Union maakt zich op voor nieuwe superdeal

door
Union maakt zich op voor nieuwe superdeal

In het voorbije tussenseizoen ving Union SG de jackpot door de verkoop van Casper Nielsen aan Club Brugge (5,5 miljoen euro), terwijl Deniz Undav (7 miljoen euro) in de vorige wintermercatoal zijn handtekening zette bij Brighton & Hove Albion. Die mooie inkomsten werden verstandig geïnvesteerd door de Brusselse clubleiding, onder meer in de transfer van Victor Boniface. De Nigeriaanse spits is met 2 miljoen euro de duurste transfer ooit van Union, maar hij lijkt nu al elke eurocent dubbel en dik waard te zijn.


ENKEL HAALAND DOET BETER

Vorig seizoen vormden Deniz Undav en Dante Vanzeir het meest gevreesde spitsenduo van de Jupiler Pro League. Sinds het vertrek van Undav naar Brighton & Hove Albion bleef Vanzeir alleen achter in het Dudenpark en voorlopig slaat zijn motor nog niet aan. De snelle aanvaller speelde dit seizoen reeds elf wedstrijden voor Union SG, maar daarin kon hij nog maar twee keer scoren. Victor Boniface speelde zich dan wél weer in de kijker met drie goals in acht wedstrijden voor Union, en daarmee dikt hij zijn doelpuntentotaal in het huidige seizoen aan tot maar liefst elf doelpunten.



De Nigeriaan kwam in augustus over van het Noorse Bodo/Glimt, waar het seizoen al meer dan halfweg is. De maand juli was duidelijk erg vruchtbaar voor Victor Boniface, want in acht wedstrijden voor Bodo/Glimt scoorde hij maar liefst tien doelpunten. Daarmee komt zijn seizoenstotaal voorlopig uit op dertien treffers, een aantal dat in de grootste Europese competities enkel overtroffen wordt door Erling Haaland (Manchester City). Union heeft met Boniface duidelijk een nieuwe smaakmaker te pakken want de 21-jarige spits kan bovendien nog veel meer dan enkel goals scoren.

BETER DAN UNDAV?

Victor Boniface werd aangetrokken om de leemte te vullen die Deniz Undav achterliet, maar hij is geen één-op-één vervanger van de Duitser. Dat blijkt onder meer door het feit dat er momenteel nog geen sprake is van een nieuw aanvalsduo bij Union, maar wel van twee aparte spitsen. René Vandereycken is dan ook niet helemaal zeker dat er wel een nieuw koningskoppel in de maak is. “Boniface heeft niet hetzelfde profiel, niet hetzelfde balgevoel en niet dezelfde traptechniek als Undav”, stelde de ex-bondscoach in een analyse voor Het Nieuwsblad.

Maar Victor Boniface heeft op zijn beurt ook andere kwaliteiten te bieden dan Deniz Undav. De Nigeriaan is fysiek sterker en ook completer. Efficiënter voor doel, beter dribbelend, sneller en minder gefocust op randzaken, zoals het constant mekkeren bij de scheidsrechter. We zouden zelfs kunnen stellen dat de aanvalslinie van Union dit seizoen nóg beter is dan vorig jaar, met meer variatie en minder voorspelbaarheid. “Zijn stijl doet wat denken aan Romelu Lukaku. Sterke spits met snelheid”, schreef Het Laatste Nieuws over Boniface.



Victor Bonfice maakt zich ook steeds aanspeelbaar en kan uitstekend uit de voeten op de korte ruimte. Door zijn uitstekende positionering en beweging kan hij zich zelfs vrijspelen op een zakdoek groot. Anderzijds is hij ook dodelijk wanneer je hem ruimte geeft in de rug van de verdediging. “Die Boniface bekoort me echt”, zei Marc Degryse al eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. “Hij is echt goed: groot, beresterk, snel, goede voeten. Toch knap dat Union die vond. Een pluim in elk geval voor hun transferbeleid, die club wordt echt uitstekend gemanaged”, stelde Imke Courtois vast in De Zondag.

UNION RUIKT TOPDEAL

De media en analisten zijn dus laaiend enthousiast over Victor Boniface, maar ook bij Union SG spreekt men alleen maar positief over de recordtransfer. ““Hij is een cruciale pion in het spel dat we willen brengen: hij is een aanspeelpunt en kan voetballend verrassen”, oordeelde coach Karel Geraerts in Het Nieuwsblad. “Boniface is het profiel van de speler die deze groep nog nodig had”, zei middenvelder Senne Lynen in Het Laatste Nieuws. “Boniface is heel krachtig met en zonder bal, heeft een enorme versnelling, kan afwerken, is complementair met onze andere spitsen en past in onze speelwijze”, duidde sportief directeur Chris O’Loughlin in De Zondag.



Union SG scheurde dus zijn broek niet door Victor Boniface aan te trekken voor twee miljoen euro, het clubrecord van de Brusselaars. Op 21-jarige leeftijd heeft hij al heel wat hoogwaardige kwaliteiten, maar ook nog een ruime progressiemarge. Boniface maakte indruk in de Jupiler Pro League maar ook al in de Europa League, met één doelpunt en één assist tegen Union Berlin en Malmö FF. Zijn uitstekende start zal op de korte termijn ook zijn marktwaarde gevoelig doen toenemen, die momenteel nog wordt geschat op twee miljoen euro.

LEES OOK: Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Wordt Boniface onhoudbaar voor Union?

Meest recent

Club-ster valt zwáár door de mand: kranten geven 3 op 10

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

61
61
Extra drama voor Club: titularis afgevoerd op brancard

In de Champions League heeft Club Brugge woensdagavond een flinke opdoffer geslikt. Na een pover ...

117
117
UCL: Arsenal klopt Bayern, afgang Liverpool, CDK en Mbappé heersen

Het Bayern München van coach Vincent Kompany heeft zijn eerste nederlaag van het seizoen ...

48
48
Trieste aftocht: Sporting geeft zwak Club pak voor de broek

Club Brugge zal tijdens de drie resterende speeldagen nog vol aan de bak moeten om de League Phase ...

93
93
Domper op bloedvorm: misnoegde Trossard sjokt van veld

Leandro Trossard is de laatste weken uitstekend in vorm bij Arsenal FC. Woensdagavond startte de ...

32
32
Club krijgt klappen in Lissabon: "Hij is dé zwakke schakel"

In de Champions League dreigt Club Brugge een flinke kater te gaan oplopen. Op het veld van Sporting ...

267
267
Club Brugge van hemel naar hel: VAR kwelduivel van dienst

In de Champions League neemt Club Brugge het woensdagavond op tegen Sporting CP. Even leek er een ...

188
188
Oorlogsverklaring aan DAZN: Pro League dropt fors statement

Het Belgische clubvoetbal rekent momenteel af met een heuse crisis. Rechtenhouder DAZN heeft het ...

254
254
Union verbluft Europa: "Heksenketel ongemakkelijk stil"

Union SG heeft dinsdagavond voor een zoveelste hoogtepunt gezorgd. In de Champions League gingen de ...

265
265
Uitslagen UCL: Pocognoli vloekt ondanks monumentale blunder

Het AS Monaco van coach Sébastien Pocognoli heeft woensdag twee dure punten verspeeld in de ...

34
34
Loting WK '26: Duivels moeten deze 'Poule des Doods' vrezen

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

173
173
Sporting-Club Brugge: grote favoriet nu al bekend

In de Champions League kruist Club Brugge woensdagavond de degens met Sporting CP. Een jaartje ...

343
343
Eén verrassing in basiself Club, Sporting met 3 nieuwe namen

Om 21u staat Club Brugge voor zijn vijfde opdracht in de Champions League. Het hoopt verder te gaan ...

155
155
'Anderlecht moet bliksemsnel toeslaan voor toptalent'

Het wordt uitkijken wat Anderlecht tijdens de wintermercato zal doen. Sportief directeur Olivier ...

218
218
Fink spreekt klare taal over Europese ambities

Donderdag mag KRC Genk weer aan de bak in de Europa League. Daarin krijgt het voor zijn vijfde ...

58
58
Benteke krijgt slecht nieuws: transfer in de maak?

Het was bij de Rode Duivels de voorbije maanden zoeken in de spits, maar aan Christian Benteke werd ...

68
68
Goots stelt zich grote vragen bij aanpak Antwerp

Antwerp wacht zondag een aartsmoeilijke uitwedstrijd tegen Club Brugge. De Great Old zal die ...

162
162
Pro League stapt naar rechtbank in DAZN-conflict

Er heerste de voorbije maanden al grote onzekerheid over de toekomst van het televisiecontract voor ...

155
155
DAZN-bom: één fatale clausule verplettert Belgisch voetbal

Eén zinnetje in de tender, zogezegd om de fan te beschermen, dreigt nu het hele Belgische ...

420
420
'Strijd om David helemaal los: 3 Engelse clubs all-in'

Vorig seizoen ontpopte Promise David zich tot dé revelatie bij Union. In deze jaargang heeft ...

71
71
'Renard-aankoop in lastig parket bij Anderlecht'

Olivier Renard is intussen zowat een jaar aan de slag als sportief directeur bij Anderlecht. Zijn ...

153
153
Union prijkt dankzij transfers in zeer straf lijstje

Union blijft maar indruk maken. Dinsdagavond zorgde het voor een nieuwe stunt in de Champions League ...

47
47
Mourinho vol lof: Belg verrast hem compleet

Benfica won dinsdagavond met 0-2 op het veld van Ajax. Bij de Amsterdammers kwamen drie Belgen in ...

132
132
Wijnants verrast: ‘Deze JPL-outsider haalt gewoon de top zes

Topclubs als KRC Genk, Standard, Royal Antwerp FC en AA Gent stellen tot op heden toch teleur in de ...

174
174
KRC Genk slijpt de messen: derde stunt op komst?

KRC Genk neemt het donderdag op tegen FC Basel in de Europa League. De Limburgers kunnen mits een ...

299
299

Meer sportnieuws