Vertonghen: "Die 2 landen zijn favoriet voor WK-winst"

door
Vertonghen:

Nu de nationale ploegen deze week weer verzamelen blazen, neemt ook de WK-koorts logischerwijs toe. Op zondag 20 november wordt de openingswedstrijd in Qatar immers al afgewerkt. Nog minder dan twee maanden te gaan en dus is het stilaan duidelijk welke landen straks de grote favorieten zullen zijn.


Aan kanshebbers in ieder geval geen gebrek. Het is Frankrijk dat als titelverdediger naar Qatar afzakt en op basis van de kwaliteiten in de selectie hebben Les Blues een goede kans om zichzelf op te vangen. Van het jonge Spanje wordt eveneens veel verwacht, net zoals van EK-finalist Engeland. Daarnaast komen er ook heel wat outsiders uit Europa: Portugal, België, Nederland, Duitsland, ... .

Maar volgens Rode Duivel Jan Vertonghen moeten de favorieten toch vooral in Zuid-Amerika gezocht gaan worden. "Wij zijn niet de grote favoriet in Qatar. Dat zijn Argentinië en Brazilië. Ik denk dat wij een categorie daaronder zitten", vertelde de verdediger van RSC Anderlecht in gesprek met VTM GO en Het Laatste Nieuws.

OUTSIDER BELGIË
De Belgen worden door de meeste waarnemers niet als grote favoriet voor de wereldtitel bestempeld. Volgens Vertonghen is er echter iets mogelijk, maar dan zal iedereen op topniveau moeten zijn. "Willen we kans maken, dan moet iedereen superfit zijn en een superhoog niveau halen. Of dat net niet het probleem is voor een paar jongens? Daarom is het zonde dat je die voorbereiding niet hebt. Misschien zullen we wel fris zijn."

LEES OOK: Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Wie is uw WK-favoriet?

Meest recent

De Mil moet puzzelen: AA Gent mist twee sterkhouders

KAA Gent gaat zaterdag op bezoek bij Charleroi, een rechtstreekse concurrent voor de top zes. ...

18
18
Leko verschaft cruciale update uit ziekenboeg Club Brugge

Aanstaande woensdag komt Atlético Madrid op bezoek in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag ...

78
78
Schreuder naar Anderlecht: laatste struikelblok bekend

Na de straffe bekerzege tegen Antwerp gaan er hier en daar stemmen op om interimcoach ...

373
373
Vader Vlasic brandt Van Gucht af na ontkenning scheiding

Wel gescheiden, niet gescheiden en uiteindelijk... blijken Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic toch ...

133
133
Kaye Furo meteen naar de achtergrond bij Brentford

Kaye Furo maakte afgelopen wintermercato de verrassende transfer naar Brentford. De aanvaller was ...

104
104
Straffe Anderlecht-comeback? Ariël Jacobs reageert

RSC Anderlecht pakte in de beker een ferme opsteker door zich onverhoopt te kwalificeren voor de ...

265
265
Ophef na Atlético-Barça: Flick compleet over de rooie

FC Barcelona kreeg in de beker een ferm pak slaag van Atlético Madrid, de tegenstander van ...

36
36
De Cat spaart lof niet over Taravel: “Hij had gelijk”

RSC Anderlecht zat de afgelopen weken in de hoek waar de klappen vallen, maar tegen Royal Antwerp FC ...

224
224
Jan Mulders hart bloedt: “Ik dacht aan begrafenissen”

Jan Mulder werd een poos geleden genadeloos aan de kant geschoven door VTM. De Nederlandse analist ...

83
83
‘Romano dropt groot transfernieuws over Stankovic’

Aleksandar Stankovic is een schot in de roos bij Club Brugge. Blauw-Zwart haalde de middenvelder ...

271
271
Openda helemaal afgemaakt door Italiaans icoon

Het was toch een verrassing toen eind augustus het nieuws kwam dat Loïs Openda een toptransfer ...

92
92
'Anderlecht zet verrassende stap in zoektocht naar TD'

Anderlecht plaatste zich donderdagavond voor de bekerfinale en dat was een welkome opsteker in ...

517
517
Kompany balt vuist: Bayern maakt einde aan transfersaga

Vincent Kompany kan zeer tevreden zijn over het seizoen van Bayern München tot dusver. Zijn ...

41
41
Grote transferverrassing rond Igor Thiago

Igor Thiago zag zijn eerste seizoen bij Brentford nog in rook opgaan door aanhoudend blessureleed, ...

88
88
Om deze reden zat Mignolet plots naast Garcia bij loting

Donderdagavond vond in Brussel de loting plaats voor de volgende editie van de Nations League. De ...

184
184
Overname Antwerp op komst? Club bevestigt gesprekken

Er wordt intussen al een hele tijd druk gespeculeerd over de toekomst van Antwerp. Sinds de titel in ...

674
674
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vol voor Schreuder, exodus bij Club'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

273
273
Rode Duivels schrikken: bomvolle speelkalender bekend

De loting van de Nations League heeft België in een loodzware groep in de Nations League ...

103
103
Dejaegere naar JPL? ‘KVK-pion verrast met wending’

Brecht Dejaegere heeft een verleden in de Jupiler Pro League bij KAA Gent, maar dit seizoen speelt ...

357
357
Still breekt stilte over Anderlecht na pijnlijk vertrek

Edward Still was interim-trainer bij RSC Anderlecht na het ontslag van Besnik Hasi. De oefenmeester ...

293
293
‘Horrorscenario’ stadiondossier Club en Cercle Brugge

Club Brugge hoopt al lange tijd een nieuw stadion te bouwen. De start van de bouw lijkt dichterbij ...

1457
1457
Oosting briest: dit riep de Antwerp-coach tijdens de rust

Royal Antwerp FC won in de heenwedstrijd van de beker met 0-1 op het veld van RSC Anderlecht, maar ...

558
558
Allesbehalve gezond: grote zorgen bij Belgische clubs

Deze week werden de financiële cijfers van de Belgische profclubs in het vorige seizoen ...

155
155
Anderlecht krijgt gouden tip over Taravel

Wekenlang leek Anderlecht een dode mus, maar donderdagavond kwam Paars-Wit plots weer helemaal tot ...

642
642
Huwelijksbom rond Ruben Van Gucht? "Viel uit de lucht"

Ruben Van Gucht en Blanka Vlasic zouden zopas een heel ingrijpende beslissing genomen hebben in hun ...

349
349

Meer sportnieuws