Essevee-aanwinst begrijpt Leye: "Moet ik niet kwaad om zijn"

96 stemmen
Essevee-aanwinst begrijpt Leye:

Zulte Waregem verloor het afgelopen weekend op eigen veld met 0-3 van STVV. Essevee blijft daardoor op de sukkel en kampeert momenteel op de laatste plaats. Mbaye Leye had een eerste basisplaats in huis voor een nieuwkomer.


Zo mocht Alioune Ndour voor het eerst aan een duel starten voor zijn nieuwe club. De Senegalees kwam begin deze maand over van het Noorse Haugesund voor 1,2 miljoen euro. De Afrikaanse aanvaller kon niet scoren in zijn debuutmatch en zo Essevee aan broodnodige punten helpen. Hij werd na 59 minuten gewisseld, maar begreep de beslissing van zijn coach Mbaye Leye.

"Ik moet niet kwaad zijn als ik gewisseld word, hè. Vervangingen horen bij het voetbal en daarbij: het gaat niet om mij, maar om het team. Nu moeten we vooral elkaar helpen om uit dit dal te klimmen", vertelt Ndour bij Het Nieuwsblad. Van Leye zal hij nog veel kunnen leren, denkt Ndour. "Van de trainer had ik weleens gehoord en ondertussen weet ik ook dat hij hier de clubtopschutter aller tijden is. Hij zal me dus zeker veel dingen kunnen bijbrengen. Op het vlak van afwerking en positionering, bijvoorbeeld."

INTERLANDBREAK

Essevee kan de interlandbreak nu gebruiken om de rangen te sluiten en eens goed de koppen bij elkaar te steken. Op speeldag tien staan Leye en zijn troepen voor een verplaatsing naar promovendus KVC Westerlo, de elfde in de stand. Daarna volgen het lastige uitduel op het veld van landskampioen Club Brugge en de Vlasico tegen KV Kortrijk.

LEES OOK: Transferbommetje! 'Jelle Vossen vindt Belgische club'

🚀

Degradeert Zulte Waregem?

Meest recent

Niet alleen Trossard: ook andere Duivel plots onmisbaar

De Rode Duivels pakten een 5 op 9 en zijn zo zeker van groepswinst en de volgende ronde. Bij de ...

15
15
Broos de Belgische Advocaat? Plotse twist is mogelijk

Hugo Broos wist met Zuid-Afrika zich te plaatsen voor de volgende ronde. Daarin treffen ze vanavond ...

19
19
Eerste barst bij Rode Duivels: ploegmaats pikken dit niet

De Rode Duivels hebben hun WK weer nieuw leven ingeblazen, maar de rust is nog niet helemaal terug. ...

211
211
Bruno ziet deze rol voor Bertaccini én looft 'nieuwe' spits

Vitor Bruno sprak voor het eerst de pers toe. De Portugese trainer zei daarbij twee opvallende ...

171
171
België treft Senegal: volgende tegenstanders ook bekend

België mag bewijzen dat het tegen Nieuw-Zeeland zijn WK écht is gestart. In de zestiende ...

104
104
Zware loting Rode Duivels, Messi slaat wéér toe

De groepsfase van het WK ligt achter de rug. De laatste matchen werden afgelopen nacht afgewerkt. ...

180
180
Drukte bij La Louvière: 3 nieuwkomers, sterkhouder vertrekt

La Louvière wist afgelopen seizoen als promovendus het behoud te verzekeren, maar bevestigen ...

45
45
Bekritiseerde Duivel haalt gram: "Zijn beste match ooit"

De Rode Duivels hebben zaterdagochtend komaf gemaakt met alle twijfels. Ze boekten in hun laatste ...

68
68
Perisic schaart zich in zéér straf rijtje met jubileum

Om 23u wordt in groep L de slotspeeldag op gang getrapt. Kroatië moet daarin nog vol aan de bak ...

25
25
'Standard heeft volgende aanwinst in het vizier'

Standard is deze zomer al snel in actie geschoten op de transfermarkt. De Rouches haalden de ...

62
62
'Westerlo vangt deze miljoenensom voor Ferri'

Westerlo ontwikkelde zich de voorbije jaren tot een club die zeer goed spelers kan verkopen. Dat zal ...

118
118
Hoofdscout voorspelt transferboost voor KRC Genk

KRC Genk kijkt met heel wat interesse naar wat zich op het WK afspeelt. Heel wat (ex-)spelers van de ...

362
362
AA Gent boekt meteen ruime zege in eerste oefenmatch

Heel wat Belgische eersteklassers zijn stilaan aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. ...

140
140
Vanhaezebrouck vindt dat 2 Duivels moeten blijven staan

Na de twee op zes tegen Egypte en Iran stonden de Rode Duivels onder grote druk tegen Nieuw-Zeeland, ...

352
352
'Club Brugge speelt spelletje blufpoker met FC Barcelona'

Club Brugge staat voor een zeer drukke transferzomer. Het zag al Aleksandar Stankovic naar Inter ...

476
476
Cody Gakpo getroffen door hartverscheurend nieuws

Voor Nederland klaarde sportief de hemel op na het gelijkspel op de eerste speeldag van dit WK. ...

36
36
Club Brugge en Sommer: pijnlijke waarheid duikt op

Yann Sommer naar Club Brugge klinkt als een stunt. Maar er duikt meteen een pijnlijke waarheid op. ...

1184
1184
'Westerlo passeert met topdeal langs de kassa'

KVC Westerlo kent een heel drukke mercato. De Kemphanen gaan de nodige in- en uitgaande transfers ...

42
42
PSV baalt énorm: "We hadden Ronaldo bijna beet"

Cristiano Ronaldo is een van de beste aanvallers ooit, dat weet ondertussen iedereen wel. CR7 brak ...

49
49
Courtois reageert met klasse op 'kritiek op 'oudjes''

Rudi Garcia vond het nodig om na een 1-5-zege en kwalificatie voor de volgende ronde zelf een ...

128
128
Boskamp: "Had hem graag bij Anderlecht gezien"

RSC Anderlecht stelde Vitor Bruno voor als nieuwe hoofdtrainer. De Portugees won dus het pleit. De ...

462
462
Vandenbempt stelt zich grote vragen bij aanpak Garcia

België won met 1-5 van Nieuw-Zeeland. Een goede prestatie van de Belgen, maar dat mocht wel ...

163
163
Vanden Borre komt met héél straffe België-uitspraken

België is door naar de volgende ronde, Hugo Broos flikte het ook en heel wat ex-spelers uit de ...

186
186
Eden Hazard verrast iedereen met opvallende WK-zet

Eden Hazard zit nog steeds in de harten van miljoenen Belgische fans. Eén van de absolute ...

90
90
SK Beveren aan zet: coach Bakens geeft stand van zaken

SK Beveren promoveerde op indrukwekkende wijze naar de Jupiler Pro League. De Waaslanderen haalden ...

125
125

Meer sportnieuws