Witsel verstuurt Martinez duidelijk signaal

door
Witsel verstuurt Martinez duidelijk signaal

Om nog een kans te behouden op de Final Four van de Nations League, moeten de Rode Duivels donderdagavond zien te winnen van Wales. Die partij geldt overigens als laatste thuismatch richting het WK in Qatar. De Belgen zullen hun supporters dus nog eens willen plezieren, al broedt bondscoach Roberto Martinez op een 'nieuwigheid' in zijn basiself.


Dat gaf de Spanjaard zelf aan op zijn persbabbel van woensdagavond. "Ik ga waarschijnlijk iets nieuws proberen", verklaarde de bondscoach. Daarmee doelde Martinez vooral op zijn defensie. Dedryck Boyata is er immers niet bij, terwijl de clubloze Jason Denayer normaal gezien niet in actie komt. En dus er een plekje vrij naast Jan Vertonghen en Toby Alderweireld.

Dat plekje zou eventueel kunnen ingevuld worden door Axel Witsel. Bij zijn nieuwe club Atlético Madrid depanneert hij nu al weken achterin en dat doet hij opvallend goed. Maar op zijn persconferentie kon Witsel niet genoeg benadrukken dat dit slechts een tijdelijke rol is. "Ik heb er nog niet met de coach over gesproken, maar Diego Simeone weet dat dat niet mijn positie is", verklaarde hij tegenover Sporza.

NUMMER 6
Zijn signaal naar de bondscoach is dan ook duidelijk: indien echt nodig wil Witsel gerust depanneren in de achterlinie, maar ook bij de nationale ploeg blijft in eerste instantie een middenvelder. "Ik ben een nummer 6. Een middenvelder. Al weet je nooit als er problemen zijn", grijnsde hij.

LEES OOK: Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Witsel kan beter volledig omschakelen naar de verdediging ...

Meest recent

Eerste wintertransfer: KV Mechelen berooft rivaal

De Belgische clubs zijn al volop de transfermarkt aan het afspeuren naar opportuniteiten. Het ...

0
0
Hayen de weg kwijt bij Club: “Wie begrijpt dit nog?”

Club Brugge kreeg na de pandoering tegen Sporting CP een nieuwe mokerslag in de Jupiler Pro League. ...

43
43
Transfervuurwerk bij RSCA: Vandenbempt verwacht iéts

RSC Anderlecht staat weer onder de mensen. De Brusselaars wonnen van Union SG na een zeer matig ...

145
145
Vandenbempt doet boekje open: nam Club Brugge énorm risico?

Club Brugge is voorlopig bezig aan een heel grijs seizoen. De Bruggelingen spelen in de Jupiler Pro ...

183
183
Anderlecht titelkandidaat? Hasi zet puntjes op de i

Voor de neutrale voetbalfan was RSC Anderlecht - Union SG niet bepaald een leuke match. Geen goed ...

51
51
Anderlecht krijgt verdict over blessure van Marco Kana

RSC Anderlecht gaf achteraan amper iets weg tegen Union SG. Defensief speelde RSCA een ijzersterke ...

252
252
Crisis loert om de hoek bij AA Gent: "Als je dat bekijkt..."

Ivan Leko krijgt AA Gent niet op de rails. De ploeg toont amper beterschap ten opzichte van vorig ...

122
122
Llansana over ploegmaat: "Zoiets heb ik nog nooit gezien"

RSC Anderlecht won met 1-0 van Union SG. De Brusselaars doen zo weer mee voor de titel, al zal het ...

223
223
Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

De zogenaamde 'Super Sunday' in de Jupiler Pro League heeft enkele frappante resultaten opgeleverd. ...

60
60
Verbijsterend transferplan Club: Van der Elst gelooft oren niet

Club Brugge zit momenteel in een moeilijke periode. Ook in aanvallend opzicht sputtert de motor, met ...

457
457
"Op WK-niveau" - kranten zien grote uitblinker bij Anderlecht

Het Lotto Park kon zondagavond nog eens uitgebreid vieren. Enkele weken na de knappe zege tegen Club ...

296
296
Verbazend optreden De Cuyper: Engelse pers gaat los

In de Engelse Premier League is Brighton and Hove Albion opgerukt naar een fraaie vijfde plaats in ...

298
298
'Club Brugge verbluft: 'Portugese Hazard' als transferbom'

Stel je voor: de man die ooit heel Jan Breydel stil kreeg, staat plots weer op de radar van Club ...

510
510
Karetsas dropt straffe uitspraak na heropstanding Genk

Op een week tijd kan er veel veranderen in het voetbal, dat is ook bij KRC Genk het geval. Na de ...

268
268
'Premier League davert: eerste transferbom van 2026'

Manchester City won zaterdag op de valreep van Leeds United, maar moest tot in de extra tijd knokken ...

154
154
Anderlecht tóch titelkandidaat? Analisten trekken conclusie

RSC Anderlecht is één van de grote winnaars van het voorbije Jupiler Pro ...

504
504
Hayen wankelt, crisis dreigt: dé oorzaken voor verval Club

Club Brugge heeft allesbehalve een geslaagde novembermaand achter de rug. De stunt tegen FC ...

673
673
STVV vol voor top zes: "Die ambitie mogen we uitspreken"

STVV sloot de heenronde van de reguliere competitie af op een knappe vierde plaats en blijft maar ...

88
88
Titelkandidaat? Dit denken ze erover bij Anderlecht

Het kan snel verkeren in de voetbalwereld, zo mag ook Anderlecht nog eens ondervinden. Een maand ...

278
278
Leko keihard na weer ontgoocheling: "AA Gent onwaardig"

AA Gent leek eerder dit seizoen even bovenin mee te gaan draaien, maar de laatste weken zijn de ...

250
250
Napoli wint topper, Real struikelt tegen Witsel

Zondagavond kwamen in de grote competities nog enkele kleppers in actie. In de Serie A deed Napoli ...

168
168
Llansana reageert verrassend op invallersrol

Anderlecht heeft zondag weer een statement neergezet door Union te kloppen. Nochtans moest Paars-Wit ...

223
223
De Cuyper zorgt voor verrassing: "Zoals in de jeugd"

Maxim De Cuyper kon zich zondag nog eens in de kijker spelen bij Brighton. De Rode Duivel opende op ...

100
100
Hasi stuurt belangrijke waarschuwing na prestigezege

Anderlecht heeft zich zondag weer een beetje meer ontpopt tot titelkandidaat. Nadat het enkele weken ...

578
578
Union likt zijn wonden: "Het was een offday"

De Brusselse derby is zondag een kolfje naar de hand van Anderlecht geworden. Paars-Wit kroonde zich ...

130
130

Meer sportnieuws