'Grote wijziging in type-ploeg Duivels'

door
'Grote wijziging in type-ploeg Duivels'

De top van de nationale voetbalbond droomt ervan om de Final Four van de Nations League te organiseren, maar dan zal ons land zich wel eerst moeten plaatsen voor dat mini-tornooi. De Rode Duivels weten dus wat hun te doen staat in de twee komende duels. Al gelden de matchen tegen Wales en Nederland toch vooral als voorbereiding op het komende WK.


De huidige interland-break is immers dat laatste keer dat de internationals verzamelen blazen voor de afreis naar Qatar. En dus kan bondscoach Roberto Martinez de tijd goed gebruiken om zijn ploeg verder te finetunen richting de eindronde van het wereldkampioenschap. De algemene verwachting is evenwel dat hij beroep zal blijven doen op de gekende gezichten die zijn type-ploegen vormden tijdens het EK 2021 en de Final Four van 2021.

Al zou achterin wel een wijziging op komst zijn. Toby Alderweireld en Jan Vertonghen zijn indien fit twee certitudes voor een basisplaats, zeker niet ze weer voldoende minuten maken op een acceptabel niveau. Daarnaast lagen Jason Denayer en Dedryck Boyata met mekaar in de weegschaal voor het derde basisplekje. Maar die eerste is nog steeds clubloos, terwijl Boyata amper van de bank geraakt bij Club Brugge.

STERKE DENDONCKER
Tenzij hun situatie snel verandert, is de kans volgens SudPresse is dan ook groot dat de twee laatstgenoemden hoogstens als reserven meegaan naar Qatar. En voor de vrijgekomen basisplaats zou Leander Dendoncker de beste papieren hebben. De 27-jarige maakte alvast indruk als verdediger tijdens de interlands van juni en zal normaal gezien voldoende minuten krijgen bij nieuwe club Aston Villa. Bovendien staat hij er goed op bij de bondscoach. De duels tegen Wales en Nederland worden dus ook voor de defensie een belangrijke indicatie richting Qatar.

LEES OOK: Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Dendoncker is momenteel de beste optie naast Alderweireld en Vertonghen ...

Meest recent

Klaar voor Duivels! De Bruyne speelt volle match in zege Napoli

Kevin De Bruyne lijkt volledig hersteld van de blessure die hem maandenlang aan de kant hield. ...

8
8
'Club lacht groen op mercato: ruim 20 miljoen door neus geboord'

Club Brugge lijkt na amper één seizoen al afscheid te moeten nemen van Aleksandar ...

58
58
Club Brugge houdt de adem in: Leko werkt aan ‘comebackbom’

Ivan Leko lijkt bij Club Brugge aan een opvallende comeback te werken. De trainer wil een ...

361
361
Garcia negeert JPL-smaakmaker: "Als je mijn mening vraagt ..."

Bondscoach Rudi Garcia maakte vrijdagmiddag zijn selectie bekend voor het komende oefenkamp van de ...

113
113
Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Het heeft dan toch niet mogen zijn voor KRC Genk. Na een 1-0-zege in de heenmatch tegen SC Freiburg ...

195
195
Taravel reageert op selectie Rode Duivels: "Hazard?"

RSC Anderlecht heeft met Nathan De Cat eindelijk weer een Rode Duivel in de rangen. Al hadden dat er ...

46
46
Geel gevaar in JPL: wie riskeert een schorsing in PO's?

Zondag staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Nadien gaat het pas ...

84
84
'Anderlecht bindt transferstrijd aan met Atlético'

RSC Anderlecht heeft voorlopig nog altijd geen technisch directeur aangeworven, maar dat belet de ...

79
79
Alarm bij AA Gent: bemoedigend signaal voor KRC Genk

Mathematisch kan het nog. De vier woorden die de Rode Duivels jarenlang moed inpeperden, vaak ...

237
237
Donkere wolken pakken zich samen boven Ruben Van Gucht

Ruben Van Gucht kende een jaar met hoge pieken en stevige dalen. De VRT-man dook recent op in tal ...

48
48
Taravel wanhoop nabij: Anderlecht slikt bittere pil

Om nog naast de top zes te vallen moet het zondag al serieus mislopen voor RSC Anderlecht, dat op de ...

182
182
Garcia houdt adem in: Leko geeft update over Vanaken

Op de slotspeeldag van de reguliere competitie hoopt Club Brugge nog over Union naar de koppositie ...

146
146
Anderlecht zoekt doelman: 7 vervangers voor Coosemans

Het huidige machtsvacuüm in de bestuurskamer betekent niet dat RSC Anderlecht bij de pakken kan ...

291
291
Garcia legt keuze Godts uit: ingewikkelde relatie KBVB

Mika Godts kent dit seizoen een schitterend seizoen bij Ajax. Op clubniveau vallen de resultaten ...

70
70
Must see: reactie De Cat én Anderlecht na selectie

Nathan De Cat is op 17-jarige leeftijd geselecteerd voor de Rode Duivels. Bondscoach Rudi Garcia nam ...

193
193
Garcia speelt open kaart over Vermant, Hazard en Lavia

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor de Rode Duivels bekendgemaakt. De Belgische nationale ...

187
187
De Mil zwaar onder druk: blessurezorgen KAA Gent

KAA Gent kan zondag een plek voor Play-Off 1 over de streep trekken. Het enige wat de ...

142
142
Cercle stelt nieuwe T1 voor: lot De Wulf ook bekend

Cercle Brugge heeft een nieuwe hoofdtrainer gevonden na het ontslag van Onur Cinel. Groen-Zwart ...

105
105
Rudi Garcia jubelt over De Cat: WK met Rode Duivels?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie van de Rode Duivels voor de oefenwedstrijden tegen de ...

89
89
'Cercle kiest voor Deen als opvolger Cinel'

Cercle Brugge werd deze week al de twaalfde eersteklasser die dit seizoen minstens één ...

93
93
Fans steigeren over deze afwezige bij Duivels: "Crimineel!"

De Rode Duivels beginnen volgende week aan hun voorbereiding op het WK met een stage in de Verenigde ...

198
198
Selectie Rode Duivels: Garcia tovert 3 nieuwkomers uit hoed

Rudi Garcia heeft vrijdagmiddag zijn selectie bekendgemaakt voor de aankomende stage van de Rode ...

257
257
'Man Utd slikt: flop van 85 miljoen gratis de deur uit'

Manchester United heeft zich de laatste maanden herpakt en lijkt zich als derde in het klassement in ...

97
97
'Vanderhaeghe volgend seizoen coach bij deze club'

Yves Vanderhaeghe kende vorig seizoen een ultrakorte passage bij KV Kortrijk, waar hij na amper twee ...

227
227
Garcia wrijft zich in handen met De Bruyne-nieuws

Om 13u maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels bekend voor de stage in de Verenigde ...

51
51

Meer sportnieuws