Haaland vs. Lewandowski in cijfers: 'Hij is nóg efficiënter'

door
Haaland vs. Lewandowski in cijfers: 'Hij is nóg efficiënter'

De Duitse Bundesliga zag deze zomer twee absolute topspitsen vertrekken. Erling Haaland verhuisde van Borussia Dortmund naar Manchester City en Robert Lewandowski trok van Bayern München richting FC Barcelona. Zij waren in de voorbije jaren twee van de meest gevreesde spitsen ter wereld, maar het viel nog af te wachten hoe Haaland en Lewandowski zouden gedijen in hun nieuwe habitat. Uitzonderlijk goed, zo blijkt. Beide topspitsen leggen fenomenale statistieken voor, waarin Haaland wel nog iets indrukwekkender presteert dan Lewandowski.


TWEE DOELPUNTENMACHINES

Erling Haaland scoorde ondertussen al 14 doelpunten in 10 officiële wedstrijden voor Manchester City. Robert Lewandowski lukte dan weer 11 treffers in zijn eerste 9 officiële wedstrijden voor FC Barcelona. Met deze cijfers zijn de Noor en de Pool vandaag de twee vlotst scorende spelers op het Europees grondgebied. Hun start van het nieuwe seizoen is zelfs zo indrukwekkend dat het nu al een onderlinge strijd belooft te worden tussen Haaland en Lewandowski om de Gouden Schoen te winnen, de prijs die wordt toegekend aan de speler die in Europa het meeste doelpunten scoort.



ROBERT LEWANDOWSKI

In de voorbije zomermercato was er veel te doen rond de transfer van Robert Lewandowski naar FC Barcelona, want de Catalanen omzeilden daarbij de financiële reglementen van LaLiga op een hoogst creatieve maar vooral kunstmatige manier. Barça kreeg bijvoorbeeld heel wat kritiek te slikken omdat de club 45 miljoen euro betaalde voor Lewandowski, maar gelet op zijn prestaties op het veld is elke uitgegeven euro voor de Pool uiteindelijk een uitstekende investering gebleken.

“Hij is één van de beste spitsen ter wereld en niet enkel door zijn goals”, vertelde clubicoon en ex-aanvoerder Carles Puyol dit seizoen aan Mundo Deportivo. “Ik hoop dat hij de Gouden Bal wint. Dat verdient hij ook voor al die goede seizoenen die hij gedraaid heeft. Als hij die prijs kan winnen in het shirt van Barcelona, zou dat ook een mooi signaal zijn. Benzema en Lewandowski zijn momenteel de beste spitsen van wereld”, aldus Puyol aan de Spaanse krant.



En ook Xavi Hernandez overstelpt Robert Lewandowski met heel wat lof en positieve woorden. De coach is uiteraard dolgelukkig dat FC Barcelona dit seizoen over zo’n spits van absolute wereldklasse kan beschikken. Hij zou Lewandowski zelfs niet voor Erling Haaland willen ruilen. “Ik zou Lewandowski voor niemand ter wereld willen ruilen”, klonk het op een persconferentie. “Wat hij doet is buitengewoon. Hij heeft alles al gewonnen, maar blijft bijzonder nederig en dat werkt aanstekelijk.”

Robert Lewandowski scoort dit seizoen over alle competities heen maar liefst 1,45 doelpunt per 90 minuten. Hij acteert ook bovengemiddeld op het gebied van de efficiëntie voor het doel: de 34-jarige Pool zet 29% van zijn kansen om in een doelpunt. Daarmee presteert hij opmerkelijk beter dan vorig seizoen, toen hij bij Bayern München 1,06 doelpunt per match scoorde en 27% van zijn kansen omzette tot een doelpunt. Uiteraard zullen de huidige cijfers van Lewandowski straks afnemen naarmate het seizoen vordert en de wedstrijden zich razendsnel zullen opvolgen.

HAALAND

De transfer van Erling Haaland deze zomer kostte Manchester City 60 miljoen euro en ook zijn deal blijkt al snel een schot in de roos te zijn. Kevin De Bruyne speelde in de voorbije jaren in het Etihad Stadium samen met topspits Sergio Aguero, en hij zet Haaland nu al op datzelfde niveau. “Uiteindelijk is hij een sensatie op dit moment”, zei de Rode Duivel onlangs bij RTL 7. “Hij staat op de goede plekken om te scoren.” En scoren doet Haaland dus met overvloed, getuige zijn 14 doelpunten in 10 officiële wedstrijden voor Man City.

Ook de analisten over Het Kanaal zijn erg opgezet met de verschroeiende en imponerende start van Erling Haaland. “Alle teams zakken diep in tegen City, maar zelfs dan kan hij het verschil maken”, stelde Garry Neville bij Sky Sports. “En als er na de openingsgoal eenmaal ruimte komt, dan is Haaland verwoestend. Hij is te snel, te sterk en te efficiënt voor verdedigers. Oneerlijke concurrentie gewoon”, aldus de ex-verdediger en clubicoon van stadsrivaal Manchester United.



Erling Haaland was de voorbije jaren al een ware doelpuntenmachine bij Borussia Dortmund, maar de Noorse spits krikt zijn torinstinct dit seizoen nog enkele niveautjes hoger bij Manchester City. Hij scoort gemiddeld - en over alle competities heen - 1,44 doelpunt per 90 minuten, terwijl dat gemiddelde bij Dortmund vorig seizoen op 1,03 lag. Maar Haaland presteert voornamelijk erg uitzonderlijk op het gebied van efficiëntie. Hij zet immers 38% van zijn kansen om in een doelpunt.

HAALAND EFFICIËNTER DAN LEWANDOWSKI

De cijfers die Robert Lewandowski en Erling Haaland dit seizoen neerzetten zijn van een ongezien niveau. Beide spitsen vinden blindelings de weg naar het doel en ze zijn momenteel met voorsprong de vlotst scorende spelers op het Europees grondgebied. Lewandowski en Haaland overtreffen zelfs elk hun eigen gemiddelden en ratio’s van het vorige seizoen, die toen ook al hoogst impressief waren. Beide spitsen scoren op gemiddelde basis quasi evenveel doelpunten per 90 minuten, maar Haaland blijkt dit seizoen toch nog veel efficiënter te zijn in de box in vergelijking met Lewandowski.
Erling Haaland (seizoen 2022-2023): 1,44 goal per 90 minuten en 38% efficiëntie.
Robert Lewandowski (seizoen 2022-2023): 1,45 goal per 90 minuten en 29% efficiëntie.

LEES OOK: Doku briest ondanks glansrol: Rode Duivel in zak en as

🚀

Wie scoort dit seizoen het meeste goals?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

51
51
POLL⎜Arsenal of PSG: Wie wint de Champions League 2026?

De kaarten in de Champions League zijn geschud. Op 30 mei zullen Paris Saint-Germain en Arsenal FC ...

14
14
Nieuwe beelden duiken op: Kompany en co genekt door vierde ref

Vincent Kompany zal nog minstens een jaartje moeten wachten op de eindzege in de Champions League. ...

99
99
Lukaku terug naar Anderlecht: makelaar speelt open kaart

Datt Romelu Lukaku op weg is naar de uitgang bij SSC Napoli lijkt wel duidelijk na de recente ...

45
45
Géén treble Kompany: PSG naar UCL-finale na markante penaltyfase

Het is dan toch Paris Saint-Germain dat op zaterdag 30 mei Arsenal FC zal bekampen in de finale van ...

62
62
Dé fase in Bayern-PSG: Sonck en Alderweireld vellen verdict

In de Champions League streden Bayern München en Paris Saint-Germain woensdag om het tweede ...

111
111
'Sibierski krijgt meteen transfertaak bij RSCA-aanstelling'

RSC Anderlecht presenteerde woensdag zijn nieuwe sportief directeur officieel aan de pers. Nu de ...

222
222
Kompany wordt compleet gek: Bayern geflikt tegen PSG?

Woensdagavond was het weer likkebaardend uitkijken naar de return in de halve finales van de ...

142
142
'Hard gelag voor Noa Lang: wééral nieuwe transfer'

Na een moeizame periode bij SSC Napoli, kreeg Noa Lang in januari een reddingsboei toegeworpen ...

187
187
'Tzolis krijgt ultieme revanche Gouden Schoen-debacle'

Het einde van het seizoen nadert en dus is het weer tijd om de uitblinkers van de voorbije maanden ...

383
383
'Bom ontploft bij Real: sterren clashen brutaal op training'

Aanstaande zondag kan FC Barcelona zich mathematisch tot landskampioen kronen, uitgerekend op eigen ...

211
211
"Hier spreekt men decennia over" - ophef na Arsenal-Atlético

De eerste finalist in de Champions League is bekend. Arsenal FC won dinsdagavond met het kleinste ...

278
278
'Barça beslist: schokkende transfer met Club Brugge'

Barça wil hem koste wat kost binnenhalen, maar Club Brugge denkt er niet aan om hem te laten ...

552
552
Opvallende transformatie bij Lommel: "Op lange termijn..."

Lommel mag nog steeds dromen van promotie naar de Jupiler Pro League. Het moet daarvoor zaterdag op ...

108
108
Amuzu en RSCA Futures-speler straks naar WK?

De voorbije maanden switchten al tal van Belgische spelers naar een ander land. Met het WK in ...

34
34
'Garcia tovert straf wit konijn uit de hoed voor WK'

De tijd dringt stilaan voor Rudi Garcia om knopen door te hakken voor het WK, want ten laatste op 1 ...

209
209
'Alles op bekerfinale: Anderlecht spaart 2 sterkhouders'

Anderlecht kreeg vorig weekend een nieuwe tik met een thuisnederlaag tegen Club Brugge. Het blijft ...

208
208
Bornauw doet onthulling over pijnlijke Renard-anekdote

Bij Anderlecht kunnen ze eindelijk beginnen werken aan volgend seizoen, want met Antoine Sibierski ...

141
141
Beveren blijft gaan: volgende sterkhouder tekent bij

SK Beveren was dit seizoen oppermachtig in de Challenger Pro League. Het bleef het hele seizoen ...

58
58
Toekomst Taravel in gevaar? Sibierski spreekt meteen

Het was lange tijd wachten op witte rook, maar deze week is Antoine Sibierski eindelijk officieel ...

191
191
Cercle pakt nog eens uit met talent van eigen kweek

Bij Cercle Brugge zetten ze sinds de overname door AS Monaco zwaar in op jonge buitenlandse ...

45
45
Sibierski spreekt klare taal over toekomst Taravel

Nieuwe bazen, nieuwe wetten. Nu technisch directeur Antoine Sibierski eindelijk officieel werd ...

151
151
'Verhaeghe verrast: paleisrevolutie bij Club Brugge'

Al ruim een decennium lang rijgt Club Brugge de successen aan mekaar. Ook na het vertrek van Vincent ...

625
625
Anderlecht dropt bommetje over comeback Kindermans

RSC Anderlecht stelde woensdag Antoine Sibierski officieel voor als technisch directeur. Tijdens dat ...

389
389
'Club Brugge op stelten: Feyenoord all-in voor Rigaux'

Net nu het een bijzonder drukke zomer te wachten staat, dreigt Club Brugge op zoek te moeten gaan ...

314
314
Sibierski onthult concrete doelstellingen in Anderlecht

Op de korte termijn staat er nog veel op het spel voor RSC Anderlecht, maar met de intrede van ...

273
273

Meer sportnieuws