Witsel verstuurt Martinez duidelijk signaal

door
Witsel verstuurt Martinez duidelijk signaal

Om nog een kans te behouden op de Final Four van de Nations League, moeten de Rode Duivels donderdagavond zien te winnen van Wales. Die partij geldt overigens als laatste thuismatch richting het WK in Qatar. De Belgen zullen hun supporters dus nog eens willen plezieren, al broedt bondscoach Roberto Martinez op een 'nieuwigheid' in zijn basiself.


Dat gaf de Spanjaard zelf aan op zijn persbabbel van woensdagavond. "Ik ga waarschijnlijk iets nieuws proberen", verklaarde de bondscoach. Daarmee doelde Martinez vooral op zijn defensie. Dedryck Boyata is er immers niet bij, terwijl de clubloze Jason Denayer normaal gezien niet in actie komt. En dus er een plekje vrij naast Jan Vertonghen en Toby Alderweireld.

Dat plekje zou eventueel kunnen ingevuld worden door Axel Witsel. Bij zijn nieuwe club Atlético Madrid depanneert hij nu al weken achterin en dat doet hij opvallend goed. Maar op zijn persconferentie kon Witsel niet genoeg benadrukken dat dit slechts een tijdelijke rol is. "Ik heb er nog niet met de coach over gesproken, maar Diego Simeone weet dat dat niet mijn positie is", verklaarde hij tegenover Sporza.

NUMMER 6
Zijn signaal naar de bondscoach is dan ook duidelijk: indien echt nodig wil Witsel gerust depanneren in de achterlinie, maar ook bij de nationale ploeg blijft in eerste instantie een middenvelder. "Ik ben een nummer 6. Een middenvelder. Al weet je nooit als er problemen zijn", grijnsde hij.

LEES OOK: Garcia botst met pers: Duivels kiezen partij

Witsel kan beter volledig omschakelen naar de verdediging ...

Meest recent

'Transferplan Barça onthuld: Flick's topprioriteit voor 2026'

FC Barcelona wil in de komende weken zijn achterstand op La Liga-koploper Real Madrid verder ...

3
3
Feestavond wordt nachtmerrie: Duivel maanden buiten strijd

De Rode Duivels vierden dinsdagavond hun WK-kwalificatie na een 7-0-monsterzege tegen het weerloze ...

76
76
'Knaltransfer Tzolis krijgt vorm: topclub dient verzoek in'

Een deelname aan het WK 2026 zit er voor hem niet in, maar Christos Tzolis was in de voorbije ...

108
108
Vernieuwde Bosuil bijna af: Antwerp dropt groot nieuws

Antwerp FC hervat komend weekend zijn seizoen met een bezoek van hekkensluiter FCV Dender. Maar de ...

109
109
'Kogel al door de kerk: KBVB hakt knoop door over job Garcia'

Ondanks de kwalificatie voor het WK 2026, hing de voorbije dagen een negatieve sfeer rond bondscoach ...

331
331
Arsenal slikt optater: goed nieuws voor Club Brugge

De laatste interland-break van het kalenderjaar zit erop, het clubvoetbal kan weer in alle hevigheid ...

77
77
Vete Garcia-De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Wat een mooi feest had moeten worden om de WK-kwalificatie van de Rode Duivels te vieren, werd ...

383
383
'Vazquez out: Anderlecht wil oude bekende als nieuwe spits'

RSC Anderlecht wil vanaf komend weekend de goede lijn van tegen KV Mechelen en Club Brugge ...

420
420
'United past voor toptransfer: Lammens lacht tanden bloot'

De kans dat hij dinsdag tegen Liechtenstein zijn grote debuut als Rode Duivel zal maken, is ...

269
269
Vandenbempt onthult dé voorwaarde voor ontslag Garcia

Er zou een feeststemming moeten heersen rond de Rode Duivels. Er werd dinsdagavond met 7-0 gewonnen ...

143
143
'Stevige opsteker voor Zeno Debast'

Het was bij de Rode Duivels wat zoeken achterin tegen Kazachstan en Liechtenstein. Rudi Garcia kon ...

54
54
WK-selectie Rode Duivels: 20 spelers al zeker van plaats?

Het was al zo goed als zeker, maar dinsdagavond werden ook de laatste twijfels weggenomen: de Rode ...

156
156
Raes uit grote bedenking bij kritiek op Garcia

Rudi Garcia heeft in zijn eerste jaar als bondscoach al zijn doelstellingen behaald. Hij hield de ...

66
66
Assistent onthult straffe aanbiedingen voor Clement

Philippe Clement is weer aan het werk. Negen maanden na zijn ontslag bij Rangers vond onze ...

80
80
'Mislukte samenwerking krijgt voor Beerschot staartje'

Het lijkt Beerschot de laatste maanden weer voor de wind te gaan. De club werd onlangs overgenomen ...

220
220
Anderlecht in paniek: monsterbod op Cvetkovic komt

De 18-jarige Mihajlo Cvetković groeit in snelvaart uit tot Anderlechts belangrijkste spelers. Met 3 ...

647
647
'Juventus en Milan strijden om Belgische WK U17-sensatie'

De Jonge Duivels trokken met hoge verwachtingen naar het WK U17, maar hebben die niet kunnen ...

108
108
Vete explodeert: "Garcia neemt ons niet serieus"

De Rode Duivels mochten dinsdagavond de champagne boven. Niet alleen werd Liechtenstein met 7-0 door ...

186
186
'Kogel door de kerk: Celtic heeft trainer gekozen'

Het is voor de Schotse topclubs nog geen prettig seizoen. Rangers kende een dramatische start met ...

276
276
België vreest problemen: twee verrassingen achterin?

De Rode Duivels gaan naar het WK. Dat is alweer zeer goed nieuws voor het Belgisch voetbal. Rudi ...

247
247
Euvrard ziet één enorm probleem bij Standard

De trainerswissel heeft bij Standard inzake resultaten voorlopig weinig beterschap weten te brengen. ...

140
140
Vannieuwkerke breekt door verdrietige brief aan 15-jarige

Wie Karl Vannieuwkerke op televisie ziet, kent hem als de gedreven sportstem die grote wedstrijden ...

42
42
Rode Duivel eist meer: “Mijn rol moet groter worden”

Het leven zonder Romelu Lukaku is héél zwaar voor de Rode Duivels. Een gebrek aan ...

118
118
'Mokio laat Ajax daveren: megadeal lijkt onafwendbaar'

Ajax gaat momenteel door een diepe crisis, maar kan zich toch een beetje optrekken aan zijn twee ...

88
88
'Sels krijgt vergeten ex-Jonge Duivel als ploegmaat'

Vorig seizoen was Nottingham Forest nog één van de sensaties in de Premier League, met ...

41
41

Meer sportnieuws