'FC Barcelona heeft akkoord met opvolger Piqué'

door
'FC Barcelona heeft akkoord met opvolger Piqué'

FC Barcelona was in de zomer bijzonder actief op de transfermarkt en versterkte zich met Andreas Christensen, Franck Kessié, Raphinha, Robert Lewandowski, Jules Koundé, Marcos Alonso en Hector Bellerin. Het is echter niet omdat de transferperiode er nu op zit, dat ze in Camp Nou stilzitten. De club lijkt nu al bezig te zijn met zijn kern voor volgend seizoen.


Het lijkt er immers op dat Barça in de zomer van 2023 afscheid zal nemen van een aantal oudgedienden. Sergio Busquets lijkt niet van plan om zijn aflopende contract te verlengen, terwijl de club zelf niet verder lijkt te willen gaan met Gerard Piqué. De 35-jarige verdediger ligt nog vast tot het einde van het seizoen, met een optie om het contract te verlengen tot 2024.

Die optie zou automatisch gelicht worden als Piqué minstens 35 procent van de wedstrijden speelt, maar dat lijkt momenteel niet te gaan gebeuren. Xavi rekent immers niet al te hard meer op de ervaren Spanjaard, die tot dusver amper één van de acht wedstrijden aan de aftrap mocht komen. Bovendien heeft Barça al bepaald wie straks de vervanger van Piqué moet worden.

LINKSPOOT
Volgens Mundo Deportivo heeft Barça namelijk al een persoonlijk akkoord met Iñigo Martinez. De 31-jarige verdediger van Athletic Bilbao is ook einde contract na dit seizoen en kan dus volgende zomer transfervrij de overstap maken. Barça wou de Spaanse international (negentien caps) ook deze zomer al, maar Bilbao wou niet meewerken aan een transfer en Koundé stond toen hoger op het prioriteitenlijstje. Xavi zou Martinez alvast graag zien komen, want op die manier zou hij eindelijk over een linksvoetige centrale verdediger beschikken. Naast Piqué en Koundé kan hij dit seizoen achterin ook rekenen op Christensen, Eric Garcia en Ronald Araujo, maar zij zijn allemaal rechtsvoetig.

LEES OOK: 'Geen genade bij Barça: grote naam naar exit gepusht'

Zou dat een goede vervanger zijn voor Piqué?

Meest recent

Club-bestuur compleet afgemaakt: "De laan uit, incapabelen!"

Het plots ontslag van Nicky Hayen als hoofdcoach van Club Brugge, is duidelijk nog verteerd. ...

1
1
De 11 namen: Fink voert drie wissels door bij KRC Genk

In eigen land wil het niet bepaald vlotten, maar in de Europa League loopt alles wél op ...

4
4
'Leegloop bij Club Brugge: Inter laat kassa rinkelen'

Nicky Hayen kreeg tot dan geen respijt, maar tijdens de wintermercato mag er vuurwerk worden ...

136
136
Tom Waes in oog van de storm na emotioneel tv-optreden

Antwerp-supporter Tom Waes maakte de afgelopen dagen een héél opvallende verschijning ...

94
94
'Dilemma voor Overmars: Antwerp legt miljoenen klaar'

Antwerp zat een tijdje in de hoek waar de klappen vallen, maar de voorbije weken klaarde de zon ...

92
92
'Club Brugge wil uitpakken: peperduur toptarget lekt uit'

Na de verrassende trainerswissel bleek Dévy Rigaux niet te beroerd om de hand in eigen boezem ...

282
282
Marc Coucke in shock: "Waarom gelooft niemand mij?"

Marc Coucke beleefde de laatste maand eindelijk nog eens een prima periode bij Anderlecht. De ...

233
233
KRC Genk incasseert mokerslag: Fink hakt knopen door

Met de uitschakeling in de Croky Cup en een zware nederlaag tegen Antwerp heeft KRC Genk een rotweek ...

232
232
Leko houdt adem in: steunpilaar Club Brugge tijdje out?

Club Brugge bleef één helft goed overeind, maar uiteindelijk bleek Arsenal toch een ...

395
395
“‘Bakkes tot op de grond’: Privé-mokerslag voor Brusselmans

Herman Brusselmans is al decennialang één van de meest markante stemmen in de Vlaamse ...

477
477
'Anderlecht herschikt weer: gevolgen voor Renard bekend'

Het organigram van Anderlecht was de laatste jaren een duiventil. Ook in de voorbije maanden werd er ...

247
247
'AA Gent plots opgejaagd: goudhaantje grof wild'

Het zijn voor AA Gent woelige dagen geweest. De club werd geconfronteerd met het plotse vertrek van ...

214
214
De Cat spreekt duidelijke taal over mogelijke wintertransfer

Dé ontdekking van het seizoen in de Jupiler Pro League is tot dusver zonder twijfel Nathan De ...

277
277
'Buitenkans voor JPL-clubs? Fredberg stuurt ex-Duivel weg'

Het is intussen een dik jaar geleden dat Jesper Fredberg ontslagen werd als CEO Sports bij ...

144
144
Ongeziene crisis bij Standard: "Nog nooit meegemaakt"

Vrijdagavond wordt alweer de achttiende speeldag in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Zoals wel ...

297
297
'Genk baalt en grijpt naast WK-uitblinker'

Onlangs vond in Qatar het WK U17 plaats en dat toernooi werd door Belgische clubs gretig gevolgd. ...

73
73
'Transferstrijd los: Engelse clubs in de rij biJ Essevee'

Ondanks een reeks van zes wedstrijden zonder overwinning mag Zulte Waregem nog altijd dromen van de ...

211
211
Degryse haalt stevig uit na trainerssaga Club Brugge

Club Brugge kreeg woensdagavond een nieuwe uppercut in de Champions League, want nu leed het ook ...

369
369
TRANSFERUURTJE: 'De Mil tekent, Anderlecht verrast compleet'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

289
289
Ongezien: Brys zet Eto’o schaakmat met frontale aanval

De situatie van Marc Brys bij de nationale ploeg van Kameroen begint erg schrijnend te worden. De ...

316
316
Fink slaat op tafel bij KRC Genk: “Dan ben ik weg!”

KRC Genk was de afgelopen jaren telkens een titelkandidaat, maar dit seizoen staat de club in de ...

307
307
Club Brugge draait Hayen-knop snel om: ideeën Leko duidelijk

Club Brugge heeft een eerste wedstrijd na het tijdperk Nicky Hayen afgewerkt. Ivan Leko zat op de ...

400
400
Guardiola en Spaanse pers gaan helemaal los op Doku

In de absolute topaffiche van woensdagavond in de Champions League heeft Manchester City een serieus ...

363
363
Boudeweel trekt conclusie over kwalificatiekansen Club

Na zes van de acht speeldagen in de league phase van de Champions League ziet het er niet al te best ...

160
160
Conte komt met nieuws over terugkeer Lukaku

Napoli beleefde woensdag opnieuw een pijnlijke avond in de Champions League. Het ging met 2-0 ...

64
64

Meer sportnieuws