'Grote wijziging in type-ploeg Duivels'

415
'Grote wijziging in type-ploeg Duivels'

De top van de nationale voetbalbond droomt ervan om de Final Four van de Nations League te organiseren, maar dan zal ons land zich wel eerst moeten plaatsen voor dat mini-tornooi. De Rode Duivels weten dus wat hun te doen staat in de twee komende duels. Al gelden de matchen tegen Wales en Nederland toch vooral als voorbereiding op het komende WK.


De huidige interland-break is immers dat laatste keer dat de internationals verzamelen blazen voor de afreis naar Qatar. En dus kan bondscoach Roberto Martinez de tijd goed gebruiken om zijn ploeg verder te finetunen richting de eindronde van het wereldkampioenschap. De algemene verwachting is evenwel dat hij beroep zal blijven doen op de gekende gezichten die zijn type-ploegen vormden tijdens het EK 2021 en de Final Four van 2021.

Al zou achterin wel een wijziging op komst zijn. Toby Alderweireld en Jan Vertonghen zijn indien fit twee certitudes voor een basisplaats, zeker niet ze weer voldoende minuten maken op een acceptabel niveau. Daarnaast lagen Jason Denayer en Dedryck Boyata met mekaar in de weegschaal voor het derde basisplekje. Maar die eerste is nog steeds clubloos, terwijl Boyata amper van de bank geraakt bij Club Brugge.

STERKE DENDONCKER
Tenzij hun situatie snel verandert, is de kans volgens SudPresse is dan ook groot dat de twee laatstgenoemden hoogstens als reserven meegaan naar Qatar. En voor de vrijgekomen basisplaats zou Leander Dendoncker de beste papieren hebben. De 27-jarige maakte alvast indruk als verdediger tijdens de interlands van juni en zal normaal gezien voldoende minuten krijgen bij nieuwe club Aston Villa. Bovendien staat hij er goed op bij de bondscoach. De duels tegen Wales en Nederland worden dus ook voor de defensie een belangrijke indicatie richting Qatar.

LEES OOK: Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

Dendoncker is momenteel de beste optie naast Alderweireld en Vertonghen ...

Meest recent

Club-smaakmaker Seys is 'Man van de Match': "Hij kan alles"

Club Brugge klimt naar de negende plek van de League Phase van de Champions League na een straffe ...

95
95
Toch hommeles bij Club Brugge? Hevige discussie valt op

Club Brugge pakt een negen op negen in de Champions League. Na zeges tegen Internazionale en RC Lens ...

237
237
Onverwachte Club Brugge-uitblinker staat op: "Bijzonder"

Club Brugge heeft een nieuwe stunt verwezenlijkt in de League Phase van de Champions League. Op het ...

153
153
Club Brugge zorgt voor nieuwe CL-stunt op PSV

Club Brugge zet de straffe vorm in de Champions League verder. Na eerdere zeges tegen Internazionale ...

176
176
KV Kortrijk schiet zichzelf ferm in de voet tegen KV Mechelen

KV Mechelen en KV Kortrijk werkten een inhaalmatch af tijdens een Europese midweek. Storm Austen ...

45
45
"Haal hem!" - X ontploft nadat Tresoldi wéér scoort

Er staat dit seizoen geen maat meer op Nicolo Tresoldi. De Duitse spits kroonde zich vorig seizoen ...

240
240
Spitsendilemma Gent: De Mil reikt oplossing aan

AA Gent won zijn openingswedstrijd in de Conference League wel nog van Aarhus, maar ging twee weken ...

92
92
De Roover geeft aan wat er fout liep bij STVV

STVV begon zeer fraai aan zijn avontuur in de Conference League, want na zeges tegen Iberia en FC ...

35
35
Vervanger Lukaku velt Liverpool, Real komt met schrik vrij

In de eerste wedstrijden van woensdagavond in de Champions League hebben we bijna meteen twee stunts ...

28
28
Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

32
32
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

34
34
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

46
46
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

104
104
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

94
94
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

54
54
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

37
37
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

26
26
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

37
37
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

126
126
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

53
53
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

269
269
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

110
110
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

214
214
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

86
86
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

82
82

Meer sportnieuws