'Xavi: opvolger Busquets loopt in La Liga rond'

73
'Xavi: opvolger Busquets loopt in La Liga rond'

Dankzij allerlei boekhoudkundige constructies kon FC Barcelona zijn selectie afgelopen zomer van een forse kwaliteitsinjectie voorzien. Maar desondanks is de transferhonger op Camp Nou nog niet gestild. Zo zouden de Catalanen alweer op zoek zijn naar vers bloed op het middenveld.


Hoewel hij ondertussen heel wat wisselmogelijkheden op het middenveld heeft, kiest coach Xavi in de belangrijkste wedstrijden doorgaans voor de Spaanse driehoek Pedri-Gavi-Busquets. Die laatste is echter alweer 34 jaar. Bovendien beschikt Busquets over een aflopend contract op Camp Nou. Maar ongeacht een eventuele verlenging, zou Barça al speuren naar een geschikte opvolger voor het clubboegbeeld.

Met onder meer Frenkie de Jong en Franck Kessié zitten nochtans al enkele alternatieven in de huidige selectie. Maar zij beschikken over andere kwaliteiten en Barça zou vooral een gelijkaardig type als Busquets verlangen. Daarvoor zou men nu zijn uitgekomen in de eigen competitie. Zo meldt Mundo Deportivo dat de Catalanen hun zinnen hebben gezet op Martin Zubimendi.

EENSGEZINDHEID OP CAMP NOU
De 23-Spanjaard is een jeugdproduct van Real Sociedad en groeide daar inmiddels uit tot een vaste sterkhouder. Bij de Baskische ploeg vertolkt hij ook een gelijkaardige rol als die van Busquets bij Barcelona. Op Camp Nou zou dan ook eensgezindheid heersen: zowel Xavi als de sportieve leiding zouden overtuigd zijn van de kwaliteiten van Zubimendi. Een transfer lijkt evenwel pas na het seizoen aan de orde, maar de piste wordt nu al nadrukkelijk onderzocht.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Barça gaat dit seizoen meedoen voor de Champions League-eindzege ...

Meest recent

‘Club Brugge – Anderlecht: Leko voert twee wissels door’

De meest interessante affiche van speeldag 11 van de Jupiler Pro League is ongetwijfeld Club Brugge ...

25
25
‘Koni De Winter is stikjaloers op één Rode Duivel’

Koni De Winter wil niet meer voor de Rode Duivels spelen. Zijn omgeving spreekt van “iets ...

82
82
Valentine schrikt van waarheid Ruben Van Gucht: "Dat kan toch niet?"

Een gewone avond op de sofa draaide voor Ruben Van Gucht (39) uit op een onverwachte terugblik. Wat ...

16
16
Boskamp begrijpt één man bij RSCA niet: "Waarom doe je dat?"

RSC Anderlecht is versterkt uit de zomermercato gekomen. Bij Paars-Wit hebben ze echter een ...

46
46
KBVB stelt nieuwe bondscoach Red Flames voor

Elisabet Gunnarsdóttir werd enkele weken geleden ontslagen als bondscoach van de Red Flames. ...

63
63
Zorgt Ivan Leko voor verrassing tegen Anderlecht?

Club Brugge neemt het zondag op tegen RSC Anderlecht. Blauw-Zwart moet Freddie Potts missen wegens ...

144
144
Zoektocht voor Tielemans: maakte Carrick een grote fout?

Youri Tielemans liet tegen AS Roma opnieuw zien wat hij Manchester United kan bijbrengen. De Rode ...

56
56
Club Brugge versus Anderlecht: de rollen zijn omgedraaid

Club Brugge-Anderlecht is nog altijd de grootste Belgische voetbalmatch die er is. Alleen is Brugge ...

189
189
‘Alle schaamte voorbij: Anderlecht vernedert Bruno’

In juni was Vítor Bruno voor Anderlecht nog “duidelijk onze topkandidaat”. Vier ...

259
259
'Real Madrid aast op ex-JPL'er als concurrent Courtois'

Een nieuwe naam duikt op in de Europese keeperscarrousel. Terwijl Thibaut Courtois nog altijd een ...

40
40
Joaquin Seys verlaat Club Brugge: één cruciale keuze

Joaquin Seys is veruit de beste linksachter in de Jupiler Pro League. De speler van Club Brugge is ...

347
347
Sibierski haalt zijn gram: aanwinst smaakmaker van Anderlecht

RSC Anderlecht heeft duidelijk een betere kern dan vorig jaar, dat ziet (hopelijk) iedereen. ...

279
279
Derde ontslag op een week: La Louvière zet Still op straat

De eerste week van november is dodelijk gebleken voor de trainers van de Jupiler Pro League. Nadat ...

107
107
Compper spreekt duidelijke taal over mogelijk ontslag

Antwerp is er zaterdagavond alweer niet in geslaagd om zijn wedstrijd te winnen, want deze keer ...

176
176
Vlotte zege voor Real, Godts kan stempel niet drukken

Real Madrid heeft zaterdagavond geen kind gehad aan Valencia. Het legde al in de eerste helft de ...

23
23
Cercle wint kelderkraker, Antwerp raakt niet voorbij Lommel

De druk op Marvin Compper zal bij Antwerp nog niet meteen afnemen, want de Great Old kon zaterdag ...

72
72
Charleroi blijft doorstomen én ontdekt nieuw goudhaantje

Charleroi blijft dit seizoen maar verbazen. Het gaat zaterdagnacht zelfs in als co-leider in de ...

47
47
Beerschot doet op de valreep gouden zaak in Virton

Leider Beerschot heeft zaterdagavond op de valreep zijn concurrenten in de Challenger Pro League nog ...

113
113
Straffe reeks OHL: Simons doet forse uitspraak

OH Leuven ging vorige week al op een diefje winnen op Stayen en heeft zaterdagavond alweer een ...

107
107
Vanderbiest wanhoopt niet: "Positief gevoel weg?"

KV Mechelen was de voorbije weken aardig onder stoom gekomen en boekte drie zeges op een rij. Aan ...

39
39
Charaï slaat mea culpa na nieuwe afstraffing Westerlo

Een wedstrijd van Westerlo is nooit vervelend, maar dat is helaas niet altijd in het voordeel van de ...

16
16
Zeperd voor Man City, Theate scoort tegen Keita

In de Premier League lijkt het stilaan crisis bij Manchester City. Na een perfecte start in de ...

18
18
OH Leuven stuit de opmars van KV Mechelen

KV Mechelen was de voorbije weken na een moeilijke start begonnen aan een stevige opmars. Het won ...

33
33
Club Brugge verlegt grenzen: 3 recordtransfers op til

Een leegloop in januari is niet aan de orde, maar dat de kassa volgende zomer terug zal rinkelen bij ...

520
520
Volgend trainersontslag op til in de Jupiler Pro League?

De druk op Edward Still neemt toe bij RAAL La Louvière. Na de pijnlijke nederlaag tegen ...

86
86

Meer sportnieuws