'FC Barcelona heeft akkoord met opvolger Piqué'

door
'FC Barcelona heeft akkoord met opvolger Piqué'

FC Barcelona was in de zomer bijzonder actief op de transfermarkt en versterkte zich met Andreas Christensen, Franck Kessié, Raphinha, Robert Lewandowski, Jules Koundé, Marcos Alonso en Hector Bellerin. Het is echter niet omdat de transferperiode er nu op zit, dat ze in Camp Nou stilzitten. De club lijkt nu al bezig te zijn met zijn kern voor volgend seizoen.


Het lijkt er immers op dat Barça in de zomer van 2023 afscheid zal nemen van een aantal oudgedienden. Sergio Busquets lijkt niet van plan om zijn aflopende contract te verlengen, terwijl de club zelf niet verder lijkt te willen gaan met Gerard Piqué. De 35-jarige verdediger ligt nog vast tot het einde van het seizoen, met een optie om het contract te verlengen tot 2024.

Die optie zou automatisch gelicht worden als Piqué minstens 35 procent van de wedstrijden speelt, maar dat lijkt momenteel niet te gaan gebeuren. Xavi rekent immers niet al te hard meer op de ervaren Spanjaard, die tot dusver amper één van de acht wedstrijden aan de aftrap mocht komen. Bovendien heeft Barça al bepaald wie straks de vervanger van Piqué moet worden.

LINKSPOOT
Volgens Mundo Deportivo heeft Barça namelijk al een persoonlijk akkoord met Iñigo Martinez. De 31-jarige verdediger van Athletic Bilbao is ook einde contract na dit seizoen en kan dus volgende zomer transfervrij de overstap maken. Barça wou de Spaanse international (negentien caps) ook deze zomer al, maar Bilbao wou niet meewerken aan een transfer en Koundé stond toen hoger op het prioriteitenlijstje. Xavi zou Martinez alvast graag zien komen, want op die manier zou hij eindelijk over een linksvoetige centrale verdediger beschikken. Naast Piqué en Koundé kan hij dit seizoen achterin ook rekenen op Christensen, Eric Garcia en Ronald Araujo, maar zij zijn allemaal rechtsvoetig.

LEES OOK: Kane verklapt: Bayern München of FC Barcelona?

Zou dat een goede vervanger zijn voor Piqué?

Meest recent

Hasi speelt open kaart over hete hangijzers Anderlecht

Na de negen op negen tegen KV Mechelen, Club Brugge en La Louvière hoopt RSC Anderlecht ...

12
12
Haroun moet puzzelen: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Antwerp stelde donderdag Joseph Oosting voor als opvolger van Stef Wils, maar op bezoek bij Club ...

61
61
Vermeeren ontploft: WK-plan van Garcia wankelt

Bij de Rode Duivels tekent zich stilaan een clash van formaat af tussen twee jonge zessen. Arthur ...

40
40
Pro League dumpt DAZN: Proximus & Telenet op vinkenslag

Ondanks de contractbreuk met de Pro League zal DAZN tot het einde van het seizoen de uitzendingen ...

259
259
'Plottwist bij RSCA: Renard hakt opvallende knoop door'

Na drie opeenvolgende zeges wacht zondag een volgende test voor RSC Anderlecht, dat dan Union over ...

167
167
Hugo Broos na tragedie: 'Het had een verwoestende impact'

Hugo Broos is al meer dan een halve eeuw een vaste waarde in het voetbal. Onze landgenoot is ...

48
48
DAZN verstuurt nieuw statement over uitzendingen JPL

In aanloop naar de zestiende speeldag in de Jupiler Pro League worden de krantenkoppen gedomineerd ...

214
214
Pro League versus DAZN: ultieme deadline bekend

DAZN zegde dinsdag het tv-contract op met de Pro League, die daarop naar de rechtbank trok om het ...

173
173
De Cuyper verrast met lofzang over Belgische club

Maxim De Cuyper maakte de overstap van Club Brugge naar Brighton. De linksback is in Engeland niet ...

192
192
‘Anderlecht vloekt: enorme monstersom voor Stassin’

Lucas Stassin werd bij RSC Anderlecht aan de kant geschoven. De aanvaller kreeg geen kansen in het ...

152
152
DAZN zet ook politiek op zijn kop: drastische veranderingen

DAZN heeft beslist om het TV-contract met de Pro League stop te zetten. Daardoor heerst er veel ...

440
440
El Ouahdi roept erg straffe taal bij KRC Genk

Zakaria El Ouahdi is dit seizoen één van de grote uitblinkers van KRC Genk. De ...

341
341
‘Jackpot Anderlecht: Europese clubs stromen binnen'

RSC Anderlecht staat in de Jupiler Pro League op een derde plek. Paars-Wit mikt uiteraard altijd op ...

238
238
'Real Madrid brengt Liverpool ongenadige transferboodschap'

Bij Real Madrid moeten we naar goede gewoonte geen transferactiviteit te verwachten tijdens de ...

52
52
AA Gent slaat toe: 'leider' tekent langdurig contract

Bij AA Gent ontdekten ze de voorbije maanden weer enkele talenten uit eigen kweek. Eind vorig ...

106
106
'Standard pakt uit met Franse WK-ganger'

Standard hoopt zich vrijdagavond tegen KV Mechelen te kunnen herpakken, want de Rouches blikken ...

142
142
'Bliksemvertrek bij Westerlo: bestemming al bekend'

Het gaat bij Westerlo dit seizoen nog met ups en downs. Wellicht hadden ze in 't Kuipje halfweg de ...

61
61
'Renard vist in Italië: verbazingwekkend target Anderlecht'

Anderlecht lijkt in januari weer de transfermarkt op te gaan trekken en de zoektocht naar mogelijke ...

276
276
Crisis in Brugge: Borkelmans haalt hard uit

Het zijn niet de beste weken voor het Brugse voetbal. Bij Club heersen er toch de nodige vraagtekens ...

181
181
TRANSFERUURTJE: 'Strijd Club en Anderlecht, zomeraanwinst verlaat RSCA'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

233
233
‘Union SG wrijft zich in de handen: scouts kijken ogen uit'

Union SG deed de afgelopen jaren al heel wat straffe transferdeals en dit seizoen kunnen spelers ...

98
98
Penders verbaast iedereen: nieuw wapen gaat Europa rond

In de Conference League stond Strasbourg tegenover Crystal Palace. De aantrekkelijke affiche, met ...

156
156
Refs speeldag 16: Brusselse derby en pikante affiche

Na een Europese midweekspeeldag staat er alweer een nieuwe speeldag in de Jupiler Pro League op het ...

79
79
Opvallende transferonthulling De Cuyper: “Dankzij Meijer”

Maxim De Cuyper was de afgelopen seizoen één van de smaakmakers bij Club Brugge, maar ...

267
267
Anderlecht mengt zich in strijd met Club Brugge en Union

De Belgische voetbalbond zoekt een nieuwe pion voor de raad van bestuur na het vertrek van Wouter ...

247
247

Meer sportnieuws