Witsel verstuurt Martinez duidelijk signaal

door
Witsel verstuurt Martinez duidelijk signaal

Om nog een kans te behouden op de Final Four van de Nations League, moeten de Rode Duivels donderdagavond zien te winnen van Wales. Die partij geldt overigens als laatste thuismatch richting het WK in Qatar. De Belgen zullen hun supporters dus nog eens willen plezieren, al broedt bondscoach Roberto Martinez op een 'nieuwigheid' in zijn basiself.


Dat gaf de Spanjaard zelf aan op zijn persbabbel van woensdagavond. "Ik ga waarschijnlijk iets nieuws proberen", verklaarde de bondscoach. Daarmee doelde Martinez vooral op zijn defensie. Dedryck Boyata is er immers niet bij, terwijl de clubloze Jason Denayer normaal gezien niet in actie komt. En dus er een plekje vrij naast Jan Vertonghen en Toby Alderweireld.

Dat plekje zou eventueel kunnen ingevuld worden door Axel Witsel. Bij zijn nieuwe club Atlético Madrid depanneert hij nu al weken achterin en dat doet hij opvallend goed. Maar op zijn persconferentie kon Witsel niet genoeg benadrukken dat dit slechts een tijdelijke rol is. "Ik heb er nog niet met de coach over gesproken, maar Diego Simeone weet dat dat niet mijn positie is", verklaarde hij tegenover Sporza.

NUMMER 6
Zijn signaal naar de bondscoach is dan ook duidelijk: indien echt nodig wil Witsel gerust depanneren in de achterlinie, maar ook bij de nationale ploeg blijft in eerste instantie een middenvelder. "Ik ben een nummer 6. Een middenvelder. Al weet je nooit als er problemen zijn", grijnsde hij.

LEES OOK: Club houdt hart vast: Forbs reageert op bliksemvertrek

Witsel kan beter volledig omschakelen naar de verdediging ...

Meest recent

Code oranje bij Club Brugge: Van Der Elst dropt bommetje

Na drie nederlagen in vier matchen gaan de alarmbellen af bij Club Brugge, dat zondag in eigen huis ...

96
96
Fink hakt knopen door: duo buitenspel bij KRC Genk?

KRC Genk boekte zondag een deugddoende zege in Leuven. Veel tijd om na te genieten is er evenwel ...

100
100
Lardot velt verdict: Union ontsnapt tegen Anderlecht?

Besnik Hasi houdt de voeten op de grond, maar na zege in de Brusselse stadsderby mag RSC Anderlecht ...

139
139
Hayen slikt bittere pil: blessuregolf bij Club Brugge

Sinds de stunt tegen FC Barcelona ging Club Brugge in vier matchen drie keer onderuit. De crisis ...

234
234
Georges Leekens betovert iedereen bij mysterieuze comeback

Georges Leekens (76) blijft een van de meest markante figuren uit de Belgische voetbalgeschiedenis. ...

210
210
Brys midden in nieuwe rel: Eto'o dropt plots enorme bom

Eind deze maand gaat de Africa Cup van start. Normaal gezien zou Marc Brys ook aan dat grote ...

71
71
Deschacht: 'Dubbele transferklapper bij Anderlecht'

RSC Anderlecht heeft een sterke reeks van 12 op 12 neergezet en klopte onder meer Union SG en Club ...

488
488
'Kompany gruwt: transferplannetje Mourinho treft Bayern'

Nog een vijftal wedstrijden te gaan en de winterstop gaat van start voor Vincent Kompany en zijn ...

58
58
Loting WK '26: deze landen moeten Duivels absoluut ontlopen

Aanstaande vrijdag is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

141
141
Protesten Club terecht? Lardot beoordeelt penaltyfase

Antwerp FC boekte zondagmiddag een verrassende stuntzege op het veld van Club Brugge na een late ...

455
455
Engelsen verbluft: De Cuyper tikkende tijdbom bij Brighton

Er zijn avonden waarop een speler alles doet wat een trainer van hem vraagt, en toch met een vreemd ...

144
144
'AA Gent shopt in Leuven: Leko hoopt op dubbelslag'

AA Gent zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen, want tegen STVV gingen Ivan Leko en zijn ...

238
238
Standard & STVV pakken uit met financiële cijfers

De soap omtrent DAZN dreigt een financieel bloedbad te veroorzaken binnen het Belgisch profvoetbal, ...

163
163
Sonck zorgt voor rel: “Hij verheerlijkt onsportiviteit”

Het was een opmerkelijk moment, afgelopen weekend bij Play Sports. Terwijl de tafel — met ...

166
166
DAZN-drama escaleert: Pro League schiet meteen in actie

Het eindspel lijkt definitief ingezet. Nadat het eerder al liet weten het contract met de Pro League ...

373
373
Hayen houdt adem in: Club Brugge vreest rampscenario

Club Brugge ging zondag met 0-1 onderuit tegen Antwerp. Tot overmaat van ramp bleek Simon Mignolet ...

527
527
Ruben Van Gucht bedolven onder kritiek: BV in verdediging

Ruben Van Gucht heeft zich de voorbije jaren ontpopt tot een van de meest veelzijdige mediafiguren ...

126
126
HVH voorspelt Anderlecht-jackpot: “Beter dan Forbs”

Afgelopen speeldag gingen zowel Club Brugge als Union SG onderuit. RSC Anderlecht werd zo dé ...

695
695
Club Brugge in crisis: druk op Hayen explodeert

Club Brugge ging in de competitie met 0-1 onderuit tegen Royal Antwerp FC, een club die in de ...

332
332
KAA Gent verrast met transfernieuws: ‘Sterke nummer 9’

KAA Gent is bezig om de toekomst te verzekeren. Op de officiële kanalen kwamen de ...

221
221
Club Brugge krijgt gouden transferraad: “Dat missen ze”

Club Brugge zit even in de hoek waar de klappen vallen. In de Champions League was Sporting CP een ...

344
344
Oorlogstaal Anderlecht: waarschuwing richting concurrenten

RSC Anderlecht heeft de afgelopen weken veel vertrouwen getankt. Vorige speeldag werd rivaal Union ...

287
287
DAZN draait volgende loer: Belgische clubs in de penarie

De oorlog met DAZN heeft weer een nieuwe dimensie bereikt. De rechtenhouder liet onlangs nog weten ...

1089
1089
‘Club Brugge all-in voor peperdure vervanger Ordonez’

Club Brugge wist Joel Ordonez afgelopen zomer nog bij de club te houden, maar ondanks een ...

488
488
Vandenbempt legt 'verrassende' succesformule Hasi bloot

RSC Anderlecht verbaasde vriend en vijand door afgelopen speeldag te gaan winnen op het veld van ...

339
339

Meer sportnieuws