Haaland vs. Lewandowski in cijfers: 'Hij is nóg efficiënter'

249
Haaland vs. Lewandowski in cijfers: 'Hij is nóg efficiënter'

De Duitse Bundesliga zag deze zomer twee absolute topspitsen vertrekken. Erling Haaland verhuisde van Borussia Dortmund naar Manchester City en Robert Lewandowski trok van Bayern München richting FC Barcelona. Zij waren in de voorbije jaren twee van de meest gevreesde spitsen ter wereld, maar het viel nog af te wachten hoe Haaland en Lewandowski zouden gedijen in hun nieuwe habitat. Uitzonderlijk goed, zo blijkt. Beide topspitsen leggen fenomenale statistieken voor, waarin Haaland wel nog iets indrukwekkender presteert dan Lewandowski.


TWEE DOELPUNTENMACHINES

Erling Haaland scoorde ondertussen al 14 doelpunten in 10 officiële wedstrijden voor Manchester City. Robert Lewandowski lukte dan weer 11 treffers in zijn eerste 9 officiële wedstrijden voor FC Barcelona. Met deze cijfers zijn de Noor en de Pool vandaag de twee vlotst scorende spelers op het Europees grondgebied. Hun start van het nieuwe seizoen is zelfs zo indrukwekkend dat het nu al een onderlinge strijd belooft te worden tussen Haaland en Lewandowski om de Gouden Schoen te winnen, de prijs die wordt toegekend aan de speler die in Europa het meeste doelpunten scoort.



ROBERT LEWANDOWSKI

In de voorbije zomermercato was er veel te doen rond de transfer van Robert Lewandowski naar FC Barcelona, want de Catalanen omzeilden daarbij de financiële reglementen van LaLiga op een hoogst creatieve maar vooral kunstmatige manier. Barça kreeg bijvoorbeeld heel wat kritiek te slikken omdat de club 45 miljoen euro betaalde voor Lewandowski, maar gelet op zijn prestaties op het veld is elke uitgegeven euro voor de Pool uiteindelijk een uitstekende investering gebleken.

“Hij is één van de beste spitsen ter wereld en niet enkel door zijn goals”, vertelde clubicoon en ex-aanvoerder Carles Puyol dit seizoen aan Mundo Deportivo. “Ik hoop dat hij de Gouden Bal wint. Dat verdient hij ook voor al die goede seizoenen die hij gedraaid heeft. Als hij die prijs kan winnen in het shirt van Barcelona, zou dat ook een mooi signaal zijn. Benzema en Lewandowski zijn momenteel de beste spitsen van wereld”, aldus Puyol aan de Spaanse krant.



En ook Xavi Hernandez overstelpt Robert Lewandowski met heel wat lof en positieve woorden. De coach is uiteraard dolgelukkig dat FC Barcelona dit seizoen over zo’n spits van absolute wereldklasse kan beschikken. Hij zou Lewandowski zelfs niet voor Erling Haaland willen ruilen. “Ik zou Lewandowski voor niemand ter wereld willen ruilen”, klonk het op een persconferentie. “Wat hij doet is buitengewoon. Hij heeft alles al gewonnen, maar blijft bijzonder nederig en dat werkt aanstekelijk.”

Robert Lewandowski scoort dit seizoen over alle competities heen maar liefst 1,45 doelpunt per 90 minuten. Hij acteert ook bovengemiddeld op het gebied van de efficiëntie voor het doel: de 34-jarige Pool zet 29% van zijn kansen om in een doelpunt. Daarmee presteert hij opmerkelijk beter dan vorig seizoen, toen hij bij Bayern München 1,06 doelpunt per match scoorde en 27% van zijn kansen omzette tot een doelpunt. Uiteraard zullen de huidige cijfers van Lewandowski straks afnemen naarmate het seizoen vordert en de wedstrijden zich razendsnel zullen opvolgen.

HAALAND

De transfer van Erling Haaland deze zomer kostte Manchester City 60 miljoen euro en ook zijn deal blijkt al snel een schot in de roos te zijn. Kevin De Bruyne speelde in de voorbije jaren in het Etihad Stadium samen met topspits Sergio Aguero, en hij zet Haaland nu al op datzelfde niveau. “Uiteindelijk is hij een sensatie op dit moment”, zei de Rode Duivel onlangs bij RTL 7. “Hij staat op de goede plekken om te scoren.” En scoren doet Haaland dus met overvloed, getuige zijn 14 doelpunten in 10 officiële wedstrijden voor Man City.

Ook de analisten over Het Kanaal zijn erg opgezet met de verschroeiende en imponerende start van Erling Haaland. “Alle teams zakken diep in tegen City, maar zelfs dan kan hij het verschil maken”, stelde Garry Neville bij Sky Sports. “En als er na de openingsgoal eenmaal ruimte komt, dan is Haaland verwoestend. Hij is te snel, te sterk en te efficiënt voor verdedigers. Oneerlijke concurrentie gewoon”, aldus de ex-verdediger en clubicoon van stadsrivaal Manchester United.



Erling Haaland was de voorbije jaren al een ware doelpuntenmachine bij Borussia Dortmund, maar de Noorse spits krikt zijn torinstinct dit seizoen nog enkele niveautjes hoger bij Manchester City. Hij scoort gemiddeld - en over alle competities heen - 1,44 doelpunt per 90 minuten, terwijl dat gemiddelde bij Dortmund vorig seizoen op 1,03 lag. Maar Haaland presteert voornamelijk erg uitzonderlijk op het gebied van efficiëntie. Hij zet immers 38% van zijn kansen om in een doelpunt.

HAALAND EFFICIËNTER DAN LEWANDOWSKI

De cijfers die Robert Lewandowski en Erling Haaland dit seizoen neerzetten zijn van een ongezien niveau. Beide spitsen vinden blindelings de weg naar het doel en ze zijn momenteel met voorsprong de vlotst scorende spelers op het Europees grondgebied. Lewandowski en Haaland overtreffen zelfs elk hun eigen gemiddelden en ratio’s van het vorige seizoen, die toen ook al hoogst impressief waren. Beide spitsen scoren op gemiddelde basis quasi evenveel doelpunten per 90 minuten, maar Haaland blijkt dit seizoen toch nog veel efficiënter te zijn in de box in vergelijking met Lewandowski.
Erling Haaland (seizoen 2022-2023): 1,44 goal per 90 minuten en 38% efficiëntie.
Robert Lewandowski (seizoen 2022-2023): 1,45 goal per 90 minuten en 29% efficiëntie.

LEES OOK: ‘Haaland per direct weg bij City na vertrouwensbreuk’

Wie scoort dit seizoen het meeste goals?

Meest recent

Van de Perre spreekt klare taal over Rode Duivels

In de komende dagen zal Mark van Bommel bekend maken welke Rode Duivels hij selecteert voor het ...

0
0
Geen rotatie bij Club: Leko komt met verklaring

Club Brugge hoopt straks tegen PSV weer een knap resultaat neer te zetten, nadat het in zijn laatste ...

9
9
Leko kiest verwachte elf, ook geen verrassingen bij PSV

Om 21u is Club Brugge weer aan zet in de Champions League. Na de knappe zes op zes tegen Inter en ...

41
41
'Wéér duel België-Marokko: doorslaggevende factor bekend'

De voorbije jaren zaten België en Marokko elkaar al regelmatig in de haren in de strijd om jong ...

42
42
Union verbaast Spanje: "Eén van beste teams die we al tegenkwamen"

Donderdag is ook Union weer aan zet in de Europa League. De Brusselaars zijn daarin tot dusver ...

43
43
Mokerslag Standard: aanvoerder maandenlang out?

Na de Europese week gaat de focus vrijdag meteen weer op de Jupiler Pro League, voor de laatste keer ...

33
33
Boodschap voor Van Bommel: "Rode Duivels blijven doel"

Anderlecht neemt het donderdag om 18u45 in zijn vierde wedstrijd in de league phase van de Europa ...

14
14
Milkon verrast iedereen met nieuwe club

De laatste jaren krijgen alsmaar meer jonge trainers hun kans in het Belgische voetbal, zij het met ...

17
17
Bormans speelt open kaart over Europese ambitie Union

Donderdag wordt alweer een drukke dag voor de Belgische teams in Europa. Ook Union moet dan opnieuw ...

25
25
Bornauw, Club en WK U17: Bruno reageert op hete hangijzers

Donderdag moet Anderlecht alweer aan de bak, want dan komt op de vierde speeldag in de Europa League ...

102
102
Ronaldo deelt hartverscheurend bericht na tragedie in Spanje

Cristiano Ronaldo speelde een groot stuk van zijn carrière in Spanje, uiteraard bij Real ...

30
30
Leko gelooft het zelf niet: Verhaeghe ruikt ongeziene stunt

Ivan Leko trapt bij Club Brugge bewust op de rem. Na de 3-4 tegen Inter gooit iedereen met ...

215
215
Geen goed voorteken voor Club: NXT verliest in slot van PSV

Club Brugge gaat om 21u op zoek naar zijn derde opeenvolgende overwinning in de Champions League. ...

100
100
Degryse voorspelt enorm spektakel bij Club Brugge

Club Brugge staat om 21u voor zijn vierde opdracht in de league phase van de Champions League. Het ...

202
202
Trainerscarousel: nieuwe coach Debast, Schreuder profiteert

November blijkt nu al de maand van de trainerswissels te worden. In de Jupiler Pro League sneuvelden ...

70
70
Relatie Van Gucht en Charlotte Van Looy onder druk?

Charlotte Van Looy doet een opvallende bekentenis over haar relatie met Ruben Van Gucht. Achter de ...

66
66
'Mislukte' transfers bij Club: Preud'homme weerlegt kritiek

Bij Club Brugge zijn ze alweer uitstekend aan het seizoen begonnen, met een 27 op 30 in de Jupiler ...

230
230
'Union haalt opgelucht adem: Bondsparket heeft genade'

Het blijven zeer drukke weken voor Union. Donderdag moet het in de Europa League op bezoek bij Celta ...

57
57
Ommekeer bij Kortrijk? "Het gaat de goede kant uit"

Vorig weekend vonden er de nodige verschuivingen plaats in de kelder van het klassement van de ...

107
107
Real pakt uit: tennisicoon in bestuur én toptalent op komst

Real Madrid kende alweer een woelig seizoensbegin, want na nederlagen tegen Real Betis en Atletico ...

50
50
'Vitor Bruno slikt dubbele domper voor Salzburg'

Anderlecht bezorgde zichzelf vorig weekend weer wat meer ademruimte met een ruime zege tegen ...

267
267
'Na 6 maanden alweer weg? Goudhaantje Union grof wild'

Union haalde afgelopen zomer alweer 35 miljoen euro op de transfermarkt op met de verkoop van Anan ...

57
57
Zulte Waregem plukt verrassend pion weg bij Club Brugge

Zulte Waregem was uitstekend aan het seizoen begonnen en snuffelde zelfs even aan de subtop, maar is ...

104
104
TRANSFERUURTJE: 'Milan shopt wéér bij Club, Bakayoko moet weg'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

215
215
De Mil met handen in het haar vlak voor Europese clash

KAA Gent neemt het in de Conference League op tegen het Finse KuPS. De Buffalo’s zijn ...

150
150

Meer sportnieuws