Ronaldinho schittert in Ghelamco Arena, drama voor Carcela

door
Ronaldinho schittert in Ghelamco Arena, drama voor Carcela

Door de interland-break wordt er deze week niet gevoetbald in de Jupiler Pro League, maar woensdagavond ging de bal toch aan het rollen in de Ghelamco Arena. Zo stond een galamatch op het programma met ex-spelers van Standard en AA Gent, waarbij Ronaldinho één helft meespeelde bij beide ploegen. De Braziliaanse ster kon de show ook stelen, het dieptepunt van de avond kwam op naam van Mehdi Carcela.


Nadat zijn contract bij Standard eind vorig seizoen niet verlengd werd, is de Marokkaanse aanvaller als transfervrije speler op zoek naar een nieuwe uitdaging. Woensdag kreeg hij alvast een uitgelezen kans om zijn kwaliteiten nog eens te tonen. Maar na een fout van Nebosja Pavlovic, verdraaid Carcela zijn enkel. Hij schreeuwde het uit van de pijn en moest het veld afgedragen worden op een draagberrie. Mogelijk dus een zware blessure, wat uiteraard een drama zou betekenen in de zoektocht naar een nieuwe club.

HOOFDROL RONALDINHO EN LEGEAR
Voorts werd het gelukkig wel één groot voetbalfeest. Zo werden de fans vermaakt met enkele fraaie acties, waarbij enkele ex-spelers toonden dat ze nog steeds een aardig stukje kunnen ballen. Al was het voor heel wat spelers ook regelmatig happen naar adem. Uiteindelijk waren het de Rouches die met 2-4 aan het langste einde trokken na onder meer twee goals van Ronaldinho.

Ook Jonathan Legear en een opvallend fitte Gonzague Vandooren konden indruk maken bij de Rouches. Aan Gentse zijde was het dan weer Gunther Schepens die typische wijze de rol van hoofdcoach vertolkte, terwijl Fred Herpoel op zijn 48ste nog enkele knappe reddingen deed en zelfs de 74-jarige Gilbert De Groot nog minuten maakte.

LEES OOK: Vanhaezebrouck doet boekje open over AA Gent & Union

Zo'n matchen moeten vaker georganiseerd worden ...

Meest recent

'Anderlecht in transferstrijd met Barça en Liverpool'

Het belooft alweer een drukke mercato te worden voor Anderlecht. Sportief directeur Olivier Renard ...

5
5
Bornauw maakt plots grote indruk: "Ik ben niet verrast"

De Premier League heeft op Nieuwjaarsdag een nieuwe Belg ontdekt. Leeds United ging knap een punt ...

20
20
'Om deze reden maakte Benteke verrassende transferkeuze'

Christian Benteke heeft een maand na zijn vertrek bij DC United een nieuwe club gevonden. De ...

83
83
‘Club Brugge zet Frankrijk op stelten: powerhouse van 11M’

Club Brugge-fans voelen het al kriebelen: dit is zo’n transfer die de winter in ...

461
461
'Club Brugge mag kruis maken over grote naam'

Club Brugge koestert ambitieuze transferplannen voor deze winter. Het wil absoluut de titel pakken ...

118
118
'Absolute droomtransfer voor Ismael Saibari'

Bij Anderlecht en Genk kon hij niet doorbreken, maar in Nederland maakt Ismael Saibari intussen wel ...

28
28
Pro League vs DAZN: dit zijn de volgende stappen

De Pro League haalde vlak voor de jaarwisseling nog een mooie slag thuis in de strijd tegen DAZN. ...

82
82
'Nachtmerrie voor Duivel: na 6 maanden alweer weg'

Met het oog op het WK van volgende zomer zullen mogelijk nog enkele Rode Duivels deze winter van ...

70
70
DAZN-uitspraak: dit zijn de gevolgen voor de voetbalkijker

De Brusselse arbitragerechtbank CEPANI deed woensdag een voorlopige uitspraak in het veelbesproken ...

270
270
'Barça duikt mercato op: opzienbarende comeback op tafel'

FC Barcelona kan terugblikken op een meer dan degelijke eerste helft van het seizoen. Desondanks ...

57
57
Ondanks rentree Doku: City smoddert meteen in 2026

De eerste matchen van 2026 hebben meteen enkele verrassingen opgeleverd in de Premier League. In ...

54
54
'Antwerp onverbiddelijk: zomeraanwinst nu al naar uitgang'

De Belgische clubs zullen nog enkele dagen geduld moeten hebben, officieel gezien opent de ...

429
429
Miskleun bij Duivels: 'Enorme blunder met Hans Vanaken'

Ongeacht de prestaties van de Rode Duivels, wordt het WK van komende zomer speciaal voor Hans ...

483
483
Club Brugge-titularis schittert: nationale vedette lyrisch

Verschillende spelers uit de Jupiler Pro League vertoeven momenteel op de Africa Cup en een aantal ...

352
352
'Huerta hakt knoop door over wintervertrek Anderlecht'

RSC Anderlecht wil zijn selectie tijdens de wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

471
471
Onverwachte kampioen? Grootste titelfavorieten JPL bekend

De jaargang in de Jupiler Pro League is exact halfweg. Na de winterstop resteren nog tien speeldagen ...

665
665
'Genk zet zich schrap: absolute recordtransfer Karetsas'

KRC Genk zal ook in 2026 genoodzaakt zijn om enkele grote uitgaande transfers af te ronden. Gelukkig ...

931
931
Valse start 2026: Leeds bezorgt Liverpool nieuwjaarskater

De clubs uit de Premier League mogen ook dit jaar fluiten achter een winterstop, op de eerste dag ...

38
38
'Italië in shock: De Ketelaere weg voor hallucinant bedrag'

Atalanta wil De Ketelaere houden, maar hun transfermodel zegt: verkopen als de winst groot genoeg ...

595
595
DAZN-affaire: Belgisch voetbal tóch weer op Proximus en Telenet?

Op de laatste dag van 2025 kreeg de Pro League goed nieuws. Zo werd DAZN door de abitragerechtbank ...

1421
1421
Voetbalfans helemaal overtuigd: 'Híj́ wint de Gouden Schoen'

Het nieuwe kalenderjaar is aangebroken, maar de protagonisten van 2025 zullen weldra nog een keertje ...

941
941
Philippe Albert verbaast met top 3 voor 'Coach van het Jaar'

Vlak voor de tweede seizoenshelft van start gaat wordt traditiegetrouw de Gouden Schoen uitgereikt. ...

469
469
'Akkoord bereikt: knaltransfer Club Brugge krijgt vorm'

Club Brugge wil zijn huidige selectie tijdens de wintermercato zo goed mogelijk intact houden. Maar ...

1190
1190
Trainersbom deint uit: opvolger Guardiola al bekend?

Op de eerste dag van het nieuwe kalenderjaar, is de Premier League in de ban van een heuse ...

148
148
WK 2026: voetbalwereld kijkt uit naar dríé Rode Duivels

Het kalenderjaar 2026 gaat van start en daarin staat weer een historische voetbalafspraak op de ...

252
252

Meer sportnieuws