Union maakt zich op voor nieuwe superdeal

door
Union maakt zich op voor nieuwe superdeal

In het voorbije tussenseizoen ving Union SG de jackpot door de verkoop van Casper Nielsen aan Club Brugge (5,5 miljoen euro), terwijl Deniz Undav (7 miljoen euro) in de vorige wintermercatoal zijn handtekening zette bij Brighton & Hove Albion. Die mooie inkomsten werden verstandig geïnvesteerd door de Brusselse clubleiding, onder meer in de transfer van Victor Boniface. De Nigeriaanse spits is met 2 miljoen euro de duurste transfer ooit van Union, maar hij lijkt nu al elke eurocent dubbel en dik waard te zijn.


ENKEL HAALAND DOET BETER

Vorig seizoen vormden Deniz Undav en Dante Vanzeir het meest gevreesde spitsenduo van de Jupiler Pro League. Sinds het vertrek van Undav naar Brighton & Hove Albion bleef Vanzeir alleen achter in het Dudenpark en voorlopig slaat zijn motor nog niet aan. De snelle aanvaller speelde dit seizoen reeds elf wedstrijden voor Union SG, maar daarin kon hij nog maar twee keer scoren. Victor Boniface speelde zich dan wél weer in de kijker met drie goals in acht wedstrijden voor Union, en daarmee dikt hij zijn doelpuntentotaal in het huidige seizoen aan tot maar liefst elf doelpunten.



De Nigeriaan kwam in augustus over van het Noorse Bodo/Glimt, waar het seizoen al meer dan halfweg is. De maand juli was duidelijk erg vruchtbaar voor Victor Boniface, want in acht wedstrijden voor Bodo/Glimt scoorde hij maar liefst tien doelpunten. Daarmee komt zijn seizoenstotaal voorlopig uit op dertien treffers, een aantal dat in de grootste Europese competities enkel overtroffen wordt door Erling Haaland (Manchester City). Union heeft met Boniface duidelijk een nieuwe smaakmaker te pakken want de 21-jarige spits kan bovendien nog veel meer dan enkel goals scoren.

BETER DAN UNDAV?

Victor Boniface werd aangetrokken om de leemte te vullen die Deniz Undav achterliet, maar hij is geen één-op-één vervanger van de Duitser. Dat blijkt onder meer door het feit dat er momenteel nog geen sprake is van een nieuw aanvalsduo bij Union, maar wel van twee aparte spitsen. René Vandereycken is dan ook niet helemaal zeker dat er wel een nieuw koningskoppel in de maak is. “Boniface heeft niet hetzelfde profiel, niet hetzelfde balgevoel en niet dezelfde traptechniek als Undav”, stelde de ex-bondscoach in een analyse voor Het Nieuwsblad.

Maar Victor Boniface heeft op zijn beurt ook andere kwaliteiten te bieden dan Deniz Undav. De Nigeriaan is fysiek sterker en ook completer. Efficiënter voor doel, beter dribbelend, sneller en minder gefocust op randzaken, zoals het constant mekkeren bij de scheidsrechter. We zouden zelfs kunnen stellen dat de aanvalslinie van Union dit seizoen nóg beter is dan vorig jaar, met meer variatie en minder voorspelbaarheid. “Zijn stijl doet wat denken aan Romelu Lukaku. Sterke spits met snelheid”, schreef Het Laatste Nieuws over Boniface.



Victor Bonfice maakt zich ook steeds aanspeelbaar en kan uitstekend uit de voeten op de korte ruimte. Door zijn uitstekende positionering en beweging kan hij zich zelfs vrijspelen op een zakdoek groot. Anderzijds is hij ook dodelijk wanneer je hem ruimte geeft in de rug van de verdediging. “Die Boniface bekoort me echt”, zei Marc Degryse al eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. “Hij is echt goed: groot, beresterk, snel, goede voeten. Toch knap dat Union die vond. Een pluim in elk geval voor hun transferbeleid, die club wordt echt uitstekend gemanaged”, stelde Imke Courtois vast in De Zondag.

UNION RUIKT TOPDEAL

De media en analisten zijn dus laaiend enthousiast over Victor Boniface, maar ook bij Union SG spreekt men alleen maar positief over de recordtransfer. ““Hij is een cruciale pion in het spel dat we willen brengen: hij is een aanspeelpunt en kan voetballend verrassen”, oordeelde coach Karel Geraerts in Het Nieuwsblad. “Boniface is het profiel van de speler die deze groep nog nodig had”, zei middenvelder Senne Lynen in Het Laatste Nieuws. “Boniface is heel krachtig met en zonder bal, heeft een enorme versnelling, kan afwerken, is complementair met onze andere spitsen en past in onze speelwijze”, duidde sportief directeur Chris O’Loughlin in De Zondag.



Union SG scheurde dus zijn broek niet door Victor Boniface aan te trekken voor twee miljoen euro, het clubrecord van de Brusselaars. Op 21-jarige leeftijd heeft hij al heel wat hoogwaardige kwaliteiten, maar ook nog een ruime progressiemarge. Boniface maakte indruk in de Jupiler Pro League maar ook al in de Europa League, met één doelpunt en één assist tegen Union Berlin en Malmö FF. Zijn uitstekende start zal op de korte termijn ook zijn marktwaarde gevoelig doen toenemen, die momenteel nog wordt geschat op twee miljoen euro.

LEES OOK: Union incasseert: Hubert vreest voor KV Mechelen

Wordt Boniface onhoudbaar voor Union?

Meest recent

Bram Van Driessche haalt Belgische VAR onderuit

Bram Van Driessche mag mee naar het WK 2026 in de Verenigde Staten, Mexico en Canada. De Belgische ...

8
8
‘STVV in de fout met Vrancken: Anderlecht of buitenland?’

Sint-Truiden VV is dit seizoen de grote revelatie van de Jupiler Pro League. Wouter Vrancken is de ...

75
75
Mbappé vol bloed na slag: Arbeloa in alle staten

Real Madrid verloor dure punten in La Liga. Tegen het Girona van Axel Witsel werd het 1-1. Thibaut ...

21
21
Ziedende Pocognoli haalt ongezien uit na zeperd

Sebastien Pocognoli zat in bloedvorm met een 21 op 21 in de Ligue 1 en met zeges tegen onder meer ...

25
25
Nieuwe T1 Charleroi kan ogen niet geloven na Antwerp

Sporting Charleroi heeft de desastreuze reeks doorbroken tegen Royal Antwerp FC. Onder nieuwbakken ...

39
39
'Vrancken verrast: één traditieclub krijgt al 'njet''

Gaat Wouter Vrancken STVV verlaten? Die kans is aanwezig. De trainer is einde contract op Stayen en ...

114
114
'KRC Genk laat oog vallen op pion van Kompany'

KRC Genk is een club met een zeer goed scoutingsapparaat. De Limburgers leverden de afgelopen jaren ...

63
63
Club Brugge neemt afscheid: "Buitenland is zeker een optie"

Bij Club Brugge doet de beloftenploeg het dit jaar niet goed in de Challenger Pro League. Club NXT ...

87
87
'Club Brugge grijpt in: Rode Duivel als paniektransfer'

Club Brugge wil rust uitstralen rond de opvolging van Simon Mignolet, maar achter de schermen oogt ...

548
548
Epolo opvolger Rode Duivel? 'Standard vraagt pittige som'

Standard hoopt in de komende weken alsnog met de eindzege in de Europe Play-Offs aan de haal te ...

104
104
"Verschrikkelijke lul" - Tzolis krijgt keiharde veeg om de oren

Christos Tzolis heeft de laatste weken opnieuw zijn beste niveau gevonden bij Club Brugge. Afgelopen ...

422
422
Hayen voert druk bij Genk op: "Onze ambitie is duidelijk"

KRC Genk kan voorlopig niet tevreden zijn over het seizoen tot dusver. Maar de Limburgers hebben in ...

64
64
Club verliest steunpilaar: zomerse topaanwinst onderweg

Club Brugge staat zaterdagavond voor een belangrijke uitwedstrijd op het veld van STVV in zijn ...

549
549
Coucke grijpt hard in: Trouwe luitenant buitenspel gezet

Het rommelt opnieuw rond Marc Coucke. Terwijl RSC Anderlecht sportief in zwaar weer zit na drie ...

74
74
Lammens ontketent exodus: United‑sterren vliegen buiten

Senne Lammens lijkt bij United veel sneller door te breken dan verwacht. Wat begon als een sterke ...

123
123
'Taravel grijpt in bij Anderlecht: kop rolt na Club-debacle'

RSC Anderlecht staat zondagavond voor een belangrijke thuiswedstrijd tegen AA Gent. Paars-Wit wil ...

244
244
Mazzu zet ploeg op scherp: "Anders lukt het nooit"

OH Leuven wist zich te redden, waardoor er in de Play-Offs nog maar weinig is om voor te spelen. Dat ...

29
29
Dwomoh verrast: dan toch een nieuwe club?

Voor Pierre Dwomoh komen er héél belangrijke maanden aan. De 21-jarige middenvelder ...

115
115
Broos komt met verrassende openbaring over Kompany

Vincent Kompany is vandaag 40 jaar geworden. De trainer levert uitstekend werk bij Bayern ...

108
108
Real Madrid stelt weer teleur, Tottenham op degradatieplaats

In de Premier League, Ligue 1, Serie A, Eredivisie, Bundesliga en La Liga stonden er vanavond duels ...

57
57
Charleroi duwt Antwerp helemaal kopje onder

Als Royal Antwerp FC en Sporting Charleroi nog een beetje ambitie willen hebben in de Play-Offs, dan ...

133
133
Deschacht snoeihard: "Hij is te weinig voor Anderlecht"

Olivier Deschacht kende prachtige tijden bij RSC Anderlecht, toen de club de absolute nummer ...

196
196
Beerschot faalt en bezorgt KV Kortrijk promotie naar JPL

In de Challenger Pro League kan KV Kortrijk dit weekend de promotie vieren. Beerschot speelde ...

257
257
Bayern deelt Real tik uit: "160 miljoen? Geen sprake van"

Bayern München is op dit moment wellicht de beste ploeg van Europa. Vincent Kompany hoopt dat ...

103
103
Anderlecht beslist: één spits moet de club verlaten

RSC Anderlecht heeft een zeer onevenwichtige A-kern. Dat moet in de zomer anders. Paars-Wit gaat ...

591
591

Meer sportnieuws