Union maakt zich op voor nieuwe superdeal

door
Union maakt zich op voor nieuwe superdeal

In het voorbije tussenseizoen ving Union SG de jackpot door de verkoop van Casper Nielsen aan Club Brugge (5,5 miljoen euro), terwijl Deniz Undav (7 miljoen euro) in de vorige wintermercatoal zijn handtekening zette bij Brighton & Hove Albion. Die mooie inkomsten werden verstandig geïnvesteerd door de Brusselse clubleiding, onder meer in de transfer van Victor Boniface. De Nigeriaanse spits is met 2 miljoen euro de duurste transfer ooit van Union, maar hij lijkt nu al elke eurocent dubbel en dik waard te zijn.


ENKEL HAALAND DOET BETER

Vorig seizoen vormden Deniz Undav en Dante Vanzeir het meest gevreesde spitsenduo van de Jupiler Pro League. Sinds het vertrek van Undav naar Brighton & Hove Albion bleef Vanzeir alleen achter in het Dudenpark en voorlopig slaat zijn motor nog niet aan. De snelle aanvaller speelde dit seizoen reeds elf wedstrijden voor Union SG, maar daarin kon hij nog maar twee keer scoren. Victor Boniface speelde zich dan wél weer in de kijker met drie goals in acht wedstrijden voor Union, en daarmee dikt hij zijn doelpuntentotaal in het huidige seizoen aan tot maar liefst elf doelpunten.



De Nigeriaan kwam in augustus over van het Noorse Bodo/Glimt, waar het seizoen al meer dan halfweg is. De maand juli was duidelijk erg vruchtbaar voor Victor Boniface, want in acht wedstrijden voor Bodo/Glimt scoorde hij maar liefst tien doelpunten. Daarmee komt zijn seizoenstotaal voorlopig uit op dertien treffers, een aantal dat in de grootste Europese competities enkel overtroffen wordt door Erling Haaland (Manchester City). Union heeft met Boniface duidelijk een nieuwe smaakmaker te pakken want de 21-jarige spits kan bovendien nog veel meer dan enkel goals scoren.

BETER DAN UNDAV?

Victor Boniface werd aangetrokken om de leemte te vullen die Deniz Undav achterliet, maar hij is geen één-op-één vervanger van de Duitser. Dat blijkt onder meer door het feit dat er momenteel nog geen sprake is van een nieuw aanvalsduo bij Union, maar wel van twee aparte spitsen. René Vandereycken is dan ook niet helemaal zeker dat er wel een nieuw koningskoppel in de maak is. “Boniface heeft niet hetzelfde profiel, niet hetzelfde balgevoel en niet dezelfde traptechniek als Undav”, stelde de ex-bondscoach in een analyse voor Het Nieuwsblad.

Maar Victor Boniface heeft op zijn beurt ook andere kwaliteiten te bieden dan Deniz Undav. De Nigeriaan is fysiek sterker en ook completer. Efficiënter voor doel, beter dribbelend, sneller en minder gefocust op randzaken, zoals het constant mekkeren bij de scheidsrechter. We zouden zelfs kunnen stellen dat de aanvalslinie van Union dit seizoen nóg beter is dan vorig jaar, met meer variatie en minder voorspelbaarheid. “Zijn stijl doet wat denken aan Romelu Lukaku. Sterke spits met snelheid”, schreef Het Laatste Nieuws over Boniface.



Victor Bonfice maakt zich ook steeds aanspeelbaar en kan uitstekend uit de voeten op de korte ruimte. Door zijn uitstekende positionering en beweging kan hij zich zelfs vrijspelen op een zakdoek groot. Anderzijds is hij ook dodelijk wanneer je hem ruimte geeft in de rug van de verdediging. “Die Boniface bekoort me echt”, zei Marc Degryse al eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. “Hij is echt goed: groot, beresterk, snel, goede voeten. Toch knap dat Union die vond. Een pluim in elk geval voor hun transferbeleid, die club wordt echt uitstekend gemanaged”, stelde Imke Courtois vast in De Zondag.

UNION RUIKT TOPDEAL

De media en analisten zijn dus laaiend enthousiast over Victor Boniface, maar ook bij Union SG spreekt men alleen maar positief over de recordtransfer. ““Hij is een cruciale pion in het spel dat we willen brengen: hij is een aanspeelpunt en kan voetballend verrassen”, oordeelde coach Karel Geraerts in Het Nieuwsblad. “Boniface is het profiel van de speler die deze groep nog nodig had”, zei middenvelder Senne Lynen in Het Laatste Nieuws. “Boniface is heel krachtig met en zonder bal, heeft een enorme versnelling, kan afwerken, is complementair met onze andere spitsen en past in onze speelwijze”, duidde sportief directeur Chris O’Loughlin in De Zondag.



Union SG scheurde dus zijn broek niet door Victor Boniface aan te trekken voor twee miljoen euro, het clubrecord van de Brusselaars. Op 21-jarige leeftijd heeft hij al heel wat hoogwaardige kwaliteiten, maar ook nog een ruime progressiemarge. Boniface maakte indruk in de Jupiler Pro League maar ook al in de Europa League, met één doelpunt en één assist tegen Union Berlin en Malmö FF. Zijn uitstekende start zal op de korte termijn ook zijn marktwaarde gevoelig doen toenemen, die momenteel nog wordt geschat op twee miljoen euro.

LEES OOK: Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Wordt Boniface onhoudbaar voor Union?

Meest recent

El Ouahdi geeft dé reden voor heftige strijd met Degreef

KRC Genk heeft zondagmiddag indruk gemaakt met een sterke prestatie én overwinning tegen RSC ...

12
12
'Club Brugge is het spuugzat: zijn koffers staan klaar'

De wintermercato is dicht, maar bij Club Brugge blijft één dossier aanslepen: dat van ...

662
662
Statement Bayern na blunder Neuer, Haaland kilt Liverpool

Bayern München heeft met een statement komaf gemaakt met de dreigende 'crisis' na de recente 1 ...

26
26
Club veegt Standard van de mat: "Geef Mignolet dekentje"

In de Jupiler Pro League was het zondagavond uitkijken naar de partij tussen Club Brugge KV en ...

78
78
CPL: imposant Beveren heeft titel binnen handbereik

SK Beveren blijft bezig aan een uitmuntend seizoen in de Challenger Pro League. Na 22 speeldagen ...

87
87
Anderlecht niet te spreken over cruciale fase: "Onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht is een zoveelste teleurstelling rijker. Zondagmiddag verloor de recordkampioen ook op ...

180
180
Club-Standard: Leko ziet belangrijk duo in extremis afhaken

In de Jupiler Pro League staat zondagavond opnieuw een klassieker op het programma. Zo krijgt Club ...

65
65
Leider Union zwoegt, zweet én wint van stug La Louvière

Union SG heeft zondagavond zijn voorsprong aan de kop van het Jupiler Pro League-klassement met ...

48
48
'Trainerszoektocht Anderlecht: buitenlander plots topkandidaat'

Dat de nood aan een nieuwe hoofdtrainer bijzonder groot is bij RSC Anderlecht, bleek zondagmiddag ...

443
443
Vazquez wéér doeltreffend, nieuwe uitschuiver Ajax

Terwijl RSC Anderlecht maar blijft aanmodderen, toen één van de spelers die in januari ...

97
97
Volgend bommetje bij Anderlecht: ook Still naar uitgang?

De sportieve leiding van RSC Anderlecht is momenteel druk in de weer met de zoektocht naar een ...

320
320
Anderlecht-fans koken: Genk bevoordeeld door VAR?

RSC Anderlecht raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. Na een offensieve ...

524
524
Standard slikt last-minute optater voor clash op Club

Standard boekte afgelopen weekend een broodnodige zege tegen RSC Anderlecht. Zondag op het veld van ...

305
305
Anderlecht-drama deint uit: sterk Genk boekt gouden zege

De sportieve crisis bij RSC Anderlecht blijft maar verder escaleren. Zondagmiddag ging Paars-Wit ook ...

353
353
Club-Atlético: scherpe voorwaarde voor Brugse stunt

Club Brugge plaatste zich tijdens de slotspeeldag van de League Phase op indrukwekkende wijze voor ...

365
365
Cercle Brugge dolgelukkig: "Een natte droom"

Cercle Brugge zorgde voor een zeer sterke prestatie op het veld van Sporting Charleroi. Ze wonnen er ...

67
67
Anderlecht ziet af in Genk: "Wie haalt zo'n speler?"

Om 13u30 stond in de Cegeka Arena met KRC Genk - RSC Anderlecht een topduel op het programma. Een ...

436
436
Zorgen om Romelu Lukaku? Antonio Conte geeft update

Napoli won gisterenavond met 2-3 op het veld van Genoa. Een belangrijke zege voor de Napolitanen. ...

75
75
AA Gent en OHL geven update na zeer zware botsing

AA Gent verloor gisterenavond verrassend met 1-3 in eigen huis van OH Leuven. Tijdens de match ...

73
73
Tah doet stevig boekje open over Kompany

Jonathan Tah werkt sinds 2025 samen met Vincent Kompany. De centrale verdediger sprak bij ESPN over ...

90
90
"Anderlecht vertelde mij dat ik de club diende te verlaten"

RSC Anderlecht nam in januari afscheid van een aantal overbodige spelers én ze verkochten ...

255
255
Still gooit ploeg compleet door elkaar bij Anderlecht

RSC Anderlecht en KRC Genk spelen om 13u30 tegen elkaar in de Cegeka Arena. Beide ploegen kunnen een ...

253
253
'Antwerp hakt knoop door over toekomst Praet'

Dennis Praet kwam anderhalf jaar geleden met grote verwachtingen naar Royal Antwerp FC. Tot op heden ...

456
456
TRANSFERUURTJE: Club versus Barça, 'njet' van Kompany

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

92
92
Hoe Anderlecht de verkeerde les leerde van Union SG

RSC Anderlecht zal komende zomer de fouten van de afgelopen transferperiodes moeten aanpakken. Union ...

193
193

Meer sportnieuws