of hij doet zijn contract tot medio 2027 uit. Of hij zet er na dit seizoen al een punt achter. Feit ...

56
56
Scherprechter Sint-Truiden: Sebaoui tipt nieuwe kampioen

Zaterdagavond wordt de openingsspeeldag van de Champions' Play-Offs op gang getrapt. Leider Union SG ...

127
127
Champions' Play-Offs: zes namen extra onder vergrootglas

De Champions' Play-Offs gaan dit weekend van start. Voor de spelers van de zes deelnemers wordt dat ...

118
118
'Club knokt met Ajax en co: peperdure zomeraanwinst'

Club Brugge dreigt na het seizoen verschillende sterkhouders kwijt te spelen. Daar moet ook de ...

243
243
Woede Bosuil terecht? Somers velt verdict over penaltyfase

Antwerp FC heeft op de eerste speeldag van de Europe Play-Offs meteen averij opgelopen. De Great Old ...

206
206
Courtois deelt intrigerend bericht dat fans doet gissen

Zonder aankondiging, zonder context en precies daardoor zo opvallend. Thibaut Courtois zette zijn ...

39
39
TU: 'Pittig prijskaartje De Cat, Club wil bekende doelman'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

217
217
Transfersoap bij Chelsea: sterkhouder hint naar vertrek

Het is de voorbije jaren maar zelden rustig geweest bij Chelsea. Sinds de overname door BlueCo ...

23
23
Vloek op leider in play-offs? Dit vindt Hubert ervan

Om 20u45 wordt ook de Champions' Play-Off in de Jupiler Pro League afgetrapt. Daarin begint Union ...

47
47
‘Club Brugge ruikt buitenkans op mercato: Leko huivert’

Club Brugge ziet richting zomer een buitenkans op de transfermarkt opduiken, maar intern is niet ...

297
297
Geruchten over bliksemvertrek bij Napoli: De Bruyne spreekt

Na enkele maanden afwezigheid is Kevin De Bruyne helemaal terug. Voor de interlandbreak kon hij al ...

94
94
Duitse media smullen van Kompany’s hilarisch persmoment

Vincent Kompany werkte vrijdag zijn persconferentie af in aanloop naar de uitwedstrijd van Bayern ...

50
50
Wilmots doet transferplannen Standard uit de doeken

Standard trapt dit weekend zijn campagne in de Europe Play-Off af met een bezoek aan OH Leuven. De ...

133
133
Van der Elst ziet enorm transferdilemma voor Club

Club Brugge gaat in de play-offs op zoek naar de titel en daarna volgt ongetwijfeld weer een drukke ...

188
188

Meer sportnieuws