'Xavi: opvolger Busquets loopt in La Liga rond'

73
'Xavi: opvolger Busquets loopt in La Liga rond'

Dankzij allerlei boekhoudkundige constructies kon FC Barcelona zijn selectie afgelopen zomer van een forse kwaliteitsinjectie voorzien. Maar desondanks is de transferhonger op Camp Nou nog niet gestild. Zo zouden de Catalanen alweer op zoek zijn naar vers bloed op het middenveld.


Hoewel hij ondertussen heel wat wisselmogelijkheden op het middenveld heeft, kiest coach Xavi in de belangrijkste wedstrijden doorgaans voor de Spaanse driehoek Pedri-Gavi-Busquets. Die laatste is echter alweer 34 jaar. Bovendien beschikt Busquets over een aflopend contract op Camp Nou. Maar ongeacht een eventuele verlenging, zou Barça al speuren naar een geschikte opvolger voor het clubboegbeeld.

Met onder meer Frenkie de Jong en Franck Kessié zitten nochtans al enkele alternatieven in de huidige selectie. Maar zij beschikken over andere kwaliteiten en Barça zou vooral een gelijkaardig type als Busquets verlangen. Daarvoor zou men nu zijn uitgekomen in de eigen competitie. Zo meldt Mundo Deportivo dat de Catalanen hun zinnen hebben gezet op Martin Zubimendi.

EENSGEZINDHEID OP CAMP NOU
De 23-Spanjaard is een jeugdproduct van Real Sociedad en groeide daar inmiddels uit tot een vaste sterkhouder. Bij de Baskische ploeg vertolkt hij ook een gelijkaardige rol als die van Busquets bij Barcelona. Op Camp Nou zou dan ook eensgezindheid heersen: zowel Xavi als de sportieve leiding zouden overtuigd zijn van de kwaliteiten van Zubimendi. Een transfer lijkt evenwel pas na het seizoen aan de orde, maar de piste wordt nu al nadrukkelijk onderzocht.

LEES OOK: Straffe comeback Man Utd, ook zeges Bayern, Barça en PSG

Barça gaat dit seizoen meedoen voor de Champions League-eindzege ...

Meest recent

Uitblinker Koffi legt opvallende actie na Celta-Union uit

Union SG stuntte door met 1-2 te winnen op het veld van Celta de Vigo. De Brusselaars zagen op ...

10
10
Kongolo deelt opmerkelijk verhaal over eerste selectie

Mark van Bommel heeft vrijdag toch voor een grote verrassing gezorgd bij het bekendmaken van zijn ...

18
18
Bondscoach Portugal spreekt na afscheid Ronaldo, Forbs juicht

Portugal verzekerde zich in oktober al van kwalificatie voor de kwartfinales van de Nations League, ...

34
34
Assistent komt met hoopgevende update over Kompany

De voorbije weken moest Bayern München het zien te stellen zonder Vincent Kompany. Onze ...

5
5
Jonge Duivels met Fofana, Vermeeren verrassende afwezige

Naast de Rode Duivels komen in de nakende interlandbreak ook de Jonge Duivels in actie. Zij wisten ...

31
31
Van Gucht oog in oog met vijand: "Moet fouten erkennen"

Ruben Van Gucht heeft er een bijzondere week opzitten. De presentator nam voor het eerst plaats aan ...

20
20
Van Bommel sluit deur helemaal voor Duivel: "Zijn beslissing"

Mark van Bommel heeft vrijdag zijn selectie vrijgegeven voor het tweeluik tegen Turkije en ...

229
229
Van Bommel verrast: debuut voor Genkie én Cuypers

Vrijdagmiddag heeft Mark van Bommel in het nationaal trainingscentrum in Tubeke zijn selectie ...

179
179
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht geweigerd, Club vindt diamant'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

128
128
Zaak Eddy Snelders: beslissing rechtbank slaat in als bom

Na ruim zeven maanden achter de tralies staat Eddy Snelders (67) opnieuw voor een ingrijpende ...

149
149
De Roeck legt keuze uit: meteen straffe taal bij STVV

Jonas De Roeck is de nieuwe hoofdtrainer van STVV. De T1 gaat opnieuw aan de slag bij de Kanaries en ...

59
59
Update over Kompany: wanneer terugkeer bij Bayern?

Vincent Kompany is momenteel herstellende van een hersenvliesontsteking. De Belgische oefenmeester ...

48
48
Vlak voor selectie Van Bommel: Rode Duivel afgemaakt

Vanmiddag om 12u zal bondscoach Mark van Bommel de selectie van de Rode Duivels bekendmaken. De ...

114
114
Groot KAA Gent-probleem blootgelegd op KuPS

KAA Gent was uitstekend aan het seizoen begonnen, maar afgelopen speeldag ging het voor een eerste ...

80
80
STVV pakt uit met nieuwe hoofdtrainer

Sint-Truiden VV was vorig seizoen de revelatie in de Jupiler Pro League, maar het loopt dit seizoen ...

60
60
'Napoli neemt beslissing na aanvaring De Bruyne'

Het blijft maar rommelen bij Napoli. De resultaten vallen dit seizoen tegen en deze week liep het in ...

118
118
Extra CL-ticket voor België? Straffe week verandert veel

Het is een uitstekende week geworden voor de Belgische clubs in Europa. De vijf teams die ons land ...

277
277
'Van Bommel schrikt: spoeling plots heel dun'

Om 12u maakt Mark van Bommel zijn tweede selectie bekend als bondscoach van de Rode Duivels. Die ...

63
63
Sikan velt oordeel over pijnpunt bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft een mooie Europese avond afgewerkt. De Brusselaars waren heer en meester tegen ...

189
189
Union SG raast door: "Lukte geen enkele Belgische club"

Union SG bezorgde België weer gouden punten in Europa. De Brusselaars wonnen zeer knap met 1-2 ...

125
125
Bruno ziet één gigantisch gevaar bij Club Brugge

Vitor Bruno haalde opgelucht adem. RSC Anderlecht won overtuigend met 2-0 van RB Salzburg. Zondag ...

459
459
'STVV heeft oude bekende beet als nieuwe hoofdcoach'

STVV heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet, dat meldt Het Belang van Limburg. De nieuwe coach zag ...

163
163
Van Bommel zet deur open voor pijnlijke ingreep bij KDB

Kevin De Bruyne speelt bij Napoli verder van doel dan hij zelf wil. Ook Mark van Bommel houdt die ...

308
308
De Mil ziet reden voor pover gelijkspel van AA Gent

AA Gent zit duidelijk in een stevige vormdip. De Buffalo's speelden 0-0 tegen het nietige KuPS, wat ...

116
116
'Grote verrassing Van Bommel bij Rode Duivels'

We zitten nog maar begin november, maar de tweede interlandperiode van de zwaar gecontesteerde en ...

443
443

Meer sportnieuws