Haaland vs. Lewandowski in cijfers: 'Hij is nóg efficiënter'

249
Haaland vs. Lewandowski in cijfers: 'Hij is nóg efficiënter'

De Duitse Bundesliga zag deze zomer twee absolute topspitsen vertrekken. Erling Haaland verhuisde van Borussia Dortmund naar Manchester City en Robert Lewandowski trok van Bayern München richting FC Barcelona. Zij waren in de voorbije jaren twee van de meest gevreesde spitsen ter wereld, maar het viel nog af te wachten hoe Haaland en Lewandowski zouden gedijen in hun nieuwe habitat. Uitzonderlijk goed, zo blijkt. Beide topspitsen leggen fenomenale statistieken voor, waarin Haaland wel nog iets indrukwekkender presteert dan Lewandowski.


TWEE DOELPUNTENMACHINES

Erling Haaland scoorde ondertussen al 14 doelpunten in 10 officiële wedstrijden voor Manchester City. Robert Lewandowski lukte dan weer 11 treffers in zijn eerste 9 officiële wedstrijden voor FC Barcelona. Met deze cijfers zijn de Noor en de Pool vandaag de twee vlotst scorende spelers op het Europees grondgebied. Hun start van het nieuwe seizoen is zelfs zo indrukwekkend dat het nu al een onderlinge strijd belooft te worden tussen Haaland en Lewandowski om de Gouden Schoen te winnen, de prijs die wordt toegekend aan de speler die in Europa het meeste doelpunten scoort.



ROBERT LEWANDOWSKI

In de voorbije zomermercato was er veel te doen rond de transfer van Robert Lewandowski naar FC Barcelona, want de Catalanen omzeilden daarbij de financiële reglementen van LaLiga op een hoogst creatieve maar vooral kunstmatige manier. Barça kreeg bijvoorbeeld heel wat kritiek te slikken omdat de club 45 miljoen euro betaalde voor Lewandowski, maar gelet op zijn prestaties op het veld is elke uitgegeven euro voor de Pool uiteindelijk een uitstekende investering gebleken.

“Hij is één van de beste spitsen ter wereld en niet enkel door zijn goals”, vertelde clubicoon en ex-aanvoerder Carles Puyol dit seizoen aan Mundo Deportivo. “Ik hoop dat hij de Gouden Bal wint. Dat verdient hij ook voor al die goede seizoenen die hij gedraaid heeft. Als hij die prijs kan winnen in het shirt van Barcelona, zou dat ook een mooi signaal zijn. Benzema en Lewandowski zijn momenteel de beste spitsen van wereld”, aldus Puyol aan de Spaanse krant.



En ook Xavi Hernandez overstelpt Robert Lewandowski met heel wat lof en positieve woorden. De coach is uiteraard dolgelukkig dat FC Barcelona dit seizoen over zo’n spits van absolute wereldklasse kan beschikken. Hij zou Lewandowski zelfs niet voor Erling Haaland willen ruilen. “Ik zou Lewandowski voor niemand ter wereld willen ruilen”, klonk het op een persconferentie. “Wat hij doet is buitengewoon. Hij heeft alles al gewonnen, maar blijft bijzonder nederig en dat werkt aanstekelijk.”

Robert Lewandowski scoort dit seizoen over alle competities heen maar liefst 1,45 doelpunt per 90 minuten. Hij acteert ook bovengemiddeld op het gebied van de efficiëntie voor het doel: de 34-jarige Pool zet 29% van zijn kansen om in een doelpunt. Daarmee presteert hij opmerkelijk beter dan vorig seizoen, toen hij bij Bayern München 1,06 doelpunt per match scoorde en 27% van zijn kansen omzette tot een doelpunt. Uiteraard zullen de huidige cijfers van Lewandowski straks afnemen naarmate het seizoen vordert en de wedstrijden zich razendsnel zullen opvolgen.

HAALAND

De transfer van Erling Haaland deze zomer kostte Manchester City 60 miljoen euro en ook zijn deal blijkt al snel een schot in de roos te zijn. Kevin De Bruyne speelde in de voorbije jaren in het Etihad Stadium samen met topspits Sergio Aguero, en hij zet Haaland nu al op datzelfde niveau. “Uiteindelijk is hij een sensatie op dit moment”, zei de Rode Duivel onlangs bij RTL 7. “Hij staat op de goede plekken om te scoren.” En scoren doet Haaland dus met overvloed, getuige zijn 14 doelpunten in 10 officiële wedstrijden voor Man City.

Ook de analisten over Het Kanaal zijn erg opgezet met de verschroeiende en imponerende start van Erling Haaland. “Alle teams zakken diep in tegen City, maar zelfs dan kan hij het verschil maken”, stelde Garry Neville bij Sky Sports. “En als er na de openingsgoal eenmaal ruimte komt, dan is Haaland verwoestend. Hij is te snel, te sterk en te efficiënt voor verdedigers. Oneerlijke concurrentie gewoon”, aldus de ex-verdediger en clubicoon van stadsrivaal Manchester United.



Erling Haaland was de voorbije jaren al een ware doelpuntenmachine bij Borussia Dortmund, maar de Noorse spits krikt zijn torinstinct dit seizoen nog enkele niveautjes hoger bij Manchester City. Hij scoort gemiddeld - en over alle competities heen - 1,44 doelpunt per 90 minuten, terwijl dat gemiddelde bij Dortmund vorig seizoen op 1,03 lag. Maar Haaland presteert voornamelijk erg uitzonderlijk op het gebied van efficiëntie. Hij zet immers 38% van zijn kansen om in een doelpunt.

HAALAND EFFICIËNTER DAN LEWANDOWSKI

De cijfers die Robert Lewandowski en Erling Haaland dit seizoen neerzetten zijn van een ongezien niveau. Beide spitsen vinden blindelings de weg naar het doel en ze zijn momenteel met voorsprong de vlotst scorende spelers op het Europees grondgebied. Lewandowski en Haaland overtreffen zelfs elk hun eigen gemiddelden en ratio’s van het vorige seizoen, die toen ook al hoogst impressief waren. Beide spitsen scoren op gemiddelde basis quasi evenveel doelpunten per 90 minuten, maar Haaland blijkt dit seizoen toch nog veel efficiënter te zijn in de box in vergelijking met Lewandowski.
Erling Haaland (seizoen 2022-2023): 1,44 goal per 90 minuten en 38% efficiëntie.
Robert Lewandowski (seizoen 2022-2023): 1,45 goal per 90 minuten en 29% efficiëntie.

LEES OOK: Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Wie scoort dit seizoen het meeste goals?

Meest recent

Lavia staat weer op bij Chelsea: eindelijk weer basis?

Roméo Lavia kende een sterke interlandperiode bij de Rode Duivels, maar vervolgens werd hij ...

2
2
Defour lyrisch over Rode Duivel: "Dat maakt hem heel speciaal"

Bij Chelsea startte Roméo Lavia in de basis tegen Manchester United. De Rode Duivel toonde ...

22
22
TRANSFERUURTJE: Vanaken bijna weg, Lukaku richting RSCA?

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

226
226
Nikola Storm weet het zeker: “Zij worden kampioen”

Nikola Storm staat onder contract bij Westerlo, maar de middenvelder ligt momenteel in de ...

100
100
KRC Genk briest op arbitrage: Matte Smets is woedend

KRC Genk ging tegen KV Mechelen kopje onder. De Limburgers verloren met het kleinste verschil en de ...

184
184
Penders verbaast na zeperd: Xabi Alonso kijkt ogen uit

Mike Penders staat onder de lat bij Chelsea na de blessure van Emiliano Martinez. Bij zijn ...

61
61
Nainggolan maakt Beerschot-fans met grond gelijk: "Junkies!"

De supporters van Beerschot hebben zaterdag tijdens de wedstrijd tegen Francs Borains nog eens ...

70
70
Marc Coucke onthult: plots berichten met grote WK-ster

Marc Coucke stapte jaren geleden in de voetbalwereld, eerst bij KV Oostende en vervolgens bij RSC ...

90
90
Nilis en Stijnen halen hard uit: "Laagste van het laagste!"

Een pijnlijke herinnering die voor Luc Nilis nog altijd bijzonder zwaar weegt, is opnieuw opgerakeld ...

187
187
Zulte Waregem verwacht meer: "Geduld hebben"

Ousseynou Niang was afgelopen zomer een van de opvallendste aanwinsten van Zulte Waregem. De ...

61
61
'Bayern München zet alles op alles voor knaldeal met Arsenal'

Er zou weleens een stevige transferbom kunnen ontploffen in de Premier League. Volgens Sky Sport ...

41
41
Still geniet: "Dit maakt ons beroep zo mooi"

Voor Edward Still wordt de confrontatie tussen Sporting Charleroi en RAAL La Louvière een ...

15
15
'Contract Lukaku op straat: hoop voor Anderlecht'

Romelu Lukaku trok afgelopen zomer van Napoli naar Fenerbahçe. Die overgang verloopt ...

204
204
Historische stunt: Engelse media in de ban van De Cuyper

Maxim De Cuyper stond zaterdag aan de basis van een historische zege van Brighton bij Manchester ...

657
657
‘Bayern vreest het ergste: Kompany krijgt monsteraanbod’

Vincent Kompany belandde vorige week in het ziekenhuis. Toch wil Bayern München hem nu al een ...

387
387
Na bizarre uitspraken Bornauw: Bruno verdedigt speler

RSC Anderlecht won overtuigend met 4-1 van Westerlo. Achteraf was Vitor Bruno nog lovend over een ...

168
168
Eén Buffalo maakt telkens het verschil in topwedstrijden

AA Gent verrast vriend en vijand dit seizoen. De Buffalo's staan eerste en doen het ook goed in ...

93
93
Doku krijgt er in Engeland snoeihard van langs

Manchester City ging zaterdag thuis onderuit tegen Brighton en in Engeland wordt al naar een ...

118
118
Stroeykens breekt de stilte na eerste goal in meer dan jaar

Er stond voor Anderlecht enorm veel druk op de wedstrijd tegen Westerlo, nadat het vorige week met ...

179
179
Moreira schittert in Milanese derby, Barça haalt zwaar uit

Twee weken voor de Rode Duivels weer aan de bak moeten, heeft Diego Moreira een stevig statement ...

63
63
Anderlecht bezweert crisis, Union houdt met 10 stand

Het is een uitstekende zaterdagavond geworden voor de Brusselse clubs. Anderlecht zorgde ervoor dat ...

136
136
Sporting Hasselt klopt NXT op valreep na doelpuntenfestijn

In de slotwedstrijd van zaterdagavond in de Challenger Pro League zjin de supporters verwend. Club ...

91
91
Euvrard doet pijnlijke vaststelling over zijn eigen spelers

Standard heeft zaterdag de kans laten liggen om zich te herpakken. Het maakte wel een einde aan zijn ...

92
92
'Club Brugge krijgt cruciale update over transfer Forbs'

Club Brugge zal wellicht niet uitkijken naar de wintermercato, want dan zal het moeten knokken om ...

294
294
'AA Gent houdt hart vast: Burgess lang out?'

Voor AA Gent loopt het seizoen tot dusver best lekker. Een mindere week met een bekeruitschakeling ...

270
270

Meer sportnieuws