Union maakt zich op voor nieuwe superdeal

door
Union maakt zich op voor nieuwe superdeal

In het voorbije tussenseizoen ving Union SG de jackpot door de verkoop van Casper Nielsen aan Club Brugge (5,5 miljoen euro), terwijl Deniz Undav (7 miljoen euro) in de vorige wintermercatoal zijn handtekening zette bij Brighton & Hove Albion. Die mooie inkomsten werden verstandig geïnvesteerd door de Brusselse clubleiding, onder meer in de transfer van Victor Boniface. De Nigeriaanse spits is met 2 miljoen euro de duurste transfer ooit van Union, maar hij lijkt nu al elke eurocent dubbel en dik waard te zijn.


ENKEL HAALAND DOET BETER

Vorig seizoen vormden Deniz Undav en Dante Vanzeir het meest gevreesde spitsenduo van de Jupiler Pro League. Sinds het vertrek van Undav naar Brighton & Hove Albion bleef Vanzeir alleen achter in het Dudenpark en voorlopig slaat zijn motor nog niet aan. De snelle aanvaller speelde dit seizoen reeds elf wedstrijden voor Union SG, maar daarin kon hij nog maar twee keer scoren. Victor Boniface speelde zich dan wél weer in de kijker met drie goals in acht wedstrijden voor Union, en daarmee dikt hij zijn doelpuntentotaal in het huidige seizoen aan tot maar liefst elf doelpunten.



De Nigeriaan kwam in augustus over van het Noorse Bodo/Glimt, waar het seizoen al meer dan halfweg is. De maand juli was duidelijk erg vruchtbaar voor Victor Boniface, want in acht wedstrijden voor Bodo/Glimt scoorde hij maar liefst tien doelpunten. Daarmee komt zijn seizoenstotaal voorlopig uit op dertien treffers, een aantal dat in de grootste Europese competities enkel overtroffen wordt door Erling Haaland (Manchester City). Union heeft met Boniface duidelijk een nieuwe smaakmaker te pakken want de 21-jarige spits kan bovendien nog veel meer dan enkel goals scoren.

BETER DAN UNDAV?

Victor Boniface werd aangetrokken om de leemte te vullen die Deniz Undav achterliet, maar hij is geen één-op-één vervanger van de Duitser. Dat blijkt onder meer door het feit dat er momenteel nog geen sprake is van een nieuw aanvalsduo bij Union, maar wel van twee aparte spitsen. René Vandereycken is dan ook niet helemaal zeker dat er wel een nieuw koningskoppel in de maak is. “Boniface heeft niet hetzelfde profiel, niet hetzelfde balgevoel en niet dezelfde traptechniek als Undav”, stelde de ex-bondscoach in een analyse voor Het Nieuwsblad.

Maar Victor Boniface heeft op zijn beurt ook andere kwaliteiten te bieden dan Deniz Undav. De Nigeriaan is fysiek sterker en ook completer. Efficiënter voor doel, beter dribbelend, sneller en minder gefocust op randzaken, zoals het constant mekkeren bij de scheidsrechter. We zouden zelfs kunnen stellen dat de aanvalslinie van Union dit seizoen nóg beter is dan vorig jaar, met meer variatie en minder voorspelbaarheid. “Zijn stijl doet wat denken aan Romelu Lukaku. Sterke spits met snelheid”, schreef Het Laatste Nieuws over Boniface.



Victor Bonfice maakt zich ook steeds aanspeelbaar en kan uitstekend uit de voeten op de korte ruimte. Door zijn uitstekende positionering en beweging kan hij zich zelfs vrijspelen op een zakdoek groot. Anderzijds is hij ook dodelijk wanneer je hem ruimte geeft in de rug van de verdediging. “Die Boniface bekoort me echt”, zei Marc Degryse al eerder dit seizoen in Het Laatste Nieuws. “Hij is echt goed: groot, beresterk, snel, goede voeten. Toch knap dat Union die vond. Een pluim in elk geval voor hun transferbeleid, die club wordt echt uitstekend gemanaged”, stelde Imke Courtois vast in De Zondag.

UNION RUIKT TOPDEAL

De media en analisten zijn dus laaiend enthousiast over Victor Boniface, maar ook bij Union SG spreekt men alleen maar positief over de recordtransfer. ““Hij is een cruciale pion in het spel dat we willen brengen: hij is een aanspeelpunt en kan voetballend verrassen”, oordeelde coach Karel Geraerts in Het Nieuwsblad. “Boniface is het profiel van de speler die deze groep nog nodig had”, zei middenvelder Senne Lynen in Het Laatste Nieuws. “Boniface is heel krachtig met en zonder bal, heeft een enorme versnelling, kan afwerken, is complementair met onze andere spitsen en past in onze speelwijze”, duidde sportief directeur Chris O’Loughlin in De Zondag.



Union SG scheurde dus zijn broek niet door Victor Boniface aan te trekken voor twee miljoen euro, het clubrecord van de Brusselaars. Op 21-jarige leeftijd heeft hij al heel wat hoogwaardige kwaliteiten, maar ook nog een ruime progressiemarge. Boniface maakte indruk in de Jupiler Pro League maar ook al in de Europa League, met één doelpunt en één assist tegen Union Berlin en Malmö FF. Zijn uitstekende start zal op de korte termijn ook zijn marktwaarde gevoelig doen toenemen, die momenteel nog wordt geschat op twee miljoen euro.

LEES OOK: Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Wordt Boniface onhoudbaar voor Union?

Meest recent

De Sart over interesse JPL-clubs: "Zij informeerden"

Anno 2026 kan je als degelijke voetballer ook enorm veel geld verdienen. Zo spelen er heel wat ...

23
23
De Mil legt twee grote pijnpunten van AA Gent op tafel

Bij AA Gent is het van moeten. De Buffalo’s moeten winnen van KV Mechelen, anders lijkt de top ...

18
18
Hubert verrast bij Union SG: "Hij kan weer spelen"

Union SG heeft opvallend genoeg meer blessures nadat het programma lichter werd door de Champions ...

37
37
Zulte Waregem haalt slag thuis: contract tot 2029

Zulte Waregem is een zeer leuke ploeg om te volgen. Leuk voetbal en ook jonge talenten die er zich ...

26
26
Taravel krijgt het zwaar te verduren na gruwelijke blunder

Jérémy Taravel kreeg Anderlecht weer op de rails, maar nu dreigt het helemaal mis te ...

117
117
'Club Brugge grijpt naast absolute droomtransfer'

Club Brugge hoopte in januari zwaar toe te slaan op de transfermarkt, maar dat lukte niet echt. De ...

246
246
Ruben Van Gucht zet kijkend Vlaanderen in vuur en vlam

Als een ware magneet trok Ruben Van Gucht deze week andermaal alle aandacht naar zich. Een ruzie met ...

27
27
Vrancken geeft toe: "Ze deden een contractvoorstel"

STVV is aan een historisch seizoen bezig in de Jupiler Pro League. De Truienaars hopen dit weekend ...

140
140
Kompany zet boel op scherp bij Bayern München

Vincent Kompany en Bayern München nemen het vanavond op tegen Borussia Mönchengladbach. De ...

28
28
Taravel: het kleine detail dat zijn job bij Anderlecht bedreigt

De topper tegen Club Brugge wordt misschien wel het eindexamen voor Jérémy Taravel, al ...

60
60
'Hayen hakt knopen door: Heynen out, Karetsas in?'

Een van de vele fraaie affiches die komend weekend op het programma staan is Union versus KRC Genk. ...

83
83
'Kassa rinkelt bij AA Gent: goudhaantje grof wild'

Om de gaten in de boekhouding te vullen rekent KAA Gent, net als het leeuwendeel van de ...

87
87
'Antwerp schrikt: RSCA-comeback Kindermans krijgt vorm'

Nu het zeker lijkt van de top zes is de rust weergekeerd bij RSC Anderlecht, maar achter de schermen ...

459
459
'Vermant vs. Tresoldi: eerste spits Club Brugge bekend'

De zenuwen staan reeds strakgespannen in Jan Breydel, waar Club Brugge zondag aartsrivaal RSC ...

231
231
Alderweireld doet iedereen schrikken: "Ben er klaar mee"

Toby Alderweireld heeft op sociale media even voor verwarring gezorgd met een speciale foto. De ...

172
172
De Mil met handen in het haar: blessuregolf bij AA Gent

AA Gent heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KRC Genk, want zondag wacht er met ...

148
148
Anderlecht slikt bittere pil: aanvaller onder het mes

RSC Anderlecht gaat zondag op bezoek bij Club Brugge, waar Jérémy Taravel een ...

319
319
Chaos bij Sonck: Timtation belt hem live op radio

Wesley Sonck is wel het één en ander gewoon. De voormalig profvoetballer is al geruime ...

43
43
Rik De Mil duidt groot struikelblok KAA Gent aan

KAA Gent doet nog volop mee voor een plek in de top 6, maar komende speeldag wacht landskampioen en ...

90
90
Leko verrast over titelkansen Anderlecht: lof voor Taravel

Komende speeldag staat de topper tussen Club Brugge en RSC Anderlecht op het programma, een duel dat ...

246
246
Loïs Openda breekt het internet met erg bizarre foto

Loïs Openda speelt dit seizoen op huurbasis bij Juventus, maar de Rode Duivel kan vooralsnog ...

36
36
Nazigroet bij Real Madrid: UEFA grijpt drastisch in

Real Madrid was onlangs nog in een racismerel verwikkeld met Benfica en nieuwe controverse duikt ...

92
92
Gillet velt oordeel: mag Taravel blijven bij Anderlecht?

Jeremy Taravel werd aangesteld als interim-trainer na de exodus bij RSC Anderlecht. Besnik Hasi werd ...

145
145
Cornelis geeft uileg voor hetze na Charleroi-Club

Er was vorig weekend heel wat commotie na de partij tussen Charleroi en Club Brugge. Bij de Carolo's ...

223
223
Pocognoli lanceert nieuwe Belg: "Dit is slechts het begin"

AS Monaco is dezer dagen een zeer interessante club om in de gaten te houden voor de Belgische ...

86
86

Meer sportnieuws