'Grote wijziging in type-ploeg Duivels'

415 stemmen
'Grote wijziging in type-ploeg Duivels'

De top van de nationale voetbalbond droomt ervan om de Final Four van de Nations League te organiseren, maar dan zal ons land zich wel eerst moeten plaatsen voor dat mini-tornooi. De Rode Duivels weten dus wat hun te doen staat in de twee komende duels. Al gelden de matchen tegen Wales en Nederland toch vooral als voorbereiding op het komende WK.


De huidige interland-break is immers dat laatste keer dat de internationals verzamelen blazen voor de afreis naar Qatar. En dus kan bondscoach Roberto Martinez de tijd goed gebruiken om zijn ploeg verder te finetunen richting de eindronde van het wereldkampioenschap. De algemene verwachting is evenwel dat hij beroep zal blijven doen op de gekende gezichten die zijn type-ploegen vormden tijdens het EK 2021 en de Final Four van 2021.

Al zou achterin wel een wijziging op komst zijn. Toby Alderweireld en Jan Vertonghen zijn indien fit twee certitudes voor een basisplaats, zeker niet ze weer voldoende minuten maken op een acceptabel niveau. Daarnaast lagen Jason Denayer en Dedryck Boyata met mekaar in de weegschaal voor het derde basisplekje. Maar die eerste is nog steeds clubloos, terwijl Boyata amper van de bank geraakt bij Club Brugge.

STERKE DENDONCKER
Tenzij hun situatie snel verandert, is de kans volgens SudPresse is dan ook groot dat de twee laatstgenoemden hoogstens als reserven meegaan naar Qatar. En voor de vrijgekomen basisplaats zou Leander Dendoncker de beste papieren hebben. De 27-jarige maakte alvast indruk als verdediger tijdens de interlands van juni en zal normaal gezien voldoende minuten krijgen bij nieuwe club Aston Villa. Bovendien staat hij er goed op bij de bondscoach. De duels tegen Wales en Nederland worden dus ook voor de defensie een belangrijke indicatie richting Qatar.

LEES OOK: Ronaldo weer afgemaakt: “Haal hem er toch af!”

Dendoncker is momenteel de beste optie naast Alderweireld en Vertonghen ...

Meest recent

De Cuyper geniet van Belgische fans: "Héél leuk om zien"

De Rode Duivels spelen in de nacht van maandag op dinsdag tegen de Verenigde Staten. Maxim De Cuyper ...

41
41
'Union SG verhoogt bod: transfer stap dichterbij'

Union SG was al zeer actief op de transfermarkt. De Brusselaars zijn volop bezig met het proberen af ...

38
38
Egypte na triller door naar achtste finales

Australië en Egypte speelden vanavond hun zestiende finale. Beide landen hoopten geschiedenis ...

33
33
Vanaken, Tielemans of De Bruyne? Deze Duivel verliest plaats

Bepaalde media riepen zeer hard om een middenveld met Youri Tielemans, Hans Vanaken en Kevin De ...

143
143
'STVV slaat toe: derde zomeraanwinst is bijna een feit'

STVV is op weg naar een derde ingaande transfer. De Kanaries gaan weldra een volgende speler ...

69
69
'Anderlecht wil stunten met peperdure MLS-aankoop'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterkingen. De geruchtenmolen begint stilaan op gang te ...

241
241
Nederland oordeelt over Lukaku: "Rom is een betere versie"

Romelu Lukaku is al vele jaren een spits die het voortreffelijk doet bij de Europese top en subtop. ...

258
258
'Union SG ontvangt monsterbod van 20 miljoen euro'

Union SG gaat deze zomermercato héél flink cashen. De bekerwinnaar heeft vandaag een ...

73
73
Sibierski, Pétrot en Biancone: vloek doorbreken bij Anderlecht

RSC Anderlecht heeft met Gulian Biancone en Léo Petrot twee Franse verdedigers gehaald, nadat ...

298
298
Al-Nassr stunt met coach, Aké verrast iedereen

Toch wel verrassend transfernieuws. Al-Nassr heeft een nieuwe coach aangesteld en het is niét ...

39
39
De Cat dreigt transferbom Anderlecht zwaar te verknallen

Nathan De Cat moest dé droomtransfer van Anderlecht worden. Een jackpot van 25 miljoen euro ...

452
452
'Anderlecht plant miljoenenbod op ex-smaakmaker Antwerp'

RSC Anderlecht is op zoek naar ervaring, dat is duidelijk. De Brusselaars haalden al twee stevige ...

319
319
Transfervuurwerk bij STVV: ‘topspelers’ op komst

STVV zag al heel wat volk vertrekken. De club nam ook afscheid van Wouter Vrancken, die naar Hearts ...

398
398
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

151
151
De Ketelaere krijgt gouden raad: “Bestudeer WK-revelatie!”

Charles De Ketelaere krijgt het vertrouwen in de basis van bondscoach Rudi Garcia dit WK, maar de ...

68
68
Verrassend oordeel akkefietje Tielemans – Trossard

Het was een opvallend beeld tijdens België – Senegal. Bij een 0-2 achterstand ging ...

123
123
Cercle Brugge hoort kassa rinkelen: onverwachte transfer

Cercle Brugge wist de afgelopen seizoenen enkele knappe uitgaande deals af te ronden. Groen-Zwart ...

104
104
Ongezien: 'aardbevingen' gemeten bij Duivelse comeback

De comeback van de Rode Duivels tegen Senegal blijft nog nazinderen. Na een 0-2 achterstand vochten ...

54
54
Kljestan roept ferme waarschuwing richting Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het in de 1/8e finales op tegen de Verenigde Staten. Het gastland kent een ...

227
227
‘Diego Moreira versiert op WK direct toptransfer’

Diego Moreira leek als extra joker mee te gaan naar het WK, maar bondscoach Rudi Garcia gebruikte ...

289
289
Rode Duivels met voetjes op de grond: “Slechter kon niet”

Ondanks de kwalificatie voor de 1/8e finales blijft het bang afwachten hoe de wedstrijd tegen de ...

138
138
‘Westerlo start transferoorlog met Dender: juridische stappen'

Westerlo is druk in de weer om de zomermercato af te speuren. De Kemphanen willen ferm toeslaan deze ...

82
82
Dropt Garcia bom? ‘Mechele ineens geen zekerheid meer’

Brandon Mechele is één van de grote revelaties van de Rode Duivels, zoniet van het WK. ...

818
818
Anderlecht verbaast met opmerkelijke zomerplannen

Terwijl het WK volop aan de gang is, zijn de Belgische clubs zich al aan het voorbereiden op het ...

533
533
‘KAA Gent lonkt naar ambitieuze knaltransfer’

KAA Gent is naarstig op zoek naar opportuniteiten op de zomertransfermarkt. De Buffalo’s ...

303
303

Meer sportnieuws