Haaland vs. Lewandowski in cijfers: 'Hij is nóg efficiënter'

door
Haaland vs. Lewandowski in cijfers: 'Hij is nóg efficiënter'

De Duitse Bundesliga zag deze zomer twee absolute topspitsen vertrekken. Erling Haaland verhuisde van Borussia Dortmund naar Manchester City en Robert Lewandowski trok van Bayern München richting FC Barcelona. Zij waren in de voorbije jaren twee van de meest gevreesde spitsen ter wereld, maar het viel nog af te wachten hoe Haaland en Lewandowski zouden gedijen in hun nieuwe habitat. Uitzonderlijk goed, zo blijkt. Beide topspitsen leggen fenomenale statistieken voor, waarin Haaland wel nog iets indrukwekkender presteert dan Lewandowski.


TWEE DOELPUNTENMACHINES

Erling Haaland scoorde ondertussen al 14 doelpunten in 10 officiële wedstrijden voor Manchester City. Robert Lewandowski lukte dan weer 11 treffers in zijn eerste 9 officiële wedstrijden voor FC Barcelona. Met deze cijfers zijn de Noor en de Pool vandaag de twee vlotst scorende spelers op het Europees grondgebied. Hun start van het nieuwe seizoen is zelfs zo indrukwekkend dat het nu al een onderlinge strijd belooft te worden tussen Haaland en Lewandowski om de Gouden Schoen te winnen, de prijs die wordt toegekend aan de speler die in Europa het meeste doelpunten scoort.



ROBERT LEWANDOWSKI

In de voorbije zomermercato was er veel te doen rond de transfer van Robert Lewandowski naar FC Barcelona, want de Catalanen omzeilden daarbij de financiële reglementen van LaLiga op een hoogst creatieve maar vooral kunstmatige manier. Barça kreeg bijvoorbeeld heel wat kritiek te slikken omdat de club 45 miljoen euro betaalde voor Lewandowski, maar gelet op zijn prestaties op het veld is elke uitgegeven euro voor de Pool uiteindelijk een uitstekende investering gebleken.

“Hij is één van de beste spitsen ter wereld en niet enkel door zijn goals”, vertelde clubicoon en ex-aanvoerder Carles Puyol dit seizoen aan Mundo Deportivo. “Ik hoop dat hij de Gouden Bal wint. Dat verdient hij ook voor al die goede seizoenen die hij gedraaid heeft. Als hij die prijs kan winnen in het shirt van Barcelona, zou dat ook een mooi signaal zijn. Benzema en Lewandowski zijn momenteel de beste spitsen van wereld”, aldus Puyol aan de Spaanse krant.



En ook Xavi Hernandez overstelpt Robert Lewandowski met heel wat lof en positieve woorden. De coach is uiteraard dolgelukkig dat FC Barcelona dit seizoen over zo’n spits van absolute wereldklasse kan beschikken. Hij zou Lewandowski zelfs niet voor Erling Haaland willen ruilen. “Ik zou Lewandowski voor niemand ter wereld willen ruilen”, klonk het op een persconferentie. “Wat hij doet is buitengewoon. Hij heeft alles al gewonnen, maar blijft bijzonder nederig en dat werkt aanstekelijk.”

Robert Lewandowski scoort dit seizoen over alle competities heen maar liefst 1,45 doelpunt per 90 minuten. Hij acteert ook bovengemiddeld op het gebied van de efficiëntie voor het doel: de 34-jarige Pool zet 29% van zijn kansen om in een doelpunt. Daarmee presteert hij opmerkelijk beter dan vorig seizoen, toen hij bij Bayern München 1,06 doelpunt per match scoorde en 27% van zijn kansen omzette tot een doelpunt. Uiteraard zullen de huidige cijfers van Lewandowski straks afnemen naarmate het seizoen vordert en de wedstrijden zich razendsnel zullen opvolgen.

HAALAND

De transfer van Erling Haaland deze zomer kostte Manchester City 60 miljoen euro en ook zijn deal blijkt al snel een schot in de roos te zijn. Kevin De Bruyne speelde in de voorbije jaren in het Etihad Stadium samen met topspits Sergio Aguero, en hij zet Haaland nu al op datzelfde niveau. “Uiteindelijk is hij een sensatie op dit moment”, zei de Rode Duivel onlangs bij RTL 7. “Hij staat op de goede plekken om te scoren.” En scoren doet Haaland dus met overvloed, getuige zijn 14 doelpunten in 10 officiële wedstrijden voor Man City.

Ook de analisten over Het Kanaal zijn erg opgezet met de verschroeiende en imponerende start van Erling Haaland. “Alle teams zakken diep in tegen City, maar zelfs dan kan hij het verschil maken”, stelde Garry Neville bij Sky Sports. “En als er na de openingsgoal eenmaal ruimte komt, dan is Haaland verwoestend. Hij is te snel, te sterk en te efficiënt voor verdedigers. Oneerlijke concurrentie gewoon”, aldus de ex-verdediger en clubicoon van stadsrivaal Manchester United.



Erling Haaland was de voorbije jaren al een ware doelpuntenmachine bij Borussia Dortmund, maar de Noorse spits krikt zijn torinstinct dit seizoen nog enkele niveautjes hoger bij Manchester City. Hij scoort gemiddeld - en over alle competities heen - 1,44 doelpunt per 90 minuten, terwijl dat gemiddelde bij Dortmund vorig seizoen op 1,03 lag. Maar Haaland presteert voornamelijk erg uitzonderlijk op het gebied van efficiëntie. Hij zet immers 38% van zijn kansen om in een doelpunt.

HAALAND EFFICIËNTER DAN LEWANDOWSKI

De cijfers die Robert Lewandowski en Erling Haaland dit seizoen neerzetten zijn van een ongezien niveau. Beide spitsen vinden blindelings de weg naar het doel en ze zijn momenteel met voorsprong de vlotst scorende spelers op het Europees grondgebied. Lewandowski en Haaland overtreffen zelfs elk hun eigen gemiddelden en ratio’s van het vorige seizoen, die toen ook al hoogst impressief waren. Beide spitsen scoren op gemiddelde basis quasi evenveel doelpunten per 90 minuten, maar Haaland blijkt dit seizoen toch nog veel efficiënter te zijn in de box in vergelijking met Lewandowski.
Erling Haaland (seizoen 2022-2023): 1,44 goal per 90 minuten en 38% efficiëntie.
Robert Lewandowski (seizoen 2022-2023): 1,45 goal per 90 minuten en 29% efficiëntie.

LEES OOK: 'Real Madrid plant Haaland-bom: op één voorwaarde'

Wie scoort dit seizoen het meeste goals?

Meest recent

Verrassende keepersoptie Club: géén Mignolet in doel?

Club Brugge wil zondagmiddag tegen Antwerp FC zijn Europese kater doorspoelen. Maar dan zal coach ...

114
114
Karetsas gaat Europa rond: "Mooiste van mijn carrière"

Terwijl de prestaties in eigen land tot dusver ondermaats waren, mag de Europese campagne van KRC ...

42
42
UEL/UECL: Penders ontloopt drama, Moreira en Vertessen vallen op

In de Europa en Conference League hebben enkele Belgen van zich laten spreken. Diego Moreira tekende ...

23
23
Genk ruikt volgende ronde: cruciale zege na parel Karetsas

In de Europa League heeft KRC Genk donderdagavond een cruciale overwinning op eigen veld geboekt. Na ...

96
96
'Tragedie voor JPL: grote schuldigen in DAZN-affaire bekend'

De soap rond de mediarechten in het Belgische voetbal heeft een voorlopige climax bereikt. ...

269
269
"Irritant" - Club Brugge-steunpilaar keihard aangepakt

Club Brugge heeft woensdagavond een flinke tik te verwerken gekregen in de Champions League. Op het ...

155
155
Antwerp in de penarie: "Iedereen in het voetbal wist het"

Slechts enkele dagen na het ontslag van Stef Wils, heeft Antwerp FC zijn nieuwe trainer beet. Zo ...

325
325
Ook politiek bindt strijd aan met DAZN: "Schandalig!"

Het Belgische voetbal davert sinds enkele dagen op zijn grondvesten. Rechtenhouder DAZN besloot ...

158
158
Union of Club? 'Slechts één Belgische ploeg door in UCL'

De League Phase van de Champions League is inmiddels alweer vijf speeldagen ver. De twee Belgische ...

205
205
UEL/UECL: Tielemans en Meunier goud waard, pijnlijke avond Feyenoord

In de Europa en Conference League hebben de vroege wedstrijden wisselend succes opgeleverd voor de ...

36
36
Grote rentree in basiself, Fink slachtoffert titularis

In de Europa League staat KRC Genk donderdagavond voor een belangrijke wedstrijd. Op eigen veld ...

47
47
'Aaanwinst schopt stennis: vroegtijdige Anderlecht-exit nabij'

Olivier Renard haalde als sportief directeur van RSC Anderlecht inmiddels een behoorlijke lijst aan ...

621
621
'Portugese afgang heeft gevolgen: Club vliegt mercato op'

Club Brugge is in de Champions League stevig op zijn limieten gebotst. Op het veld van Sporting CP ...

741
741
Kompany moet brandje blussen: "Hij was een ramp"

De ongeslagen reeks van Bayern München dit seizoen is ten einde gekomen. Arsenal FC wist de ...

127
127
Loting WK-groepsfase: oplawaai Rode Duivels dreigt

Binnen anderhalve week is het zover, dan wordt geloot voor de groepsfase van het WK 2026. De Rode ...

304
304
Belgisch voetbal in verval: oorzaak gevonden voor DAZN-explosie?

Het Belgische clubvoetbal kreeg deze week een heuse klap te verwerken, zo besloot DAZN om het ...

377
377
Club-smaakmaker krijgt volle laag: "Geen dribbel lukte"

Na de vorige speeldag in de League Phase van de Champions League vertoefde Club Brugge nog in de ...

460
460
'Antwerp compleet het noorden kwijt met nieuwe coach'

Nauwelijks was Stef Wils buiten, of de naam van Joseph Oosting lag al op tafel – en nu dreigt ...

402
402
'Anderlecht mist sterkhouder: Hasi overweegt verrassing'

RSC Anderlecht deelde donderdag slecht nieuws uit de ziekenboeg, want César Huerta ligt nog ...

381
381
Jan Mulder breekt de stilte: "Het wordt een martelgang"

Jan Mulder veroverde jarenlang de harten van veel kijkers op televisie in Vlaanderen. En toen kwam ...

598
598
DAZN spreekt klare taal over uitzendingen speeldag 16

Na de abrupte breuk tussen DAZN en de Pro League is de voornaamste vraag vooral hoe het nu verder ...

408
408
Hayen vreest rampscenario: noodoplossing bij Club Brugge?

Club Brugge ging woensdag met de billen bloot in Lissabon. Bovenop de kansloze 3-0 nederlaag tegen ...

462
462
Fink hakt knopen door: twee wijzigingen bij KRC Genk?

KRC Genk heeft weinig tijd om stil te staan bij de nederlaag tegen KV Mechelen, want in de Europa ...

148
148
Ruben Van Gucht slaat VRT met absolute verstomming

Ruben Van Gucht nam gisteren afscheid van De Slimste Mens tijdens zijn vijfde passage in het ...

237
237
Witte rook op de Bosuil: Antwerp stelt opvolger Wils voor

De nederlaag tegen Dender bleek de druppel teveel voor Stef Wils, die meteen nadien bedankt werd ...

128
128

Meer sportnieuws