'Grote wijziging in type-ploeg Duivels'

415 stemmen
'Grote wijziging in type-ploeg Duivels'

De top van de nationale voetbalbond droomt ervan om de Final Four van de Nations League te organiseren, maar dan zal ons land zich wel eerst moeten plaatsen voor dat mini-tornooi. De Rode Duivels weten dus wat hun te doen staat in de twee komende duels. Al gelden de matchen tegen Wales en Nederland toch vooral als voorbereiding op het komende WK.


De huidige interland-break is immers dat laatste keer dat de internationals verzamelen blazen voor de afreis naar Qatar. En dus kan bondscoach Roberto Martinez de tijd goed gebruiken om zijn ploeg verder te finetunen richting de eindronde van het wereldkampioenschap. De algemene verwachting is evenwel dat hij beroep zal blijven doen op de gekende gezichten die zijn type-ploegen vormden tijdens het EK 2021 en de Final Four van 2021.

Al zou achterin wel een wijziging op komst zijn. Toby Alderweireld en Jan Vertonghen zijn indien fit twee certitudes voor een basisplaats, zeker niet ze weer voldoende minuten maken op een acceptabel niveau. Daarnaast lagen Jason Denayer en Dedryck Boyata met mekaar in de weegschaal voor het derde basisplekje. Maar die eerste is nog steeds clubloos, terwijl Boyata amper van de bank geraakt bij Club Brugge.

STERKE DENDONCKER
Tenzij hun situatie snel verandert, is de kans volgens SudPresse is dan ook groot dat de twee laatstgenoemden hoogstens als reserven meegaan naar Qatar. En voor de vrijgekomen basisplaats zou Leander Dendoncker de beste papieren hebben. De 27-jarige maakte alvast indruk als verdediger tijdens de interlands van juni en zal normaal gezien voldoende minuten krijgen bij nieuwe club Aston Villa. Bovendien staat hij er goed op bij de bondscoach. De duels tegen Wales en Nederland worden dus ook voor de defensie een belangrijke indicatie richting Qatar.

LEES OOK: WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Dendoncker is momenteel de beste optie naast Alderweireld en Vertonghen ...

Meest recent

Slotweekend JPL: dít staat nog allemaal op het spel

Het laatste weekend in de Jupiler Pro League staat voor de deur. De titelstrijd is inmiddels ...

42
42
Onuachu grote finaleheld, Vanhoutte baalt in Coupe de France

Het seizoen in het clubvoetbal loopt op zijn laatste benen. Desondanks moeten nog verschillende ...

41
41
'De Cat verlaat Anderlecht: bestuur legt transfersom vast'

Het was een pakkend beeld donderdagavond: Nathan De Cat die met tranen in de ogen op de grasmat van ...

270
270
JPL-toptransfer bij Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

KRC Genk hoopt zaterdagavond alsnog beslag te leggen op de eindzege in de Europe Play-Offs. Dat ...

127
127
"Betekent alles" - Guardiola diep geraakt na belletje De Bruyne

Pep Guardiola neemt zondagavond afscheid als hoofdcoach van Manchester City. Nu dat nieuws officieel ...

263
263
Loting Champions League: Club weet waar het aan toe is

Club Brugge heeft zich donderdagavond voor de 20ste keer tot kampioen van België gekroond. ...

293
293
'Salah zwaait Anfield uit: Europese schoktransfer wenkt'

Aanstaande zondag neemt Anfield afscheid van één van absolute boegbeelden uit de ...

135
135
'Sibierski in actie: trainersdossier in stroomversnelling'

Nu RSC Anderlecht zich verzekerd heeft van een Europese ticket, kan de wederopbouw richting volgend ...

597
597
Kassa rinkelt: Gent kondigt eerste zomertransfer aan

AA Gent hoopt na een pover seizoen alsnog beslag te leggen op een Europees ticket. Maar ondertussen ...

188
188
'Groot nieuws op Stayen: Vrancken hakt toekomstknoop door'

Aanstaande zondag zet STVV thuis tegen KV Mechelen een punt achter een onvergetelijk seizoen. Dat ...

523
523
'Transformatie City: opvolger Guardiola dropt transferbom'

Vrijdag volgde de officiële bevestiging: Pep Guardiola zwaait zondag af als coach van ...

146
146
‘Tranen bij Club Brugge: titelheld pakt koffers’

Club Brugge viert de twintigste landstitel, maar achter het feest hangt ook een donkere wolk. ...

740
740
Vanaken doet Club Brugge-fans smelten met zeldzame Tweet

Hans Vanaken heeft donderdag andermaal een fraaie mijlpaal bereikt in zijn carrière. De ...

247
247
WK-rel op komst: "Belgen hebben achterlijke bondscoach"

Nog een drietal weken te gaan en het wereldkampioenschap in de VS, Canada en Mexico gaat van start. ...

804
804
Van Bommel pakt uit met straffe Antwerp-uitspraak

Antwerp FC nam afgelopen weekend al na enkele maanden afscheid van Joseph Oosting. Sinds het vertrek ...

530
530
Rigaux speelt open kaart over vertrek bij Club Brugge

Ontlading alom donderdag bij Club Brugge, dat op het veld van KV Mechelen landstitel nummer twintig ...

204
204
'Totale uitverkoop Anderlecht: exit De Cat & Saliba?'

Op de slotspeeldag staat er niks meer op het spel, en dus kan RSC Anderlecht al beginnen denken aan ...

380
380
Club Brugge verrast: Verhaeghe verklapt opvolger Mignolet

Landstitel nummer 20 is een feit voor Club Brugge, waar Bart Verhaeghe achteraf glunderend de pers ...

1311
1311
'Over & out: Anderlecht spuwt Goto definitief uit'

Dankzij de zege tegen STVV verzekerde RSC Anderlecht zich donderdag van de vierde plaats en het ...

487
487
Pro League spreekt klare taal: Club NXT blijft in 1B

Vermits eerste achtervolger Union zelf punten liet liggen tegen AA Gent, volstond een gelijkspel in ...

336
336
'Hete zomer Anderlecht: 5 toptargets Sibierski bekend'

RSC Anderlecht verzekerde zich donderdag van een Europees ticket, wat dus wel betekent dat Paars-Wit ...

497
497
Titelrapport: kranten oneens over sterkhouder Club

Club Brugge kroonde zich donderdag voor de twintigste keer tot landskampioen. Het succes van Ivan ...

413
413
Nieuwe plottwist in 1B: reddingsboei voor Club NXT?

De landstitel kan hen alvast niet meer ontglippen, maar bij Club Brugge heeft men ook nog andere ...

286
286
Charleroi wil rivaal Standard een ferme hak zetten

Sporting Charleroi doet niet meer mee voor Europees voetbal, maar de Carolo’s kunnen Waalse ...

226
226
STVV sneert naar Anderlecht: “Dan anders verlopen…”

Sint-Truiden VV verloor van RSC Anderlecht terwijl de Kanaries al heel het seizoen indruk maken. ...

489
489

Meer sportnieuws