'Grote wijziging in type-ploeg Duivels'

door
'Grote wijziging in type-ploeg Duivels'

De top van de nationale voetbalbond droomt ervan om de Final Four van de Nations League te organiseren, maar dan zal ons land zich wel eerst moeten plaatsen voor dat mini-tornooi. De Rode Duivels weten dus wat hun te doen staat in de twee komende duels. Al gelden de matchen tegen Wales en Nederland toch vooral als voorbereiding op het komende WK.


De huidige interland-break is immers dat laatste keer dat de internationals verzamelen blazen voor de afreis naar Qatar. En dus kan bondscoach Roberto Martinez de tijd goed gebruiken om zijn ploeg verder te finetunen richting de eindronde van het wereldkampioenschap. De algemene verwachting is evenwel dat hij beroep zal blijven doen op de gekende gezichten die zijn type-ploegen vormden tijdens het EK 2021 en de Final Four van 2021.

Al zou achterin wel een wijziging op komst zijn. Toby Alderweireld en Jan Vertonghen zijn indien fit twee certitudes voor een basisplaats, zeker niet ze weer voldoende minuten maken op een acceptabel niveau. Daarnaast lagen Jason Denayer en Dedryck Boyata met mekaar in de weegschaal voor het derde basisplekje. Maar die eerste is nog steeds clubloos, terwijl Boyata amper van de bank geraakt bij Club Brugge.

STERKE DENDONCKER
Tenzij hun situatie snel verandert, is de kans volgens SudPresse is dan ook groot dat de twee laatstgenoemden hoogstens als reserven meegaan naar Qatar. En voor de vrijgekomen basisplaats zou Leander Dendoncker de beste papieren hebben. De 27-jarige maakte alvast indruk als verdediger tijdens de interlands van juni en zal normaal gezien voldoende minuten krijgen bij nieuwe club Aston Villa. Bovendien staat hij er goed op bij de bondscoach. De duels tegen Wales en Nederland worden dus ook voor de defensie een belangrijke indicatie richting Qatar.

LEES OOK: Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Dendoncker is momenteel de beste optie naast Alderweireld en Vertonghen ...

Meest recent

'Standard slikt forse domper op transfermarkt'

Standard was deze winter al behoorlijk actief op de transermarkt. De Rouches willen dolgraag de top ...

12
12
'Club Brugge moet definitief kruis maken over topaanwinst'

Club Brugge bezorgde zichzelf woensdagavond een flinke boost. Met een klinkende zege tegen Olympique ...

165
165
Beerschot haalt volgende Japanse aanwinst binnen

Beerschot is sinds enkele maanden in Japanse handen en dat laat zich ook zien op het Kiel. De nieuwe ...

10
10
TRANSFERUURTJE: 'Grote drukte bij Club, vertrekker bij Anderlecht'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

153
153
UEFA straft na Afrika Cup-schande: Saibari op de rooster

De UEFA heeft ingegrepen na de perikelen in de Afrika Cup-finale. Allereerst stapten de Senegalese ...

71
71
België jubelt: UEFA-coëfficiënt deelt Nederland klappen uit

Het was een hoogdag voor het Belgische voetbal in Europa woensdagavond. Club Brugge won van ...

487
487
Door dit minuscuul detail loopt Union CL-kwalificatie mis

Union SG kan terugkijken op een knappe Champions League-campagne. De Brusselse club werd ...

125
125
'Bellingham maakt monstertransfer van 150 miljoen'

Bij Real Madrid loopt het dit seizoen niet zo vlot als gehoopt en dat zorgde ervoor dat trainer Xabi ...

166
166
Club haalt gram: "Fantastisch dat het net nu lukt"

Er waren de voorbije weken de nodige twijfels rond Club Brugge, zeker na de pijnlijke ...

157
157
Ajax spoelt CL-kater door met komst toptalent Anderlecht

Voor Ajax kwam woensdagavond een pijnlijk einde aan de campagne in de Champions League. Ze leden ...

143
143
De Zerbi snoeihard na zeperd van Marseille tegen Club

Het was woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het werd uiteindelijk ...

345
345
Feyenoord in de wolken met Belg: contract opengebroken

De titel lijkt voor Feyenoord dit seizoen alweer weg, want het heeft in de Eredivisie al veertien ...

24
24
Club Brugge blundert pijnlijk met boodschap aan Marseille

Club Brugge beleefde woensdag een geweldige Europese avond. Het leverde tegen Olympique Marseille ...

204
204
'Westerlo shopt in Ligue 1, bod op Reynolds'

KVC Westerlo gaat de komende dagen mogelijk nog wat transfers doen. Ze rondden er alvast ...

66
66
Vertrekker bij Anderlecht: "Bedankt, Neerpede"

Bij RSC Anderlecht beweegt er het nodige op de achtergrond. Na het (gedwongen) vertrek van Wouter ...

436
436
De Ketelaere merkt 'irritante' kwaliteit op bij Union SG

Atalanta verloor van Union SG en haalde zo niet de top acht, maar wel de tussenronde. De Italianen ...

226
226
Vanaken dolenthousiast: "Dit voelt heel lekker"

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. Hans Vanaken maakte zo alweer een fantastische ...

133
133
Van hoop naar horror: Exit Marseille met ongeziene beelden

Wat een absolute gala-avond werd voor Club Brugge, veranderde in een ware nachtmerrie voor Marseille ...

266
266
‘Club Brugge slaat toe: stunt van de wintermercato’

Club Brugge staat dichter bij een toptransfer dan het de voorbije weken ooit was. Transferwatcher ...

1035
1035
Doku weer lang out? Guardiola geeft cruciale update

Jérémy Doku speelde Galatasaray 35 minuten lang compleet van de mat, maar toen sloeg ...

98
98
Franse pers lyrisch over Club en ziet één uitblinker

Club Brugge overklaste Marseille en won met 3-0. De Bruggelingen gaan zo naar de tussenronde in de ...

960
960
Union SG trots, maar baalt ook: "Die match in CL..."

Union SG won knap met 1-0 van Atalanta, maar eindigde net buiten de top 24. Toch mogen de ...

131
131
Mignolet geeft signaal: "Gekozen om eerlijk te zijn"

Bij Club Brugge kenden ze nog maar eens een gouden Europese avond. Blauw-Zwart won met 3-0 van ...

560
560
Leko looft twee spelers: "Grote carrière tegemoet"

Ivan Leko mag net zoals Nicky Hayen en Carl Hoefkens een kwalificatie voor de volgende ronde in de ...

769
769
Droomavond Club: kranten geven uitblinker zeldzame 10 op 10

Woensdag 28 januari 2026. Iedereen die Club Brugge KV een warm hart toedraagt, zal deze datum niet ...

883
883

Meer sportnieuws