Union maakt zich op voor nieuwe superdeal

294 stemmen
Union maakt zich op voor nieuwe superdeal

In het voorbije tussenseizoen ving Union SG de jackpot door de verkoop van Casper Nielsen aan Club Brugge (5,5 miljoen euro), terwijl Deniz Undav (7 miljoen euro) in de vorige wintermercatoal zijn handtekening zette bij Brighton & Hove Albion. Die mooie inkomsten werden verstandig geïnvesteerd door de Brusselse clubleiding, onder meer in de transfer van Victor Boniface. De Nigeriaanse spits is met 2 miljoen euro de duurste transfer ooit van Union, maar hij lijkt nu al elke eurocent dubbel en dik waard te zijn.


ENKEL HAALAND DOET BETER

Vorig seizoen vormden Deniz Undav en Dante Vanzeir het meest gevreesde spitsenduo van de Jupiler Pro League. Sinds het vertrek van Undav naar Brighton & Hove Albion bleef Vanzeir alleen achter in het Dudenpark en voorlopig slaat zijn motor nog niet aan. De snelle aanvaller speelde dit seizoen reeds elf wedstrijden voor Union SG, maar daarin kon hij nog maar twee keer scoren. Victor Boniface speelde zich dan wél weer in de kijker met drie goals in acht wedstrijden voor Union, en daarmee dikt hij zijn doelpuntentotaal in het huidige seizoen aan tot maar liefst elf doelpunten.



De Nigeriaan kwam in augustus over van het Noorse Bodo/Glimt, waar het seizoen al meer dan halfweg is. De maand juli was duidelijk erg vruchtbaar voor Victor Boniface, want in acht wedstrijden voor Bodo/Glimt scoorde hij maar liefst tien doelpunten. Daarmee komt zijn seizoenstotaal voorlopig uit op dertien treffers, een aantal dat in de grootste Europese competities enkel overtroffen wordt door Erling Haaland (Manchester City). Union heeft met Boniface duidelijk een nieuwe smaakmaker te pakken want de 21-jarige spits kan bovendien nog veel meer dan enkel goals scoren.

BETER DAN UNDAV?

Victor Boniface werd aangetrokken om de leemte te vullen die Deniz Undav achterliet, maar hij is geen één-op-één vervanger van de Duitser. Dat blijkt onder meer door het feit dat er momenteel nog geen sprake is van een nieuw aanvalsduo bij Union, maar wel van twee aparte spitsen. René Vandereycken is dan ook niet helemaal zeker dat er wel een nieuw koningskoppel in de maak is. “Boniface heeft niet hetzelfde profiel, niet hetzelfde balgevoel en niet dezelfde traptechniek als Undav”, stelde de ex-bondscoach in een analyse voor Het Nieuwsblad.

Maar Victor Boniface heeft op zijn beurt ook andere kwaliteiten te bieden dan Deniz Undav. De Nigeriaan is fysiek sterker en ook completer. Efficiënter voor doel, beter dribbelend, sneller en minder gefocust op randzaken, zoals het constant mekkeren bij de scheidsrechter. We zouden zelfs kunnen stellen dat de aanvalslinie van Union dit seizoen nóg beter is dan vorig jaar, met meer variatie en minder voorspelbaarheid. “Zijn stijl doet wat denken aan Romelu Lukaku. Sterke spits met snelheid”, schreef Het Laatste Nieuws over Boniface.



Victor Bonfice maakt zich ook steeds aanspeelbaar en kan uitstekend uit de voeten op de korte ruimte. Door zijn uitstekende positionering en beweging kan hij zich zelfs vrijspelen op een zakdoek groot. Anderzijds is hij ook dodelijk wanneer je hem ruimte geeft in de rug van de verdediging. “Die Boniface bekoort me echt”, zei Marc Degryse al eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. “Hij is echt goed: groot, beresterk, snel, goede voeten. Toch knap dat Union die vond. Een pluim in elk geval voor hun transferbeleid, die club wordt echt uitstekend gemanaged”, stelde Imke Courtois vast in De Zondag.

UNION RUIKT TOPDEAL

De media en analisten zijn dus laaiend enthousiast over Victor Boniface, maar ook bij Union SG spreekt men alleen maar positief over de recordtransfer. ““Hij is een cruciale pion in het spel dat we willen brengen: hij is een aanspeelpunt en kan voetballend verrassen”, oordeelde coach Karel Geraerts in Het Nieuwsblad. “Boniface is het profiel van de speler die deze groep nog nodig had”, zei middenvelder Senne Lynen in Het Laatste Nieuws. “Boniface is heel krachtig met en zonder bal, heeft een enorme versnelling, kan afwerken, is complementair met onze andere spitsen en past in onze speelwijze”, duidde sportief directeur Chris O’Loughlin in De Zondag.



Union SG scheurde dus zijn broek niet door Victor Boniface aan te trekken voor twee miljoen euro, het clubrecord van de Brusselaars. Op 21-jarige leeftijd heeft hij al heel wat hoogwaardige kwaliteiten, maar ook nog een ruime progressiemarge. Boniface maakte indruk in de Jupiler Pro League maar ook al in de Europa League, met één doelpunt en één assist tegen Union Berlin en Malmö FF. Zijn uitstekende start zal op de korte termijn ook zijn marktwaarde gevoelig doen toenemen, die momenteel nog wordt geschat op twee miljoen euro.

LEES OOK: ‘Bart Verhaeghe zet Club Brugge zwaar onder druk’

Wordt Boniface onhoudbaar voor Union?

Meest recent

De Mil met handen in het haar: "Serieus puzzelen"

AA Gent hoopt in de laatste wedstrijden van het seizoen nog een Europees ticket uit de brand te ...

3
3
'Straffe wending: Neuer keert terug bij Duitsland voor WK'

Dezer dagen druppelen er alsmaar meer WK-selecties binnen. Het is nog wachten tot 21 mei voor die ...

9
9
Standard en Genk houden spanning maximaal in Europe PO's

Met nog twee speeldagen te gaan blijft het razend spannend in de Europe Play-Offs. Zowel Standard ...

47
47
Trainersbom bij Antwerp? Oude bekende staat al klaar

Antwerp zit weer met de handen in het haar. De stoel van Joseph Oosting wankelt na een dramatische ...

159
159
‘Xabi Alonso vindt akkoord met Engelse grootmacht’

Chelsea kent een dramatisch seizoen. The Blues staan er bijzonder slecht voor in de Premier League ...

57
57
’Ter Stegen maakt stunttransfer naar Eredivisie’

Ajax is van plan flink uit te pakken op de transfermarkt, al zullen ze dan eerst moeten verkopen. Ze ...

42
42
Fink wil Anderlecht en Club Brugge de loef afsteken

Thorsten Fink is trainer van het Turkse Samsunspor. De voormalige coach van KRC Genk en STVV gaat ...

151
151
Smaakmaker verrast: "Ik wil bij STVV blijven"

Bij STVV hebben ze heel veel smaakmakers rondlopen in de spelerskern. Heel wat van hen genieten ...

50
50
Start Lukaku niet aan het WK? Dit denkt Vandenbempt

Rudi Garcia maakte zijn WK-selectie bekend. Daar zaten weinig verrassingen bij. Peter Vandenbempt ...

53
53
Salah gooit met statement Slot helemaal onder de bus

Liverpool verloor vrijdagavond kansloos met 4-2 tegen Aston Villa. Mo Salah kwam daags nadien met ...

99
99
Late goal zorgt voor feest bij Westerlo

In de Jupiler Pro League ontving Sporting Charleroi om 16u KVC Westerlo. Wie kon Standard en KRC ...

83
83
Weergaloze goal bezorgt Manchester City de FA Cup

Om 16u begon in Engeland de FA Cup-finale tussen Manchester City en Chelsea. Wie ging aan de haal ...

35
35
Kompany eindigt met stevige knaller, Blessin degradeert

In de Bundesliga stond namiddag de laatste speeldag op het programma. Alle matchen werden om 15u30 ...

54
54
'Anderlecht baalt: flop keert terug na teleurstelling'

RSC Anderlecht wil af van de overtollige spelers. De Brusselaars gaan echter moeite hebben om ...

322
322
Frank Raes over pensioenleven: "Dat kan ik me nog permitteren"

Jarenlang was hij een van de bekendste gezichten van de VRT sportredactie, vandaag geniet Frank Raes ...

54
54
KRC Genk maakt zich geen zorgen: twee toppers in de maak

Bij KRC Genk staat er heel veel druk op de ketel. De Limburgers moeten een Europees ticket ...

196
196
Boskamp vreest rampscenario voor Anderlecht

RSC Anderlecht verloor alweer een finale en dat doet altijd pijn. Al zou een bekerzege niet meteen ...

255
255
Titeldrama bij Celtic-Hearts, OHL Women kampioen

In Schotland stond er een historisch titelduel op het programma tussen Celtic en Hearts. In ...

66
66
Vandenbempt ziet één megaprobleem bij Rode Duivels

De Rode Duivels maken zich stilaan klaar voor het WK. Rudi Garcia maakte zijn 26-koppige WK-selectie ...

178
178
STVV wacht af: Vrancken maakt keuze snel bekend

STVV is zeker van de derde plaats in de Jupiler Pro League en na de bekerwinst van Union SG ook al ...

261
261
De Mil geeft toekomstplannen van AA Gent prijs

Bij AA Gent staan ze voor een belangrijke match op het veld van STVV. Daar moeten ze eigenlijk ...

196
196
OFFICIEEL: FC Barcelona kondigt vertrek Lewandowski aan

FC Barcelona heeft de titel binnen en kan rustig het seizoen afronden. De Spaanse topclub maakte ...

128
128
'Standard en Club Brugge starten transfergesprekken op'

Standard strijdt nog volop voor de eindzege in de Europe Play-Offs, maar is ondertussen ook al in de ...

389
389
Albert overschouwt WK-selectie: één grote afwezige

Sinds vrijdag is bekend welke 26 Rode Duivels komende zomer aangemoedigd zullen worden op het WK ...

256
256
Jamal Musiala openhartig: zo denkt hij écht over Kompany

De Champions League winnen bleek uiteindelijk te hoog gegrepen, toch is Vincent Kompany bezig aan ...

261
261

Meer sportnieuws